Garnalenvissers boos over kritiek van sportvissers Walter V. had al grote waslijst Beric in als een bom MAVO 1 lijdt zware nederlaag tegen KPJ i 1 „STERK OVERDREVENOE TOCH RESLIST WAAR ?n JRNNEN i Politie MiddelburgZeist en Groningen spitst oren H. S c h t z De Lustige Hengelaars vergaderen in Hulst V ogeltentoonstelling van De Nachtegaal in Nieuw-Namen EDITIE VOOR ZEELAND Gekleurd, Logge olifanten Kankerbestrijding in Kieldrecbt Collecte van EHBO in Sint-Jansteen Commentaar van onze hengelsport- medewerker Frontale botsing te Ossenisse V. de Vos succesvol op schietiiig in Hulst Scliieting te Hengstdijk Clinge Bedrijfsvolleybal Hulst Tweede klasse Voor twee ton Leventje Arg waan Hoktentoonstelling van p.v. Herleving in Kloosterzande Voorlichtingsavond voor Kring Hulst NCB Schade bij aanrijding in Heikant PRIJSSCHIETING IN GRAAUW Prijskaarting in Terhole Sluis Axel Heinkenszand Pxa»r*ens Gemeente Hier en daar een DINSDAG 8 DECEMBER 1970 (ADVERTENTIE) SPECIALITEITEN Keurslager (Van onze correspondent) HULST Op zaterdag 12 decem ber wordt om acht uur in hotel Van Oosterom aan het Stationsplein in Hulst een algemene vergadering van de hengelclub „De Lustige Henge laars" gehouden, waarop leden en ook niet-leden welkom zijn. Op deze vergadering zullen de problemen en de mogelijkheden worden uiteenge zet, die er op 't ogenblik zijn rond de viswaters De Sassing en De Binnen vest. Tijdens de vergadering zal ook een bestuur worden gekozen, dat capabel is voor verschillende gecom pliceerde taken. Alle sportvissers worden in hun eigen belang ver zocht deze vergadering bij te wonen. (Var. een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN De uitslag van de onderlinge vogeltentoonstel ling van De Nachtegaal in Nieuw- Namen, luidt als volgt: kampioen e.k.: W. Goossens, 90 punten; o.k. kamp.: H. Serie, 89; kamp. grote tropen: M. Onghenae, 89; kamp. kleine tropen: M. Onghenae, 89; kamp. stam van 4: M. Onghenae, totaal 351 punten; kamp. bastaarden A. Vermeeren, 89; kamp. derby: M. Onghenae, 87. Totale uitslag opstelling vijf vo gels: 1. M. Onghenae, 455; 2. W. Goossens, 444; 3. H. Serie, 443; 4. A. Vermeiren, 440; 5. R. Weemaes, 439; 6. G. v.d. Heyden, 438; 7. P. Waem, 438; 8. E. Jaspers, 437; 9. G. Pau wels, 437; 10. A. de Munter, 437; 11. J. Snoeck, 436; 12. J. Goossen, 435; 13. E. de Koning, 435; 14. M. van Roeyen, 434; 15. S. Cap 434; 16. L. van Driessche, 433; 17. F. Heye, 433; 18. R. van Laere, 432; 19. E. van Vlaanderen, 431; 20. D. Rottier, 428. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS f 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl 50 ct. tncassukosten): t 5.55 per maand (incl 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied t 23.- per kwartaal. Overigp nriizen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstxaat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel 01158-1940. (Z -Vlaanderen» REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4. Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel f01150 4866) Redacteur O Z.-Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen- R. van der Helm (01150-4865) en A Schell Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155 1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boet f01155-2237) ADV.-EXPLOIT ATIE Inspecteur Zeeland: L. K M de Jong (01150-428) Hulst en O Z-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostbure en WZ.