Carry Geyssen: Vorig jaar nog niet vergeten BELGISCHE RENNERS ZAGEN BIJSTANDSWET OVER HET HOOFD Eerste boksgala in Sportpaleis op losse schroeven Mulder: „Feijenoord koopt Johan Cruyff' ZEST 'T JAA Sijbrands remise tegen GANTWARG LEIDT ALLEEN NEDERLAND WON VAN FRANKRIJK Nederlaag badminton- kampioene HUMOR VERBAZING „IK HEB HET BESTE VLEES VAN BRUSSEL" SPECIALE KOE GESTICHT Biljarttoeri in Oostbu] Belgen sh in bdjartstrij ssa' SStfrtftüs £Xo JNtkori I Y°!rfe?Kda^bla7" nV°.lgeiVS h6t sport NADEEL GRILLIG van de ee2St< DINSDAG 29 DECEMBER 1970 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het eraf gereden worden door Gerda Reyneveld, 17 jaar, onbekend meisje uit De Hoef, moet geen bijster prettige erva ring zijn. Maar de laconieke Carry Geyssen, een van de ervaren rijd sters uit de Broekman-groep, laat zich niet van de wijs brengen door wat zich op tweede kerstdag in het anders zo rustieke polderlandschap van Ammerstol afspeelde. „Ik moet nog helemaal in vorm komen", constateerde de, een onbezorgde indruk makende, Amsterdamse gis teren tijdens het boodschappen doen. „Daarom had ik achteraf be zien verstandiger geweest, wanneer ik niet aan die wedstrijden had deelgenomen. Dat geef ik wel toe". Haar spijt verdween echter als sneeuw voor de zon, omdat een prettiger vooruitzicht meer indruk maakte. Haar zus Bettie Geyssen, een oud-schaatsenrijdster van allu re, trouwt vandaag (dinsdag) in Amsterdam met het voormalige kern ploeglid Karei te Winkel. Deze feestelijke gebeurtenis heeft de „af gang" van Carry Geyssen in niet onaanzienlijke mate bespoedigd. Carry Geyssen„Ik heb me nog niet voluit gegeven". Zij heeft na een wedstrijd- top op de Olympische Winterspelen in Grenoble, met enkele uitschieters ervoor en erna, altijd veel moeite ge- haid met de „oneerlijke" wedstrijden zoals zij die noemit. „Ik ben", veron derstelt ze, „voor dat mentaal zware werk waarschijnlijk niet hard ge noeg". Het beste voorbeeld dateert uit 1969. Tot verrassing van vriend en vijand hervond de Amsterdamse (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN De Belgische ex-beroepswielrenners die tenge volge van een koers-ongeluk inva lide zijn geworden, hebben een aardig kerstcadeau gekregen. Door tussenkomst van de belangenvere niging H.A.R.I.N. (Hulp Aan Ren ners In Nood) is er namelijk een wets-artikel tevoorschijn gekomen waar men in rennerskringen geen Weet van had. De „vondst" komt erop neer dat invalide coureurs en ouders, weduwen of kinderen van dodelijk verongelukten in een wie lerwedstrijd, een verzoek om fi nanciële bijstand kunnen indienen bij „het fonds voor arbeidsongeval len". En dit, ongeacht het jaartal waarin het ongeval zich voordeed. De uitkeringen gaan echter pas in op de datum van aanvrage en gel den niet met terugwerkende kracht. Deze mogelijkheid van te gemoetkoming, is vervat in het artikel 5 van, zoals het in België heet, „het besluit van de regent, did 19 oktober 1944". Hierin leest men: aan getroffenen van arbeidsongevallen die zich voorde den op de datum van inwerking treding van de wetgeving inzake vergoedingen der schade voort spruitende uit arbeidsongevallen, alsmede aan de rechthebbenden van door arbeidsongevallen met dodelijke afloop, wordt een specia le toelage toegekend'. Deze inge wikkelde passage, gaat schuil in een stapel wetsregelingen,; waar een coureur het bestaan niet van kient. „En", zegt de heer G. Go- daert, inspecteur bij het fonds voor arbeidsongevallen, „het heeft ook altijd aan goede voorlichting ont broken". Die gaat er nu in België wèl komen, als resultaat van een H.A.R.I.N.