ppels in R dam iICS-oefenmeester Henk Versluijs: „DE TITELSTRIJD GAAT TUSSEN RCS EN GOES" Fortuna krijgt het niet cadeau tegen Olympus LYCEUM HULST WINNAAR De jeugd krijgt bij mij kans Men vlug verwachtte resultaten" te PAARDESPORT IN ABSDALE en van ïft een zin >PORTTOTO IJSFESIUN ZAAMSLAG Kopzorgen f an Bracht: doorbraak Bekende deelnemers LACHERTJE VOORBEREIDEN Supportersclub Peter Gödde en te gaan sport BASKETBALL DONDERDAG 31 DECEMBER 1970 Het hakken van bijten heeft jestal geen zin. De vis komt dan een hoop gezwommen naar deze t en daardoor treedt ter plaatse el eerder zuurstof gebrek op. Als t gaat dooien is het hakken een zonder goede zaak, omdat dit oiwater erg zuurstofrijk is. In ge- 1 van nood kan ook met beluch- ig, dus met luchtcompressoren nog el iets bereikt worden. De afde- g Sportvisserij en Beroepsbinnen- iserij in Utrecht kan u via zijn ;istenten behulpzaam zijn. 3r is ook een waarschuwing op n plaats. Het gebeurt soms, dat )te massa's vis, die in ademnood het water drijven worden opge- ïept en in naburig water worden set om hun leven te redden. De 3te vraag is dan of dit water dit n hebben en of daar dan geen erbezetting optreedt met nieuwe tastrophale sterfte. In geval van od moet u vooral de roofvis, bij- orbeeld de mooie snoek zien te iden. Indien zeer lichte sterfte is opge lden moet u geen nieuwe vis in jt voorjaar gaan uitzetten. Meestal eft door het langdurige zuurstof- cort het visvoedsel in het water el geleden. De resterende vis eft dan al het beschikbare voedsel het water hard nodig. Dok bij massale vissterfte van de istand, moet met verstand en be- d „herbevolkt" worden. De voed- toestand is niet ideaal. Ga een ed advies bij „S en B" in Ut- cht halen. Zet geen kostba- vis zoals karper in water, dat 'elmatig door vissterfte geteisterd >rdt. Nu de eerste sneeuw geval- i is en op vele viswateren volop irdt geschaatst (eind december) nnen deze tips voor het viswater- heer in de winter van pas komen, rg voor sneeuwschuivers en be ns en een oproep aan een aantal ibleden een paar vrije uurtjes op offeren aan een sneeuwruim- trwei. U bent gewaarschuuwd. Al n het altijd dezelfde clubleden en stuursleden, die aan het water te iden zijn, als er gewerkt moet >rden. Er is in de winter vaak mooie vis vangen. Er zal alleen wat lichter fijner gevist moeten worden om- t de vis veel trager bijt. De ko- :nde weken kunnen in vele ha- ntjes vlangs de rivieren mooie ngsten worden gemaakt, ook al idat veel witvis vooral voorn be- ïutting zoekt in deze haventjes, t maar eens op de havens in sllevoetsluis Lage Zwaluwe en Amerhavens iln Drimmelen. >n licht slap deegje een fijn rs pluimpje of een paar mooie iden kunnen wonderen doen in n water, dat een open stukje heeft een paar wakken. im BravenboerDieter Kempei' led.-Wdl), Peter PostPatrick Ser; (Ned.-Bel.), Leo DuyndamBene jnen (Ned.), Piet van der Lans- iel Severijns (Ned.-BeL), Fritz 'enningerErich Spahn (Zwit.), jgh PorterNorman Hill (Gr.B.)> ;rben KarstensNorbert Seeuws led.-Bel.) Cees StamPiet de Wit led.), Theo VerschuerenSigi Kenz iel.-Wül), Geraard KoelGraham imore (Ned.-Aus.), Albert v. Mid- inHarry Jansen (Ned.). DEN HAAG (ANP) De tussen- ind van sporttoto 24, die tijdens de irstdagen speelde, is: eerste pril' en meldingen, tweede prijs: zeven, :rde prijs: honderdendrie; extra ijs: achtenvijftig. De definitieve uitslag van sport- to 23 is: deelnemers: 768.668; Weg- 1. 