IMPORT TUUR SINTERKLAAS IS NOG NIET JARIG libelle raard! Het land van Sinterklaas DE KLOMPJES 'aat 5 565 rWAGEN- £EURS drijf IR1JEN N.V. VERKOPER RIJEN N.V. CKS ISTRATIEVE JOSEPHINE JOSEPHINE O Ssrz .yjarte, pief Tekeningen over de vrede 'm 1 Een verrassing LUKE LUCKY SUSKE N WlbKE timmer vut minnetten, iwrinmijnwiienhebik er nog meer en... daltons op vrije voeten 'e toornige ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 01140-3141. incie Zeeland Soes. Verkoopervaring limaal B-E. Goed aan- isieregeling, onkosten- ekende sociale voor- te richten aan irdam-8. spraak 010-151188. JRG otste Kien- en Bingo- boeken (8 kleuren), 3840 personen kun- der kosten Uwerzijds, >nd. wsch-Vlaanderen bie- jk of telefonisch aan tel. 05250 - 1788. HULST ling VERKOOP vragen iige indiensttreding D (Mavo-opleiding) varing hebben, genieten mondelinge sollicitaties i ingewacht door onze teelszaken. 40-2751. „Hè, hè, we zijn weer thuis", zei Sinterklaas, „dat was een drukke nacht, Piet". „Ja", bibberde Piet, „en zo koud". Sint en Piet waren weer terug in hotel Het Witte Paard, waar ze sliepen zo lang ze in Nederland waren. Het werd al licht en een paar musjes begonnen te tjilpen. Sint deed zijn tabberd uit, zette zijn mijter af en ging languit in een gemakkelijk stoel bij het open haardje zitten. Piet geeuwde. „Ik heb slaap, Sint", zei hij. „Ja, ik ook", zei Sinterklaas. „Laten we maar gauw gaan slapen. Overeen paar uurtjes moeten we de kinderen van het ziekenhuis opzoe ken". „Hè", zei Piet, „moet dat nou? Ik zou zo graag eens de stad in willen. Ik heb de kleine zwarte pietjes in Spanje beloofd een paar klompjes uit Holland mee te bren gen". „Nou, die moet je dan maar in je vrije tijd kopen, Piet", zei Sint. „Ik kan je niet missen, morgen-eh- over een paar uur bedoel ik. Laten we nou maar gauw gaan slapen." Sint ging in zijn witte onderkleed boven op het bed liggen. En Piet rolde zich op als een poes en vleide zich op het haardkleedje. Hij sliep gelijk. Sint kon de slaap niet vatten. Hij dacht maar aan a) die cadeautjes die nog bezorgd moesten worden. Hij was bang dat hij heel veel kinderen moest teleurstellen. Hij zuchtte. „Nou ja, gelukkig heb ik Piet nog", dacht hij tenslotte. En eindelijk viel hij in slaap. Een paar uur later liep de wekker af. „Mmm", bromde Sint, „Piet, zet die wekker af". Maar er gebeurde niets. „Piet", zei Sint iets harder, maar er kwam geen antwoord. Sint draaide zich om en keek de kamer rond. „Piet," riep hij nog eens. Maar dat had hij net zo goed niet kunnen doen. want Piet was weg. En toen zei Sint een woord, dat een heilige helemaal niet hoort te zeggen. Hij keek op de wekker: negen uur was het. Over een uur werd hij ver wacht in het kinderziekenhuis. Brommend kleedde Sint zich aan en drukte toen op een belletje. Er werd op de deur geklopt en er kwam een dienstmeisje binnen. „Ja, Sint", zei ze, „u hebt gebeld?" „Ja, knorde Sint, „heeft u vanochtend zwarte piet al gezien?" „Nee", zei het meisje, „maar ja, mijn dienst begint pas om negen uur". „Mmm"', wat afschuwelijk. Over een uurtje moet ik weg". „Moet u eerst niet eten?" vroeg het dienstmeisje. „Ja, breng maar wat", zei Sint, „en wilt u er ook voor zorgen dat mijn schimmel wat krijgt, als die tenminste ook niet weg is?" „Nee, nee, die is er nog", zei het dienstmeisje, „ik heb hem net nog een worteltje gegeven". „Goed zo", zei Sint. In zijn eentje at Sinterklaas zijn ontbijt op. Het werd steeds later en Sint werd steeds bozer, want van Piet was nog steeds geen spoor te beken nen. „Nou, dan ga ik maar alleen", dacht Sint. Hij kamde zijn baard, zette zijn mijter op en stapte naar de deur. En toen klonk er c\ eens gerommel in de schoorsteen. Sint draaide zich om. Boven de kolen in de open haard verschenen twee zwarte benen en toen een pofbroek en een wambuis en toen een ondeu gend zwart gezicht. „Au, au," hoor de Sint, „ik brand mijn voeten op die gloeiende kolen". Piet was te