971 Biesbroeck pakt beheer sporthal commercieel aan 0 Heikantse Comedie boekte groot succes IE STEM SLOEP ZONDER VISSER Rectificatie Uniek orgel in Hulsters hotel Veldloop Peace" groot succes Brand in supermarkt te Sluiskil modellen skiassen .D.L. uit onze 345,- f 615,- f 769,- f 98,- e f 139,- en wij u sortiment RTIKELEN 9-10 stad streek 1 „IK BEN GEEN SPORTDESKUNDIGE" Contactblad van VV V-Sluis waarschuwt voor I illegale verkoop PRIJSKAARTING IN SINT-JANSTEEN I ®i.v. 1 jan. 1971 Kloosterzande Koewacht St. Jansteen MODERN Tovak won met 8-14 van Steense Toepers NKV - Lamswaarde hield kerstkaarting V.V. Hontenisse komt in Kloosterzande bijeen Ond-wethoucler J. Wage in Sluis ter aarde besteld Te Sint Jansteen ofwel: hoe Mercedes u bijzonder comfortabel laat rijden in een zeer zuinige diesel Mercedes-Benz diesels omwille van comfortabele zuinigheid N.V. GARAGE 'T WESTEN, Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170--22 55 Plattelandsvrouwen te Sluis hielden kerstviering Drs. Roemers laakt weigering Fransen in café-bedrijven Frans schip aan de grond op Oosterschelde QINSDAG 22 DECEMBER 1970 (Van onze correspondent» SLUIS Ter gelegenheid van de I komende feestdagen is in het contact- I en mededelingenorgaan van VVV I Sluis, ,,'t Sluisje", aandacht besteed aan de kerstverlichting, die door sa- I menwerking tussen de middenstands- I vereniging Sluis en de VW tot H stand is gekomen. Verder wordt verwezen naar de [gezamenlijke actie van het gemeente bestuur en de WV tegen de horloge- Iverkopers. In ,,'t Sluisje" wordt ook (gewaarschuwd tegen verkopers, die (voorgeven op te treden namens orga nisaties van gehandicapten, invali- Iden en dergelijke. Ze speculeren taak met succes op de liefdadig heid van de bevolking. In een terugblik over 1970 komt Ihet bestuur van de VW tot de con- Itlusie dat men over de zakelijke re- ultaten in Sluis, vooral in vergeljj- tot die van 1969, niet ontevre den mag zijn. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Aan de prijs- larting om kalkoenen en poularden café De Kroon in Sint-Jansteen :bben 42 kaarters deelgenomen. De schikbaar gestelde prijzen werden iwonnen door: 1 J. van Osselaer, luist C. van Acker, St.-Janstèen; A. Everaart, St.-Jansteen - P. Ver leiden, St.-Jansteen; 3 E. de" Block, leikant - J. Weemaes, St.-Jansteen; K. de Schrijver, St.-Jansteen- C. Overloop, Zuiddorpe; 5. mevr. C. Overloop, Zuiddorpe - A. Reyns, iulst; 6 G. Hageman, Kapellebrug - Usebaert, St.-Jansteen. In de verliezersronde werden de 'ijzen gewonnen door: L. de Bruyn, leikant en B. van Remortere, "St.- [msteen en G. de Block uit Clinge A. van Gimste uit St.-Jansteen. tijdens de kaarting gehouden itswedstrijd werd gewonnen door Aerts en A. Aerts. iSBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland I ABONNEMENTSPRIJS I17,95 per kwartaal, binnen ver- I sPreidingsgebied (excl. 50 ct. in- I eassokosten) j6,20 per maand (incl. 9 ct. in- I HAÏONKANTOREN: I TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 I Tel. 01150-7920 (4 lijnen) I nULST: Steenstraat 14, I tel 01140-3751 (3 lijnen) I GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030.(3 lijnen) I klachten over I BEZORGING: |»a kantooruren: tel. 01140-3751 1 en tel. 01158-1940. 