LAATSTE HAND AAN OPKNAPBEURT Dienstencentrum bejaarden in patronaat Hulst IJzendijke plaatst kinderen sint en in Pleidooi voor gelijkmatig belastingstelsel in EEG garage Ook Middenstand bij de neus genomen Contaim BRABANTS ZEEUWEN PROFESSOR KRIELAARTS: WEDGWOOD Tweede fosforoven Hoechst voor Hoge Raad Den Haag plaatst gewestvorming in stroomversnelling Albert Eggermont Drs. W. Lockefeer: Hontenisse heeft recht op inspraak in havenschap Terneuzen Dependances EDITIE VOOR ZEELAND De Witte ongeslagen leider St. Eloy HULST MAN VALT VAN VUILNISAUTO Schade bij aanrijding in Kruiningen Staatssecretaris: V ooiTichtingsavond over industrialisatie in 's-Heerenhoek Kosten Opper Middeljans weer naar Hulst Kerkdiensten iiii J Hulster scholer voor voortgezet onderwijs hield* sportdag Nog geen antwoord op vragen over Rijksweg 60 ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 24 78 - 35 58, b.g.g. 22 09 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Middel burg ligt buiten het areaal van het Sloegebied en heeft toch zeggen schap in het havenschap Vlissingen. Om dezelfde reden moet naar mijn overtuiging Hontenisse zeggenschap hebben in het havenschap Terneu zen". Dit heeft het Eerste Kamerlid drs. W. Lockefeer in Kloosterzande gezegd, tijdens een lezing voor de plaatselijke middenstand. In onze editie van vrijdag besteedden we daaraan reeds aandacht. Over de weerstand tegen voorge nomen industrievestigingen merkte het Kamerlid op, nadat hem daaro ver vanuit de zaal vragen waren gesteld: „Negatief opstellen tegen eventuele vestigingen van chemische industrie, daarvan zie ik het nut niet in, omdat we nog grotere ver antwoordelijkheden hebben dan al leen die tegenover de eigen kleine gemeenschap". Hij maakte deze op merking naar aanleiding van de kri tiek, die reeds bij voorbaat bestaat over de eventuele vestiging van che mische giganten bij Ossenisse. (Van een onzer verslaggevers) HULST. Op dit moment wordt in het centrum van Hulst de laatste hand gelegd aan de opknapbeurt van het kleine patronaat. Een grote groep 65-plussers heeft zich de afgelopen weken belangeloos ontfermd over het ingrijpende herstel, omdat het patronaat vermoe delijk binnen afzienbare tijd dienstencentrum zal worden voor de be jaarden in het Land van Hulst. Het initiatief daartoe is genomen door de stichting „Open Bejaardenwerk". Het is momenteel nog wachten op de subsidies van gemeente en crm. In afwachting van de toekenning daarvan hebben enkele bejaarde leden van de bejaardenbond de handen ineengeslagen en zijn, met financiële steun van het kerkbestuur, aan de opknapbeurt begonnen. Het gebouw heeft een nieuw fris kleurtje gekregen, de verwarming is aangepast en aan de achterzijde werd een keuken bijgebouwd. In de grote zaal zelf is een biljart geko men en zullen nog leestafels worden geplaatst. Zodra de subsidie-aanvra gen rond zijn kan voor het open bejaarden werk het startsein gege ven worden. Er komen in de ge meente Hulst (St.-Jansteen, Heikant, Clinge Nieuw-Uamen, Graauw) in totaal zo'n tweeduizend 65-plussers in aanmerking voor gebruik van het dienstencentrum. Ze zullen er in de toekomst van 's morgens negen tot 's middags twaalf en vervolgens van twee tot zes uur terecht kunnen voor uiteenlopende vormen van vrijetijdsbesteding. Het begin zal aanvankelijk bescheiden zijn. Voor de nabije toekomst bestaan evenwel plannen het diensten-pakket aan zienlijk uit te breiden. Zo zal er een maatschappelijk werkster komen en pedicure. Voorts zullen in het dien stencentrum warme maaltijden ver zorgd worden voor bejaarden, die thuis niet alleen willen of kunnen eten. De plannen van