iNK Ook gevestigde industrieën mee met techniek van nu ER Aardenburg doet mee aan Streekjeugdcentrale W est-Z.-Vlaa nderen 15.000 gulden voor idee van A. Rullens uit Oosterhout II. Eversdijk BorseleExcuus van jonge gemeente te zijn geldt niet meer IZAKEN .Kerstherberg in Middelburg riGINGEN hek „DELFT" Gewonde en schade bij aanrijding in Goes Frontale botsing te Middelburg Goes Burgerlijke stand Avonden voorwerpen Kwadendamme Markten Zware schade bij aanrijding in Kapelle Zware schade hij aanrijding in Goes KETTINGBOTSING IN GOES Das in wiel bromfiets berijdster gewond Gastarbeiders Bejaardenbond van Kapelle-Biezelinge hield jaarvergadering Telefooncel te Koudekerke WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 7 s VM' i inlichtingen kunt u In tot de bedrïjfs- Tie Hema, dagelijks 117.30 uur, (raat 38, Breda. I en Omstreken lekt tot aanbeveling. In van de beenderen Iden gesteld tot het Is, waarna een aart- In. |geving (10 km) en U interessante functie en 21.00 uur naar Ida, waar onze ver- ■gen zal geven. (Van onze correspondent) GOES Op de Vaartlaan te Goes heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's, respectie velijk bestuurd door P. J. S. uit Ove zande en de heer M. J. W. uit 's- Heerenhoek. De auto's naderden elkaar uit te genovergestelde richting. De perso nenauto, bestuurd door M. J. W. uit 's-Heerenhoek wilde het terrein van de veiling opslaan en verleende geen voorrang aan het rechtdoorgaand ver keer, de personenauto, bestuurd door S. De heer M. J. W. uit 's-Heeren hoek liep een zware hoofdwond op en moest per ambulance overgebracht worden naar het St.-Joannazieken- tais te Goes. Beide auto's werden zwaar beschadigd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de Kanaal- weg te Middelburg heeft een frontale botsing plaatsgevonden tussen twee personenauto's, respectievelijk be stuurd door J. P. G. uit 's-Heeren hoek en J. N. uit Middelburg. Door deze botsing werden beide auto's ge heel vernield. G. en een inzittende van die auto, A. N. van G. uit Ame- muiden, liepen lichte verwondingen op. Geboren: Ronald Johannes, z.v. J. T. Felius en M. N. Eversdijk te 's- Heer Hendrikskinderen; Elizabeth Adriana, d.v. P. Lengkeek en M. Polhuijs te Goes; Jozias Cornells, z.v. P. de Koeijer en H.W. de Rooij te Yerseke; Esther Viola Agnes, d.v. P. van Eenennaam en E, M. C. Kole te Goes; Paul Christiaan, z.v. P. J. de Schipper en M. E. Sandee te Goes; Filippus, z.v. C. Dalebout en N. Gorsse te Kloetinge; Hendrik Laurentius Erik. z.v. C. Lammers en C. A. Traas te Goes; Amanda Johan na Elisabeth, d.v. W. Philipsen en L. R. J. van de Graaf te Goes; Theo Anthonius Germaine, z.v. T. P. A. Fassaert en M. J. E. Verschueren te Goes; Monique Mathilda Elisa, d.v. T. P. A. Fassaert en M. J. E. Ver schueren te Goes; Steven Klaas, z.v. A. E. Stienstra en H. Akker te Kapelle; Mark, z.v. J. C. J. Min- naard en C. C. Glaser te 's-Heer Arendskerke; Janna Johanna Corne lia, d.v. B. J. Smits en C. J. Quinten te Goes. Ondertrouwd: Schipper, D 22 jr te 's-Heer Arendskerke en: Nagelker- ke, P 23 jr te Goes; van Damme, F 22 jr te Wolphaartsdijk en: Bos- I schaart, N J 22 jr te Wolphaartsdijk; Tholenaar, J D 25 jr te Goes en: van den Brand, D E 22 jr te Goes; Butijn, D J A 39 jr te Goes en: Hartkamp, I B J 29 jr te Vlissingen. Getrouwd: van Eikeren, P J 28 jr te Goes en: van Schaik, A D 21 jr te Goes; Nieuwdorp, C. W. 26 jr te Goes en: Martens, C E M 20 jr te Goes; Ungricht, M 22 jr te Ettel- buck (Luxemburg) en: de Jongh, A M F 21 jr te Goes; Korstanje, G A 24 jr te Yerseke en: Klootwijk, G G J 22 jr te Koudekerke, „Overleden: van Noort, Jan Laurus, 'a jr te Goes, echtg. v. M. de "'hipper; Krombeen, Maria, 73 jr te winningen, wed. v. H. Hamelink; werbeeke, Catharina Maria, 71 jr te Goes, ongehuwd; Drijdijk, Petrus, ,)r te Oudelande, echtg. v. A. «oison; Brandt, Josina Cornelia, 83 '„r(te Goes, ongehuwd; de Man, Ger ij1' 58 jr te Borsele, echtg. v. M. h p' van keveren, Jacomina, 87 jr j? Goes, wed. v. C. van de Reepe; «orschuure, Adriaan, 81 jr te 's- J?yenP°lder echtg. v. J. Jobse; Ju r' Jac°bus, 54 jr te Kortgene, v. L. I. Steffens. «SP®? In die maand november te „2Ón sian het bureau van politie I sis 8 °™derstaalMle voorwerpen ni„ Eeyonden aangegeven en nog I ivern a^' gswnden voor- I Are <n ^°lphaalrtsdijk en 's-Heer I IK» 'ke ZÜn eveneens in dieze 1 'g opgenomen. ([^oes: zilveren brocihe, dubbele I ijzers liniaad, kindertasje, dekzeil, I Poe Staa^ me* ketting, zwart I soeT' ®ou^en broche, rubberlaars, «oedbeestje, bril, witte poes, I Paktp 3'aalf kinderringeitje, spont- jerrv zonnebril, kentekenplaten, I 'iWd' bouten autoped, lap stof, steb n ballpoint, sigareittenaan- 1 zak 'H Of^borloge, dameshorloge, iet vlM?Gf'cn, sehooletiui, bankbil- iam»Jcrmutsje, BTW-schijf,, paar ba» 1J1 ba» for, ten in 'j. 0;fc*"k""='A- LAL APO, VILUIWOWOJ. i 3ehoen zakdoeken, div. hand- mp.?611- div. sleutels, div. porte I la»v?r enen> speelgoedbeertj I ba^uï91' suPpl. Voice of Britten, I fopmS scboolboek, Lego trans- I ,en i» t ®asstel Etna, bril, viirtstif- '«rnees, ,Jn if» Arendskerke: bankbiljet 1,6rteuig staaiu'er van landbouw- (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „Ik geloof dat men hier in Zeeland zal moeten komen tot een selectief industriebeleid, waarbij men iedere vestiging op zijn voor- en nadelen zal moeten be kijken. De problemen ten aanzien van ons gelukkig nog zo goede milieu dienen daarbij een grote rol te spelen. Ik ben geen voorstander van vuile industrie zonder meer en tot elke prijs. Trouwens wie is dat wel?", stelt de heer H. Eversdijk, de fractieleider van de gezamenlijk opererende christelijke partijen (KVP, CHU, AR) in de gemeenteraad van het 1 januari 1970 heringedeelde Borsele. Dc heer Eversdijk is zojuist („ik wist het nog niet eens") door de commissie van wijze mannen uit de CHU bij het hoofdbestuur van zijn partij voorgedragen om op de ad- vieslijst voor kandidaat-Tweede-Ka- merleden geplaatst te worden. Dit betekent dat als de voordracht, ook door de kiesverenigingen aanvaard wordt, de heer Eversdijk bij gelijk blijvend stemmen-aanta) voor zijn partij bij de komende verkiezingen en indien weer drie CHU-ministers in een volgend kabinet zitting zullen nemen op een kamerzetel zal mogen rekenen. Als toelichtinig op zijn stelling over de inidustrialasartie zegt de CHU-politious: „Iedereen is het er over eens dat er in ons land en in de wereld een nog steeds toenemende vraag is naar petrochemische pro- duk-ten. De producenten hiervan blijven trekken naar de kust aan diep vaarwater. De randstad is praktisch vol en Zeeland is nu een maal ook nog een deel van Neder land". De heer Eversdijk is er voorstan der van, dat voor nieuwe aanvragen een grondige studie wordt gemaakt en dat men daarna pas beslist. In tussen moet getracht worden, ook schone verwerkingsbedrijven die meestal arbeidsintensiever zijn, aan te trekken, omdat dan de verschei denheid van werkgelegenheid beter wordt. „Overigens zullen nieuwe en reeds bestaande bedrijven aan stren ge eisen moeten voldoen en die eisen kunnen steeds strenger wor den naarmate de technische moge