„Er is nog een hoop te doen in Zeeuwsch-Vlaanderen" Bejaardentehuis Ter Walle in gebruik genomen COVO OPENDE MAGAZIJN EN KANTOOR IN AXEL FEESTJE IN RECREATIEZAAL Scouting Vogelwaarde in oude school EVEN KIJKEN MAN stad streek Lustige Toepers verloor van Excelsior JEUGDWERK ERLEIDER BROEKHOVEN, MET PLUIMPJE AAN ZIJN BUURT: Westdorpe Handwerkclub voor bejaarden in Koewacht rneuzen Schoolbestuur overgedragen Kaartavond p.v. Herleving Kloosterzande Begrafenis M. Lucieer te Sint-Kruis VOORLICHTINGS AVOND N.CB. IN HULST H. v. d. Boogert benoemd bij gemeente Hulst hoogwater BUS SLIPTE TEGEN PERSONENAUTO Niets vermist bij inbraak in Sluiskil Lezing over luchtvaart in Terneuzen Motorrijder en fietser bij aan rijding gewond GOUDEN BRUILOFT IN HULST /ET ïrneuzen VET srneuzen NET VRIJDAG 15 JANUARI 1971 Burgemeester Aschoff feliciteert voorzitter M. Maas. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Zaterdag 16 januari wordt in Vogelwaarde het nieuwe onderkomen van „Scouting Vogelwaarde" officieel in gebruik genomen. Het nieuwe home van de organisatie is gevestigd in de voor malige lagere schooi van Boschkapel- le, waaraan overigens eerst nog weli het een en ander gedaan moest wor-1 den, voordat „Scouting Vogelwaarde" i er definitief in kon trekken. Na enkele weken keihard werken is het dan nu zover, dat men morgen (zaterdag) de voormalige school met j 109 leden en 26 leiders en leidsters j officieel kan betrekken. Rond drie uur zullen de leden en genodigden °P het plein achter het gebouw de opening bijwonen, die uiteraard een feestelijk tintje zal krijgen. Boven dien zal de naam bekend gemaakt i worden, die via een wedstrijd door i de leden zelf is gekozen, zodat niet i meer gesproken behoeft te worden aver ,,de oude school". Vóór de opening zal in het paro-1 rhiehuis in de Kerkstraat voor de le ien een feestelijke bijeenkomst op touw gezet worden. Daarop zal onder ueer een aantal films worden ver- oond. Na de opening worden de ge nodigden ontvangen in het staflokaal, vaarna er voor hen gelegenheid zal ujn de diverse lokalen, waarin de tabouters, welpen, gidsen, verken tors en sherpa's zijn ondergebracht, bekijken. (Van onze correspondent) HULST De topbiljartwedstrijd Acelsior tegen Lustige Toepers voor e competitie Oost-Zeeuwsch-Vlaan- r!rn' Ciie na een rustpauze van en- e e weken werd gespeeld, is een .fPtrUeve wedstrijd geworden. P uitslag werd 155 voor Excelsior. De persoonlijke uitslagen: D. Wils- «ns—Dobbelaer 2—0, M. de Blieck— 1 Dlommaert 02, P. Vereecken ™®ens 1—1, G. van Kerkhoven— 'j)l« 2—0, M. WilssensA. mbout 1l, A. VereeckenJ, van °OI?e h' T- SmeekensT. nGeemickP. Blom- .iihl JT°' L- van Kerkhoven—A. lauwer 2—0.' V3" BoSaert-W' de Hiema werd een wedstrijd voor de ei gespeeld, die de Lustige Toe- -vs met 17 wonnen. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen EUROPA MEUBEL (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE In dienst van de Stichting Katholiek Jeugd werk in Zeeland is sedert enige tijd als beroepskracht werkzaam de heer Fons Broekhoven. „Op landelijk niveau wordt op het ogenblik hard gewerkt om het jeugdwerk, en met name de Stichting Katholieke Verkenners en Gidsen waar nodig weer wat meer activiteit in te blazen. De bedoeling is dat er een soort service-instituut komt, ook in het belang van andere verenigingen dan alleen het jeugdwerk". Aldus de heer Broekhoven, die zijn vele administratieve werk doet in het voormalige gemeentehuis van Westdorpe. Hij heeft uiteraard veel te maken met jeugdleiders en -leidsters, waarvan hij hoopt, dat hij in de uitvoering van zijn werk veel medewerking zal krij gen. Maar dat vertrouwen is er al. In de nabije toekomst zullen cur sussen georganiseerd worden in han denarbeid, sport- en spelcursussen, binnenspelen en volksdansen. „In ons gewest is dit allemaal nog maar in een