r Nieuwe kiel voor Christina Komedie uit Heikant speelt: Sloep zonder visser Axel voor HAI NU VEEL BETER MANOEUVREERBAAR Clitex won van PMC PLEIDO HA VEN Si Burgemeester van Hulst kapittelt Belgische uitbreidingsdrift Vraag op in Zeelan koektrommel grootste vraJ Biljarttoernooi in St. Jansteen EDITIE VOOR ZEELAND Bedrijfsvolleybal Twepde klasse Bejaardenbond Hulst houdt expositie van handwerken Fruittelers kiezen nieuw bestuur Ossenisse Aardenburg Zuiddorpe St.-Jansteen UITVOERING ZONDAG EN MAANDAG Westkapelle Schieting in Hulst HK Toch nog sU I Postduivenvereniging Hoop uit Biervliet £t houdt tentoonstelling Brandje op Oostbitf! industrieterrein ijbeStr?J [herwegend droog WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) PERKPOLDER De veerboot „Prinses Christina" van de Provinciale Zeeuwse Stoombootdienst heeft op de werf van „De Schelde" in Vlissingen een dokkiel gekregen. De voorziening was noodzakelijk, omdat het schip bijzonder zijwind-gevoelig was. Daardoor vergde het vooral bij een behoor lijke windkracht grote inspanningen om de boot in de fuiken bij de veerha vens van Kruiningen en Perkpolder te krijgen. (ADVERTENTIE) Gratis Koffiedrinken Tijdens de DEMONSTRATIE met onze MOCCA-DESSERT KOFFIE op DONDERDAG 10 en VRIJDAG 11 DEC. A.S. bewijzen wij u dat dit de BESTE koffie is, die u maar drinken kunt, door u GRATIS hiervan te laten genieten in onze KOFFIE BAR. Bij aankoop van zo'n pak koffie a 2,65 het 2e pak voor de halve prijs WARENHUIS VAN DER HEYDEN Bierkaaistraat HULST (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN In het door de top-biljartclub „Zondagsver- maak" georganiseerde nederlaag- toernooi is de vijfde wedstrijd ge speeld tegen „Tovac" uit Koewacht. Ook deze wedstrijd is door Zondags- vermaak" gewonnen en wel met 155 met een ballenverschil van 8—38. De individuele uitslagen luiden als volgt: L. van Campenhout - P. Mar tens 20, J. der Weduwe - C. Ver- couteren 2—0, W. Verstraten - P. de Caluwe 20, A. Sturm - G. Drubbel 2—0, P. d'Hondt - J. Thijs 2—0, Fr. de Nijs - F. Rombout 02, H. van Looy - E. Martens 20, W. van Himst - B. Rombout 11, E. Ver- schueren - A. Bouvre 11, O. Sa- man - A. Coppieters 11. Na vijf wedstrijden is er nog geen enkele club in geslaagd om „Zon- dagsvermaak" een nederlaag toe te brengen. Aan de leiding van het toernooi staat op dit ogenblik „Mari onette" uit Hulst, dat de kleinste nederlaag (119) opliep. O^tbura Biljartprijskamp De prijs kamp georganiseerd door de biljart vereniging O.B..V bood een aantal fraaie partijen, waarbij in de eerste ronde zeer sterke spelers sneuvel den. In de slotpartij meende A. Wa ge zich met een serie van 24 veilig te stellen. Zeer geconcentreerd pro duceerde J. v. d. Broeke toen de resterende 19 caramboles. Uitslag: 1. J. v. d. Broeke-H. Lob- bezoo; 2. A. Risseeuw-P. Wage; 3. A. Aalbregtse sr. - A. Aalbregtse jr., 4 E. Hinneman-A. de Windt, 5 U. de Windit-R. v. Veen. Bij de herkansing eindigde: 1 J. Karels-0 Moerman; 2. I. Verhage-J. v. Hee; 3. J. te Fouw-L. van Zutter; 4. A. v. d. Gazelle-H. Boerjan. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS f 16,— pei kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl 50 ct. incassokosten): 1 5,55 per maand (incl 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied t 23.