i zen Eerste paal voor grootste school de grond in JITSKE STOND ALLEEN VOOR RECHTER STEM-SPORT- PUZZEL O.W.T.B. in Kapelle hield duivenexpositie Verrassende nederlaag van PMC tegen CVC Terneuzense kabouters zaaiden Brussels lof in Kallo TEM stad streek 12,95 6,95 9,95 12,95 99 et NIJVERHEIDSONDERWIJS GOES Raad Kapelle houdt hoorzittingen Loopkat valt: jongeman gewond sssgea sr NU NU NU /.a. en, vitrager :en Ds. C. J. Kraai bevestigd in Nw.- en St.-Joosland markten TEMPO T elef oonregeling politie Oostburg Drukte op AVRO's Top-pop-show in Kloosterzande Kafka's „Proces" in schouwburg te Middelburg KAARTWEDSTRIJD IN TERHOLE Jongeman gewond TRACTOR KANFELT Automobilist reed door na aanrijding 's-Gravenpolder DINSDAG 12 JANUARI 1971 O 1 wij de bijl in ?iet liet niet meer. ér ij er. En verderop .'e| een kilometer of maar ze staan er. icrkt Vollepondt op, hier stonden'*, overeind getroost met die veraf wonende, luzeer gewaardeerde 11 om een bus aan de ile P.T.T. Xu mag 't, JWESÏ NEDERLAND (Van onze correspondent) NIEUW EN ST.-JOOSLAND Onder grote belangstelling ia kan didaat C.J. Kraai in de Nederlands hervormde kerk te Nieuw en St.- Joosland bevestigd ate predikant van deze gemeente. De bevestiging ge schiedde door ds. A.A. Spijkerboer studentenpredi-ka-nt uit Amsterdam. Na afloop van de dienst begaven velen zich naar het verenigings ge bouw om kennis te maken met de nieuwe predikant en zijn gezin. (Van onze correspondent) KAPELLE In de komende we ken gaat de gemeenteraad van Ka pelle in alle kernen hoorzittingen houden. Deze zittingen zullen toe gankelijk zijn voor alle inwoners ouder dan zestien jaar. Ze zijn be doeld om met de raad van gedach ten te wisselen over gemeentezaken. De eerste bijeenkomst is op 19 januari in het dorpshuis in Wemel- dinge. De inwoners van Kapelle en Biezelinge worden op 21 januari verwacht in De Vroooe en op 2 februari komt Schore aan de beurt in het verenigingsgebouw. Alle bij eenkomsten beginnen om acht uur te avonds. BERGEN OP ZOOM Rode kool 8—11, witte kool 1618, savooi 15 35, breekpeen 613, knolselderij st. 4—16, sla 13—17, prei 44—110, spruiten 50193, uien 1425, witlof 113146, boerenkool 713, koolra pen 15-15, golden del. 1537, goud renet 2354, winston 1933, cox oranje 1858, St.-Remy 3145, g. Wildeman 43.100. BREDA, 11 jian. Andijvie 7698. Boerenkool 1224. Savooikool-groen 20—54. Rode Kool 7—12. Witte kool 7—12. Prei A I 118—141. A II 90— 134. Sla 16 kg en op 21—28. 11-16 kg 1422. II 13—20. Spruiten D I 226—238. D II 159—168. A I 120— 130. A II 85—103. B I 127. B II 47— 50. Ongeschoonde spruiten: D I 106—110. D II 77—81. A I 86—98. A II 73—79. B I 79. B II 50. Witlof A I 132—153. A II 98—138. Waspeen A I 20—35. Winterpeen 715. GOES, 11 jan. Groenten: per stuk: kropsla I 17, C 12, knolselder- met groen 1336, per kg: aardappe len 12—13, spruiten A 46—69, B 25— 59, D 25—58, afw. 26, groene sav.kool 3841, wittekool 14, rodekool 10 11, boerenkool 4249, prei 59100, uien stek 56, andijvie 92, veldsla 63 —72, kroten 26, breekpeen 416. ZWIJNDRECHT Groenten en fruitveiling, vrijdag 8 januari 1971. Andijvie 91-kg. veldsla 220-300, Ui en 15-21, rodekool 6,50-20, wittekool 10-14, Sav. kool 12-27, groenekool 30-46, boerentooo'l 18-31, witilof A I 174-190, A II 105-134, B II 84-105, spruiten A 63-93, B 70-92, C 43-51, D 53-102, knolselderij 15-20, Sla A I 13-29 st C I 12-13, knolselderij 5-33. selderij 20-36 bos, peterselie 23-35, Cox's Orange P. 30-64 kig, Goudre netten 42, Golden Delicious 16-37. (Van een onzer verslaggevers) GOES De direkteur van de chr. nijverheidsschool voor meisjes te Goes, de heer G. A. Dronkers, vindt dat op Noord- en