LAMPO: NOG STEEDS GEVREESD „Biljarten soort meetkunde VORM DOOR EIGEN TAFEL 99 Kessler ziet niet op tegen B.-München Goes damtiental kwam punt tekort Stockman velde Anderlecht met rake vrije trap NIPTE WINST MIDDELBURG ST WON SDAAGSE AN ZÜRICH precies als bij voetbal" oks titel oor ilavarria Damcompetitie Vis houdt fit erbart won \wisselbeker snel iver itgeschakeld Vertrouwen Publiciteit DUIVENSPORT KM iuni 4'36 (274); De twee_ EINDSTAND Q STANDEN Standen 't Is nu tijd voor KOOLVIS 12 DINSDAG 8 DECEMBER 1970 ui isme wordt de bakelieten duif de talrijk aanleggende schutters. |JRICH (ANP) Peter Post t met zijn Zwitserse koppelge- Fritz Pferminger en Erich in de 18e zesdaagse van Zurich innen. De Duitser Rudi Altig [igde met de Zwitsers Albert en Louis Pfenninger op de |de plaats. De overige koppels op een of meer ronden achter uitslag: 1. Peter Post-Fritz minger en Erich Spahn (Ned- 284 punten, 2. Rudi Altig- lert Fritz en Louis Pfenninger pl.-Zwi) 189, op een ronde: 3. Tu-Renz-Jurg. Schneider (Bel- |'l.-Zwi.) 350, 4. Bugdahl-Kemper- Schneider (W.Dl.-Zwi.) 211, op ionden: 5. Pijnen-Koel-ïioeve- li (Ned.) 174, op 17 rónden.^ l'gen-Bölke-Bennewitz (W. JDl) op 42 ronden: 10 De Wijf-Van Lans-Zimmerman (Ne^I-Zwi) Over de wijze waarop hij zich de biljartsport eigen maakte vertelt Lampo het volgende: „Als manneke van 10 jaar behoorde ik tot eein van de vele patronaatgaageirs van die lijd. Daar raakte ik met de keu vertrouwd. Ik trof het overigens, wamt in Oostburig atond het patro- rnt vlak achter ons huis. Ik was dermate bezeten van deze sport dat ik via het platdak van ons huis «ik tijdens de werkdagen het patro naat binnesradronig om er op mijn eentje partijtjes te spelen". Reeds vele jaren speelt Richard eerste klas libre en de laat- 1NGKOK (ANP) De 24-jari?e ppijnse bokser Erbito Salavarria t gisteravond in Bangkok de wc- titel in het vlieggewicht ver- jd. Ij versloeg de titelhouder, de filander Chartchai Chionoi, door Jrventie van de arbiter in de twee- londe. De 28-jarige Chratchai guig le tweede ronde neer. Nadat de Iter drie maal tot acht had geteld, (kte hij het gevecht, ofschoon irtchai weer gereed stond om de |d te vervolgen. wereldtitel van Salavarria Idt niet erkend door de WorW ling Association (WBA). Het ge it vond plaats op initiatief va fVorld Boxing Council (WBC). OKIO (ANP) Rod Laver is eren in de eerste ronde van een jrnationaal indoortennistoernooi111 io het eerste in een reeks van Round Robin" verslagen door I Amerikaan Stan Smith. Arthur e won van de Zuidslaviër Frano Ie. Ie uitslagen zijn: Stan Smith ^S' tod Laver (Ausitr.) 