- per kwartaal. Overige oriizen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen) GOES Klokstraat l. tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel 01140 3751 en tel 01158-1940 (Z Vlaanderen 1 REDACTIE ZEELAND: Bureau' Kromme Weele 4. Middelburg, tel 7764 Postbus 116 A- F Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch Vlaanderen G van Berkel (01150 4868) Redacteur UZ Vlaanderen: A Vertind (01140 3447) Redacteur Kanaalzonp en Terneuzen R. van der Helm (01150-4865) en A Schell Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155 1367) Fotojournalist Zeeland- Cot de Boer (01155 2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: L. K M de Jong (01150-428) Hulst en O Z Vlaanderen: Th. de Bakker (01150 2601) Oost burg en W Z. Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axel (01155-1224! Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100 4316). R Vaes (01195 433) Het euvel is door het aanbrengen van de nieuwe dokkiel (in vakjar gon: doos kiel) afdoend opgelost. De „Prins Willem Alexander" heeft van „huis uit" een dokkiel meegekregen en de ervaringen daarmee opgedaan zijn zo goed geweest, dat naar aan leiding daarvan besloten werd de „Prinses Christina" eveneens uit te rusten met dit extraatje. Het schip is door deze voorziening veel beter manoeuvreerbaar geworden. De werkzaamheden aan de kiel zijn eind oktober tot begin novem ber uitgevoerd. Tot half november heeft de pont in de haven van Vlissingen gelegen en inmiddels maakt het schip weer zijn dagelijkse winderige tochtjes over de Schelde op het traject tussen Kruiningen en Perkpolder. Van de nieuwe uitrus ting is voor de passagiers aan de buitenkant niets te zien. Het dokkiel lijkt, aldus een PSD- woordvoerder, op een „koekjestrom meltje' en moet het schip een wat „vastere wegligging" geven. Volgens „De Schelde" mankeerde daaraan nogal wat, ondanks de „voorwiel aandrijving". Momenteel valt er weinig meer op aan te merken. Het euvel van de grote gevoeligheid voor zijwind heeft zich overigens alleen voorgedaan bij de hogere en nieuwe dubbeldekkers. De kleine veerboten ondervinden van de wind, die op de Schelde nagenoeg steeds op de zijkant van de dwars-overste- kende boten staat, weinig of geen hinder. De problemen met de „Prinses Christina", zijn volgens de PSD overigens nooit van dien aard ge weest, dat gesproken kon worden van grote vertragingen, doordat het schip niet in de smalle fuiken kon afmeren. „Varen op de Prinses Christina eiste van de betreffende kapitein alleen grotere stuurmans kunst. Voor die kapitein is het nu wat eenvoudiger geworden. De veerboot „Prinses Christina" is in Vlissingen in het nieuw ge stoken: het schip heeft een dok kiel gekregen. (Van onze volleybalmedewerker) HULST PMC tegen Clitex, de enige wedstrijd, die werd gespeeld in de heren eerste klasse van het bedrijfsvolleybai, gaf een spannende strijd te zien tussen twee vrijwel gelijkwaardige tegenstanders. Toch was Clitex als geheel wel iets beter dan hun tegenstrevers en de Clinge- naren wonnen dan ook verdiend met 13. De setstanden waren: 1015, 515, 1517 en 1510. Door deze overwinning staat Clitex nu op nieuw op de tweede plaats in de rangschikking. De rangschikking: 1 Ambulo 1 9, 7, 2, 0, 16; 2 Clitex 1 10. 6, 2, 2, 14; 3 PMC 9, 4, 4, 1, 12; 4 BOL 9, 2, 1 6 5; 5 KPJ 1 9, 1, 3, 5, 5; 6 CVC 1 8, 0, 2, 6. 