660. 182; prijzenbedrag: f 747.083. irste prijs: f 261.478, 19 meldingen uto f 13 762, tweede prijs: f 186. 5 meldingen netto f 221,00; dero ijs: f 261.478, 11.239 meldingen net- f 23,20; extra-prijs: f 37.354, 30 eldingen netto f 96,50. Omdat de sluitingstermijn voor orttoto 23 pas op 31 december ax- opt zijn nog kleine wijzigingen mo- lijk. VOETBAL Ajax heeft dinsdag ond in een vriendschappen^ ïdstrijd, die voor 4000 toescho ;rs in het Olympisch Stadion we speeld, met 6-2 gewonnen va' ntracht Frankfurt. Bij de rust w stand 4-0. Scheidsrechter was er Boogaerts. Scoreverloop: 9. Van Dijk 1*0 jehren 2-0 39. Vasovic 3-0 J isovic 4-0 52. Swart 5-0 53. O nburg 6-0 77. Grabowski 6-1 agner 6-2. In de 80ste minuut stopte Stuf n strafschop, die genomen or Grabowski. t Versluijs„Homogeniteit moet Je in je elftal hebben om tot prestaties te komen". (Vau onze medewerker) BREDA Door de overwinning van zondag op het Haagse Hellas zijn de dames van Walcheren In de hoofdklas zaalhandbal opgeklommen naar de derde plaats. Reeds aan staande zondag moet Walcheren de ze derde plaats verdedigen tegen het Amsterdamse Zeeburg, dat slechts één punt minder heeft. In de eerste wedstrijd in Vlissingen zegevierden de Walcheren dames met 75. De reis gaat nu naar Amsterdam, waar door Zeeburg het voordeel heeft van een thuiswedstrijd. Een gelijk spel lijkt er echter wel voor Walcheren in te zitten. In de landelijke eerste klas krij sen de dames van het Middelburgse E.M.M. het Roermondse Swift 2 op visite. De uitwedstrijd werd door E.M.M. op het nippertje verloren met 65. Gesteund door het gelijk spel tegen koploper D.V.O. moet EMM. de refcuinnwdstrijd tegen Swift 2 tot een goed einde kunnen brengen. De heren van E.M.M., die de laatste weken in opmars zijn en drie wedstrijden in winst wisten om te zetten, krijgen bezoek van het Haagse Hellas. De uitwedstrijd ver- (Van onze sportmedewerkers) HULST. Peter Gödde, de ama teurwielrenner uit Zwijndrecht, die zich deze zomer in Hulst vestigde, werd tijdens de oktoberkermisprijs van Hulst leider in het Vlaanderen- klassement van de Breda Bierprijs. Door een ongelukje verspeelde hij de eerste plaats, maar hij heeft ech ter op die bewuste kermisdag zo tot. de verbeelding van wielerminded must gewerkt dat dit heeft geleid tot het oprichten van een wietersup Portersclub. De supportersclub werd een dezer dagem in café Cor Nagtzaam te hu'st opgericht en reeds tijdens de oprichtingsvergadering werden 30 sympathisanten lid van de suppor tersclub Peter Gcdde. loor E.M.M. met 138. De Middel burgse heren zijn echter nu beter op elkaar ingespeeld, tenminste gezien de resultaten van de laatste weken. Misschien weet E.M.M. er een gelijk spel uit te halen. In de landelijke tweede klas heb ben de heren van Fortuna (Bergen op Zoom) een achterstand voor drie punten op koploper Dongen. Zondag moet Fortuna aantreden tegen het Vlissingse Olympus dat met vier punten de voorlaatste plaats bezet. Olympus heeft met nogal wat pech te kampen gehad. De ploeg uit Vlis singen is in ieder geval sterker dan de plaats op de ranglijst doet ver moeden. Fortuna zal het dan ook beslist niet cadeau krijgen. 