Tweede prof-ploeg VISSERS ZEKER TERUG „DE ACHTERSTAND IS INGELOPEN" Verkerk: Ik speel „Ik heb de nationale titelstrijd opgeofferd' PETER NOTTET ZOCHT RUST IN DEVENTER t Wordt knokken in Amsterdam EE ZEI BEGELEir EN VORJV Broekman vol ver trouwen Recette van w.k. voetbal 21 miljoen sport V erwachtingen Minder boksers op „de Spelen" „ZAAK EELMAN" Oefenmeesters protesteren UITSTAPJE BESTRAFT Derny-k ampioenschap Verschueren lijkt zeker van titel VRIJDAG 8 JANUARI 1971 Ard Schenk op Schiphol, met een kostbaar voorwerp bij zich: de schaats-oscar. (Van onze sportredactie) OISTERWIJK Ton Vissers komt definitief terug in de wielersport. „Deze keer is het geen stunt", schermt hij zijn escapade van eind vorig jaar af, „want gisteravond tekende ik het contract". Met welke firma, wilde Vissers nog niet kwijt. In navolging van Kees Bellenaars, zal de naam van de nieuwe sponsor pas op een persconferentie (maandag in Oister- wijk) bekend worden gemaakt. Ook details over de opzet van de tweede Nederlandse prof-ploeg blij ven tot dan een geheim. „Dat hebben we nu eenmaal afgesproken en daar moet ik me aan houden". Uit wat Ton Vissers dan toch nog wil onthullen, blijkt dat zijn ploeg een „middelgro te" zal zijn. Ton Vissers: „Het wordt een nationaal team dat Nederlandse wedstrijden rijdt, een aantal klassie kers doet en misschien ook wat meer daagse koersen". Intussen onderhan delt Ton Vissers druk met de ren ners die nog beschikbaar zijn na de contracten die Pellenaars afsloot. Tot degenen met wie besprekingen gaan de zijn, behoren o.a. Harm Ottenbros en Jos van der Vleuten. Stien Kaiser: nóg serieuzer dan vorig seizoen. Atje KeulenDeelstra; „vlam men als het nodig is. (Van onze sportredactie) GORSSEL Damescoach Kees Broekman is niet verontrust. Het „nare" incident in Oost-Berlijn, waar de Russische „locomotief" Ni- na Statkewitsch half december 1970 oranje's schaatselite overblufte, is vergeten. Van een veronderstelde achterstand in de eindtraining is geen sprake meer. „Wij lagen in Oost-Duitsland ongeveer veertien dagen achterop bij de Russinnen. Dat verschil hebben we momenteel helemaal ingelopen". Geen angst meer dus. Het was in Kees Broekman: minder dan vorig jaar. kansen niet SCHIPHOL (ANP) Aan het einde van het gesprek kwam Kees Verkerk tot de erkenning: „Ik speel verstoppertje". Maar in het half uurtje tussen de aankomst op Schiphol (vanuit Oslo) en het etentje in het Amsterdamse hotel Trianon, haalde hij zoveel zaken overhoop, dat men zich in gemoede ging afvragen of het verstopper tje spelen van Verkerk niet in de allereerste plaats voor zichzelf is bedoeld. Het leek alsof de drievoudige wereldrecordhouder een twee gesprek met zichzelf voerde. De hardrijder Verkerk stelde de pro blemen, de psycholoog Verkerk probeerde ze op te lossen. Geen en kele zekerheid heeft de hardrijder de psycholoog in handen gespeeld. Geen enkele tijd, geen enkele topprestatie. Desondanks analyseerde de psycholoog met graagte de subtiliteiten, die de hardrijder hem voorzette. „Toen ik met hardrijden begon lette ik op al die kleine dingetjes, waarmee ik mijn voordeel kon doen. De laatste twee jaar heb ik dat niet meer gedaan. Ik voelde me de sterkste. Nu ben ik teruggekeerd tot mijn oorspronkelijke methode". Zij het met één verschil: Kees Ver kerk betrekt al die onweegbaarheden, die te zamen de topsport uitmaken, meer op zichzelf dan ooit tevoren. Hij zet zich niet meer af tegen anderen. „Reken erop dat ik de laatste twee jaar wat te verwerken heb gehad. Vooral het Europees kampioenschap in Innsbruck heeft me een klap ge geven. Het heeft heed wat gekost me daar boven uit te werken. Winnen is geen kwestie van hard gaan. Alleen koppie gebruiken, zeg ik altijd, is net zo belangrijk. Je moet geestelijk klaar zijn om een topprestatie te le veren". Mag men Verkerks zelf-ama- lyse volgen, dan hebben twee zaken