Wildeboer mikt op plaats bij eerste seven „Je moét een fabriek achter hebben" J 1 1 1 rainir HOC GROr Sijbrands haalde I ,-:<mii'etiliV Gantwarg nog in Schaatskalender australië veroverd tenniscup Voor eerst starten met hekken TON VAN HEUGTEN: PSV is licht favoriet Clay-Frazier in New Yorl COME-BAC JAN HAJER IN TILBURC •Toto 25 Müller beste Europese voetballer Damesvoetbal gaat nationaal team vormen sport CRUYFF ZEVENDE Nerveus NEDERLAND WON HAND- BALTOERNOOI X X X X X X X X X X I X r|i WOENSDAG 30 DECEMBER 1970 WOENSDAG 30 DECEMBER VOORDEEL VOOR EIGEN PUBLIEK RIJDEN BEPERKT GERD MÜLLER PARIJS (ANP) De Duitse international Gerd Müller, die bij het wereldkampioenschap in Mexico het eerste doelpunt scoorde, is uitgeroepen tot Euro pees voetballer van het jaar 1970. Dit gebeurde door het Franse voetbalweekblad France-Foot ball na een enquête onder voet balverslaggevers van dertig lan den. Gerd Müller kreeg 77 pun ten, tegen 69 voor de aanvoer der van het Britse elftal Bobby Moore. Johan Cruyff staat van de Nederlandse voetballers het hoogst op de lijst. Hij is zeven de samen met de Britse doel man Gordon Banks en de Itali aan Allesandro Mazzola. Feijein- oord is met niet minder dan vier spelers vertegenwoordigd: Rinus Israel als tiende, gevolgd door Van Hanegem, Kindvall en Hasil. De lijst ziet er als volgt uit: 1 Gerd Müller (Bayern München) 77 punten; 2 Bobby Moore (West Ham United) 69 p.; 3 Luigi Riva (Cagliari) 65 p.; 4 Franz Beckenbauer (Bayern München) 32 p.; 5 Wolfgang Overath (FC Köln) 29 p.; 6 Dragan Dzajic (Rode Ster, Bel grado) 24 p.; 7 tot en met 9 Johan Cruyff (Ajax), Gordon Banks (Stoke City) en Alessan- dro Mazzola (Inter Milaan); 10 tot en met 13 Israel (Feijen- oord), Seeler (Hamburger SV), Rivera (AC Milan) en Tsjesternev (Torpedo Moskou); vervolgens komen; Lee (Man chester City), Van Hanegem (Feijenoord), Domenghini (Cag liari), Kindvall (Feijenoord) al len 4 p.; Hurst (West Ham Uni ted), Facchetti (Inter Milaan), Ball (Everton), Cooper (Leeds) allen 3 p.; Eusebio (Benfica), Skoblar (Marseille) beiden 2 p.; Djorkaeff (Parijs-St.-Germain), Hasil (Feijenoord), Dumitrache en Dinu (Dynamo Boekarest), Rewach (FC Barcelona), en Kreische (Dynamo Dresden) al len 1 p. (Van onze medewerker) GOES Zaterdagmiddag zullen in café De Landbouw in Goes afgevaar digden van diverse damesvoetbal clubs uit Brabant, Zeeland en Zuid- Holland bijeen komen. Het belangrijkste punt is een be spreking om te komen tot het forme ren van een nationaal damesteam, dat in de periode van 1 maart tot 15 mei in een nog nader te bepalen plaats zal deelnemen aan de kwali ficatieronde voor het wereldtoernooi. Het wereldkampioenschap dames voetbal wordt in augustus van het volgend jaar in Mexico City gehou den. Uitgenodigd voor de vergadering van zaterdag zijn: Noorgouwen uit Westkapelle, Octopus uit Zoutelande, Minerva uit Arnemuiden, SVH uit Hoedekenskerke, Aviolanda uit Woensdrecht, EZDVV uit Kapelle en verder Nieuwdorp, Wissenkerke, Hoofdplaat, St.-Jansteen, Hujjbergen, Zevenbergen en Nieuwenhoorn (Z.- H.). Gerard Korsuize, voorzitter en trai ner van EZBVV, deelde mee dat het nog niet zeker was dat uit de speel sters van genoemde verenigingen een definitieve keus zal worden gemaakt, omdat hij enkele dagen geleden had vernomen, dat er ook in Zwolle, Heerlen, Staphorst, Heemskerk en Den Haag voetbalclubs zijn. Hij zoekt nog naar contactadressen van deze clubs. (Van onze sportredactie) APELDOORN Als op 28 februari op het terrein van park Berg en Bos in Apeldoorn het startsein gegeven wordt voor het wereld kampioenschap veldrijden 1971, bevindt zich onder de deelnemers een renner, die het