Politie loert op brandstichter SERIE 8 Hearing in Koewacht over bestemming van patronaatsgebouw Ambulo 1 en P.M.C. speelden gelijk WAAKZAAMHEID VERHOOGD BRANDWEER VERGAT TE WAARSCHUWEN Vlaamse zangers voor Hulster afdeling jeugd en Muziek Koewacht BEDR1JFSVOLLEYBAL streek Scliieting in Koewacht Biljartwedstrijd om wild in St.-Jansteen Cling ie Ontwerp clubhuis v.v. Hontenisse Klo. osterzande G. Blommaert beste schutter Nieuwj aarsreceptie b. en w. Hulst MR. J. REUSER VERTROKKEN NAAR SEVENUM Hulster jongeren vierden altera atieve kerst Terneuzen Burgerlijke sland Kerstschieting op de liggende wip Tweede klasse Beker DINSDAG 29 DECEMBER 1970 Dit bleef over na de brand in de landbouwloods van de van Bonn uit Graauw. familie (Van onze eonrespondemt) KOEWACHT Aan de schiet ing, die het bestiuur van Herwonnen Le- vaiakracht bij A. de Schepper te Koewacht heeft georganiseerd na men 104 schutters deel. Er waren 102 prijzen beschikbaar gesteld. De hoogvogel werd afgeschoten door R. de Letter uit Stekene (B.); eerste ajvogel: E. Baent, Koewacht; Twee de zijvogel: R. Baert, Koewacht. Het Wige saldo, ruim vijfhonderd gul den, komt ten goede aan die tbe- «estoijding. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Aan de bil jartwedstrijd om wild in café De 'Don in Sint-Jansteen namen 36 spe- ta deel. De hoogste serie, waaraan (en extraprijs was verbonden, werd jtwonnen door Eug. Picavet uit St.- 'ansteen met 40 caramboles. Hij Makte met deze serie zijn partij in "o keurt uit. De beschikbaar gestelde prijzen wden als volgt gewonnen: le prijs Picayet, St.-Jansteen en F. de JO, Clinge; 2e prijs P. Aerts, St- e®®1 en J. v. Kerkhoven, St.-Jan- nl De prijs F. de Rijcke, Clinge en Goethem, Clinge; 4e prijs G. u^rs' St.—Jansteen en Th. Praet, ïeuw-Namen; 5e prijs Abr. Tiele- Nieuw-Namen en Alf. Ysebaert, "■■Jansteen. land van hulst Schieting Op maandag 4 januari ot de schuttersvereniging Nooit acht een schieting in de zaal St.- ■:;r a rij De Vilder. Aanvang 15.00 Oudejaarsavimdschietiiig De ""hereniging Nooit Gedacht I ,Ti °™e]aarsavond in de zaal St.- Wl V;' De vildfr een schieting ™en. Deze begint om 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST Na de avond met Brainbox organiseert de Hulster afdeling van Jeugd en Muziek woensdag aanstaande een tweede muzikale bijeenkomst. Daarop zul len optreden de Oost-VIaamse Wannes van der Velde en de West-Vlaming Willem Verman- dere. Beide zangers zijn de vertolkers van het Vlaamse lied. Van der Velde doet dat in een plat Ant werps taaltje, Willem Vermandere vestigt de aandacht op zicli door liedjes uit Gent en Brugge. Het optreden begint om half acht en heeft plaats in de Koning van En geland in Hulst. De initiatiefne mers van Jeugd en Muziek ver wachten met deze tweede avond een ander publiek te bereiken, dan inet het optreden van Brainbox, waaraan men overigens naar schatting toch nog zo'n zeshonderd leden heeft overgehouden. Het juiste aantal is door vertraging in de verwerking van de gegevens in Middelburg nog niet precies be kend. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Tijdens de algemene ledenvergadering van de voetbalvereniging Hontenisse heeft het bestuur bekendgemaakt, dat op dracht is gegeven voor het ontwer pen van een plan met uitgewerkte begroting voor de bouw van een clubhuis. Op de bijeenkomst ontvingen we gens jarenlange verdiensten als spe lend lid de volgende spelers een oorkonde: P. van Waterschoot, A. van Laere, Ed Steijms, P. Clippelaer, F. van Kruijssem en B. Neve. Na mens de gahuldiigdeu dankte A. van Laere het bestuur. Hierna volgde een gezellige avond in de Krokodil- bar. Wordt Op vrijdag 1 janua- - ,ln zaal Van Leuven een au hof georganiseerd ten bate - j. tï carnawalscoimité Klooster- nioo e avond zal de muziek "(den verzorgd door de Belgische uu? e Dinkies. Aanvang: >an 'ri? <ie loterij ten bate «dit Jj6 vereniging te Koe- Ml'sLo eerst<! priis (eer' "L 'le uit vnnen c,oor Cor van de w Uit Koewacht. (Van onze correspondent) HULST In café R. de Vilder te Hulst werd een prijsschieting geor ganiseerd op de liggende wip, waar aan 57 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. Succesvolste schutter was G. Blom maert uit Hulst, die een hoogvogel en een zijvogel wist af te schieten. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door G. Blommaert, de eerste zijvo gel was voor V. de Vos, de tweede zijvogel voor G. Blommaert allen te Hulst. De meeste kleine vogels, 5 stuks, werden geschoten door J. Freyser te Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor P. Oostinig te Axel, de eerste zijvogel voor G. Pauwels te Kloosterzande, de tweede zijvogel vor C. Mahu te Hulst. De meeste kleine vogels, 6 stuks, werden geschoten door R. Blommaert te Hulst. (Van onze correspondent) HULST Op eerste nieuwjaars dag zullen b. en w. van Hulst van twee tot drie uur recipiëren in de Burgerzaal van het stadhuis. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Na zijn be noeming tot burgemeester van Se- vetium verbleef het gezin van bur gemeester mi. J. Reuser nog steeds in de ambtswoning te St.-Jansteen. Nu de ambtswoning van burgemees ter Reuser te Sevenium voor bewo ning is ingericht, is hij met zijn gezin naar Limburg vertrokken. (Van een onzer verslaggevers) HULST Een groep jongeren uit het Land van Hulst heeft een „alter natieve kerst" gevierd. De jongeren hebben de kerstdagen tot zondag doorgebracht in een boerenschuur met discussiëren en het bekijken van films. Bij de basiliek van het vestingstadje werd aan bezoekers van de nachtmis een pamflet met een kritische tekst uitgedeeld. Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie van Hulst heeft het vermoeden, dat in de omgeving van Hulst een pyromaan actief is. Sinds 18 december zijn in het land van Hulst door onbe kende oorzaak drie landhouwloodsen lol de grond toe afgebrand. Bij de jongste brand op tweede kerstdag werd een kapitale boeren schuur van de familie Borm aan de Koningin Emmaweg onder Graauw volledig in de as gelegd. Naar aanleiding van de drie opeen volgende branden heeft adjudant A. van Hove opdracht gegeven tot verhoogde waakzaamheid. Er wordt momenteel continu door twee politiewagens gepatrouilleerd langs alle daarvoor in aanmerking komende landbouwwegen. De omstandigheden, waaronder de drie verschillende branden in de af gelopen week zijn ontstaan, vertonen zoveel overeenkomst, dat men ook bij de brandweer aan toeval is gaan twijfelen. Het is overigens aan een communicatiefout te wijten geweest, dat de Huteter rijkspolitie eerst afge lopen zondagmiddag vierentwintig uur later op de hoogte is gebracht van de brand bij de familie Borm. De afgebrande schuur werd bij toe val door een passerende politieauto ontdekt. Bij nader informatie bleek brand weercommandant J. Janssen uit Hulst verzuimd te hebben de politie op de hoogte te brengen. De reden, die hij daarvoor later opgaf: „Wie