Sk, Ski Ski Ski isrt Pellenaars misschien weer terug GEEN ZORGEN Feijenoord met moeite gelijk Verkerk bleef Schenk voor BELGIË WON NJJB HEET NU BUDO BOND NEDERLAND c?ki SUi C=Wl Ski Ski 3*1 öf 3k DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Toto 19 agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt agrimarkt mode-artikelen mode-artikelen bij e naaibox kado. Op 10,— voor uw oude rken zoals: ANKER >r 245,-. voor U. essen, naar Kees Pellenaars komt waar schijnlijk terug in de wielersport. Midden in de malaisetijd voor de Nederlandse prof-wielrennerij gaat hij zich zo goed als zeker opwerpen als de grote redder, precies zoals hij het in 1964 deed toen hij met Televizier begon. Vanavond of morgen valt de de finitieve beslissing over de come back van Pellenaars die in dit stadium de naam van de nieuwe sponsor niet wil onthullen. „Ik kan alleen zeggen dat de hoofd vestiging op nog geen 10 minu ien van mijn huis staat". Wan neer het inderdaad tot een ak koord komt en die kans is volgens „De Pel" zéér groot zal de ploeg internationaal van opzet zijn en met een zeer ruim budget van start gaan. „Ik heb gezegd dat ik wel wil, maar dan met grote mogelijkhe den. Precies zoals bij Televizier. Met minder kan ik gewoon niet. Voor mij is er meer te verliezen aan reputatie dan voor de ren ners met hun werkgelegenheid. Als ik terugkom, wil ik groots terugkomen". Volgens Kees Pellenaars is de Brabantse firma daarmee ak koord. „Ze zijn hardstikke ent housiast. Ik ben er met een lachend gezicht naar toe gere den toen ze me uitnodigden, maar na dat gesprek heb ik thuis in m'n garage tien minuten met m'n kop op het stuur van de auto gelegen om bij te komen van de verrassing. Ik dacht ei genlijk dat het niks zou worden. De afgelopen maanden benader den me 2 firma's, maar ik zette de gesprekken niet serieus door. Ik had eigenlijk helemaal geen zin om terug te komen. Maar nou ze me dit bieden De definitieve beslissing („in principe zijn die mensen al ak koord", zegt Pellenaars) valt vandaag of morgen. „Ze moeten nog contact opnemen met hun buitenlandse vestigingen, maar ik hoorde intussen dat die ook wel willen. Het is nu dus alleen een kwestie van interne organi satie bij die firma. Daar moest ik op wachten. En op de mede werking van Televizier want daar was ik nog aan gebonden. Ze hebben me helemaal vrij ge geven. Het is geweldig opgelost" En zo ziet het er naar uit dat Kees Pellenaars op 57-jarige leeftijd weer in de wiel er beWt - ging komt. „Is 't wat, dat zo'n ouwe man de boel weer overeind moet zetten", mokt hij met een beslist niet ontevreden klinkende stem GERED DOOR PENALTY Ambteloos wielerburger Ton Vis sers na het opheffen van de Wil lem II-Gazelleploeg voortdurend in contact met aspirant-sponsors maakt zich weinig of geen zorgen over de concurrentie van Kees Pel lenaars. Wel weet hij zeker „dat de gene die het eerst een firma gevon den heeft een beslissende slag slaat", maar bij die constatering blijft het voorlopig. Ton Vissers: „Plet is natuurlijk wel zo dat als Pellenaars eerder rond is dan ik, mijn mogelijkheden meteen ophou den. Plaats voor meer dan één prof- ploeg is er in Nederland op dit mo ment absoluut niet. Degene die het eerst een sponsor heeft is dus de grote gelukkige. Misschien ben ik het, misschien de Pel. Ik geloof dat daar geen zinnige voorspelling over te doen is. Pellenaars voert blijk baar vergevorderde onderhandelin gen, maar dat doe ik ook. In princi pe zijn zelfs twee firma's akkoord. Maar, en daar gaat het om ook bij Pellenaars er is. geen contract getekend. Dan kun je wel zeggen: ik heb iets, maar in feite heb je niets. Het gaat om de handtekening van de firma. Die heeft de Pel niet, die heb ik niet." Het beslissende moment in de uitslag van Feijnoord-Twente. Rinus Israel (rechs) heeft de strafschopp genomen, keeper Piet Schrijvers gaat naar de verkeerde hoek: 11. Feijenoords eer is op het nippertje gered. Feijenoord heeft op het nippertje zijn ongeslagen record kunnen hand haven. Het dankte dat aan een dubieuze beslissing van scheidsrechter Lou van Ravens die 5 minuten voor tijd een penalty tegen FC Twente gaf. In de onbesuisde manier waarop Wim Jansen op het doel afging en daarbij ten val kwam, zag van Ravens een strafschop en Rinus Israel benutte die: 1-1. Daarmee redde Feijenoord nog nel 1 puntje in een wedstrijd die verloren dreigde te gaan doordat het FC Twente alle kans gaf met het laag houden van het tempo. Van dat cadeautje profiteerden de oostelijken gretig. Ze dreigden die fout van Feijenoord na een kwartier al af te straffen toen' Jeuring inzette en Schneider met uiterste moeite op de lijn redde. Ofschoon Twente aardig in zijn spel kon komen, kreeg ook Feijenoord nogal wat kansen maar beide ploegen brachten het tot ongeveer een kwar tier voor het einde niet tot goals. Pas in de 72ste minuut viel het eerste doelpunt. Jeuring schoot toen in een onoverzichtelijke situatie raak: 0-1. Dertien minuten later kwam de penalty die Feijenoords eer redde. (Zie verder de 3e sportpagina) Haarlem-NAC FC Utrecht-PSV F'noord-FC Twente Go Ahead-Sparta NEC-Excelsior AZ '67-DWS FC Den Bosch-DFC X Heracles-SVV Willem II-GVAV Wagening.