Mondigheid leerling moet meer gestalte krijgen Hoegen-Dijkhof breidt uit Proloog laat jeugd discussiëren over „witmakers5' van de maatschappij VLOl G.S., Péchiney en ministerie bekijken schaderegeling ROB BIJ DIRECTELR H. VERBOON VAN CHRISTELIJKE PEDAGOGISCHE ACADEMIE Boze klant schiet op huis van prostitué TE 'S-HEER-ARENDSKERKE KRO-di over aa leefmili expansn van An Mr. J. Schlingemann op Z.L.M.-vergadering JiSPlilfl r\ Jongetje (6) aangereden door bromfietsster Door klapband twee gewonden en vernielde PZEM- schakelkast Auto reed tegen graafmachine VEROVERING Voorstel Waar naar toe. Afscheid van W. Ova in gemeentehuis Borsele M. Jaspers grote winnaar bij p.v. Zeelandia Landelijke PTT- stiptheidsactie niet merkbaar in Zeeland Speelse vorm Vragen Prikkelen Vloed papier oor uw pen Starre KNVB NAC in moeras Honds Prins Claus nai DINSDAG 8 DECEMBER 1970 IBHll !ï»ISIft|S (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Naarmate de leeftijd waarop jonge mensen onderwijs ontvangen zich verder uitstrekt in de richting van de volwassenheid, kan de school niet langer een instituut blijven waarin slechts éénrichtingsver keer aanwezig is. Bij deze leef tijdsgroep is het de taak van de school om te trachten de bewust- levende mondige mens te vormen. Die mondigheid van de leerling zal dan ook in- het schoolleven ge stalte moeten krijgen", aldus stelt directeur N. Verboon van de christelijke pedagogische acade mie voor Zeeland in Middelburg, in het jaarverslag van zijn insti tuut. „Jammer is natuurlijk dat er vaak een shock-effect voor nodig is om bij de betrokkenen de ogen te doen opengaan. Die schokken zijn er op landelijk niveau in ruime mate aan wezig geweest, zeer in het bijzonder (Van onze correspondent) BROUWERSHAVEN Het zesja rige jongetje Van de B. uit Brou wershaven werd aangereden door een bromfietsster, mevrouw B. uit Noordgouwe toen hij plotseling de Kloosterweg overstak. Beiden liepen verwondingen op en moesten over gebracht worden haar het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Een ongeveer 20- jarige man die een bezoek had ge bracht aan een 24-jarige prostituee te Eindhoven, heeft vermoedelijk vier tot vijfmaal door de ruiten van de protituée haar slaapkamer geschoten. De jongeman die ruzie met de vrouw had gekregen over de finan ciële consequenties van zijn bezoek, had bij zijn vertrek gedreigd haar te zullen doodschieten. Later in de nacht is hij, volgens de politie, waarschijnlijk terug gekomen en heeft op de ruiten geschoten. De kogels troffen geen doel, want de bewoonster was niet thuis. tVan onze correspondent) GOES Op de 's-GravenpoJderse- weg te Goes, juist voorbij het via duct naar Goes, heeft zondagavond tegen twaalf uur een verkeersonge val plaatsgevonden, waarbij de heer H. van de V. en mej. J. J. van H., bei den uit Goes, dusdanig werden ge wond, dat zij per ambulance dienden te worden overgebracht naar het Jo- annaziekenhuis. Een schakelkast van de PZEM werd daarbij vernield, waardoor maandagmorgen een groot gedeelte van Goes zonder stroom zat. De auto waarin zij reden werd ge heel vernield. Het ongeluk is ont- staEKi door een klapband waardoor de bestuurder, H. van de V., de macht over het stuur verloor, een zes tigtal meter door de berm ging, een schakelkast van de PZEM vernielde en vervolgens in een langs de kant van de weg gelegen sloot belandde. (Van onze correspondent) KAPELLE In het Dij kwel te Kapelle is de heer E. uit Kapelle met zijn auto op een graafmachine gereden van de fa. K. uit Biezelinge. Bij het passeren in het donker van het gevaarte op deze smalle weg zag de heer E. te laat de uitstekende wielen. De auto ging over