parkoers op zijn duimpje kent. Gerrit Wildeboer, 22-jarig lid van de Apeldoornse wielerclub De Adelaar. Sinds begin november vorig jaar traint crosser Wildeboer vrijwel dagelijks op het exact 3013,8 meter lange traject. Gerrit Wildeboer, magazijnbediende voor halve dagen tijdens het cross-seizoen, was vorig jaar de grote ontdekking van het op het ter rein van camping Ockenburgh in Loosduinen gehouden nationale kampioenschap. Met vedetten als Huub Harings, in feite de enige Nederlandse beroepsveldrijder, en Cor van der Hulst, voerde hij ron- denlang het veld aan. Pas in de laatste ronde moest hij capituleren voor de grotere routine van Van der Hulst, die de titel bij de ama teurs veroverde. Een al te voortvarend organisatiecomité had, me nend dat Huub Harings wel als eerste zou eindigen, slechts één kam pioenstrui, waardoor Van der Hulst een dergelijk kledingstuk pas weken later in ontvangst kon nemen. .,De Adelaar" is niet van plan de kampioen „in de kou te laten staan". Een van de leden van het uitvoe rend comité vain de voor de eerste keer aan Nederland toegekende we reldtitelstrijd, de heer Hulzebos, verklaart: „We zullen ervoor zorgen dat er voldoende truien zijn. We organiseren namelijk behalve het wereldkampioenschap ook de pro vinciale en nationale crosstitel. We willen niet dat er net zo'n incident als op Ockenburgh ontstaat". Voor de provinciale crosstitel geldt Gerrit Wildeboer als de favo riet, voor de nationale titel als een van de weinige kanshebbers. „Voor het wereldkampioenschap beschouw ik mezelf bepaald niet als een van de kandidaten", zegt Wildeboer. „Ik zou het al als een uitstekende pres tatie zien als ik bijvoorbeeld zeven de werd. Je moet niet vergeten dat vooral uit België enige specialisten komen. Die zijn stuk voor stuk voor mij de grootste kanshebbers. Nee, ik zou zeer tevreden zijn als ik rede lijk met de topnijders uit het bui tenland meekom. Dan heb ik aan de mezelf gestelde eisen voldaan". Wildeboer is overigens aan een van zijn beste seizoenen bezig. Hij heeft tot dusver een tiental keren gewonnen, waarvan ongeveer de helft in België. Op de opmerking dat hij enkele malen de Belgen in eigen huis heeft verslagen en dat hij dan toch een kans moet maken als eerste Nederlander de wereldtitel te veroveren, antwoordt Wildeboer: „Als je nagaat dat Van der Hulst als beste Nederlander tot nog toe een keer derde is geworden bij de ama teurs in '68 in Luxemburg en zelfs Huub Harings slechts een keer de vierde plaats heeft behaald, is het duidelijk dat de Nederlandse oros- seTS in verhouding met het buiten land niet zo sterk zijn. Zelf heb ik tot dusver aan twee wereldkampi oenschappen meegedaan. In Stutt gart ben ik tiende geworden en vorig jaar in Zolder zevende. Nee, ik kan niet in mijn kans op de wereldtitel geloven. Natuurlijk rijd ik wel voor eigen publiek, maar dat voordeel is beperkt. Door de aan moedigingen van je plaatsgenoten kun je nerveus worden. Er komt een zware druk op je te liggen. Dat bleek wel toen de Westduitsers in 1969 voor eigen publiek reden in Stuttgart. Ze waren nergens. Het lijkt wel of Wildeboer op alle mogelijke manieren wil ontkomen aan het predikaat >,een van de kans hebbers". Ook wanneer hij op de voordelen wordt gewezen het langst van alle deelnemers op het parkoers te hebben kunnen oefenen, zegt hij: „Uiteraard lijkt het dan dat je in het voordeel bent, maar er kleven ook nadelen aan. Nu ik het traject ken, weet ik elk gevaarlijk plekje. Op die punten in het parkoers zal ik voorzichtig rijden of lopen. Maar een buitenlander, die voor het we reldkampioenschap maar een paar oefenrondjes heeft gemaakt, neemt veel