zegt, dat ik de politie moet hellen?" Bij de groep Hulst heerst over deze houding van de brandweercomman dant verontwaardiging. Te meer, om dat intern alle maatregelen getroffen waren om bij de eerstvolgende brand zo snél mogelijk ter plaatse te zijn. Bij de tweede grote brand waren na melijk over de oorzaak al twijfels ge rezen. Tijdens de kerstdagen zijn er constant politiewagens „stand-by" gehouden om bij brandmelding in de directe omgeving, eventueel alle aan grenzende polderwegen te kunnen controleren. Door het uitblijven van het officië le brandalarm is dit bij de jongste brand volkomen de mist ingegaan. Een omissie, waarover vooral adju dant Van Hove zich maandag nog erg boos toonde, omdat er daardoor ver traging in het onderzoek is ontstaan. Maandagmorgen is de technische recherche in samenwerking met de groep Hulst begonnen met een onder zoek, dat tot de middag voortduurde. Over de juiste oorzaak was toen nog weinig bekend. Wel over de schade; die beloopt minstens enkele tiental len duizenden guldens. Behalve tach tig biggen en zeugen kwamen er nog acht runderen om. Verder gingen ver schillende landbouwwerktuigen in vlammen op. Uit de ruïne van de landbouwloods steeg gisteren nog steeds een verstikkende rook op; in cüe onmiddellijke omgeving hing een ondraaglijke stank van roet en ver brande kadavers. kanaalzone Geboren: Danny zv J. Stolk-Del- laert te Hoek, Berlux zv C. Rentes van den Ochtend, Silvester zv C. de Koeijer-de Kraker, Jan zv L. de Meester-Verdoorn, Anouk dv P. de Bakker-Wechgelaar te v Sluiskil, Jeroen zv P. Pijpelink-'t Gilde te Hoek, Miljo zv E. Colsen-van Pinx- teren te Sas van Gent, Pieter zv A. die Puttar-De Braail te Hoek, Alexander zv F. Martz-Stolk, Nicole dv H. van Leemput-Lammens te Sas van Gent, Daniëlle dv G. Walraven- Kiel, Patricia dv G. de Bakker-van der Meijden, Inge dv J. Asselman- vain de Velde te Biervliet, Maatj dv F. de Bruijne-Faas, Anna dv M. Stoffels-de Jonge, Serge zv E. de Schepper-Taelman te Koewacht, As- 't-rid dv N. Kraol-Bakker Zaamslag, Esther dv H. van Alphen-van Min nen, Caro dv A. Overdulve-Hame- link te Breda, Frank zv P. Ruben- Viellevoye te Philippine, Gerlofke dv M. Hekelaar-Broekema te Philip pine. Ondertrouwd: Adriaan Minnik 18 en Lidwina de Witte 18 j. Getrouwd Anthony Duinkerke 25 j en Suzanna Adriaansen, 29 j., Pie ter de Putter 25 j. te Zaamslag en Sara Adriaansen 20 j., Martinus den Doelder, 23 j. te Axel en Sara Wis se, 22 j. te Zaamslag, Fokke de Goede, 18 j. en Janneke Dieleman 19 j. te Zaamslag, Cornelis Overdul- ve 19 j. te Zaamslag en Martha Hamelink 19 j. te Zaamslag, Jan Sprangers, 27 j. en Adriana van Reijen 26 j., Marten Verdouw 23 j. en Maria Westerweel 22 j., Rinie Wieland, 24 j. en Anna de Lege, 21 j. Leunis de Doelder, 23 j. en Adria na van den Hoeven 22 j. te Rilland Bath, Mile Curcic, 28 j. te Rotter dam en Beatrix de Koeijer, 32 j,, Herraicus Bilderbeök, 23 j en Maria MecheOimek, 21 j., Gerand Benjamins 20 te Sluiskil en Alberdina Kint, 19 j te Sluiskil, Leendert Oele, 29 j. en Anna Vergouwe, 19 j. Overleden: Daniël van Drongelen, 76 j. geh. te Hoek, Martina Provoost 74 j. ongeh. te Sluis, Poulus Willem- sen, 67 j. ongeh. te Zaamslag, Celina Bonte, 86 j. geh. gew,, Cornelis Mei jer, 75 j. geh. gew. HULST De eerste brand in deze twijfelachtige serie ontstond in de nacht van 18 op 19 decem ber in een leegstaande schuur aan de oude weg van Clinge naar Hulst. De loods is eigendom van een