-Vlaanderen M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axel (01155-1224» Walcheren en Zuid Beveland: C. Menu (01100 4316). R Vaes (01195 433) (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS/TERNEUZEN. In kringen van garnalenvissers in Zeeland is men verontwaardigd over de strekking van een artikel van onze hengelsportmedewerker in de krant van 25 november, waarin scherpe kritiek wordt ge leverd op de vismethoden van de garnalenvissers op de Wester- en Oosterschelde en de wadden. De Zeeuwse beroepsvissers kwalifice ren dit artikel als „veel te ge kleurd, smaad, beledigend en val se voorlichting". Onze hengelsportmedewerker stel de dat de garnalenvissers als moor denaars van jonge platvis zouden te werk gaan en daarmee diep in eigen vlees zouden snijden. Miljoenen plat vissen zouden door de garnalenvissers vernietigd zijn, enerzijds door de spe ciale garnalennetten, anderzijds door verouderde sorteermethoden. De heer A, L. S. Lockefeer, voor zitter van de Vereniging Zeeuwse Visserijbelangen (Zevibel), noemde de inhoud van het bewuste artikel zeer sterk overdreven en te gekleurd. „De garnalenvissers in Zeeland vech ten juist om de Oosterschelde open te houden. Waarom zouden zij dus hun eigen belangen schade doen door te handelen zoals deze sportvisser be weert?', vroeg de heer Lockefeer zich af. Hü legde er de nadruk op dat de behandeling van de vangsten van de garnalenvissers juist bijzonder zorg vuldig is en dat de kleine vis alle kansen krijgt levend in zee terug te keren". Het gebruik van de beproef de schudzeef is in de praktijk af doende bewezen en dat kan van de moderne trommelspoelmachine nog niet worden gezegd", aldus de Zevi- bel-voorzitter. Hij vond het bovendien bijzonder kwalijk dat in het artikel de mossel kwekers tegen de garnalenvissers worden opgezet. De heer Lockefeer: „Het zijn juist vele sportvissers die door te grote vangsten platvis, die zij aan de man brengen, de belangen van de sportvisseri) schade berokke nen. Kortom, het artikel van deze amusementsvisser geeft een volko men verkeerde voorstelling van za ken. Ik vind het betreurenswaardig dat deze man niet eerst zijn licht bü de beroepsvissers heeft opgestoken voordat hij allerlei ongegronde be schuldigingen slaakt". De heer J. de Winde, bestuurslid van de Breskense Visserijvereniging, zegt: „De beschuldigingen van deze sporthengelaar zijn eigenlijk zo be neden peil, dat ik er verstomd van ben. Alleen al de bewering dat wij garnalenvissers onze toevlucht tot de Oosterschelde nemen vanwege het stormachtige weer raakt kant noch wal. Het is normaal dat we de Ooste: schelde bevissen. Men moet ons er niet van betichten dat we de kinder kamer van de jonge platvis als logge olifanten uitmoorden, maar rijkswa terstaat, die immers de Oosterschelde wil afsluiten. Het is ook absoluut niet waar dat de door ons gevangen jonge platvis te lang aan boord zouden hou den. Deze vis gaat binnen enkele mi nuten weer de zee in. Dat is te dan ken aan de schudzeef die veel sneller werkt dan de spoelsorteermachine". De heer De Winde moet lachen om de be vering dat miljoenen platvissen door de garnalenvissers sterven. „Waar blijven deze miljoenen dode vissen dan, vraag je je af. Ik kan me niet voorstellen, dat die door de meeuwen worden opgegeten". Volgens de heer De Winde is het ook niet waar dat reeds tientallen schippers de trommelspoelmachine gebruiken. „Misschien zijn het er in heel Nederland twintig, hoogstens (Van onze correspondent) NIEUW NAMEN De dorpsbe woners van Kieldrecht hebben een comité gevormd ter bestrijding en voorlichting van kanker, o.v. de be ren Van Helsland en N. de Bock. Men wil vooral de mensen attende ren op vroegtijdige behandeling en opsporing van deze ziekte. Hiervoor zal '11 voorlichtingscampagne worden gehouden. Bedoeld comité zal een collecte houden om de kosten te helpen dekken en steun te verlenen aan de verschillende centra die zich bezig houden met het opsporen van deze ziekte. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De EHBO afdeling, St.