meer risico's. Hij weet niet waar je beter even kunt afstappen, of waar je moet oppassen. Die zai op volle snelheid over het parkoers gaan". De leden van het uitvoerend comi té van de wereldtitelstrijd willen niet alleen een „truien-incident" voorkom»®, maar hebben er bij het uit- en afzetten van het parkoers ook rekening mee gehouden dat er geen andere onaangename dingen kunnen gebeuren. „Waarschijnlijk?", zegt Hulzebos met enige trots, „heb ben wij het enige parkoers dat vol komen is afgezet. Langs het hele traject hebben we palen gezet, die onderling zijn verbonden door een draad. Dat lijkt alleen belangrijk voor het publiek, maar het is het ook voor d-e renners. In Zolder tij dens het vorige kampioenschap was die afzetting niet compleet. Daar kon het gebeuren dat de Deense renners, die het parkoers voor de eerste keer zagen- aan het eind van een recht stuk linksaf gingen in plaats van rechtsaf. Er ontstond toen een behoorlijke valpartij. Dat is bij ons onmogelijk. We gaan bovendien als eersten bij een kampioenschap voor de start zogenaamde starthek ken gebruiken. Tot nog toe zijn deze hekken allleen bij motorraces toe gepast. De renneins worden nu voor de start voor een twintig centimeter hoog hek, dat in de grond is ingegraven en bij het start schot neerklapt, geplaatst. Bij dit systeem krijg je ook geen moeilijk heden met het op een lijn zetten van de renners bij de start". Is „De Adelaar" bezig een „water dicht" wereldkampioenschap op touw te zetten, het paradepaardje van die club bereidt zich iok terdege voor op het gebeuren. Met 10 andere renners, Pos, Gebrs. Scheffer, Ho ven, Van der Hulst, Spetgens, Al- bers, clubgenoot Meijer, Van der Brug en Mooiman maakt Gerrit Wil deboer deel uit van de Nederlandse seleotiegroep, die elk weekeinde een uitgebreide training heeft. Hoewel de definitieve Nederlandse ploeg, die uit vier renners gaat bestaan, waarschijnlijk pas na het nationale kampioenschap zal worden samenge steld, lijkt het zeer waarschijnlijk dat Wildeboer daartoe zal behoren. Dat betekent dan dat hij over enige weken in Berg en Bos aan de start staat voor de ,-kans van zijn leven": in eigen huis de wereldtitel behalen. Gerrit Wildeboer,Jk zou al tevreden zijn als ik redelijk meekom met de prominente buitenlanders". (Van onze sportredactie) AMERSFOORT Van het fameu ze achttal broers van Heugten, dat enige jaren geleden geweldig opzien baarde op motorcrossterreinen bin nen en buiten ons land hebben in middels vier de helm definitief af gezet. Van de resterende vier broers, Steven (32), Fons (27), Ton (25), en Paul (23) hebben de eerste twee de tweewieler geruild voor de minder spectaculaire zijspancombi- natie. Zakelijke beslommeringen de den Gerard (35), Cor (38), Dick (29), en Martin (30) in de loop der jaren besluiten de motor vaarwel te zeggen, maar hun interesse voor de ze fascinerende racesport bleef be staan. Dat was ook wel noodzakelijk om de jongere broers verder te kun nen laten deelnemen aan deze geld en benzineverslindende racerij, die speciale machines vereist, waarvan het aanschaffen tamelijk kostbaar is. Ton van Heugten, zijn auto even bedreven door het verkeer loodsend als zijn motor over modderige par koersen: „Het motorcrossen kost handenvol geld. Als privérijder is het vrijwel niet te doen. Je moet wel een fabriek achter je hebben staan om regelmatig te kunnen rij den. Het is ook voor niets dat een Nederlandse motorcrosser vrijwel nooit hoog eindigt in een wereld kampioenschap. Als hij wat aan zijn machine krijgt, moet hij dat zelf repareren, hij moet zelf voor ver voer zorgen, onderdelen hebben, noem maar op". Ton van Heugten, die