'Z - Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: ®«eau: Kromme Weele 4, «Meiburg, tel. 7764. rostbus 116. A P. Koopman Chef Zeeland «1. privé 7438 (01180) «acteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. «ordinerend redacteur aouwsch-Vlaanderen: h.van Berkel (01150-4866) Macteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) acteur Kanaalzone en 'omeuzen: 'an der Helm (01150-4865) en Schell. "Portredactie Zeeland: yairDeursen (01155-1367) 'Journalist Zeeland: Wr<le Boer (01155-2237) EXPLOITATIE: [«specteur Zeeland B»u M de Jon8 (01150-428) Th jn®Z Vlaanderen; tie Bakker (01150-2601) \i1 tf3 en Vlaanderen: 'U. Bogers (01170-2893) aalzone en Terneuzen: W>U eman- Axe' (01155-1224) C 5«ren en Zuid-Beveland: «Menu (01100-4316). »aes(01195-433) (Van een onzer verslaggever HULST „Ik ben geen sportdeskundige, maar ik zal proberen het beheer van de sporthal in Hulst een beetje commercieel te bekij ken". Dit zegt rijschoolhouder („zeg maar Toon") Biesbroeck uit Hulst. Hij is, zoals wij meldden, met ingang van 1 januari van vol gend jaar benoemd tot directeur van sporthal „Den Dullaert". Hij volgt daarmee de heer C. Cuelenaere op. De nieuwe beheerder van het Hulster sportcentrum staat zeker geen gemakkelijke taak te wachten. Hoewel de hal blijkt te voorzien in een zeer grote behoefte en daardoor na een jaar een zeer grote populari teit geniet is het financieel nog niet alles rozegeur en maneschijn. Het exploitatietekort is afgelopen, jaar groter gebleken dan was voorzien. Voor een belangrijk deel is dat te wijten aan het feit, dat de twaalf- klassige school in Nieuw-Hulst nog niet in gebruik kan worden gewor den. In de exploitatie-opzet is de school opgenomen als een van de belangrijkste afnemers van de ge- bruiks-„uren". Daarnaast hebben nog andere factoren ten nadele ge werkt. Uiteraard heeft dit zijn weerslag op de „directeur" al is dan misschien de exploitatie in eerste instantie een zaak van het „stich tingsbestuur". De sporthal blijkt de heer Biesbroeck als rijschoolhou der niet helemaal vreemd te zijn. „Waarom ik naar die functie gesolli citeerd heb?", zegt hij, „Het leek me gewoon hartstikke interessant en het is weer eens wat anders dan de gehele dag te horen „links af, rechts af en in het spiegeltje kij ken". De kersverse sporthaldirec- teur is niet van plan zonder meer hoog van de toren te gaan blazen. Hij geeft toe de kat eerst uit de boom te willen kijken en te wach ten op nadere instructies van het stichtingsbestuur met betrekking tot zijn faciliteiten en de verhouding van de directeur tot het bestuur. „Daarover is nog niet gesproken", aldus de heer Biesbroeck. „Ik ver wacht elk moment daarvan op de hoogte te worden gebracht". De heer Biesbroeck is van plan zich de ko mende maanden open te stellen voor alle initiatieven, waarbij de sporthal land van hulst Prijspiering De uitslag van de prijspiering om kalkoenen, gehouden bij E. Morcus te Groenendijk, luidt als volgt: 1. R. Jonkiheijm, 2. L. Claessens, 3. M. Hoefeijzers, 4. A. Jonkheijm. Ware vrienden De leden van spaarkas „De ware vrienden" heb ben in café De Anjer hun jaarlijkse teerdag gehouden. De heer A. van Poele werd tijdens de bijeenkomst gekozen als bestuurslid. Biljarten De biljartvereniging „De verenigde vrienden" heeft een wedstrijd gehouden iin het clublo kaal. Er namen in totaal 32 spelers deel. De uitslag is als volgt: 1. A. Mattelte-P. van Hove. 2. F. Rom- bou,-J. Rombout, 3. R. Buis-H. Neele- mans, 4. A. de