Johan Cray ff - vroegtijdig vervangen - kreeg weinig kans zijn talent te tonen LARSEN RUKTE OP IN PALMA Grote prestatie stier te Clay incasseerde meer dan ooit tegen Oscar Bonavena ME Eé België-Mexico trok meeste toeschouwers Seeler scoorde doelpunt EERVOLLE NEDERLAAG FEIJENOORD Sparta in topduel favoriet lindenbee FRAZIER „Clay zal z'n dansschoenen nodig hebben" Opstellingen AU LU Z.4&- X X X X X v X X X X X X X X ONVERWACHT GEPOLST BIJ THEO MIDDELKA? &Verricht' zal b« "Theo 14 WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 IS «3 CRUYFF: WEINIG KANS. BENFICA KLOPTE DE „REST VAN EUROPA" LISSABON (ANP) Benfica heeft gisteren in Lissabon met 32 gewonnen van de „rest van Europa". Het was een benefietwedstrijd voor Mario Coluna, de voormalige aan- voerder van Benfica, die zijn carriè re gaat beëindigen. Bij de rust stond Benfica met 20 voor door treffers van Eusebio en Simoes. Na de pauze scoorden IJwe Seeler (West-Duits- land), Jose Garate, Spanje en Artur Jorge, Benfica. Er waren 55000 toe schouwers. Johan Gruiijff heeft de eerste 39 minuiten van de ontmoeting als rechtsbuiten meegespeeld, de Schot Williie Henderson verving hem. Het was een beslist niet opwindende wedstrijd, waarin de „rest" voor de rust veel sterker was, maar er niet in slaagde te scoren. Eusebio gaf Benfica na een goed half uur de leiding. Een minuut voor het rust- signaal bracht Simoes de stand op 20 voor de Portugezen. De Euro pese sterspelers kwamen individueel wei tot goed sped, maar de samen hang in de combinaties ontbrak te vaak. Na de rust was echter duide lijk sprake van een beter onderling begrip waardoor „de rest" de ach terstand kon inlopen. Hendersen leidde met twee passes op maat die eerste treffers vain de ploeg in. De Westdiuitser Uwe Seler en Jose Ga rate van Atletico Madrid benutten de kansen, waardoor de stand weer werd: 22- Eusebio, de „Parel van Mozambique", was met zijn clubgenoot Simoes uitblinker in het team van Benfica, dat de benefietwedstrijd ter gele genheid van het afscheid van zijn aanvoerder Kubala tegen de van Europa" met 32 won. PALMA (ANP) De Deense grootmeester Bent Larsen begint in het interzone schaaktoernooi van Palma oP toeren te komen. Na een aarzelend begin bezet hij na de twintigste ronde de tweede plaats. Larsen lijkt zeker van een plaats bij de eerste zes die overgaan naar het kandidaten-toernooi. Zijn weg wordt echter nog gekruist door de sterk spelende Gelier en Poloegajevski. De eerste drie - Fischer, Larsen en Geiler - zijn toch min of meer zeker van een plaats in het kandida ten-toernooi. In de drie nog te spe len ronden zal er echter hevig strijd worden geleverd om de vierde .vijf de en zesde plaats. De Oost-Duitser Uhlmann (4) heeft twaalf punten. In de volgende ronde speelt hij te gen de Westduitser Hübner, die de vijfde plaats bezet met liy2 punt en ZÜBICH (ANP) De F.I.F.A. heeft gisteren in Zürich de exacte aantallen bezoekers van het wereld kampioenschap voetbal in Mexico bekendgemaakt. In totaal werden er 1-673.975 toe gangskaarten verkocht- De wedstrijd in groep een tussen Mexico en België trok het hoogste aantal toeschouwers 108.192. De finale Brazilië-Italië werd bij gewoond door 107.412 toeschouwers, op de derde plaats komt het duel tussen West-Duiitsland en Uruquay met 104.403 toeschouwers 102.444 mensen zagen het zenuwslopende treffen tussen West-Duitsland en Italië. Aan de voetbalbonden van de deelnemende landen heeft de FIFA reeds een bedrag overgemaakt van 2.055.000 