AKI) SCHENK SPORTMAN EN ATJE KEULEN-DEELSTRA SPORTVROUW '70 Na slecht slot bij Russische titelstrijd Gantwarg durfde tegen Baba Sy geen risico's te nemen Candy-Chic wil profwielerploeg Het hakken van bijten heeft meestal geen zin Twaalf koppels in zesdaagse R'dam Forti niet tegen van t Van Moer voetballer jaar Jeugdtitels tafeltennis ZWAKKER DAN ..DAMDRIE SEX IN DE SPORT? SPORTTOTO SIJBRANDS GAF HALVE PRIJS WEG IJSFESTIJN ZAA ÏÏhe Lfer* ySfeSt9n Om vissterfte tegen te gaan Supporter Peter Göi 1 1 sport DONDERDAG 31 DECEMBER 1970 DONDERDAG 31 HILVERSUM Gisteren heeft de AVRO de traditionele ver kiezing van de sportman, de sport vrouw, de sportstad en de sport ploeg van het jaar gehouden. De jury, die bestond uit sportredac teuren en sportexperts hebben Ard Schenk, Atje Keulen-Deelstra. Eindhoven en Feijenoord tot res pectievelijk sportman, sportvrouw, sportstad en sportploeg van 1970 gekozen. Ard Schenk, die reeds in 1966, samen met Kees Verkerk, tot sportfiguur nummer 1 werd aan geduid, liet dit jaar ondier meer voetballer Rinius Israël en wiel renner Joop Zoetemelk achter zich, omdat hij de gouden me- [tallies won bij de nationale, Euro pese en wereldkampioenschappen schaatsen. De schitterende sehaats- prestaties, die de huismoeder At je Keulen-Deelstra tijdens de na tionale en wereldkampioenschap pen in West Alias (Verenigde Sta ten) behaalde, heeft de deskundi gen ertoe gebracht haar na Stien Kaiser (in 1967) tot sportvrouw van het jaar uit te verkiezen. Voor de veertiende keer werd gelijk met de sportman en sport vrouw van het jaar ook de sport stad aangewezen. Voor de zesde maal werd Eind hoven eerste. Tilburg staat twee de op de ranglijst en Amsterdam derde. De titel van sportploeg van het jaar ging naar Feijenoord vopr de voortreffelijke prestaties en de daarvan uitgaande voetbalpropa- ganda, geleverd in 1970 culmine rend in het veroveren van de Europa Cup voor landskampioe nen en de Intercontinentale beker (officieuze wereldcup). DE TOTALE UITSLAG: Sportman: 1. Ard Schenk (schaat sen) 210 punten; 2. Rinius Israël (voetballen) 112; 3. Joop Zoete melk (wielrennen) 61; 4. Lou van Ravens (scheidsrechter) 11; 5 Aalt Toersen (motorsport) 6. Sportvrouw: 1. Atje Keulen- Deelstra (schaatsen) 296; 2. Wilma v. d. Berg (atletiek) 56; 3. Linda de Boer (zwemmen) 48. Sportploeg: 1. Feijenoord 281; 2. Nederlands Hockeyteam 64; 3. Nederlands Amateur Voetbal elftal 55. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ton Sy- brands, die samen met de Rus Gantwarg het suikerdamtour- nooi won, heeft besloten de helft van zijn eerste prijs weg te schenken aan de Alexander Hertzenstichting. Dit betekent dat de stichting 625 gulden toucheert. De stich ting, waarvan prof. dr. Karei van het Reve secretaris-pen ningmeester is, stelt zich ten doel het publiceren van manu scripten van Russische schrijvers, die in de Sovjetunie zijn ver boden, te bevorderen. BRUSSEL (ANP) Wilfried van Moer, de middenvelder van Standard Luik, die in Mexico een vooraanstaan de rol speelde hij het wereldkampi oenschap, is uitgeroepen tot Belgi sche voetballer van het jaar. Zijn clubgenoot Christian Piot eindigde op de tweede plaats voor Jean Dockx van Racing White en Nico Dewalque (Standard Luik). Pol van Himst (Anderlecht) werd vijfde. Wilfried van Moer is reeds twee maal eerder tot voetballer van het jaar uitgeroepen, namelijk in 1966 en 1969. Bij degenen, die punten verzamelden, waren ook drie Neder landers, Jan Mulder (Anderlecht) werd samen met Pierre Carteus (FC Brugge) en Jean Thissen (Standard Luik) de gedeelde zesde plaats waar dig gekeurd. Rob Rensenbrink kwam op de dertiende plaats en Henk Hou- waart werd 27ste. Johan de Vrindt, de thans voor FSV uitkomende Belg, staat op de twintigste plaats. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Vorig jaar keerde Anatoly Gantwarg teleur gesteld naar Rusland terug, nadat hij op het Suikertoernooi niet ver der was gekomen dan een laatste plaats. Dit jaar stond hq verlegen lachend naast de Nederlander Ton Sijhrands om een gedeelde eerste prijs in ontvangst te nemen. De Russische wiskundestudent hpd na zijn succes nauwelijks een redelijke verklaring voor dit wel zeer opzienbarende verschil. In ge broken Frans hakkelde hij iets over zijn studie, die hem in hetzelfde rijtje als Harm Wiersina plaatst. Het rijtje van dammers dat of voor opzienbarende uitslagen, of voor pijnlijke teleurstellingen zorgt. Maar deze stelling ondergraaft h\j zelf al, als hij even later ver telt over zijn damcarrière in Rusland. De nu 22-jarige Gantwarg ver haalt dan, hoe hij eerst op 13-jarige leeftijd met Russisch dammen begon. Twee jaar later kon het spel met de twaalf stenen hem al niet meer bekoren, en verlegde hij zijn interesse naar het internationaal aanvaarde dammen. GRONINGEN (ANP) Joelle Gro ten en René Heffels hebben giste ren in de Martinihal in Groningen beslag gelegd op de nationale tennis- titels voor de jeugd tot en met 15 jaar. Zij versloegen in de finales van het meisjes- en jongt is-enkel- spel Anne Reimus en Jan Lind. De uitslagen zijn: meisjesenkelspel, finale: Joelle Groten (district Nrd- Brabant) - Anne Reimus (Utrecht) 16, 63 6—3. Om de derde plaaits: Ingrid de Jonge (Nrd-Holland) - Anneke Prins (Amsterdam) 62 7—5 Jongensenkelspel, finale: René Heffels (Amsterdam) - Jan Lind (Nrd-Holland) 6—3 6—1. Om de derde plaats: Jaap Tanman (Rotterdam) - Theo Gorter (Amster dam) 63 61. Op achttienjarige leeftijd debu teerde het talent uit Minsk op de Rus sische nationale strijd om het dam kampioenschap. Een debuut, dat hij afsloot met een tiende plaats. Het jaar daarop wend gevolgd door een derde plaats. En op twintigjarige leeftijd werd hij Russisch kampioen, samen met Andreiko, die hij het jaar daarop achter zich liet. Dit jaar kwam hij niet verder dan een vierde plaats. „Maar", verdedigt Anatoly Gantwarg zich, „dit jaar heb ik teveel risico ge nomen. Twee ronden voor het einde stond ik nog alleen op kop. Als ik toen in de laatste twee ronden op re mise had. gespeeld, was ik eerste of heel misschien tweede geworden". De gok mislukte. Er restte slechts een vierde plaats voor de bescheiden Aniatoly, ver achter de arrogante we reldkampioen Andreiko. Maar Gant warg had zijn les geleerd. In het Sui kertoernooi nam hij, nadat hij in de voorlaatste ronde Wiersma verrassend had verslagen, en daardoor een punt op Sijbands was voorgekomen, totaal geen risico meer. Gantwarg: „In de laatste ronde heb ik tegen Baba Sy alleen maar op remise gespeeld. Ik had nog te goed de herinnering aan de Russische kampioenschappen in mijn