4-6 6-3 Ihur Ashe (VS)Zeljko 1 lc (Zsl.) 6-5 3-6 6-2. e Amerikaan Cliff Richey, V,'A Ir van de „Grand Prix" met lten uit de twintig meetehe I nooien heeft zich vlak voor 1/ang teruggetrokken uit het I ationale indoortennistoernooi io. Doktoren vrezen dat hij een leveraandoening. urt eerste toernooi in de lin"-reeks. met een totaal Ten van 180.000 gulden, staat op f de eerste zes in het klassem de grand prix. Richey is e |en door de Tsjech Kodes. D Lor zajn partij tegen de Au f iKen Rosewall in twee sets. (Van onze sportmedewerker) HULST „De biljartsport in zijn geheel gezien is één van de mooiste sporten die er is. Het is een soort meetkunde. Kun je niet meetkundig spelen, pak dan maar in". Deze woorden zijn afkomstig van de nestor van de Zeeuwsch- Vlaamse biljartsport, de 70-jarige Richard Lampo, geboren en geto gen in Oostburg, doch reeds sedert 1930 woonachtig in Hulst. Richard Lampo, die vele jaren geleden in Leiden het predikaat kunstsmid verwierf en nadien vele paarden van hoefijzers voorzag, hanteert de hiljartkeu reeds 60 jaar lang. Zijn beroep in acht geno men en in eerste instantie afgaande op zijn grote smidshan- den, zou men verwachten dat hij de man is die aan het biljart zijn series hij elkaar krijgt door forse stoten. Niets is echter minder waar, want h\j staat in de verre omgeving bekend als een van de meest technisch begaafde biljarters die Zeeuwsch-Vlaanderen rijk is. ste jaren ook veelvuldig eerste klas driebanden en hoofdklasse bandsto ten in de Nederlandse Biljartbond. Zonder een bepaalde voorkeur voor een van dieze spelsoorten te kennen, liigt het libre hem toch wed het best, daar hij dilt het langst speelt. Laim- po, die vele toernooien en prijskam pen speelde vond zichzelf in de jaren 1935-1938 het sterkst spelen. Het was toendertijd een doodgewone zaak voor hem, dat hij op de prijs kampen werd geweerd, daar men vond dat hij de bilj artspont te goed beheerste... Lampo's mooiste herinnering aan de biljartsport dateert van ongeveer 25 jaar geleden tijdens een Bevrij- dingstoernooi dat in Schoondijke werd gehouden in het kader libre (men kende toen nog geen kader). Lampo fungeerde toen ais kopman van de Hulsterse ploëg. Hij presteerde het daarbij om in tien beurten de 200 caramboles vol te maken. Zijn hoogste serie was 149. Ook het win nen van een drie jaar achter elkaar gehouden biljiarttoernooi in Hulst re kent hij tot één van zijn mooiste herinneringen. Richard Lampo is nog steeds een zeer gevreesd tegen stander op de groene tafel. De 70- jarige is er voor zichzelf van over tuigd dat hij momenteel in een uit stekende vorm steekt. Een van de oorzaken dat het weer zo goed gaat, is het feit dat Lampo op het ogen blik zelf over een verwarmde bil jarttafel beschikt, zodat hij kan trai nen op elk moment van de dag. Hij staat nu ongeslagen aan kop in de handioapwedstrijiden, die door zijn club HBC uit Hulst worden gehou den. Het toernooi eerste klas libre, dat volgende maand in Terneuzen wordt gespeeld, ziet hij met veel vertrou wen tegemoet. De enige speler waar hij enige vrees voor heeft is Van Leemput uit Lamswaarde. Lampo daarover: „Ze zeggen dat Van Leemput nog beter zal worden dan Platjouw en dat wil toch wel iets zeggen. Volgens mij zou Van Leem put reeds een heel grote zijn, indien hij er soms niet zo met de pet naar zou gooien". Lampo zelf vindt de Axelaars Dieleman en Platjouw de beste Zeeuwse biljarters. „Platjouw mag men zeker tot de twintig