reeds enige jaren op een 250 cc-machine rijdt, ontkent niet dat hij dankzij de gel delijke steun van de ouderlijke fa briek in staat is geweest het brom mertje, waarop elke crosser begint, op achttienjarige leeftijd te verwis selen voor een „echte" motor. „Ik geloof', zegt hij, „dat er veel talent verloren gaat door het ontbreken van de financiën. Elk jongetje crosst wel eens met zijn brommer door een weiland of in de duinen. De belang stelling bestaat er dus wel voor. Maar zodra ze achttien zijn, willen ze een zwaardere machine. En die kunnen ze niet betalen, tenzij ze er alles voor laten staan. En dat is voor de meesten een te grote opoffering. Ze verdwijnen dan, terwijl ze soms in de 55-cc-klasse enige leuke din gen hebben gedaan. Dat is zonde". Het prijzen- en startgeld dekken slechts een fractie van de kosten. Van Heugten: „Je ontvangt ate rjj- der met een internationaal nummer zestig gulden als startgeld. Als je je in een internationale wedstrijd bij de eerste acht weet te klasseren, ontvang je ook prijzengeld. Voor de winnaar is dat vierhonderd gulden. Deze bedragen staan echter in geen verhouding tot de kosten, die soms een veelvoud bedragen". Evenals het auto- en motorracen is het crossen, maar dan met veel min der gevaar en risico, een passie voor de beoefenaars. Ton van Hengten vertolkt de mening van zijn colle ga's met: „Als je er eenmaal mee bent begonnen, kon je er nauwelijks meer mee stoppen. Je wilt elke zondag rijden. Het is net als met bijvoorbeeld het afgelasten 'van voetbalwedstrijden. Als op een zon dag geen cross wordt georganiseerd, heb je de pest in. Je weet dan niet wat je anders moet doen. Het is inderdaad een passie. Maar het cros sen heeft dan het voordeel dat er vrijwel nooit ernstige ongelukken gebeuren. Het ergste wat je kan overkomen is een gebroken been of arm". Niet alleen voor de rijders is de motorcross boeiend en spectaculair, maar ook voor de toeschouwers. In Brabant vooral trekken de terreinra ces van de in het leer gestoken „motorduivels" veel belangstelling. Plaatsen als St. Anthonis en Gemert zijn begrippen. In St. Anthonis oogstte de al bijna legendarische Broer Dirckx successen als solorij der. Nu komt de geroutineerde Dirckx nog slechts uit in de zijspan- klasse. Nu eens door rul zand dan weer een steile heuvel, of een modderpoel vormen de hindernissen voor de motorcrosser. Soms moeizaam met beide benen de grond rakend om steun te zoeken, een andere keer gracieus door de lucht „zwevend" zoeken de rijders hun weg over het parkoers. „Het is allemaal zeer in spannend", vertelt van Heugten. „Je moet echt wel zorgen dat je over een behoorlijke conditie beschikt anders bén je tijdens een race al geradbraakt Ook al heb je een goe de lichamelijke gesteldheid, na elke manche ben je gebroken. Het is dan ook wel zaak je conditie op peil te houden, anders houd je het niet vol. Je moet voortdurend schokken op vangen, als je daar niet tegen be stand bent, moet je er niet aan beginnen". Over een paar weken stappen de crossers weer op hun machine op weg naar nieuwe sensaties en span ning. „Je kunt het niet laten", zegt Van Heugten, „maar je moet er wel het geld voor hebben". UTRECHT (ANP) Nederland heeft door een 13-11 zege op Finland het internationale zaalhandbaltoer- nooi in Utrecht ongeslagen gewon nen. De ruststand was 64. Doelpuntenmakers: Nederland: Loeffen 3, Kievit 2, Cantelberg 5, Hiensch 2, Keijzer 1. Finland: Back 1, Kaj Aastrom 2, Rajmo Elo 1, Rajmo Aarnio 4, Claes Aastrom 1. Kristen Wertenberg 2. (Van onze sportredactie) BREDA Het topduel in de eredivisie is zondag PSV-ADO, waarbij grote belangen op het spel staan. ADO