hoofd zitten", verklaarde hij na afloop van het toernooi aan zijn me dewinnaar Ton Sijbrands. Die had juist wel het risico moeten nemen, om via een zege op Cazemir nog op de eerste plaats te komen. Dat ge brek aan aanpas bij Gantwarg in de laatste ronde was des te opmerke lijker, omdat de kracht van de jonge Rus voornamelijk in het aanvallende combinatiespel ligt. Dat offensieve spel bracht hem constant successen in Rusland, maar nog nauwelijks prestaties van formaat in buitenland se toernooien. Gantwarg: „Misschien werd ik in-het verleden wel teveel geïmponeerd door de andere omstan digheden, waaronder ik damde. Ik had moeite met de verschillende speelwijzen van bijvoorbeeld minder sterke spelers als Cazemir, Hisard of Mostovoy". En na een duidelijke aar zeling bekent hij: „Ik ben misschien mentaal ook wel kwetsbaar. Mijn landgenoot Andreiko heeft dat veel minder. Die is zelfs zo sterk, dat ik hem in een tweekamp tegen Sij brands de beste kansen geef. Ondanks het feit dat ik Sijbrands in combina- toir opzicht onbetwist als de sterkste speler ter wereld beschouw. Ja, ster ker dan Andreiko, Koeperman en veel sterker dan ik." Daarmee geeft de jonge sympathie ke Rus aan, dat hij zichzelf op een la- ger plan plaatst dan „de grote dam- drie". „Dat is logisch", legt hij uit. „Zij zijn damprofs. Ze doen niets an ders dan dammen. Spelen daardoor ook erg constant. Ik studeer. En als ik in mijn examentijd zit, zakken mijn prestaties op het dambord zien- Anatoly Gantwarg„In combinatoir opzicht is Sijbrands voor mij de sterkste speler ter wereld". Schaatsen Jan Augustinus uit Hoek van Holland is in Lekkerkerk kortebaan-schaatskampioen van Z. Holland geworden. De tweede plaats was voor K. Renes (Nieuwpoort). Oud-kernploeglid Jorrit Jorritsma uit Rotterdam eindigde als vierde. Jan Augustinu's broer Luc werd in Zuid-Beyerland kampioen bij de ju nioren. Hij haalt wat verontschuldigend zijn schouders op. En vriendelijk la chend stapt de naar corpulentie nei gende Gantwarg weg. Nog even het glas geheven naar Sijbrands, voor de traditionele winnaarsfoto van het Suikertoernooi. Ton Sijbrands, die deze procedure nog kende van vorig jaar, toen hij met Andreiko immers de eerste prijs moest delen: „Een sympathieke jongen", zegt hij. En hij kijkt daarbij even naar de Russische wereldkampioen Andreiko, die vro lijk nippend aan zijn martini als een Cassius Clay rondbazuint dat hij de sterkste diaimmer ter wereld is en te gen Sijbrands zegt: ,Ik zie je nog wel in de tweekamp om de wereldtitel". Sijbrands lacht even. Dan zegt hij „Ik vind dat Gantwarg van de Rus sen de mooiste stijl heeft. Hij is ech ter erg kwetsbaar. En hoewel ik hem als persoon erg waardeer, sla ik ob jectief gezien het talent, dat zowel Andreiko als Koeperman voor het dammen hebben, hoger aan. Ik gun het Gantwarg echter wel, dat hij eer ste werd. In het verleden kon hij im mers buiten Rusland nauwelijks tot imponerende prestaties komen. Ik ge loof, dat hij, omdat hij erg verlegen is, nogal geïmponeerd was door het leven in het westen. Daar is hij nu in Amsterdam, waar hij nu voor het tweede jaar is, wel overheen geko men". Het is een acceptabele verklaring voor het verschil in prestaties van Anatoly Gantwarg. De Rus, die Sij brands zelf nog niet naast zich op de eerste