-actie bij minister De Pape die een verzoek om financië le bijstand voor bij een koers- ongeluk gedupeerden, in welwil lende overweging nam. De heer Godaert heeft toen ontdekt dat ge streden werd voor een zaak die wettelijk al geregeld was. „Bij de oprichting van het fonds (kapitaal ontstaan uit een donatie van ko ning Leopold H en later door bij dragen van verzekeringsmaat schappijen, red.)", zegt de heer Godaert, „hadden beroepsrenners ad een beroep op die kas kunnen doen. Dat was in 1890. Het besluit vain die regenit iin 1944 moet rnen zien als een aanvullende wet op de bestaande regelingen. Prof-renners hebben daar echter nooit gebruik van gemaakt. Men wist eenvoudig niet van het bestaan". De vereniging Hulp Aan Ren ners In Nood, zal voor de heer Godaert een lijst samenstellen van invalide ex-profs en van nabe staanden van om het leven geko men renners in de loop van de laatste 30 jaar, voor zover die ge vallen nog zijn na te gaan. Betrok kenen kunnen dan doen wat jaren geleden al tot de mogelijkheden behoorde: een verzoek om bijstand indienen. Dat kan, dit ten behoeve van in Nederland wonende betrok kenen, gebeuren op het adres We- tenisohapstraat 21, Brussel. AMSTERDAM (ANP) Het eer ste boksgala in het nieuwe Rotter damse sportpaleis, dat op 1 februari zou worden gehouden, is op losse schroeven komen te staan. Tijdens de behandeling voor de president van de Amsterdamse rechtbank van een door de Rotterdamse promotor Aad Veerman tegen de Nederlandse Boks Bond aangespannen kort ge ding zei de namens de bond optre dende mr. H.W. van Harreveld na melijk, dat het verlengen van de licentie van de heer Veerman voor 1971 hoogstwaarschijnlijk niet kan doorgaan „omdat er zich het afgelo pen jaar met betrekking tot de heer Veerman laakbare feiten hebben voorgedaan". De voorzitter van NBB, de heer Hofman, zei desge vraagd na afloop van de zitting dat een dergelijk besluit „er wel in zit". „Als mijn licentie niet wordt ver lengd gaat het boksprogramma in het sportpaleis niet door", was toen de reactie van de heer Veerman. Hoofdpartij van dat programma was aanvankelijk de ontmoeting van Bas van Duivenbode en de Span jaard Urtain. Maar na diens neder laag tegen Henry Cooper werd Ur- taiin uit het programma geschrapt. Dat kon gemakkelijk omdat in tiet contract met Urtain stond dat hij als Europees kampioen tegen Van Dui venbode in de ring zou moeten ko men en de titel had hij aan Cooper verspeeld. Dhr. Veerman had nu als tegenstan der voor v. Duivenbode de Westduit ser Schmidtke gecontracteerd. Op het gala zouden voorts de broers Rudie en Jan Lubbers, Fighting Mack en Nikkelen Kuyper boksen. Het kort geding was door de heei Veerman tegen de bond aangespan nen in een poging een hem sinds 3 november opgelegde voorlopige schorsing ongedaan te maken. De president wordt daarom gevraagd de bond te veroordelen om „binnen drie dagen na de uitspraak aan Veerman schriftelijk ter kennis te brengen dat het besluit van het hoofdbestuur tot voorlopige schor sing met terugwerkende kracht tot 3 november is opgeheven en algeheel ongedaan gemaakt" op straffe van een dwangsom van f. 5.000. De heer Veerman was door de bond voorlo pig geschorst naar aanleiding van een vechtpartij in een discoteek in Rotterdam, waarbij dhr. Veerman volgens de informatie van de bond betrokken was geweest. Een van de bezwaren van de eisende partij ver tegenwoordigd door mr. G. G. Abeln, tegen de gang van zaken was dat de bond de heer Veer man niet had