verdedigt zijn eerste plaats en PSV moet aansluiting zien te houden met de kopgroep. De Haagse ploeg is na de neder laag tegen Sparta wat van slag af en in dat licht bezien, maakt PSV de meeste aanspraken op de zege. PSV is momenteel bovendien wat productiever dan de pupillen van trainer Jezek, die de druk van het leiderschap toch wel wat zwaar is gevallen. Het resultaat van deze wedstrijd blijft echter een vrij open zaak, te meer daar PSV in het verleden het vaak liet afwe ten in belangrijke duels, waarbij veel op het spel stond. NEC is technisch vaardiger dan Holland Sport, maar de formatie van oefenmeester Cor van der Hart compenseert zijn tekortko mingen met een geweldige inzet. Holland Sport is trouwens op ei gen terrein bijzonder moeilijk te kloppen, hetgeen ook sterkere clubs dan NEC op Houtrust al heb ben ondervonden. De uitslag zal wel niet ver van een gelijk spel afliggen. NAC maakte tegen NEC (0-0) een goede beurt en het is te ver wachten dat de Bredanaars in de eerste thuiswedstrijd na de twee de transferperiode waarin zo als bekend Daan Schrijvers werd aangetrokken van PSV, van hun beste zijde willen laten zien. Met veel enthousiasme moet een posi tief resultaat tegen MVV, dat in Maastricht altijd veel beter voor de dag komt dan in uitwedstrijden, wel mogelijk zijn. Excelsior rest in de tweede helft van de competitie niet veel anders dan te strijden voor lijfsbehoud. Telstar is geen hoogvlieger, maar de ploeg uit Velsen, die Feijenoord zijn eerste nederlaag toediende, moet toch wel hoger worden aan geslagen dan het Rotterdamse team, dat alleen verdedigend van behoorlijk niveau is. FC Den Bosch en GVAV steken ver boven de rest uit in de eerste divisie. Voorlopig zal dat ook wel zo blijven. Van GVAV is het in ieder geval niet te verwachten dat het een misstap zal maken tegen Blauw Wit, dat weliswaar twee Joegoslaven aantrok onder wie Baja Marie, die achtereenvolgens AZ '67-FC Utrecht Holl. Sport-NEC NAC-MVV PSV-ADO ^1 Excelsior-Telstar Blauw Wit-GVAV HVC-Cambuur Vitesse-Willem II FSC-Helm. Sport Heerenv.-Heracles Roda JC-Eindhoven PEC-Limburgia AGOVV-Volew. bij NAC, RBC en Baronie voor zijn „toelatingsexamen" zakte maar toch niet aanzienlijk J kracht lijkt te hebben gewonnen Voor Cambuur moet er winst ia, zitten tegen HVC. Willem II had een uitsteken^ competitiestart, maar zakte daar na sterk terug. Bij Vitesse val: juist een opgaande lijn te bespe-j. ren. Daarom moeten de Arnhem, mers licht favoriet beschouwj worden in het onderlinge duel FSC heeft dit seizoen nog maat voor één sprekende prestatie o. zorgd 1-0 zege op GVAV;"- voor de rest stelden de Limburgec hun supporters zwaar teleur. Te gen Helmond Sport moet echter wel in staat geacht worder. een puntje thuis te houden. Heracles is op papier altha beduidend sterker dan Heeren- veen, dat het ais debutant bijzon- der moeilijk heeft. Aangezien Almeloërs bovendien nog kam. hebben op promotie mag niet m. den aangenomen dat zij zich do de Friezen zullen laten verra Eindhoven kan zijn positie in i tweede divisie handhaven do een zege op Roda JC, dat enke seizoenen tevergeefs aan de de van de eerste divisie klopte, ma dit jaar tot nu toe nog niet mee telt in de strijd om de eerste plaatsen. Voor PEC zijn er ook geen pri blemen in de ontmoeting met burgia, dat bekend staat als stug verdedigende ploeg, ma vrij zeker de Zwollenaren het i ren niet zal kunnen beletten. Vo lewijckers krijgt het heel w moeilijker tegen AGOVV, dat weg terug naar de top zoekt. Vei- moedelijk zullen de Amsterda mers al blij moeten zijn met puntenverdeling. (Van onze sportredactie OISTERW1JK „Het distri van de Koninklijke Nede Hockey