beginstadium; voordien von den dergelijke cursussen en oplei dingen meestal plaats in Brabant. Het gaat bij voldoende deelname, nu ook in Zeeuwsch-Vlaanderen gebeu ren. Er is natuurlijk wel veel mede werking voor nodig van de plaatse lijke verenigingen, en met name van de bestuurders daarvan. En wat de financiële kant betreft, dat scheelt eigenlijk van gemeente tot gemeen te. We hebben pas geleden een enquête gehouden", zo vertelt de heer Broekhoven, „waaruit is geble ken dat in de diverse parochies in de provincie Zeeland nogal wat be hoeften bestaan". Naast Fons Broekhoven is ook de heer Plevier actief bezig om onder andere de bejaarden enige ontspan ning te bezorgen. Hij stimuleert bo vendien ook het jeugdwerk en het cultureel werk voor volwassenen. „Over de toekomstplannen van de Stichting, en meer bepaald de afde ling Westdorpe daarvan, kan met zekerheid nog niet zoveel gezegd worden, maar het volste vertrouwen heb ik nu al", zegt Fons Broekho ven. „Ik zou bovendien zelf heel graag in Westdorpe willen wonen: gezellige mensen, in een rustige om geving. De hele bevolking hier is zo erg vriendelijk, en er zijn toch nog maar weinig mensen die mij ken nen. Ik ben zelf een Fries, maar de vriendelijke aard van de mensen hier valt gewoon op. Dit zal, geloof ik, ook mijn werk ten goede komen. Je wordt hier gemakkelijk geaccep teerd, en ik weet zeker dat je van de mensen hier een „redelijke kans" krijgt. We hebben bijvoorbeeld ver gaderd in de huiskamer van een hotel: dat zie je nergens!!" Eén ding wil Fons Broekhoven nog kwijt: „Er is een schreeuwend gebrek aan leiders en leidsters. Mis schien komt dat, omdat veel jonge lui uit Zeeland weggaan om te stu deren of zo. Het is eigenlijk een soort migratie. Nogmaals, ik doe mijn werk graag, vooral als je de zo hard nodige medewerking volop krijgt. Steek die Zeeuwsch-Vlamingen wat mij betreft, gerust een pluimpje op hun hoed, want dat verdienen ze echt!...". kanaalzone Snelcursus fijn gebak Binnen enkele weken zal in de zaal van „Het oud Raedhuys" bij M. Pluym te Westdorpe een snelcursus „Fijn Gebak" worden gehouden. Deze spoedcursus zal slechts één lesavond duren. De leiding is in handen van een speciale kok uit Antwerpen. Voor deelname kan men zich aan melden in Het oud Raedhuys. Voorts ligt het ook in de bedoeling een (enkele weken durende) cursus „koud buffet" voor dames en heren te houden. In zijn toespraak ging de heer Aschoff uitvoerig in op de problema tiek van de bejaarden en het be- j aardenwerk. De burgemeester wenste het bestuur van de stichting „Protestants Tehuis" geluk met het nieuwe gebouw, maar zei dat, wil zo'n tehuis goed functioneren, er drie voorwaarden vervuld moet worden. In de eerste plaats moeten perso neel en bewoners een goede gemeen schap vormen, ten tweede zal deze gemeenschap dan deel moeten gaan uitmaken van de kern Biervliet en ten derde moeten bejaarden zeer ze ker niet bevoogd worden. De zelf werkzaamheid van de bewoners moet, waar nodig, gestimuleerd wor den. Voor deze toespraak had Mieke Pladdet (6) mevrouw Aschoff bloe men aangeboden. De bijeenkomst in het gezellige re creatieverblijf van het tehuis werd met gebed geopend door dominee Meeuwse. Daarna heette de heer M. Maas, voorzitter van „Protestants Te huis" en de stuwende kracht achter de totstandkoming van Ter Walle, de aanwezigen welkom. In het kort ging de heer Maas de geschiedenis van de totstandkoming van het tehuis na. Uit zijn woorden bleek dat reeds in 1950 een eerste po ging was gedaan Biervliet een be jaardentehuis te verschaffen. Wegens gebrek aan geld ging dit toen niet door. De heer Maas prees de toewij ding en welwillendheid, waarmee on der meer oud-burgemeester Kosten- sen en oud-wethouder Claeijs de plannen om tot dit tehuis te komen, hebben behandeld. „Bij de bouw hadden we een beet je tegenslag, waardoor een vertraging