lijkheden steeds groter worden. De eisen die men aan de reeds werken de bedrijven stelt, moeten worden aangepast aan de technische vooruit gang". De heer Eversdijk wil geen abso luut veto uitspreken over eventuele vestiging van opnieuw een „vuile industrie" in het Sloegebied. Naar zijn mening moeten elke keer weer de voor- en nadelen worden beke ken. Dat de gemeente Borsele geen zeggenschap heeft over een vesti ging in het Sloe vindt de heer Eversdijk een normale zaak. „Voor geheel Zeeland is dit inder tijd besloten door de prov. staten. Het is een kwestie van verdeling van bevoegdheden. Wij kunnen dit als kleine gemeente niet allemaal meer overzien. In Rotterdam, waar het wel gebeurt, liggen de zaken heel anders. Dat is ook een heel ander soort gemeente". De heer Eversdijk, die voor de CHU-advies Tweede Kamerfractie- lijst is voorgedragen door kiesvere nigingen uit onder meer Borsele en die zegt zijn raadslidmaatschap te willen blijven combineren met een eventueel kamerlidmaatschap (waarbij hij zelf bescheiden nog een vraagteken zet) is een self-made man. In 1933 geboren in Kapelle- Biezelinge, de Ulo in Kruiningen („Mijin enige dagopleiding") twee jaar werken op de fruitveiling, in dienst en daarna vier jaar bij Van der- Have. Tijdens zijn laatste be trekking studie voor onderwijzer, daarna, in 1958, een benoeming tot onderwijzer in Heinkenszand, In middels ging hij weer studeren voor zijn hoofdakte, zodat hij al in 1959 die op deze gemeente afkomen, dat de raad moet gaan besturen in plaats van harrewarren. Er kunnen hoofd van de o.l.s. in Heinkenszand kan worden. Dit is hij negen jaar geweest. Intussen studeerde hij weer: aardrijkskunde, waarvoor hij in 1968 MO-B haalde. Hij werd toen aardrijkskundeleraar aan de rijks kweekschool, nu pedagogische aca demie, te Middelburg. Daar studeert hij alweer („studeren is mijn hob by") politieke en sociale geografie aan de Vrije Universiteit te Amster dam met als bijvakken planologie en bestuurskunde. De herrr Evers dijk wil hiermee afstuderen. Hij zegt, er geen bezwaar tegen te heb ben om politiek als beroep te gaan bedrijven. Over de onderlinge verhoudingen in de gemeenteraad van Borsele is de leider van de chr. groepering optimistisch: „Ik geloof dat er in de laatste weken verbetering in de on derlinge verhoudingen is ingetreden en ik hoop dat die zich zal voortzet ten, want er zijn zoveel problemen goede verhoudingen zijn zonder dat de politieke verschillen verdoezeld worden. De gemeenteraad is geen Tweede Kamer. Ik heb overigens heit woord oppositie in de raad nog nooit over iemand in de mond gehad. Wat be treft de werking van de gemeente geloof ik dait we met de voorlichting aan de bevolking op de goede weg zijn gekomen. Toch gaat dit natuur lijk met vallen en opstaan. We heb ben de eerste periode (de reorgani satie) achter ons. Nu zijn we in de bestuursperiode getreden. Het ex cuus dart we noig zo'n jonige gemeen te zijn, moet nu voorbij zijn. We moeten nu zien die gemeente leef baar te houden en beter leefbaar te maken." Over de kernen die niet als atimu- leringskern zijn aangemerkt: (alle op twee na):' het bestaande niveau bewaren en verbeteren, zonder dat er uitbreidingsmogelijkheden zijn. Er is een aantal mensen dat er om heen draait, maar je moet reëel zijn. Uitbreiding kan niet meer, maar je moet er met alle kracht voor waken dait die kernen niet verpauperen. Er zal wel gebouwd worden, maar meer premie- dan woningwetwonin gen". Vervolgens over de bedreigde ker nen Nieuwdorp en Borsele: „We zullen hier zo spoedig mogelijk