beste bil jarters van Nederland rekenen", zegt Lampo. Een schaduwzijde van de biljartsport, die zich de laaitste tijd vooral bij het extra libre veel vuldig manifesteert is het steeds meer verdedigend gaan spelen. Lampo: „Het is precies zoals bij het voetballen; ze gaan steeds meer hun heil zoeken in het verdedigend spe len. Ze durven elkaar praktisch geen balletje meer toe te spelen. Het is toch niet normaal te noemen dat ze, zoals laatst tijdens een toer nooi in Hulst, drie uur nodig hebben om de 150 caramboles vol te maken. Ze vergeten dat ze op die manier de biljartsport veel .afbreuk doen en daarmee de toeschouwer alle spekta kel onthouden waar hij recht op heeft". Lampo is er van overtuigd dat er verder weinig schaduwzijden aan het biljartspel verbonden zijn, het geen niet wil zeggen dat de nestor van het Zeeuwsch-Vlaamse biljarten geen wensen meer zou willen doen. Hij zou namelijk graag zien dat iedere biljiartclub over een man zou beschikken, die de publiciteit voor zijn rekening neemt. „Want", zegt La'mpo, „er worden in Zeeuwsch- Vlaanderen nog te veel toernooien gespeeld waar weinig of helemaal geen ruchtbaarheid aan wordt gege ven. En zoiets vind ik op de dag van vandaag absoluut verkeerd...". (Van onze duivesport medewer- ZAAMSLAG De wisselbeker Ivan het rayon West Zuid-Beveland lia dit jaar gewonnen door G. Ver lat, lid van de postduivenvereni- ■fing „Vriendenkring" te 's Heeren- Itót. Deze beschikbaar gestelde Itóter werd vervlogen over vijf wed- Ijtohten, drie voor oude duiven en voor jonge duiven. Vooral Ver- s oude duiven kwamen tot uit ende resultaten. Zij hadden het «uwedeel in het succes. De jonge laden het dit jaar niet zo best. |wbart houdt er niet van om veel i vaak met jonge duiven door te aan zeker niet op langere afstan- Ijan. Verbart: „Er wordt naar mijn Lening door veel liefhebbers te veel ft jonge duiven gespeeld en later "~'t dat tot uitdrukking". Een me lodie ongetwijfeld veel waarheid Bovendien speelt het „ras een grote rol. 's Heerenhoekse liefhebber moet gerekend worden bij die mel- die een bijzonder groot aantal ®yen bezitten. Vanuit dat oogpunt .J®® heeft hij ook in concoursbond pa-Beveland dit jaar goed ge weld, Van de ruim twintig vluch- I1®, waaraan hij deelnam, won hij li' a ras waarmee hij speelt Ij ®omstig van de bekende speler 153 van Lint uit Reusel en Jansens '®donk. In de CCZB 7 mei 9, 19, 28 (1653 ®ven); Orleans 17 mei 2 (566 dui- Beaumetz 17 mei 86 (1615 d); ffwdan 10 mei 163, 196 (1376 d); Jfmont 24 mei, 15, 28, 63 (1549 ti l ?erm°n* 31 mei 1 van 1492 d; Pfkns 31 mei le van 424 d; Dour- Jj,.juni 2, 44 (1117 d); Beaumetz l'mni l, 3 6 (1274 d); Beaumetz Ef duiven 14 juni 5 (646 d); l. «elft van juni en begin juli gaf 'Melijke maar toch duidelijke '®lag te zien. Beaumetz 12 juli I J57 (916 d); Dourdan 26 juli tai n Moeskroen 16 augus- 255, 261, (2031 d)Moeskroen «ugustus 2, 4, 40 (1460 d); Moes ten 30 augustus 11 (1270 d); Em- |247 0drd 30 augustus 5, 13, 25, 33, Lidschappen 1970 van het tju West Zuid-Beveland. Vitesse duiven: 1. A. van de Dries, Het 3 4, 2' Traas, 's Heeren- L: van 't Westeinde, Lewe- fci u „?