Vos-G. Drabbel. De extra prijs, een kalkoen, werd met tritsen gewonnen door M. van de Sijph. Consultatiebureau Het bestuur van het Wit-Gele Kruis heeft beslo ten om op donderdag 24 december a.s. geen consultatiebureau te houden. Dit in verband met het a.s. kerstfeest. Jongerensoos „Peace" De jon- gerensoos „Peace" organiseert zater dag 26 december (tweede kerstdag) in haar sociëteit in een klaslokaal van de jongensschool een tafelten nistoernooi. Aan de wedstrijd, die om 14.00 uur begint kan worden deelgenomen door jongens van 12, 13, 14, en 15 jaar. Voor elke leef tijdsgroep zijn prijzen beschikbaar gesteld. De kampioen van dit tour- nooi krijgt een prijs beschikbaar gesteld door ADZ-meubelsuper- markt. (Van een onzer verslaggevers) HULST De landbouwschuur, die afgelopen weekend op de weg langs de weg Clinge-Hulst in de as werd gelegd is niet, zoals we gisteren meld den, eigendom van de heer E. Pica- vet maar van de familie De Clercq uit de Klinige (B). De schuur was wel in bruikleen aan de heer Picavet afgestaan, aldus een woordvoerder van de eigenaars. Het onderzoek van de politie heeft nog geen aanwijzin gen opgeleverd omtrent de oorzaak van de brand. goede diensten kan bewijzen. Ook die initiatieven, die buiten het spor tieve vlak liggen. „Ik ben wel van mening, dat de sporthal er op de eerste plaats voor de sport is. Maar daarnaast kan men er, wat mij betreft, ook voor andere dingen terecht. Het moeten wel massa-evenementen zijn, waarbij minimaal vijfhonderd mensen ver wacht worden. Ik voel er gewoon erg weinig voor om de plaatselijke horeca in de wielen te rijden door alle mogelijke evenementen van kleine omvang af te snoepen. Het zou trouwens ook minder rendabel zijn", vertelt de nieuwe directeur. De heer Toon Biesbroeck is jong van hart en jong van leeftijd. Dat is vermoedelijk de reden dat hij zich ook nogal open stelt voor de activiteiten op moderne-toer, zoals de organisatie van pop-evenementen, zoals er onlangs een zijn beslag heeft gekregen onder auspiciën van „Jeugd en Muziek". „Dat soort din gen vind ik machtig", aldus de nieu we directeur. „Als daar in de toe komst nog meer belangstelling voor is, waarom niet?" Dat vrij spoedig verbetering ge bracht zal kunnen worden in de financiële positie van de sporthal, daarin heeft de heer Biesbroeck niet zo'n groot vertrouwen. „Een beetje verbetering wellicht wel. Maar dat we met de exploitatie ooit nog eens quite zullen spelen? Nee, dat durf ik te betwijfelen". De eerste dag na zijn benoeming wacht hem meteen al hopen werk. Op 2 janauari staat er een sport-gebeuren op het pro gramma. Voor Biesbroeck zal het de vuurdoop zijn. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN In café De Kroon in Sint-Jansteen hebben de Steense Toepers en Tovak Koewacht een topbiljartwedstrijd gespeeld. De individuele'uitslagen waren als volgt: R.Claessens - P. Tjam 11, W. Jans- sens - G. Goossens 11, B. Segers - G. Vercautoren 02, K. de Schrijver - G. Drabbel 02, E. van Gaever - Fl. Rombout 02, A. de Guchteneire - P. Martens 11, W. van de Velde - J. van Esbroek 2-0, R. van Gaever - A. Coppieters 11, G. der Weduwe - B. Rombout 02, M. de Guchteneu- re - A. Bouvre 0—2, R. Claessens - P. de Caluwe 20. Tovak won deze wedstrijd met 814 met een ballen- verschil van 3119. (Van een onzer verslaggever#) LAMSWAARDE De afdeling Lamswaarde van het N.K.V heeft in café P. Claessens een kerstkaarting gehouden waaraan in totaal 38 men sen deelnamen. De uitslag van de kaarting Luidt als volgt: 1. E. van Pamelen-Fr. V. Sikkelerus,2. T. Buijs-H. Claessens, 3. J. van Leem- put-R. van Driessche. In de verlie zersronde gingen de prijzen naar: 1. A. van Troost-J. de Bakker, 2. E. d'Riviei - R Leenknecht, 3 J. Corne- lissens - J. v. d. Poel. Het tritsen werd gewonnen door: 1. W. Duehei- ne, 2. P. Claessens. 