de kop en kwam in de sloot terecht. De heer E. had verwondingen aan hand en armen maar kon na door dokter Facee Schaeffer behandeld te zijn, naar huis worden gebracht. De auto was total-loss. op de kweekscholen. De uit die schokken resulterende golfbewegin gen hebben vanzelfsprekend ook de Keetenstraat bereikt. De diepte van de golfbeweging was hier evenwel aanzienlijk minder dan elders waar door wezenlijk diepgaande conflic ten ons, leraren en leerlingen be spaard zijn gebleven." De heer Verboon stelt verder „Welk standpunt wij ook tegenovei jongerenacties mogen innemen, één ding bleek overduidelijk, namelijk dat verscheidene zaken waarover voorheen jarenlang gepraat moest worden (en dan nog vaak zonder enig succes) thans in één slag ver overd konden worden." De directeur legt uit welke andere gevolgen het democratiseringsproces nog meer met zich meebracht: een cursusjaar waarin de ene vergade ring zich rijgde aan de andere. Voor het lopende cursusjaar geldt boven dien dat de hoeveelheid en intensi teit van de vergaderingen nog toe neemt. Tenslotte stelt de heer Verboon concluderend: „Met het bovenstaan de roepen wij niemands medelijden in. Wel dient duidelijk te zijn dat het gezapige leraars- en opvoeders- bestaan (als dat al ooit aanwezig is geweest) thans definitief tot het verleden behoort..". (Van een onzer verslaggevers) GOES Gedeputeerde Staten van Zeeland, de Péchiney-eonve- nantspartners en de minister van Landbouw zullen gezamenlijk zoeken naar maatregelen als sprake zou blijken te zijn van een continuschade voor de agrarische bedrijven in de B-zone rond de in het Sloe te vestigen aluminium- reus Péchiney. Dit deelde mr. J. F. G. Schlingemann gistermiddag namens het college van G.S. mee in de algemene vergadering van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij in de Prins van Oranje te Goes. Hij maakte bekend dat de provin ciale raad voor de luchtverontreini ging het college vorige week in overweging had gegeven, voor een regeling omtrent de b-zone contact op te nemen met de minister en de convenantspartners. Volgens het rapport-Korver zal de A-zone hele maal afgeschreven moeten worden en worden aangekocht, terwijl in de verdere omgeving van de fabriek niet meer alle gewassen in vrije keuze zullen kunnen worden ver bouwd. „Wij vinden deze industrievesti ging voor het omringend landbouw gebied verontrustend, mede tegen de achtergrond van wat er reeds is en nog kan komen". Zo -had de alge meen voorzitter van de ZLM, ir. J. Prins, in zijn openingswoord al ge steld. „Niet alleen lopen gewassen en dieren in een uitgebreide zone zeer duidelijk gevaar, er is boven dien onvoldoende of slechts gedeel telijk wetenschappelijke zekerheid over het effect van de luchtveront reiniging, met name ten aanzien van de akkerbouwgewassen". De heer Prins achtte het onver antwoord om iemand die regelmatig ernstig schade heeft ondanks ver goeding van directe schade „als een soort fluor-boer zijn bedrijf te laten voortzetten". De ZLM-voorzit- ter was daarom van mening dat men tot herstructurering van zone B moest overgaan. Hij zei het onjuist te achten als een hinderwetvergun ning werd afgegeven zonder dat voor deze kwestie duidelijke begin selafspraken zouden zijn gemaakt. Hij zag een aangepast (met bossen) herstructureringsgebied behalve als bufferzone ook als een goed proef gebied voor landelijk onderzoek op ruime schaal. Ir. Prins kondigde voorts aan, dat de ZLM (die behalve de Zeeuwse ook de Westbrabantse agrarische be langen behartigt) aan de gewestelij ke raden van het landbouwschap en aan de Hollandse Mij voor Land bouw binnenkort een voorstel zal overleggen om