een eindbestemmingsplan moeten ma ken, waarbinnen de leefbaarheid ge waarborgd zal zijn met bijvoorbeeld veel groen. We moeten minstens zo veel aandacht besteden aan het groen in die dorpen en er omheen als aan de zones rondom het industriegebied". Tenslotte lanceerde de heer Evers dijk in zijn gesprek met ons heel voorzichtig en er de nadruk op leg gend dat het nog slechts een ruwe niet-onderzochte gedachte was, een nieuw idee voor de twee vlakbij de industrie gelegen dorpen: „Ik heb al eens zitten filosoferen over de vol gende gedachte: als de twee dorpen nu eens in een soort groengordel lagen, zouden ze dan niet kunnen fungeren als een soort longen voor dit industriegebied en tevens aan trekkelijk kunnen worden gehouden voor de mensen die er nu wonen en die om hun beroep noodzakelijk daar moeten wonen. Dit is nog niet onderzocht en in de fractie doorge praat. Er zullen heel wat pr-oblemen aan vast zitten, zoals grondaankoop door de gemeente. Ik ben van plan, in dien dan al mogelijk, bij de algeme ne beschouwingen'- volgende week dinsdag concreter hierop terug te komen" Volgens de heer Eversdijk is er geen sprake van dat de twee kernen zouden moeiten verdwijnen. „Ik ben bereid hier politiek voor te vechten". Tenslotte over de rumoerige voor lichtingsavond over de industrialisa tie, enkele weken geleden in 's- Heerenhoek: „Dergelijke voorlich tingsbijeenkomsten moeten goed worden voorbereid en men moet concreet op de zaken durven ingaan. Geen doekjes voor he-t blo-eden dus". Bekerschieting De hangboogso- ciëteit „Victoria" hield een beker schieting op de liggende wippen bij de heer P. Doene. 71 schutters van 17 verenigingen waren aanwezig. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvo gel L. de Kraker van Willem-Teil uit Kapelle. 1ste zijvogel: A. v. Zun- deren van Spes-Nostra uit Ovezan- de 2de zijvogel: J. Remijn van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek. lste bovenkal: Jac. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande. 2de bo venka!: Wim de Jonge Wz. van A.D.L.M. uit Kwadendamme. lste onderkal: R. Steenbakker van Victo ria uit Kwadendamme. 2de onder kal: A. Meeuwsen van Spes-Nostra uit Ovezande, beiden bij loting, lste klep: C. D. Raes van Vooruitgang uit Kwadendamme. 2de klep: Leo de Jonge van A.D.L.M. uit Kwaden damme. 3de klep: Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme. De vlie gende vogelprijs was voor Henk Koens van Spes-Nostra uit Ovezan de. De meeste kleine vogels met beker waren voor C. Timmerman van Vios uit 's Heerenhoek. De be ker op de kleppen werd door Leo de Jonge van A.D.L.M. uit Kwaden damme gewonnen. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: Ko Traas van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek. 2de Hoofdvogel: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden damme. lste zijvogel: E. Rentmees ter van Willem-Teil uit Ovezande. 2de zijvogel: C. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme. 3de zijvo gel: O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. 4de zijvogel: H. v. d. Dries van Concordia uit 's Heerenhoek, bij loting, lste kal: Jac. Lous van Ons-Genoegen uit Oude lande. 