Zuid-Beve land erg weinig' voor de jeugd wordt gedaan op het gebied van de vrijetijdsbesteding. De heer Dronkers, die dit opmerkte ter gelegenheid van de „eerste paal" voor de nieuwbouw van zijn school aan de Bessestraat in Goes-zuid, meent, dat één van de taken van de school moet zijn, de jeugd te leren op een ge paste manier haar vrije tijd door te brengen. Een van de manieren waarop de nijverheidsschool voor meisjes dit wil doen, is door een grote aula met taneel-accommodiatie die leerlingen en leerkrachten de gelegenheid moet geven nog meer buitenschoolse activi teiten te ontplooien. De eerste opzet van het lokalen- plan van de school was een complex van 16 leslokalen. Door de overrom pelende groei van de laatste jaren (in vier jaar van ruim zestig tot 360 leer lingen) is men genoodzaakt dit plan te herzien en zal, als het rijk daar voor zijn fiat geeft, het aantal klas ruimten 22 bedragen. In het bouw plan is hiermee al rekening gehouden. „De veranderingen in dit onder wijs voltrekken zich in versneld tem po, waardoor de werksituatie van de docenten voortdurend verandert. Ik ben me ervan bewust dat deze situa tie wat onrust heeft gewekt bij de docenten van het voortgezet onder wijs. Toch geloof ik dat het goed is, dat de pedagogische en didactische inzichten steeds, elke dag opnieuw, in discussie blijven. Immers, stilstand op dit gebied is eigenlijk achteruit gang", aldus de heer Dronkers. „Wil het onderwijs in deze zich snel wijzi- gend-e maatschappij functioneren, dan zullen we steeds attent moeten zijn, om bij de veranderende levensom standigheden niet achter te blijven met ons onderwijs". „We zullen ons onderwijs moeten aanpassen aan die maatschappij, zo dat het onderwijs niet levensvreemd is". De directeur vati de Chr. Nijver heidsschool gaf tenslotte als zijn me ning, dat de vorming van de totale persoonlijkheid voor zijn leerlingen in de eerste plaats van belang is. De voorzitter van de Christelijke Boeren en Tuindersbond CBTB, west- Nederland, sectie zuid, de heer G. J. de Jager kondigde aan dat de nieuwe school een der grootste scholen van Goes zal zijn. Hij zei ook te verwach ten dat het totaal aantal leerlingen de komende jaren nog meer zal stij gen. Op de bouwgrond aan de Fruitlaan sloeg hierna de inspectrice bij het nijverheidsonderwijs, mevrouw N. H. E. Glazenburg-Huyser, met enkele meppen de eerste paal op de kop. In een toespraakje uitte zij haar waar dering voor de wijze waarop men in de oude behuizing toch steeds heeft weten te werken. Zij zei te hopen dat de gevraagde uitbreiding zal worden toegestaan. (Van onze correspondent) OOSTBURG In verband met een interne reorganisatie in de groep Oostburg van dé rijkspolitie wordt met ingang van dinsdag 12 januari 's avonds om zes uur voor het bei-ei ken van de politie buiten de kantoor uren, een nieuwe regeling getroffen. De nieuwe regeling houdt in, dat wil men normaal het nummer van groeps- of rayonbureau bellen, de telei'oonantwoordgever zal verwijzen naar de meldkamer vain de rijkspo litie te Middelburg, tel. 01180 - 2788 of 3488. Vandaar uit zullen de nodige maatregelen worden genomen. Deze regeling geidit uitsluitend vanaf 's avonds zes uur tot 's morgens acht uur. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De AVRO- Top-pop-show heeft in de Groene Molen te Kloosterzande, veel succes geoogst. De belangstelling was voor de avond zo groot, dat eigenaar Eddy Moreus, amper alle belangstellenden een plaatsje kon bezorgen. Tijdens de show werden opnamen gemaakt voor de radiou-itzending a.s. donder dag tussen vijf uur en half zes. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Toneelgroep Theater speelt op 18 januari m Mid delburg „Het Proces" van Franz Kafka, in de dramatisering en de regie van de Tsjechische regisseur Jan Grossman. De vertaling is van Dolf Verspoor, het toneelbeeld is mede ontwikkeld door Boris Sou- kup, de muziek van Zdenek Sikola wordt uitgevoerd door Jiri Ropek. Het Proces is de geschiedenis van Josef K„ een dertigjarige procuratie houder van een barak, die door een geheimzinnige en onbekende orga nisatie in staat van beschuldiging wordt gesteld. Maar het proces vindt niet plaats, zodat K. zich niet tegen de organisa tie kan verdedigen. Wel zien wij in zeventien scènes het proces dat zich in en om K. afspeelt, en dat tot zijn ondergang leidt. Carol Linssen en Ina van der Molen in een scène in Het Proces. De medewerkenden zijn onder an deren: Ina van der Molen, Hans Croiset, Jules Croiset, Carol Linssen en Lex Schoorel. (Van onze correspondent) TERHOLE Li café Centrum te Terhole werd een kaartwedstrijd ge houden, waaraan 52 kaarters deelna men. De uitslag luidt als volgt: Win- na-arsrande: 1 J. Scbauwaert - T. Collet, 2 L. Stroeaken - A. van de Bergh, 3 P. Everaert - C. de Theye, 4 W. van Gimst - E. Asselman, 5 E. van Steveradael - P. S-ijnesaal, 6 T. Boerane - F. van de Veeokem, 7 T. de Rijk - A. Lauwers. Verliezersronde: 1 L. Brand - mevr. Kaijser, 2 A. Freyser - D. Kaijser, 3 J. de Belie - J. B-racke. (Van onze correspondent) HULST Tijdens de eerste week van de nieuwe bedrijfsvolleybalcom- petitie zorgde CVC 1 in de heren eerste klasse reeds voor een verrassende uitslag, door te winnen van een veel sterker geacht PMC. Nadat PMC de eerste set gemakkelijk met 3-15 had gewonnen leken deze heren op een ge makkelijke overwinning af te stevenen, maar CVC 1 herstelde zich prach tig en omdat het hij PMC niet meer wilde vlotten, slaagden de Clingenaren er in een onverwachte maar verdiende overwinning te behalen. De wedstrijduitslagen zijn: CVC 1 - PMC 3—1, Clitex 1 - BOL 4—0, KPJ 1 - Lybeert-Verstraeten 1 31, CVC 1 - Cactus 0—4. In de tweede klasse won Cactus 2 vrij gemakkelijk van CVC 2. Ook de tweede wedstrijd tegen GVC eindigde voor CVC 2 op een nederlaag, maar hier hadden de Clinigemairen, in de tweede en derde set, toch wel de kans een gelijk spel uit het vuur te slepen. De setstamden 615 1517 1315 26. Thor zegevierde vrij ge makkelijk tegen KPJ 2 na een wed strijd, waarin de mannen uit het ziekenhuis duidelijk de sterksten waren. De uitslagen: Cactus 2 - CVC 2 40, CVC 2 - GVC 0—4, Thor - KPJ 2 4—0, Nieuweling DAF kon het in de der de klasse, zoals verwacht niet bolwer ken tegen Dageraad. PVH behaalde een verdiende overwinning tegen Scholencombinatie 2. WC tegen Clitex 2 werd een gelijk opgaande strijd tussen twee volkomen gelijk waardige teams. Uiteindelijk was het WC dat in de laatste set de zege veilig wist te stellen. De wedstrijduitslagen: DAF - Da geraad 13, PVH - Scholencomb. 2 3—1, WC - Clitex 2 3—1. (Van onze correspondent) KAPELLE In het gemeenschaps huis De Vroone in Kapelle heeft de vereniging van postduivenhouders OWTB in Kapelle een tentoonstel ling gehouden. Uit alle delen van Zeeland hadden duivenhouders hun beste duiven ingezonden. De heer P. van Leeuwen uit Goes kreeg de prijs voor de mooiste dof fer van de tentoonstelling en de heer J. van Belzen uit Kamperland ontving de prijs voor de mooiste duivin. De eerste tien geplaatsten van el ke groep waren: klasse 1: oude doffers: 1 P. van Leeuwen, Göes; 2 F.J. Jansen, Ka pelle; 3 L. van de Kettery, Middel burg; 4 P. Hengstdijk, Biezelinge; 5 (Van onze correspondent) BORSELE Gistermorgen om streeks 10.00 uur geraakte de 18- jarige J. A. K. uit Borsele op de