2. Cactus 1 kwam tweemaal binnen de lijnen en evenzoveel keren werd het voor de mannen uit De Klinge (België) een zeer gemakkelijke ze ge. Het eerste slachtoffer was Clitex i dat met grote 40 cijfers werd verslagen, de setstanden waren 15 0, 15—2, 15—5 en 15—4. Hetzelfde lot was beschoren voor GVC dat tegen de sterke Belgen ook (Van onze correspondent) HULST De r.k. bond van be jaarden en gepensioneerden afdeling Hulst houdt zaterdag, zondag en maandag in de nieuwe bejaardenso ciëteit (het voormalige Klein Patro naat) te Hïlst, een tentoonstelling van door de damesleden in hun vrije tijd vervaardigde handwerken. Er worden geborduurde kussens, wandkleden,, aplicatiewerk en ander kunstnaaldwerk tentoongesteld. In totaal omvait de expositie 220 werk stukken. Naast de door de dames vervaardigde werken zullen ook verschillende vrije-tijdswerken van de mannen worden getoond, zoals enkele prachtige scheepsmodellen, verschillende schilderstukken en houtsnijwerk. Ter bestrijding van de onkosten is aan de tentoonstelling een loterij verbonden, waarbij men de door de dames vervaardigde handwerken kan winnen. De loten worden deze week huis aan huis aangeboden. De tentoonstelling is op alle drie de dagen geopend van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur. De expositie biedt de bezoekers te vens de gelegenheid kennis te ma ken met de nieuiwe bejaairdensocië- teiit. niets had in te brengen. Hier luiden de setstanden 4—15, 3—15, 1—15 en 4—15. De heren van Clitex 2 deden het in hun tweede wedstrijd veel beter en speelden verrassend maar volko men verdiend gelijk tegen het ster ker geachte Ambulo 2. Het was slechts op het nippertje dat Ambulo 2 door de vierde set met 68 te wvnnen, een nederlaag kon voorko men. Ambulo 2 had het in de twee de wedstrijd tegen het laaggeplaat ste WC heel wat makkelijker en won zonder veel moeite met 04. Ambulo 3 behaalde een normale overwinning tegen Scholencombina tie 2 dat zich wel goed verdedigde maar de nederlaag niet kon vermij den. KPJ 2 tegen WC eindigde met een verwachte overwinning van KPJ 2, dat ook nog steeds ongesla gen is. THOR had het moeilijker dan verwacht tegen hekkesluiter Dageraad, maar de mannen uit het ziekenhuis wonnen tenslotte toch verdiend met 31. De wedstrijduitslagen: Cactus 1 - Clitex 2 4—0: Clitex 2 - Ambulo 2 22; GVC - Cactus 1 04: Ambulo 3 - Scholencombinatie 2 40: WC - Ambulo 2 0—4. KPJ 2 - WC 4—0: THOR - Dageraad 31. De rangschikking: 1 Cactus 1 11, 11, 0, 0, 22; 2 Ambulo 2 12. 10, 1, 1, 21; 3 Lyb. - Verstraeten 10. 10, 0, 0, 20: 4 KPJ 2 10, 10, 0, 0, 20; 5 Scholencomb. 1 12, 6, 0, 6, 12; 6 THOR 11, 5, 2, 4, 12; 7 Cactus 2 10, 5, 1, 4, 11; 8 Ambulo 3 13. 5 1 7, 11; 9 GVC 11, 4, 1, 6, 9; 10 CVC 2 9, 4, 0, 5, 8; 11 Clitex 2 11, 1, 3, 7, 5; 12 Clemavo 12. 2 1 9 5; 13 Scho lencomb. 2 10, 1, 1, 8, 3; 14 WC 12, 1, 1, 10, 3; 15 Dageraad 10, 1, 0, 9, 2. (Van onze correspondent). SCHOONDIJKE In de rijks middelbare landbouwschool te Schoondijke vergaderde de afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Fruittelers Organisatie. Er werd uitvoerig gediscussieerd over de resultaten van het afgelopen seizoen, nadat de heer H. Moeliker uit Terneuzen als vertegenwoordiger van het rijkstuinbouwconsulen- tentschap een inleiding had gehou den over de moeilijkheden in de fruitteelt. De bestuursleden M. v. Iwaarden en A. v. d. Bliek uit Aardenburg traden af en als nieuwe bestuursle den werden gekozen de heren J. H Schippers uit Groede en A.O.C. van Waes uit Schoondijke. Bij de verde ling van de bestuursfuncties werd de heer J. H. Schippers de nieuwe voorzitter. Vice-voorzitter werd de heer A. A. van Weijnsbergen uit Biervliet. De heer A. O. C. van Waes zal als secretaris optreden. Schietingen Zaterdag 12 en zondag 13 december vinden er schietwedstrijden plaats in het vere nigingsgebouw in de Noordstraat. De wedstrijden beginnen om 3 uur. sint Sebastiaan Uitslag 4e pun- tenschieting: Hoogvogel en beide zijvogels niet af; le kal. Alfred Dhont; 2e niet af. Meeste kleine vogels J. v. Iwaarden :5 stuks). Stand kampioenschap 