rug. Sint zei niets. Hij staarde alleen maar naar zwarte piet, die verlegen naar de grond keek. „Mag ik mis schien weten, wat je allemaalhebt uitgevoerd?" vroeg Sint. „Eh, ik eh," stotterde Piet, „ik eh, wou toch een paar klompjes kopen voor die lieve kleine pietjes in Spanje ?En u zei, dat ik die maar in mijn vrije tijd moest kopen. Maar ikke heb helemaal geen vrije tijd,want ik moet altijd maar cadeautjes sjouwen en voor het paard zorgen". „En toen dacht je, laat ik die ouwe Sint maar eens de stuipen op het lijf jagen", zei Sint. „Nee, nee," riep Piet. „Ik dacht: ik ga heel vroeg de stad in, nog voor we naar de kindertjes in het ziekenhuis gaan. Dus ben ik heel vroeg door de schoorsteen naar buiten gekrppen. Maar er waren allemaal kinderen en die riepen: „daar is zwarte Piet" en „krijg ik een cadeautje?" Maar ik had helemaal geen cadeautjes Ik wilde alleen maar een paar klomp jes kopen. Maar de winkels waren nog dicht. En iedereen herkende me en ze liepen allemaal achter me aan. En ze riepen maar: „Piet, zwarte Piet". Nou en toen ben ik ver dwaald. Ik ben de hele stad doorge lopen, maar gelukkig zag ik opeens het hotel en toen ben ik naar boven geklommen, het dak op. Maar de kinderen zijn met me meegekomen. Nou staan ze nog beneden voor de deur". Sint luisterde. De kinderen zongen „Zie ginds komt de stoomboot", en „Op de hoge, hoge daken" en nog een nieuw liedje dat Sint nog nooit had gehoord. „Laten we toch maar gaan", zei Sint, „In het ziekenhuis wachten ze al op ons". Piet knikte. Hij pakte de zak met cadeautjes en liep achter Sint de trap af. Voor de deur stonden een heleboel kinderen: voorop de schoolmeester. Die zijn leerlingen eindelijk had terug ge vonden. „Sinterklaas is jaaarig", zongen de kinderen". „Nou heb ik nog geen klompjes", bromde Piet achter Sints rug. „O, o," dacht Sint, „met zo'n Piet ben ik helemaal nog niet jarig". Maar hij wuifde de kin deren toch vrolijk toe. ELS SMIT Ariër. Bossers, 5 jaar, Lage Zwaluwe. In liet grote bed van zijn paleis in Spanje werd Sint wakker doordat ergens fu-u-ut een stoomfluit loeit. Sint dacht: het is 5 december en dan ga ik naar Holland. Om mijn verjaardag te vieren temid den van al die kinderen. Hij ging op weg met zijn knechten maar moest zijn oren even dichtstop pen van het gejuich, alle kinderen waren er. Behalve eentje, dat was Anneliesje die haar beentje was ziek dus kon niet komen en had daarom een brief je geschreven, er stond op LIEVE SINTERKLAAS Ik kan niet lopen want mijn beentje is ziek. Dus kan ik niet komen kijken als U door de stra ten rijd. En ik wou U toch zo graag zien. Lieve Sinterklaas wilt alsje- ilieft een heel klein ogenblikje kinnen komen als U over de daken rijdt? Ik woon in de Kokerstraat 7 en voor het raam hangt een rood ge ruit gordijntje en er is een platje achter. Als u alleen maar even tegen de ruit klopt dat ik U kan zien, want ik vindt V zo lief. ANNELIESJE. Nadat hij verwelkomd was ging hij een toer door de stad maken. En 's avonds ging hij naar Anneliesje. Toen hij er was zed hij: „Dag Anne liesje hoe gaat het?" Dag Sinterklaas, wat ben ik blij dat U gekomen bent" „Ik kom je halen op mijn paard," zei Sint. Voor ze het wist zat ze op het paard. Ze waren er al gauw. Er stonden allemaal poppen, ze koos er een uit die kon slapen en mama zeggen. „Goed," zei Sint. Maar opeens kwam er vantussen de poppen een wit poesje aan wandelen „Och wat een schatje," zei Anneliesje mag ik dat Sint. „Ja, maar dan moet je de pop terug zetten". Toen gingen ze terug en op het paard viel ze in slaap. .En toen ze wakker werd lag ze in haar bedje. Er achterop lag suiker goed en marsepein, een kleurboek pp kleurtjes. Naast het bedje klonk „miaauw, miaauw". Want daar lag het poesje in een mooi mandje. En pop Gristien had een nieuwe jurk en mutsje aan. Toen kwam moeder en vroeg: „Ben je er blij mee". „Ja, want ik heb het toch „zelf ge kozen. En ik noem het Klaasje." Tineke van Overmeire, 