Hontenisse bezint zich over brandalarmering Belastingen in Hontenisse hoger Brandmelding in de praktijk Natuur wacht te Axel komt in aanmerking voor subsidie Boerenbond Nw.-Namen vergaderde TERREINAFBAKENING ONDUIDELIJK Camavalszitting van Brugse Tote trekkers garde in Sluis stad streek DE DELTA DEN iESCHOOL l orden geplaatst een fROOM i inoefen we wijzer zijn- I M Donkere straal in St. Jansteen ZONDAGVERMAAK VERSPEELT EERSTE PUNTEN PRECIES Vermakelijkheidsbelasting verdwijnt AANTAL - V** MAART ItW Schuttersverenigingen hielden schieting Nieuw-Namen M. van Potte]berghe te Koewacht jubileert Uitslag prijskaarting St., Jansteen Aardenburg PRIJSKAARTING NKV Cursus veilig verkeer te Kloosterzande Steun Subsidie Spreekuur wethouder Vriendschappelijke voet balwedstrij den Voorlichting over ruitersport io Oostburg en N'ieuwvliet jrojecten hebben wij liet nö ©so in werktijd llijk om in een hogere sn. Hers van onze werken. Correspondentie van i en rapporten, het (het beheer van de lof twee typistes, leen ULO of MMS- lijke typvaardigheid ïjke functie. Lrvaring van 629, J wordt niet in min- lioenfonds. Iht aan het hoofd van T 225, Tilburg. meruie5trnnm f gegevens naar 04900 CHT iiderboud nten zult u bedoelen. Dat f vreemde pafiertjes, van ende dingen en dan die rare ger lawaai dan muziek, t die jongen maar dicht bij n. Mavo kan ie doen erf dan kantoor en dan moet ie l-erder zien. Als ie z'n vader I- maar niet vergeet We zijn l voor hem geweest" i studenten zijn maar 10% linderen. Niet omdat arbeiders lom zijn of minder intelligent Jen uit de hogere inkomens Jaar omdat ze een achterstand Ie bijna niet is in te halen, ïle eerste klas van de lagere I nen, kennen ze veel minder l;n begrippen dan andere Ze .veten soms nauwelijks wat Bs en hebben in sommige ]plfe nog nooit een potlood n. pen zien veel ouders het nut ji verder leren, net als de door nen vader in deze advertentie- a niet, dat in de maatschappij bije toekomst kennis niet alleen ;ekent, maar ook een levensvoor' - H - pa*'tmm mirt Selgl* mit BvcfijB bifirsrn fciFüp* mst (softe* builen Éur<4>3 ïitniiii ctlteft mebirefaen^iprBkkiB jSSprekkBn nW* fdrtpe» IHltCHUNSEH 40# BÓS -. 7"; -- - 0(H) (Van onze correspondent! SINT-JANSTEEN De straatver lichting van de Burgemeester IJsp- baartstraat in Sint-Jansteen is reeds vanaf zaterdag 16 januari volledig buiten werking. Of het ontbreken van de verlichting iets heeft te ma ken met het doorlichten van de PZEM wordt door de bewoners in twijfel getrokken. Het is in elk geval een groot ongemak. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN In het door de topbiljartclub „Zondagsvermaak" georganiseerde riederlaagtournooi werd door deze club gespeeld legen „Het Groene Laken" uit Stekene. Bleef „Zondagsvermaak" nog steeds ongeslagen in haar nederlaag- tournooi, nu moest zij haar eerste puntjes prijs geven. Daardoor komt „Het Groene Laken" aan de leiding van dit tournooi. Doordat verschil lende spelers van „Zondagsver maak" verhinderd waren moest de club deze wedstrijd met een ver zwakt team spelen. De einduitslag was 1010. De individuele uitslagen waren als volgt: R. van Looy-P. van Daele, 2 0, O. Saman B. van Osselaar, 1 1, 2. verstraten-M. Duüaert, 11, A. Stuirm.J. Maas, 20, F. de Nijs-L. de Block, 11. J. Pieters-R. van Goethem, 20, E. Verschuren-K. de Block, 02, C. van Remortel-R. de Schepper. 0—2, W. van Himst-S. de Witte, 11, P. Steunaert-L. Nage rende, 02. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE/HULST Schort er in de gemeente Hontenisse iets aan de brand-alarmering? Over deze vraag gaan de brandweercommandanten uit deze gemeente en het gemeentebestuur vermoedelijk nog deze week gezamenlijk praten. Met de gemeentelijke herindeling van vorig jaar zijn de gebieden van de voormalige gemeentes Vogelwaarde en Hontenis^ bij elkaar gekomen. In dit gebied zijn twee brandweerkorpsen werkzaam. Tot een duidelijke ter reinafbakening is het tot op heden nog niet gekomen, zodat vrij willekeurig bij brand dan weer het one en dan weer het andere korps gealarmeerd wordt. Bij de jongste brand in de land- bouwschuur van de heer J. Neve in Ossenisse, vorige week, is weer dui delijk gebleken dat aan het systeem iets mankeert. Het liep bij deze brand nog net niet mis. Toch werd eerst het korps van Vogelwaarde gealarmeerd en vervolgens dat van Kloosterzande. Toen dat gebeurd was kreeg ook de centrale meldka mer in Terneuzen nog een paniek- telefoontje. Ook vanuit dit hulpcen trum volgde daarna nog alarmering van de brandweer in Kloosterzande, waarvan een wagen op dat moment al onderweg was naar Ossenisse: verspilling van energie dus. Niet alleen overigens van energie, maar ook van kostbare seconden, waarvan het verlies in de eerste fase van een brand rampzalige ge volgen kunnen hebben. Tot die con clusie is ook de brandweercomman dant van Kloosterzande gekomen en vandaar dat men deze week nog aan tafel gaat zitten om te praten over een definitieve regeling. Intussen is evenwel de vraag gerezen of dit al niet eerder hdd moeten gebeuren. De gemeentelijke herindeling is al meer dan vijf maanden een feit en toch wordt in Hontenisse nog steeds volgens het oude systeem afge steld op twee afzonderlijke gemeen ten gewerkt. En dat laatste is er de oorzaak van, dat juist in de grensgebieden eigenlijk op dit mo ment niemand precies weet hoe te handelen in geval van nood. Zelfs publikatie van de juiste alarmnum mers enkele maanden geleden in het (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Evenals de in woners van de gemeente Axel eu Hulst zullen ook die van de gemeen te Hontenisse niet ontkomen aan verhoging van gemeentelijke belas tingen. De precaire financiële positie van Hontenisse maakt het noodzake lijk dat aan de belastingverordenin- gen gedokterd wordt. In deze ge meente staat evenwel tegenover een incidentele belastingverhoging ook het laten vervallen van andere min der gebruikelijke belastingvormen. In de gemeenteraadsvergadering van 27 januari zullen de raadsleden van Hontenisse zich buigen over de lijvige agenda, waarop de herziening van de belastingverordeningen de voornaamste plaats inneemt. Er is voor deze raadsvergadering maar liefst een hele dag uitgetrokken en ook dat is in navolging van de gemeente Hulst, waar de raadsleden in december een gehele dag hebben gepraat over gemeentelijke aangele genheden. De vergadering van Hon tenisse begint komende woensdag om 9 uur 's morgens. Ook binnen de gemeente Honte nisse wordt nu gestreefd naar een gelijk belasting-tarief. De gemeente lijke herindeling heeft tot conse quentie gehad, dat de vroede vade ren sinds april van vorig jaar zitten opgescheept met drie verschillende systemen van belastingheffing. Daarin wil men nu orde scheppen. Tot de opnieuw vast te stellen ver ordeningen behoren de opcenten grondbelasting en de opcenten op de personele belasting. De opbrengst van deze belastingen worden voor de komende maanden geraamd op 34.500 en 67.200 gulden. Bij de op centen op personele belasting zal daarbij, vergeleken met de voor gaande periode, een meer-opbrengst van f 6.200 sprake zijn. De opbrengst van drank- en hore- cabelasting wordt geraamd op twee duizend gulden. Ook woonforensen belasting zal men blijven berekenen. Het betreft hierbij niet onaanzienlij ke bedragen. De belasting voor woonforensen bedroeg in de voor malige gemeente Hontenisse mini maal honderd en maximaal 125 gul den en in Vogelwaarde maximaal 400 en minimaal eveneens 100 gul den. Dat zal nu worden: 100 gulden bij een brandverzekeringswaarde van minder dan 25.000 gulden en 125 gulden bij een brandverzeke- I» rmgswaarde van 25.000 gulden of I ?