de stichting Open Bejaardenwerk gaan nog veel ver der. Gedacht wordt aan de stichting van dependances op verschillende plaatsen in de gemeente. „Want' (Van onze correspondent) CLINGE Een aantal middenstanders in Clinge is het slachtoffer gewor den van een onbekende, die zich uitgaf als advertentie-acquisiteur en adver tenties kwam ophalen voor, zoals hij zei, het adresboek van de gemeente Hulst. Een dezer dagen is dat adresboek verschenen, maarzonder advertenties. Het is ook nóóit de bedoeling dere gegevens ontbreken. De politie geweest van de gemeente Hulst om in het adresboek advertenties te plaatsen. De betrokken middenstan ders vijf in totaal hebben inmiddels hun beklag gedaan bij de politie. Het zou gaan om vooruit betaalde bedragen van vijftien tot vijfentwintig gulden. Op enkele plaatsen heeft de man zich uitgege ven voor „meneer Hendriks". Hij is naar schatting vijftig jaar oud en heeft een lang postuur. Ver- DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS f 16,— per kwartaal binnen verspreidingsgebied excl 50 ct. incassokosten): 1 5,55 pei maand (incl 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreimngsge- bied t 23.- per kwartaal. Overige prijzen on aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST. Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 Ujnen) GOES- Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantoururen: tel 01140-3751 en tel 01158-1940 (Z -Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4. Middelburg, tel 7764 Postbus 116 A. F Koopman Chet Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteui Goe9 M Kersten tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwseh Vlaanderen G van Berkel (01150 4866) Redacteur OZ Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm (01150-4865) en A Schell Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: L. K M de Jong (01150-428) Hulst en O Z -Vlaanderen: Th. de Bakker (01150 2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100 4316). R. Vaea (01195-433) van Hulst stelt naar aanleiding van deze affaire een onderzoek in. Vol gens adjudant Van Hoven van de rijkspolitie in Hulst zijn uit andere plaatsen nog geen klachten binnen gekomen, zodat aangenomen kan worden, dat het onbekend individu zijn activiteiten vermoedelijk be perkt heeft tot Clinge. Wel moet rekening gehouden wor den met hernieuwde pogingen, eventueel ook in andere vorm. De politie van Hulst waarschuwt daar om ook bewoners van andere ge meenten voor dergelijke manipula ties. De politie van Hontenisse stelt een onderzoek in naar de identiteit van een man, die de afgelopen da gen als „zwarte piet in burger" op verschillende adressen in Terhole geld heeft geïncasseerd. De man heeft op verschillende adressen geïnformeerd of de betref fende bewoners het misschien op prijs zouden stellen, dat Sint en Piet op 5 december persoonlijk zouden langskomen. Degenen, die daarvoor iets voelden moesten een bedrag bij vooruitbetaling storten. Onderzocht wordt in hoeverre de Clingese affaire en de geschiedenis in Terhole met elkaar in verband staan. Er zijn nog geen aanwijzin gen, dat beide zaken inderdaad iets met elkaar te maken hebben. (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de biljartver. St.