>ERLANC Ongelukken rond de jaarwisseling TIEN AUTO'S UITGEBRAND; 2 DODEN OP RIJKSWEG 13 Auto remt op spiegelglad wegdek; Eén dode Pension voor Turkse gastarbeiders uitgebrand streek stad SE-GOES N.V. .OUISSE- ELBURG N.V. GE DE BLIEK Dodelijke slip Combi op bus: één dode Overleden aan gevolgen ongeval Elf auto's beschadigd in dichte mist Chauffeur beklemd tussen twee auto's Veilig Verkeer waarschuwt weggebruikers Man komt om bij brand in rijwielhandel Trekker wijkt uit; man overleden Brand in villa, schade: 500.000 Hond stoot brandende obe kachel om Vier gewonden bij brand in Alkmaar ZATERDAG 2 JANUARI 1971 EDE (ANP) Een chauffeur, de 38-jarige I. D. Heemsbergen uit Voor burg kwam om het leven en zes per sonen werden gewoed van wie en kelen ernstig, bij een autobotsing die donderdagmorgen om kwart over ne gen plaatshad. Het ongeluk gebeurde in dichte mist op de gladde rijksweg Ede-Veenendaal. Een personenauto slipte tijdens het passeren van 'n vrachtauto, bestuurd door de heer Heemsbergen, waarna de vrachtauto met aanhanger ging scharen. De personenauto botste daarna tegen de vrachtauto, evenals een achteropkomende vrachtwagen. Daarna ontstond een kettingbotsing waarbij in totaal 15 auto's betrokken waren. Van deze auto's vlogen er tien in brand. Het slachoffer moest uit de cabine worden gezaagd. De gewonden wer den naar een ziekenhuis in Ede ge bracht. Door de ravage werd de rijbaan ver sperd en weldra had zich een file van 5 km gevormd. Het verkeer kon wor den omgeleid via De Klomp en Ede. Het duurde tot het eind von de ochtend voor het verkeer weer nor maal doorgang kon vinden. Later in de middag eiste het onge luk nog een tweede slachtoffer. En kele uren na het ongeval overleed de 31-jarige W. de Bruin uit Arnhem in het Julianaziekenhuis te Ede aan de daarbij opgelopen verwondingen. il 25. Tel. 01100*6210 60-62. TeL 01180-58 51 Breskens. Tel 01172-14 73-16 39 2, Oostburg. Tel. 01170-26 60, b.g.g. 23 43 1964 fl. N.V. 210. £0,- bij wal 25, 100,- bij wal 2b, 50,- bij .wal 25, 0 Ver- öp- JSUtJUUl- fcJre- iülW), 1 U3, óoom 36132 Mobiele houten bungalow vanaf 8995, Constructam, tour< caravans 1971, reeds v.a. 5490,- 4 pers., 2 tafelmodel. Holidaj en Rinel sta-caravans met slaapkamers reeds vanaf 7465 Minster tourcaravans vana 3975 Diverse nieuwe typei 1971 sta-caravans met eethoeL en l of 2 slaapkamers tegei aantrekkelijke prijzen. Vet voer en plaatsen gratis ln Ne derland Knuppe's Automobiel er Caravanbedrijf Baarlesewej 34a-b, Chaam, N-Br., tel 01619-248 I.k.a. gebruikte tour. en sta caravans grote keuze, lagi prijzen. Koenen. Caravanhall' del Bergen op Zoom. Showter» rein, Moerstraatse baan iOfl tntr. voorbij Vrederust. TeL 1640-37446. tot een nnisma- andelljk jen van delmgs- onbe- iddeling lij vend Postbus fd. Til- 92. Tel had 0 door oonlijke volgens jving ans van mbeant- rtuig u jd op te m vrij- jst met couvert Dntact- 12. Ede, >or Til- 62, tel Breda -52721. iu zoekt voor blonde C zacht- oed mi- ïekman- 13. en huis- ren zijn ;ie. Die- jat 81 M-143 jandblad Vraa geld. zwarte -chow's,, ineesjes, prachti- et adres foor aan Lange Vakantie in de verwarmde showroom van V en S., Bovenstraat 63 Hoeven au oog enige demon stratie Adria caravans 1970 en 'enten tegen speciale winter oriizen Tel dl659-457 Belmont stacaravans vanaf i 6995, Constructam en De Reu tourcaravans Occasions ABC- stacaravan 6-pers„ Thomson Glendale 