Groengordel rond Sloe 2 BORSELE WIL ACTIEVE GRONDPOLITIEK VOEREN VANWEGE INDUSTRIALISATIE Vlissingse brandweer in het zonnetje gezet SLUIS 1900 EN 1970 Scheidende directrice Middelburgs Gas thuis i „Ik heb nu tijd om in m'n tuintje te we rken' Vijftig jaar vrijwillige brandweer P. J. J. DEKKER NAM AFSCHEID VAN POLDER- EN WATERSCHAPSBOND Opening soos te Vlissingen Oostburg Comex n.v. te Hansweert houdt waarschijnlijk op te bestaan Jongeman stal thuis spaarbank boekjes Twee auto's vernield bij aanrijding in Goes Hondenbelasting Vaardigheids- proeven gymnastiek vereniging DAW Rentmeesters Vrouwengilde Goes schreef brief over verontreiniging papier Öór uw pen Goes AR-statenleden bezochten Tholen AANPASSEN Oost-Pakistan I Oost-Pakistan II Rechtbank Middelburg Uitspraken in vechtpartij en overvaring Beste tuiniers uit Goes en omgeving ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 7 (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN De Vlissingse vrijwillige brandweer is gistermiddag ter gelegenheid van haar gouden jubileum in de bloemen en in de cadeaus gezet. Dit gebeurde tijdens een receptie, die het gemeentebestuur van Vlissingen in het stadhuis het korps had aangeboden. Tijdens die receptie waren velen uit de brandweerwereld en vertegenwoordigers van bedrijfs leven, overheids- en gemeentediensten aanwezig. Burgemeester drs. D. Roemers van Vlissingen sprak als eerste het korps toe. Hij noemde het feit, dat in 1587 sprake was van een brand weer in Vlissingen en verwees nog even naar het conflict dat in 1920 kort na de oprichting van het vrij willige brandweerkorps bij de eerst te blussen brand ontstond tussen dit korps en de verplichte brandweer van daarvoor. Burgemeester Roe' mers herdacht in zijn toespraak de beide overleden brandweercomman danten Zandee en Luytwieler en prees de manier waarop de brand weer het ambulancevervoer ver zorgt. „Het heeft tot resultaat gehad, dat Middelburg nu heeft voorgesteld een ambulancedienst voor geheel Wal cheren te organiseren met als kern Vlissingen", zo zei hij. Tenslotte be nadrukte hij nog eens de uitbreiding van de taak van de brandweer tot de vestiging van de chemische in dustrie. De heer G. Kortes, rijksinspecteur voor de brandweer in Brabant en Zeeland, prees commandant Janse en de heer A. C. Kole, vroeger 'ondercommandant, vertelde over de beginjaren die hij nog heeft meege maakt. De heer J. M. de Jong, de Middelburgse commandant, sprak over de goede samenwerking tussen Middelburg en Vlissingen en de heer C. Schout overhandigde namens de bedrijfsbrandweer va>n De Schel de een fraai miniatuur-model van een straalpijp waarmee op schepen branden worden geblust. De heer G. J. Janse feliciteerde het korps na mens de stichting Ziekenvervoer Vlissingen en bood twee delen van een medische encyclopedie aan. Ge lukwensen vergezeld van een ca deau kwamen ook van de vereniging van brandweercommandanten, verte genwoordigd door de heer H. den (Van een onzer verslaggevers) GOES Zichtbaar ontroerd heeft de „vader van de Brede Watering", (1e heer P. J. 3. Dekker, gisteren af scheid genomen als voorzitter van de Zeeuwse polder- en waterschaps- bond. Tijdens de algemene vergadering van zijn bond, in de Prins van Oran je, spraken de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aart- sen, en enkele anderen een afscheids rede en de heer Dekker kreeg van de leden van de bond een zeldzaam antiek wapenbord met het wapen van Zeeland aangeboden. „P.J.J." zal in december wegens zijn leeftijd (hij is zeventig jaar) af scheid nemen als dijkgraaf van het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland". „Zij hebben goed gezien", zei de heer A. M. Geluk, die gisteren de vergadering leidde en als toekom stige opvolger van de heer Dekker gedoodverfd wordt, toen hij in zijn speech sprak over degenen die de heer Dekker in 1946 als voorzitter- van de bond kozen. Hij roemde, even als de commissaris van de koningin, dat later deed, de grote deskundig heid en kennis van de dijkgraaf en het goede bestuurderschap in een pe riode dat vele problemen zich opsta pelden". Mr. Van Aartsen, die het grote aantal functies dat de heer Dekker had bekleed de revue liet passeren, roemde de grote gemoedelijkheid van de scheidende voorzitter, die wist te overtuigen, maar alles zo regelde dat hij niemand kwetste. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op 26 november a.s. wordt te Vlissingen de nieuwe sociëteit van het Vlissingse HTS- korps geopend aan de Glaciusstraat. Hartog. Commandant Janse tenslotte ver weefde in zijn dankwoord nog een stukje geschiedenis en wees op de steeds groter wordende taken van de brandweer in deze tijd. In ver band daarmee pleitte hij voor aan passing van het materiaal. De ge meente Vlissingen bood vrijdaga vond de brandweerlieden en hun dames een diner aan. (Van een onzer verslaggevers) HANSWEERT De kans is groot dat het douane-expeditiebedrijf Co mex N.V. te Hansweert per 1 janua ri zal ophouden te bestaan. Dan zullen waarschijnlijk alle 20 werk nemers, inclusief directie, op straat staan. De sluiting houdt verband met het te verwachten besluit Hans- weert per 1 januari als grenspost af te schaffen. De N.V. Comex is een in 1963 gevormde combinatie van expeditie bedrijven; de toenmalige firma's De Groot, Van der Brink en De Raad. Een firmant van de N.V., de heer C. J. de Raad, wilde het bericht niet definitief bevestigen, omdat het be sluit nog niet gevallen is. Van de directie was niemand aanwezig. „We hadden het besluit van de regering al verwacht. De Nederlandse rege ring laat ons een beetje in de steek, als Hansweert in januari voor 95 procent van de kaart zal zijn als grensplaats. In ieder geval zullen we door blijven werken tot het laatste moment, dus zeker tot en met de cember. Voor een besluit tot be drijfssluiting wachten we overigens af, tot we weten wat de Benelux- vergadering ten aanzien van de grensposten heeft besloten". Voor het gedupeerde bedrijf is vooralsnog geen schaderegeling getroffen. De N.V. Comex is daar overigens ook niet erg optimistisch over. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE In zijn vergadering van 24 november a.s. zal de raad van Borsele een voorbereidingsbeslnit „bestemmings plan industrieterrein Sloe II" krijgen voorgelegd. B. en w. hebben daarbij opdracht gegeven door Heidebouwkundigen aandacht te schenken aan de aanleg van een groengordel. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Voor de meer voudige raadkamer te Middelburg stond de Vlissinger J.J..K.B terecht. Hij had thuis drie spaarbankboekjes weggehaald en daar grote geldbe dragen afgehaald. Hij inde de che ques, die op naam stonden van zijn vader. Hij ondertekende bovendien eigenhandig giromachtigingen. Hij haalde dit geld op het post kantoor te Middelburg. Verdachte had drie legitimaties tot zijn be schikking. Daarom leek het voor de ambtenaren ook allemaal een eerlij ke zaak. Ondanks het gezegde: „Het blijft gelukkig in de familie" kwam de aanklacht toch uit deze hoek, aldus de officier van justitie, mr. T, Lebret. Hij stelde dat de relatie tussen verdachte en omgeving danig gestoord was en dat de jongen zelf bereidheid moest tonen om zich te laten leiden. „Zoals het nu gaat, kan het echt niet. Dit zou een continu gevangenisleven voor deze jongeman opleveren", aldus de officier. Een hoopvol gegeven vond mr. Lebret toch wel, dat, blijkens het aanvul lend rapport van de Meijersvereni- ging, het toch nog wel goed zou kunnen komen voor deze verdachte. De officier eiste, gezien de recidive, een gevangenisstraf van vijf maan den met aftrek en een voorwaarde lijke tbr, een proeftijd van drie jaar, toezicht van de Meijersvereniging en opname in een psychiatrische in richting in Eindhoven. Mr. E. Tak trad als verdediger op. Hij schetste de situatie van het gezin, welke omgeving niet ideaal was voor het opvangen van zijn cliënt. De verde diger had vader B. ook al eens gewezen op het feit