2de kal: J. Rijk van Eensge zindheid uit 's Heerenhoek. De der de en vierde kal werden beiden door P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande geschoten. Meeste kleine vogels: Jac. de Baar van Wil- lem-Tell uit Ovezande, 7 stuks. De vliegende vogelprijs was voor Jac. Lous van Ons-Genoegen uit Oude lande. ZWIJNDRECHT, 8 dec. Andij vie 5081, veldsla 190260, prei 2540, rodeikooi 5,519, wifctekoo-1 914, spitskool 70, gelekool 720, Chineeschekool 19, groenekool 10 18, boerenkool 1027, witlof Al 102—112, All 75—105, Bil 51—65, winterpeen 8, spruiten A 4570, B 45—49, C 26—34, sla AI 11—21, knolselderij 1540, bloemkool A 111, B 78—80, C 47, selderij 7—15 bos, peterselie 1424. Golden Deli cious 1519, Cox's Orange P. 20 53, Goudreinette 4350, Doyenné du Cornice 3763. Kandidaat Kamerlid H. Eversdijk: Filosofie over „eigen kunstlong" van Borsele en Nieuwdorp. (Van onze correspondent) AAR0ENBURG. De raad van Aardenburg heeft tijdens zijn ver gadering besloten om deel te ne men aan de stichting Streekjeugd centrale West-Zeeuwsch-Vlaande- ren voor een bedrag van maxi maal 1,25 per inwoner. Het to taal begrote tekort voor de ge meente Aardenburg, Oostburg en Sluis bedraagt 27.502,In zijn algemeenheid was de raad be vreesd dat dit een subsidiëring zonder eind was. „Men kon niet zien wat het gaat kosten", aldus de heer Van Bellegem. De heer De Clerq vroeg zich af, of dit met het werk gaat doorkruisen van net jeugdbeleid in de gemeente Aardenburg zelf, waarover juist een rapport was verschenen. De burge meester zei, dat men de stichting als een overkoepelend orgaan vopr West- Zeeuw sch-Vlaanderen moest zien. Het rijk subsidieert in deze stichting 45% en de drie West-Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten zuilen ook 45% subsidiëren. Zonder hoofdelijke stem ming besloot men tenslotte tot me dewerking. Een subsidieaanvraag van de Aar- den'ourgse winkeliersvereniging van 150 gulden voor het gehouden St. Nicolaasfeest was voor de heer Van Bellegem aanleiding ook voor het comité in Eede een subsidie te vragen. De bijdrage van de Eedese winke liers is groot geweest dit jaar, omdat andere subsidies waren weggevallen. De burgemeester antwoordde, dat er (Van onze correspondent) KAPELLE Op de Dijkwelse- weg te Kapelle heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een uiterst rechts van de weg rijdende tractor, bestuurd door K. uit Kapelle, en een personenauto bestuurd door T. uit Kapelle. De bestuurder van de personenau to werd wat misleid door donker en regen. Hij reed met zijn auto met vrij grote snelheid tegen de linker achterkant van de tractor, om ver volgens dwars over een sloot tot stilstand te komen. De personenauto werd geheel vernield. De tractor liep aanzienlijke materiële schade op. nooit een subsidieverzoek geweest is, Mocht dit tezijnertijd komen, dan zal het college dit zeker willen bekijken. •Een subsidie van beide kruisver enigingen kreeg het fiat van de raad, waargij de burgemeester een persoon lijke wens had, dat men tot één kruis vereniging zal komen in de toekomst. De neer G. Parridaen werd als ge meenteopzichter voor Aardenburg overgenomen van de gemeenschap pelijke technische dienst, waarbij de burgemeester nog meedeelde, dat met Sluis overleg wordt gepleegd om tot samenwerking te komen op het ge bied van de technische dienst. (Van onze correspondent) GOES Op de Parallelweg aan de zuidzijde van rijksweg 58 te Goes ont stond een aanrijding tussen de be stuurder van een personenauto, H. G. A. uit Goes en de bestuurder van een Volkswagen-bestel G. H. D. uit Scho- re. Het ongeluk ontstond doordat D„ komende, uit de riohtjng Noord-Be veland, geen voorrang verleende aan het voor hem van rechts komende verkeer. Beide auto's liepen zware materiële schade op. (Van onze correspondent) GOES Op de Patijweg te Goes bij de stoplichten, heeft een ketting botsing plaatsgevonden tussen vier personenauto's die in de richting Bergen op Zoom reden. De bestuur der van de eerste auto remde af toen het licht op oranje sprong. De anderen reageerden kennelijk te laat met als gevolg beschadiging van alle personenauto's. (Van onze correspondent) GOES Mejuffrouw G. D. kwam in de Fruitlaan te Goes met haar bromfiets te vallen. Zij liep daarbij dusdanig letsel op, dat ze per ambu lance diende te worden overgebracht naar het St.