-Cambuur Fortuna Vl.-PEC HDVS-AGOW RBC-Gooiland Kees Verkerk heeft op de eer ste schaatsschouw van het sei nen duidelijk laten zien, dat hij log lang niet als „afgeschreven" terzijde wenst te worden gescho len. Tijdens de wedstrijden om de IJsselcup op de Deventer kunstijsbaan, traditionele test voor de nationale top en de regio nale concurrentie, heerste Ver kerk als vanouds door zowel de '00 meter als de 1500 meter (de enige programma-onderdelen) v°or zich op te eisen. Europees en wereldkampioen Ard «henk, die vorig seizoen met winst tijdens de strijd om de IJsselcup een succesvolle periode inluidde, moest jjtch tevreden stellen met twee twee 's plaatsen. Mede door het goede 'Wen van Peter Nottet slaagde de j™eg van Zuid-Holland, die verder «stond. uit Jos Valentijn, Sicco de •hens en Arend Klos, erin de trofee ;raer over te nemen van Noord-Hol- 'and/Utrecht. Oe straffe wind en het zachte, zul- jjaide ijs (dat bovendien hier en 'aar hinderlijke bochtjes vertoonde! ™>ten opvallende tijden bij voorbaat nit. Maar het speeise gemak, waar de Kees Verkerk zijn ritten won, ™>et Ard Schenk toch aan het den- ™n hebben gezet. De tweevoudige Unlhouder werd trouwens op de •-hnjl" direct geconfronteerd met de Pecialiteit van Verkerk: een soort aattesprong, die de Puttershoeker in e laatste bocht over zijn tegenstan- w heen deed snellen en meters Must opleverde. Hoewel Schenk ge urende de race voortdurend de lei- 'nS had gehad, zegevierde Verkerk een voorsprong van viertiende seconde: 2.12,5 tegen 2.12.9. (Zie verder de 5e sportpagina). De cijfers van sporttoto 19 zijn: Aantal deelnemers: 782.272. Inleg 1.686.450.—. Prijzenbedrag 758.902, Beschikbaar voor eerste en derde prijs 265.616,—. Voor tweede prijs 189.625, Voor extra-prijs 37.945, Zondagavond hadden zich 42 deel nemers gemeld met een foutloze ko lom. Kees Verkerk en Attje Keulen-Deelstra waren de triomfators op de Deventer kunstijsbaan. Verkerk won de IJsselcup, Attje Keulen-Deelstra was eerste in het bijprogramma. België heeft zijn Europese titel in het Europese kampioenschap penta thlon voor landenteams gemafokelijk kunnen prolongeren. In de finale te gen West-Duitsland versloeg de Bel gische formatie bestaande uit Ceule- man (bandstoten), Boulanger (drie banden), Schraauwen (libre), Waff- lard (anker kader 71/2) en Dielis (anker kader 47/2) de Westduitsers gedecideerd met 82. Alleen Klaus Hose slaagde erin in het libre Tony Schraauwen een nederlaag te bezor gen. Tiedke (driebanden), Muller (71/2), Siebert (bandstoten) en Spiel- mann (47/2) leden ruime nederlagen. België heeft het in feite alleen moei lijk gehad tegen het door het ontbre ken van Wijnen en Scholte verzwak te Nederlandse team. Voor Nederland wonnen de uitblinkende De Ruyter (driebanden) en Vultink (47/2) hun part en met ruim verschil, terwijl Sundquest (libre), Van Leur (71/2) en De Kleine (bandstoten) hun meer deren moesten erkennen in hun Bel- Mist verstoorde gisteren enkele voetbalwedstrijden. Zoals Utrecht-PSV gisehe oponenfen. waar „het gevecht met het bruine monster" soms veel op een schimmen spel leek. Op bovenstaande foto een indruk van het beeld dat Utrecht-keeper Henk van Ledden gisteren voor zich had...-. (Zie verder de 5e pagina). De Nederlandse Jiu Jitsu- en Judo Bond bestaat niet meer. Al thans niet in naam. Onder lei ding van voorzitter Methorst be sloot de buitengewone ledenver gadering zaterdag in Bunnik de naam NJJB te veranderen in BBN, de Budo Bond Nederland. Budo is de verzamelnaam voor alle gevechtssporten. De beoefe naars van jiu jitsu en judo wat natuurlijk de belangrijkste sport blijft taekwon-do, kara te, kendo en andere op verschil lende cultuurpatronen stoelende gevechtsmethoden, krijgen in de in naam nieuwe, maar in opzet nauwelijks gewijzigde organisa tie, dezelfde rechten. De karate- ka's en de aanhangers van taekwon-do waren reeds enkele maanden erkend. De daaruit voortvloeiende moeilijkheden bij de registratie elk lid moest per beoefende sport worden ge boekt zijn ondervangen door het instellen van een algemeen lidmaatschap. De leden van de BBN zijn vrij hun vleugels in verschillende richtingen uit te slaan, wat in de praktijk ook reeds gebeurde. De naamsveran dering was door het bestuur voorgesteld om de gelijke rech ten van oude en nieuwe leden te onderstrepen.

de Stem | 1970 | | pagina 7