dat je een kat ook niet het spek voor de bek moet houden. De uitspraak is bepaald op 4 december a.s. Opbrengst collecte De gehou- "en klaprooscollecte bracht f 421,63 op. (Van onze correspondent) GOES Om tien uur heeft op de kruising Oostsingel - Gasthuisstraat een aanrijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's, respectievelijk bestuurd door R.J.S. uit Wissekerke, die te veel naar links de bocht nam, en een personenauto bestuurd door M C. W. M. v. O. uit Roosendaal. ■Hierdoor werden beide auto's (heel vernield. Een voorstel va-n he,t bestuurscolle ge va-n Borsele treft het scheppen van mogelijkheden voor een actieve grondpolitie-k. „Het is onjuist een afwachtende houding aan te nemen en te zien wat er uit het particulier initiatief van de grondeigenaren ten aanzien va-n de exploitatie van land bouwgronden voortvloeit", menen b. en w. Het college, dat in mei van dit jaar op dit punt al gemachtigd werd om een gemeentelijk grondbedrijf in te stellen, wil n-u gronden in eigen dom verwerven en overgaan tot het bouwrijpma-ken ervan. Er wordt ver- volgens een exploitatieopzet gemaakt, waarna de terreinen tegen de voor verschillende bouwterreinen bere kende prijzen worden verkocht, of in erfpacht uitgegeven. Een andere stap op de weg naar integratie van de vroeger in de 14 Zuidbevelandse gemeenten gehan teerde systemen, betreft de honden belasting. In Baarland betaalde men vroeger büvoorbeel-d voor een hond 5.-, terwijl men in Lewedorp voor een soortgelijke hond 20.- aan de gemeente-ontvanger moest afdragen. B. en w. willen voor Groot-Borsele de tarieven gelijkschakelen. Voor elke luxe hond zal men 20.- per ja-ar moeten betalen, voor een weak en bedrijfshond 15.- en voor ken nels 150.- De opbrengst wordt iets hoger, dan wanneer men in elke kern de oude tarieven zou handhaven. Een ander voorstel op het ge-bied (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER Onder leiding van mej. 3.3. de Vroe en de heer W.G. Heyboer legden de leden en adspirant-leden van „D.A.W.", 34 in totaal, het examen af voor het Als juryleden waren aanwezig me- vaardigheidsdiploma gymnastiek. Als jury-leden waren aanwezig me vrouw C. Ganseman en de heer J. van Oosten, beiden uit Kapelle. De heren A.B. Hulshof en L.J. Fierloos verzorgden het telbureau. De uitslag luidt als volgt: Turnsters 2e klasse: J. Anthonise 49.5, J. Dekker 49.6. Turnsters 2e klasse: W.C. Heyboer 50.6 (medail le), B. J. Tramper 54,2 (medaille), Turnsters 3e klasse B: E. Walraven 53.1, H. de Wilde 56.4 (medaille), N. G, Dekker 56,4 (medaille), N. Schouwenaar 47.7, M.J. Koens 49.6, M. G. den Herder 52. Meisjes A: A. Woutersen 52,8, C. Looy 52,1, S. Antho-nisse 51, J. Sinke 52. G. den Dekker 47.8, W.Markus- se 48., L. de Pree 57.4 (medaille), E. Vis 53.2, N. v.d. Ende 52.7, H. de Pundert 48.5, A. de Kok 51.3, C. Lansen 46.9, A. de Dreu 42.7. Meisjes B: M. van Liere 51.6, A. Korstanje 52 (medaille). A. Panne- koek 49., J. Anthonise 46.3. Jongens A: J. Anthonise 48. P. Molhoek 45.5, J. de Pree 48.7, K. Vroonland 53.6 (medaille). W. Vroonland 51.7. Jongens B: R. Braam 49.2, T. van de Velde 50.6 (medaille). De voorzitter de heer A.B. Hulshof reikte aan de best geplaatsten van elke klasse de me- dailies uit. De wisselbeker beschik baar gesteld door D.A.W. voor de hoogst geplaatste dame of heer werd dit jaar door de dames N.G. Dekker (2e keer) en H. de Wilde (le keer) gewonnen. van de eenwording betreft het biblio theekwezen. B. en w. vragen de raad om de bibliobus van de pfovin-ciale bibliotheekcentrale ook door Borsele te laten rijden. Een aantal biblio- theekhóuders in de kernen heeft be sloten zijn werkzaamheden te beëin digen. De bibliotheek te Heinkens- zand en de bibliotheek van de gere formeerde gemeente in Borssele zul len in stand worden gehouden. Deze bibliotheken houden namelijk nog een flink lezersbestand. De biblio busserviee kost de gemeente 14.700 per jaar. Twee inwoners van 's-Heerenhoek, beiden de achternaam Rentmeester