plaats had gezien, twee ronden voor het einde. Sijbrands: „In de voorlaatste ronde had ik Wiersma wel in staat geacht om Gantwarg in elk geval op remise te houden. Het was ook wel mogelijk geweest om te winnen voor Wiersma. Maar toen het anders uitviel, werden mijn kansen natuurlijk wel kleiner. Al wist ik persoonlijk wel, dat het heel moeilijk voor Gantwarg werd, om Baba Sy in de laatste ronde te verslaan. Ik had zelf meer kans om van Cazemir te winnen. Daarom dacht ik wel, dat het zou uitdraaien op een gedeelde eerste plaats. Waarmee ik beslist niet onte vreden ben. Dit was tenslotte een van de sterkst bezette toernooien waaraan ik heb deelgenomen". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Na de mislukte greep van Ton Vissers in de alcohol sector ziet het er naar uit dat Theo Sijthof, ploegleider van de inmiddels opgeheven wielerploeg Brandpunt Buitenspel, meer kans van slagen heeft in de sex. De gezamenlijke Amsterdamse sex- bladen, Candy en Chic, hebben Sijt hof namelijk benaderd voor het vor men van een wielerploeg, die zou moeten bestaan uit ongeveer acht Ne derlandse renners. De plannen van de sexbladen zijn voortgesproten uit de nieuwe wetsbepaling, waarin sex bladen verplicht zijn een sportbijlage te hebben. Deze wet gaat 1 januari (morgen) in. Het woord sex echter blijkt nogal wat weerstanden op te wekken in diverse kringen. Vandaar dat bij de nieuw te vormen „sex-wie- lerploeg" nog enig voorbehoud moet worden gemaakt. Theo Sijthof: „Nou, die jongens pakken het serieus aan. De heren Muller en Lindeboom, die voor de publiciteit bij de Amsterdamse sex bladen zorgen, hebben mij gevraagd een wielerploeg te formeren. Ze heb ben genoeg geld en daaraan zal het zeker niet liggen. Wat mezelf betreft moet ik alles nog een beetje bekij ken. Kijk, als je met het woord sex aankomt, roep je nogal wat weerstan den op. Dat hebben we al gemerkt met die zesdaagse van Rotterdam. Daar wilden we het koppeil Brouwer/ Van Doorn laten rijden. Candy-Chic betaalde vijf mille, maar het werd gewoon geweigerd door de gemeente Rotterdam. De heer Charles Ruys heeft me zelf de weigering meege deeld. Kijk, en daar heb je al zoiets, voordat de wielerploeg van de grond is. Vandaar dat een weinig scepsis wel gegrond is. Maar volgende week heb ik weer een bespreking met de heren Muller en Lindeboom. Over twee weken moet de zaak in ieder geval rond zijn." Het al of niet doorgaan van de „sex-ploeg" hangt dus voornamelijk af van de publieke opinie. Wat Sijt- hofs oordeel zelf is? „Ik weet zelf nog niet zeker of ik het wel doe. Kijk, ik heb een zaak en daar moet ik natuur lijk rekening mee houden. Van de andere kant vind ik weigering van sex een vorm van discriminatie. Ja, luister nou eens, de een komt met sigaretten. Nou, daar krijg je kanker van. En de ander komt met alcohol. Daar krijg je delirium van. Maar dat wordt wel aanvaard. Dat is discrimi natie. Althans, zo zie ik hét." Bij de eerste poging van de Am sterdamse sexbladen om in de wie- lerwereld te treden Brouwer/Van Doorn in de Rotterdamse zesdaagse heeft de Rotterdamse gemeente een spaak in de wielen gestoken. Candy-Chic wil echter doorzetten. Theo Sijthof: „Ja, kijk, die weerstan den overwinnen laat ik aan de heren Muller-en Lindeboom over. Die heb ben wel meer met