er bij het Landbouw schap op aan te dringen een planolo gische commissie voor het zuidwes ten in te stellen. Deze commissie zou de overleg, en coördinatiefunc tie tussen alle organisaties moeten vervullen. In de filosofie van de ZLM, een open ruimte tussen waterweg en Westerschelde, past, aldus ir. Prins, geen luchthaven in West-Brabant. De ZLM acht deze luchthaven een aantasting van de beginselen van de .weede nota ruimtelijke ordening en ten verdere opeenhoping van teveel functies voor dit gebied, een aantas ting van de landbouw-economische eenheid die in het zuidwesten steeds meer gestalte krijgt. De heer Prins, die veel lof had voor de wijze van optreden van het Landbouwschap de Laatste tijd, zei te hopen dat de politiek-verantwoordelijken in de EEG de afleidingsmanoeuvre van de heer Mansholt zullen doorzien. „Zelfs de heer Mansholt is van me ning dat er aan het boereninkomen wat moet gebeuren, en dan moet er toch werkelijk wat aan de hand zijn... Maar de heer Mansholt zou de heer Mansholt niet zijn, als hij niet anders zou willen dan anderen en vooral ook moeilijk zou willen als het eenvoudig kan. Zijn toeslagen idee is door de georganiseerde Euro pese landbouw afgewezen", aldus de heer Prins, die verklaarde dat dit voornamelijk was gebeurd op grond van het motief dat de toeslagen in de sociale sfeer terecht zouden ko men. „In de sociale sfeer horen an dere maatregelen". De milieuhygiëne werd behalve door de heren Prins en Schlinge mann, ook nog aangeroerd door ir. M.A. Geuze, ere-voorzitter van de ZLM, die een causerie hield over het onderwerp „Onderweg... maar waar naar toe?" „Wanbeheer van de natuurlijke factoren op onze aarde is op wat langere termijn net zo ge vaarlijk als fouten maken in een kernwapenaffaire. Er heerst alom een mythe van de onbeperkte econo mische groei waarvoor alles zou moeten wijken... We hebben niet gezien of willen niet zien dat groei slechts gezond is wanneer ze binnen natuurlijke giftnzen blijft", aldus de oud-voorzitter, die vond dat men tot nu toe weinig heeft overwogen wie en wat onder en tussen de wielen raakt bij een dergelijk beleid." De toeneming van het sociaal produkt, openbare investeringen en omzetcij fers zijn niet alleen bepalend voor het geluk en de ellende van een volk". (Van een onzer verslaggevers) 's HEER ARENDSKERKE De handeslsmaatschappij n.v. H.J. Hoe gen-Dijkhof te 's Heer Arendskerke (zie foto) gaat binnenkort zijn der de grote uitbreiding beleven. Het bedrijf, dat in 1961 als filiaal van Hoegen-Doetinchem in 's Heer Arendskerke werd gevestigd, zal links van het bestaande gebouwen complex een nieuwe hal aange bouwd krijgen met een oppervlakte van 1000 vierkante meter. In deze hal zullen de kantoren, showroom en magazijn worden ondergebracht. Hierdoor wordt het „verkoopgebeu- ren" van de vestiging gecentrali seerd. Het totale vloeroppervlak wordt nu 2700 vierkante meter- Men hoopt in juni de nieuwe hal in gebruik te kunnen neipen- Na de bouw zal de werkplaats worden ge reorganiseerd. De handelsmaatschap pij Hoegen-Dijkhof te 's Heer Arendskerke beweegt zich op het gebied van de landbouwmechanisa tie en het autobedrijf- BORSELE In het gemeentehuis van Borsele te Heinkenzand is tij dens een bijeenkomst afscheid geno men van de heer W. Ova te Ovezan- de, aan wie, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag is verleend als ge meentewerkman Hierbij waren aanwezig b. en w. van Borsele, enkele collega's en ver tegenwoordigers van de gemeentese cretarie en de dienst gemeentewer ken. Wethouder Baerends memoreerde in een korte toespraak de lange loopbaan (bijna 26 jaar in gemeen tedienst) van de heer Ova, waarbij