1. Jules de Rijcke met 20 punten, 2. J. Cattoor, H. v. Iwaarden, D. van Hermon en J. van Iwaarden met ieder 19 pun ten. Uitslag 4e klepschieting: 1. H. Lippens 3 kleppen, 2. H. v. Iwaar den, J. Cattoor, J. van Iwaarden P. Lippens, ieder 2 kleppen. Uitslag 5e puntenschieting: Hoogvogel J. Cat toor; le zijvogel J. Cattoor; 2e niet af; le en 2e kal P. Lippens; meeste kleine vogels D. v. Hermon en E. de Wispelaere (ieder 5 stuks). Stand kampioenschap na 5 schietingen: 1. J. Cattoor 28 p, 2. D. v. Hermon 24, 3 H. van Iwaarden 23 punten. Uit slag 5e klepschieting Rob de Rijcke, P. Lippens, P. Blondeel en H. Lip pens, ieder 2 kleppen. Stand kampi oenschap na 5 klepschietingen: 1. H. Lippens 12 kleppen, 2. J. van Iwaar den 9 en 3. H. de Rijcke 7 kleppen. Uitslag beschrijfschieting om hanen met 48 schutters: hoogvogel niet af; le zijvogel Luc Blondeel, Aarden burg, 2e J. van Iwaarden, Sluis; le kal A. Brandens, Moerkerke B; 2e niet af. Beker L. Janssens, Knokke. Hanen: 1. J. v. Rollegem, Wenduine; 2. A. Brandens, Moerkerke; 3. Fr. de Lille, Maldeghem; 4 R. de Wispelae re, Aardenburg; 5. L. Janssens, Knokke; 6. Luc Blondeel, Aarden burg; 7. Rob Deveneijs, Watervliet; 8. E. Laureijns, Maldegem; 9. J. Lampo, Moerkerke. Prijsvogels: 1 Rob De Rooze, Aardenburg; 2. E. Gijsel, Oostburg; 3. R. de Wille, Oedelem; 4. R. Mouton, Knesselaere. Kampioenschap A.B.C. Uitslag 10e clubbolling, tevens beslissend voor het kampioenschap 1970: 1. M. Kegel-E. Rijckaert; 2. A. Leliaert- Rob van Rie; 3. A. van Pamelen-R. de Vriend; 4. A. de Kesel-H. Wijf fels. Na deze uitslag is E. Rijckaert definitief kampioen '70 geworden. De huldiging zal plaats hebben op zaterdag 12 december in „Centraal" te Aardenburg, gevolgd door het traditionele mosselmaal en bal. Vol ledige uitslag kampioenschap A.B.C. 1970: 1. E. Rijckaert 23 punten; 2. Rob van Rie 19; 3. E. van Rie 18; 4. F. van de Walle 16; 5. M. Kegel 14; 6. O. Dhoore 13; 7. A. Leliaert 12; 8. R. Martens 11; 9. R. de Vriend 11; 10. J. Smoor 10; 11. A. de Kesel 8; 12. A. van Pamelen 8; 13. F. v. d. Dries 7; 14. H. Wijffels 7; 15. H. Moens 5; 16. A. de Clerek 4; 17. P. v. d. Kerkhove 4; 18. M. Wauters 4; 19. R. de Clerek 3; 20. H. Goe- thals, R. Geernaert, G. Rijckaert, P. Temmerman, ieder 0 punten. Vogeltentoonstelling De plaat selijke vereniging „De Edelzanger" hield in de zaal van café „De Zwaan" een vogeltentoonstelling waarvan de uitslag luidt als volgt: A. Vermeersch, kampioen pigment E.K. 88 punten; A. Vermeersch, kampioen pigment O.K. 88 punten; A. Vermeersch, kampioen vetstof E.K. 88 punten; 1. van Belleghem, kampioen vetstof O.K. 88 punten; E. de Baerdemaeker kampioen bastaar den O.K. 88 punten; E. Verhulst, kampioen grasparkieten E.K. 88 punten; E. Corthals, kampioen grote parkieten, O.K. 88 punten; T. J. Hol, kampioen zebravinken E.K. 86 pun ten; J. Beun, kampioen tropen O.K. 89 punten,- J. Beun, kampioen tro pen E.K. 88 punten; E. Dhont, kam pioen. Chin, dwergkwartels O.K. 88 punten. De Bondsprijzen waren voor: E. Verhulst, bondskruis; J. Beun en A. Vermeersch. Opbrengst fancy-fair De bij gelegenheid van de officiële opening van het bejaardentehuis „Coensdika" gehouden fancy-fair heeft in totaal f 1813,62 opgebracht. De pop waar van de naam geraden diende te worden heette Clementine. De naam van de pop werd geraden door mevr. Weijnen uit de Boelaertstraat. Kollekte De opbrengst van de kollekte die door de leden van de Volleybalclub De Kikkers werd ge houden ten bate van het Nationaal Jeugdfonds bracht f 307,07 op. Schietingen In de loop van deze maand organiseert; vereniging Sit.