dragend, mogen elk de helft kopen van een onbebouwd perceeltje grond tussen hun woningen dat eigendom van de gemeente is. De heer A Rent meester had, toen 's-Heeremhoek nog zelfstandig tvas, een oogje op het perceeltje, maar het feest ging des tijds niet door in verband met de plannen voor dorpsuitbreiding. Door de industriële ontwikkelingen zijn de opvattingen ove-r dorpsuitbreiding-en sterk veranderd en werd het bewus te perceeltje van steëds minder be lang voor de gemeente. Op dit ogen blik, wil de heer J. Rentmeester het lapje grond kopen. B en w. hebben de twee Rentmeesters nu geraad pleegd. en zij stellen de raad voor om elk van de Rentmeesters de helft te geven,, waarbij ook nog het recht van uitweg wordt vastgelegd voor de heer A. Rentmeester. Een ander punt uit de dikke raads- agenda, dat na een herin-delingspro- bleem wijst, betreft he-t uitvoerige antwoord van b. en w. op vragen, die de heer I. A. van Royen (PvdA-PPR) met betrekking tot de ingekomen stukken en de behandelingsprocedu re daarvan had gesteld. De stencil machine van Borsele vervaardigde drie volbeschreven vellen met ver klaringen, louter ten behoeve van de heer Van Royen. Onthullingen worden in deze hoeveelheid papier niet gedaan. (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeliiig Goes van het Katholiek Vrouwengilde heeft giste ren een brief gestuurd aan het col lege van G.S. om zijn ernstige veront rusting uit te spreken over de toe nemende mate van vervuiling van water, lucht en bodem. De inhoud van de brief luidt: „Wij verzoeken u met klem niets na te laten, deze problemen te be strijden en daar, waar de omstandig heden dit eisen, het milieubehoud (levensbelang) te laten prevaleren boven economische belangen. W)j veroorloven ons u te wijzen op de gang van zaken rond de vestiging van industrieën in het Sloegebied, zo als Péchiney en Hoechst, nadat des kundigen, zals dr. J. Tesink en an deren, op de gevaren hadden gewe zen, extra voorzieningen hadden ge troffen". Het Goese Vrouwengilde heeft een afschrift van deze brief gezonden aan het KVP-kamerlid drs. W. Du- sarduijn uit Goes. Deze actie van het r.-k. Vrouwen, gilde afdeling Goes is een wel zeer snel antwoord op de oproep van me vrouw C. M. A. Asselbergs uit Ber gen op Zoom, die in het kader van een bijeenkomst van het Goese gilde eergisteravond in het teken van het natuurbeschermingsjaar 1970 in de Korenbeurs in Goes een causerie over milieubeheer had gehouden. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Het oude Belfort, sinds lange tijd het stadhuis, is in Sluis een markant punt gebleven in het stadsbeeld. F^o's uit 1900 en 1970 to nen dit aan. Voor en na de verwoes ting is dit fort uit het grijs verleden hetzelfde gebleven. Een kijkje in de Vrijstraat van 1900 levert hetzelfde Beeld op als een blik in dezelfde straat van nu. Alleen is de tramrails verdwenen, evenals de oude smede rij van Buijsse. Er zijn auto's en an dere winkels voor in de plaats geko men. Dat tramlijntje van Breskens naar het Belgische Maldegem verdween pas in 1949. Het Belfort, in 1944 ver woest, was pas in 1960 geheel her steld. Op de oude foto prij'kt ook een gerestaureerd Belfort: door architect Cuyper. SjMB§mVr J Uitvoering Kunstvrienden Van daag, zaterdag, geeft de toneelvere niging Kunstvrienden uit Goes een uitvoering van de klucht „Een huis vol verrassingen" van Johan Blaa- ser. Deze uitvoering vindt plaats in schouwburg Juliana en begint om acht uur. De toneelavond wordt be sloten met een bal. Lezing over ontwikkelingshulp Dinsdag houdt ir. F. B. Carbusius Weber een lezing over het onder werp „Mens en praktijk in ontwik kelingshulp". Deze lezing wordt ge houden in de Prins van Oranje en begint om acht uur. (Van onze correspondent) THOLEN Vijf van de zes sta tenleden van de AR hebben gisteren een bezoek gebracht aan het eiland Tholen. Ze spraken daar met de gemeentebesturen van Tholen, Oud- Vossemeer, Sint-Annaiand, Sint- Maartensdijk en Poortvliet. De