- Eloy is C. de Witte nog ongeslagen leider. E. Gij sen is in opmars. Een spannende partij speelden C. Poppe en J. te Beek. E. Leeluyze verplet terde kampioen R. Meuleblok: 62 41. De uitslagen C. de Witte - P. Matthijs 11052, C. Poppe - J. te Beek 6964. E. Gijsels - A. v. Damme 9046, J. Janssens - P. v. Damme 3037, R. Dhaenens - J. Duste 3513, J. de Milliano - A. Raes 20—16, W. d e Cone - H. Raes 2016, W. de Coene - H. Verwey 4030, G. Hinneman - A. Luteyn 3116. Hoktentoonstelling Morgen, zondag, wordt in café De Halve Maan bij P. Wentzler te Hulst van tien uur tot half een een hokten toonstelling gehouden. Er hebben drie liefhebbers ingeschreven, name lijk: De Poorter en de gebroeders D'Hondt uit Hulst. Aanrijding Op de Absdaalse- weg te Hulst botste D. uit Terneu zen, komende uit de richting Axel, met zijn personenauto tegen de on verlichte tractor met aanhanger van V. d. W uit Hulst, die van zijn land de weg opreed. De auto van D. werd zwaar beschadigd, doch niemand werd gewond. meent de voorzitter A. Koopmans, „je kunt niet blijven verlangen, dat al deze mensen naar Hulst komen' In een nota, die vorige maand over het open bejaardenwerk is samenge steld wordt ook gewag gemaakt van de formatie van groepen „vrijwilli gers", die de bejaarden onder moei lijke omstandigheden uit hun isole ment moeten halen. Het zijn alle toekomstplannen. Evenals de ideeën, die binnen het bestuur leven over de bouw van een volkomen eigen nieuw, aangepast en modern dienstencentrum. De inge bruikname van het patronaatsge- boUw is slechts een overgangsfase. Op langere termijn wordt gedacht aan de verwezenlijking van een ei gen onderkomen. Voorlopig zal het St.-Jozefpatronaat in ieder geval goede diensten kunnen bewijzen. Het is door het kerkbestuur ver huurd aan de stichting. In de avond uren blijft het beschikbaar voor het verenigingsleven van Hulst. In de onlangs samengestelde nota heeft het stichtingsbestuur een welwillend en „dringend beroep gedaan op ie dere instantie en iedereen" om aan de verwezenlijking van alle plannen medewerking te verlenen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN-DEN HAAG De Hoge Raad zal in laatste instantie moeten beslissen of de bezwaren tegen het in het bedrijf stellen van de tweede fosforoven van Hoechst- Vlissingen gegrond waren. Tevens wordt dan beslist of de gemeente Vlissingen terecht een hinderwet vergunning voor het in bedrijf bren gen van de tweede fosforoven heeft verleend. Gisteren sloot de termijn binnen welke bezwaar tegen de verlening van de hinderwetvergunning kon worden gemaakt. Op de desbetref fende afdeling van het Vlissingse gemeentehuis werden 125 beroeps schriften ontvangen. Het aantal be zwaren in eerste instantie bedroeg 811. De 125 beroepschrift enworden ter behandeling doorgezonden naar de Hoge Raad. Oo kde vereniging Milieuhygiëne Zeeland is in beroep gekomen. Zij dringt onder meer aan op het stellen van voorwaarden, die het overheidstoezicht op hadnel en wandel van Hoechst-Vlissingen kun nen verbeteren en verfijnen. (Van onze correspondent) 's-HEER HENDRIKSKINDEREN De gemeentewerkman A. Z. uit Nis- se is van de vuilnisauto waarmee hij in Nisse huisvuil ophaalde, ge vallen. Door deze val werd hij dus danig gewond dat hij per ambulance overgebracht moest worden naar het Bergzicht-ziekenhuis te Goes. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de kruising Rijksweg 58-Hoofdstraat in Kruinin gen heeft een aanrijding plaatsgevon den tussen 'n personenauto, bestuurd door V. den D. uit Middelburg, en een tractor met twee aanhangwa gens, bestuurd door N.H. uit Krui ningen. Het ongeluk ontstond door dat de tractorbestuurder geen voor rang verleende aan de personenauto. De auto werd geheel vernield. De aanhanger van de tractor kreeg aanzienlijke schade. ENSCHEDE (ANP) In de in Enschede gehouden vergadering van de belangengemeenschap Twente- Oost-Gelderland, heeft mr. C. van Veen, staatssecretaris van binnen landse zaken de bestuurders van de dertig gemeenten die bij deze belan