7,'Yï" onze medewerker) te 7™ ?LAG IJsclub 't Sluusje (i eram™nth0"At zaterda& 2 .ianua- sche Kreek 1JSfest«n °P de Ros' giiSLWedstriiden hardrijden be- e?n uur- Later op de dag schoonriidJ tn^dlen m wsl individueel als baan Sr'u de avonduren zal de ttuziek^^LSS' gezellige Hjsten ge1"*! passend zal oro- (Van onze sportmedewerker) HULST Het eerste basketball- toernooi dat in sporthal Den Dul- laert door de basketba-llcub Hulst werd georganiseerd en zeker als ge slaagd mag worden beschouwd is na een spannende finale tussen het Hulster Lyceum en de MTS-Terneu- zen, door het Hulster team met 16 10 gewonnen. De deelnemende zes teams waren onderverdeeld in twee poules. In de A-poule waren ondergebracht: Ly ceum, basketballclub Hulst 2 en Ma vo, terwijl van poule B deel uit maakten MTS-Terneuzen, LTS-Hulst en basketballclub Hulst 1, De eind stand in poule A: 1. Lyceum Hulst 4 punten, Basketballclub Hulst 2, 2 punten én Mavo 0 punten. In poule B werd de MTS uit Terneuzen win naar met 4 punten, de tweede plaats was voor de LTS uit Hulst, terwijl het reserve-team van de basketball club Hulst genoegen moest nemen met de laatste plaats met 0 punten. De uitslagen zijn MTS - LTS 22 2, MAVO - BCH 1 4—20, LTS - BCH 2 16—6, MAVO - Lyceum 1 36, MTS - BCH 2 15—10, Lyceum - BC Hl 24—17, BCH 2 - MAVO 4—4, BCH 1 - LTS 287, Lyceum - MTS 1610 (finale). De vier topscorers van de middag waren: 1. J. van Goethem (BCH 1, 24 punten), 2. F. Dieleman, MTS - Terneuzen 21 pun ten, 3. H. van de Meer, Lyceum 18 punten en 4. J. Ivens, Lyceum 18 pnt. De totale eindstand luidt: 1. Ly ceum - Hulst, 2. MTS - Terneuzen, 3. Basketballclub Hulst 1, 4. LTS - Hulst en 5 en 6 Basketballclub Hulst 2 en MAVO Hurit. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Henk Versluijs, de 41-jarige trainer van de „Racing Club Souburg" (in de volksmond RCS genoemd), slaat zich niet graag op de borst. Daarom is er bij hem niets te bespeuren van eigen vakmanschap als hij met een tikkeltje trots in zijn stem ver klaart: „De jongens doen het eigenlijk buiten verwachting zeer goed tot nu toe in de competitie." Resoluut laat hij er dan op vol gen: „Let wel we spelen pas in de derde klas en daarom had ik er eerlijk gezegd niet op gerekend dat we een vooraanstaande rol zouden spelen. Dat hebben we echter wel gedaan. Op de ranglijst bezetten wij de tweede plaats met één puntje achterstand op Goes, dat echter een wedstrijd meer heeft gespeeld. We staan er dus gun stig voor, maar trek daaruit niet de conclusie dat we al in een hoera- stemming verkeren, want de competitie is nog niet afgelopen." stemming snel, tappen een mop en nemen ons voor het een volgende 55 „Niettemin heb ik goede hoop dat we mee blijven spelen in de strijd om de titel. Sterke tegenstanders als Goes en Hontenisse ontvangen we nog thuis en dat is toch wel in ons voordeel. Als we die twee clubs kunnen kloppen, en we zijn op een sportieve revanche belust reken maar, ja dan zijn we een eind op de goede weg". Henk Versluijs die het uitstekend naar zijn zin heeft bij de Soubur gers en straks dan ook wel ziin derdie seizoen bij dlie cilufo zal in gaan heeft bij zijn komst vooral tactisch nogal wat moeten sleutelen, zoals hij zelf zegt. Zijn aanpak was in de eerste plaats gericht op een versterking van de defensie en men mag stellen dat Versluijs op dit punt is geslaagd want RCS heeft momenteel de minst gepasseerde