dollar - ongeveer 8 miljoen gulden. nog twee afgebroken partijen. De zesde plaats van Mecking is erg wankel. Mecking verloor in de twin tigste ronde van Larsen en heeft nu 11% punt. Relatief sterker staan Portisch en Taimanov, die beiden 11 punten hebben en nog twee afgebro ken partijen moeten uitspelen. De uitslagen van de partijen uit de twintigste ronde zijn: Mecking (Bra) Larsen (Den) 01, Ujtu- men (Mon) Smyslov (Rus) 01, Suttles (Oan) Fischer (VS) 01. Uhlmann O. Did) Hort (Tsj) 1—0. De volgende partijen werden afge broken: Portisch (Hong) Naranja (Fü), Geiler (Rus) Restoevsky (VS), Poloegajevski (Rus) Matu- lovic (Zsl), Minic (Zsl) Gligoric (Zsl), Jiminez (Cub) Addison (VS), Taimanov (Rus) Filip (Tsj), Rubinetti (Arg) Hübner (W-Dld), Ivkov (Zsl) Pannoe (Arg). De in de negentiende ronde afge broken partij tussen Mecking en Suttles is „remise" verklaard en zal niet worden hervat. Na 20 ronden is de stand: 1. Fischer 13% (2 afgebroken partij en), 2. Larsen 13, 3. Geiler 12% (1), 4. Uhlmann 12, 5. Hübner 11,5 (2), 6. Mecking 11%, 7. Taimanov 11 (2), Portisch 11 (2), 9. Gligoric 11 (1), 10. Poeloegajevski 10% (1), 11. Panno 10 (1), 12. Smyslov 10 (1), 13 Minic 9 (2), 14. Ivkov 9 (1), 15. Hort .9 (1), 16. Suttles 9, 18. Matulo vic 7% (2), 18. Reshevsky 7% (1), Naranja 7% (1), 20. Addison 7 (1) Filip 8 (1), Ujtumen 7 (1), 23. Rubinetti 5 (2), 24 Jiminez 4 (2). VOETBAL Willie Johnston, de linksbuiten van Glasgow Rangers en van het Schotse elftal (8x) heeft van de Schotse voetbalbond te horen gekregen dat hij is geschorst voor zes weken. Deze straf is het gevolg van het feit dat Johnston op 25 november in de wedstrijd Glasgow Rangers-Hibernians uit het veld werd gestuurd. Het was de tiende keer in zijn carrière dat hij het speelveld op bevel van een scheids rechter moest verlaten. Seeler scoorde zijn doelpunt in de 58e minuut, nadat doelman Henrique, gehinderd door de Westduitser, de bal, die Hendersen hoog voorzette, niet afdoende kon wegwerken. Hen rique raakte bij deze actie gebles seerd. Fonseca verving hem. Ook de reserve-doelman van Benfica maakte een fout. Dat leidde een kwartier voor tijd tot de gelijkmaker. De voor zet van Hendersen van de vleugel beoordeelde hij verkeerd, waardoor Garate een klein kwartier voor tijd de rest naast Benfica bracht. De 55.000 Portugese toeschouwers zou- dien echter hun overwinning krijgen. Daarvoor zorgde Artur Jorge in de 76e minuut met een briljant schot, waarop doelman Bento geen verweer had. MONTICELLO (NEW YORK) (AP) Joe Frazier, wereldkampioen der zwaarge wichtboksers zei, dat Cassius Clay „in de roos schoot" met de linkse hoek, die hem in de 15de ronde naar een zege op Oscar Bonavena voerde. Frazier volg de het gevecht in Monticello via een speciale televisie-uitzen ding. „Dat was een goede ronds voor Clay", zei Frazier. „Maar tot die 15de ronde had ik Oscar elke ronde gegeven. Ik vind. dat Clay smerig bokste. Hij lum melde maar wat rond met Oscar". „Ik ben klaar voor hem", merkte Frazier op over het verwachte gevecht om de wereldtitel. „Zeg hem, dat 'ie zijn dansschoenen moet aan trekken. Die zal 'ie nodig heb ben". WIELRENNEN De Belg Eric de Vlaeminck heeft in de Noorditali- aanse stad Lecco een internationale veld-rit gewonnen. Hij legde het par cours van 23,5 kilometer af in een uur en 16 minuten. Ook de twee andere ereplaatsen waren voor Bel- gen: Albert van Damme finishte op 20 seconden en René Declerque op 1 minuut 15 seconden- Benfica: Jose Henrique (vervangen door Fonseca), Toni, Humberto, Zeca, Adolfo, Vitor Martines (Nene), Colu na (Matine), Jaime Graca, Artur Jonge, Eusebio, Simoes. Europa: Iribar (Spanje, vervangen door Bernto, Portugal), Suarez (Span je), Gallego (Spanje), GemmeR (Schotland), Pirri (Spanje, vervan gen door Hunt, Engeland), Moore (Engeland), Cruijff (Nederland, ver vangen door Henderson, Schotland), Seeler (West-Duitsland), Hurst (En geland, vervangen door Garate, Span je), Osgood (Enbeland), Djazic (Joe goslavië, vervangen door Rodila, Spanje). Scheidsrechter: Joaquim Campos, Portugal. BARCELONA (AP) Feijenoord heeft gisteravond in BARCELONA een vriendschappelijke ontmoeting tegen de gelijknamige club met 23 verloren. De Rotterdammers lieten echter door hun techniek en samenspel een uitstekende indruk achter- De Bar- celona-doelpunten werden gemaakt door Rexach, 2 x en Marti Filosia. Voor de Rotterdammers scoorden Van Hanegem en Wery, die Kind- vall had vervangen. De opstelling van Feijenoord: Treytel, Schneider, Israël, Laseroms, Van Duivenbode, Hasil, Jansen, Kindvall, Wery, Van Hanegem, Ro- meijn en Moulijn. Er waren onge veer 20 000 toeschouwers. Henk Wery: doelpunt. BREDA Het laat zich aan zien dat de vooraanstaande rol van ADO en Sparta binnen niet al te lange tijd, zal worden over genomen door Feijenoord en Ajax, die beide momenteel weer in topvorm steken. Sparta moet namelijk als dui delijk favoriet beschouwd wor den in het topduel met de Hage naars. En wel om verschillende redenen. Ten eerste heeft ADO op het ogenblik te kampen met een reeks geblesseerde spelers. Ten tweede is het gelijke spel (00) tegen Excelsior een aan wijzing voor de vorm, waarin ADO steekt. Daar komt dan nog bij, dat Sparta op Spangen schier onverslaanbaar is. Bovendien hebben de Rotterdammers hun produktiviteit op een constant peil gehouden, terwijl de schot vaardigheid van de ploeg van trainer Jezek drastisch is afgeno men. Voor Feijenoord zijn er geen problemen tegen Holland Sport. Nu de wereldcuphouders duidelijk uit de impasse zijn en hun vorm van het vorige seizoen weer benaderen, is er geen enke le kans voor de pupillen van Cor van der Hart op meer dan een nederlaag. De gevoelige nederlaag tegen Ajax zal revancheggvoelens bij Haarlem hebben opgeroepen. Of Haarlem die zondag tegen AZ'67 kan uitleven, valt echter sterk te betwijfelen, daar de Alkmaarders er steeds beter inkomen. Een ge lijk spel lijkt dan ook het hoogst haalbare voor Haarlem. NAC zit diep in de zorgen en voorlopig zal dat wel zo blijven. Het is tenminste niet aanneme lijk dat de ploeg van Leo Canjels tegen Go Ahead ineens uit zijn slof zal schieten. Eerder is te verwachten dat NAC een regel matige nederlaag zal lijden tegen de formatie van trainer Jezek, die in het duel met PSV (33) zelfs de toon aan gaf. PSV mocht tegen Go Ahead van geluk spreken dat het een Haarlem-AZ '67 Hjöll. Sp.-Feijenoofd NAC-Go Ahead PSV-NEC Sparta-ADO Excelsior-DWS H'veen-Den Bosch FSC-Heracles DFC-Willem II SVV-W ageningen Roda JC-HDVS PEC-Eindhoven Gooiland-Limb. gelijk spel werd. Toen de Eind- hovenaren met 20 achter ston- den, gaf eigenlijk niemand meer een cent voor hun kansen. Dat PSV desondanks terugkwam tot 23 getuigt van een grote veer kracht. En juist die veerkracht zal PSV ook hard nodig hebben tegen NEC, dat Twente een punt ontfutselde, maar gezien de krachtsverhoudingen meer had In de eerste divisie staat FC Den Bosch nog steeds fier aan kop. Dat zal na zondag nog zo zijn, want