£°nd oude duiven: 1. P. TOi ra L? [ffkerke, 2 en 3.x J. Claessen, «joWesteinde, Lewedorp, 2. M. >j. ..us, Kwadendamme, 3. A. Pen tv:**: 's Heerenhoek; Oude dui- dslti 1é j- Reijntjes 's Heera- lloedfl 2 en 3-NJ- Claessen, jv-n. nskerke; Vitesse jonge dui- Ü„2 Gebrs. Polman, 's-Hee- eio 2 P. van 't Westeinde, Le- pi 3 G. Steenbakekr, Lewedorp. •kk» rlewedorp, 3. G. Steen- pen;' V ewedorp; Fond jonge dui- ee»,. ,en 2. Gebrs Prolman, 's ?kerke. 3. L. Traas, 's Sn iS' Generaal Kampioen- '9: 1. P. Traas, 's Heeren- V v. 't Westeinde, Lewe- G. STeenbakker, Lewedorp. VOETBAL De Zuidslavische voetbalclub Dynamo Zagreb, die a.s. woensdag de thuiswedstrijd speelt tegen FC Twente in de derde ronde van het toernooi om de Runners üp- Cup, heeft zondag op eigen terrein de competitiewedstrijd tegen Rad- nicki Kragujevac met 21 gewon nen. De Zuidslavische competitie staat nu tot maart 1971 stil. Dynamo Zagreb is in het „herfst- klassement" op de derde plaats ge ëindigd met 21 punten uit 17 wed strijden. Partisan Belgrado leidt met 25 punten, gevolgd door Hajduk Split met 24. Richard Lampo„Er wordt tegenwoordig veel te verdedigend gespeeld. Dat onthoudt het spektakel aan het publiek." ROTTERDAM (ANP) „Ik zie de wedstrijd tegen Bayern München met vreugde tegemoet. In de eerste plaats omdat mijn elftal opnieuw internationale ervaring opdoet"- Ge- org Kessler, de trainer van het in de (ADVERTENTIE) STEEDS VERANDEREN EN LEREN... HAAR STIJL! Zelfstandig typetjedoet en Iaat, wat ze wil. Eentje van déze wereld! Als freelance typiste „Stenotyp" is zij eigenlijk „zelfstan dig onderneemster". Werkt net zo veel en lang als zij zélf wil. Kiest „banen" uit, waar zij wijzer van wordt. Telkens andere. Verandering van spijs doet eten; levert ervaringen op! En een goed salaris.:. In haar vrije tijd werkt zij aan zichzelf. Volgt talencursussen. Of steno. Of zit op een sekretaresse-opleiding. Nu even persoonlijk: werken moet je t»:h... als het even kan, stippel dan je eigen zaken uit. Maak er van wat er van te maken is. In je eigen stijl, je eigen tempo. De mensen kletsen toch... laat maar. Leve de vrijheid! Of niet soms? Neem de vrijheid als „Stenotyp"! De werkwijze Stenotyp stelt onderne mende meisjes die kunnen typen in staat leuk te leven en tegelijkertijd verder te komen. Werkend te leren - Ierend te wer ken! Zij die haar vrijheid liefhebben - ongeacht schoolopleiding - kom praten' over devele mogelijkheden die freelancers „Stenotyp" hebben. BREDA, Kasteclplein 1-3, Tel. 01600- 3 89 80. Nederlandse competitie nog ongesla gen Sparta, drukte met die woorden uit dat hij de tweede ontmoeting voor de achtste finale van het toer nooi om de Runners-Upcup tegen de Duitse „Herbstmeister" met ver trouwen tegemoet ziet. Kessler, groot keonier van heit Duitse voetbal, verheulde niet dat Bayern Manchen een tegenstander is, die technisch hoger aangeslagen moet worden dan zijn eigen elftal. „Wij moeten