Borselsesijk met zijn tractor met aanhangwagen op het gladdie weg dek in een slip. De trekker kantelde en K. werd aan zijn been gewond. De tractor werd vrij ernstig bescha digd. W. Krijnsen, Waarde; 6 P. van Bel zen, Colijnsplaat; 7 J.C. Nijsse, Ka pelle; 8 P.I. Butler, Biezelinge; 9 J.H.C. Poley, Kapelle; 10 L.P. Kos ten, Yerseke; klasse 2: oude duivin- nen: 1 J. van Belzen, Kamperland; 2 W. Krijnsen, Waarde; 3 L. P. Kosten Yerseke; 4 M. van Eykeren, Bieze linge; 5 F. Wagenaar, Vlissingen; 6 Jac. Ridderhof, Wemeldinge; 7 J. Zoetewey, Yerseke; 8 P. van Belzen, Colijnsplaat; 9 H. Roeland, Rilland- Bath; 10 P. van Belzen, Colijnsplaat; klasse 3: jarige doffers: 1 P. van Belzen, Colijnsplaat; 2 A. Geluk, Kattendijke; 3 J. Ridderhof. Wemel dinge; 4 W.C. Hundersmarck, Kapel le; 5 J. Vleugel, Wemeldinge; 6 idem; 7 W.C. Filius, Kats; 8 D. Ridderhof, Kapelle; 9 L.P. Kosten, Yerseke; 10 C. Hundersmarck, Kat tendijke; klasse 4: jarige duivinnen: 1 P. van Leeuwen, Goes; 2 J. Eisse, Kruiningen; 3 M. Beenhakker. te- Heer Arendskerke; 4 F.B. Hunders marck, Kapelle; 5 J. Zoetewey, Yerseke; 6 W.C. Filius, Kats; 7 A.F. Hundersmarck, Biezelinge; 8 F.J. Jansen, Kapelle; 9 P. van Belzen, Colijnsplaat; 10 P. Kakebeeke. Krui ningen; klasse 5: jonge doffers: 1 F.J. Jansens, Kapelle; 2 M. van Ey keren, Biezelinge; 3 A. Geluk, Kat tendijke; 4 P. Kakebeeke, Kruinin gen; 5 A. van Sluys, Kapelle; 6 J. Vleugel, Wemeldinge; 7 A. van Sluys, Kapelle; 8 A. van der Does, Kapelle; 9 J. van Belzen, Kamper land: 10 J. Zoetewey, Yerseke; klas se 6: jonge duivinnen: 1 P. van Belzen, Colijnsplaat; 2 P. Hengst dijk, Biezelinge; 3 J. Vleugel, We meldinge; 4 L. van de Kettery, Mid delburg; 5 M. Beenhakker, 's-Heer Arendskerke: 6 J.H.C. Poley, Kapel le; 7 C.J. Clement, Krabbendijke; 8 M. van Eykerert, Biezelinge; 9 F. Wagenaar, Vlissingen; 10 J. van Bel zen, Kamperland. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Zeer zwaar was de eis van de officier van justitie, mr. M. Kooperberg, gistermorgen voor de Bredase rechtbank tegen Jitske de B. (19) uit Drachten. Op de Bergse Baan onder Wouw verongelukte de auto die zij bestuurde bij een in haalmanoeuvre. Zeven van haar me depassagiers werden toen op slag gedood (zie pagina 1). Het ongeluk gebeurde op 6 augus tus om circa half een op dat gedeel te van de Bergse Baan, waar deze van een tweebaansweg overgaat in een eenbaansweg met twee rijstro ken en waar een maximum snelheid geldt van 80 km. De wegversmalling is er door een verkeersbord aange geven. Jitske, die komende van Drachten in Vianen het stuur van naar verloofde Maurits (eveneens omgekomen) had overgenomen, wil de met een snelheid van circa 100 km een trekker met oplegger passe ren, terwijl vanuit de richting Ber gen op Zoom eveneens een vracht wagencombinatie in aantocht was. Na de trekker met oplegger gepas seerd te zijn, wilde Jitske haar (te) zwaap beladen wagen terugsturen naar de rechter rijstrook, maar moest voor deze manoeuvre (invoe gen) afremmen De wagen raakte in een slip, kwam dwars op de weg en werd door de tegemoetkomende vrachtwagencombinatie „gescal peerd", zoals de officier van justitie het uitdrukte. Behalve de bestuur ster werden alle inzittenden op slag gedood. Jitske kon de rechtbank gisteren nog wel vertellen dat zij zich herin nerde dat zij de voor haar rijdende trekker met oplegger was gaan in halen en dat ze bij het invoegen had gevoeld dat de wagen in een slip raakte, maar daar hield haar herin nering op. Zij had sinds 10 decem ber 1969 haar rijbewijs. Wachtmeester W. v. d. H. en de chauffeurs van de beide vrachtwa gencombinaties A. H. en L. B. kwa men vertellen wat ze