gehoord alvorens de voorlopige schorsing uit te spreken. De bond nu betoogde, dat het niet mogelijk was omdat de heer Veer man (voor een andere zaak, aldus mr Abeln) tot 2 december in het huis van bewaring aan de Noordsin gel in Rotterdam vertoefde en daar na met vakantie naar de Canarische eilanden ging. De bond had getracht hem enkele malen telefonisch te be reiken en had ook eerst een tele gram en vervolgens een brief ge stuurd om tot een gesprek te komen. Als datum voor dat gesprek was 29 december voorgesteld. Mr. Abeln stelde daartegenover, dat het horen van de heer Veerman in het huis van bewaring heel goed mogelijk zou zijn geweest en dat de bond pas met het voorstel tot de bijeenkomst van 29 december was gekomen nadat door hem al de dag vaarding voor het kort geding was uitgebracht. De hoofdzaak voor de eisende partij is, aldus mr. Abeln, dat de rechtsgang in de boksbond gegrond is op oude statuten, die onvoldoende rechtszekerheid bieden voor een professional. „Daarom ook zijn wij naar de rechter gestapt". Namens de boksbond vroeg mr. Van Harreveld de president zich in dit kort geding onbevoegd te verklaren of de vordering af te wijzen. De president zal zijn oordeel pp 5 janu ari bekend maken. UTRECHT (ANP). Op de tweede dag van het vierlandentoernooi zaal handbal te Utrecht heeft Finland van Oostenrijk gewonnen met 1414 (7—8). Nederland heeft met 129 van Frankrijk gewonnen. De ruststand was 93. Doelpuntenmakers voor Nederland: Loeffen 5, Kievit 2, Gijsbers 2, Son- daar 2, Hiensch 1. SCHIJNDEL (ANP) De natio nale kampioene Joke van Beusekom uit Den Haag heeft gisteren in de sporthal te Schijndel een teleurstel ling beleefd. In de finale damesenkelspel van het toernooi can de Nederlandse jeugdtitels verloor de 18-jarige speelster verrassend met 111, 11 3, 511 van de 17-jarige Marjan Luesken. Bij de heren liet senioren- kampioen Rob Ridder uit Haarlem het niet zover komen. Hij gaf zijn clubgenoot Guus van der Vlugt geen enkele kans: 156, 152. De resultaten in de finales wa- retudamesenkel'spel: Matjan Lues- ken wint van Joke van Beusekom 111. 311, 115; herenenkelspel: Rob Ridder wint van Guus van der Vlugt 156, 152; damesdubbel- spel: Marjan Luesken-Joke van Beusekom winnen van Henny West dorp en Marjolein Kroon 14—3, 15 7; herendubbelspel: Van der Vliugt- Hoogland winnen van Wierts-Scholz 157, 154; gemengd dubbelspel: Rob Ridder-Henny Westdorp winnen van Matjan Luesken-Giuus van der Vlugt 15—9, 18—15. crack na een belabberd slecht voorseizoen haar vorm onver wachts terug op de „nationale", die zij triomfantelijk lachend afrondde met een vierde plaats. Niets kon er meer gebeuren, dacht ze. De ticket voor de Europese kampioenschappen lag door haar prestatie zo goed als zeker klaar. De eerste vijf van het titeltoernooi werden in het verleden immers altijd afgevaardigd. Maar de keuzecommissie van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond besloot ditmaal anders. Zij meende dat Rieneke Demming en Akke Fal- kena, twee zonder twijfel veelbelo vende krachten, recht hadden op noig een kans. De wraakexpeditie, die daarop volgde, reed de verontwaar digde Carry Geyssen weer zegevie rend uit. Oprechte felicitaties van bestuurs leden van de KNSB overtuigden de commissie echter nog steeds niet. „Toen kreeg ik echt het gevoel, dat ik er in Davos afgereden moest wor den", herinnert Carry zich nog haar scherp. Alle woede en ergernis ver werkte zij daarna in eenzaamheid, omdat het seizoen voor haar verloren was. In Ammerstol deed zich het kerst weekeinde