een overwegende rol gespeeld bij de voorbereiding van dit seizoen: zijn afkeer om Eds favoriet van start te gaan en zijn angst om zoals vorig jaar gebeurde halverwege het sei zoen lichamelijk in het ongerede te geraken. „In topvorm ben ik nu een maal uitermate kwetsbaar". Beide re denen combinerend heeft Verkerk getracht na de uitermate sterke sei zoenopening bij de wedstrijden om de IJssel-cup, het bereiken van die top vorm uit te stellen. „Ik heb met opzet rond Kerstmis een paar dagen niet getraind en ook op nieuwjaarsdag heb ik rniet gereden. Ik heb ppn achterstand in training, maar met wie hij in de bekende yell on verbrekelijk is verbonden, favoriet voor de grote kampioenschappen. „In Nederland staan we niet meer op zo'n voetstuk. Als het toevallig slecht weer is, kan Ard zondag nog een hele kwaaie hebben aan Eddy Ver- heijen. Maar bij het Europees en we reldkampioenschap, zie ik hem toch wel als de grote favoriet. Samen met Dag Fornaess. Let op mijn woorden. Dag is de enige Noor, die het dit sei zoen gaat maken. Voor de anderen ben ik niet bang". Het is interessant te weten, dat Fornaess ongeveer de zelfde trainingsopbouw heeft gevolgd als Kees Verkerk. Leen Pfrommer wordt bij een dolgelukkige dochter. terugkomst in Nederland opgewacht door vredig wit Gorssel te merken. Daar, waar de damesploeg zich intensief voorbereidde, heerstte een volkomen rust. In een hoek v&n het hotel Roskamp zaten wat oudere inwoners te scrabbelen en te klaverjassen. Meer was er niet te doen. Coach Broekman voelde zich in deze situa tie zeer goed op zijn gemak. Hij houdt van rust. In deze sfeer paste gematigdheid. In zijn verwachting van de nationale kampioenschappen voor dames in Amsterdam zijn dan ook geen schokkende ervaringen verborgen. Na zondagmiddag, wan neer het titeltoernooi een wig moet drijven in de kernploeg die dan met zes rijdsters definitief vastligt, zal bekend worden of zijn prognose uit komt. „Het staat voor mij vast dat de „kern" zich zal handhaven. Men ont loopt elkaar nauwelijks in kracht. Het interessante van deze kampi oenschappen is voor mij veel meer de vraag of een van die jeugdleden (Trijntje Rep of Sijtje van der Len de) zich kan kwalificeren voor de vijfde of de zesde plaats in het eindklassement. Ook in dit opzicht zullen de onderlinge verschillen zijn te verwaarlozen". Deze rustige en reële houding zit iin Broekmians aard opgestoten. Hij is geen man, die graag hoog van de toren blaast als daar geen aanleiding voor is. Onnodige risico's lopen en bluf poker zijn niet in overeenstem ming te brengen met zijn opvattin gen. Toch verwacht hij, eens Euro pees kampioen (1953), winnaar van twee zilveren Olympische medailles (1952) en wereldrecordhouder op de 5000 m (1953), meer verblijdende resultaten in het snel naderende in ternationale schaatsseizoen. Bedoeld wordt daarmee de wereldkampioen schappen in Leningrad (30 en 31 januari) en de Europese kampioen schappen in Helsinki (6 en 7 febru ari). Broekman: „Onze kansen liggen momenteel beslist niet minder dan het vorig jaar toen Atje Keulen- Deelstra wereldkampioene werd. De Russin Statkewitsch is weer de eni ge kandidate en een ernstige bedrei ging voor de Nederlandse rijdsters. De anderen, zoals de Oostduitsen, de ik voel dat het zo goed is. Ik zou er alles voor over hebben om in de drie weken van het Europeese kampioen schap in Heerenveen en het wereld kampioenschap in Gotenburg in top vorm te zijn". Daaruit volgt dat Verkerk de strijd om het nationale kampioenschap van aanstaande zaterdag en zondag niet van doorslaggevend belang acht. „Nee, die wedstrijden heb ik opge offerd. Ik zie Ard Schenk daar met grote voorsprong winnen, met een fel gevecht tussen Jan Bols en Eddy Verheijen om de tweede plaats. Dan komt er een groepje waar ik mezelf bij reken: Nottet, Van Dijk, Nooitge- dagt en Kleine. Alleen als ik na de eerste