-Sébastiaan een aantal wedstrij den kalkoenschdeten. De eersite wed strijden worden gehouden op 12 de cember in 's Lands Welvaren. Men begint dan om kwart voor acht. Op 19 december begint men al om half drie. Ook nu in 's Lands Welvaren. Op 15, 22 en 29 december wordt steeds vanaf acht uur geschoten in het Sportpaviljoen. Schieting De uitslagen van de schietingen bij L. Vermeu te Zuid dorpe waren: hoogvogel: Alph. de Vlieger Koewacht, le en 2e zijvogel: Ko Martens Koewacht, meeste klei ne vogels Alph. de Mey Zuiddorpe (5 stuks). Er waren 43 deelnemers. Zondagschieting, eveneens bij L. Vermue. Hoofdvogel: M. de Cock Zuiddorpe, le zijvogel: J. van Es- broeck, 2e zijvogel: (na loting) A. de Scheper. Meeste kleine vogels Ko de Cock Zuiddorpe (8 stuks). Extra supriseschieting L. van Damme en A. Buylaert. Er waren 34 schutters. De Zwaluwen Zondag zal de duivenmaatschappij „De Zwaluw' haar voorlaatste hoptentoonstelling houden in het lokaal bij Ed. Ottjes. Op deze tentoonstelling zullen de volgende liefhebbers hun duiven tentoonstellen: A. Sturm, L. van Dorsselaer, F. Blommaert, Joh. van de Velde, J. Janssens, C. van Hels- land, C. Blommaert, P. Rottier en A. van Remortel. Kaarten Zondag zal in café „Sport" bij P. Colegem een prijs- kaarting worden gehouden. Deze keer zullen de hoofdprijzen bestaan uit hammen, coteletten en poular- den. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT „Sloep zonder visser". Dit is de toneelproduktie, waarna de Heikantse Komedie dit jaar weer probeert te mikken op twee volle van het verenigingsgebouw in Heikant. Op zondag 13 en maandag, 14 decen ber wordt in het verenigingsgebouw dit toneelspel uitgevoerd. Het is i« soort moderne versie van het klassieke „Marieke van Niemegue". een moti lijk spel voor degenen, die het brengen moeten, hopelijk aantrekkelijk voot de mensen, die er naar moeten kijken. De afgelopen weken is onder lei ding van regisseur Walter de Bruijn (27) uit Sint Jansteen, hard aan de repetities „getrokken". De Heikantse Komedie wil dit jaar zo goed mogelijk uit de bus komen: weer een stapje verder zetten op de weg van de „evolutie", die de groep voorstaat. „We proberen via-via te komen tot het moderne blijspel", verteld Walther de Bruijn. Zes jaar geleden, toen de meeste amateurtoneelclubs zaten aan te kij ken tegen diepe depressies, omdat het van geen kanten meer wilde lukken, trok hij de stoute schoenen aan en stichtte, geïnspireerd door de bezielende leiding van andere toen malige Zeeuwsch-Vlaamse toneel prominenten, in Heikant een op moderne leest geschoeide toneel vereniging. Het werd een clubje van jonge enthousiaste mensen. Misschien in het begin zefs wel wat te jong. De gemiddelde leeftijd was zestien en zeventien jaar. Nu ligt die uiteraard wat hoger, maar de Heikantse Komedie kan zich nog steeds tot de jongere to neelverenigingen rekenen. Dat heeft uiteraard zijn consequenties voor het geleverde werk. Regisseur Wal ther de Bruijn wekt de indruk het zijn tien spelers niet al te gemakke lijk te maken. Waarom ook? De leden van de groep willen kwalita tief goed toneel leveren. Daarom slechts twee voorstellingen per jaar. Maar dan wel zo goed mogelijke. „De Heikantse Komedie werkt be wust aan een evolutie. „Opvoeding" wil ik in dit kader niet noemen, maar het komt er eigenlijk wel op neer. Elk jaar proberen we een stapje vooruit te gaan, in de hoop nog eens ooit datgene te bereiken, wat we voorstaan en waar we naar streven: modern toneel", aldus de heer De Bruijn.. Waarom richt een jonge toneel groep zoals de Heikantse