DEZE *5&1* plaat kreet mix s sa WEEK ik v Sf&iüiafr Blij einde van bang avontuur g»ap vrij uit #deze wee4# fa van de week xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxnxxxxxxuxxxxxxxxi van de week van de week van de week E^VfeT g tel met medewerking van 21 maart 20 april van de week 21 mei 23 augustus 22 september 23 oktober 21 november 22 november 20 december 2idecember 19 januari 21 juni 23 september 20 januari 18 februari 19februari 20 maart WEEKBLAD VOOR RUST EN ORDE Op de schouders ZATERDAGBIJLAGE VAN DE STEM/23 JANUARI 1971 r#i V- SfcBEZE WE W «te**#*' xm* -•* .a ^f90AtiÓZ9p |ZEWEJ Joop Bartman Rimus van Bijnen Jan Hiisken Jacques Levij Els Smit Anton Theemissen Ton In 't Veld V m Uw omgeving heeft het mischien al aan u ge merkt, beste Rammen. U krijgt belangstelling voor filosofie en voor religieu ze zaken, meer dan u ooit bij uzelf had ontdekt. Dat dankt u aan Neptumius, die in dólt opzicht voor u goed geaspecteerd is. Dat duurt echter maar tot juni van dit jaar. Doe er dus wat mee! De schrijver Ik Ram Cremer legt deze week enkele religieuze ontboezemingen bloot. STEREEN Wat maakt u het weer in gewikkeld, beste Kreeft. Hoe moet een ander u zo óóit begrijpen? En toch wilt u dat wel. Maar dat eeuwige pantser rond uw emoties. En geef deze week eens eerlijk toe, dat u een veel grotere mate rialist bent dan u wilt we ten. De Stieren, die vóór 1959 getrouwd zijn gaan een rimpelloze week tege moet, al zal de partner vinden dat uw koppigheid zo langzamerhand wel eeos de spuigaten uit loopt. Luister daar eens naar en probeer niet alles weg te dromen. Jaloezie is echt geen oplossing. De genen die na 1959 zijn ge trouwd, tja, het wordt de ze week weer niet veel. U voelt zich terecht slachtoffer, denkt u zelf. Hou op met roken en denk niet dat u met drin ken het paradijs zult be reiken. doe meer aan sport, u kunt het nu, want de slechte aspecten van Nepfcunus, die u vanaf 1959 al achtervolgen zijn de komende jaren helemaal van de baan. Daarmee proficiat Het geld groeit u toch niet op de rug, beste Leeuw! Waarom probeert u dan goede sier te maken door ermee te smijten? Ander zijds krijgt u deze week de kans om een voortref felijke vriendschap te slui ten. t m Deze week weer een ru zie, beste Schorpioen. En u wint het gevecht natuur lijk weer. Kan het u echt niet schelen of ze u aar dig vinden? De Vis die de ze week uw pad kruist, is het echt helema'al voor u. En wat zal het u moeilijk vallen om met die partner ruzie te krijgen! Uw enthousiasme werkt aanstekelijk, beste Boog schutter. En als raadge ver zult u deze week een succes zijn. Boogschutters met een zittend beroep krijgen eindelijk de kans op werk waar ze al zo'n tijd naar verlangen: in de open lucht. Maar pas op voor spierpijn. m Al hebt u er dan geen zin in, ga toch deze week maar naar dat feestje. Het zal u meevallen. En kom 'ns uit die plooi. Uw wantrouwen levert u niets op. Sorry, Steenbok, maar we hebben het echt goed met u voor. Als u deze week een Weegschaal of een Water man tegenkomt, beste Tweelingen, dan moet u uw nuchtere goedmoedig heid eens afleggen. Het zal eoht een goede partner voor u zijn. Overigens gaat het u deze week in zaken weer eens goed af. Uranus is u gunstig ge zind. De originele ideeën hebt u een beetje aan hem te danken. Dat mag ook langzamerhand wel, want tot voor een paar jaar heeft hij u