dag een kans heb, ga ik zondag voluit". Met deze trainings-opbouw loopt Verkerk natuurlijk wel het ri sico zijn wereldrecords kwijt te ra ken, want direct na het Nederlands kampioenschap reizen de nummers één tot en met zes af naar Davos. „Reken erop dat het hard kan gaan. Jan Bols is in topvorm en het frap pante van Eddy Verheijen is. dat hij nu snel is op alle soorten ijs. Van Ard Schenk heb ik het idee. dat hij de grote vorm nog moet krijgen. Net als ik. Ard glijdt momenteel alleen gemakkelijker. Hoewel Hij is twee keer op de sprint voluit gegaan en twee keer raakte hij uit balans. Je weet natuurlijk niet wat hem dat doet". Desondanks acht Verkerk de man, (Van onze sportredactie) DEVENTER „Halve" fysiothe rapeut Peter Nottet - maandag slaagde hij voor zijn theoretisch ge deelte - is gevlucht van de Amster damse kunstijsbaan. Na de succes volle maandag pakte hij de volgende dag ijlings zijn schaatsen en spoed de zich naar Amsterdam om er te trainen. Woensdag nam hij de wijk naar Deventer, besprak een kamer in hotel „De Wereld" en repte zich naar dc ijspiste. Zijn verklaring voor de plotselinge verhuizing: „Het was me te druk in Amsterdam. Ik ben speciaal voor de rust naar De venter gekomen". En rust om hele maal tot zichzelf te komen, heeft Peter Nottet broodnodig voor het grote gevecht dat hij moet leveren in de strijd om de Nederlandse schaatstitel. Hij weet wat ervan afhangt na de ervairiinig voin het vorige seizoen toen hij wel deelnam aan de Europese titelstrijd in Innsbrück (vijftiende) maar niet aan het wereldkampioen schap in Oslo waar Eddy Verheijen het tot de negende plaats bracht. Studiebeslommeringen, ondanks welwillende medewerking van de academie voor lichamelijke opvoe ding in Den Haag, knaagden harder aan Peter Nottet dan hem lief was. En nu nog moet hij bekennen: „Ik heb net dat examen achter de rug. Dan krijg je een geestelijke opdon- derd die lichamelijk nawerkt. Je zit een maand in hoogspanning en dan val je ineens in een kuil. De span- ning verlaat je en dan krijg je de dreun". Binnen enkele dagen moet hij zichzelf weer geheel en al in de hand hebben want van de acht le den van de kernploeg gaan er niet meer dan zes na afloop van de titelstrijd naar Davos. En Peter Not tet weet drommels goed dat acht min zes twee is en dat er dus moeten afvallen. Daarom zegt hij: „Dat wordt in Amsterdam knok ken Er is een tijd geweest dat het toemiooain om de vaderlandse sohaiaits- tiitel niet veel voorstelde. De geves tigde rijders haalden op hun sloffen een goede klassering en er kon te voren nagenoeg worden vastgesteld wie de top zouden vormen en wie buiten de pan zouden vallen. Maar de Nederlandse schaatstop ver breedde zich. De mogelijkheden voor de „mindere goden" werdiem groter en al konden zij de top niet ernstig verontrusten, er moest terde ge rekening met hen worden gehou den. Die aankomende cracks wens ten altos te geven om zich tussen die gevestigde top te nestelen en deswege moest de top er harder aan trekken om niet verrast te worden. Schenk, Verkerk en Bols behoefden zich nauwelijks enige zorg te ma ken. Hun ster stond te hoog aan de hemel. Maar mannen als Verheijen, Van Dijk, Nottet reden zich niet een-twee-drie in de definitieve groep die Nederland moet vertegen woordigen in de internationale titel- toernooien. Om met Nottet te spre ken: „Er moest geknokt worden". Vorig jaar was de rangschikking bij de vaderlandse titelstrijd: Schenk, Bols, Van Dijk, Nottet, Verheijen, Nooitgedagt, Hakman, Vink, Kui pers, Gilling en Te winkel, wat de eerste helft betreft. Dit seizoen werd Piet Vink uitverkoren om in de kernploeg te debuteren. Maar elders werkt Karei te Winkel aan een come-back, Co Gilling wil ten minste zo hoog eindigen. Bij de junioren zijn rijders ais J®n Derit- sein en voor Piet Kleine, twee de butanten in de kernploeg junioren, naar voren