-Joannaziekenhuis te Goes. Het ongeluk ontstond doordat zij een das om had, die in het achter wiel geraakte. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Enka Breda n.v. heeft gisteren een premie van 21.000 gulden bruto (15.000 gulden netto) uitgereikt aan trouble-shoot er A. Bullens uit Oosterhout. Dit is het hoogste bedrag, dat Enka Bre da ooit aan een medewerker voor een idee heeft uitbetaald. In totaal zijn dit jaar tot 1 december bij Enka Breda al 579 ideeën binnen gekomen, waarvan er 142 werden beloond. Dit hoge aantal is het gevolg van een gerichte actie on der het personeel. Directeur ir. H. de Boer van Enka Breda overhan digde de duidelijk beduusde heer Rullens het geld in een rol Dio- leen-Loft. „Het idee van de heer Rullens omvatte een technische ingreep aan de valstwijnmachine, waardoor het gewicht van de valstwijn-wik kei met 20 procent wordt verhoogd. Dc specifieke eigenschappen van het garen zijn op deze manier op uiterst inventieve wijze uitgebuit", aldus de officiële versie. De nieuwe opwikkelmethode is reeds gedeeltelijk in produktie ge nomen en betekent een duidelijke besparing van de arbeidskosten. Achteraf bezien waren alle aanwe zigen bij de feestelijke geldover handiging het erover eens, dat het idee van de heer Rullens erg sim pel is. Ook mevrouw Rullens woonde de bijeenkomst bij. Burge meester mr. A. Eikhuizen van Oos terhout kon de bijeenkomst niet bijwonen, maar stuurde zijn geluk wensen en die van de gehele ge meenteraad. Van de 579 ideën bij Enka Bre da dit jaar werden er 142 beloond met een totaal bedrag van f 55.927,-. Vorig jaar kwamen er slechts 214 ideën binnen, waarvan er 74 voor een beloning in aanmer king kwamen. Daarvoor stelde En ka Breda f 10.737.- beschikbaar. De heer De Boer noemde de ideëenbus een waardevolle instel ling, omdat het de werknemers en het werk activeert en stimuleert. Het bedrijfsbelang wilde hij niet verdoezelen. De heer Rullens mocht een rol polyester garen, die volgens zijn methode was opge rold, „restaureren". Hij deed dat vaardig en toverde onder de vlas achtige draad een band met 15 briefjes van 1000 gulden tevoor schijn. Het is de gewoonte bij Enka, dat de werknemers hun idee netto krijgen uitbetaald. Dat be drag wordt met ongeveer 40 pro cent verhoogd. Die veertig procent zijn voor de belastingen. Voor haar is het idee van de heer Rullens dus ook wel wat waard. Ik ben zelf weduwe en moeder van acht kinderen, waarvan de oud ste 30 en de jongste 3 jaar is, Li Nederland moeten we in ieder geval van de pil en de abortus provocatus af, anders moeten we over twintig jaar nog meer gastarbeiders bij ons arbeidsproces betrekken. Want door de gezinsplanning en de toegestane abortus provocatus komt de arbeids markt nog meer in het gedrang en kan Nederland uitgroeien tot een gemeenschap, die haatdragend ia ten opzichte van hen, die toevallig een andere werkkring moeten zoeken in een land, dat hen zo mooi scheen toe te lachen. Zo lang mensen elkaar niet verdragen omdat ze een andere nationaliteit hebben, zal er geen vrede zijn. Kunnen wij niet beter eik aars lasten dragen (Honger, verdriet en de ellende van natuurrampen) dan met haatgevoelens