ï,eS;r' Geraamde totaal opbrengst 1 13.000 gulden. Ook de eigenaars van honden ont komen niet aan de verhogingen. Voorgesteld wordt voor luxe-honden in het vervolg een bedrag van 25 gulden te laten betalen en voor be- drijfshonden 20 gulden. Totaal op brengst: 9375 gulden. Dat is 2903 meer dan in het voorgaande jaar. Het college van b. en w. wil daaren tegen ook een aantal belasting-ver ordeningen, die naar haar mening niet zijn te handhaven, laten verval len: daartoe behoren de straataan- legbelasting en de vermakelijkheids belasting. Op de verordening voor vermakelijkheidsbelasting bestaan namelijk zoveel ontheffingen, dat in de praktijk alleen voor dansavonden vermakelijkheidsbelasting werd ge heven. De inkomsten daarvan waren 4500 gulden. Al wil men nu de vermakelijkheidsbelasting in Honte nisse afschaffen, die 4500 gulden wil de gemeente wel blijven incasseren. Dat wil men nu bereiken door de leges voor dansvergunningen op te trekken tot 65 gulden. Verordenin gen die niet zullen veranderen zijn: de verordening op havengelden, be grafenisrechten en staangelden op kermis. Wat de haven betreft: in dezelfde raadsvergadering zullen de raadsle den een havenmeester moeten be noemen, voor die functie zijn 98 sollicitanten geregistreerd. Na selec tie zijn daaruit de volgende namen overgebleven: ,J. van Acker. L. de Bruijn. C.P.L. Durinck en JJ.A. Everaert. voorlichtingsorgaan van de gemeente Hontenisse heeft daarin geen duide lijkheid kunnen brengen. En dat lijkt ook bijzonder moeilijk als men nagaat, dat inwoners van Ossenisse in geval van nood volgens een opga- ge in de telefoongids kunnen kiezen uit maar liefst negen telefoonnum mers voor het inroepen van hulp van brandweer, politie en artsen. Een vluchtige blik door diezelfde telefoongids leert dat er dit voor Stoppeldijk bijvoorbeeld tien zijn, voor Kloosterzande 7, voor Lams- waarde 7, Terhole 7 en Boschkapelle 10. Daaronder zijn begrepen: het telefoonnummer 01150 -4x4 van de meldkamer in Terneuzen. alarm nummers van politie en brandweer en subnummers voor het geval men op deze eerste alarmnummers geen gehoor krijgt. Daarnaast komen in het rijtje de telefoonnummers van verschillende artsen voor. Een ware warboel. Dat niet alleen: ook een vreemd sys teem, want uit informatie bij de betrokken instanties blijkt ook dat het anders kan. Om een voorbeeld te geven: het zou voor de gehele gemeente Hontenisse en dat geldt ook voor de rest van Zeeuwsch- Vlaanderen voldoende zijn om in geval van nood voor zowel medi sche, politionele als brandiweerhulp 01150-4444 te bellen. eOSTtBIJEN, rPLtCiRAFiE EN TElffONIB T/rt 33 JAHUA»-f*I33 (Van onze correspondent) AARDENBURG In het sportpa- viljoen in Aardenburg is een wed strijd gehouden tussen de luchtbuks vereniging „De Missers" en de handboogsnaatschappij ,„Sint Sebas- tiaan". Er werd geschoten met de buks. De handboogschutters schoten er lustig op los, maar ze moesten de overwinning natuurlijk aan de spe cialisten laten. De uitslag: De Missers: 1 Th. Koc- kuyt 163 punten; 2 J. Houg 162: 3 N. Kolmeijer 161; 4 K. de Koeijer 160; 5 D. van Hermon 158. Sint Sebastiaan: 1 R. de Rijcke 151; 2 M. van Iwaarden 148; 3 H. van Iwaar- den sr 146; 4 R. de Wispelaere 145; 5 P. Blondeel 145. Totaal 804 tegen 735 punten. land van hulst Gezinsdag Op 9 februari wordt de jaarlijkse gezinsdag gehouden. Na de traditionele koffiemaaltijd treedt het duo Hermans-Jansens op. Kerkbestuur Er zal eind janua ri een vergadering worden belegd, waarin alle parochianen kandidaten naar voren kunnen brengen voor een plaats in het kerkbestuur. Deze vacature is ontstaan door het aftre den van de heer P. Vercauteren, wegens het bereiken van de 70- jiarige leeftijd. Tevens zal er gele genheid worden gegeven kandidaten te stellen voor de plaats in het schoolbestuur. Biljartprijskamp Op zaterdag 23 januari is er een biljart-prijs kamp op het top-biljart