van drie a vier maanden optrad. Dit kwam niet door gebrek aan krediet of materiaal, maar gewoon omdat niet genoeg personeel voorhanden was", aldus de heer Maas. De heer J. W. van de Slikke, voor zitter ouderling-kerkvoogd van de Biervlietse N ederlands-hervormde gemeente, toonde zich zeer gelukkig met Ter Walle. Hij prees vooral het vele werk dat door de heer Maas voor dit tehuis was verzet. De voorzitter van de stichting, die in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de te huizen Bachten Dieke en Vremdieke exploiteert, de heer D. van Es, felici teerde in een humoreske toespraak „Protestants Tehuis". Door de heer H. Verdegem werd namens de Bier vlietse bejaardenvereniging aan de heer Maas een gedenkplaat met In scriptie aangeboden. Het was een voorontwerp van een bronzen gego ten plaat, die mettertijd in de hal zijn plaats zal vinden. De heer Verdegem zei dat de deuren van de Biervlietse bejaardenbond te allen tijde open staan voor de bewoners van Ter Walle. Namens het personeel bood me vrouw A. Gruben-Willemsen een ba rometer aan. Nadat ds. Meeuwse een gedicht van de Breskense dichter L. C. van Hanegem had voorgedragen, ging hij de aanwezigen voor in gebed, waarna de bijeenkomst werd geslo ten. (Van onze correspondent) KOEWACHT Op de vergadering van de bejaardenbond van Koewacht, waarbij honderdtachtig leden aan wezig waren, heeft het bestuur beslo ten zijn activiteiten uit te breiden. Dat is mogelijk geworden, dankzij de gemeentelijke subsidies. Naast de kaartclub is inmiddels nog een handwerkclubje opgericht. Mevrouw D. Gijsel-Bisschoff, gedi plomeerd handwerkster, zette in een gloedvol betoog de moeilijkheden en het nut va ndeze vorm van vrijetijds besteding uiteen. Ze toonde enkele zelfgemaakte werken, die bij het pu bliek zeer in de smaak vielen. Na de vergadering gaven zich reeds twin tig dames op om hieraan deel te ne men. Als leidsters werden met alge mene stemmen benoemd mevr. W. de Schepper-Vonck en mevr. L. Heij- mans-va-n Kruisen. De handwerkmid- dag zal elke woensdag worden ge houden vanaf half twee in het pa tronaatsgebouw. rus, 953 ton Goed loon. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Zeeuws-Vlaamse landbouw-coöperatie Covo in Axel heeft gisteren met een zogenaamde „kijkdag' 'zijn nieuwe magazijn voor bestrijdingsmiddelen en administratieruimte officieel geopend. Een groot aantal mensen maakte gebruik van de gelegenheid om aan de Axelse Sassing in Axel het nieuwe onderkomen van de in- en ver koop-coöperatie te bezichtigen. Ook vanmiddag wordt nog „open huis" gehouden. Nu de Covo zijn nieuwe gebouw in Axel heeft betrokken zijn alle afde- linge geconcentreerd op een punt. Tot voor kort waren de kantoren on dergebracht in een tijdelijke ruimte in Terneuzen, terwijl de coöperatie ook elders in Axel dependances had. (Van onze correspondent) AARDENBURG In tegenwoor digheid van het personeel der ka tholieke scholen, het college van burgemeester en wethouders en ver tegenwoordigers van de ouderraad vond in „de Roode Leeuw" de over dracht plaats van de bevoegdheden van het oude R.K. Schoolbestuur aan de nieuwe Stichting Katholiek Onderwijs Aardenburg. Namens het oude r.k. schoolbestuur gaf pastoor M. W. B. Martens als voorzitter een overzicht van de totstandkoming van het schoolbestuur nieuwe stijl en droeg daarna de taak over aan de voorzitter van de Stichting D. P. M. van de Vijver. Tevens overhandigde hij aan de burgemeester van Aardenburg af schriften van de notariële akten waarbij de overdracht van de katho lieke scholen aan de nieuwe Stich ting werd geregeld. Voorzitter Van de Vijver gaf zijn visie op de taak van het nieuwe schoolbestuur, waarbij hij wees op het belang van contact met de ou derraad en het personeel. Namens het voltallig college van burgemees ter en wethouders sprak burgemees ter M. G. M. van