9 jaar, Terneuzen. De feestdagen komen weer aan. Dat is al te zien aan de feestelijke etalages van de win kels. Deze Kleine Stem staat al in het teken van Sint Nicolaas en ook Kerstmis, het feest van de vrede, is alweer heel dicht bij. Allemaal dagen en avonden met veel licht en gezelligheid. Jullie verheugen je er natuur lijk al op. Voor veel kinderen in veel landen zullen die dagen niet zo gezellig zijn. In India is er hon gersnood. Het is heel begrijpe lijk dat de kinderen daar geen vrolijk Kerstfeest kunnen vie ren als ze niets te eten hebben. Ook in Pakistan zal het Kerst feest dit jaar geen echt feest zijn, omdat daar veel kinderen hun ouders of broertjes en zus jes hebben verloren bij de wa tersnood. In weer andere landen is oorlog (denk maar eens aan Vietnam); ook daar zal Kerst mis geen blij feest zijn. En dan zijn er nog een heleboel landen, waar geen oorlog of honger is, maar waar armoede heerst. De mensen hebben daar geen geld om van Kerstmis een feest te maken. Nu zouden we jullie willen vragen of jullie in een tekening kunnen laten zien wat jullie van het woord „vrede" denken, als je daarbij bedenkt dat Kerstmis, het feest van de vre de, in een heleboel landen niet of nauwelijks gevierd kan wor den. De mooiste tekeningen ko men in de Kleine Stem te staan. De allermooiste krijgt een plaatsje in het kerstnummer van de „grote Stem". Dat vrouwenbladen niet uitblin ken door actualiteit is genoegzaam bekend. Vooral LIBELLE heeft er een handje van eerst de kat uit de boom te kijken en dan pas actuele zaken te behandelen. Het feit dat er nu pa's een verhaal over het kraken van panden in de rubriek „Onze tijd" is opgenomen bewijst dat opnieuw. Gelukkig wordt er wel erg positief over geschreven. Libelle spoort u bijna aan een pand te gaan kraken. Genoemd item is trouwens zo ongeveer het enig interessante wat er in de Libelle van deze week te vinden valt. Of u moet natuurlijk de ein deloze stroom Sinterklaasadverten ties interessant vinden. Tussen die advertenties in staat dan nog een verhaal over Farah Diba en de resultaten van een fotowedstrijd. Uit dat laatste zou je haast de indruk krijgen dat Nederland nog helemaal puur natuur is en er nergens een vuiltje aan de lucht is. deze week tien uitstekende tips om zo snel mogelijk van uw niet meer liefhebbende echtgenoot af te komen. Tien doeltreffende, uit muntend geraffineerde en naar wij hopen doeltreffende tips. Heel terecht staat er onder deze richtlij nen dat u mocht u eigenlijk toch wel van uw man houden ze zoveel mogelijk moet vermijden. Verder in Margriet deze week vijf maal make-up voor overdag en 's avonds. Een aantal leuke en bruik bare wenken om er zo mooi moge- Lijk uit te zien. Anouk Bierboom, 8 jaar, Roosendaal. Er was eens een meisje. Ze heette Liesje, Liesje had geen moeder meer. Daarom moest Liesje voor het huishouden zorgen. Haar vader was houthakker. Het was tegen Sinter klaastijd. En dat arme Liesje had nog nooit van Sint gehoord. Maar Sint kende Liesje wel. En ja hoor! Die nacht zou Sint bij iedereen ko men. Maar Liesje wist niet dat Sint zou komen. Dat was een verrassing. En de volgende morgen, toen vader de kachel aan wou steken, lagen er een heleboel spullen. Voor Liesje een jas en een koekepan. En voor vader een nieuwe bijl en een hand kar en een bon voor de Stem. Zo kwam het dat ze altijd de Stem lazen. En Liesje de Kleine Stem. Ze leefden nog lang en gelukkig. Mieke van Driessen, 10 jaar, Sluis kil. Een klompje Twee klompjes, Drie kleine klompjes op een rijtje voor de haard. Een klompje, Twee klompjes, drie kleine klompjes en wat haver voor het paard. Sint, Sint, wat zult U me geven Sint, Sint, wat krijg ik dit jaar? Sint, Sint, ik wil graag een popje, Sint, Sint, toe geef het me maar. Brigit Dirksen, 7 jaar, Breda. Het hoofdartikel in de MAR GRIET van deze week handelt over onze zuiderburen. Margriet vraagt zich af onder de kop „Wat een buren die Belgen", wie