de nodige parten gespeeld. Uw gezondheid is veel be ter dan u wilt geloven, beste Maagd. Die buikpijn gaat over als u er wat minder aan denkt. Het zou wel eens kunnen zijn dat anderen echt buikpuin van u krijgen. We denken aan de Maagd van de Ne derlandse Bank, Jelle Z.; i al zijn sombere voorspel lingen over onze economi sche positie komen voort uit zijn typische Maagd- visie, een beetje benepen. Laat maar zitten. JUHHUi m r^lLober Het feestje dat u deze week op touw zet wordt weer een succes! Dank zij uw gezellige karakter. Wees niet bang dat men u alleen zal laten. Ieder een vindt het prettig in uw omgeving. De revolutie is nog niet begonnen, hoor Waterman Denk deze week liever aan uw zwakke enkels dan aan grote maat schappelijke veranderin gen. Zaterdag zal hele maal uw dag zijn. Niet bang zijn voor de schorpioen die u deze week zult ontmoeten, bes te Vis. Jullie zullen het goed kunnen vinden, als, ja, als dat eeuwige „als" u maar niet steeds par ten speelt. Vraag niet doorlopend om attenties. In Vietnam probeerde ik alles te doen om de oorlog te winnen*. Ik was een zak. Luitenant William Cal- ley, beschuldigd van 102 moorden in My Lai. Als het woord van Heine geldt dat Nederland altijd 50 jaar achterop loopt, dan komt 40 jaar daarvan op rekening van de christelij ke partijen. Dr. Drees jr., lijsttrekker DS '70. Ik ben geen paradepaard van de KVP, maar veeleer een trekpaard, dat samen met de staatssecretaris ge poogd heeft, de zware wa gen van O. en .W wezen lijk vooruit te brengen. Minister Vering a van Onderwijs. Een goed wetgever kent zijn grenzen. Een goed rechter overschrijdt die vervolgens. Prof. mr. H. Cohen hoogleraar, jurist. Toeristische reclame draait altijd om drie punten: zon, eten en sex. Maar is het dat werkelijk? De eerste dag aan de Costa Brava is het: fijne zon. Na een paar dagen: hé, die zon en na een paar wekendie rot zon. A. van der Meiden, hoofd public relations Rijksuniversiteit Utrecht. De premie die een verzeke raar vraagt is gebaseerd op het risico dat hij loopt. Ir. H. Krull, voorzitter Commissie Bescherming Bedrijven Raad van Ned. Werkgeversverbond. Een inflatie zoals we nu hebben, is geen noodlot, maar een kwestie van menselijke tekortkoming. Drs. B. Goudzwaard, AR-Tweede-Kamerlid. Goede mensen overtreden niet alleen onrechtvaardige wetten, ze proberen ook te ontkomen aan onrechtvaar dige straffen. Daniel Berrigan, Ameri kaans jeziiiet, beschul digd van poging tot ont voering van Nixons advi seur Henry Kissinger Mijn beslissing om me aan te sluiten bij de com munistische partij, kwam voort uit mijn overtuiging dat de enige weg die wer kelijk leidt naar de bevrij ding van zwarte mensen de weg is van volledige en to tale omverwerping van de kapitalistische klasse en de talloze door haar beheerste structuren in dit land die het mogelijk maken de massa's te exploiteren en de zwarte mensen te knech ten." Angela Davis, Ameri kaans hoogleraar, ver dacht van medeplichtig heid aan moord op een rechter. Mijn hele familie stond om mijn bed te huilen. Ik niet. Ik gaf me over aan Onze Lieve Heer. Ik wou alleen nog maar sterven. Johnny J or daan, zanger. Gokken kan toch niet slecht zijn als je zoveel kunt win nen. Pastoor James Curtin, winnaar Schotse voetbal pool. Het is helemaal niet zo dat ons continent erop wacht om door een Duitser naar een beter Europa' geleid