Belgische familie en werd gehuurd door E. Picavet uit Hulst. Kortsluiting kan de oor zaak niet geweest zijn, want in de loods lagen geen elektrische leidingen, aldus de politie. De tweede brand brak in de nacht van 25 op 26 december op nagenoeg hetzelfde tijdstip een uur 's nachts uit in de landbouwhangar van de gebroe ders Kramer aan de Dullaertpol- der. In de vlammen kwam een pony om en werd voor vele dui zenden guldens schade aange richt. Ooi-zaak: nog steeds onbe kend. De brand, waardoor tenslotte de schuur van de familie Borm in de as werd gelegd, is tweede kerstdag 's avonds om acht uur ontstaan op het moment, dat het gezin in de kerk zat. (Van onze correspondent) HULST In café De Veehandel bij S. Blommaert te Hulst, werd een kerstschieting gehouden op de lig gende wip, waaraan 43 schutters deelnamen. De uitslag luidt als volgt: de hoogvogel werd geschoten diooir A. van de Branden te Kapelle- brug, de eerste zijvogel was voor P. Oosting te Axel, de tweede zijvogel voor A. de Nijs te Hulst. De meeste kleine vogels. 4 stuks, werden geschoten door P. de Koster te Graauw. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Een speciaal daarvoor geformeerde commissie, bestaan de uit vertegenwoordigers van de belangrijkste Koewachtse verenigingen, wi! in dit dorp een onderzoek instellen naar de behoefte aan accommodatie voor het plaatselijke verenigingsleven. Men wil op de eerste plaats nagaan hoe groot de animo voor het huidige patronaat zal zijn, als dat verbouwd zal worden. Om achter de wensen van de bevolking te komen wordt op 6 januari van volgend jaar in het (oude) patronaatsgebouw om 19.30 uur een hearing gehouden. Dat bij het Koewachtse vereni gingsleven de belangstelling voor een nieuw universeel onderkomen groot is, staat wel vast. Er doen zich even. wel allerhande moeilijkheden voor op financieel vlak. De verenigingen, die nu nog gebruik maken' van het patro naatsgebouw, betalen gemiddeld per bijeenkomst een tientje huur. Daar voor wil men de tekortkomingen en de beperkte mogelijkheden van het gebouw wel op de koop toe nemen Van de andere kant wordt active ring van fiet verenigingsleven ver wacht als men door verbouwing de mogelijkheden van het oude patro naatsgebouw weet uit te breiden. De onvermijdelijke verhoging van de huurprijs, die daarvan het gevolg zal zijn, wordt door verschillende vereni gingen als een groot bezwaar erva ren. De werkcommissie, die in eerste in stantie de nieuwe levenskansen van (Van onze volleybalmedewerker) HULST. In de heren eerste klas se van het bedrijfsvolleybal te Hulst werd de laatste competitiewedstrijd gespeeld tussen Ambulo 1, dat reeds zeker was van liet kampioenschap, en PMC. Het was een zeer spannen de strijd, waarbij beide teams zeer goed spel lieten zien. Ambulo won de eerste set met 1115, de twee vol gende sets waren met 156 en 1614 voor PMC. In de vierde en beslissen de set slaagden de kampioenen er op het nippertje in, 35, toch nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. De uitslag: PMCAmbulo 1 22. De eindstand: 1. Ambulo 1 10 7 3 0 17 2. Olitex 1 10 6 2 2 1^ 3. PMC 10 4 5 1 13 4. BOL 10 3 1 6 7 5. KPJ 1 10 2 3 5 7 6. CVC 1 10 0 2 8 2 Ia de ontmoeting tussen de twee zwakkere broertjes uit de competitie Schoiencombinatie 2 en WC, toon den de mannen van de volleybalclub Cecilia zich iets sterker dan hun te genstanders. Zij behaalden hun twee de overwinning van het seizoen. Am bulo 3 zorgde voor een