verdediging in de 3e klas D. Maar omdat er goed spelersmate riaal, ook bij de jeugd, aanwezig was, konden ook de andere linies op behoorlijk niveau worden gebracht. Versluijs: „De jeugd krijgt bij mij iin drie wedstrijden een kans om te bewijzen wat zij waard is. Ik zet ze na één of twee keer falen zeker niet aan de kant. Jeugdige spelers moeten immers ook geestelijk nogal wat verwerken als ze tussen de grotere broers wor den opgesteld. Het acclimatiseren gaat bij de een wel eens wat sneller dan bij de ander. Ook de concentra tie levert bij sommigen wel moei lijkheden op. Ik tracht steeds mijn spelers goed geconcentreerd tussen de lijnen te krijgen. Ze moeten naar de wedstrijd hebben toegeleefd. Het moeten jonge veulens zijn die staan te trappelen om in de wei te komen. Bij amateurs krijg je dat allemaal niet in een vloek en een zucht voor elkaar. Maar toch werk ik prettig bij RCS. In het begin had ik moeite om sommige jongens er van te over tuigen dat niet alleen mijn oefen stof, maar ook de mentale instelling die ik hen bij wilde brengen niet alleen voor henzelf maar voor het algemene belang van de club was. Nu is dat allemaal veranderd. Ze krijgen meer verantwoordelijkheid. Kijk, ik zie het zo dat je als trainer zo af en toe met de vuist op tafel moet slaan. Persoonlijk kan ik wel eens hard uitvaren, dat geef ik grif toe, maar daar staat tegenover dat we na afloop van de wedstrijd weer gezellig een pilsje drinken. Inzet, om gezamenlijk het hoogste te be reiken, bij de training en tijdens de wedstrijd moet een eerste vereiste zijn, maar daarna moet je er als trainer ook aan meewerken dat de geest goed is. Dat schept een gezel lige sfeer, dat brengt homogeniteit in je vereniging en dat laatste is ook een zeer belangrijk punt om tot goede prestaties te komen. Na een door ons slecht gespeelde wedstrijd wordt er wel eens even gekankerd maar er wordt niet met de vinger naar die en die gewezen. We zijn er dan wel van overtuigd dat we het als „geheel" niet best hebben ge daan, daarom corrigeren wij de keer beter te doen Henk Versluijs die prettig samen werkt met het bestuur, maar zelf de verantwoording draagt voor de se- lectiegroep (hij alleen stelt het elf tal samen) heeft natuurlijk nog wel wensen. „De opkomst bij de training is niet altijd honder procent en dat is niet altijd honderd procent en dat over heb. Maar ook op dit punt ga ik het lijntje strak aantrekken." Wat de trainingsmogelijkheden betreft zit RCS niet op rozen. Ver sluijs daprover: „De accommodatie is in Souburg treurig. We beschik ken over één oefenveldje voor alle senioren en junioren. Dat is na een korte regenperiode finaal platge trapt. We hebben nu een uitwijkmo gelijkheid om in Vlissingen te trai nen, maai- ook dat is niet je vain het. Liever hield ik de jongens in Sou burg bij elkaar. Nou ja, we zullen maar hopen dat er binnen niet al te lange tijd verbetering komt in deze noodsituatie. Bij vorst en sneeuw trekken we ook wel naar het strand want vooral in deze periode is het uiterst belangrijk om de conditie van de spelers op peil te houden". Henk Versluijs die het trainersdi ploma D bezit en hard aanpakt om het C-diploma in bezit te krijgen, trainde voorheen ook op zaterdag club Veere. Momenteel heeft hij naast RCS ook Serooskerke onder zijn hoede. Toch wordt dat wel wat te