Berckel. Hij wees op de menigvuldige contacten tussen schoolbestuur en gemeente, met na me in de financiële sector. Hij hoop te dat het nieuwe schoolbestuur zou mogen werken in het belang van het onderwijs in Aardenburg. Namens de ouderraad sprak voorzitter A. P. M. Goossens. Hij schonk vooral aan dacht aan de nieuwe wet op het basisonderwijs die in de toekomst van schoolbestuur en ouderraad veel aanpassing zal vergen en hoopte op een goede verstandhouding tussen schoolbestuur en ouderraad. Vooraf gaande aan de bijeenkomst had het nieuwe schoolbestuur een rondgang gemaakt langs de verschillende scholen en daar de schoollokalen bezichtigd en kennisgemaakt met de leerkrachten (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De duiven- vereniging Herleving organiseerde in het clublokaal bij J. de Waal een kaartavond voor haar leeden. De uit slag van deze kaartavond is als volgt: Winnaarsronde1 P. Verschuuren- R. Mahu, 2 S. Neeteson-J. van Goe- them, 3 F. van Kruijssen-J. Voet, 4 J. van Goethem-A. Vervaet, 5 J. Noort- hamer-E. de Cock. De uitslag van de verliezersronde was: 1 A. Hoefeijzers-M. Voet, 2 W. Bogaert-M. de Waal, 3 Th. Voet-R. van Goethem, 4 E. Aarssen-J. Pardon, 5 A. Hulshout-M. Neeteson. Het nieuwe magazijn aan de Axel- se Sassing heeft een oppervlakte van tweehonderdvijftig vierkante meter. Op de bovenverdieping is de admini stratieruimte gevestigd. Overigens zullen niet veel gasten van Covo gis teren in de ruimte, waarin ze werden ontvangen een magazijn voor bestrij dingsmiddelen hebben ontdekt. De hal was sfeervol versierd en boven dien was er een tentoonstelling op touw gezet niet een groot aantal ar tikelen uit het assortiment van de Covo. Vooral coöperatie-directeur, de heer A. Loeve, toonde zich gistermid dag nadat de meeste gasten weer wa ren vertrokken bijzonder tevreden over de belangstelling. Oook vanmid dag wordt in het nieuwe gebouw weer een grote drukte verwacht. (Van onze correspondent) AARDENBURG Onder zeer grote belangstelling vond op het kerkhof van Sint-Kruis de beignafe nis plaats van de zaterdag overleden 51-jarige brievenbesteller Michiel Lucieer. Hij was in het plaatselijk verenigingsleven steeds zeer actief. Collega's in PTT-uniform droegen de overledene naar zijn laatste rust- plar waar de directeur van het PT' toor Breskens en de heer Z. Luc broer van de overledene het woord voerden. Honderden men sen onder wie veel PTT-ers, volg den de baar. Ds. H. Faber leidde de begrafenis. (Van een onzer verslaggevers) HULST De kring Hulst van de NCB houdt op donderdag 21 januari in de „Koning van Engeland" te Hulst een voorlichtingsavond. De bij eenkomst begint om 19.00 uur. Op deze voorlichtingsavond zal de heer W. Goeman, gewestelijk secreta ris van het landbouwschap een inlei ding houden, waarin onder meer aan de orde zullen komen: structuurplan nen, bestemmingsplannen, bestem mingsbepalingen, vermoedelijke struc tuurschets oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en vergoedingen en leidingstraten. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Tot commies op de afdeling algemene zaken in de gemeente Hulst is benoemd de heer H. van de Boogert. Hij was tot nu toe ambtenaar ter gemeentesecretarie in de gemeente Terneuzen. T77! Morgen, zaterdag 16 jan. Bergen op Zoom 6.44 en 19.01, Hansweert 5.56 en 18,21, Terneuzen 5.19 en 17.43. Vlissingen 4.49 en 17.09. We- meldinge 6.34 en 18.51. (Van onze correspondent) WESTDORPE In de Axelse- straat in Westdorpe vond een aanrij ding plaats tussen een autobus van de ZVTM en een personenauto, be stuurd door G. uit Sluis. De autobus slipte in de bocht en het was voor G. niet meer mogelijk de bus te ontwij ken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële scha de was aanzienlijk. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Toen mevr. V. uit de Goese Polderstraat te Sluiskil van haar vakantie terugkeerde, bemerkte zij dat tijdens haar afwezigheid in haar huis was ingebroken. De voor deur was geforceerd. Hoewel er in het huis een en ander overhoop was gehaald, werd niets vermist. De poli tie stelt een onderzoek in. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Vrijdag 29 januari zal in de foyer van het Zuidlandthea- ter te Terneuzen een vertegenwoor diger van de Belgische luchtvaart maatschappij Sabena een causerie houden over „De geschiedenis van de burgerluchtvaart tot en met de inge bruikneming van de Boeing 747". De ze causerie, die door een korte recep tie zal worden gevolgd, begint om acht uur 's avonds. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het kruispunt Geraniumstraat-Rozenstraat in Ter neuzen ontstond een botsing tussen de 16-jarige fietser L.B. en de mo torrijder M.V.C., beiden uit Terneu zen. De fietser verleende geen voor rang. Hij liep een paar gekneusde ribben en verwondingen aan handen en hoofd op. De motorrijder werd aan de knie gewond. (Van onze correspondent) HULST Het echtpaar C. H. R. Willemstein-Gijzel te Hulst vierde gisteren zijn vijftigjarig huwelijks feest. Ter gelegenheid hiervan werd door de buurt Nieuw-Hulst een ere- boog voor de deur geplaatst. Tijdens een druk bezochte receptie in De Koning van Engeland mochten de ju bilarissen vele gelukwensen en ge schenken in ontvangst nemen. Beide echtelieden genieten nog een goede gezond'- 'd. Zij hebben vier kinderen en acht kleinkinderen. van Terneuzen dat ter gemeente- i verzoek met bij- Bosjesweg 41 te roige de Hinderwet ïg brengen en in ïrichting voor het lOtmiddelen in olie atoren met een ge- p.k. gebezigd zul- plaatselijk bekend 1 békend gemeente 6. e dagtekening van voor een ieder de iren tegen het ver mengen bij het ge- 3 februari 1971, des t gemeentehuis een uden, waarbij mon- inwiiliging van dit ■bracht. -secretarie, afdeling en van. de ter zake estigd dat inwoners of van een aan- Dpenbare kennisge- chts tot beroep ge- •soon of bij gemach- dtting zijn versche en kunnen wat dit ijdig indienen van ïouders voornoemd, ister iris ■s van Terneuzen s, dat ter gemeente- n verzoek met bij- misation g.a., Oost- tmning ingevolge de n van een cokesfa- uw, op het perceel 5, kadastraal be- sectie G, no. 2757. ie dagtekening van voor een ieder de jaren tegen het ver- brengen bij het ge- 3 februari 1971, des et gemeentehuis een ouden, waarbij mon- inwilliging van dit ehracht. '-secretarie, afdeling len van de ter zake vestigd dat inwoners n of van een aan- openbare kennisge- echts tot beroep ge- •soon of bij gemach- zitting zijn versche en kunnen wat dit ijdig indienen van houders voornoemd, ester Etris •s van Terneuzen s, dat ter gemeente- in verzoek met bij- ederland N.V., Her- jen, om vergunning t uitbreiden van een inrichting voor het asvormige en vloei- rin diverse electro- >rden, met een ver en behorende bij de t perceel plaatselijk kadastraal bekend no. 456. de dagtekening van voor een ieder de varen tegen het ver- brengen bij het ge- 2 februari 1971, des et gemeentehuis een ouden, waarbij mon- inwilliging van dit [ebracht. B-secretarie, afdeling nen van de ter zake vestigd dat inwoners :n of van een aan- openbare kennisge- echts tot beroep ge- irsoon of bij gemaeh- zitting zijn versche ien kunnen wat dit tijdig indienen van houders voornoemd, lester aris BIERVLIET Volgens de planning van het Terneuzense gemeentebestuur zal groot- Terneuzen in 1975 600 be- Dit zei gistermiddag burgemeester mr. J. C. Aschoff in zijn rede ter ge legenheid van de officiële opening van het bejaardenappartementenge bouw Ter Walle in Biervliet. (Van een onzer verslaggevers) jaardenflats en -woningen tel len. Het aantal bedden in de rust- en verpleegtehuizen zal in die tijd uitgebreid zijn van 384 tot 459 bedden.

de Stem | 1971 | | pagina 5