3. K. Claessens. De volgende kaarting zal worden gehouden op zaterdag 16 januari 1971. v (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Zaterdag zal de voetbalvereniging Hontenisse, de algemene vergadering houden in hoter De Linde te Kloosterzande. Op de vergadering, die om half acht begint en waarbij ook de dames zijn uitgenodigd zullen mededelingen worden gedaan over de bouwplan nen voor een clubhuis, die in een ver gevorderd stadium verkeren. Na de vergadering wordt een feesta vond gegeven in het vestzaktheater De Krokodilhar. Op deze avond zul len tevens enkele oudere voetballers worden gehuldigd. (Van onze correspondent) SLUIS Op de algemene be graafplaats in Sluis is onder grote belangstelling het gemeenteraadslid van Sluis, de heer J.P.J. Wage ter aarde besteld. De heer Wage is ook tien jaar wethouder van Sluis ge weest en oud-directeur van het be jaardentehuis Rozenoord. Aan het graf werd het woord gevoerd door de heer W.J. Haaks- man de Koster, die namens de stich ting Rozenoord wees op de grote verdiensten die de heer Wage ruim dertig jaar voor Rozenoord heeft ge had. Burgemeester mr. H.P.L. van den Beid van Sluis schetste de politieke loopbaan van de heer Wage, die ruim 24 jaar voor de P.v.d.A. zitting had in de gemeenteraad van Sluis. Ook was de heqf Wage ambtenaar van de burgerlijke stand. Ook speel de hij o.a. als voorzitter van de Sluise zwemclub ,,'t Vrije" en van het bejaardencomité een actieve rol in de gemeenschap Sluis. De heer Joh. Wage dankte, na mens de familie voor de vele blij ken van belangstelling tijdens de ziekte en bij het overlijden van zijn broer. Bij de begrafenis waren naast de gemeenteraad van Sluis o.a. ook aanwezig de beide oud-burgemees ters van Sluis de heren A.F.J. Aer- noudts en P.F. van Hootegem, ver schillende oud-gemeenteraadsleden en vertegenwoordigers van besturen van verenigingen, waarin de heer Wage zitting heeft gehad. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Belgische klant is in Hulst nog steeds koning. Ook in de horeca-sector. Speci aal voor onze zuiderburen, maar uiteraard ook ten gerieve van de Zeeuwsch-Vlamingen, heeft horeca-man Toni van Oosterom in zijn hotel aan de Stationsweg een nieuw, peperduur elektro nisch orgel laten installeren. Het is het enige in zijn soort in Ne derland, de bouwtijd bedroeg drie maanden, levertijd twee jaar en aanschaf enkele tiendui zenden guldens. Bij de officiële ingebruikname was een groot aantal Belgische orgeleigenaars aanwezig, ver enigd in een speciale bond. Ze hebben woensdagavond alle ge legenheid gehad om het unieke muziek-instrument van alle kan ten te bewonderen. „De mogelijkheden van dit pe perdure orgeltje", vertelt de kersverse eigenaar, „zijn veel groter dan bij andere elektroni sche orgels. Dit is het eerste in strument waarin een elektroni sche piano, sitar, banjo en gi taar zijn verwerkt." Resultaat van dit alles: een gevarieerd stukje muziek in een volume, waarvan als het moet de inwoners van Clinge kunnen meeprofiteren. 