hij de nadruk legde op de getrouwe en rustige wijze, waarop deze steeds zijn werk heeft vervuld. Als blijk van waardering werd door het ge meentebestuur een attentie aangebo den. Voor mevrouw Ova waren er bloemen. Namens het cadeaufonds van het gemeentepersoneel werd een enveloppe met inhoud overhan digd. Onder het genot van een kopje koffie en een verfrissing werden nadien vele herinneringen uit „de oude tijd" opgehaald. (Van nze duvcnspirtmedewerker) ZAAMSLAG Met ruim verschil in punten is de Middelburgse dui- venhouder M. Jaspers in elf klasse menten van zijn vereniging de p.v. Zeelandia te Middelburg ais eerste geëindigd. De diverse eindstanden in de ver schillende kampioenschappen 1970 zijn: Vitesse oraaan-gewezen oude duiven 1 M. Jaspers 6898 punten. 2 C. de Graaf 3408 pnt. 3 J. van Belzen 2734 pnt. 4 W. Swagemakers 1789 pnt. 5 J. van Maaren 1496 pnt. Vitesse aangewezen oude duiven: 1 M. Jaspers 3155 pnt. 2 C. de Graaf 1967 pnt. 3 J. van Belzen 1190 pnt. 4 J. van Maaren 925 pnt. 5 L. van de Ketterij 806 pnt. Oude duiven mid- fond onaangewezen: 1 M. Jaspers 1055 prat, 2 J. van Belzen 419 pint, 3 L. van de Ketterij 409 pnt. 4 C. de Graaf 402 pnt. 5 L. Vermeulen 351 pnt. Oude duiven midfond aangewe zen: 1 M. Jaspers 564 pnt. 2 J. van Belzen 326 pnt. 3 C. de Graaf 288 pnt. 4 L. Vermeulen 174 pnt. 5 Combinatie Riemens-Hietbrink 148 pnt. Oude duiven fond onaangewe zen: 1 M. Jaspers 553 pnt. 2 L. 'van de Ketterij 81 pnt. 3 W. Swagema kers 77 pnt. 4 J. van Belzen 55 pnt. Oude duiven fond aangewezen: 1 M. Jaspers 387 pnt. 2 W. Swagemakers 77 pnt. Vitesse onaangewezen jonge dui ven: 1- M. Jaspers 2249 pnt. 2 J. van Belzen 2008 prat. 3 C. de Graaf 1179 pnt. 4 L. van de Ketterij 608 pnt. 5 J. van Maaren 574 pnt. Jonge duiven vitesse aangewezen: 1 M. Jaspers 1122 pnt. 2 J, van Belzen 943 pnt. 3 C. de Graaf 475 pnt. 4 J. v-ara Maaren 329 pmt. 5 J. C. Jopse 302 pnt. Jonge duiven fond onaangewe zen: 1 M. Jaspers 1073 pnt. 2 J. van Bedizen 975 pnt. 3 L. van de Ketterij 395 pnt. 4 C. de Graaf 295 pnt. 5 J. C. Jopse 162 pnt. Jonge duiven fond aangewezen: M. Jaspers 836 pnt. 2 C. de Graaf 295 pnt. 3 L.' van de Ketterij 212 pnt. 4 J. van Bedizen 169 prat. 5 J. C. Jopse 162 prat. Generaal kampioenschap: 1 M. Jas pers 17892 pnt. 2 J. van Belzen 8800 pnt. 3 p. de Graaf 8309 pnt. 4 L. van de Ketterij 4147 pnt. 5 J. van Maaren 3393 pnt. Navluchten onaangewezen: 1 L. van de Ketterij 1579 pint. 2 J. Hi-n- derks 1536 pnt. 3 J van Belzen 775 pnt. 4 J, C. Jopse 764 pnt. Navluch ten aangewezen: 1 L. van de Kette rij 1104 punten, 2 J. Hinderks 756 pnt. 3 J. C. Jopse 582 pnt. 4 M. Jaspers 389 pnt. Generaal navluch ten: 1 L. van de Ketterij 2683 pnt. 2 J. Hinderks 2292 pnt. 3 J. C. Jopse 1346 pnt. 4 M. Jaspers 1119 pnt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gisteren zijn geen vertragingen opgetreden bij het bestellen van post in het post- district Middelburg. „Het was echter niet zo onzettend druk", aldus de heer Meijer, chef exploitatie van het districtspostkantoor. „Bij de post die 's morgens is aangekomen zaten wel wat specifieke Sint Nicolaaspakket- ten, maar" zo zei de heer Meijer, „ik heb vanmorgen ook nog mensen gezien die Sint Nicolaaspakketjes aanboden bij de loketten". Van de stiptheidsactie die in Rotterdam wordt gevoerd was ook niet veel merkbaar. „Tenslotte komt daar een klein deel van de voor ons, bestemde 'post vandaan". (Van onze kunstredactie» TILBURG „De goedpraters (de wit-makers) van de wet: leraren, preisters, ministers, schrijvers, nota rissen, missionarissen, morele herbe- wapeners, seals-promotors, recen senten, rechters, advocaten, diploma