gesprongen. Zij zullen een aanval doen op het bastion dat kernploeg heet en waarin enige rij ders - wat zij zelf terdege onder kennen - niet meer rotsvast in het zadel zitten. Ze hebben wel het voordeel van de intensieve voorbe reiding in het hoge noorden. Er wordt wel eens getwijfeld aan het nut van een wedstrijd Noorwegen- Nederland zo vroeg in het seizoen, 19 en 20 december. Peter Nottet is een andere mening toegedaan. „Ten eerste is er geen andere mogelijk heid want de schaatskalender zit op de weekeinden propvol met wed strijden. Ten tweede heb je de ver schillen in opbouw. De een werkt anders naar zijn vorm toe dan de ander. Hoewel ik vorm een verve lend woord vind, een moeilijk woord zelfs. Want hoe gaat het? Je draait gemakkelijk, je maakt goede tijden, je hebt het in die benen en dan denk je dat je in vorm bent. Alleen al omdat het zo gemakkelijk gaat. Ik zeg altijd: als de vorm weg is, weet je pas dat je hem hebt gehad". Terwijl zijn makkers nog in Noor wegen vertoefden, werkte Peter Nottet in z'n eentje aan het berei ken van zijn top op de Deventer kunstijsbaan. „Nou, in mijn eentje- .De dameskernploeg zit hier ook. Maar er is niemand om voor me te klokken. Dat doe ik zelf". Noorsen, de Poolsen en de Zweed- sen, zijn dat momenteel nog steeds niet". Een waarschuwing van Broekman blijft echter niet achterwege. „Pas echter op. Het zal geen twee a drie jaar meer duren of de anderen zijn er waarschijnlijk ook bij gekomen. Daar ben ik van overtuigd. Ga maar eens na: de trainingsfaciliteiten voor de Noorse dames zijn dit seizoen gelijk getrokken met die van de heren en dat wil genoeg zeggen, dacht ik zo". Sceptici in de Neder landse schaatswereldlijst zijn Stien Kaiser en Atje Keulen-Deelstra. Men vraagt zich af of beide nog niet de leeftijd hebben bereikt waarop een terugslag in de prestatie haast onvermijdelijk is. Coach Broekman neemt in dit op zicht zijn ervaren pupillen in be scherming. „Hun leeftijd hebben ze misschien tegen. Maar dat nadeel wordt mijns inziens volledig uitge wist door hun routine. Daarom kun nen ze „vlammen" op momenten dat het noodzakelijk is. En hoe belang rijk dat is hoef ik niemand te ver tellen". Zijn vertrouwen in Atje en Stien werd dit seizoen nog versterkt door de wijze waarop het duo na de „nationale" en alles wat er op volgt toeleven. „Zij weten zelf duvels goed dat ze ouder worden. Hun ambitie wordt daardoor elk jaar al leen maar groter. Stien Kaiser met name, lijkt de zaken nóg serieuzer aan te pakken". Het ziet er allemaal gunstig uit voor Broekman. Dat laat hij dan ook in alle toonaarden blijken. Voor hem draait het schaatsseizoen eigenlijk al bijna drie maanden. Hij was met Kerstmis in zijn Noorse woonplaats Loten. De rest van het seizoen blijft hij in ons land. Of in ieder geval in de aanwezigheid van de oranjeploeg. Ondanks het feit, dat deze opgave voor Broekman verre van ideaal is, blijft de combinatie hem zeer veel voldoening schenken. De vloeiende voorbereiding van de „voorlopige" kernploeg was voor minstens één rijdster, Carry Geys- sen, een teleurstelling. Een training in eigen land komt de concentratie van de ploeg niet ten goede, was haar mening. Zij was in navol ging van haar mannelijke collega's in de maand december veel lie ver het noorden ingetrokken om daar in voorzichtige trainingsritten de kracht van de concurrentie af te tasten. „Door zo'n training kun je dan veel meer zelfvertrouwen krij gen". Ook coach Broekman ziet meer voordeel in het verblijf in het buitenland. „Dat was aanvankelijk ook onze bedoeling. Ja, het was haalbaar voor de KNSB, dacht ik, maar er waren doodeenvoudig geen wedstrijden voldoende. Toen hebben we gesteld: wanneer we in Neder land blijven, kunnen we deelnemen aan de Dynamo-cup (Oost-Berlijn), de IJssel-cup en nog diverse trai ningsontmoetingen. Daar hebben we toen maar de voorkeur aan gege ven". In