4-pers„ Adria 380 1 4-pers. Inruil en financ moge lijk. Zaterdags en zondags ge opend van 11-18 u. Christlaan Liebau, Burg. Freijterslaan 45 K o^endaal. Tel. 01650-33252 34919 Zandvoort aan zee. Hotel voo: jonge mensen, vanaf 16 jaar iedere avond dancing, vraagt prospectus. „De Schelp" Dr Gerkestraat 20, tel. 02507-4781 Spanje vakantieverblijven aan geboden aan de Costa Brava Costa Dorada en Costa de Azahar Inlichtingen verhuur kantoor Alespana Eleonorastrai 10, Breda, tel. 01600-51433. Reizen Op reis! Plotseling! Alle lbUJct ten voor vliegtuig trein o boot hebben wij in eigen voorraad Klaar terwijl tl wacht. Wm H Muller en Co Boul. de Ruvter 16, tel. 2321 Vllssingen Diversen Schieting zondag 3 jan. bij u Blommaert, Stationsweg Hulst Inleg f 4,25 terug f 3,-. Begint 3 uur. Grote schieting zaterdag 2 jan. R. de Vilder Hulst Begin uur. Schieting zondag 3 januari bij P van Dijk. Hengstdijk. Begin 3 uur. Attentie. Attentie. Heren-duE venliefhebbers bezoekt zondag 3 jan. in lokaal „De Halve Maan" bij P. Wentzler, Bief kaaistraat 12, Hulst de laatste unieke hoktentoonstelling 70- '71 met als sluitstuk de ver- maarde hokken Jo Wentzler, Rapenburg en de geachte top- sneler Frans Kroes te Hulst □PEL eldige erva- gen mening ippen.Opel itengewoon :spannen zit f de achter- ek de talloze staties: 145 0 pk motor. (Van een onzer verslaggevers) DELFT Een plotseling opdoemende mistbank, een glad wegdek en een weerspiegeling van de zon zjjn donderdagochtend oorzaken ge weest van een chaotische kettingbotsing op rijksweg 13 tussen Delft en Rotterdam. De 32-jarige inwoner van Leiden W. G. J. van Meegen, kwam hierbij om het leven. Acht personen raakten gewond en 25 personenauto's, vracht wagens en een bus kregen totale schade van een honderdduizend gul den. De botsing ontstond even over tien uur doordat een automobilist die geen hand meer voor ogen kon zien door opspattend pekelwater en mist, remde. Het remmen van deze wagen op het spiegelgladde wegdek had een fataal effect. Tollend over de rijbaan reden de 25 wagens op en in elkaar of suisden de berm in. Zes wagens raakten total-loss. De brand weer en politie van Delft kregen as sistentie uit Rijswijk en Rotterdam. Het verkeer werd meer dan een uur lang omgeleid via Delft en via de rijksweg naar Utrecht. Sommige au tomobilisten moesten uit hun wagens gezaagd worden. Hieronder bevond zich ook de Leidenaar, die op weg naar het ziekenhuis in Delft over leed. Zijn wagen raakte tijdens de slippartij bekneld tussen een vracht wagen en een autobus. Een veetrans portwagen, die varkens vervoerde, vloog eveneens de berm in maar kan telde niet. Wel moeten de varkens in de wagen los geraakt zijn want op flinke afstand was het geschreeuw van de dieren al waar te nemen. Uit alle omliggende gemeenten werden kraanwagens gecharterd maar het aanbod was van dien aard dat enkele automobilisten nog drie uur na het ongeluk verkleumd bij hun bescha digde wagens stonden. Ook de brand weer was druk bezig met het uit elk aar halen van de wrakken. Een par ticuliere kraanwagen, kon hierbij nog het voorkomen dat een van de brand weerwagens uitgleed en in een sloot terecht kwam. Ook de wegenwacht was zeer actief. Omstreeks twee uur kon het wegverkeer weer normaal van de rijksweg gebruik maken, zij het stapvoets. Tijdens deze ernstige kettingbotsing deden zich op dezelf de rijksweg opnieuw enkele aanrij dingen