statenleden vonden dat Tholen als woon- en recreatiegebied een gezonde ontwikkeling tegemoet gaat. De aanvankelijke weerstanden van de zeven gemeenten tegen de vor ming van Groot-Tholen zijn omge- slagen in positieve voorbereidingen (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG „In de ver pleging probeer je met alle me dewerkenden de patiënt zo goed mogelijk te verzorgen. Je staat met zijn allen ten dienste van die patiënt", zegt de huidige directri ce van het Gasthuis in Middel burg, mevrouw E. J. A. M. Wie- gant. Op 2 december neemt ze af scheid van haar werk omdat ze 60 jaar is geworden: „Ze noemen het functioneel leeftijdsontslag", zegt ze lachend. „Ik ga nu heer lijk van mijn vrije tijd genieten". „Ik heb goede ervaringen met zijn medewerkers gehad", vertelt zuster Wiegant. „Juist nu, nu er een tekoit aan personeel is, heb ik veel bewon dering voor degenen, die het toen draaiende weten te houden". Zij is sinds 1965 directrice van het Gast huis, waar ze samen met geneesheer directeur C. G. Kroes en economisch directeur G. K. de Waardt, de direc tie vormde. Daarvoor was ze ai enige tijd waarnemend directrice. „Mijn taak was eigenlijk alles wat met de verpleegkunde te maken had", zegt ze. „En als zodanig was ik ook verantwoordelijk voor de op leiding van de leerling-verpleeg sters". De Brabantse directrice, „kunt u het niet aan me horen", heeft in de tijd dat zij de scepter zwaaide, ge probeerd haar beleid zoveel mogelijk aan te passen aan de eisen van de tijd. Zo stimuleerde zij het gebruik van wegwerpverpleegartikelen, zoals spuiten bijvoorbeeld, een ontwikke ling, die nog steeds bezig is. Ook de verpleegstersopleiding maakt een ontwikkeling door. Een gevolg van samenwerking is, dat zij sinds september ook een geza menlijke opleiding hebben. „Ik heb daar natuurlijk veel mee te maken gehad", vertelt mevrouw Wiegant, die deze ontwikkeling erg toejuicht. „Wat dat betreft vind ik het wel jammer dat ik er nu uitstap. Er zijn natuurlijk altijd een heleboel dingen die je niet afgewerkt hebt". Ze laat die zaak echter vol vertrouwen over aan haar opvolgster zuster L. M. Valk, die ze sinds 1 november aan het inwerken is. Wat de benadering van haar werk betreft: „Ik heb echt altijd de per sonen gezien achter alle medewer kers. Daarom had ik graag de per soonlijke gesprekken met ze". Verder vindt ze protesten van de jongeren tegen bepaalde dingen heel gewoon. Dat zij de ruimte heeft willen ge ven, bewijst een actiegroep van leer ling-verpleegsters, die twee jaar ge leden werd opgericht en die in 1969 tijdens de vredesweek bijzonder ge slaagd bezig was. In de „beleidspe rioden" van directrice Wiegant werd tevens een contactraad van het per soneel opgericht. Zuster Wiegant verheugt zich erg op de tijd na haar officiële afscheid op 2 december. „Ik ga heerlijk in mijn eigen tuin werken, ook al is het maar een kleintje. En verder ga ik Nederland eens bekijken, want ik ben altijd in het buitenland op va kantie geweest". Men zou wel van welverdiend pensioen kunnen spre ken als men weet dat mevrouw Wie gant al vanaf 1928 in de verpleging werkt. Ze begon in haar geboorte stad Eindhoven, waar ze in het zie kenhuis werkte en „articuleerde" Tijdens de oorlog werkte ze op de Eindhovense operatieafdeling. „Ik heb veel eLlende meegemaakt. Eind hoven heeft van de oorlog heel wat meegekregen", zegt ze. In 1949 werd ze hoofd van de operatie-afdeling in het Middelburgse ziekenhuis en daarvoor werkte ze nog twee jaar voor de UNRRA. Het Gasthuis in Middelburg biedt haar scheidende directrice op 2 de cember een receptie voor personeel en genodigden aan, die om 4 uur in de bezoekerswachthal worden ver wacht. Wij lezen over de vreselijke stormramp in Pakistan. Niemand is bij machte die mensen voldoende te helpen. Wat kunnen en moeten we doen? Bidden tot God! De meesten bidden niet meer en zonder Gods hulp zijn we verloren. Laait ons zon dags en ook in de week naar de mis gaan. Leven we er maar