te worden. Bondskanselier Willy Bratidt. Alles hangt van de macht achter het geweld af. Hannah Arendt, filosofe. Als ik de gulzigheid van heel wat moederliefde zie, het gebrek aan respect van ouders voor hun kinderen, de gevaarlijke emotionele spelletjes die moeders' spe len, de grillige regels die ze opstellen, heb ik verdomd geen spijt dat ik onge trouwd ben. Irma Kurtz in de Observer Review. van de week Het standpunt van De Dolle Mina's, weerge geven met de leuze „Baas in eigen buik", valt niet te rijmen met de gangbare opvat tingen omtrent het kraken van leegstaan de huizen. J. D. Stegeman ter ver krijging van de doctors graad in de wis- en na tuurkunde aan de Uni versiteit te Utrecht. Voor mijn part kan de hele wereld de pot op. tiende uren achter de rug heeft, de uren die volgden op z'n onverwach te ontvoering doof de Lameloellos, juist toen hij zijn dagelijks rapport over de toestand in Castrilië in de brievenbus deed, net op tijd voor de nachttrein. „Ik werd op de schou ders geheven en zo over de drukke Via Granmamma gedragen. Ik vond dat aanvankelijk in 't geheel niet vreemd, want u weet niet half hoe populair ik, ik bedoel natuurlijk Ne derland, hier ben". Nu ja, toen jhr. Rolle van der Gheyn eenmaal in een opkamertje achter in de Bar della Santa Her mandad zat, was 't hem allemaal veel duidelijker geworden. Terwijl de caudillos van de Lameloellos met de regering van Castrilië onderhan delden, zat hij met andere leden van deze sociaal-cultureel-religieuze werkgroep de tijd te doden met rik ken en toepen. „Nee, de heren wa- Onze ambassadeur in gesprek met zijn ontvoerders. (exclusieve berichtgeving) CARRAVALHO Hoewel z'n han- len nog trillen, zit hij monter en gebruind voor ons, onze man in Carravalho, de hoofdstad van het verre en roerige Castrilië: jhr. mr. J.H.M.H.H.M.IJ. Rolle van de Gheyn. „Boel" voor z'n vele vrien den en enkele goede vrienden, waar toe zich nu ook de Lameloellos mo gen rekenen. Jhr, Rolle van de Gheyn vertelt er losjes over, alsof hij geen span- ren heel beleefd en vriendelijk, ook toen ik bleef winnen. Nee, ik ben zelfs niet gekneveld, die had ik al". Geen moment bang geweest, nee. Als je toch weet en voelt dat Luns :hter je staat!! Men voelt 't hoe onze ambassadeur sterk staat in z'n vaderlandsliefde, da'! zich soms spontaan uit wanneer hij bij het heffen van 't glas het „Piet Hein, z'n naam is klein" aanheft. Wij vra gen Boel waarom hij toch, in tegen stelling tot buitenlandse ambtgeno ten, zo snel is vrijgelaten. Zijn ant woord is verrassend eenvoudig: „De Lameloellos hoorden al gauw dat harer majesteits vertegenwoordiger geen inruilwaarde bezit". "Ik begrijp ook nietwat hij in mijn bed doetmoeder. Ik had hem in de badkuip gelaten". (Jours de Fran ce). Het is ongelooflijk waf de geneeskunde op het ogenblik kan, het is gewoon moei lijk om dood te gaan. Dr. M. Jonsma, bij af scheid als directeur van het Leidse acade misch ziekenhuis. KROONJAAR Het belooft een pracht jaar voor d-e royalisten te worden: de ene feestelij ke gebeurtenis na de an dere. Een echt kroonjaar dus, waarin de decennia elkaar opvolgen. Dat be gint al op 6 februari als prinses Marie-Christine twintig wordt. Dat is de wat in het verborgene le vende dochter van de met vervroegd pensioen gega- ne Leopold de Derde van België en zijn vroegere hofdame Liliane Baels, thans prinses