door wedstrijdkracht en improvisatie de tegenstander pro beren te verrassen. Onze uitgangs positie is na de 12 in München zeker niet ongunstig. We willen een goede wedstrijd spelen, maar zullen daarbij zeker het resultaat niet uit het oog verliezen- Het feit dat Bayern München voor de tweede keer in het bestaan van de Bundesliga de herfsttitel vero verd heeft, zegt natuurlijk voldoen de over de kracht van deze ploeg, die vier Westduitsie internationals telt". Sparta krijgt deze week binnen vijf dagen twee zware tegenstan ders. Na Bayern München wgensdag- avond volgt zondag de competitie wedstrijd tegen het eveneens nog ongeslagen ADO. „Ik beschouw dat niet als een handicap. Van een goed voorbereid elftal mag je, nee moet je, in een korte periode twee top prestaties kunnen verwachten- Onze voorbereiding is goed. Dinsdag trekken wij ons terug in Rockanje, waar we in de duinen de accu opladen voor woensdagavond. Vrij dag gaan we voor de wedstrijd te gen ADO opnieuw in retraite. De spelers kunnen zich daar in alle rust op de wedstrijd voorbereiden". Kessler wilde ook nog wel wat over Bayern München kwijt- „Ik heb het de laatste twee weken twee keer zien spelen. Dat was tegen 1. FC Köln en Sparta. Beide keren speelden de Beieren een zwakke eerste helft en een sterk tweede ge- (Van onze dammedewerker). GOES Met een puntenverdeling eindigde de competitie in de natio nale hoofdklas voor de Goese dam mers. In Rotterdam werd het 10-10 tegen DCT uit Twijzelerheide en hierdoor kwam Goes net een puntje te kort om degradatie te kunnen ont lopen. DCT had namelijk ook slechts vier punten en bij een overwinning van Goes hadden beide tientallen een beslissingswedstrijd moeten spe len. GDC degradeert samen met de damclub Roden naar de regionale hoofdklas, die in september 1971 voor het eerst van start gaat. Deze gewestelijke wedstrijden tussen nationale hoofdklas en provinciale kampioenschappen zijn een begin van de piramidale opbouw van de landelijke competities. De gedetailleerde uitslag zijn (Goese spelers laatstgenoemd): DCT Twijzelerheide - GDC Goes 10-10; 1. M. Hoving - C. Rijk 2-0, 2. H. de Hoop - G. Gorsse 1-1, 3. O. Visser - A. G. v. Zeyst 1-1, 4 J. van Leyen - H. C. v. d. Vreugde 2-0, 5 C. Bloem - J. Louwerse 1-1, 6. S. de Hoop - W. Dekker 0-2, 7. F. Kempenaar - W. Krijger 0-2, 8. K. Rozema - C. J. Hollestelle 2-0, 9 P. Kempenaar - C. W. v. Damme 0-2, 10. J. G. de Boer - D. J. v. Daalen 1-1 De overige uitslagen waren: Phi lips Eindhoven - VAD II Amster dam 11-9, Roden - Het Oosten Rot terdam 5-15, WSDV Wageningen - PDV Papendrecht 10-10. PDV Papendrecht 7 6 1 0 13 Philips Eindhoven 7 4 12 9 Het Oosten Rotterdam 7 4 12 9 VAD 2 Amsterdam 7 3 2 2 8 WSDV Wageningen 7 3 2 2 8 DCT Twijzelerheide 7 13 3 5 GDC Goes 7 115 3 Roden 7 0 16 1 deelte- Het is dain ook overdreven om te zeggen dat Bayern München alleen in de tweede helft zijn ware gezicht heeft laten zien. Natuurlijk is het een sterke en ervaren ploeg. Ma-ar ik heb uit beide wedstrijden mijn conclusies getrokken. En