veel van het goede meent hij. „Ik wil ook wel eens graag eeru avondje thuis zijn, hoewel mijn vrouw me dja-air niet boos op aamikytet. Zij en mijn 14-jarige zoon Wim ontbreken bij geen enkele wedstrijd van RCS". Henk Versluijs stond als doelman 16 jaar in het „eerste" vain Middel burg. Hij begon op 14-jarige leeftijd bij de groen-witten en bleef de Zeeuwse hoofdstedelingen altijd trouw. In 1960 wenste hij een punt achter zijn carrière te zetten, maar het afscheid dat hij vierde, duurde maar kort, omdat men bij Middel burg nog geen goede plaatsvervan ger voor hem kon vonden. Henk trok toen opnieuw de schoenen aan en bleef tot in 1964 onder de lat. Toen werd Jan Mondeel zijn opvol ger. Hoewel Henk Versluijs mooie herinneringen heeft aan zijn tijd bij Middelburg (enkele kampioenschap pen) maakte hij de glorieuze tijd in de le klas toen er door Middelburg afdeldmigs en landstitels werden be haald niet meer mee. Wel speelde Versluijs nog twee jaar in de le klas, maar Middelburg bereikte toen nog niet zijn topni veau. In het Zeeuws elftal stond Versluijs ook een paar maal in het doel maar de meeste keren was Piet Baart van Vlissingen een te grote concurrent. „Een van de mooiste wedstrijden die ik heb gespeeld was toen Middel burg in 1958 in Yerseke tegen An- derlecht speelde", herinnert Ver sluijs zich nog. We verloren van deze Belgische club met 5—1, maar het was voor ons toch een eervolle nederlaag". Op de vraag, die de gemoederen van vele Zeeuwse voetbalfans mo menteel bezig houdt: wie wordt er kampioen in de 3e klas d, zegt Henk Versluijs: „De strijd gaat rus sen twee clubs. Dat is voor mij een uitgemaakte zaak. En dat zijn RCS en Goes". Rini van Bracht„Men heeft te vlug resultaten van mij verwacht". (Van onze correspondent) WAALWIJK „Men heeft te vlug resultaten van mij verwacht. Vergeet niet, dat ik al op mijn achttiende jaar in de ereklasse speelde. Dan denkt men meteen dat je een jaar later kampioen kan wor den. Natuurlijk is dat wat al te simpel geredeneerd. Je moet de tijd hebben om je aan te passen", zegt Rini van Bracht. De Waalwijkse driebandenspecialist, die na vijf jaar ereklasserschap de kroon op zijn werk zette in het Nederlands kam pioenschap enkele weken geleden in Arnhem. In Arnhem kwam de defi nitieve doorbraak van Van Bracht, die al enkele jaren achtereen dicht bij de titel geweest was. In Alkmaar kwam hij in 1968 net drie carambo les tekort tegen routinier Jan Dog gen, de Heerlese kastelein die het kampioenschap voor de neus van Van Bracht wegkaapte. In Tilburg vorig jaar moest Van Bracht enkele tegenslagen incasseren, en aanvanke lijk leek het er ook in Arnhem op dat Van Bracht weer niet zou slagen in zijn opzet. In Arnhem leed Van Bracht im mers twee nederlagen tegen de op papier minst sterke tegenstanders. Twee debutanten. De Wilde en De Jong versloegen in hun eerste ere klassekampioenschap de kampioens kandidaat. Van Bracht hierover: „De Wilde en De Jong zijn technisch veei mindieir sterk dan ik. Ze heb ben echter wel de juiste mentaliteit voor de kampioenschappen. Ze/ zijn bikkelhard. Voor mij was hét de moeilijkheid dat ik pas voor het eerst tegen deze spelers uitkwam. Je kent dan hun speltype niet. Dat is altijd gevaarlijk. Je hebt direct geen antwoord klaar. Van Doggen, De Ruyter en Popeijus bijvoorbeeld weet je hoe ze