hadden gezien. Chauffeur H. vertelde dat hij zijn combinatie het fietspad had opge stuurd, toen hij de Toyota zag nade ren. „Ik dacht, dat het zo nog goed zou kunnen gaan, maar volgens mij trok de wagen te schielijk naar rechts om, waardoor deze in een slip raakte Toen was er niets meer aan te doen". Ook de chauffeur van de combinatie, die door de snelle Toyo ta was ingehaald, meende dat er voldoende ruimte was geweest om nog in te voegen, „maar het remmen is ha— fataal geworden". De officier var itie was van oordeel, dat Jits weinig rijervaring had en dat u. wagen te zwaar bezet was geweest. Hij liet zich kritisch uit over de „mentaliteit", die Jitske op de weg zou hebben tentoongespreid door het met grote snelheid inhalen van auto's. „Zo iemand zou nooit meer achter het stuur van een auto moeten mogen plaatsnemen, maar helaas biedt de wet daartoe niet de mogelijkheid". Na zijn eis van 1 jaar met zes jaar ontzegging barstte Jitske in tranen uit. Het was bijzonder vreemd dat de verdachte zonder advocaat voor de rechtbank verscheen. Als verklaring daarvoor kon slechts worden aange voerd, dat zij de dagvaarding pas op 5 januari had ontvangen en had verzuimd onmiddellijk een advocaat in te schakelen, die om te beginnen de rechtbank om uitstel van behan deling had kunnen verzoeken. Haar voogd probeerde nu het gemis van een advocaat, die tegen de achter grond van de eis zonder meer als noodzakelijk werd gevoeld, op te vangen. Hij betuigde namens de fa- I milie De Boer zijn deelname aan de nabestaanden van de verongelukte gezinnen. De wagen was zo zwaar beladen geweest, omdat op het laat ste moment twee familieleden méér dan aanvankelijk in de bedoeling had gelegen de reis wilden meema ken. Toen was het te laat om alsnog met de trein te gaan, zoals eerst wel het plan was geweest. Hij had vooral kritiek op de ver keerssituatie ter plaatse van het on geval, „waar een inhaalverbod zeker zou moeten gelden, omdat er, zoals de situatie toen was, elke dag een ongeluk als nu is gebeurd kon voor vallen". (Het inhaalverbod is er na het ongeluk inderdaad ook gekomen - red.). De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. „Maar daar behoeft u niet voor terug te komen", aldus de president van de recht bank, mr. A. Stemfoort. „U kunt telefonisch informeren" (Van een onzer verslaggevers) KALLO/HULST Een delegatie kabouters van Oranje Vrijstaat Ter- neuzen heeft maandagavond na af loop van een raadsvergadering in Kallo gesproken met raadsleden van dit Vlaamse dorp. In totaal acht ka bouters woonden de raadsvergadering bij, omdat men verwachtte dat daar in een brief behandeld zou worden, die enige tijd geleden aan het ge meentebestuur van Kallo was toe gezonden. In die brief werd onder meer een bod gedaan op de grond, die in principe is gereserveerd voor Progil. Aain het bezoek a-am de raadsver gadering -ging enig ceremonieel voor at' op die piaats waar wellicht binnen afzienbare tijd i Pragil zal verrijzen. De Terneuzense kabouters, die van mening zijn dat Kallo vruchtbare landbouwgrond beter kaïn gebruiken dian sti-nikeinde zwavelk-oolstoffabrie- ken, propageren de aanleg van bio- logdsch-dyn-aniische voedselveJidien. Bij voile maan wend op een van de akkers in de buurt van het pontje maar Lillo toekomstig industriege bied maanzaad (of wel kanarie- zaad) gezaaid voor Brussels lof. Het was een symbolische handeling, waaraan zeven kabouters met klei besmeurde schoenen aan overhielden. Behalve het maanzaad werden ook barden ingeplant met „Progil: neen" en een starre mimi-kabouter op een stok. En dlait alles op grondgebied, waarvan men meende, diart dit in het bezit zou zijn van