Melkkoeien en vaarzen verbrand V.S.- Pnon BIJ BRAND IN SCHUUR UITZICHT WEGGENOMEN Boete geëist tegen caravanfabrikant Korsuize stuitte op verzet Brug ..be NA VERNIE Kard. Alfri Piet I onck op zevende plaats Chinese zeeman die 20 man vermoordde Ier dood veroordeeld stad streek Gemeente Middelburg Kaartlng in Terneuzen Dubbele pecb vooi schip op Schelde ONGEVALLEN IN HET WEEKEINDE Gestolen auto in Mifldelbiu* o teruggevonden Kom. Maatschappij voor Plantkunde Ds. V an der Bij l komt toch niet naar Biezelinge Goud cu zilver gestolen bij Y lissingse weduwe Bewoners Marijkelaan Yerseke tegen bouwplan 's-Heerenhoek luidde carnaval in met neuzenbal De Vrede hield leerdam en koiiin^schielin»; M. Boons directeur gemeentewerken in Oostburg Bespreking over jeugdsoos in Breskens SCHIETING IN SAS VAN GENT Axel Schoolraad voor Oostburg in g- e-tel d SCHIETING IN LAMSWAARDE Goes Ook Oostburg wil vuil zak ken bouw Plannen voor kleuterschool in Hoofdplaat Studiedagen voor raadslieden Hearing over nieuwe woningen in Hansweert JONGEN GEëEEKTROCUTEERD DOOR ONDEUGDELIJKE BEDRADING Hunter Douglas neemt NAM over Sjah waarschuw westerse olie maatschappijen MAANDAG 25 JANUARI 1971 MAANDAG 25 JANUARI 1971 De burgemeester van Middelburg brengt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 der Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat ingaande 27 januari 1971 gedurende een maand voor eenieder ter gemeentesecretarie (kamer 15) ter inzage ligt het ontwerp-bestem- mingsplan Elzenlaan. Gedurende bovenstaande termijn kan eenieder tegen dit ontwerp bij de ge meenteraad schriftelijk bezwaren in dienen. Middelburg, 25 januari 1971 I)e burgemeester voornoemd, Drs. P. A. Wolters (Van onze correspondent; TERNEUZEN In café Neutraal in Terneuzen is een prijskaarting gehouden. De uitslag was: 1 L. Par- daan, 2 T. Oudenaerde, 3 J. Bootsge zel, 4 C. A. de Kok, 5 A. van 't Westeinde, allen uit Terneuzen. (Van onze correspondent). HANSWEERT Het Belgische zeeschip Montalto, dat met machi- neschade te kampen kreeg op de Westerschelde moest ter hoogte van Hoedekenskerke zaterdag voor an ker gaan. Nadat de machinestoring was verholpen werd zondagmorgen het anker gelicht. Door de felle wind werd de zeeboot echter op een zandplaat bij Hoedekenskerke ge drukt. Bij hoogwater hebben de sleepboten Cobie M.. Schotland. Kamperland van Mullers sleepdienst uit Terneuzen en de Brigitte Luciel en Kestrel van de Unie van Redding en Sleepdiensten uit Antwerpen het schip vlot weten te trekken. (Van onze correspondent). GOES Zaterdagmiddag is een personenauto, bestuurd door mej. E. B. uit Oostkapelle, door nog onbe kende oorzaak op de Kleine Kade in Goes in het water gereden. De be stuurster kon op het nippertje wor den gered. Zij moest met een shock worden overgebracht naar het Berg- zichtziekenhuis. AXEL Op het voorrangskruis punt Langeweg-Kinderdijk te Axel zijn twee auto's met elkaar in botsing gekomen. De auto van F. V. uit Schellebelle was total-loss. Drie inzittenden werden ge wond en op advies van dokter De Kok voor onderzoek naar het St.