gengemeenschap zijn aangesloten, meegeedeld dat Den Haag de ko mende gewestvorming in een stroomversnelling zal plaatsen. Ge westvorming kan worden opgelegd, zei de staatssecretaris, als provincie en gemeente volop gelegenheid zul len krijgen om binnen het juridische kader de vorming van een gewest te entameren. „Als u het niet doet, zullen wij 't doen", aldus de staatssecretaris. Er zullen naar het oordeel van mr. Van Veen circa 30 gewesten in ons land komen. Op 1 januari 1972 moeten wij zover ^ijn dat wij enig inzicht hebben hoe de gewesten eruit zullen zien, wat de gemeenten willen, en tenslotte dat er echte gewesten zul len ontstaan, dat wil zeggen gewes ten die de koninklijke goedkeuring zullen hebben verkregen. Alle provinciale bestuurders zul len op 14 december worden inge licht over de structuurschets inzake de gewestvorming. Het is nodig dat er wordt nagegaan hoe de gewesten worden gestructureerd. Wij moeten, zei hij, door de drie bestuurslagen heen een duidelijk zicht krijgen op de wijze waarop de bestuursstruc tuur er ten lange leste zal uitzien. De gemeenten zullen zo spoedig mo gelijk op de hoogte worden gesteld, zodra de indicatieve schets gereed is. Zij zullen de gelegenheid krijgen van hun gevoelens op dit punt blijk te geven en er zal voor gezorgd worden dat er recht wordt gedaan aan de opvattingen van de gemeen ten. Als de gewestvorming op gang is, moet er een bestuurlijke herverka veling komen. De staatssecretaris achtte het nodig dat er tussen het lokale bestuur en het centrale be stuur een tussenschakel moet blij ven. Hij noemde die: provincie. Er zijn mensen, die dit niet willen, maar, zo zei hij, als wij de provinci ale taak aan de gewesten zouden geven, dan ontstaan er dertig pro vincies, en dat is niet de bedoeling. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Van de weinige festiviteiten, die jaarlijks in IJzendijke plaatsvinden, vallen er vandaag (zaterdag) ongelukkigerwijs twee samen: vanmiddag de intocht van Sint-Nicolaas en vanavond de jaarlijkse toneel uitvoering van de plaatselijke EHBO-vereniging. Bij beide festiviteiten staat het toneel van het voormalige parochiehuis centraal. De Sint pleegt er, om ringd door jeugd, op te zitten. Voor een toneeluitvoering is uiteraard het toneel onmisbaar. De Sint pleegt er, omringd door jeugd, op te zitten. Voor een toneel uitvoering is uiteraard het toneel onmisbaar. Vandaag zal de goedhei lig man er niet zitten. Het comité was te laat met het indienen van het verzoek de zaal op 21 november te mogen gebruiken. Op 26 septem ber reeds had het EHBO-bestuur eenzelfde verzoek gericht aan de eigenaar, de gemeente Oostburg. En kele weken later ontvingen B en W een verzoek van het Sint-Nicolaas- comité dezelfde zaal op dezelfde dag te mogen gebruiken. Dit kon niet worden ingewilligd. De voorzitter van de plaatselijke VVV, de heer N. Wijffels, heeft toen (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op initiatief van het gemeentebestuur van Borse- le zal maandagavond om half acht in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek een voorlichtingsavond over industriali satie worden gehouden. Op deze avond wordt het woord gevoerd door dr. N. J. A. Groen, hoofdin specteur van de volksgezondheids dienst en prof. ir. W. J. G. van Mourik, hoogleraar in de planologie aan de Landbouwhogeschool in Wa- geningen. Na de inleidingen bestaat gelegenheid tot het stellen van vra gen. (Van onze correspondent) HULST Algemeen voorzitter van de NCB Nederland, professor Krielaarts, heeft tijdens een kring bijeenkomst in Hulst gepleit voor een gelijkmatig belastingstelsel in de