niet op los? God vindt abortus nooit goed. Laten we allen een offer brengen door geld in te zamelen. .PRINSENBEEK Mevr. M. Ik heb er met grote ontsteltenis kennis van genomen dat uw krant over de Nederlandse hulp aan Oost- Pakistan tot nu toe alleen heeft kunnen melden, dat het Rode Kruis 1500 dekens naar het rampgebied heeft gestuurd, dat de Nederlandse regering drie miljoen gulden heeft toegezegd en dat iedereen zijn bij dragen kwijt kan op gironummer 777. Maar waar blijven nu eigenlijk de democraten in Nederland? Hoe veel storten de besturen van N.V.V., N.K.V. en C.N.V. uit hun strijdkas- sen? En hoeveel Nederlandse vlieg tuigen zijn er nu onderweg naar Pakistan met voedsel en medica menten? En is het graan van de E.E.G. al onderweg? Beseft het volk van Nederland wel goed wat voor een ontstellende ellende daar in Pa kistan wordt geleden? Wij maken ons druk over verhoging van de A.O.W. en de inbouw daarvan in het verdiende pensioen. Maar de auto's staan voor de deur en het is maal feesten en eten van het beste, elke dag. Moeten wij nu eerst wachten tot ons land met een ramp als daar wordt bezocht? We moeten helpen snel helpen. Vlugge hulp is ons volk waardig. PRINSENBEEK R. ZWOLSMAN (Van onze correspondente) MIDDELBURG De recht bank te Middelburg heeft uit spraak gedaan iu de zaak van de twee Sky-Riders, W. J. C. uit Souburg en W. F. M. M. uit Vlis singen. Deze twee jongelui wa ren op 11 juli tijdens de Vlissing se kermisweek betrokken bij vechtpartijen tussen Ambonezen en Vlissingse jongeren. Tijdens deze vechtpartijen werden fiets- kettingen en messen gebruikt. Een agent van de Vlissingse po litie raakte daarbij gewond. De officier eiste op 6 november tien weken gevangenisstraf, waarvan acht weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis luidde vrijdagmorgen twee weken gevangenisstraf on voorwaardelijk. De rechtbank deed ook uitspraak in de zaak van de twee broers, J.J. en W.M. uit Middelburg. Zij waren in augustus dit jaar betrokken bij verschillende inbraken en diefstal len te Vlissingen. Bovendien stalen zij de auto van een Belgische auto mobilist die de jongelui de helpende hand bood toen ze panne kregen op de grote weg. De eis was 14 dagen geleden zes maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en begelei ding door de Zeeuwse reclassering. De uitspraak luidde vier maanden gevangenisstraf waarvan een maand voorwaardelijk met aftrek van pre ventieve hechtenis voorts twee jaar proeftijd en toezicht van de Zeeuw se reclassering. De Dordtenaar A.- P.A.S., die op 11 juli dit jaar bij Vrouwenpolder met zijn speedboot midden tussen een groep zwemmers terechtkwam, waarbij de Tilburgse mevrouw F.E.M. Raaymakers om het leven kwam, werd door de recht bank te Middelburg veroordeeld tot het betalen van een boete van f 750,-. De eis luidde oorspronkelijk drie weken gevangenisstraf onvoor waardelijk. (Van onze correspondent) GOES In de Landbouw te Goes heeft de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afdeling Goes, de prij zen uitgereikt voor de best verzorg de tuinen in de gemeente Goes. In een humoristisch openingswoord zei voorzitter K. Goudzwaard dat de kwaliteit van de tuinen in het alge meen tegenviel. Daarbij kwamen de kernen Kloetinge, Wilhelminadorp en Goes er procentueel het beste vanaf. Voordat wethouder J. H. Roose tot de prijsuitreiking overging, zei hij dat hij zich had afgevraagd onder welk terrein van zijn wethouder schap deze prijsuitreiking viel. Hi.) kwam tot de conclusie dat het jeugdzaken moest zijn, gezien de woorden en activiteiten yan de heer Goudzwaard. In totaal werden er 13 eerste prijzen, 58 tweede en 85 der de prijzen uitgereikt. De drie beste tuinen waren van mevrouw J. C. Janse-Brandt uit Wilhelminadorp, de gebrs. Schipper uit 's-Heer Hen drikskinderen en de heer T. Slabbe- koorn uit Kloetinge. Na de' pauze werd de film „De koningin en haar volk" vertoond, die handelde over het leven van de bijen.

de Stem | 1970 | | pagina 7