de gemeente Kallo, maar waarvan achteraf bleek dat het particulier eigendom was. Na het stille gebeuren op de Vlaam se kleigrond trok die groep naar het Kallose gemeentehuis, waar de ka bouters zich op de pu-blieke tribune (Van onze correspondent) GOES In de fabriekshal van de apparaten- en ke-te-lfabriek te G-oes is de twintigjarige A.R. van H. uit Goes zeer ernstig gewond geraakt. Tijdens het ophijsen van een ketel is een van de loop-katten losgeraakt en op de jongeman terecht gekomen. Hij is met ernstige inwendige kneu zingen overgebracht naar het Berg- zichtziekenhu-is. Zijn toestand is zorg wekkend. nestelden om er aehtereenvoUlgens verschillende teleurstellingen te on dergaan. Aanvankelijk werd helemaal niet over Pro-gil gesproken. Tot slot van de vergadering was het everaweJ Cor Deels antd-Pro- gilaotieleider en raadslid die een anti-Progüverklarimig voorlas. Ver schillende andere raadsleden onder streepten nogmaals weinig voor ves tiging van Progil binnen de gemeen tegrenzen te voelen en daarmee was de kous af. Het enige nieuws: de dossier Progil ter bestudering aan een niet nader genoemd scheikundige heeft toegestuurd. Na de raadsvergadering kregen die acht kabouters de verklaring voor het uitblijven van d'e behandeling van hun brief. Die was, aldus de waa-memend-end-burgemeester, naar de verkeerdie instantie gestuurd. „U kunt zich beter tot minister Vlerick wenden", luidde het advies. In de brief voor de gemeenteraad van Kal lo kwam onder meer een bod voor van 1001 doo (de gelideenih-eid van de kabouters) op die grond voor Pro gil. De kabouters zijn daarbij uit gegaan van het standpunt dat Progil er 1000 do voor wil betalen. (Van onze correspondent) AXEL Op de Oudewe-g in Axel is een geparkeerde auto geramd. De eigenares van de auto mevr. Van T. hoorde de klap. Toen zij ging kijken, zag ze juist de auto die de aanrijding veroorzaakt had met grote snelheid wegrijden. De Axelse politie heeft de doorgereden automobilist, C.D. uit Za-amsfa-g, inmiddels opgespoord. Tennisclub - Tennisclub ,,'t-Swaecfce" kan blijkens een mededeling van het bestuur weer nieuwe deelnemers ge bruiken voor bet volgen van temmis- lessien. Jeugdleden benedien de 18 j. wordien eveneens opgeroepen mee te doen. Vorig jaar moesten nog al lief- hebbers worden teleurgesteld, omdiat die vereniging die medio 1970 pas is opgericht als eerste in het bestaan van Wemeldinge een te kort seizoen om tot ontplooiing te komen. Wel is een instructeur aangetrokken: de heer Versluis uit Goes, maar deze kon de toeloop niet verwerken. In de tweede serie van de Stem-Sport-Puzzel zijn we vandaag al toe aan opgave nummer drie. De moeilijkheid bij deze tweede serie zal ongtewijfeld wel zijn dat het diagram volledig en juist dient te worden ingevuld. Alleen het sportwoord vinden, zoals in de eerste serie, is nu niet meer voldoende. Elk woord uit de tweede kolom bestaat uit de letters van het er voor staande plus één. Elk woord uit de derde kolom bestaat uit de letters van het er voor staande plus één. Voorbeeld: AS - TAS - STAD. Omschi-ij vingen bergplaats - diepte tussen bergen - starad der edelen reeds - ondergang - vulkanisch produkt rurad - ongebonden - deel van de arm Chinese maat - schelle kreet - Eskimohut voegwoord - kippenloop - wreed heerser zangnoot - Engelse titel - bloem voorzetsel - ten-nisterm - hemellichaam boom - sraijwerktuig - brij van vruchten editie (afk.) - boom - watervogel Bij juiste oplossing vormen de woorden in de derde kolom, van boven raaar beneden gelezen, het „sportwoord". Schrijf dat onder het diagram. (Uitknippen. Niet inzenden voor 16 januari.)

de Stem | 1971 | | pagina 7