-Jansteen heeft een huis- aan-huis collecte gehouden voor de aanschaf van lesmateriaal en ver- bandartikelen. In totaal is een be drag van 508 gulden opgehaald. vijfentwintig. Het is toch een grote vraag, waarom die zo door biologen aangeprezen trommelspoelmachine nog niet alom in gebruik is, ondanks de subsidie van vijfduizend gulden die voor de aanschaf van zo'n machi ne wordt verstrekt. Het blijkt alleen maar dat deze machine in de praktijk toch niet zo voldoet als wordt be weerd. Ik vind het erg naar, dat iemand, die kennelijk niet goed op de hoogte is van de toestand in de garnalenvisserij, dit soort onbewezen beschuldigingen kan spuien. Er wordt een smet op de garnalenvissers ge worpen die zij niet verdienen", aldus de heer De Winde. Onze hengelsportmedeweker tekent hierbij het volgene aan: „De garnalenvissers die voor het sorteren van hun vangst aan boord van hun schepen nog de oude schud zeef gebruiken doden jaarlijks vele tientallen miljoenen jonge tongetjes, scholletjes, botjes en scharretjes. Een belangrijk percentage van deze jon ge platvis komt flink beschadigd in zee terug, omdat de schudzeef de jonge vissen met 150 tot 200 slagen per minuut door elkaar en heen en weer ramt. De enige oplossing voor deze economische en vistechnische miljoenenschade is massale invoering van de nieuwe sorteertrommelspoel- machine. Dat is in het kort geformu leerd de wetenschappelijke mening van de visserijbiologen van het Rijks instituut voor Visserijonderzoek in IJmuiden. Ook bij de technische ontwikkeling van de spoelsorteermachine van de machinefabriek Verburg uit Colijns- plaiat heeft het Rijksinstituut voor Visserijoiiderzoek belangrijke steun verleend. Ik ben van mening dat het voortgaan van de garnalenvisserij volgens het systeem van de oude schutzeef voor de verwerking aan boord een onbegrijpelijke kortzichtig heid is, die aan conservatisme van vele vissers moet worden toegeschre ven. Dat is ook het oordeel van de biologen van het RIVO irn IJmuiden Dat de garnalenvissers die volgens de heer Lockefeer (voorzitter van de Zevibel) nog met de schudzeef wer ken juist alle zorg aan de jonge vis besteden en dat die kleine vis alle kansen krijgt levend in zee terug te keren, laat ik graag voor rekening van de heer Lockefeer. De biologen van het Rijksinstituut voor Visserij- onderzoek verklaren bereid te zijn de heer Lockefeer zijn ongelijk te be wijzen in de praktijk van de garna lenvisserij. De massale afslachting van jonge platvis is een bewezen zaak, die geen weldenkend visser man zal ontkennen. De Zeeuwse vis serijwereld wordt met de inzichten van de heer Lockefeer en van de heer De Winde omtrent hun afwij zing van de sorteerspoelmachine niet gediend. Het is te hopen dat minister Lardinois zich in zijn struc tuurpolitiek voor de garnalenvisserij niet zal laten beïnvloeden door de protesten van de voorzitter van Ze vibel en vice-voorzitter De Winde", aldus onze hengelsportmedewerker. (Van onze correspondent) OSSENISSE Toen mej. R. uit Ossenisse in haar auto naar huis reed, kwam zij in de flauwe bocht, waar de grintweg overgaat in de Drogendijl, in aanraking met een auto bestuurd door K C. uit Kloos- terzande. Beide wagens werden zeer zwaar beschadigd, doch de bestuur ders kwamen met de schrik vrij. (Van onze correspondent) HULST In café H.L.B. bij W. Blommaert te Hulst is een prijs- schieting gehouden op de liggende wip, waaraan 51 schutters deelna men. Er werd geschoten op twee wippen. De succesvolste schutter van de middag was V. de Vos uit Hulst, die er in slaagde een hoofd vogel en twee zijvogels af te schie ten. De uitslag luidt als volgt: wip 1: hoogvogel: C. Mahu te Hulst, eerste en tweede zijvogel: R. Boon te De Klinge (België). De meeste kleine vogels, 5 stuks werden ge schoten door E. Neefs en J. van Helsland, beiden uit Hulst. Wip 2: hoogvogel, eerste en twee de zijvogel V. de Vos te Hulst. De meeste kleine vogels, 6 stuks, wer den geschoten door A. Asselman te Graauw. Er werd nog een verloting gehou den, waarvan de eerste prijs gewon nen werd door J. Willekens te Hulst. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Aan de schie ting in het café van de heer P. van Dijk te Hengstdijk werd deelgeno men door 57 schutters. De uitslag was: wip een: hoge vogel: R. de Guitenaere, Stoppeldijk. Eerste zij vogel: G.Baert, Terneuzen. Tweede zijvogel: M. de Letter, Koewacht. Wip twee: hoge vogel: A. de Bodt, Terhole. Eerste zijvogel: G. Pau wels, Groenendijk. Tweede zijvogel: G. Baert, Terneuzen. Grootste aantal kleine vogels: mevrouw A. Verschu ren-Van Schoten te Lamswaarde, die vijf kleine vogels afschoot. CLINGE Te Clinge is een col lecte gehouden ten bate van het Ned, Oorlogsgravencomité. Deze col lecte, die voor dé laatste keer is gehouden had een opbrengst van f. 67.40. (Van onze volleybalmedewerker) HULST. Koploopster Clitex had in de dames eerste klasse van bedrijfsvolleybal, zoals verwacht, 'weinig moeite met hekkesluitcr Scholencombinatie 1, die zich wel dapper verdedigde. Zonder tot het uiterste te gaan, wonnen de Cling- se dames met de grote cijfers van 40. Verrassend was de gemakke lijke overwinning van KPJ tegen een zeer teleurstellend MAVO 1, dat een uiterst zwakke prestatie leverde. De MAVO-dames zijn er de gehele wedstrijd niet aan te pas gekomen en KPJ won dan ook alle sets met groot verschil 5-15, 9-15, 3-15 en 4-15. Door- deze resultaten is de afstand tussen Clitex en de naaste achter volgers nog groter geworden en lijkt Clitex bijna zeker op de titel af te stevenen. Wel dient aangetekend dat KPJ twee wedstrijden minder heeft gespeeld. De wedstrijduitslagen: Clitex - Scholengemeenschap 1 40, Mavo 1 - KPJ 0—4. De rangschikking 1. Clitex 10 7 3 0 17. 2. KPJ 8 5 2 1 12, 3. Mavo 1 10 5 2 3 12, 4. Dageraad 9 2 2 5 6, 5. Scholencomb. 17 115 3, Een spannende strijd werd het tussen de nummers twee en drie uit de rangschikking Lybeert - Ver straeten en Morres. De Lybeert da mes schenen, na de eerste twee sets vrij gemakkelijk te hebben gewon nen met 158 en 155, op weg naar een grote zege. Dooh in de derde set herstelden de Hulsterse dames zich prachtig en het was slechts op het nippertje dat Lybeert - Varstraeten deze set met 16—14 in de wacht sleepte. De vierde set was met 79 voor Morres. Toch is de overwinning van het team uit Ka pelLebrug, hoewel die op het laatst nog in gevaar kwam, .ruim verdiend. Normaal was de overwinning van PVH tegen het zwakke D oordou wers dat alleen in de vierde set, die zij op het kantje af met 1614 verloren, tot een redelijke tegen stand kwam. Ook CVC won met groot verschil van OLMULO dat zich slechts tot verdedigen kon be perken. Een verrassende zege be haalde het laaggeplaatste Scholen combinatie 2 tegen een opnieuw te genvallend OLMULO. Lybeert - Ver strasten heeft, met een wedstrijd meer gespeeld, de leiding van pio niers overgenomen. De uitslagen: Lybeert - Verstrae ten - Morres 31, PVH - Doordou wers 4—0, CVC - OLMULO 4—0, Scholencombinatie 2 - OLMULO 3 1. De rangschikking: 1. Lybeert-Ver- straeten 9 6 3 0 15, 2. Pioniers 8 6 2 0 14, 3. CVC 10 6 2 2 14, 4. Morres 10 6 1 3 13, 5. PVH 10 6 1 4 12, 6. GVC 9 5 1 3 11, 7. OLMULO 9 3 15 7, 8. MAVO 2 10 3 1 6 7, 9. Combo 10 2 1 7 4, 10. Scholencomb. 2 10 1 2 7 4, 11. Doordouwers 9 0 18 1. Dit is het thans omstreden „bankiershuis" van de I.I.B. S.A. aan de Dinsdagstraat te Sluis. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS/ZEIST De gemeen tepolitie in Zeist en Groningen hebben de oren gespitst na het hekend worden van de inval van de rijkspolitie in het kantoor van Intercambio Internacional Ban- cario S.A. aan de Dinsdagstraat in Sluis. Hierover hebben wjj gisteren reeds uitvoerig geschre ven. De gemeentepolitie in Zeist heeft tegen de man achter Inter cambio en een handvol andere mistige geldorganisaties, de 40- jarige Walter V., een opsporings bevel lopen in verband met op lichting en/of valsheid in ge schrifte. Walter V. wordt in tal van landen uiterst argwanend door de politie bekeken; zijn naam en antecedenten verschij nen met een schaamteloze regel maat op de telexen van Interpol. Walter V. is een vlugge vogel, die zich niet snel in een bepaald land laat pakken. Hij verdween uit zijn laatste woonplaats in Nederland, Groningen, nadat een verzekeringsmaatschappij in Zeist ontdekte, dat Walter V. haar voor ruim 200.000 gulden zou hebben opgelicht. „We hebben zoveel be wijslast tegen hem, dat als we te we ten komen waar hij zich ophoudt, we dat land om uitlevering zullen vra gen, zodat hij hier gerechtelijk ver volgd kan worden", aldus hoofdin specteur J. K. ter Voorde uit Zeist. Hij heeft gisteren contact opgenomen met de rijkspolitie in Sluis. De gemeentepolitie in Groningen is minder spraakzaam over Walter V. Er wordt daar gesproken over zijn grootscheepse zwendel rond zijn fail liet verklaard reisbureau. En verder nog een andere zaak, die „zo moge lijk nog groter is dan die in Zeist", aldus de Middelburgse officier van justitie, mr. J. A. Blok. V. heeft ja ren achtereen in Groningen gewoond. Wat zijn faillissement in Neder land betreft wordt er nog een aar dige sfeertekening gegeven van de handel en wandel van Walter V. Hij weet in het buitenland in ontzettend dure auto's rond te toeren (onder meer een Rolls Royce en Duitse en Engelse sportwagens), terwijl hij tij dens zijn bezoeken aan zijn curator in Groningen, in de tijd dat hij nog in Nederland durfde te komen in een sleep-Volkswagentje voorreed. Hij heeft een leventje opgebouwd zoals alleen in televisieseries de hoofdrolspelers zich kunnen permit teren. De in Vlissingen geboren V. begon als kok, zocht daarna zijn heil in de rijschoolwereld, slaagde daar ten dele en ging over naar het expor teren van auto's. Walter V. ging niet zelden failliet, maar zijn crediteuren leden er kennelijk meer onder dan hijzelf. Hij ging voort met zich een play boyleventje te verschaffen. Beleggers van zwart geld waren graag geziene investeerders, maar ook gewone ar geloze beleggers zijn erbij betrokken. Hij speelde verder met maatschap pijen, die jachten verhuurden en een reisbureau exploiteerden. Walters bedrijven sprongen stuk voor stuk, maar hijzelf scheen alleen maar wel varender te worden. In tal van plaat sen over de hele wereld rekruteerde hij agenten, die zeker niet allen ma lafide zijn. In België is de eerste argwaan te gen een van de grootste organisaties van V. gegroeid door advertenties in financiële bladen en andere tijd schriften, waarin opvallend hoge renten op discontorekeningen wer den aangeboden. De Belgische justi tie heeft de Nederlandse collega's om een inval in Sluis verzocht, om dat in België niet voldoende aankno pingspunten waren te vinden om te gen V. en zijn organisaties op te tre den. Aldus de rechter-cömmissans (onderzoeksrechter) mr. J. Manne kens te Kortrijk. De grote vrees in België is dat er zich een grote deviezensmokkel zal openbaren. Daarnaast heeft de actie als doel de mensen te beschermen tegen eventuele zwendelaars, zoals mr. Mannekens het uitdrukte. Volgens de informaties van de Bel gische onderzoeksrechter zou Walter V. uit Nederland zijn vertrokken met achterlating van een schuld van om en nabij de zes miljoen gulden. Mr. Blok, officier van justitie in Middelburg, deelde mee dat zijn be langstelling voor Walter V. inmiddels gegroeid is. De officier zei gisteren nog niet te kunnen zeggen of er in Nederland aan de hand van de gegevens die in Sluis zijn gevonden, een gerechtelijk vooronderzoek zal worden gehouden. Het aandeel van de personen die in Sluis werken is nog niet bekend. Woensdag of donderdag a.s. zal de