Bond is bezig aan d doorbraak naar de top. De stand op de ploegen nit het is weggewerkt en het distric1 steeds sterker. Dit is mede te - aan het initiatief van mevrou' teyn-Eldering, die vier jaar niet het plan op tafel kw voor de jeugd te gaan doen drs. J. C. Lom an, de B zich in het district Zuid zonder inzet voor het Dat plan van mevrouw Fonti dering hield het volgende in lijks een trainingskamp boude aanvoerders en aanvoersters verschillende verenigingen district Zuid. Jongens en meisj om en nabij de zestien jaar. Dit om de baind tussen de ve lende verentiigiinigen het Zuid takt er zestig momenteel verstevigen, het aspect van dn mninlg en de jongenen het beigrj het „acihte hockey" bij te bi» Vier jalar geledien vond het vc vain mevrouiw Fonteyn-Ea» weemkflianlk in KNHB-krinigen e het district Zuid beiginmien. Dn tanig heefit de groep onder 1 van vier leiders en vier leddstei dendlak -gevonden in De D-uinv Oisterwijik, maar dit jaar moe® uitwijken naar De Waterput ir zeüfide Oisterwijk. Vier dagen doen die enthousiaste leiders va dpstmct Zilic er alles aan de zoveel mogelijk op hookeyigelbie te brengen. Uit Zeeland (R Hutat Vüss-iinigen, Middieaburg Olympda Terneuzen) en geheel bant en Limburg zijn de wooirdigeinsisters) van de 1 enigilngen naar Oisterwijk AMSTERDAM (ANP). In de laatste ronde van het internationale damtoernooi in Amsterdam heeft de Europese kampioen Sijbrands door een overwinning op Cazemier zijn concurrent Gantwarg nog net kunnen inhalen. De Rus kwam reeds na 20 zetten remise overeen met Baba Sy. Sijbrands zette zijn Zwitserse tegen stander bij het horen van dit resul taat hevig onder druk, maar de Hel- veat verdedigde zich bekwaam. In het laatste middenspel kreeg Sij brands wat meer vat op de stelling van Cazemier, die in moeilijkheden geraakte. Hij trachtte door middel van een tijdelijk schijnoffer de stand in evenwicht te brengen, maar werd door een damcombinatie verrast, die voor Sijbrands een gewonnen eind spel overliet. Gantwarg en Sijbrands mocnten nu de eerste en tweede prijs delen, wat hun elk 1250 gulden op leverde. Koeperman legde nog juist beslag op de derde prijs door een overwinning op Drost, die in een klas sieke stand de draad kwijtraakte. Lang daarvoor had Andreiko winst geboekt op Mostovoj, die een combi natie inzette, waarvan hij verwachtte dat deze hem een puntenverdeling zou brenger. Andreiko had dit beter berekend en Mostovoj verhaastte nog zijn eind door een fout. Hisard ten slotte won in een sterk gespeeld eind spel van Van der Sluis. De uitslagen van de laatste ronde zijn: Hisard (Fr) - Van der Sluis (Ned) 20, Andreiko (Rus) - Mos- tovoy (Fr) 20, Cazemier (Zwi) - Sijbrands (Ned) 02, Koeperman (Rus) - Drost (Ned) 20, Smith (VS) - Wiersma (Ned) 11, Gant warg (Rus) Baba Sy (Sen) 11. De eindstand is: Gantwarg en Sij brands 17 punten, Koeperman 15 pnt., Andreiko 14 pnt., Baba Sy 12 pnt., Smith 10 pnt., Drost 9 pnt., Wiersma 9 pnt., Hisard 8 pnt., Caze mier, Van der Sluis en Mostovoy 7 pnt. Meestergroep: Hermelink (Ned) Steijntjes (Ned) 11, Van Heerde (Ned) - Kadebarek (Tsj) 20, Da- melincourt (Fr) - Kemp (Sur) 11. Pippel (Ned) - Claessens (Bel) 2 0, Werner (Ned) - Basta (Ned) 11, De Jong (Ned) janski (Rus) 11. De eindstand is: Hermelini pnt., Metsjanski 15 pnt., De pnt., Bastiaannet 14 pnt., Van de en Pippel 13 pnt., Kemp Werner 11 pnt., Claessens 8 P Steijntjes 5 pnt. en Kadebanl pnt. NEW VORK (AP). Het to als vaststaand worden aangein dat he. grote gevecht om de werd titel zwaargewicht boksen tusst: huidige kampioen, Joe Frazier,®1 uitdagei Cassius Clay op 8 maul worden gehouden in de !M Square Garden te New Fork. Het