een vergelijkbare situatie voor. Weer waren de kaarten zo op het oog oneerlijk verdeeld en onmid dellijk staken de onzekerheid en de twijfels hun kop op. Gisteren durfde Carry Geyssen voor het eerst te bekennen, dat het inderdaad nog niet zo goed loopt als andere jaren. Maar ook zei zij dat deze ontwikkeling haar nog niet ver ontrust. „Ik heb ongeveer even hard getraind als anders. Het enige nadeel dat ik momenteel heb is, dat ik nog steeds veel last heb van pijn in mijn rug. Ik hoop dat het een beetje slijt als ik weer meer wedstrijden rijd". Vlak voor de wedstrijd in Ammerstol verdween even de laconieke houding van Carry Geyssen. Zij vreesde wat haar te wachten stond en belde als nog de eerste kerstdag af. Formeel was op deze garag vara zaken vrijwel niets aan te merken. Een noodkreet van de organisator, die met de naam Geyssen publiciteit had gemaakt, bracht haar op de morgen van tweede kerstdag toch weer op andere ge dachten, waarna zij door de knieën ging. Haar mentale onzekerheid werd nog groter na een aanblik op de baan. Die was zonder meer gevaarlijk voor de rijders door de stenen rand, die er omheen lag. Deze wetenschap werd een remmende factor voor Car ry Geyssen. „Terugblikkend" is mijns inziens maar een conclusie mogelijk, „Ik heb in Ammerstol beslist nog niet voluit gereden". Een minder ervaren rijdster als Carry Geyssen zou waarschijnlijk nog meer moeite met het verwerken van de „dreun" op tweede kerstdag heb ben. Carry Geyssen echter niet. „Het voorseizoen stond ik er om deze tijd van het jaar mijnis inziens veel slech ter voor. Zonder illusies begon ik destijds aan het Nederlands kam pioenschap. Na de eerste dag zag ik het helemaal niet meer. Twaalfde stond ik. geloof ik. Toch eindigde ik uiteindelijk nog op de vierde plaats". Na die overwinning op mezelf be gon ik pas te groeien, ging ik weer vorderingen maken". Ook dit seizoen rekent Carry Geyssen min of meer op een late bloeiperiode. „Ik ben al tijd erg grillig geweest. In dat op zicht kan ik mezelf niet veranderen. Ik streef er dit seizoen in ieder ge val naar meer bij de ploeg voor de Europese en de wereldkampioen schappen te komen. Wat er vorig jaar is gebeurd, ben ik echter nog steeds niet vergeten", aldus Carry Geyssen, BRUSSEL Er zijn berichten in de Nederlandse pers geweest dat Jan Mulder in onderhandeling zou zijn met Feijenoord. Jan Mul der ontkent die berichten met gro te stelligheid en hij doet daarbij een opzienbarende uitspraak. Hij zegt: „Weet je wie Feijenoord wel koopt? Johan Cruyff! Jan Mulder kan het weten. Een paar weken geleden was hij het „slapie" van Cruyff ih het trai ningskamp van het Nederlands elf tal voor de interland tegen de Roe menen. Mulder heeft zijn oren te luisteren gelegd en hij is tot die conclusie gekomen. „Ga eens na" argumenteert hi], „Het enige dat Cruyff interesseert is geld. In Duitsland is er maar een club die hem kaïn betalen, dat is Hertha BSC maar dat zie ik niet. In Italië, Spanje era Engeland kan hij niet terecht. Wie blijft over? Feijenoord. Ik wed met je dat hij aan het eind van dit sei zoen naar Feijenoord gaat". beslist geen ruzie met Anderlecht wil hebben". Een uitspraak die bij Ajax-voor- zitter Jaap van Praag enige ver bazing wekt. Van Praaig: „Welnee zeg, hij blijft bij ons". Maar kan Cruyff weg? Van Praag: „Dat wel, zijn contract loopt af en de clausule dat hij alleen aan een buitenlandse club verkocht mag worden, gold alleen in juni van dit jaar". Terug bij Jan Miulder. Hoe ko men die berichten in de Neder landse pers? Mulder: „Ik begrijp er zelf niets van. Anderlecht wil mij helemaal niet verkopen. Ze stelt niet eens een transfersom vast, omdat ze gewoon met nie mand over mijn verkoop willen praten. Trouwens ik heb nog een contract tot juni 1972. Met mana ger Brox heb ilk al meer dan een jaar niet meer gesproken. Vorig jaar heeft hij mij wel eens gebeld, maar toen bleek dat die transfer naar Feijenoord voor mij persoon lijk helemaal niet aantrekkelijk was. Amdönledht zou zoveel moe ten hebben dat er voor mij niets te halen viel". Muildier: „Maar met dat al is de zaak hier in beroering gebracht. Het toeval wilde ook nog dat ik de eerste Runnersupcup wedstrijd te gen setubal een blessure kreeg. Op het middenveld pakte ik zo'n zwa re jongen vain de Portugezen op mijn schouder. Die Portugees heeft 24 uur bewusteloos in het zieken huis gelegen. Ik voetbalde gewoon door. Maar twee dagen later moest ik thuis overgeven. Aanvankelijk dacht ik, je hebt griep. De dokter kwam en zei: als je griep hebt, moet je ook koorts hebben. Dat had ik niet. Het werd niet beter en toen dacht ik pfotsetiinig, diat het wel eens van die botsing niet die Portugees kon zijn, een lichte her senschudding of zo. Er werd een onderzoek van de hersenen ge maakt, maar ze vonden niets. In tussen had ik niet gespeeld voor Anderlecht en toen kwamen de praatjes in de Belgische kranten. Mulder boycot de club, omdat hij naar Feijenoord wil en dat soort onzin. Ik kan je wel vertellen dat Jan Mulder het bij Anderlecht best naar zijn zin heeft en dat hij Het is alweer 5,5 jaar^ geleden dat Jan Mulder voor zijn HBS- diploma zakte (ik had een 4 voor geschiedenis, ze vroegen me over Willem III en ik wist alleen dat hij iets met spoorwegen te maken had". Tien wend Mulder benaderd door Anderlecht: „Teken voor ons. Je krijgt 100.000 gulden en een sportwagen". In die tijd een op zienbarende transfer voor een amateur. Mulder deed het en hij heeft er nooit spijt van gehad. Hij zegt: „Ik ben wel Nederlander ge bleven. Het deed me goed bij het oranjeteam te zijn en weer een paar dagen de Nederlandse humor te kunnen proeven. Belgen hebben geen humor. Het enige dat ze ver tellen zijn moppen over Nederlan ders. Ken je deze? Hoe zijn de grotten van Han ontstaan? Omdat een Nederlander een gulden verlo ren had en ernaar bleef graven. Of deze: er was een vent die de verf van de kozijnen afkrabte. Weet je wie hij was? Een Nederlander die ging verhuizen. Dit soort moppen vertellen ze, maar echte straathu mor, zoals bijvoorbeeld een Am- sterdammer die heeft, kennen ze niet. Nederlanders zijn veel gevat ter". Jan Mulder is dus Nederlander gebleven. Hij is geabonneerd op een Nederlandse krant en hij kijkt maar die Nederlandse televisie. Maar bij de Belgen heeft hij furore ge maakt. Met zijn 1.81 m en een vormgewiohit van 80 kg bleek hij in de spits van Anderlecht een dominerende figuur. Hij scoorde per seizoen gemiddeld zo'n 20 doelpunten. AHeen dit jaar is hij niet zo produktief. Op zijn naam staan slechts 4 goals. Mulder „Ik ben niet veel meer voor het doel te vinden. Meestal speel ik linksbuiten. Daarom was het in het oranjeteam ook een hele omscha keling, omdat ik toen rechtsbuiten moest spelen. jaar moeten verkopen. Als Johan Cruyff dit was overkomen zat hij geloof ik nu in een gesticht.Maar Van Hanegem neemt het nogal la coniek op! Voetbal is Mulders leven. Hij zegt: „Het is zoiets geweldigs. Ik weet niet wat mooier is. Waarom? Dat weet ik ook niet". Mulders vrouw, de blonde Johanna, zegt; „Als we om tien of elf uur in bed