E.E.G. Professor Krielaarts zei dit in een inleiding over de actuele ontwikkelingen binnen de Europese Economische Gemeenschap. Voor de bijeenkomst in de „Koning van En geland" bestond tamelijk grote be langstelling Professor KrieJiaarts is bij zijn betoog ingegaan op verschillende as pecten van actuele sociaal-economi sche aangelegenheden. Zo sprak hij onder meer over de gevolgen voor de landbouw van de sociaal-econo mische ontwikkelingen in Neder land, de erkenning van de overheid voor de specifieke landbouwproble matiek, het prijsklimaat in Brussel en de positie van Nederland tegeno ver de grootste handelspartner Duitsland. Aan de orde kwamen ook de recente prijsontwikkelingen en kostenstijgingen in internationaal verband, waarbij professor Krie laarts opmerkte, dat de kosten ten gevolge van loonsverhogingen, met veertig procent zijn gestegen. Over de huidige Nederlandse welvaart staat merkte hij op: „Nederland ver keert in een fase van hoogconjunc tuur met grote arbeidsschaarste, waarbij de arbeidsstand 'grote poli tieke invloed heeft". Dat zag hij mede als oorzaak van het feit, dat zoveel eisen van de arbeiders door de werknemers noodgedwongen in gewilligd moeten worden. „Men wil steeds meer in het handje hebben", aldus de algemene voorzitter, die er op wees dat de wens naar algehele vernieuwing op velerlei gebied in Nederland eveneens een direct ge volg is van deze ontwikkelingen. Tamelijk positieve geluiden kon hij laten horen Over de EEG en met name over de produktie. „1968", al dus professor Krielaarts, „is een goed produktiejaar geweest". Een produktiejaar, blijkens zijn uitlatin gen, met ook een aantal negatieve kanten. De kosten stegen, maar dit ging niet altijd gepaard met een prijsstij ging, waardoor sommige categorieën van de boerenstand binnen de EEG in een nog moeilijker parket zijn verzeild geraakt. De huidige markt situatie noemde hij „beter dan enige tijd geleden". Alleen Frankrijk maakt daarop in EEG-verband op dit moment nog een ongunstige uit zondering. Tot slot van het betoog van professor Krielaarts gaf deze antwoord op vragen, die door de aanwezige agrariërs schriftelijk in gediend waren. Daarbij kwam onder meer aan de orde: mogelijke in spraak in landbouwbeleid, industrie en luchtverontreiniging en uitbrei ding van het aardgasnet. In antwoord op deze laatste vraag antwoordde de voorzitter: „Ik denk dat de gasbel wel uitgeput zal zijn tegen de tijd dat alle agrarische bedrijven op het aardgasnet zijn aangesloten". Tijdens dezelfde ver gadering nam de kring onder meer nog afscheid van de scheidende voorzitter G. Volleman en waarne mende secretaris F. de Maat, die in hun functie respectievelijk worden opgevolgd door F. de Waal en P. Hamelinck. in een gesprek met de heer R. Pollet, geprobeerd toch de gehele zaal 's middags te mogen gebruiken. Het comité zegt dat de heer Pollet toen mondeling heeft toegezegd dat dit, inclusief gebruik van toneel, wel kon. De heer Pollet zei ons desgevraagd, dat hij per se die toe stemming niet heeft gegeven. „Het is ons inderdaad gevraagd en een der spelers zei toen zo iets van „dan gooien we er wel een deken over". Ik was toen als enige van het be stuur aanwezig en dus niet gemach tigd een beslissing te nemen. Ik heb een spoedvergadering voor het be stuur belegd en unaniem hebben we besloten het toneel niet vrij te ge ven. Wij konden het toneel echt niet beschikbaar stellen. Het decor is gebouwd en er staat voor zo'n 850 gulden aan elektrische apparatuur op. Het risico van beschadiging von den wij te groot". Dank zij de medewerking van de directie, en het bestuur van de bo- terfabriek wordt Sint-Nicolaas nu ontvangen in de garage van het bedrijf. Gistermiddag is deze schoongemaakt. Sinterklaastekenin gen, vervaardigd door de IJzendijk- se jeugd, werden opgehangen. Onge twijfeld zullen de kinderen, evenals dit de voorgaande 15 jaren het geval was, met volle teugen genieten van de aanwezigheid van de Sint, waar hij dan ook mag zitten. FOTO BOVEN: Veel handen maken licht werk bij het versieren van de Boterfa- briekgarage voor het sinterklaas' feest in ijzendijke. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Opper H. Middel jans van de rijkspolitie uit Koe wacht is met ingang van 1 december aanstaande benoemd tot vervangen! groepscommandant van de rijkspoli tie groep Hulst. De heer Middeljan! volgt opper Abrahamse in zijn func tie op. De nieuwbenoemde plaatsvervan gend groepscommandant is overi gens voor Hulst geen onbekende, Van 1950 tot 1959 was hij er wacht meester eerste klas. Daarna vertrok hij naar IJzendijke, waar hij tot postcommandant was benoemd. Min of meer met tegenzin, want de heer Middeljans was liever in Hulst blij ven werken. In de zomer van 1962 werd hij weer overgeplaatst naar Koewacht, waar hij zeven achter eenvolgende jaren werkzaam is ge weest. De heer Middeljans heeft in middels laten weten, weer met alle plezier terug naar Hulst te zullen komen. Het gezin Middeljans zal een van de woningen bij de politie kazerne betrekken. Wie de opper in Koewacht zal opvolgen is nog niet bekend. ROOMS KATHOLIEKE KERK Aarden burg: O L V Tenhemelop neming zaterdag 19 zondag 7, 8.30 10 uur Axel: H Gregorius de Grote, tel 01155-1532 zaterdag 19 uur. zondag 815 9 30 en 11 uur Biervliet: H Maria Onbevl. Ontv. tel 01125-382. zondag 9 uur Breskens: H Barbara, tel 1)1172- 1587 zaterdag 19 uur zondag 10 uur Oadzand: Toeristenkerk, zaterdag 19 uur zondag 10 uur Clinge. Parochie H Henricus, za terdagavond om 19 uur zondag 7 10 en 11 30 uur Eede: Dorpsplein, zaterdag 19 zondag 10 uur Goes: H Maria Magd tel 01100- 6754. zaterdag 19 uur, zondag 9. 10.31' uui R.-K h.b.s Fruitlaan: zon dag 10 30 uur Gruede: H Bavo. tel 01171-207 zaterdag 19 uur zondag 9 uur Groenendijk: H Martinus. tel 01148-382 zaterdag 18 30 uur zon dag 7 30 9 10 30 en 17 uur Hansweert: O.L Vr Onbevl Ontv. zaterdag 18 uur zondag 8 uur en 10 uur (en 11 15 m Kruiningen) s- HeerenhoekSin t- W1111 brordus cel 01105-264, zaterdag 19 uur zon dag 7 30 9 10 en 10 30 uur Heinkenszand: H Blasius, tel 1106- 1216, zaterdag 19 uur zondag 7.30. 9 en 10 30 uur Hoofdplaat: H Ëligius. zaterdag 19 uur zondag 9 uur. Hulst: H WUUbrordus tel 01140- 2130. zaterdag 19 uur. zondag 8 30 10. 11 30 en 17 uur Kamertand: (Molenhoek), zondag 10 uur Koewacht H.H Phihppus en Jaco- Dus tel 01146-360 zaterdag 19 uur zondag 8 en 10 uur Krabhendijke: Cultureel Centrum zondag 10 15 uur kerkdienst voor katholieken. Kwadendamme: H. Bonifatius, tel 11194-219 zaterdag 19 uur. zondag 8 ;n 10 30 uur Lewedurp: H. Eligius. te) 0119b 336, zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10 30 uur Middelburg: Par. H. Petrus en PauJus zaterdag 19 uur. zondag 10.30 en 19 uur. Uostburg: H Eligius, tel. 01170- 2003, zaterdag 19 uur, zondag 8.31 en 10 30 uur. Uvezande: O.L.V. Hemelv., tel 01195-214. zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St-Marti- nuskerk. zaterdagavond 19 uur, zondag 10.15 uur en 17 uur. Rilland: Gereformeerde kerk. za terdag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent: H Maria Hemelv.