van Réthy. Dit Belgische echtpaar sluit zelf de rij van vor stelijke feesten op 6 de cember zijn dertigjarige echtvereniging herdenkt. Op 8 april is er feest in Parijs, waar de graaf en gravin van die stad hun veertigjarig huwelijks feest vieren. Steeds in af wachting van het ogen blik waarop zij de Franse troon kunnen bestijgen kreeg het echtpaar elf kinderen en zesentwintig kleinkinderen. Eveneens in april, de 29ste, wordt de vroegere bescherm heer van de Biirma-spoor- weg, de Japanse keizer Hiro-Hiito, zeventig. Het zal hem aan officiële fe licitaties, ook van Neder landse zijde, niet ontbre ken. Op 9 mei wordt ko ning Umberto van Italië vijentwkitig. Men moet naar Portugal om hem geluk te wensen. Dezelfde maand, maar dan de 28ste, wordt de hertog van Mountbaitten, prins Philip van Engeland, vijf tig, Hij is dus tien jaar jonger dan de Nederland se prins-gemaal, prins Berinhard, die op 29 juni zestig wordt. Dat wordt een mooie dag voor anjer kwekers. In België is ten slotte de herdenking van een troonsbestijging: Die van koning Boudewijn twintig jaar geleden, op 16 juli. LIEFDE De nu 26-jarige chauf feur Noël Salie ziet z'n eerste en grote liefde met zeven jaar opsluiting ge^ honor eerd. In 1968 was hij in dienst van de graaf De la Motte Ango de Fiers. Daar zijn adellijke werk gever vaak in de omge ving van de toen nog Place de l'Etoih* vertoef de had Noël volop de ge legenheid kennis te ma ken met Nathalie, die haar bekoorlijkheden in die buurt aanbood. Voor hem sloeg de bliksem in, voor haar bleef het han del. Noël speelde hoog spel, gaf zich uit voor z'n baas, schonk zijn minna res van 't uur een sieraad uit de voorraad van zijn patroon en bracht tenslot te met zijn vriendin de nacht door in het grafelijk appartement. Dat werd hem noodlottig, want om vingerafdrukken te voor komen, stak hij het huis in brand. Dat dit op een wat onrijpe natuur duidt, verhinderde de officier niet tien jaar te eisen. Van Nathalie behoeft Noël evenmin medeleven te verwachten. „Geloofde u hem toen hij u voorstelde te trouwen?" vroeg de president. Waarop Natha lie simpel antwoordde: „Kan men ooit een klant geloven?". BLOOT Op vrijdag 29 januari heeft de BBC de primeur van een luisterspel met naakt-model. Te kijken valt er niets 't blijft ra dio maar te horen zo veel te meer. De scène speelt zich af in de prak tijkruimte van een mas seuse en volgens de ge- tuidsinspeciënt kan het kneden, kloppen en klap pen slechts door de leven de werkelijkheid worden benaderd. De begeleiden de dialoog van de Franse schrijfster Monique Wittig is er niet op uit het ero tisch effect van het spel af te zakken. BRAVO Tijdens de eerste sa menkomst van de nieuwe gemeenteraad van Strom- beek, palend aan Brussel- stad, is het tot een scherp incident gekomen tussen de Vlaamse burgemeester Soens en enkele Franstali ge verkozenen. Die zijn met vijf. Drie van hen legden de eed af in beide talen, twee deden het al leen in het Frans, waarop de kordate burgemeester zei: „Het is uw recht een van de drie landstalen te gebruiken, maar ik ben niet verplicht Frans te kennen. Het is mij dus on mogelijk te controleren of u de juiste eedsformu le gebruikt en ik kan daar dus ook geen akte van ne men. De Gazet van Ant werpen waar we dit brok je Belgische folklore in vonden besluit: „Bravo burgemeester Soens".

de Stem | 1971 | | pagina 26