voor. Hierbij waren meer dan tien wagens betrokken, waarbij geen van de automobilisten letsel opliep. ZUIDLAREN (ANP) De 54-jari- ge houthandelaar A. Kors uit Schip- borg (Gem. Anloo) is donderdagmid dag in Zuidlaren verongelukt. De personenauto waarin de man reed raakte in een slip en botste op een tegenligger. Zwaar gewond werd hij overgebracht naar het academisch ziekenhuis te Groningen, waar hij bij aankomst hleek te zijn overleden. FOTO'S BOVEN: Overzicht van de ravage. ROTTERDAM (ANP) Op oude jaarsavond zijn op het kruispunt Eu- ropaweg-Tienmorgenseweg in Rotter dam-Zuid een autobus en een combi met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de laatste wagen, de 39-jariige heer A. Schat uit Vlaardin- gen kwam daarbij om het leven. De andere vier inzittenden van deze auto werden met diverse verwondingen in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Het ongeluk gebeurde, doordat een van beide wagens geen voorrang ver leende. (Van onze correspondent) BROUWERSHAVEN De 47-ja- rige J. van Dongen is donderdag aan de gevolgen van een verkeersongeval op 30 december bij het Moriaans- hoofd op de provimcialeweg nabij Brouwershaven overleden. De heer J. van Dongen was met zijn auto ge slipt en in een sloot beland. Hij liep hierbij zeer ernstig hersenletsel op. MOERDIJK Bij een viertal on gevallen op en nabij de Moerdijk- brug zijn m de ochtend van 31 de cember in totaal elf auto's al dan niet zwaar beschadigd. Op het mo ment van de aanrijdingen die kort achter elkaar plaatsvonden, was er een zeer dichte mist. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Het verkeer liep voor de duur van ander half uur vertragingen op. UTRECHT (ANP) Houdt uw snelheid in toom, gladde weg pompend remmen en glaasje op laat je rijden zijn drie gulden regels die Veilig Verkeer Neder land de weggebruikers nog eens in herinnering brengt naar aan leiding van de zeer omvangrijke slipongevallen bij Ede en Delft. Veilig Verkeer Nederland meent dat uit deze gevallen helaas op nieuw is gebleken, dat bij mist en gladheid met veel te hoge snelheden wordt gereden. „Wees toch verstandig en hou bij uitzonderlijk slechte weers omstandigheden de gulden regels in acht", aldus Veilig Verkeer Nederland. ROTTERDAM (ANP) In de nacht van de jaarwisseling is in Rot terdam een pension voor Turkse gast arbeiders geheel uitgebrand. Vijf mensen werden daarbij ernstig ge wond. Om half twee in de nacht brak brand uit in het pension aan de Pa rallelweg. Het vuur, dat aanvankelijk een geringe omvang had, breidde zich weldra uit tot een grote brand en legde het drie verdiepingen hoge huis binnen korte tijd volledig in de as. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon niet veel meer uitrichten dan het redden van de twaalf bewo ners van het pand, allen Turken. De meesten konden het huis via de nor male weg niet meer verlaten. In een inmiddels uitgespannen vangzeil werden de buitenlandse ar beiders opgevangen. Daarbij werden vier mensen zwaar gewond. Zij wer den overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis. Zowel de burgemeester van de Maasstad, de heer Thomassen, als de hoofdcommissaris van politie, waren bij de brand en de redding van de slachtoffers, die al hun bezittingen zijh kwijtgeraakt, aanwezig. Vrijdagmiddag is komen vast te staan, dat de brand ontstaan is tij dens het bijvullen van een oliekachel. De 27-jarige bedrijfsleider