liggen, praten we nog vaak tot half twaalf over vietbaü. Muildier „Maar trainer wondt ilk noodt. Je moet veel te laag beginnen. Dat is onzin. Als je goed bent, ben je goed. maar er zijn altijd mensen die dat tegenhouden. Heeft Mulder nog nadelige ge volgen ondervonden van zijn nega tieve uitspraken over de Belgische scheidsrechters, die hij onlangs in een NOS-televisie-interview deed? „Nee, want ze weten al een hele tijd dat ik er zo over denk. Ik zeg na elke wedstrijd, of we winnen met 51 of we verliezen: de Bel gische 'Scheidsrechters kunnen niets van". Als bewijs dat Jan Mulder voor lopig Anderlecht nog niet de rug toe zal keren, vormt het feit dat hij binnenkort een ruimer huis gaat bewonen in Brussel. Hij leeft nu weliswaar iin een mooi, maar veel te klein appartement. Voor Johanna en de bijna 2 jaar oude Yuri is er nog wel plaats, maar de 2 maanden oude Geert-Jan, wordt als het bezoek weg is met de wieg in de woonkamer gezet. Mulder is wel een beetje -kapot" van Brus sel. „Het enige dat ik daar mis is ijs. Ik zou zo graag hebben dat mijn zoontje kon schaatsen, maar die romantiek mis je hier. Per soonlijk kon ik ook goed schaat sen". Johanna: „Als hij gewild zou heb ben, zou hij beslist dn de kern ploeg zijn gekomen". 25% is hij nu en Jan Mulder heeft aan het voetbal goede herin neringen oveugeroudien. De beste verdediger waartegen tij ooit ge speeld heeft is de Engelse voet baller Nobby Stilles, de man die met twee tanden voor in de mond speelt, want hij doet altijd zijn gebit uit. Mulder: „Toen Jo han de Vrindt nog bij Anderlecht speelde, hab ik me een keer rotge- lachen. W-ij speelden een wedstrijd tegen Manchester United en De Vrindt liep maast Stilles naar het veld. Toen hij zag dat Stiles zijn gebit in de kleedkamer had achter gelaten, rilep hij onze verzorger en zei: „Hier pak aan, en hij drukte de man zijn gebit in de handen". DINSDAG 29 DECEMBER Het gesprek komt weer op geld. Mulder: Willem van Hanegem heeft een miljoen gulden op straat laten liggen. Hij was transfervrij toen Xerxes werd opgedoekt en hij heeft een contract van zo'n 25 mille voor Feijenoord getekend. Hij had zich gewoon van jaar tot Bi Brussel is Mulder vedette. Dat betekent grenzeloos verering van de supporters. Johanna: „Ik heb het beste vlees van Brussel. We gaan wel eens in dure restaurants eten, maar die hebben niet zulk goed vlees als ik heb. Dat komt omdat we hier een slager hebben, die helemaal gek van Anderlecht is. Hij koopt voor Jan een speciale koe. Als ik voorbij zijn winkel loopt komt hij naar buiten. Loop morgen even langs, zegt hij dan dan heb ik weer een speciale koe, Voor Jan". GOES Sinds de tensief geworden in de richt, nadat een klein c Goes reeds hun hart aai sporthal was er geen vu Nadat 't Pluumpje e natuurlijk vrij logisch d van het spel terdege ke „Vooral voor onze jui we blij dat we de heer F zig houdt met de jeugd, en als militair in Bergei (Van onze medewer OOSTBUBG —Voor h( nele kerstoernooi troffen liefhebbers uit België en Vlaanderen elkaar in de 1< U. de Windt en A. de Oostburg. Van de diverse fraaie kreeg de strijd tussen T. C. de Coster .wel de me dacht. Beide Spelers maa partij van acquit uit. Door aantal deelnemers (62) strijd om 24.00 uur worden ken. De uitslag: 1 T. Crapé W (B) - A. Versprille Oostb Buzjjn Maldegem (B.) - G. IJzendijke, 3 F. v. Laek schoot (B) - A. de Busse- schoot (B), 4 C. de Coster (B) - F. Riteco St.