rechtbank in Middelburg beslissen of de documenten, die in Sluis in beslag zijn genomen, aan België zullen wor den overgegeven. Officieel is hier voor een uitspraak van de rechtbank nodig, maar er bestaan verdragen die erin voorzien dat dergelijke uitwisse lingen normaal gesproken altijd door gaan. PIM GAANDERSE (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De vierde hoktentoonstelling, die door de dui- venvereniging Herleving is georga niseerd in het clublokaal bij J. de Waal, is door een groot aantal men sen bezocht. De exposanten, B. van Waes, A. Colpaert en Th. Voet had den een serie prachtige duiven ten toongesteld. Op 11, 12 en 13 decem ber is er een grote tentoonstelling in het clublokaal voor de leden van de vereniging. Keurmeester is de heer Zagers uit Bergen op Zoom. (Van onze correspondent) HULST De kring Hulst van j, NCB houdt dinsdag 15 decente aanstaande om zeven uur, in j, Koning van Engeland te Hulst, voorlichtingsavond over bedrijfje eindiging, sanering, overbrug^ omscholing enz. Sprekers op deze avond zijn: tt, M. Schretlen, hoofd sociaal economj.' sche voorlichtingsdienst van de NCB en J. Hoevens, directeur van hei gewestelijk arbeidsbureau te Tst. neuzen. (Van onze correspondent) HEIKANT Op de Oud Ferdi- nandusdijk te Heikant kwam het tui een aanrijding tussen twee perst, nenwagens. Het ongeluk gebeurde toen Th. W. achteruit van zijn gara. ge de weg op reed, juist op hel moment dat A.P. eveneens uit Hei- kant voorbij kwam rijden. Deze tot hem niet meer ontwijken. Beide wa gens liepen flinke schade op. Mie. mand werd gewond. (Van onze correspondent) GRAAUW In café P. de Calu- wé te Graauw is een prijsschietng gehouden op de liggende wip, waar aan 66 schutters deelnamen. Er werd geschoten op één wip. De uitslag is als volgt: hoogvogel ge. schoten G. Blommaert te Hulst, eer ste zijvogel V. de Vos te Hulst, tweede zij vogel L. van Helsland te Hulst. De meeste kleine vogels 3 stuks, werden geschoten door P. de Koster te Graauw. (Van onze correspondent) TERHOLE In café De Kraal te Terhole is een prijskaarting gehou den, waaraan door 52 kaarters werd deelgenomen. De uitslag luidt als volgt: winnaarsronde: 1 J. de Schrij- ver-E. de Meyer, 2 P. de Rijck-C. van de Bergen, 3 C. Boenne-H. i- naert, 4 mevr. Kayser-G. mans, 5 J. de Silva-A. Hemelaar, 6 G. Serrarens-R. van Geertruyj 7 J. Pauwels-E. de Bakker. Verliezers- ronde: 1 mevr. Biesbroeck-Q, van Acker, 2 A. Jansen-L. Brand,, 3 A, Biesbroeck-A. van Sikkelerus, 4 G. Vermeersen-A. Freyser. (Van een onzer verslaggev J GRAAUW De c wachte gemeentelijke i deling aan tien bewoner yijf huizen aan de Lin onder Zandberg in de malige gemeente Graaut voor december 1972 hui pingen te ontruimen e eigen kosten te laten afb (zie ons bericht op pagi is bij de oudjes ingeslag een bom. Ze hebben leren lever» de ongemakken van he derland en zijn tevrede: hun positie. De huisjes W ze wonen zijn klein en rieflijk, maar, voor een deel, goed bewoonbaar. Horeca De Horeca-vereniging „Sluis" houdt woensdag (aanvang half negen) in hotel-café „Het Zwin een algemene ledenvergade ring. Door de heer H.J.Z. Verstralen, adjunct-secretaris van Horeca-Ne- derland zal voor de Sluise leden een causerie worden gehouden. „Recht voor Allen" De postdui- venmaatschappij „Recht voor allea" te Sluis houdt op donderdag 10 de cember (aanvang half acht) een le denbijeenkomst in het clublokaal ca fé „Lamminsvliet". Tijdens deze bij eenkomst zullen de kampioenen van het vliegseizoen 1970 worden gehul digd. „Recht voor Allen" zal op 2e kerstdag (keuring op de hand) en op zondag 3 januari 1971 (keuring op zicht) een tentoonstelling houden in het clublokaal. Zielzorg Kapelaan M. Hermans uit Axel gaat de helft van zijn tijd geven aan de zielzorg in Zuiddorpe. Aldus heeft de bisschop van Breda aan het