- Elisabetbziekenhuis te Sluiskil ge bracht. De andere auto, bestuurd door F.R. uit Hulst, werd eveneens zwaar beschadigd. De echtgenote van R. liep lichte verwondingen op. (Van onze correspondent). VLISSINGEN De auto van de schilder N. P. de H., die op het Péchi- neyterrein aan de Zuid-Sloeweg in Vlissingen enkele ladders ging opha len, is zaterdag gestol-n. De eige naar was slechts vijf minuten weg geweest. In de auto lagen enkele tassen met gereedschappen, twee camera's met een gezamenlijke waaide van duizend gulden en een compressor, die ook ongeveer duizend gulden waard is. Een dag later werd de auto op de Rouaansekade in Middelburg afge sloten gevonden. De tassen met ge reedschappen en de camera's waren verdwenen. De auto is na door de politie te zijn onderzocht aan de eigenaar teruggegeven. -'T~ hooejwsJer Morgen, dinsdag 26 jan Bergen op Zoom 3.12 en 15.35, Hansvveert 2.11 '13 Terneuzen 1.42, We- 14.07, Vlissingen 1.12 en 13.25, We- meldinge 3.02 en 15 25. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdagmor gen is door kortsluiting brand uitge broken in de landbouwschuur van J. Koole uit St.-Laurens aan de Gol- steinseweg. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de pachter van dit bedrijf, de heer M. Koole, van zijn veestapel slechts vier koeien, een vaars en een paard kon redden. Zes melkkoeien en zeven vaarzen kwamen in de vlammen om. De schuur brandde tot aan de grond toe af. De heer M. Koole was op het erf aan het werk toen kinderen hem erop attent maakten dat het dak van de schuur in brand stond. Toen de landbouwer de schuur in ging, zag hij dat van een elektrische bedra ding vonken afsprongen. In een mum van tijd stond de gehele schuur, die door een muur geschei den was in een gedeelte voor het vee en een ander gedeelte voor op slag vam tandlbouwpirodiuktie, in lich te laaie. De heer Koole kon slechts gedeel telijk het vee uit de schuur redden. Rookontwikkeling hield hem verder tegen. De brandweer van St.-Laurens en Middelburg was met groot materieel uitgerukt en na een kwartier kon men water geven. Dit alles mocht echter niet baten, aangezien de brand niet meer viel in te perken. De brandweer kreeg nog te kampen met watergebrek, waardoor men ge noodzaakt was een gedeelte van de slangen aan te sluiten op een andere watergang. Het woonhuis, dat 6Vz meter van de laaiende schuur af stond, kon door de gunstige wind en het nathouden van de zijmuur wor den behouden. Het interieur van het woonhuis liep geen waterschade op. Tot laat in de avond is men met de nablussingswerkzaamheden bezig geweest. Er is tot zondagmorgen een brandwacht gebleven. De eigenaar is tegen brand verzekerd. De schade valt nog niet te ramen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op dinsdag 26 januari a.s. om acht uur 's avonds 'houdt de afdeling Zeeuwsoh-Vlaan- deren van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar eerste bijeen komst in 1971 in café De Vriendschap te Terneuzen. De heer J. W. N. Dooijeweert uit Bodegraven zaïl het onderwerp „Ziektebestrijding en be smetting in de particuliere tuin'' be handelen en met kleurendia's toe lichten. (Van onze correspondent) BIEZELINGE Ds. Van der Bijl uit Katwijk, die door de gerefor meerde gemeente van Biezelinge beroepen was, heeft besloten toch niet naar Biezelingen te komen Begin december nam ds. Van der Bijl het beroep naar Biezelinge aan en hierdoor1 zag het er naar uit dat er voor deze gemeente een eind kwam aan een perode van ruim zestig jaar, waarin men geen predikant had. Er is namelijk een zeer groot predikonteratekort binnen deze kerk gemeenschap. Twee weken geleden werd nog een pastorie aangekocht voor de nieuwe predikant. (Van onze correspondent). VLISSINGEN Tijdens de afwe zigheid van de weduwe VV. aan de Constantijn Huygenslaan in Vlissin gen is in haar woning ingebroken. De buurvrouw, mevrouw D. die altijd voor de planten zorgde, bemerkte zondagmorgen dat de gordijnen ge sloten waren. Na ond-rzoek bleek dat de achterdeur was opengebroken en alles in huis was overhoop ge haald. Er worden een gouden ketting, vier oude zilveren rijksdaalders, vijf oude zilveren guldens, een zilveren naaldenkoker en een paar antieke ga'-enspoelen vermist. Andere gou den sieraden heeft men laten liggen. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Een aantal inwo ners van Yerseke, wonende aan de Marijkelaan aldaar, heeft bij b. en w. van Reimerswaal een bezwaar schrift ingediend tegen de herzie ning van het bestemmingsplan Yerseke, waarbij de uitbreiding van die kern in Zuidwestelijke richting werd vastgelegd. De herziening was nodig om. al dus b. en w. ini de naaste toekomst in de behoefte aan bouwterrein te kunnen voorzien en om de vorm geving meer aan te passen bij de topografische gegevens ter plaatse. Het gebied tussen Zweedijkseweg, Hogeweg en Breeweg werd daar om in het plan betrokken. Hiertegen zijn nu vijf bezwaar schriften ingediend. Eén daarvan betreft het terrein ten zuiden van de ratiowoningen <aan de Dahlia laan (uitzicht hierop vanaf de Ma rijkelaan, zie foto). Dit terrein was in het vorige plan bestemd voor bijzondere doeleinden maar wordt nu gereserveerd voor „gesloten be bouwing' Op de erfafscheiding aan de Marijkelaan kortien sc.murtjes te staan. Het inrijden van de Marijkelaan vanaf de Langeville, „dat thans zeer fraai is" (aldus de bezwaar den), „zal verstoord worden door een rommelig achtererf. Dit kan zelts door het aanbrengen van be planting niet worden opgelost, daar volgens deskundigen de grond ver zuurd is, wat een gezonde beplan ting zeer onwaarschijnlijk maakt". Het bezwaarschrift wijst vervol gens op de „zeer fraaie woningen" die in deze omgeving zijn ge bouwd en de „belangrijke waarde vermindering" die van de wijzi ging in het bestemmingsplan het gevolg zal zijn. Voorts constateert men dat het terrein, dat door de jeugd als speelplaats wordt gebruikt, in de toekomst als zodanig gemist zal moeten worden. B. en w. adviseren de gemeenteraad, volgende week het bezwaarschrift niet ontvanke lijk te verklaren. B. en w. vinden (na inwinnen van advies) beplan ting zeer wel mogelijk, menen dat het fraaie uitzicht vanaf de Lange- ville blijft gewaarborgd, evenals de waarde van de woningen van betrokkenen. Tenslotte wijst het college erop dat de inrichting van de speelplaats met zandbak en speeltoestellen slechts van tijdelij ke aard is, aangezien een speelter rein eigenlijk in strijd is met het bestemmingsplan, maar dat in de omgeving vervangende speelplaat sen zullen worden ingericht. (Van onze correspondent). •s-HEERENHOEK In het ge bouw de Jeugdlioeve te 's-Heeren hoek heeft de carnavalstichting De Koenkelpot het neuzenbal gehouden als startsein voor de komende carna valsdagen. Om half negen kwam het hoogte punt van de avond toen prins Janus II en zijn raad vas elf de zaal binnenkwamen. Het gevolg van de prins werd dit jaar uitgebreid met zes dansmariekes. In zijn openings woord zei de prins, dat 's-Heeren- hoek ondanks de luchtverontreini ging „Parehat" zal blijven. Het ge hele carnaval staat in het teken van het tweede lustrum onder het motto: ,,'t Sa je fleuke koste". Een collecte, die 's middags door de prins en de raad van elf was gehouden, had een zeer gunstig re sultaat. De opbrengst hiervan zal worden gebruikt voor de carnavals bijeenkomst voor alle 65 pl.-ers, die op 13 februari carnaval in de Heugdhoeve kunnen vieren. c r> (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De schutters- sociëteit De Vrede te Lamswaarde heeft in café Heijens de jaarlijkse teerdag en de koningsschieting ge houden. Van de 48 leden waren er 45. In de eerste ronde slaagde nie mand erin de koningsvogel af te schieten. In de tweede ronde schoot de voorzitter van de vereniging raak. Konirek 1971 werd dus Jos Maas. Prins 1971 werd de onttroon de koning van het vorig jaar de heer Th. Vereecke. Erfprins 1971 werd de heer L Rassaert. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De heer M. J. B. Boons uit Oostburg, districtshoofd van het ingenieursbureau van Has selt en De Koning is benoemd tot directeur van gemeentewerken in Oostburg. (Van onze correspondent) BRESKENS Blijkens een me dedeling van burgemeester A. Schipper van Oostburg is een begin gemaakt met het uitbreken van het voormalige badhuis in Breskens. Dit badhuis zal worden omgebouwd tot jeugdsoos. Een verzoek voor deze verbou wing was bij het college van b en w ingediend door het bestuur van de instuifavonden Breskens. De soos zal in hoofdzaak bestemd zijn voor de jeugd van 16 tot 20 jaar. Een voorlo pig bestuur zal op zaterdag 30 janu ari om tien uur in De Uitkomst een bespreking voeren over de- activi teiten in de soos. De streekjeugdllei- der, de heer J. Wielakker zal even eens op deze bespreking aanwezig zijn. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In café Den Rooien Oed te Sas van Gent is een schieting gehouden, waaraan 48 schutters deelnamen. De uitslag was: hoge vogel: W. Lammers, Sas van Gent; linker zij vogel: Cyr. van Kruijssche, Kloosterzande; rechter zijvogel: A. Herrebout, Zelzate; grootste aantal kleine vogels (met vier stuks) G. Baert te Terneuzen. De eerstvolgende schieting wordt gehouden op zaterdag 6 februari. Kanaalzone NKV Vanavond wordt in het gezellenhuis te Axel een iaar- vergadering gehouden van de plaat selijke NKV-centrale, Op het pro gramma staat onder meer een be stuursverkiezing. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de tien kernen van de gemeente Oostburg is voor het openbaar basisonderwijs een schoolraad ingesteld, die per 1 fe bruari officieel in werking zal tre den. Namens de oudercommissie heb ben hierin zitting: de heer J. Boek hout. Bresikens; de heer W. Goossen, Cadzand; mevrouw M. Melker, Groede; de heer J. Klaaysen, Nieuw vliet; de heer J. Mortier, Oostburg, de heer de Hullu, Schoon- dijke; de heer I. Vermeulen, Water landkerkje; de heer C. Vleugel, IJ- zendijke en mevrouw R. la Gasse, Zuidzande. Namens de onderwijzers: J. Robijn uit Breskens: P. Knuyt uit Cadzand; M. Recht uit Groede: R. Boender uit Oostburg: A. Milliano uit Schoondijke; W. Kruydenier uit ITzendijke. Namens de gemeente: De heren F. Baarends en H. den Hamer. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De schutters- sociëteit Vrede 2 heeft in café Claessens te Lamswaarde een schie ting gehouden, waaraan 37 schutters deelnamen. De uitslag hiervan was: hoge vogel: R. Herrewegh, Lams waarde; eerste zijvogel: P. Claes sens; tweede zijvogel: C. Boogaert, beiden te Lamswaarde. Grootste aantal kleine vogels: E. Strooband te Hengstdijk. De extra hoge vogel wérd afgeschoten door F. de Deine te Lamswaarde. zuld-k»ewelar»d Politie Op een korpsavond van dt> beroeps- en reservepolilie in de Prins van Oranje te Goes heeft bur gemeester mr. F. A. Huber uit Goes vrijwilligersmedailles uitgereikt voor langdurige trouwe dienst. Hier na reikte de hoofdinspecteur van politie J. L. de Rave het diploma geoefende man uit aan de onlangs voor dit examen geslaagde reservis ten. (Van onze correspondent OOSTBURG De gemeentelijke reinigingsdienst van Oostburg zal in zeer nabije toekomst worden gemo derniseerd. Het ligt in de bedoeling om te komen tot het verstrekken van plasticzakken, waar doormen een economisch beter functionerende dienst hoopt te krijgen. (Van onze correspondent) OOSTBURG De stichting R. K. Schoolbestuur in de gemeente Oost burg heeft plannen in ontwikkeling om te komen tot het bouwen vaD een kleuterschool in Hoofdplaat en het uitbreiden van de lagere school in IJzendijke, waar het zusterkloos ter inmiddels vrij is gekomen. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de vormings centra van Eeghenliuls te Aarden burg en Hedenesse te Cadzand wor den op 13 en 20 maart voor raadsle den uit Zeeuwsch-Vlaanderen eonfe- rentledagen gehouden. Voor deze studiedagen zal een keus gemaakt kunnen worden uit de volgende acht onderwerpen: 1 be groting: 2 trainig im discussie-tech niek; 3 ruimtelijk milieu; 4 uitbrei- dings- en bestemmingsplannen: 5 memorandum van C. R. M. over het Welzijnsbeleid: 6 industrialisatie en recreatie; 7 Verhouding kiezer-ge kozene; 8 openbaarheid en inspraak van burgerij. (Van onze correspondent) HANSWEERT Donderdagavond zal het comité Nieuw Hansweert een hearing houden in het dorpshuis Kaj Munck. Het comité streeft er naar datde bevolking van Hansweert di rect betrokken wordt bij de proble men en de mogelijkheden om in Hansweert west nieuwe betaalbare woningen te bouwen voor diegenen die hun woonruimte gaan verliezen bij de verbreding van het kanaal door Zuid-Beveland in Hansweert- oost en de bouw van nieuwe sluizen. Het nieuwe uitbreidingsplan Hans- weert-west zal ter sprake komen. De meningen en suggesties vande bevolking zullen door het comité ter kennis worden gebracht van het col lege van b en w. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De earavanfa brikant P. J. M. uit Axel stond vrijdagmorgen voor de rechtbank te Middelburg terecht. Hem werd dood door schuld ten laste gelegd. De afgelopen zomer kwam een zevenja rig jongetje om het leven doordat hij geëlcktrocuteerd werd nadat hij de knop van de deur van zijn va ders caravan liatl vastgepakt. De ou ders van het jongetje hadden de caravan enige weken eerder bij het bedrijf van M. gekocht. Het jongetje, dat was wezen zwemmen, pakte met natte handen de knop van de deur vast en bleef er aan hangen. Een klein meisje, dat dacht dat het jongetje een grapje maakte trok hem los. Haar over kwam echter niets doordat zij op gummischoenen stond. Onmiddel lijk na het gebeuren merkte de moeder dat de caravan inderdaad onder stroom stond. Een deskundige van de rijkspolitie had een uitvoerig rapport opgemaakt, waaruit bleek dat sommige draadjes met nietjes aan de wand bevestigd waren en dat het raampennetje door de elektrici teitsdraad gedrukt was, waardoor de wagen onder stroom was komen te staan. De fabrikant had destijds geen bevoegd elektromonteur in dienst. De controle was minimaal. Er werden b.v. geen metingen ver richt. De officier stelde in zijn requisi toir, dat er na onderzoek zeker vier kardinale constructiefouten waren geconstateerd. Met een goede con trole was dit wellicht te merken geweest meende hij,. Hij eiste dui zend gulden boete. De verdediger, mr. H. de Mul, was blij dat de zaak niet in het persoonlijke vlak werd getrokken Het ongeval was aan toe val te wijten, zo meende hij. „Het is aan een kant gelukkig dat het ge beurd is, want nu kunnen andere mankementen worden voorkomen". „We worden in Nederland over voerd door voorschriften, maar het vreemde is dat er niets over cara vans vermeld staat. In andere lan den wordt er streng controle uitge oefend. Maar in Nederland halen ze maar binnen wat ze kunnen, of het nu goed