verrassende maar verdiende zegen tegen de ster ker gewaande Scholencombinatie 1. Nadat beide teams een set hadden ge wonnen, wonnen de Ambulo-heren de derde set met 1816, wat hun meteen ook beide winstpunten op leverde. Hekkesluiter Dageraad won verdiend van een opnieuw teleurstel lend Clemavo, dat zeer weinig pres teerde. GVC uit Graauw had weinig moeite met WC en won met grote 40 cijfers. Eveneens verrassend, maar daarom niet minder verdiend, was het gelijk spel van Clitex 2 tegen Thor. Beide teams waren volkomen aan elkaar gewaagd, wat ook blijkt uit de setstanden: 1618 153 1511 2—4. Dageraad won ook zijn tweede wedstrijd tegen Scholencombinatie 2, dat door deze twee nederlagen naar de laatste plaats in de rangschikking is afgezakt. KPJ 2 won met reglemen taire 40 cijfers van Cactus 2 we gens niet volledig opkomen van laatstgenoemd team. De wedstrijduitslagen: Scholencom binatie 2WC 13, Ambulo 3 Scholencombinatie 1 21, Dageraad Clemavo 4—0, WC—GVC 0—4. Thor Clitex 2 22, DageraadScholen combinatie 2 31, KPJ 2Cactus 2 4—0, De rangschikking: 1. Lybeert-Verstraeten 13 12 0 1 24 2. KPJ 2 12 12 0 0 24 3. Cactus 1 11 11 0 0 22 4. Ambulo 2 13 10 1 2 21 5. Thor 13 6 3 4 15 6. Scholencombinatie 1 14 1 0 7 14 7. Ambulo 3 14 6 1 7 13 8. GVC 13 5 2 6 12 9. Cactus 2 13 5 1 7 11 11. CVC 2 11 5 1 5 11 11. Clemavo 14 3 1 10 7 12. Dageraad 13 3 1 9 7 13. GJitex 2 12 1 4 8 6 14. WC 14 2 1 11 5 15. Scholencomb. 2 14 1 1 12 3 FOTO BOVEN Op de voorgrond het patronaat dat volgende week de uizet van de hea ring is. het patronaatsgebouw moet onderzoe ken, bestaat uit vijf personen, name lijk: de heren A. Vandeputte (kerk bestuur), W. Pilaet (zondagavondont spanning), R. Janssens (NKV), H. A. Suy (bejaardenbond) en J. Swage- makers (boerenbond). Het patro naatsgebouw is op dit moment nog in eigendom van de kerk. De heer W. Pilaet, een van de le den van de commissie, heeft alle ver trouwen in de hearing van woensdag 6 januari. Hij zegt: „Ik denk, dat een modem verenigingsgebouw met ver schillende mogelijkheden een stimu lans kan zijn voor het ontplooien van activiteiten. Dat de huur wat hoger zal liggen: daar kunnen we niet on deruit. Profiteren van grotere moge lijkheden, tegen dezelfde huur, zal helaas wel tot de onmogelijkheden behoren". Voorlopig blijft die prijs evenwel het voornaamste struikelblok. De heer Vandeputte: „Momenteel leent dat patronaatsgebouw zich alleen voor massabijeenkomsten. Voor klei nere vergaderingen gaan de mensen naar cafés. Ik geloof trouwens niet, dat daarin op korte termijn verande ring zal komen. Het is niet onze be doeling de plaatselijke caféhouders in de wielen te rijden". Voor de bekercompetitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Heren: DAF—GVC 0—3. Dames1 ClitexCVC 30, Door douwers—Olmulo 32, Combo Scholencombinatie 03, KPJGVC 3—0. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 17,95 per kwartaal, binnen ver spreidingsgebied (excl. 50 ct. in cassokosten) 6,20 per maand (incl. 9 ct. in cassokosten) RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z - Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R van der Helm (01150-4865) en Schel]. Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV. EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O Z. - Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. - Vlaanderen: M Bogèrs (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). R. Vaes (01195-433)

de Stem | 1970 | | pagina 5