dat bijltje ge hakt (Van onze hengelsportmedewer ker) BREDA Elke winter wordt in een aantal wateren sterfte van vis gemeld, In de meeste gevallen is het een kwestie van zuurstofgebrek. De stijging van het aantal meldingen van vissterfte op het binnenwater is een direct gevolg van de toenemen de watervervuiling. Al het openbare viswater, waarop afvallozingen plaats vinden, is kwetsbaarder dan schoon water dat een hoger zuurstof gehalte heeft. Toch kunnen vele vis clubs maatregelen nemen om de wintersterfte van vis zoveel moge lijk te voorkomen. Een van de eer ste maatregelen is het ruimen van sneeuw op dichtgevroren visvijvers. Een lichte sneeuwlaag neemt veel licht weg, waardoor de zuurstofvor ming in het water sterk wordt afge remd. Maar er zijn nog meer goede tips voor de viswaterbeheerders De voor alle organisme onmis bare zuurstof wordit door de zo genaamde „fotosynthese" gevormd. Koolzuurgas en water wordt met behulp van zonmeënergie omgezet in „suiker" en zuurstof. Deze „suiker" wordt net als zouten weer tot ande re stoffen omgebouwd onder andere tot eiwitten. De groene plant kan zich dus opbouwen uit een aantal zeer eenvoudige stoffen en geeft op zijn beurt weer zuurstof af. De groene plant zelf heeft ook zuurstof nodig om te leven. De produktie in het licht is veel groter dan het gebruik over 24 uur (als het donker is). Dieren en bijvoorbeeld bacteri ën hebben die zuurstof weer nodig om te leven of om de dode dieren en planten (bacteriën) te kunnen afbreken. In viswater, dat dagenlang onder een dicht wolkendek licht (weinig zon en licht) of onder sneeuw bedekt is, zal veel meer zuurstof worden opgenomen dan ge produceerd. Het is zelfs zo, dat in koud water meer zuurstof oplost dan in warmer water. Maar als er ver ontreiniging in het water is van organische afvalstoffen - denk eens aan modder of afgevallen bladeren - zal het zuurstofgebruik door bacte riën sterk stijgen. Als er voldoende zon door het ijs in het water schijnt, zal de zuurstofproduktie meestal nog wel voldoende zijn, om het hogere zuurstofverbruik door de bacteriën op te vangen. Als er sneeuw op het ijs komt dreigt het mis te gaan. Ook bij langdurige vorst met dik ijs, kan een gevaarlijke situatie ont staan, weinig zuurstof en veel kool zuurgassen en „zouten". Een goede raad aan alle visclubs is dus al voor de winter zoveel mogelijk modder en bladeren te verwijderen. Als het viswater in de herfst eens goed doorgespoeld kan worden met vers water is dat een bijzonder goede maatregel. Het hakken van bijten heelt meestal geen zin. De vis komt dan op een hoop gezwommen naar deze bijt en daardoor treedt ter plaatse veel eerder zuurstof gebrek op. Als het gaat dooien is het hakken een bijzonder goede zaak, omdat dit dooiwater erg zuurstofrijk is. In ge val van nood kan ook met beluch ting, dus met luchtcompressoren nog wel iets bereikt worden. De afde ling Sportvisserij en Beroepsbinnen visserij in Utrecht kan u via zijn assistenten behulpzaam zijn. Er is ook een waarschuwing op zijn plaats. Het gebeurt soms, dat grote massa's vis, die in ademnood op het water drijven worden opge schept en in naburig water worden gezet om hun leven te redden. De grote vraag is dan of dit water dit kan hebben en of daar dan geen overbezetting optreedt met nieuwe