zal daarop uiteraard mijn tactiek bepa len"- Over die tactiek liet Kessler begrijpelijk niets los. Het enige, wat hij kwijt wilde, was dat Gerd Müller, topscorer van het wereld kampioenschap voetbal in Mexico, een permanente bewaker zal krij gen. Maar daarvan zullen de Duit sers ook niet wakker liggen. Kessler toonde zich vooral verheugd over de mentale kracht, di-e zijn team afge lopen zondag in de wedstrijd tegen MVV toonde, door een achterstand van 13 in korte tijd weg te wer ken. Naar aanleiding v-an dat resultaat heeft de oud-bondscoach dezelfde 16 spelers, die de reis nuar Mazstricht maakten, aangewezen voor de ont moeting met Bayern München, woensdagavond in het Feijenoord- stadion, waar Kessler rekent op de steun van 45.000 toeschouwers. De 16 spelers zijn: Doesburg, Venneker, Ter Horst, Eijkenbroek, Visser, Van der Veen, Klijnjan, Walbeek, Heij erman, Kowalik, Kristensen, Van Oosterhout, Drijver, De Quant, Van Staveren en Koudijzer. A-JUNIOREN A 2 Seroosk A 1 12-20 Zeel A 1 RCS A 1 13-20 VCK A 1 Middelb A 2 13- Noorm A 1 14- Walcher A 1 13 Nieuwl A 1 10- 11- 11- -16 -16 Hainsw B Al 14- Vliss A 2 11- Middelb A3 12- Zeel Sp A2 11- RCS A 2 13- Rilland A 1 12- Wemeid A 1 11- Kloet A 1 10- Krabbd A 1 10 Kapelle A 1 8- Robur Al 11- Cortg A 1 14- Heinksz A 1 12- Nieuwd A 1 11- Patrijz A 1 13- Col B A 1 11- Bevel Al 12- Bruse B A 1 12- Duivel A 1 12- DFS A 1 11- Renesse A 1 12- SKNWK A 1 10- Schoond A 1 14- Biervliet A 1 15- AZVV A 1 13- Bresk A 1 15- Ria W A 1 12 Veere A 1 12- Domburg Al 13- ■13 Oostkap A 12- ■12 Meeuw A 1 10- A 3 ■25 Zeel A 2 9- ■20 Zeel A3 11- 19 Vlissing A 3 Il ls Middelb A 4 Il ls A 4 20 's-H-Ark A 1 9- ■19 Hoedk A 1 9- 16 Rilland A 2 11 Kruin A 1 10 Volh A 1 ■10 A 5 11- 10- 14- Goes A 2 Lewed B A1 12 Luctor A 1 13- Wolf.d. A 1 Apollo A 1 Apollo A 2 A 6 21 WIK A 1 19 Mevo A 1 ZSC A 1 Zierikz A Honten A 1 12 Koew A 1 12 SDO A 1 /II Steen A 2 15 Hulsterl A 1 12' ■13 ■13 ■10 A 7 ■24 Aardenb A 1 13 ■23 Corn B A 114 ■22 Bresks A 2 ■20 Tern A 2 16 Oostb A 2 A 8 ■22 Honten A2 ■20 HW A 2 17 Zaamsl A 1 14 Clinge A 1 9 I- 3 ■11 14- 14- 12- 12- 12- 11- 13- (Van onze sportmedewerker) BRUSSEL In de eerste divi sie van de Belgische voetbalcom petitie was Anderlecht op de der tiende wedstrijddag de grote ver liezer. In het Regenboogstadion te Waregem stuitten de Brusse laars op een bijzonder wilskrach tig Waregem, dat het winnende doelpunt in de eerste helft scoor de. Doordat de Anderlecht speler Co- lasse even buiten het strafschop gebied een fout tegen de Brasili- aan Giba beging, kreeg Waregem een vrije trap toegewezen. De ex-Anderlecht-speler Stockman zette zich achter de bal. Zijn harde schot doorboorde de An- derlecht-muur en plofte tegen de touwen achter de onthutste Leen Barth. Hoewel Anderlecht na de rust sterk in het offensief, was, kon het de goed georganiseerde Waregem-verdediging niet passe ren. De West-Vlamingen kwamen zelfs zeer dicht bij een tweede doelpunt, toen de Joegoslaaf Za- batte bij een verrassende door braak zowel door