kerkbestuur van de parochie van Maria ten Hemelopneming mee gedeeld. Kapelaan Hermans blij# wonen in de pastorie te Axel. Bejaardensociëteit Op woens dag 16 december zal door de bejaar densociëteit van Heinkenszand hc' kerstfeest gevierd worden, welk feest begint met een concert van de Zeeuwse Koorschool 2 uur in de Ned. herv. kerk. Na het concert de bejaardensociëteit in het dienst gebouw haar kerstviering voortzet ten. KOEWACHT Geslaagd voor het examen zwemonderwijzer Ko ninklijke Nederlandse Zwembond: B. van Goeye te Koewacht- MIDDELBURG Voor de bij de Christelijke Pedagogische Akademie voor Zeeland gehouden herexamens ter verkrijging van de akte volledig bevoegd onderwijzer (es) slaagden de volgende kandidaten: A.M. Bo® te Goes, C.H. Duvekot te Middel burg, A.J. Frederiksen te Terneuzen, J. Heuzeveldt te Wissenkerke, P-I- Jasperse te Yerseke, L.J. Kesteloo te Gapinge, A.A.F. van Melle te Breskens, A. Oosterhuis te Vlissin gen, en L. de Oude te Zierikzee. 's-GRAVENHAGE Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig di ploma scheepswerktuigkundige de heren: J.M. de Back te Breskens, B.H.J.C. Stroo te Vlissingen, C.J. de Wispelaere te Vlissingen, allen leer lingen van de school voor scheeps- werktuigkundigen te Middelburg- Van een bejaardenhuis heb bejaarde eigenaars geen wi wonen in de „stad" trekt 1 evenmin aan. De allereerste, aangetekende brief vorige heeft ontvangen is kunstschil Deijaert uit Antwerpen. In ji vorig jaar telde hij nog 25.0C den neer voor een oude woni; de Liniedijk 13. Hij verbouw krot tot een riante weekendv waarin hij tevens zijn atelier bracht Totale kosten: ittee 30.009 gulden.. Ook dit huis za ten verdwijnen. Dat niet all Deijaert zal zelf de ■■looi moeten voldoen, evenals zijn de buren, waarvan P. Bernaef, en E.F. Strobbe (85) niet meer bereid zijn aan het geir lijke bevel te voldoen. Me echtgenotes wonen ze respect! 40 en 58 jaar in hun huisjes Polderweg. Ze zijn er gebor getogen en nog best in staal stand te blijven wonen. Ee vallig aanwezige wijkverpli bevestigd dat. De heer Strobl in zijn vrije tijd nog wat „bot voornemens de gemeentelijke zegging beslist in de wind te „Meneer, als ze me d'r uit hebbe: best. Maar dan zulle me toch wel uit motte sleu zijn commentaar. De andere van dagen weten niet goed w het gemeentelijk schrijven vangen. Er is met hen no gesproken over vervangendel vesting. „Maar dat komt nog", maandag een gemeentelijk voerder die we om comment! toelichting vroegen.„Die wo horen daar niet thuis, daarom ten ze weg", aldus zijn medt gen. Hij voegde eraan toe: „Het beleidszaak". Op de vraag v. niet nog tien jaar gewacht, ge als antwoord: „Als de huidige ners eruit trekken worden d; ningen verkocht als vakant jes". Op het stadhuis van H] uitdrukkelijk bevestigd, dat van deze zaak „zeer zekei schandaal zal maken, maar nog met de bewoners zal o- gen". Tot nog toe is daarvai sprake. De 65-plussers aan de dijk zitten met de handen haar. Naar verluidt, worden pogir het werk gesteld van de „onbewoonbaar verklaarde" gen te maken. Hoewel vast dat de huizen moeten verdwij|l door de gemeente bevestigd, d niet hekend is wat er gebeur als de woningen zijn verdwent t Vooruitzie voor woei en dondei opgesteld liet K.N.W maandag om 18.00 Slechts h daar een ongeveer normale temperature de tijd van het jaar. Weersvooruitzichten in cijfJ middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren| I- 2; min.-temp.: van ongeve. tot maal tot -temp. 3 graden boven ns max.-temp.: omstreeks normaal °P een droge periode van m" 12 uur: 80 procent; kans op e neel droog etmaal: 50 procent Voor donderdag: aantal uren tot 3; min.-temp.: omstreeks nc max.-temp.: omstreeks normaa, °P een droge periode van m 12 uur: 80 procent; kans op heel droog etmaal: 60 procentJI

de Stem | 1970 | | pagina 2