in café Hul- sterloo. Er zijn vele prijzen, waaron der een kalkoen, een konijn en pou- larden. De wedstrijd begint om half acht. Inschrijving vanaf zeven uur. (Van onze correspondent) KOEWACHT Op 7 januari werd de heer M. van Pottelberghe uit Koewacht aangesteld als bode van het ziekenfonds OZ Breda. Op zaterdag 23 januari wordt door het ziekenfonds een receptie aangeboden aan de heer Pottelberghe en zijn gezin in café de Anjer te Koewacht van 15.30 tot 17.00 uur. Aan belang stelling zal het zeker niet ontbreken, omdat de heer Van Pottelberghe door zijn opgeruimdheid en hulp vaardigheid een graag geziene gast is geworden. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Aan de prijskaarting om tamme konijnen en poularden in café „De Kroon" werd door ao mdertig kaarters deelgeno men. De prijzen werden gewonnen door: 1. P. van Duyse en L. van Cam- penhout uit St. Jansteen. 2. J. V-er- heijden-C. van Helsland, St. Jan steen, 3. J. Bertram, Clinge-P. Ver meulen, St. Jansteen, 4. C. van de Branden, Kapellebrug-R. Claassens, St. Jansteen, 5. P. van Kerkhove, Hulst-C. de Jong, Kapellebrug. 6. C. de Moor-C. van Acker, St. Jansteen. De prijzen in de verliezersronde werden gewonnen door B. A.sselman uit St. Jansteen en J. van Osselaar uit Hulst. Uit deze veelheid van telefoonnummers kunnen de mensen uit Ossenisse kiezen als ze medische hulp, brandweer- of politiehutp willen hebben. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Hoe paniekerig in geval van brand wordt ge handeld blijkt uit het betoog van de heer Hermans uit Ossenisse, die bij de jongste brand in dit dorp de brandweer belde voor zijn buurman J. Neve. Hij vertelt„Buurman Neve was veel te emotioneel om de brandweer zelf te bellen. In plaats van 333 te draaien belde hij mij op. Hij vroeg me of ik de nodige maatregelen wilde treffen. In plaats van daarna de hoorn van zijn toestel op de haak te leggen, liet hij die er naast liggen, zodat de verbinding tussen zijn en mijn woning niet werd ver broken. Ik kon aanvankelijk niet meteen bellen. Toen dit tenslotte toch was opgelost heb ik de brandweer van Vogelwaarde gebeld, waar werd verwezen naar Kloosterzande. Toen daar het korps was gewaarschuwd heb ik de politie gebeld Ik kreeg de telefonische aniwoordgever, ik heb niet op de mededeling gewacht, maar meteen 4x4 gebeld. Ik was nauwelijks klaar met telefoneren of de sirenes begonnen te loeien". west-zeeuwsch» Vlaanderen lezing Op initiatief van de plaatselijke kunstgroep „Sincfala" werd in de zaal van „De Roode Leeuw" een lezing gehouden door drs. H. van den Bossche, weten schappelijk medewerker in het cen trum voor Kunstambachten te Gent. Onder de titel „De grafische Kun sten" gaf drs. Van den Bossche een uiteenzetting over de technieken der houtsnede, ets en kopergravure. Bij zondere aandacht besteedde de inlei der daarbij aan de hoog- en diep druk, de vlakdruk, steen- en zeef druk. Voor deze lezing bestond een behoorlijke belangstelling. De bij eenkomst werd geopend en besloten door drs. W. P. Dezutter, voorzitter van „Sincfala". (Van onze correspondent) CLINGE De afdeling Clinge van het N.K.V hield in het café De Landbouw één van de prijskaartin- gen die meetellen voor het seizoen- kampioenscliap. De uitslag was: 1 J. v, d Kelen, 2 J. Lanrbrechits, 3 R. de Poarteir, 4 P. Vlaeminck, 5 L. Smet, 6 A. v. d. Vijver, 7 N. Römgens, 8 W. de Cock, 9 Fr. Willaert, 10 Fr. Valke. 11 A. Reuma, 12 A. van Roeyen, 13 R. de Vos. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN De Boeren bond, afdeling Nieuw-Namen, heeft deze week in zaal Tliilleman in Nieuw-Namen zijn algemene verga dering gehouden. Op de agenda stond onder meer een bestuursver kiezing en vertoning van dia's over oudheidkundige onderwerpen. Alvorens de algemene vergadering begon werden door de heer De Vries, oud-directeur der PTT te Hulst, dia's vertoond van het land van Hulst en Axel en de grens streek. In zijn openingswoord me moreerde voorzitter Van Duijse drie overleden leden namelijk C. Buysse, A. Kerckaert en E. Coenen. Hij vroeg verder respect en medeleven voor degenen, die hun bedrijfsuit- voering beëindigen. De voorgestelde verhoging van 2,50 tot 15 gulden gaf aanleiding tot heftige discussies. Tenslotte werd op voorstel van de heer J. van Duyse besloten deze verhoging niet te ac cepteren, daar het kringbestuur deze verhoging eerst moet voorleggen aan de algemene vergadering van de kring. Wanneer deze er mee ak koord gaat, zullen de afdelingen zich bij dit besluit moeten neerleggen. Gezien de omstandigheden, waarin de middelbare landbouwschool van Hulst zich bevindt, Werd voor 1971 weer een subsidie verstrekt van honderd gulden. In het bestuur van de afdehng Nieuw-Namen moest voorzien worden in drie vacatures. De heer H. Vercauteren stelde zich herkiesbaar en werd met 44 stem men herkozen. De heer A. van Duy se stelde zijn bestuursplaats, tevens voorzitter, beschikbaar, daar hij in de loop van dit jaar zich uit de landbouw terugtrekt. Hij is twaalf jaar secretaris en twee jaar voorzit ter geweest van de afdeling Nieuw- Namen. De heer R. van Wesemael stelde zijn plaats beschikbaar voor een jongere. Hij had reeds 12 jaar zit ting in het bestuur. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de he ren E. Baeke en J. Kegelaer. De heer Vercauteren werd met 25 stem men gekozen tot nieuwe voorzitter en tevens als kringafgevaardigde van de afdeling Nieuw-Namen. De heer A. de Maeyer dankte namens de afdeling de twee scheidende be stuursleden. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE In hotel Van Leuven is de cursus veilig ver keer georganiseerd door het Ver bond voor Veilig Verkeer Klooster zande van start gegaan. Onder lei ding van de instructeurs Rombout en Van den Broecke zullen de cur sisten in zes lessen worden opgeleid voor het certificaat met de bijbeho rende zgn. verkeerssleutel. (Van onze correspondent) SLUIS De carnavalszitting, die zaterdag in hotel Balmoral te Sluis zal worden gehouden, krijgt werke lijk een internationaal karakter. Be halve de keizer, de raad van elf, de dragonders en Vrolijk Annemieke van de Brugse „Totetrekkersgarde", za] ook de president van de „Rhein- schanze", de oudste carnavalvereni ging van Ludwigshafen-Mannheim, de heer Otto Mosbach, aanwezig zijn. De „Totetrekkersgarde", de grote animator van het Brugse carnaval staat er borg voor, dat deze zitting, die wordt georganiseerd met de me dewerking van de Sluise horecaver- eniging en de VW-Sluis, in een echte carnavaleske sfeer zal verlo pen. Naast de plechtige uitreiking van diverse onderscheidingen, zal de „Totetrekkersgarde" met sketches, waarin de plaatselijke actualiteiten op een gemoedelijke manier onder de loep zullen worden genomen en muziek dolles, waarvoor de keizer lijke hofkapel Apollo en het heken- de Brugse orkest de gebrs. Speecke hun medewerking zullen verlenen, voor- een daverende stemming zor gen. De „Toitetrekkersgarde" vindt dat diverse oarnavalszittingen, als gewo nen. balavonden kunnen worden be schouwd. Met de zitting in Sluis wil men bewijzen dat dit ook anders kan. (Van een onzer verslaggevers AXEL. In de gemeenteraadsvergadering van Axel op 26 januari zal onder meer een voorstel aan de orde komen tot het verlenen van 650 gulden subsidie aan de jeugdnatuurwacht in deze gemeente. De natuurwacht is enkele weken geleden officieel opgericht. Hoewel de leerlingen van de meeste lagere scholen in de gemeente nog benaderd moeten worden ver wacht men reeds nu een grote belangstelling voor dit initiatief. Het tegen gaan van baldadigheid: dat is een van de belangrijkste doel stellingen die men voor ogen heeft bij de oprichting van een afdeling van de stichting