hoeverre deze beslissing van gunstige invloed was, moet nog blijken. Nóg ja,-want echt internati onale krachtproeven zijn er dit sei zoen voor de dames niet geweest. De Nederlandse reizigers staan daar al niet meer bij stil. Hun gedachten gaan voornamelijk uit naar Leningrad en Helsinki. De wedstrijd-hoogtepunten van 1971. De voornaamste taak van het sei zoen is voor Broekman om de ploeg op niveau te houden. „De kracht van de Nederlandse dames is het feit dat diverse meisjes ongeveer even sterk zijn. Kijk maar naar de wereldkampioenschappen in West- Allis in 1970. Ans Schut kwam op de 1500 me ter ten val, Atje Keulen-Deelstra en Stien Kaiser stonden onmiddellijk klaar om haar aanval over te nemen. Zo moet de situatie blijven. De ont wikkeling van de jeugd is gelukkig zo diait die top elk jaar breder word. Als een en ander gunstig blijft func tioneren, is er voor het damesschaat- sear in de komende jaren geen vuil tje aain de lucht". De gevolgen van deze ontwikkeling zijn de laatste jaren duidelijk merkbaar. De ver schillen tussen de nummers 1, 2, en 4 van de titeltoernooien werden steeds kleiner. Broekman verwacht dat ze in de toekomst nog geringer zullen worden. „Daarvan gaat een geweldige stimulans uit. Wie even de touwtjes laat vieren weet dat hij bij anderen achterblijft. Vaak is zo'n achterstand niet meer in te halen' Carry Geysen: liever naar het noorden gegaan. ATHENE (ANP) Het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal 1970 in Mexico heeft een netto opbrengst van 2,5 miljoen pond ster ling (ongeveer 21 miljoen gulden) opgeleverd. De internationale voet- balfederatie heeft vara dit bedrag 10 pet. ontvangen, die Mexicaanse voet balbond 25 procent en de overige 65 procent is verdeeld onder de 15 overige finalisten. De wedstrijden vain het wereldkampioenschap zijn door totaal 1.673.975 betalende toe schouwers bijgewoond. Meer dan 100.000 toeschouwers kwamen bdj de wedstrijden RuslandMexico, El Salvador-Mexico, België-Mexico, ItaliëWest-Duitslanid, Uruguay—W.- Duitsland en Brazilië-Italië. Het minste aantal bezoekers trok Zwe denIsraël (9624). Het grootste aan tal bezocht BelgiëMexico (108.192), De finale BraziliëItalië werd bijge woond door 107.412 toeschouwers. LONDEN (ANP) De internati- onaia Amateur Boks Bond (AIBA) wil het aantal deelnemers aan het Olympisch bokstoernooi van de spe len van 1976 (Montreal) drastisch beperken. Kolonel Russell, de voor zitter van de AIBA verklaarde in Londen dat met het Internationaal Olympisch Comité is overeengeko men vanaf 1976 nog slechts zeven oi acht boksers per land op de spelen te laten uitkomen. „In 1968 namen in Mexico 310 boksers deel. In München zullen er dat door in de invoering van het papiergewicht weer meer zijn. Voor de Spelen van 1972 houden wij er rekening mee dat er een kleine vierhonderd inschrijvingen in de elf gewichtsklassen zullen zijn. Daar door zal er gedurende dertien dagen elf uur gebokst moeten worden. En dat is echt te veel", aldus Russejl. TILBURG (ANP) Jaap van dei Leek, trainer van Willem II en oud- coach van het Nederlands elftal, heeft in zijn functie van secretaris generaal van de vereniging van oe fenmeesters (WO) bij de KNVB geprotesteerd tegen de aanvaarding van het trainerschap bij de ere divisieclub Haarlem door John Eel- man, als opvolger van de ontslagen Schot Bill Thompson. De heer Eel- man is niet in het bezit van een a- diploma. De WO is met name ontstemd over het feit dat Haarlem Thompson heeft ontslagen, zo kort nadat de vereniging vam oefenmeesters de KNVB had gevraagd Thompson geen werkvergunning te verlenen, omdat er iin Nederland zoveel werk loze, wel volledig bevoegde trai ners zijn. Volgens de heer Van der Leek heeft het protest gehoor gevonden I bij de KNVB en zal de heer Eelman geen trainer bij Haarlem worden. De heer Burgwal, secretaris-penning meester van de