J. V. was bezig de tank van de brandende olie kachel bij te vullen. Op een gegeven moment struikelde hij ergens over. De olie, die uit de draagtank stroom de, vatte onmiddellijk vlam. De be drijfsleider heeft nog getracht het vuur te blussen en liep daarbij der- j degraads brandwonden op. Een van de vier zwaar gewonde Turkse arbeiders verkeert nog in le vensgevaar. AMERSFOORT (ANP) Bij een felle brand in de binnenstad van Amersfoort is op nieuwjaarsochtend de 68-jarige heer J. van der Koot om het leven gekomen. De brand, die tegen half zeven werd ontdekt door portiers van een nabij gelegen «nachtclub, woedde op de eer ste en tweede etage boven een rij wielhandel. Hoewel de brandweer snel ter plaatse was, kon niet wor den voorkomen dat beide etages ge heel uitbrandden. Een der brandweerlieden, die het pand was binnengedrongen, zag het slachtoffer op het trapportaal van de eerste etage bekneld zitten. Toen hij een van diens handen pakte om hem los te trekken, bleek dat de heer Van der Koot reeds overleden was. Zijn echtgenote had zich tijdig in veiligheid kunnen stellen. DWINGELO (ANP) De 73-jari- ge heer A. Greveling is donderdag middag in zijn woonplaats Dwingelo door een trekker met oplegger aan gereden die moest uitwijken voor een tegenligger. De man is op weg naar het ziekenhuis aatt zijn verwon dingen overleden. NIEUWERKERKA/DIJSSEL (ANP) In de villa van de vroegere steen bakkersfamilie Mijnlieff in het buurt schap Klein Hitland, gemeente Nieu- werkerk a/d IJssel, heeft donderdag middag een felle brand gewoed. De brand is vermoedelijk ontstaan in de serre aan de zuidzijde van het pand, dat thans een recreatieve bestem ming heeft. De schade wordt op min stens 500.000 gulden geschat. ROTTERDAM (ANP) Op nieuw jaarsmorgen is in de Joubertstraat in Rotterdam het huis van de 28- jarige bouwvakker J. Mahn volledig uitgebrand. De bovenliggende wonin gen kregen ernstige brand- en water schade. De bouwvakker, die enkele lichte brandwonden opliep, moest in het ziekenhuis worden behandeld. Zijn vrouw bleef ongedeerd. Volgens de politie is de brand waarschijnlijk ontstaan, doordat de hond van de heer Mahn, geschrok ken van buiten afgestoken vuurwerk, tegen een oliekachel was opgelopen en deze had omgestoten. Toen het gebeurde, lag het echtpaar reeds te slapen. ALKMAAR (ANP) Drie brand weerlieden en een kind zijn donder dagmiddag gewond naar een zieken huis te Alkmaar gebracht nadat zich een gasontploffing had voorgedaan tijdens een brand. Er was brand ontstaan in een box van een flatgebouw aan de Elegas- straat in Alkmaar. Toen de brand bijna was geblust, deed zich de ont ploffing voor, vermoedelijk doordat een door de box lopende gasleiding door het vuur lek was geraakt. Drie brandweerlieden en een kind dat naar de blussingswerkzaamheden stond te kjjken, werden getroffen door in het rond vliegende glasscherven. Het vuur tastte vervolgens een bo ven de box gelegen flatwoning en het trappenhuis aan. LEEUWARDEN (ANP) De 26- jarige vrachtwagenchauffeur P. de Bruin uit Leeuwarden is donderdag na een ongeluk op het bodenterrein zijn woonplaats overleden. Hjj raak te beklemd tussen twee auto's. Een jongen van vijftien jaar reed op verzoek van de bestuurder een be stelauto achteruit tegen de laadklep van een vrachtwagen. De heer De Bruin werd ernstig gewond en over leed op weg naar het ziekenhuis.

de Stem | 1971 | | pagina 7