ten, disc-jockey's, sportreporters psychologen, pedagogen, criminalis ten, journalisten, folkloristen etc. etcKritische kreet uit het werk stuk „Vrijheid, ja, neen, geen mé ning", waarvan toneelwerkgroep Proloog de eerste openbare „voor stelling" gaf in de Tilburgst schouwburg. Was Proloog in hei verleden (niet altijd, wel meestal) goed, de nieuwe werkwijze hier toe gepast verdient het etiket „Beter": op weg naar „best". Het schakelt nu weer de 15- tot 18-jarigen actief in om kritisch hardop mee te denken en te schrijven over actuele proble men. Het stuk is ontstaan vanuit discus sies met leerlingen van hbs, levens scholen en mavo's. Thema: vrijheid of onvrijheid. Dus geen ge-Pinter e.d. van bovenaf. De vrijheidspro blemen, waaraan Proloog zelf ge dacht had (rassendiscriminatie, ont wikkelingslanden, bezetting e.d. deken bij deze jeugd oneindig vei weg te liggen. Wat er wel uitkwam: thuis, school en bedrijf, waarbij vrijheid als een loze kreet, hanteer baar in een vacuüm wordt ervaren De allesbepalende machtsfactor in onze maatschappij, nauw samenhan gend met (on) rechtvaardigheid, wordt daarbij op de economie (de gene die het geld heeft) geschoven. Aan deze grondstoffen uit de dis jussies heeft het team van Proloog een speelse vorm trachten te geven, waarbij de onderwerpen vragender wijs worden teruggekaatst. Bij hel binnenkomen worden de jeugdiger geconfronteerd met sandwichborden krantenknipsels en grote vellen pa pier op „het toneel". Discussies me: ,de spelers"; schrijvende jongens er meisjes (kreten van de jongeren oj napier- rode boekje: communistisch propaganda; groene boekje: kapita Listische propaganda; naar bed mei een ander: moet je zelf bepalen abortus: soms wel; vies) Het „spel'1 is al bij het binnenkomen begonnen Tegen drie grote schermen, waarop een cartoon; een invulbare enquête en een aantal beweegbare figuren, spelen de Prologers conflictsituaties (op een fabriek en een meisje op een huurkamer) om duidelijk te maken, hoe onze maatschappelijke structuur ontstaan is. Tempo, pro- duktie, normen, bezit, hiërarchie, or de, wet, consumptie, zijn wat steek woorden, die mimisch, in dialoog vorm, met Brecht-Weil-achtige lied jes (nog meer zangles nemen!) en beperkte visuele middelen aardig overkomen. Wanneer dit alles uit mondt in de tegengestelde conclu sies: vrij land en gelijkheid tegeno ver geen vrij land met economische machten, wordt „de zaal" ingescha keld. Met hengel-microfoons wordt ei gediscussieerd over een drietal vra gen: 1 volgens de wet is de beslis singsmacht van ouders over kinde ren zeer groot. Moet dat zo blijven? 2 de beslissingsmacht op school be rust bij de directeur. Moet dat zo olijven 3 in een bedrijf worder alle belangrijke beslissingen geno men door de directie. Moet dat zr olijven? De vragen worden opgediend dooi .-en drietal rollenspelen. Mag de 17- jarige Marianne toch naar het feest je, als pa en moe het niet goed vinden? Mag een linkse schoolleraar zonder meer door de directeur ont slagen worden e.d.? Precies getimed werd daar telkens 10 minuten zinnig over gediscussieerd. Dan volgt een openbare stemming die geënquê teerd wordt en op een groot bord genoteerd. Op de ouders-vraag: ja 27; nee: 111; geen mening 34. Op de schoolvraag: ja: 5; nee: 159; geer mening: 15. Op de bedrijfsvraag: ja 20; nee 94; geen mening: 58. Ten slotte volgt nog een schriftelijk enquête. Proloog beoogt geen pasklare al ternatieven te bieden, maar wel het denken te prikkelen. Langzamer hand ontdekt de groep een aantal methodieken waaronder „toneel" mee blijft doen die dankzij intense training produkties ople vert, die je niet anders kunt dan intens aanbevelen aan