spelen. Daar kun je je op instellen. Op De Wilde en De Jong heb ik me verkeken. Maar nogmaals, technisch zijn ze niet zo sterk. Van Aart bijvoorbeeld sla ik hoger aan, maar hij heeft minder karakter dan zijn tegenstanders. Dat is een heel belangrijk pumit". Juist door die nederlaag tégen De Jong zag Van Bracht zijn illusies bijna in rook opgaan. Direct na die nederlaag zei een gedeprimeerde Van Bracht in een opwelling er mee te zullen stoppen. Op dat moment had zijn grootste rivaal, clubgenoot Henny de Ruyter \de beste kansen gekregen. De Ruyter moest in de laatste ronde op een normale manier winnen v. d. zwakke v. Aart, terwijl Van Bracht het op moest nemen tegen de sterke Doggen. Van Bracht zag er die bewuste zaterdagavond geen brood meer in. Zijn kansen leken inderdaad verkeken. Het was dan ook zonder meer een sensatie van de eerste orde dat De Ruyter (Van onze sportmedewerker) HULST Onder derook van Hulst ligt het gehucht Absdale, dat sedert kort plotseling in het sport nieuws verscheen dank zij de prach tige binnenmanege die daar werd geopend en de naam St.-George kreeg toebedeeld. Reeds tijdens de opening viel te constateren dat zowel wel Zeeusch-Vlaanderen als in Bel gisch Vlaanderen de nodige interes se daarvoor bestaat, want niet min der dan negenhonderd personen .."■■wiiMimnrge oi. ueorge, waar zaïeraag voor net eerst een concours hjppique wordt gehouden. woonden de openingsplechtigheid bij. De familie De Buck in Absdale, die de manege exploiteert wil het volgens Walter de Buck niet bij deze geslaagde openingsceremonie laten. Daarom staat zaterdag 2 janu ari aanstaande vlugger in het dan pas begonnen nieuwe jaar kan het nauwelijks de paardeliefhebbers dan ook reeds een eerste attractie te wachten, want dan wordt in manege St.-George reeds een concours op internationaal niveau gehouden in het kader van een Holland-België ontmoeting op topniveau, waarbij een dertigtal paarden aanwezig zul len zijn. Van Nederlandse 'zijde hebben de bekende Westbrabantse ruiters Dek kers, Van Lier, Deens en Den Raat hun komst toegezegd. Verder komen ook de kampioen van Nederland 1970 bij de jeugdruiters Rob Herras en Maarten Bachhuis, een man met internationale ervaring. Bachhuis heeft beloofd om met drie paarden aanwezig te zullen zijn. Ook voor de nodige show zal wor den gezorgd. Deze taak zal Van Lier van De Westbrabant Ruiters met zijn hengst Interpol, die enkele we ken geleden te Utrecht zeer goede proeven aflegde, voor zijn rekening nemen. Van Belgische zijde nemen de be kende ruiter Armand Tydega en zijn zoon deel, terwijl ook de veel belovende Eddy Piron uit St.-Pau- wels aanwezig zal zijn. Ook een groot gedeelte van het team van de Belgische Olympische ploeg wordt verwacht, zodat het aan klasse niet zal ontbreken. Het programma omvat een drietal proeven, waarvan de eerste proef zal bestaan uit sprongen tot 1 meter 10; de tweede proef houdt sprongen van 1.40 - 1.50 meter in. De derde proef zal dan van 1.60 tot hoger inhouden. De wedstrijd begint om 11.00 uur en eindigt omstreeks 16.00 uur. tegen Van Aart faalde. Hij won wel maar in te veel beurten om Van Bracht, die op knappe wijze Doggen versloeg nog te kunnen bedreigen,. Van Bracht veroverde de titel door een beter moyenne. Precies volgens de voor het toernooi uitgesproken verwachting van Henny de