Heerenveen zal te zwak blijken om de Bosschena ren van de winst af te helpen. Heracles is de runner up in deze klas. De Almeloërs zullen hun opmars voort kunnen zetten te gen het dit seizoen wel erg te genvallende FSC. Het terrein voordeel zal DFC vermoedelijk een zege opleveren tegen Willem II. SVV verschillen weinig van kracht, zodat een puntenverde ling in de lijn der verwachtingen ligt. Hermes DVS staat hoger op de ranglijst van de tweede divi sie dan Roda JC, maar het zal toch blij mogen zijn als het een punt uit Limburg weghaalt. PEC - Eindhoven is de topper in de tweede divisie. PEC kan zondag vrij zeker weer volledig aantre den en dat zou wel eens op een nederlaag voor Eindhoven kun nen uitdraaien. De steun van het eigen publiek kan Gooiland aan een overwinning op Limburgia helpen. NEW YORK (ANP) Cassius Clay, de oud-wereldkampioen bok sen, in het zwaargewicht, heeft maandagavond in New York het ge vecht tegen de Argentijn Oscar Bo navena gewonnen door technisch knock-out in de vijftiende en laatste ronde. Voordat de arbiter ingreep was Boneva kort achter elkaar twee maal neer geweest. Door de overwinning op Bonavena is Clay opnieuw een stap dichter gekomen bij een gevecht om de wereldtitel. Cassius Clay heeft in een gevecht met de ijzersterke Oscar „Ringo" Bonavena, die enkele weken geleden van de Argentijnse boksbond een verbod kreeg om in eigen land uit te komen wegens zijn lange haar dracht, waarschijnlijk meer moeten incasseren dan in zijn dertig voor gaande partijen. Clay had zich hert gevecht tegen Bonavenia, dat voor de oud-wereld kampioen de wieg moest openen naar een duel om de titel met Joe Frazier, waarschijnlijk heel weit ge makkelijker voorgesteld. Maar na de eerste ronden moet „Mohammed Ali" gemerkt hebben dat hij in de Madison Square Garden van New York voor die zwaarste partij toit nu toe uit zijn loopbaan stond. Zes weken na de overwinning op Jerry Quarry, die na drie ronden uiit de strijd werd gehaald, moest Clay al les geven om de gevaarlijke Argen tijn voor hert eind van de laatste ronde te verslaan. Clay die enkele dagen voor het gevecht met Bonavena al had aange kondigd dat hij zijn tegenstander in de negende ronde zou vellen, her haalde zijn gebruikelijke groot spraak enkele uren voor de wed strijd bij de weging. „Ik zal dit keer wat meer tijd nodig hebben dan normaal, maar in de negende ronde is het toch wel gebeurd", had Clay zijn 92,5 kilogram wegende en 3,7 kilo lichtere tegenstander toege voegd. Bonavena, bekend om zijn grote kracht, was weinig onder de indruk van Clay's grootspraak. „Clay ging nog nooit knock out maar ditmaal zal het in de elfde ronde gebeuren". De ruim 19.000 toeschouwers in de Madison Square Garden zagen Bona vena vanaf de eerste gongslag fu rieus aanvallen. De Argentijn, die twee maal op purnten verloren heeft kreeg al na de eerste slagwisselimg een waarschuwing wegens een te lage stoot. Clay leek verbaasd door de strijdwijze van zijn tegenstander en bepaalde zich er toe op afstand te blijven. Toch moest Bonavena al in de eerste ronde rust nemen, toen Clay hem met een linkse hoek op de kin trof. De treffer scheen de Zuid- amerikaam nauwelijks te deren, wanit onmiddellijk nadait hij weer overeind was, zette hij zijn aanval len, voornamelijk met linkse swingis, voort. De tactiek van Bonavena irre- teerde Clay, gewoontegetrouw zijn dekking nagenoeg verwaarlozend, duidelijk. De oud-wereldkampioen maakte voortdurend opmerkingen en in de pauze tussen