catastrophale sterfte. In geval van nood moet u vooral de roofvis, bij voorbeeld de mooie snoek zien te redden. Indien zeer lichte sterfte is opge- treden moet u geen nieuwe vis in het voorjaar gaan uitzetten. Meestal heeft door het langdurige zuurstok tekort het visvoedsel in het water veel geleden. De resterende vis heeft dan al het beschikbare voedsel in het water hard nodig. Ook bij massale vissterfte van de visstand, moet met verstand en be leid „herbevolkt" worden. De voed seltoestand is niet ideaal. Ga een goed advies bij „S en B" in Ut recht halen. Zet geen kostba re vis zoals karper in water, dat regelmatig door vissterfte geteisterd wordt. Nu de eerste sneeuw geval len is en op vele viswateren volop wordt geschaatst (eind december) kunnen deze tips voor het viswater- beheer in de winter van pas komen. Zorg voor sneeuwschuivers en be zems en een oproep aan een aantal clubleden een paar vrije uurtjes op te offeren aan een sneeuwruim- karwei. U bent gewaarschuuwd. Al zijn het altijd dezelfde clubleden en bestuursleden, die aan het water (e vinden zijn, als er gewerkt moei worden. Er is in de winter vaak mooie vis te vangen. Er zal alleen wat lichter en fijner gevist moeten worden om dat de vis veel trager bijt. De to mende weken kunnen in vele ha ventjes .langs de rivieren mooie vangsten worden gemaakt, ook al omdat veel witvis vooral voorn be schutting zoekt in deze haventjes. Let maar eens op de havens is Hellevoetsluis Lage Zwaluwe en de Amerhavems in Drimmete, Een licht slap deegje een fijn vers pluimpje of een paar mooie maden kunnen wonderen doen is een water, dat een open stukje he of een paar wakken. ROTTERDAM (ANP). In de derde naoorlogse zesdaagse van Rot terdam, het openingsevenement in het nieuwe sportpaleis Ahoy, die van 16 tot en met 22 januari wordt ge houden, zullen twaalf profkoppels aan de start komen. „Ik wil ,de blau we trein' zo kort mogelijk houden om ook de jongere renners een kans te geven. Daarom ontbreken enkele bekende namen," zei Charles Ruys, directeur sportief van het sportpaleis, toen hij de namen van de twaalf ploegen eindelijk prijsgaf. Peter Post, de Nederlandse zes- daagsekeizer, die twee jaar geleden in Rotterdam zegevierde, rijdt met de Belg Patrick Sercu. In totaal nemen er drie volledig Nederlandse ploegen aan de Rotterdamse zesdaagse deel. Het zijn Leo DuyndamRené Pijnen, Albert van MiddenHarry Jansen en Piet de WitCees Stam. Ten aan zien van het starten van Cees Stam, de wereldkampioen bij de amateur stayers, bestaat nog steeds enige on zekerheid, omdat de Zaankanter nog steeds nier definitief besloten heeft over te gaan naar de beroepssport. Mocht Stam in het nieuwe jaar niet als professional uitkomen, dan zal Ruys een andere koppelgenoot voor De Wit contracteren. Voor de zesdaagse van de amateurs heeft Charles Ruys zoveel aanmel dingen binnen gekregen, dat het eigenlijk onmogelijk is alle renners te laten starten. Daarom zal hij de eerste drie dagen van de zesdaagse de dertig koppels in drie series van tien laten rijden. Via een afvalsys- teem zullen dan op de slotavond de beste ploegen overblijven. De nacht van 20 op 21 januari zal een sociaal tintje krijgen. Op initia tief van oud-zesdaagserenner Gerrit Schulte zal dan in navolging van de „nacht van de naastenliefde", welke in de Antwerpse zesdaagse grote po pulariteit geniet, een actie worden gehouden voor een vakantiecentrum ten behoeve van bejaarden, dat de „Stichting Fondsvorming Recreatie voor Bejaarden" in Arcen bij Venlo wil realiseren. In een speciaal om nium zullen artiesten en oud-sport mensen tegen elkaar uitkomen. De samenstelling van het veld van de zesdaagse in Rotterdam is: Lijn LoevesijnAlbert Fritz (Ned.