gevecht zal dan per televisie-circuit worden uitge: Men verwacht dat de wedstrijd i miljoen dollar aan alle rechte: opbrengen en dat daarvan de» in de zakken van de twee bob®' vloeien, waarvan dan te zi de oelasting een zeer fors gaar terugpikken. De organisators van de wei hopen na aftrek van alle kosten' miljoen dollar schoon te zuilen1» houden Morgen zai te New Vort» lunch worden gehouden door® rectie van „the Garden", waarasi Frazier en Clay zullen aai®;» Hieruit kan worden afgeleid®1 voorbereidingen thans „rond' DEN HAAG (ANP) De schaatskalender van de KNSB ziet er voor de komende dagen als volgt uit: 30 december (ZH): afvalwedstrijd heren. 31 december Oosterwolde Gld): gewestelijk kampioenschap lange baan dames-senioren en junioren a en b. Piershil (ZH): kampioenschap van de Hoekse Waard korte baan dames en heren. Strijen (ZH): korte baanwedstrij- den heren-senioren. Uithoorn (NH): toertochten - 20, 40 en 60 kilometer. Startplaatsen: Uithoorn en De Kwakel. 1 Januari Amsterdam-Noord: ge westelijk kampioenschap korte baan dames. Alblasserwaard: toertochten 80. 40 en 40 kilometer. Startplaatsen 80 km.: Schelluinen, Gorkum, Nieuwpoort, Hardinxsveld, Giessendam, Goudriaan, Kinderdijk, Molenaarsgraaf, Giessenburg. Startplaatsen 40 km Gorkum, Schelluinen, Noornaar, Noordeloos, Nieuwpoort, Goudriaan, Giessen burg. Startplaatsen 40 km.: Kinderdijk, Ottoland, Molenaarsgraaf. TILBURG (ANP) Aanjjj ternationale indoortennistoern»® zaterdag en zondag aansta», Tilburg plaatsvindt, zal wot»' genomen door de Duitse da' speler Ingo Buding en de pfjj, een en twee van België Patric» bergen en Eric Drossart. Nederland is vertegenw01' met de zomerkampioen Fred mes en winterkampioen "(Lj ters. Voorts nemen deel Jan en Jan Hajer. Laatstgenoemde^ met deze wedstrijden zijn ?r in de wedstrijdsport na ar van anderhalf jaar. De wordt gebruikt voor de enj waarvan zondag de halve de eindstrijd plaatsvinden. Wim Meijers, een van de leide zelf speler in het eerste team HTC Eindhoven is al aan zijn v jaar bezig met de hegeleiding vs jeugd. Me-ijiens: „Het is bijzomcter po wenken. De joinig-ens en meisjes igeiren enthousiast. Er is de tfa< trarninig op -die Hoco-velden, die tis -beschikbaar gesteld zijn; de regels worden doorgenomen; e een oriënteitiieitiocht en een hoe tienkamp. Allies in competitie band. Het competótie-etement voorop. Aan het eitnld van de v: diaig vairada-aig worden de pr uitgereikt zowel voor de beste bat individuele Masseimenit ail 'groepsverband". PERTH (ANP) Australië I net toernooi om de Federation gewonnen door gisteren in Pert! de finale tegen Groot Brittannië Beslissende voorsprong te ne van 20. JJe resultaten v-an de enkelsp waren: Evonne Goolagong (Aus' Virginia Wade (Gb) 6-4, 6-1, Ma ret Court (Aus) - Ann Jones 6—8, 6-3, 6-2. Ook in het dubbel ging de overwinning naar Austr dat daardoor de eindstand op bepaalde. Margaret Court en Le Hunt versloegen Virginia Wade Winnie Shaw met 6-4, 6-4, In enkelspel had Margaret Court g iqro a e Wimbledonkajnpioene U:,' AruV Jones- te bed win- ■Margaret Court moest zelfs in stikkende hitte de eerste set met aistaan, maar daarna stond de t iA!lsche noS slechts vijf ga af: 6-3, 6-2. Na afloop verklas Margaret Court: „Ik had last Kramp m armen en benen. Ik d at ik de laatste tijd te weinig grote toernooien heb meegeda; Aim Jones had gedacht de parti zullen winnen na de eerste set. i,5 lk vr« S°ed stond te s Margaret Court kwam weidig terug". Er waren 5500 schouwers. Australië heeft de derationcup, die in 1963 voor eerste maal op het spel stond, vijf keer veroverd. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1970 | | pagina 16