KNVB ontkende dat de zaak al in een dergelijk verge vorderd stadium was. LONDEN (AP) Bobby Moore, de aanvoerder van het Engelse voet balelftal, heeft van zijn club West Ham United een boete gekregen om dat hij de avond voor een belangrij ke wedstrijd naar een nachtclub was geweest. Ook Jimmy Greaves, die vroeger voor de nationale Engelse ploeg heeft gespeeld, en twee ande re voetballers (Brian Dear en Clyde Best) werden door West Ham Uni ted beboet. De West Ham United spelers had den in het afgelopen weekeinde in Blackpool een nachtclub bezocht waar zij tot diep in de nacht bleven. De volgende dag werd West Ham met 04 door Blackpool uitgescha keld in de competitie om de Engelss beker. (Van onze sportcorrespondent) ANTWERPEN Zaterdag (9 ja nuari) wordt in het Antwerpss sportpaleis het Belgische kampioen schap achter de derny verreden. Het is niet zo erg moeilijk te raden naar de vermoedelijke winnaar want in het deelnemersveld is Theo Ver- schueren onbetwist de beste. Onder zijn concurrenten bevinaen zich o.a. Leo Proost. Juliën Stevens, Raf Hooybergs, Andrè Poppe en Arthur van de Vijver. Ze lijken allen kans loos tegen Theo Verschueren, die de laatste weken een geweldige forme demonstreerde. Op dezelfde avond (aanvang van het programma om 19.30 uur) wordt nog een kampioen schap verreden: .koppelkoers voor amateurs met deelname van 16 ploe gen. VRIJDAG 8 JANUAR ■v (Van onze sport AARDENBURG Zeeuwsch-Vlaanderen jaar goed ingegaan. Te laatste sneeuw wegsn in café-restaurant 't Cc denburg de stemming gaande vergaderingen ren. Rond half negenf nauwelijks een half gin van de buitenge ring van Erop en Ei pleit beslecht. In Zeeuj ren zal voortaan slee! vereniging opereren, di naam Wielerverenigin, Vlaanderen zal dragen Die naam juist was i contactavonden, die voc het initiatief van Ap de Jan Dieleman, het grote geweest. De adviescomr, 17 december was gevoi grondig uit de weg geru bleek vooral het argumc zitter G. Hol, dat hij spo: naderd, die wel in zee met de naam Zeeuwsch maar niet met de naam over. Vanaf 7 januari Erop en Erover niet r Voor de nieuwe club v' (Vj TETERINGEN Dis opbouw van de judospo heel nieuwe leest schoe ben uit Teteringen gaat het districtsbestuur en schenken aan de zuideli per maand zal er een o tijdsgroepen 10-11 en 12 per groep aan kan wijze van district zuid bereik judo-top gevormd wordl spiranten. „De totstandkoming van commissie en het belegge: maandelijkse ontmoetingei staan uit een gegroeide be de judo-jeugd", aldus Wim voorzitter van de jeugdci „In ons district zuid, da Noord-Brabant en Zeelanc hebben we ruim 4000 jeugd ka's. Er is de laatste jE geweldige opleving geconstc de opkomst bij de distric oenschappen, er waren ongc judoka's in Eindhoven duwt ons de richting in vai opgezette plan. De Bedoelin elke judo- of sportschool 2 van de categorie 10 en 11 j, 3ongens van 12 tot en met voor 15 januari aan ons Deze jongens zullen dan de de vier maanden uitgenodi ■P °P ontmoetingen, die gehouden gaan worden. Da M de jeugdcommissie over district verspreid. In De: heeft de heer Van Gent de in Roosendaal de heer Knaj Breda de heer Nagelkerken burg de heer Horsten en in ven de heer Spermon. De ons jeugdteam is het vorme: jongere judoka's en hen goed mogelijke begeleiding Daarnaast moeten wij het 1 stuur assisteren bij de org van de verschillende jeug menten. Deze nieuwe opzet i: Ujk geworden door de pro subsidie en het enthousiasme commissie-leden". Wat Wim en zijn andere 5 NVJJL-lee Ug-.eaan doen in 1971 is unie HBN. Het falen van het Nede adspiranten-team, dat in dc een gevoelige nederlaag leec frankrijk, heeft aangetoond in Nederland nog hard i moet worden, voordat men e do-natie' kan worden zoals Lr wordt nog te weinig gemaakt van de gelegenhed reeds vroeg de judoka's te en een dermate goede begelei geven, waardoor een brede to

de Stem | 1971 | | pagina 16