iedereen. Het feit dat de spelers van Proloog zelf nog een stuk zekerheid bij het op dienen moeten winnen, is, mijns in ziens, van secundair belang bij de vormende waarde van dergelijke produkties. Ook aan dit stuk valt nog wel het een en ander te sleute len; kunnen de vormen nog meer gemixed worden, ingekort; de dis cussietechniek vergt een nog grotere verfijning etc. Maar het ligt allemaal in de goede ■ichting. Je zou wensen, dat althans een deel van ons „hele grote" Ne derlandse beroepstheater op deze wijze eens met het „volwassen" pu bliek aan de slag zou gaan. Het betekent wel de keuze van het en gagement boven die van het artistie ke acteursschap (gradatie-verschil). Het publiek zal daar waarschijnlijk minder moeite mee hebben dan de spelers, die nog steeds stammen van de artistieke toneelscholen. Boven staande informatie is, hoop ik, een prikkel voor veel onderwijs- en vor mingsinstituten om gebruik te ma ken van deze Proloog-diensten. Waarschijnlijk is er bij nogal wat instituten enige moed voor nodig. HENK EGBERS De starre houding era de gëmaJife lij-ke manier waarop de KNy steeds maar nee zegt tegein 'n evq tuele T.V.-uitzendirag v-an 'n voetbj wedstrijd gaat zo langzamerhand le perken te buiten. Dit is nu tv., het geval met de wedstrijd Psj Feijenoord. I-n deze tijd waarin veel wordt gesprokera en geschrevf over inspraak en med-ezeggensclii] heeft de KNVB nog steeds het leenrecht in zulke beslissingen- En ook nu is hun argument w«. niet deugdelijk, namelijk dat ito die T-V-uitzending het bezoek ai_ de voetbalwedstrijden die de dj daarop gespeeld worden minder ki zijn. Dit is natuurlijk je reii® onzin, want waarneer iemand vat plan is om zondags naar NAC gaan kijken, dan zal hij dit nj laten omdat hij toevallig zaterdag; vond PSV-Feijenoord op T.V, gezien. ETTEN-LEUR H. S-EËBREGS Tot deze conclusie ben ik get men na het lezen van het verslag i- „De Stem" over de wedstrijd NAC- FC Utrecht, door de Bredamaarg ver- diend met 1-2 verloren. Zonder ksj misschien te beseffen glijdt d« semiprofc-luib (even-als Baronie) steeds verder weg in het voetbai- moeras. Waar is toch die schitteren- de tijd gebleven dat NAC alom i- den lande gevreesd werd om zijn enorme inzet; dat gerenommeerd, tegenstanders met bange voorgev» lens naar Breda kwamen! Voor t clubs is NAC nu een „zacht ei geworden. En waar is de eens talrijke supportersschare geblei die hun 'favorieten zowel in thuis- als uitwedstrijden enthousiast moedigde? Niéts van dit alles dat dt voetbalsport zo'n aantrekkelijke lij-sting kan en moet geven, is ra terug te vinden in het NAC-stadioi Deze verontrustende situatie bestaat al sinds enige jaren- De oorzaak daarvan? Het bestuur van MAC heeft, na-ar mijn mening althans verzuimd enige j aren geleden hei roer drastisch o-m te gooien, m-a-i» bewust genegeerd dat slechts professionele aanpak NAC op (veel) hoger plan kon brengen. Hel NAC-stadion kan en moet veel mee: dan ca. 10.000 toeschouwers bevat ten, zoals afgelopen zondag het val was. Het meest opmerkelijke feit daarbij was, dat de helft van di' aantal uit Utrechtenaren bestond. Is een dergelijke situatie niet hartverwarmend voor een ploeg FC Utrecht, dat zich, med- ha-a-r geweldige inzet in ko: een respectabele faam heef te verwerven? I-n Utrecht h< wel op tijd d-juiste weg deld: een fussie tussen DOS. wijk en Velox; alle twii etc. tussen de onderlinge werden zonder meer op één hoop gegooid. In plaats daarvan kwam stijlvol WC Utrecht tevoor schijn. Zie nu het resultaat: bij ie dere thuiswedstrijd is het Utrechte stadion Galgenwaard praktisch uit-j verkocht, zo is deze nieuwe formatie bij het publiek aangeslagen! (Ver