-Kruis. Jan Mulder, hier in gesprek met de Nederlandse bondscoach dr. Fadhronc: „De Belgen hebben geen humor. Nederlanders zijn veel gevatter." (Van onze sportmedewei HULST Op tweede werd in café Lybaat te jaarlijkse Kerstprijskamp vi biljarters gehouden, waarb: tisch alle spelers, die in de l «e topbiljart van Oost-Ze Vlaanderen zijn betrokken partij waren. In totaal wanen 42 spelers 2'g- Tijdens d-e voorronden v enikele verrassingen te note werden de bekende Hulster Iers E. Taelman en F. Vlas: alsmede de beloftenvolle Belt kens junior uit St.-Ni'klaas schakeld. In de finale leverden d' nuister.se spelers M. Vlassera Jj>; Roevers, beiden van de Het Centrum een vi pid met de Belgen A. Ver< fy. ttogaert van de vereniging Ste U St.-Niklaas. Het war stri-hL -i g?n' zegevier stajdperk verheten en zich d M. Vlassenrood (Het Centn M Roevers (Het Centrum) Koemans (KOT), 6 P. van K AMSTERDAM (ANP) In het in ternationale Suikerdamtoernooi te Amsterdam heeft de 22-jarige Anato- ly Gantwarg alleen de leiding geno men. Hij won van de Friese crack Harm Wierstra, terwijl Sijbrands te gen Koeperman niet verder dan re mise kwam. Gantwarg ging vroeg in de aanval en dirong het vijandelijke centrum binnen. Wiersma stelde hiertegen over een omsingelingstactiek. In het verloop van de partij werd het cen trum van de Rus toch te sterk en hij verkreeg een gunstig eindspel. De slotfase werd door Gantwarg sterk gespeeld en na vijfeneenhalf uur moest de jongste internationale grootmeester de strijd staken. Wiers ma speelt niet zo sterk als in voor gaande toernooien. Door een aantal examens voor zijn HAVO-studie heeft hij zich niet op deze wedstrijden kun nen voorbereiden. Het duel tussen Sijbrands en Koe perman leek een snélle remise te zullen worden. Maar toen de Neder landse kampioen in een zeven om zeven-stand een klein voordeeltje kreeg en dat prachtig uitbuitte heeft Koeperman no-g heel nauwkeurig moeten spelen om een nederlaag af te wenden. Het geweld, dat wereldkampioen Andreiko ontwikkelde was de Am sterdammer Van der Sluis te machtig. De jongste deelnemer, Frank Drost, behaalde een knappe overwinning op Smith. Het sterk gespeelde eindspel van de jonge Fries gaf de doorslag. Vandaag in de laatste ronde speelt Gantwarg tegen Baba Sy en Sij brands tegen Cazemier. De uitslagen: grootineestergroep: Baba Sy (Senegal)-Hisard Fra.) 1-1, Van der Sluis (Ned.)-Andreiko (Rus.) 0-2, Mostovoy (Fra.)-Cazemier (Zwi.) 2-0, Sijbrands (Ned.)-Koeperman (Rus.) 1-1, Drost (Ned-)-Snuith (VS) 2-0, Wiersma (Ned.)-Gantwarg l™ 0-2. Stand aan kop: 1 Gantwarg l'fj 2 Sijbrands 15, 3 Koeperman Andreiko 12. Meestergroep: Metjanski if"*, Hermelink (Ned.) 1-1, Ste'W (Ned.)-Van Heerde (Ned) 0-2, Nj derabek (Tsj.)-Damelencourt l'j .0-2, Kempasur-Pippel (Ned.) Claessens (Belg.)-Werner 0»L 0-2, Bastiannet (Ned.)-De (Ned.) 2-0. u Stand aan kop: 1 Hermelink Ml. 2 Metjanski 14, 3 Bastaamnet ea Jong 13, 6 Kemp 10. duite^S, de fining van de OrtSn f^^aatsploeg od van -1;l is tevens as Starts 1 Herl>ert jeuS(i *1oktober had hij de ugd onder zijn hoede. basketbal Het n~h, gister^enbasket!ballteam heefi d,e Hmale van 1 gSS toernooi in Brei 2 ttsl,t>or in halv. winnen rk~J Van Zwit®er]ï derland J? 3 d e 21151 hadden d 3e- Van t eeiï Voorsprong vai (17) er?M^y tt(2° Punten), 1 I de ton„ e° Hairrewijn (15) I emdstriid°r(irS' Tegenstander 67-Zfq d 1SA „Oostenrijk, dat I won. Stars Bremer °P 8 Daily News 1 Square 'SS 19£ in M WgevecS f York> e wereldiA P* nets vinden tusse 'gewicht<^PT<>en boksen der z clay7n? A°<; Frazrer en C heeft po,,,, '12 6 van de ,.Ga vestigen dR nieuws t «Prekingen d °iet beëindigd boksers

de Stem | 1970 | | pagina 16