- tel 01158-1661 zaterdag 19 15 uur- zoncaa 8 80 9 30 en 11 uur. Schoondijke: Dorpsplein, zaterdag 19. zondag 10 uur Slijkplaat: Hulpkerk, zaterdag W> zondag 9 uur Sluis: St -Jan de Doper, tel. 01178- 208. zaterdag 19 uur. zondag 8. M en lb hui Sluiskil: H Ant v. Padua. tel 01157 418 zaterdag 19 uur, zondag 0 900 en 10 45 uur Terneuzen: H Willibrordus, tel- 01150-2327 Binnenstad zaterdag '8 uur zondag 7 30 en 1145 uur. frinteitskerk zat 19 15 uur, zondag 9, 10 30 en, 17 uur Kruiskerk (Hoek) zaterdag 19 uur, zondag uur Par ,De verrezen Christus1 (R -k school ..De Zeemeeuw"), za- (erdag 19 uur zondag 9. 10 en 1' uur Vlissingen: Parochiekerk O.L.Vr. en St -Jacob zaterdagavond '9 uffl en zondag 10 30 12 en 19 uur- Emmanuetkerk Paauwenourg zaV. dagavond 19 uui en zondag uur St -Joseuhziekpnhuis zundaj» 9 uur Kath. Mil, Tehuis: zondag 9-3® uui Westdorpe: H Maria Vis., tel- 01158 527 zaterdag 19 uur. zondag® en 10 uur IJzendijke: O.L V Tenhemelopne ming tel 01176-284, zaterdag 1® uur zondag 8 30 en 10 30 uur ïerseke H Anna. zaterdag 19.1® uur zondag 9 uur Voor tel informatie 01130-1363 1 Hansweert) Zandstraat H Pastoor v Ars, za terdag 19 uui zondag 10 uur. (Van een onzer verslaggi VLISSINGEN De Vlissingen heeft nu wel dó heid gekregen, dat de conta: ininal welke aan de Sloeh' aanbouw is, zal worden aan als vertrekpunt van exportcc met bestemming Australië. Z kend. wordt een deel van d port van Australië na april volgend jaar via de containe nal in Vlissingen Oost aange- Dit blijkt uit de antwoorc! het Vlissingse college van E op het vooronderzoek, dat dt leden op grondige wijze, nal leiding van de gemeenteb) Bel (Van een onzer verslaggever HULST Leerlingen van schillende scholen voor voortf onderwijs in Hulst hebben vri deelgenomen aan een sportdag, door de Janseniusscholengem schap in het kader van het vijftj rige bestaan van de katholieke delbare schoolvereniging op was gezet. Het was voor de eerste keer,, leerlingen van verschillende vor van voortgezet onderwijs elkaai sportief gebied bestreden. Er is daan aan verschillende vormen sport. Plaatsen van handeling w de gymnastieklokalen van de Ja musscholengemeenschap en spoi Den Dullaert. De reacties op initiatief waTen onverdeeld guns' (Van een onzer verslaggevers! HULST Plaatsvervangend uister van Verkeer en Waterst Schut, heeft in antwoord op vra, van het Eerste Kamerlid drs. Lockefeer meegedeeld binnen de stelde termijn niet te kunnen re: ren op de vragen van de sen: met betrekking tot de beveilig van rijksweg 60. Enkele weken geleden heeft heer Lockefeer bij de minister g< formeerd naar de huidige situ: op rijksweg 60 en eventuele plani om de weg te beveiligen naar a leiding van het dodelijke onge dat kort daarvoor was gebeurd de kruising Absdaalseweg-rijksv 60. (Van een onzer verslaggevers) BREDA MIDDELBURG Dl HAAG In Zeeland en West-Bi bant zijn volgens het verslag van ministers Polak van Justitie en D Toom van Defensie (zie ook pagi 1) vier executies voltrokkende ree m de loop van dit jaar in de ope baarheid gekomen executies te Bred Serooskerke en Zijpe en naar blijkt één op het eiland Walchere "P Walcheren heeft bovendien e schijn-executie plaatsgehad. Tijdens een mars van een colom Nederlandse militairen van Middf "urg naar Serooskerke in de nae van 13 0p i4 mej vielen schote waarvan aanvankelijk werd vero hersteld, dat ze gelost werden do Dmtse para's. Na de hierop ontstal verwarring namen de Nederland militairen elkaar onder vuur. Daarl Kwam de commandant van de colo ne, een kapitein, om het leven. Ei rpjmnissie slaagde er niet in de za nt klaarheid te brengen. Er volg Seen nader onderzoek. Dp 14 mei werd „ergens op het and Walcheren" een soldaat tege muur gezet, die tegen uitdrukki Jk verbod in een sigaar van ee Ser had aangenomen. Zijn coir

de Stem | 1970 | | pagina 2