Ruyter, die toen verklaard had: „als Van Bracht het nu niet wordt, kan hij er beter mee stoppen. Dan wordt hij het nooit". Maar zelfs De Ruyter zal zaterdagavond niet aan die afloop gedacht hebben. Rini van Bracht: „Gelukkig is alles goed afgelopen voor me. Het is wel krap werk geweest. Nu kan ik me voorbereiden op het Europees kampioenschap in Geel, dat op 20 januari begint". Van Bracht krijgt het im Geel op te nemen tegen dp Belg Boulanger, de Zwitser Blanc, de Oostenrijker Scherz, de Deen Thögersen en de Italiaan Odido. Er zijm in Geel twee poules van zes spelers, de twee slechtst geplaatsten van elke poiule vallen af en de vier sterkste van beide poules gaan over naar de fina le-poule. In de tweede poule zijn de volgende spelers ondergebracht: ti telverdediger Ceulemans (België), Dufetelle (Frankrijk), Rico (Span je), Vimogre (Portugal), Rum/keül (West-Duitsland) en Haas (Zwe den). Van Bracht: „Aanvankelijk zag het er naar uit dat Nederland met twee spelers in Geel uit zou kunnen komen. Dat vertelde bonds voorzitter Vam Eingelen tenminste. In dat geval zou het hebben kunnen voorkomen dat ik in Geel een slech tere klassering kon behalen dan bij voorbeeld Henny de Ruyter. In dat geval zou niet ik maar De Ruyter naar het wereldkampioenschap in Groningen kunnen worden afgevaar digd. Dat zou natuuriijlk een lacher tje geweest zijm. Waar ben je dam tenslotte Nederlands kampioen voor geworden? Dat geeft toch automa tisch recht op deelname aan het Europees en- wereldkampioenschap. Gelukkig gaat dat nu niet door. Nu kan ik in Geel vrijuit spelen, omdat ik toch zeker naar het wereldkampi oenschap ga. Dat scheelt je een stuk aan mentale druk. Ik hoop dat ik in Geel in de kopgroep kan eindigen. Ik mik op een prestatie die beter is dan twee jaar geleden in Den Haag, toen ik tijdens het Europees kampi oenschap als vijfde eindigde, met evenveel matchpunten als de Deen Thögersen. Niet die Thögersen die in Geel meespeelt. Dat is een broer van hem. Hij schijnt niet zo sterk te zijn, maar je moet je tegenstanders nooit onderschatten, daar ben ik in Arnhem wel achter gekomen": Voor Van Bracht moet het zeker mogelijk zijn de finale-poule te halen. Spelers als Blanc, Oddo en Thögersen zijn minder sterk dan de Waalwijkse etalenr, die zich goed zal voorbereiden op de komende titel strijd. In zijn poule vindt hij onge twijfeld als sterkste tegenstanders tegenover zich Scherz en Boulanger, de eeuwige tweede achter Ceule mans in België. Van Bracht: „van Scherz heb ik al een keer gewonnen in het toernooi om de „Coupe de Roode Leeuw" in Den Bosch. Je kunt nooit weten. Ik verwacht dat de eerste drie plaatsen echter voor Ceulemans, Boulanger en Scherz zullen zijn. Dat zit er dik in. Maar de mogelijkheid op de vierde plaats bestaat voor mij". Van Bracht gaat naar Geel met goede papieren. Hij is geen onbe kende meer in het internationale biljartgezelschap. Hij heeft in die vijf jaar ereklasserschap de nodige ervaring opgedaan, en in de vele toernooien 'heeft hij veel aan zijn techniek geschaafd. Zij nationale ti tel kan hem inspireren tot uitste kende prestaties in het komende Europese titeltoernooi. Van Bracht: „Temeer omdat ik nu niet meer de druk achter me heb vam het moeten winnen. Ik kan nu vrijuit spelen, en dat is heerlijk". TON KOOMEN

de Stem | 1970 | | pagina 15