de derde en vierdie ronde kreeg Ciay van een official vam de Neiw York State Oscar Bonavena (links) en Cassius Clay hebben de sporen van vermoeidheid aan het einde van het gevrf duidelijk op het gezicht staan. Arthletic Commissie opdracht te stoppen met het maken van opmer kingen. Hot publiek merkte dat Clay het duidelijk moeilijk had met zijn tegenstander en in de vijfde ronde werden beide boksers her haaldelijk o;p boe-geroep onthaald omdat er weinig actie in het gevecht was. Door de agressieve wijze van boksen had Boneva, cüe door zijn fans met „Ringo, Ringo", werd aan gemoedigd licht voordeel. Na een zeer langzame en weinig opwinden de zesde ronde wijzigde Bonavena zijn tactiek. Hij ging niet meer wild in de aanval en scheen zichzelf ook meer onder controle te hebben. Toch moest Boneva in die ronde enkele treffers incasseren. Eerst werd hij gecounterd met een rechtse directe en direct daarop scoorde Clay met eein links-rechtse combinatie. In de negende ronde moest Clay met een knie op het canvas na een linkse op de maag. Het leek echter meer het gevolg van het uitglijden op een natte plek op het canvas. Scheidsrechter Coran telde dam ook niet. Dat deed de arbiter wel toen Bonavena na een linkse hoek op de kin half door de ringtouwen viel. Bij de vierde tel was de Argentijn weer overeind. Vanaf de tiende ronde ging de vermoeidheid beide boksers duide lijk parten spelen. Clay, die licht bloedde uit de mond, leek echter nog over de meeste krachten te beschikken. Beide boksers weiger den echter het initiatief te nemen. De oud-wereldkampioen gebruikte voornamelijk zijm linkse directe en hoewel hij de meeste van Bonave- na's stoten ontweek, moest Clay in het laatste gedeelte van de partij toch enkele linkse en rechtse hoe ken op hoofd en lichaam niemen. In de veertiende ronde hingen de bok sers na een slagwisseling zeker tiem seconden tegen elkaar zonder eem stoot te plaatsen, waarop het pu bliek weer zijn misnoegen uitte door te fluiten en „boeh" te roepen. Omdat vrijwel iedereen er van overtuigd was dat de partij de volle vijftien ronde zou duren kwam in de laatste ronde het einde toch nog zeer onverwacht. Bonavena probeer de het weer met zijn linkse swing, eenmaal miste hij en kwam daar door half tussen de ringtouwen te hangen. Clay greep zijn kans en met een rechtse op de kin vloerde hij zijn tegenstander voor acht tellen. Duidelijk aangeslagen kwam Bona vena bij de achtste tel overeind en Clay liet zich de overwinning toen niet meer uit handen nemen. Hij stapte direct weer in en na een link-rechtse combinatie vond Bona vena zich languit liggend op het canvas terug. De Argentijn was wel iswaar bij de achtste tel weer over eind maar toen hij vrijwel zonder dekking door Clay tegen de touwen werd gezet, stopte arbiter Conn het gevecht. Er moest op dat moment nog zevenenvijftig seconden worden gebokst. Voor Bomavena was heit de maal in 54 gevechten als nal dart hij het einde vam een vecht niet haalde. Zelfs wereMMl pioen Joe Frazier lukte heit niet i' Zuidamerikaan voortijdig uit !e schakelen. Door de overwinning van Clay 'I Bonavena is het zeker dat de wereldkampioen begin 1971 waarschijnlijk half februari e" titelgevecht krijgt tegen Joe Frafl"' Het is nog niet zeker waar I"1 gevecht, dat volgens insiders mW' een bedrag van tien miljoen la"" op zal brengen, wordt gehouden. grootste kandidaten zijn de Madis' Square Garden in New York en V Astrodome in Houston. Na afloop van het gevecht in Nej York, dat een recette van 615.