-Wdl), Wim Bravenboer—Dieter Kemper (Ned.-Wdl), Peter PostPatrick Ser cu (Ned.-Bel.), Leo Duyndam—Eené Pijnen (Ned.), Piet van der Lans- Miel Severijns (Ned.-BeL), Frit PfenningerErich Spahn (ZwiÜ Hugh PorterNorman Hill (Gril, Gerben KarstensNorbert Seeuwi (Ned.-Bel Cees Stam—Piet de Wit (Ned.), Theo VerschuerenSigi Ee» (Bel.-Wdl), Geraard Koel—Gratian Gilmore (Ned.-Aus.), Albert v. Mid denHarry Jansen (Ned.). DEN HAAG (ANP) De tussen stand van sporttoto 24, die tijdens® kerstdagen speelde, is: eerste P'ii! geen meldingen, tweede prijs: zeven; derde prijs: honderdendrie; ext» prijs: achtenvijftig. De definitieve uitslag van sport' toto 23 is: deelnemers: 768.668; ikfi f 1. 660. 182; prljzenbedrag: f 747.082. Eerste prijs: f 261.478, 19 melding» 1_ ._a -ft «rtrt - 10U™ bruto f 13.7§2, tweede prijs: f 186.77" 845 meldingen netto f 221,00; der® prijs: f 261.478, 11.239 meldingen net to f 23,20; extra-prijs: f 37.354, 3»i meldingen netto f 96,50. Omdat de sluitingstermijn vo® sporttoto 23 pas op 31 december loopt zijn nog kleine wijzigingen mo gelijk. VOETBAL Ajax heeft dinsdag avond in een vriendschappelijk wedstrijd, die voor 4000 toeschou wers in het Olympisch Stadion wer; gespeeld, met 6-2 gewonnen v® Eintracht Frankfurt. Bij de rust W» de stand 4-0. Scheidsrechter W3S heer Boogaerts. Scoreverloop: 9. Van Dijk 1-0 Muehren 2-0 39. Vasovic 3-0 y Vasovic 4-0 52. Swart 5-0 53_B,£„, kenburg 6-0 77. Grabowski Wagner 6-2. In de 80ste minuut stopte SW een strafschop, die genomen door Grabowski. Versluijs„Homo komen". (Van onze medewerkei BREDA Door d( van zondag op het 1 zijn de dames van Wï hoofdklas zaalhandbal naar de derde plaats staande zondag moet 1 ze derde plaats verdedj Amsterdamse Zeeburg één punt minder heeft wedstrijd in Vlissinge de Walcheren dames reis gaat nu naar Am. door Zeeburg het voort een thuiswedstrijd. Ee lijkt er echter wel vo in te zitten. In de landelijke eer gen de dames van het E.M.M. het Roermonds visite. De uitwedstrijr E.M.M. op het nippe met 65. Gesteund do); spel tegen koploper E.M.M. die retumniw Swift 2 tot een goed brengen. De heren var de laatste weken in op drie wedstrijden in wm_ te zetten, krijgen bez, Haagse Hellas. De uitv (Van onze sportme HULST. Peter Gö( teurwielrenner uit Zwi zich deze zomer in Hl werd tijdens de oktob van Hulst leider in het klassement van de Bred Door een ongelukje v« de eerste plaats, maar h ter op die bewuste kern de verbeelding vain v Hu,st gewerkt dat dit tot het oprichten vam ee Portecsclub. De supportersclub wer dagen in café Cor N Hulst opgericht en reed, oprichtingsvergadering sympathisanten bid van tersclub Peter Gcdide. 7.iÏ!Lom( medewerl te 7a^ G IJsclu e Zaamslag houdt zaten wedstrijden in haa SSL001 e®" uur. Late wedstrijden m voor^i3<3enr z°w,el ind: voor paren. In de avond verlicht zijn,7^ hjsten. passt

de Stem | 1970 | | pagina 14