Komedie, zich niet specifiek op de jonge gene ratie? De mogelijkheden tot het brengen van modern, misschien wel experimenteel toneel zouden dan wellicht groter zijn? Walther de Bruijn: „Die groep toneel-geïnteres seerde jongeren in ons werkgebied is niet zo groot. Dat is de reden dat de Heikantse Komedie nu in het oude amateur-toneel-stramien naar nieuwe vormen probeert te zoeken, zonder dat dit ten koste gaat van het zo broodnodige publiek. Walther de Bruijn (in het dage lijks leven bedrijfsleider) hoeft niet ontevreden te zijn. Hij heeft een kritische instelling. Het is een regis seur, die van zijn spelers en zich zelf een volle inzet verwacht, maar begrip heeft voor de moeilijkheden en bereid is er rekening mee te houden, evenals hij dat doet met het conventionele toneel-publiek. De groep kan jaarlijks bij de traditio nele uitvoeringen rekenen op rede lijke belangstelling. „Er zit wel toe komst in", zegt de regisseur tot slot. Uitvoering O.K.K. De muziek vereniging O.K.K. geeft op zaterdag 12 december in het verenigingsge bouw „Westkapelle Herrijst" een gecombineerde muziek- en toneel uitvoering. Het muziekgedeelte voor de pauze wordt verzorgd door de fanfare, de drumband, de jeugdfan- fare O.K.K. en de boerenkapel. Na de pauze speelt de toneelafdeling van O.K.K. het blijspel „Commissa ris Manus vertelt". Het programma wordt besloten met een bal. Toneel-regisseur Walther Bruijn van de Heikantse Komei „Ze zijn in een jaar tijd veel seré zer geworden". (Van een onzer verslaggevers) HULST In café De Veel» bij S. Bommaert te Hulst weidt prijsschietinig gehouden op de - gende wip, waaraan 32 schut deelnamen. Er werd geschotei één wip. De uitslag luidt als i de hoogvogel werd geschoten do Gijsel te Koewacht, de eerste i gel was voor J. de Waal te Oss se, de tweede zijvogel voor Ai de Branden te Kapellebnig. meeste kleine vogels, 6 stuks. den geschoten door A. Ongenaf KapeUebrug. 26 - 2' Tevens 26 december PRIJZEN 15,50 - 1 (Van onze correspond MIDDELBURG. Ond; feit dat de gespannen sfe( arbeidsmarkt in ZeelandJ duurt, valt er toch een li name te constateren in d naar arbeidskrachten. We eind okober nog 2007 mat abeidskrachen gevraagd, e vember waren er dit no. 1838. Voor vrouwen blijvi cijfers iets constanter liggt oktober was de vraag 1008 november 1019. Bij de vil vertoont het cijfer zelfs eer stijging. Dit is echter niet te wijten actie „Op de vrouw af". O het feit, dat het tijdens deze storm liep in het arbeidsbur Middelburg zijn de naweeën 1 actie nihil te noemen, aldus recteur van het gewestelijk a bureau te Middelburg, de h. Bogerd. Er bestaan momenteel plaatsingsmogelijkheden voor dere vrouw, daarmee bedoel: dan die vrouwen van 19 ja ouder. Toch is het een beetj tegenvaller dat er in werkeli ook msrar zo weinig geplaatst den, aldus de heer Bogend. Hi dit vooral aan de extreem ho I sen, die vooral de gehuwde wc B de vrouw stelt aan een eve; I plaatsing in het bedrijfsleven. De vraag naar bouwvakkers burgerlijke cn utilfteiitssectO: terug van 445 eind oktober tc eind november. Ook bij de m bewerkers vsplt een teruggang o,rfafi te constateren, namelijk 813 eind oktober tot 765 eim vember. De totale vraag naar aelijk personeel liep terug me; Dat is in deze tijd van het jaar abnormaal verschijnsel, aldus c reoteur van het districtsbureau de arbeidsvoorziening in Zeeli vergelijking met het vorig steekt de werkgelegenheid zeil zonder gunstig af bij die va- vorig jaar. Toen was de vraag wannelijk personeel eind io85. 