is of slecht" Zo luchtte mr. Mul zijn hart tegenover de recht bank. Hij verklaarde verder dat er nu een gediplomeerde kracht in dienst is en dat de bedrading voortaan door plastic buizen wordt geleid. Hij achtte de grove schuld, zoals die in de dagvaarding vermeld staat, erg zwaar voor zijn cliënt, die boven dien nog met grote financiële moei lijkheden heeft te kampen doordat het bedrijf onlangs afbrandde ter wijl het niet voldoende verzekerd was De rechtbank doet op 5 februa ri uitspraak. TAIPEN (Formosa) Op Formo sa is een 38-jarige Chinese zeeman, Lin Shan Mo. ter dood veroordeeld omdat hij de kapitein en 20 mede-op varenden op 25 september vorig jaar in le Atlantische Oceaan had ver moord. Lin, tweede machinist van het vis sersvaartuig Hsin Hai-2. sloot de hele 26 leden tellende bemanning op en liet an nmiak in de ruimte stromen. Ondanks hun Hulpgeroep liet hij de deur op slot. Toen hij deze tenslotte opende Waren de kapitein en twintig matrozen overleden. Het vaartuig dreef een week lang doelloos rond voordat het een eiland je voor de Braziliaanse kust bereik te. Een van de vijf overlevenden, die het na de moordpartij aan boord niet langer kon uithouden, was twee da gen later in zee gesprongen. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM Hunter Douglas gaat de n.v. Nederlandsche Almuni- um Maatschappij (N.A.M.), inet 450 personeelsleden, overnemen. Door deze fusie heeft Hunter Douglas toe gang tot het gebied van de aluinini- um-extrusie. De N.A.M. produceert lichtmasten, zware aluminium extrusies, plaatfolie en aluminium pigment. Hoewel het een volledige dochter van Hunter Douglas wordt zal de N.A.M. onder haar eigen naam activiteiten blijven ontplooien. Het is de tweede fusie van Hunter Douglas deze maand. Het districtsbestuur van de metaal- bedrijfsbond N.V.V. in Utrecht is zeer ingenomen met de fusie. Volgens het bestuur wordt de positie van de N.A.M. en van het personeel hier door versterkt, heeft (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) ESSENBEEK Tijdens veldloop wedstrijden om de Grote Prijs van Essenbeek in België is bij de senioren de Belg Eugène Allonsius van de atletiekclub Anderleclit als overwin naar uit de strijd gekomen. Piet Vonck van de atletiekclub Hulst leg de beslag op de zevende plaats. Bij de junioren werd de Belg Schots winnaar. Hazevoet en Kroes van de atletiekclub Hulst eindigden respectievelijk op de elfde entwin- tigste plaats. Bij de scholieren zorgde Jo Vond: bijna voor de verrassing van de dag De sterke Belg André Poppe in wie iedereen de Belgische kampioen van dit jaar ziet wist slechts met veel moeite Vonck op d.e meet te klappen. Dat uiteindelijk de atletiek club Hulst na de atletaekclub Leb- beke tweede werd, voor de clubprijs had het te danken aan de volgende plaatsen van haar atleten: 4. H. van Duysse, 7 van Bunder, 41 Istvan, 48 W. van Duysse, 55 Scheerders. Er waren bij de scholieren 94 vertrek kers. Bij de cadetten (154 deelnemers) behaalde de Hulster atleet Lernhout een eervolle 25ste plaats. (Van een vo-,balmedewerker) DEN BOSCH Gerard Korsui# uu Kapelle-B :v.ejinge (Zeeland)' voorzitter van dc eerste Zeeuwse damesvoetbalvei inging EZDVV, di' zaterdag naar St.-Michielsgestt' kwam met de bedoeling via e® selectiewedstrijd enkele meisjes ui' te nodigen voor een door hem 'e formeren Nederlands elftal, da' kwalificatiewedsi njden tussen 1 maart en 15 me; speelt voor wereld kampioenschappen in Mexico om djj Martini en Ross. wereldlrofee, heef' bij de afgevaardigden van de meer dan dertig Brabantse damesvoetbal- verenigingen ondanks zijn aanlokke lijke aanbiedingen weinig of geas kans gehad Hij zag zich genood zaakt vroegtijdig het sportpark „Ze genwerp". waar de vergadering 15 de zaal van de voetbalvereniging St.