55' (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De door de jongerensociëteit „Peace" georgani seerde veldloop-cross op een ter rein achter de jongensschool is een onverdeeld succes geworden. De middenstand van St. Jansteen stelde voor de veldloop een groot aantal niet te versmaden prijzen beschik baar.. De kampioen van Nederland bij de junioren-veldlopers, Jo Schout uit Heikant, gaf het startschot. De uitslagen van deze wedstrijd luiden als volgt: Categorie 12-jarigen: 1. C. Bos man, 600 meter in 3.26 min., 2. F. van de Branden, 3. R. Bral, 4. G. Franckaert, 5. P. Baart, 6. F. de Cock, 7. M. Mortier, 8. P. Pieters. Categorie 13-jarigen: 1. F. Broek man, 1000 meter in 6,05 min., 2. E. Franken, 3. J. de Koninck, 4. B. van Remortel, 5. P. van Remortel, 6. W. van Campenhout. Categorie 15-jarigen: 1. J. Magnus, 1200 meter in .10 min., 2. M. Lern- hout, 3. J. Dobbelaer, 4. A. Totté, 5. M. Schelfhout, 6. J. Saman, 7. R. Mortier, 8. Fl. de Poorter. De algehele leiding van deze veld loop was in handen van Willy van Himste, die alles tot in de puntjes re gelde. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT De Heikantse Comedie is een van de weinige Zeeuwsch-Vlaamse toneelgezel schappen, die met uitsluitend jon ge mensen werkt. Deze formule, samen met een selectieve neus voor goede toneelstukken heeft de toneelgroep weer het nodige suc- ADVERTENTIE Diesel GT het 't Handigste is om bij ons te komen kijken. Of een lange proefrit te maken. Dan pas wordt het u helemaal duidelijk hoe mogelijk is dat een Mercedes diesel u, op één keer tanken van Arnhem naar Basel (660 km!) rijdtvoor rondweg de helit van de normale (benzine) brandstof prijs. En wel volop en vorstelijk profiterend van alle komfort en veiligheid van een volbloed Mercedes. Zó veel dieselzui nigheid gekop peld aan pure Mercedes-Benz al lure, dat mag u ge rust Diesel „Grand- Tourisme" noemen Wanneer komt u? ces gebracht. In het verenigings gebouw werd voor een uitver kochte zaal tot tweemaal toe het toneelspel „Sloep zonder visser" uitgevoerd. Charles Heirman, een van Hul stors toneelprominenten, bevond zich onder heit publiek en zette op ons verzoek zijn bevindingen op pa pier: „In dit stuk wan de Spaanse au teur Alejandro Cassano wordt het reële en het irreële verweven tot één moeilijk toneelwerk van klasse, dat voor iedere amateur-toneelgroep dan ook een zware opgave is. Walter de Bruyn, de regisseur van de Hei kantse Comedie, heeft deze ietwat mystieke sfeer bijzonder goed aan gevoeld en wat meer is: bijzonder goed over het voetlicht gebracht. In een zeer verzorgde entourage en met soms ontroerende, veelal boeien de scènes, kreeg Sloep zonder visser' van de Heikantse amateurs een lof felijke presentatie. Het grootste aan deel hierin hadden: Wim Riemens, als Peter Jordan en Ina Weemaes als Stella. Beiden muntten uit door zeggingskracht en diep doorleefd spel. Maar ook Ria van Waes als Stella's zuster en mevrouw Van Bundere-van Waesberghe, als groot moeder haalden ruim voldoende. Een aparte vermelding verdient ook Fonds Piessens als „de heer in 't zwart" (de duivel). De mise-en-scè- ne was naar ons gevoel wat te star gehouden. Wat meer beweeglijkheid zou zeker de voorstelling nog leven diger gemaakt hebben. Decors en