® dollar opbracht, was Cassius vol Lof over zijn tegenstander: »8j navena is de sterkste bokser die1 tegenover mij heb gehad. Ik wil de wereld dat weert. Hij heeft meer geraakt dan iemand ooit tevo ren. Bovendien stoot hij hard vind Bonavena een aardige val; omdat hij een gentleman is". 0$ zichzelf zei Clay: „Ik ben nog in zo'n goede vorm geweest. Het' tenslotte een grote prestatie om w tien ronden tegen een stier te b0* sen die sterker is dan Joe Frazi8t' Ook Bomavena was na afloop u#® kend te spreken: „Ik was nog 1°?! neer geweest. Clay is de wereW' kampioen. In Argentinië zulle® l. mij geen lafbek noemen en kii geen lafaard". UDEN Jan vi zondag afscheid. Di enveloppe meit inl sohien noig wat m maatschap? zulle den. Van Stee gaat ziiter van T!heo Mi pijn in het hart. 5 afscheid hem er niet den tegenover ons zi pe visie te geven oi* ontwikkelingen in wielrennerij. Van St „Ik beitreur hert dat van de met zoveel b: ces opererende j dreigen te verzandei verschillen tusisen d leidende figuren in VA ME UDEN. Jan van delkamp twee keer u' de laatste maal de v door ruzie of iets de directeur van een vlee naar Uden (midden in ningmeest Ben Mulder wielersport. Jan van S naar Van Stee heeft in paniek te kunnen afwei in paniek. De stroomv op dit moment in bevil en Ben Mulder verliest liet bestuur is er nog moeten overnemen. In zijn riante huis in een houtvuur voor d: sfeertje zorgt, wat draai' fel-oranje stoel, zegt Jai krachtig „ja", op de vri afscheid definitief is. H „ja" wordt even later met: „Ik stop er mee, leiden van een Zeeuwse vanuit Uden bijna on Let wel, bijna onmogelij ben tegen me gezegd: 1 toch voorzitter. Het loo ook. En het liep inder men ziet niet wat voor o ik me moet getroosten laten lopen. Voor iedere was ik buiten de tijd v ren bij voorbaat al vier aan reizen. En we hadde gaderingen. Zeker een i weken. Nu kon ik het combineren met mijn v dat ging ook niet altij andere kant had het oo voordelen om zo ver weg Ik kon nu de grote lij zonder me aan de klein storen. Met kleinigheden dingen, waarvoor je in ee tie in de auto wil spring te regelen of om compr zoeken, maar die achter haald blijken te worden, vaak dat door niet in di springen het resultaat ook der is, dan wanneer ik he doen. De afstand tot Zeela veert voor mij op dit punt' Toch heeft Jan van Stee, ondanks de voordelen bi stoppen. Waarom? Jan v „Mijn huidige functie eist weer dan honderd procent weinige vrije tijd, die d schiet breng ik graag in ir door. Al vind ik het ontzettenc dat ik nu de laatste hobb had, moet prijsgeven. Het ii beroerd om op dit mome Middelkamp „nee" te moe gen, omdat we een probl ty'd tegemoet gaan. En Mi> ook al weg. In feite ko tegelijk, en dat is altijd oondag komt het bestuur Middelkamp niet met een voor het voorzitterschap. A wel veel mensen gepolst. L he wielervereniging hebb Wensen gevraagd zonder da stuur ergens van wist. Ad her, de sportambtenaar van bijvoorbeeld aangezocht. D (Van onze sportmedewerk li i"®®.Hans Lindenberg chameüjke opvoeding aan Goes heeft zich bereid v w zitting te nemen in de s] missie van de RTC „Theo amp Lindenbergh, die i ln„ de ïeugdcompetitie V h gen Zeeland baanbreken «awp speciaal de jeugdzak behartigen. W °i?r de toetreding van S„kan de RT-C- „Theo ]eJüP reeds vanaf 1 januax lid aantrekken. Ook het 1 "L Mejuffrouw Mattie Scte ui te de toekomst bezig ie,he opleiding van de sik. i i volgt momenteel Senboscë^Wielrenleidster in

de Stem | 1970 | | pagina 14