en wat de Belgen nu eigenlijk zijn. Uit het verhaaltje blijkt echter dat de Belg in veel opzichten maar wei nig van de Nederlander verschilt. Er wordt gesteld dat Belgen niet zonder café of het kijken naar voetbal voor de t.v. kunnen. Ver der dat de Belgen die naar het buitenland gaan erg gesteld zijn op hun biefstuk met frieten. Maar verschillen wij, Nederlanders, nu werkelijk, als wij eens eerlijk na gaan in deze dingen erg veel van onze buren? De reportage is geïl lustreerd met een aantal niet on- aaTdige, steriotype foto's van Bel gen in België. In „Margriet idee" Wat het voor problemen met zich mee brengt ouder te zijn van een gehandicapt kind wordt in de EVA van deze week op een uit muntende wijze uiteengezet. Van de 240.000 kinderen die elk jaar in ons land geboren worden is twee procent zwakzinnig. Dit betekent, dat er elk jaar bijna 5000 kinderen bijkomen voor wie speciale voor zieningen nodig zijn om ze geluk kig te maken. Eva geeft antwoord op de vraag wat ouders van gehan dicapte kinderen het beste kunnen doen, hoe ze hun kind het beste kunnen opvoeden en wat voor mo gelijkheden hiervoor in Nederland zijn. Het is een goed idee van Eva zich tot taak te hebben gesteld enige verduidelijking over dit vrij wel onbekende probleem te geven. In de tiende aflevering van „strip tease van een koningshuis" een aantal authentieke foto's van ko ningin Elizabeth. O.a. een samen met de vermaarde jockey Gordon Richards. De prijsvraag voor Unesco en Unicef duurt nog steeds voort. De ze week is ze vergezeld van een verhaal over de ellende in India. Hierin wordt het analfabetisme on der de loep genomen. Verder in Eva een enorme schat aan origine le feestgeschenken iets wat altijd van pas komt nu de Sinterklaas tijd weer zo angstwekkend snel naderbijkomt. J. LAMMER: MAAK EENS WAT VAN VILT: Vilt is een kleurrijk soepel materiaal, waar mee je ook technisch alle kanten op kunt. Voelt u iets voor boek omslagen, dekservetten, knuffel- diertjes, waskorven e.d. dan staan hierin acceptabele modellen (uitg Cantecleer - f 4,90) ANTHONY GLYN: SLALOM: Driehonderd pagina's, waarin Ro ger Noth zijn levensweg zoekt tus sen mannen en vrouwen, die met tegenstrijdige krachten aan hem trekken. Wel goed met de normen voor een damesblad verteld. Vlot, prettig, boeiend, om in de stijl te spreken. Burgerlijk met navenant voorzichtige scheutjes erotiek. Ro ger beseft hoe hij zijn eigen leven moet bepalen. Dat geldt ook bij de keuze van dit boek, want wie weet (uitg. Leopond - f 21,90) HARRIET DAIMLER: LIEFSTE. De Olympia Press Nederland schijnt met haar' wat snobistisch uitgegeven erotische groene boek jes ook in te spelen op een even snobistisch gefrustreerd publiek. Al doet de uitgever nog zo zijn best om uit te stijgen boven de „ramsch-sex-romannetjes", een vergelijking met Miller. Nabokov e.d. gaat ons veel te ver. In dit primitieve verhaaltje van een aan vankelijk koele vrouw is het vaak lachwekkend vermakelijk hoe „flink" schrijfster Harriet haar op gewonden standjes opdient. (Meu lenhoff - Bruna - f 14,50.-) ANNA WINTER: VLEES VAN MIJN VLEES. Het door Maurice Girodias ontdekte talent Winter bundelt niet twee verhalen „Sicili- aans teveel" en het titel-verhaal. Twee dramatisch en goed geschre ven verhalen opgehangen aan de ellende van een gestrande moeder en een joodse vluchtelinge, waarbij het etiket „erotiek" van deze reeks geïntegreerd is meegenomen (uitg. Meulenhoff - Bruna - f 14,50) ED MARTIN: EEN NIJVERE DOOD. Een macaber boek. waarin de erotiek even macaber is als ze verondersteld mooi kan'zijn. Nog al bombastisch grof geschreven en waarschijnlijk alleen aantrekkelijk voor degenen, die gnuiven van elk soort „Vietnamees" sadisme, in welke vorm dan ook. De paragnos tiek erin is van de koude grond (uitg. Meulenhoff - Bruna f 14,50). de BLEEKGEZICHTEN BE TEEFTj WD WIL EE DRIE AF STAAN, MAAR DE GROOTSTE, DE TDVEWAAEJML Hi) HOUDEN.

de Stem | 1970 | | pagina 23