belichting, kostuums en attributen waren tot in de puntjes verzorgd. Resumerende: een voorstelling, die door het publiek hoog werd ge waardeerd, getuige de twee stamp volle zalen, die de „troupe" toe juichten". (Van onze correspondent) SLUIS De leden van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Sluis, hebben in hotel „De Korenbeurs" een kerstavond gehou den- De dames gebruikten eerst een kerst maaltijd. De avond werd verder doorgebracht met voordracht, zang en muziek, verzorgd door de leden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In zijn kwaliteit van voorzitter van de gemeenteraad heeft burgemeester D. Roemers van Vüssingen een veroordeling uitge sproken van discriminatie door ver schillende Vlissingse bar- en café houders. Sommigen van hen hebben zoals in onze editie van gisteren gemeld op hun etablissementen bordjes be vestigd, waaruit blijkt dat Fransen niet welkom zijn. „Ik bezit niet de bevoegdheid om hiertegen op te tre den", aldus drs. Roemers. „Ik zal de zaak niettemin nog eens nader bekij ken. Het is naar mijn mening het goed recht van een bar- of caféhou der om een willekeurige man, ook als dat een Fransman is die zich niet behoorlijk gedraagt, de toegang te weigeren. Maar om een hele groep mensen de toegang tot een café te verbieden, dat riekt toch wei erg naar discriminatie", aldus de burgemees ter van Vlissingen in de raadsverga dering van zijn gemeente. (Van onze correspondent) SLUISKIL In de supermarkt van de heer Mattheeus, in de Spoorstraat te Sluiskil is gisteravond tegen zeven uur brand uitgebroken. Ondanks het feit dat de Sluiskiise brandweer het vuur met man en macht bestreed, waardoor in ieder geval een uitslaande brand kon wor den voorkomen, ontstond er aan in ventaris en gebouw voor bijna een ton schade. Over de oorzaak tast men nog hl bet duister. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Zondagavond is op de Oosterschelde in De Witte Ton- nenvleije nabij boei KT 3 het Franse schip Rameau groot 959 ton en gela den met ijzer en fosfaat omhooggeva ren. Het schip zat in een dusdanige netelige positie op de plaat, dat het is gebroken. Om het schip te behou den heeft de Franse duwboot Orage het schip hoger op de plaat geduwd. Met de berging is begonnen. Het schip is eigendom van de Communauté de Navigation Franeai- se uit Straatsburg. De berging staat onder leiding van de sleepdienst Mul ler n.v. uit Terneuzen. De schepen Walrus van Van der Tak uit Rotter dam, de sleepboten Anjo Zeeland en Avant 15 en Cobie M. van Willem Muliers Sleepdienst n.v. uit Terneu zen assisteren De lading fosfaat is gelost. Een ponton met kraan, De Olifant, is on derweg en zal de lading ijzer uit het schip halen. Hierna zal het geborgen worden en naar de Val bij Zierikzee overgebracht worden. Daar zal wor den getracht het schip gehee] water dicht te krijgen, zodat het naar een werf kan worden gesleept. Van onze adverteerders SLUIS In Sluis is de geheel vernieuwde en uitgebreide super markt Hermie geopend. Door de uitbreiding wordt de totale verkoopoppervlakte op bijna 2000 vierkante meter gebracht. Op de bovenverdieping is een zelf- bedienings-lunchroorïi ingericht. Het vernieuwde bedrijf van de heer Hermie betekent zeker een aanwinst voor Sluis. De comb natie supermarkt-lunchroom is de eerste van deze soort in Zeeuwsch-Vlaanderen.

de Stem | 1970 | | pagina 5