doelman Barth als achterspeler Valkeneers in laatste instantie onreglementair werd gestuit. De verdiende straf schop bleef echter uit. Deze Wa- regem-overwinning betekende voor de West-Vlamingen een his torisch feit, want het is de eerste zege op Anderlecht sinds het vijfjarig verblijf van Waregem in de hoogste Belgische afdeling. Dat de nog steeds niet afgehan delde Antwerp-affaire op Stan dard Luik niet nadelig heeft ge werkt, bewezen de Luikenaars zondag opnieuw. „De Rouches" versloegen met sprekende cijfers (03) het op bezoek zijnde Lier- se. Standaard nam reeds in de tweede minuut door de Duitser Kostedde de leiding. De thuis clubsupporters moesten echter de laatste acht minuten afwachten om er zeker van te zijn, dat de punten in Luik bleven. Het was Depireux die met twee rake kop ballen aan alle onzekerheid een einde maakte. Union heeft het ondanks zijn ver dedigende spel in eigen huis te gen FC Brugge niet kunnen bol werken. Bij de Bruggenaren zorgden de Nederlanders Hou- waert en Rensenbrink voor de doelpunten. Voor Union scoorde Larssen, nadat Petersen de dwarslat op zijn weg had gevon den. Brugge is door deze over winning op gelijke hoogte met Anderlecht gekomen, met welke ploeg het nu de tweede plaats deelt. In de hel van Deurne heeft Beveren-Waas niet de weerslag van haar Londense trip onder vonden waarvoor werd gevreesd. Integendeel, de Waaslanders ver sloegen in een ware propaganda- wedstrijd, die voor 14.000 toe schouwers werd gespeeld, de Antwerpenaren met 02. Nadat Beveren in de 67ste minuut door een doelpunt van Rogiers de lei ding had genomen, was het Maes die vijf minuten voor tijd voor de Waaslanders de overwinning veilig stelde. De wedstrijd Gantoise tegen Beerschot eindigde in een royale 03 overwinning voor de bezoe kers. Nadat in de eerste helft om onbekende redenen een doelpunt van Houben was afgekeurd, was het dezelfde speler die in de 63ste minuut de Antwerpenaren aan de leiding hielp. De jonge Boenders zorgde met twee doel punten ervoor dat de Beerschot overwinning nog tamelijk ruim uitviel. St-Truaden bleek ondanks het uitvallen van Koens - die door David werd vervangen - niet van de kook te brengen bij zijn be zoek aan Crossing Schaarbeek. De doelpunten kwamen op naam van Wissman en David. Diest en Racing White deelden broederlijk de punten. Beide ploegen scoorden een keer. De bezoekers namen de leiding via Haagdoorn. De thuisclub maakte gelijk door Van Casteren. Diest werd in de eerste helft een ver diende strafschop onthouden na een overtreding tegen Van Din- geren. De bezoekers zagen om onbekende redenen een doelpunt van Dockx afgekeurd. Dé strijd om het behoud in de hoogste afdeling tussen Sporting Charleroi en FC Luik eindigde eveneens in 11. In de tweede minuut nam Charleroi door een doelpunt van Bissot de leiding. In de 47 ste minuut bracht Sliskovic van FC Luik de partijen weer op gelijke hoogte. De stand na dertien wedstrij den: 1 Standard Luik 22, 2 en 3 Anderlecht en Brugge 19, 4 en 5 Beerschot en Waregem 14, 6, 7 en 8 Racing White, Beveren en St.