rond te lopen omdat een het beter heeft dan de ander. De gastarbeiders verlaten ook niet voor hun plezier hun land, familie, vrouw en kinderen- Wij Nederland ders probeerden het ook met emi gratie. Als onze landgenoten in den vreemde ook zo ontvangen waren als de gastarbeiders in Nederland, had het er voor hen donker uitge zien- Wij moeten onze ogen niet sluiten voor problemen, maar probe ren gezamenlijk te komen tot een oplossing, die ons niet in een poel van haat sleurt, maar voor ons allen bevredigend is- „Vrede op aarde" is iets, dat een heel jaar indruk moet maken. Maar geen twee dagen met Kerstmis, want d,at is een schrijnen de belediging aan God en de mens heid. BREDA. MEVR. C. MARIJNSEN- MERTENS. (Van onze correspondent) KAPELLE Onder voorzitter schap van de heer M. Gelok is in De Vroone de algemene jaarvergadering gehouden van de afdeling Kapelle- Biezelinge van de Bejaardenbond. Na afwerking van de huishoudelijke zaken reikte de heer Jos Remiinse de prijzen uit van de gehouden bil jartcompetitie. De wisselbeker die in het bezit was van de heer J. Kievtt werd nu gewonnen door J. Lepoeter sr. De heer Kievit, winnaar van het vorig jaar, werd zevende. De verdere uitslagen waren: 2. J. Leendertse, 3. J. de Jager, 4. A.J. Blankenburgh, 5. P. Sandee, 6. J. Bayens, 7. J. Kievit, 8. A. van Driel, 9. J.C. Walrave, 10 M. Gelok. Na de de pauze vertoonde de heer Gelok dia's van de reis die de afgelopen zomer werd gemaakt. VLISSINGEN (PTT) Aan de Cittershillsingel te Koudekerke is een openbare telefooncel in dienst gesteld. Met de aanwezige appara tuur kunnen de gebruikers zelf alle lokale en interlokale gesprekken afwikkelen zonder tussenkomst van een PTT-telefoniste. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De raad van kerken in Middelburg organiseert tijdens de kerstdagen een „Kerst- herberg" in het dienstencentrum Het Schuttershof. De kerstherberg zal geopend zijn van donderdag 24 december zes uur tot zondagavond 27 december negen uur, zowel over dag als 's nachts. Iedereen die op zoek is naar wat gezelligheid, huise lijke sfeer en dergelijke tijdens de kerstdagen kan in de kerstherberg terecht. Men zal daar steeds mensen vin den met wie men gewoon wat kan praten, of een wat minder opper vlakkig gesprek kan voeren. Boven dien zijn er vele mogelijkheden voor amusement, zoals verschillende spelen, lezen, kleuren-t.v.-kijken, creatief bezig zijn, of naar muziek luisteren. Op elk tijdstip van dag of nacht worden er gratis diverse nap jes en drankjes geserveerd. Gepro beerd wordt om een sfeer te schep pen, waarin iedere gast zich volko men op zijn gemak kan voelen, en zichzelf kan zijn. De raad van kerken te Middel burg heeft een werkgroep ingesteld, die de Kerstherberg voorbereid. Er is al een groot aantal medewerkers voor deze werkgroep gevonden, maar er wordt toch nog een beroep gedaan op hen die zich tijdens de kerstdagen een paar uur beschik baar willen stellen om, hetzij als gastgezin (man, vrouw en eventueel kinderen) te zorgen voor het opvan gen en voor de sfeer, hetzij als vrijwilliger ol vrijwilligster voor het serveren voor koffie, broodjes en dergelijke De Stichting Unie van Vrouwelijke Vrijwilligsters is bereid mee te werker, en heeft haar leden verzocht, zich op te geven bij de heer M. Allewijn. Brigdammestraat 1 te Middelburg, tel. 4812 Ook heeft men een beroep gedaan op de ge meenschap voor financiële giften of bijdragen in natura. Men kan zich hiervoor wenden tot mevrouw De Haan. Masteatstraart 12 te Middel burg, tel. 5817.

de Stem | 1970 | | pagina 7