geet ook niet het aantal supporter! bij uitwedstrijden). Met dit voorbeeld voor ogen zon den de besturen van NAC en Baro nie broederlijk rond de fusietafel moeten gaan zitten en spijkers met koppen slaan, m-a.w- er voor z dat Breda binnen korte tijd PROFCLUB gaat krijgen, waa-rra d-e naam tot over de landsgrenzen gehoord zou moeten worden! Daar voor is een sponsor nodig- Die kan en moet gevonden worden. I-k bei en blijf van mening dat een sponsor na verloop van tijd geen spijt zal hebben van zijn geldbelegging. Mits de op te richten combinatie puur professioneel wordt geleid. BREDA A. PAULISSEü- Hier een reactie op het artife) „Bietenvervoer" van de heer J- J' M. Veldman uit Terheijden in b kolom „Papier voor uw pen". De tekst luidt: Dan ben je met een hond lijker klaar Je betaalt gewoon een paar tie»' tjes per jaar En laat hem dan rustig overal schijten En in and-erman-s geiten bijten- TERHEYDEN G. P. SCHETS, Zou men er bij radio en t.v. eens aandacht aan willen schenken, <jst wanneer mensen van kaliber gein' terviewd worden, dit ook door daartoe bekwame medewerkers ge beurt. Regelmatig kan men zich geren aan „mentale snotneuzen", i" amper droog achter hun oren zijn e" die op een bijna beledigende, bat- dunkende wijze, de meest persoo"' lijke vragen stellen aan wereldlijk' en kerkelijke topfiguren. Het 0 frappant welk een waardige beheer sing deze mensen vaak tonen tegen over de onbeschoftheden van interviewers. Wie gehoord heeft, op welk fenomenale wijze Prins Claus <®ze en zijn taal, spreekt, kan zich hW' ver alleen maar verbazen. Wie rust en het gemak ziet, waan®® Prins Claus langzaam maar z®' zijn plaats in het wereldgebeur®1 gaat innemen, kan zich daar alle® -naar over verheugen- Een man, die zich met groot P :ier midden in een kring van la chende Afrikaanse kinderen zet, ie man, die straks misschien cen traal komt te staan in de grote kr>n» van alle kinderen van alle volkeren_ Op zulke zeldzame mensen moet geen domme jongen los l-aten offlj' te interviewen. Het wordt stee® duidelijker wat Hare Majesteit be doeld heeft, toen ze zei: „Het AARDENBURG S. JELGERHÜB HILVERSUM - „In men te Kallo al op het bezit hebben opgeoffei uit oeroude tijden, mt jaren tot schoonheid ii vloek zich uit over het het boekje „Het land van Isacker, waarin eei menselijking van het L regisseur André Truyi KRO vanavond uitzei 22.00 uur) De film handelt over de vl tiging van het leefmilieu al Schelde ten westen van a| pen, waar het welzijn vanl duizenden Belgen en Ned- ders aan weerszijden vai landsgrens door de komst zware industrieën, de bouw energiecentrales en de eerstt sluis op het spel staan. Aa programma werkt onder anc de burgemeester van Huls Molthoff, mee. In West-Brabant en Ze wordt de onverantwoordelijk Vervuilende expansiedrift van ■erpen met lede ogen aansch- _Jon de publieke opinie in h V'kiïd nog voldoende gemobil tr orden om in ieder geval de I (Van onze rtv-redactie) HILVERSUM In het AVR 'jr'oprogramma van vanavond oi angt Martin-e Bijl o-m 20.05 uur "wersum 2 als gast Rob de Ni ok in dit programma dat Marti 'l al een tijdje vo;or de AVI jfj^eateant komt zij weer naar ien y.t3 .een erg lief en aardig me ~4) 13 in de over haar gepub zitt j verhalen meestal een thu fi>,„ zicl1 voornamelijk aan bc wJJ}berkjes wijdend meisje, "^rkelqkheid heeft Mar,tine B ontstellende hekel aan de m: al s a"Sb-eid, die volgens haar ve< tei-iri §aat achtel' overdreven r het k vortoon. Zij hoeft niet na nJ.,urten-lamd, hoeft ook niet reg- teu, -met wervelende shows, op K..- Sle' maar heeft behoefte a 'iedi haard' f*0"- spreekt uit ha )es, haar voordracht, haar ki

de Stem | 1970 | | pagina 6