jeugdnatuurwacht. Eerlijkheidshalve dient vermeld, dat van baldadigheid binnen de gemeen tegrenzen van Axel nauwelijks of geen sprake is. Daarom moet de jeugdnatuurwacht in deze gemeente meer gezien worden als een poging om in het algemeen wat meer be langstelling bij te brengen voor de natuur. Op vele scholen wordt dat tijdens de lessen ail gediaam. Daarnaast wordt aangenomen, dat ook buiten school tijd de belangstelling van de zijde van de jeugd voor de natuur niét zomaar ophoudt, vandaar dit initia tief. Axel heeft gelegenheid te over om te laten grasduinen in natuurge bied. Er is water. Axel-stad heeft een recreatiegebied en enkele pas sen buiten de gemeentegrenzen lig gen de Braakman en het Land va» Saeftinge. Financieel is de jeuigdmatuurwacht geheel aangewezen op steun van de gemeente. Er wordt geen contributie geheven. Het geld voor verschillen de activiteiten zal dus ergens anders vamdiaian moeten komen daarvoor heeft men nu een beroep gedaan op gemeentebestuur. Voorgesteld wordt, mede op ad vies van de commissie voor de ge- meentefinanciën, om 3,50 per deel nemer te betalen voor degenen, die in het schooljaar 1970-71 in de vijf de klas zitten en 1 gulden per deel nemer voor degenen, die met ingang van het schooljaar 1971-72 in de vijfde klas komen. Op de raadsagenda komen meer subsidieverzoeken voor. Ook de plaatselijke afdeling van de EHBO in Koewacht en Zuiddorpe hebben geld nodig om de activiteiten voor dit jaar veilig te stellen. Het college van b. era w. heeft iin principe ver klaard het billijk te vindien aan deze vereniging subsidie te verlenen, om dat het moeilijk is te komen tot bundeling van de activiteiten met andere instellingen. Men geeft de besturen evenwel in overweging de inkomsten uit eigen middelen te trachten op te voeren. Voorgesteld wordt de afdeling Koewacht een subsidie van zeshon derd gulden t-e verlenen an die var, Zuiddorpe een bedrag van honderd- vijftig gulden. Het kerkbestuur vaa de r.-k. kerk in Overslag (Bel gië) heeft een verzoek ingediend om vijfhonderd gulden subsidie voor onderhoud van de begraafplaats, waarop verschillende inwoners van het Nederlandse Overslag zijn be graven. Aan de activiteiten van de perso neelsvereniging voor ambtenaren hecht het college van b en w blij kens de pre-adviezen grote waarde. Voorgesteld wordt een financiële bijdrage in de kosten te verlenen van tien gulden per aangesloten lid. A-ndere voorsteRen die op de raads agenda voorkomen zijn: een voor stel tot vaststellen van de werkelij ke kosten van het openbaar gewoon lager onderwijs over het jaar 1969 en tot vaststelling van de exploita tie-vergoeding der bijzondere lagere scholen over het jaar 1969. (Van onze correspondent) HULST In de bekendmaking omtrent de zitdagen van wethouder P. Brand, werd gesteld, dat de zit dagen met ingang van 1 januari 1971 waren vastgesteld op iedere eerste en derde dag van de maand. Dit moet zijn op iedere eerste en derde dinsdag van de maand om 17.30 uur in het stadhuis van Hulst. (Van onze correspondent) CLINGE In verband met de weersomstandigheden worden de voetbalwedstrijden in deze periode regelmatig afgelast. Zondag speelt het eerste elf-tal van Clinge een vriendschappelijke wedstrijd tegen HVV'24. De wedstrijd begint om 10.30 uur voormiddag. Het tweede elftal van Clinge gaat zaterdag op bezoek in Sint-Jansteen. Aanvang der wedstrijd om 13.00 uur. (Van onze correspondent) NIEUWVLIET De heer Könings, hoofdbestuurslid van de Nedei land" l'ouyclub, houdt zater dag in de manege van de heer Riemens in Nieuwvliet een lezing over verscheidene aspecten van de ruitersport. Daarbij zullen de beginselen, de voorbereiding tot het dressuurrijden en de examenproeven worden gede monstreerd. 's-Avonds wox-den in hotel De Eenhoorn in Oositburg vier films vertoond over de verzorging van de pony.

de Stem | 1971 | | pagina 5