-Michielsgestel werd gehouden, verlaten. (Van onze correspondent) KWAADMECHELEN Volg de burgmeester van de Belgii Limburgse plaats Kwaadmeche hebben de diensten van brug en wegen (Waterstaat) in zijn meente een brug van 25 milj frank laten aanleggen voor ni De burgemeester vermoedde si geruime tijd dat er iets verke was aan de brug, die men enk jaren geleden in zijn gemee bouwde over een kanaal. De b ligt midden in het veld en eint in een moeras: een verkeersv is er niet te vinden. (Van onze r< PNOM PENH De Ameri einde grote hoeveelheden n van het vliegveld van de Cai naar dat vliegveld gevlogen. Enorme vier-motorige C-13( munitie en uitrustingsstukkei verlies van materiaal op het v! nietigendste aanval van de oor De bevoorrading is ook bedoeld volgens militaire waarnemers erns offensief van Vietcong-troepen en In de Cambodjaanse hoofdstad o ploften gisteren een aantal bomir bij de kantoren van de staatselekl citeitscentrale. Het gebouw zelf wi compleet verwoest. Tenminste v Biedt zich aan r I TRAINER I n Breda of omgeving. Diploma C met jarenlange ervaring, i KNVB of onderafdeling geen bezwaar. wt Brieven ond. no. SG 40044 v. d. blad. E s t 1 aanval, waarbij de Cambodjaai luchtmacht volkomen werd uit schakeld en enorme militaire voor TEHERAN (Reuter) De s, van Perzië heeft gisteren gewa schuwd dat de olie-exporterende 1, den (OPEC) het voorbeeld van nezuela zullen volgen, als de wes( se oliemaatschappijen de eisen de OPEC niet aanvaarden. Venezu heeft vorige maand de belasting de inkomsten van in Venezuela w kende oliemaatschappijen verho: van 52 tot 60 procent. De sjah gaf deze waarschuwing dens een persconferentie in Teher de eerste die hij in 12 jaar heeft houden. Gisteren hebben in Tehei de experts van de OPEC en van oliemaatschappijen het overleg h vat. Donderdag zullen dan de min buitenlandse zaken van DPEC-landen en de afgevaardigd van de oliemaatschappijen bijeen! wen om de resultaten van het ov leg te bespreken. Tot dan zal o; de onderhandelingen van de expe niets bekend worden gemaakt. 5® OPEC-landen willen hogere lastmgen heffen en openbaar va gestelde prijzen voor ruwe olie, wordt geëxporteerd door Iran Ir: Koeweit, Saoedi-Arabië, Aboe Dh; en Qatar. De maatschappijen hebb aangeboden stabiele prijzen voor i we olie te betalen voor een perio van vijf jaar, en de prijzen jaarli san te passen als compensatie voor internationale inflatie. Zij staan ec .er afWijzend tegenover wijziging in de belastingheffing, betalingen n terugwerkende kracht en gedwong mvesteringen in de OPEC-ianc Bovendien eisen ze dat de te sluif overeenkomst tevens van kracht voor de andere OPEC-leden: Lit Klgerije, Indonesië en Venezuela sjah zei gisteren dat de OPEC-land oe oliemaatschappijen tot 3 februi e Did geven om een beslissing te hen. „Als ze blijven aandringen „®n globale regeling, zullen we oorbeeld van Venezuela volgen", dus de Perzische vorst.. (Van onze redactie buitenland) TURIJN Kardinaal Al- ttnk heeft in een inter view met een Italiaanse journalist van het Turijn- ?e blad „La Stampa" de Nederlandse kerk krachtig erdedigd tegen allerlei Beschuldigingen van rebel- he of zelfs ketterij. „In Nederland", zo zei oe kardinaal, „worden pro- ojemen bijzonder vriimne- «g besproken en wij, de bissc getr; men ren prol gror opg« gron de aan niet oplo oplo nen livniJ naai

de Stem | 1971 | | pagina 4