- Truiden, ieder 13, 9 en 10 Lierse en Antwerp 12, 11 en 12 Crossing en Diest, 11, 13 en 14 Union en Voetbalclub Luik 10, 15 Sporting Charleroi 8, en 16 Gantoise 7 punten. Programma voor zaterdag: Beerschot - Union; zondag: An derlecht - Antwerp, FC Brugge- Beveren-Waas, Gantoise - Ware- ?em, St.-Truiden - Charleroi, Crossing - Standard Luik, Lierse Racing White, FC Luik - Diest. RENSENBRINK (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN Met de hakken over de sloot keerde de Middelburg se damclub huiswaarts uit 's-Gra- venpolder. Slechts met het kleinst mogelijke verschil zegevierde het Middelburgse tiental over de gasthe ren. Middelburg leidt nu ongeslagen met 8 punten. Het wordt direct ge volgd door Aagtekerke, dat ook nog geen enkel verliespunt heeft, met zes punten. In Bergen op Zoom speelden DOS en Vlissingen gelijk. Een verdienste lijk resultaat van DOS, dat zijn eerste wedstrijdpunt scoorde. In de eerste klas zegevierde Goes 2 met 128 over het bezoekende Sommelsdijk. Hierdoor zijn de reser ves van Goes alleen en ongeslagen aan de leiding gekomen met 8 pun ten. Goes heeft nu een grote kans op de titel. De gedetailleerde uitslagen zijn: 's-Gravenpoider - Middelburg 9—11. 1. J. Blom - A. Trapman 20, 2. G. Blom - D. Davidse 02, 3. A. Krij ger - J. Boon 02, 4. I. Op 't Hof - J. Baayens 02, 5. Jac. Op 't Hof J. Strooband 11, 6. D. Huissoon - C. de Vos 20, 7. E. Wiskerke - P. Tange 11, 8. A. Quakkelaar - P. Coppoolse 11, 9. M. Versluis - J. Baayens jr. 1—1, 10. M. Quakkelaar - J. Boon sr. 11. DOS - Vlissingen 1010. 1. E. Verdoolaege - P Sehunselaar 11, 2. A. v. d. Kreeke - C. v. Rijswijk 11, 3. H. Brouwer - E. A. Schuitema 20, 4. F. Kievit - H. de Vlieger 11, 5. P. Dalsum - P. Goedbloed 02, 6. A. A. v. d. Mark - D. Valkier 11, 7. C. Suur- land - J. A. Veenstra 11, 8. H. Wagenaar - O. Hellinga 20, 9. A. Hollestelle - W Lere 11, 10. F. Openneer - I. J. de Bert 02. Goes 2 - Sommelsdijk 128. 1. C. de Klerk - W. v. d. Boogert 20, 2. O. Scherp - C. Polder 2—0, 3. K. Schoester - B. Vis 20, 4. M. J. Jeremiasse - L. Bruggeman 11, 5. C. W. v. Damme - K. Vis 02, 6. A. Mijnsbergen - J. Dekker 20, 7. G. Gorsse - A. Knape 11, 8. M. Pou- lisse - B. Roetman 02, 9. L. Dek ker - A. v. d. Sluijs 20, 10. A. Oosthoek - J. Lodder 02. Hoofdklas: Middelburg 4 4 0 0 8, Aagtekerke 3 3 0 0 6, Goes 3 2 0 1 4, St.-Laurens 3 1113, Vlissingen 31113, Lammerenburg 4 112 3, 's-Graven- polder 3 1 0 2 2, DOS 30121, Souburg 4 0 0 4 0. Zuid eerste klas: Goes II 4 4 0 0 8, Sommelsdijk 4 3 0 I 6, Kapelle 4 2 0 2 4, Zierikzee 3 1 113, Tholen 4 0 13 1, St.-Laurens II 3 0 0 3 0. (ADVERTENTIE) U bereidt koolvis als kabeljauw en schelvis. De kooktijd is 15 minuten. Serveer de koolvis met een mosterd-, peterselie-, boter- of kaassaus én een tomatensla of sla van Brussels lof met appelen. In moten gebakken is koolvis eveneens een lekkernij! Vraag receplen bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Wassenaarseweg 20, Den Haag.

de Stem | 1970 | | pagina 11