's opmerkelijk te constat de grootste vraag naar z Mannelijk als vrouwelijk perse bestaat in Midden-Zeeland, aan 596 mannelijke, Middelburj en Vlissingen 301 mannelijke oeidskrachten gebruiken. oeeuwsch-VIaauderen heeft Ter en dan een uitschieter met krachten?11 253 manneIijke arb TT rv.--."-"i woraen in de confectieind (Van een onzer verslaggevers) HULST. Burgemeester P. Molthoff van Hulst heeft in het programma „Het land der dwa zen", dat gisteravond door de KRO via Nederland 2 werd uit gezonden, gezegd de geplande ont wikkeling op de linker Schelde- oever in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren en Belgë beangstigend te vin den. Hij vertelde in een interview met programmamaker André Truyman het totale gebrek aan bilateraal overleg tussen België en Nederland te betreuren. De burgemeester toonde een geo grafische kaart, waarop hij aan de hand van onofficiële informatie de verwachte industriële expansie in beeld had gebracht. Up die kaart stelde een klein wit ---•-- plekje het woongebied voor dat op 77 Ugen en wél van drie de lange duur in Oost-Zeeuwsch- ",lr Vlaanderen zal overblijven. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Zaterdag de jaarlijkse onderlinge tentoonS ling plaats van postduivenverrt Hoop ui< Biervliet. De inge* duiven worden 's morgens g''" dO"r 'hr. J Boute uit Kaprijke De duiven zijn ingedeeld ij klassen: oude doffers en duivü jarige doffers en duivinnen: J< doffers en duivinnen, late jon? fers en duivinnen. Per ingr" drietal is een prijs Na de keuring b heid de tentoongestelde duiven duivenlokaal Willem Beukels I'1 Bij de vraag naar vrouwen sfl yoes nog steeds de kroon (402 va ]"_j totaal 1019). Veertig pro v™ deze vrouwen kunnen onde worden in de confectieinc Vlvm kunnen 30 tot wniwen plaatsen. Middelburg s' vraag betreft op de twe met 167 aanvragen. Dit gi aan vrouwelijke werknen getoi0 ,?„?ober werd het magis al 1000 voor Zeeland overeet den we-: Z01'gt ervoor dat ook hier ^gevers bereid zijn de oude dat a aten tot het bedrijfsleven toer» t vraag naar jeugdige werk s zelfs wat afneemt. I der6 f ®ogerd vond het bijz on f at de arbeidsma 1 p Walcheren, ook ad is deze In het programma sprak verder nog professor K. van Isacker uit Antwer pen, die zijn afkeuring liet blijken over de uitbreidingsdrift van de Bel gische overheid. Geruime tijd geleden heeft prof. Van Isacker de ongebrei delde expansiezucht van de Beigen aanhangig gemaakt in een boek met dezelfde titel als de gisteravond ver toonde film. Op dat kritisch werk is in eerste instantie weinig gereageerd. De film die gisteravond door de KRO is uitgezonden, wordt a.s. vrijdag in sporthal Den Dullaert in Hulst nog maals vertoond aan het begin van de milieu-avond, die dan in het vesting stadje wordt gehouden. (Van onze correspondent) OOSTBURG DinsdL om elf uur was brand on' het industrieterrein achter oe toren in Oostburg Werklied^ ren bezig het in aanbouw magazijn van de rijksg» dienst te beleggen met m33" Oostburgse brandweer had de A snel onder de knie. De soW beperkt. en. Per ingeW I Vooruitzichter voor donderd en vrijdag, opgesteld doo het K.N.M.I. o dinsdag om 18.00 uur: Overwegend P'aatseliik droog, vorst. 4 en *n de nacht lich tot 4; minn?erdag: aantal uren zon: ^x.-temA mp,: om3treeks norm at °P een omstreeks normaal; ka 12 uur. q_°&e periode van minste] heel droov LrOCer]t; kans °P een S Voor ,,5"j "O procent, tot 4; aantal "ren zon: biax.-w'mP-: omstreeks norma: Op „P"* omstreeks nnrmaal* lz-o 12 ttttr* QC - - -«•«MAi.Abwj el drono Pr,ocent kans op een g g etmaal: 80 procent. omstreeks normaal; kaï periode van minste:

de Stem | 1970 | | pagina 2