St. Nicolaas geeft boeken Aas L0UISSE-G0ES N.V. artön ongeloof'LIJK spannend VOL AVONTUUR KOSrLIJKE HUMOR en Wetenschap, Natuur, Techniek Geschiedenis en Politiek Vrouwelijke arbeidskrachten Jongeman „DE AMER" I ^d^k.ialQUitgeVerij' Ook voor inruilwagens een vertrouwd adres Het Waterschap Het Vrije Van Sluis OPENBAAR AANBESTEDEN: n.vr Gemeente Borsele Wij kopen A. v. Roesel en Zn. Gemeente Hulst UITSLAG VERLOTING 9 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 9 Hoe zit dat?, Sipke van der Land. Kok-Kampen, paperback 6.90. Voorlichting voor jongens van 11-14 jaar over sex en nog veel meer. Geïll. Het ezeltje heet Haryat, M. Drewery. Kok-Kampen, geb 8.90. Een beslist opvallend kinderboek voor kinderen van 10 jaar en ouder over Hamid, een arabisch vluchtelingetje en zijn ezeltje, dat speelt in het Palestina van nu. Kleuter- en kinderbijbels van Anne de Vries. Kok-Kampen. oorspronkelijk Nederlands werk. de meest vertaalde en verkochte kinderbijbels. gebonden in een stevige band. ga ze eens bij uw boekhandel bekijken! Wandsprookjes, John Burningham. Kosmos-Amsterdam, 6.75 per stuk. Fantasierijke, kleurige decoratie-elementen (2.50 m lang en 26 cm hoog) in elke ruimte waar kinderen zijn. Keuze uit: Bloemenfeest, Koningsreis, Leeuwenstoet, Wildernis en Zonneland. A tot Z. - Mijn bonte beeldwoordenboek Horst Lemke en Tante Terry, Uitgeverij Lannoo-Tielt, Utrecht, 128 blz. 14.50. Woorden van a tot z worden op een leuke manier en met eenvoudige tekeningen en zinnetjes voorgesteld. Een helder en fijn boek voor kinderen van 3 tot 7 jaar. Geef een abonnement op Bij Voorbeeld. Tijdschrift yoor Creatief Handwerk, 14.50 per jaar bij 4 x verschijnen. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Het teken van Fohla door Alan Garner. Susan en Colin komen terecht in een gereld van tovenarij en Svorden meegesleept in een isvilde opeenvolging van angstaanjagende gebeurtenissen. Geb. 8.50 V.b. 12 j. ISBn 90 6127 030 8 Wereldkampioen Jackie Stewart, Hans Ebeling. Peters' Uitgeversmij. Deventer. Geb. 4.75. Een fantastisch jongensboek met enorm leuke tekeningen over het boeiende leven van Jackie Stewart, de autocoureur, die in 1969 het wereldkampioenschap veroverde. Drakensprookjes, Zeemeerminnensprookjes, Sprookjes van heksen en tovenaars door Ruth Manning-Sanders. Ideale lees- en voorleesboeken. Geb. p. deel 8.90. Hoe zit dat?, Mink van Rijsdijk. Kok-Kampen, paperback ca. 5.90. Voorlichting voor meisjes van de tienerleeftijd over sex en nog veel meer. Geïll. „De oude sprookjes". J. Riemens-Beurslag. Hollandia N.V. Baarn. Rijk geïllustreerd. Verlaagde prijs geb. ƒ4.90. De mooiste sprookjes van Moeder de Gans, Grimm, Andersen, uit het Noorden en van Elbe tot Schelde, verzameld en vertaald naar de oorspronkelijke teksten en geïllustreerd met 135 tekeningen. Reeds verschenen 32 delen. Prijs f 2,10. Verkrijgbaar bij de Boekhandel Uitg. Mij. „De Eekhoorn", Harderwijk. Stekendictionaire 13.15. Hét handboek voor alle handwerksters. Nel Rol heeft hierin honderden borduursteken en technieken op overzichtelijke wijze in tekening gebracht en voorzien van verklarende teksten. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. J^Poogjes van Sint en Piet ƒ6.20. Geschreven door een aantal kwekelingen van een opleidingsschool voor kleuterleidsters. Leuke verhalen en versjes voor kleuters. Vermande Zonen «•V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. met knriln degrienu'l rond Lannoo's Jeugdencyclopedie Dr. Victor E. van Vriesland e.a., Uitgeverij Lannoo-Tielt, Utrecht, 416 blz. ƒ15.90. Kinderen willen alles weten. In Lannoo's jeugdencyclopedie vinden ze het antwoord op duizende vragen. Behalve de vele trefwoorden komen er een aantal aparte rubrieken o.a. over de mens. De grote vraagbaak voor jongens en meisjes. Met Korilu de griemel rond oor Thea Beekman. Jasper verveelt zich, totdat hij j>oniu ontmoet met wie hij jantastische avonturen opleeft. Geb. 8.50 v.a. 10 j. Hoe en waarom, een reeks aucatrevè boeken voor de I jeugd vanaf 10 jaar, 44 o.a. Ruimtevaart, I r»?5eJaarde' microscoop, Unv n' Wilde dieren, Ons I uchaam, Eektriciteit, ?.r^s per deel inS- ü-90, geb. ƒ5.50 Centrale j .j^feverij', Harderwijk. Richard Scarry's wl Jb(Veken: MÜn leuk Wprli^e-n k Mijn leuk d n MiJn leuk Sca£r Kng,elofelijk goed tien ^"koeken tellen voor ij«Y001" kinderen van 3 ?16qnaar Pnjs per deel De 365 jurken van prinses Petronella De kleine heks Elena in de „Harlekijn"-reeks, Uitgeverij Lannoo-Tielt, Utrecht, per deel 32 blz., 5.50. Deze twee schattige sprookjes worden op een leuke en vlotte manier verteld door Mariette Vanhalewijn, met grappige en kleurrijke illustraties van Jaklien Moerman. De sheriff van Wurding, P. No wee, Malmberg 's Hertogenbosch. 2e druk 4.90 geb. Sheriff Maloney en zijn duistere praktijken vormen voor Arendsoog het moeilijkste stukje van de wild-west-puzzel. Maar als Arendsoog eenmaal iets wil, kunnen zijn tegenstanders het wel eens moeilijk krij'gen Marijke-Omnibus, Cissy van Marxveldt. Prijs 12.90. (Inhoud: Marijke, De toekomst van Marijke, Marijke's bestemming). Gezien het sukses van de Joop ter Heul-omnibus mag men aannemen dat Cissy van Marxveldt tijdloos is en alles overleeft. Daarom zal deze nieuwe omnibus welkom zijn bij tallozt moedtrs en dochters» Globe-reeks. Kok-Kampen, prijs per geb. deel 2.95. Een fantastische verzameling van interessante en belangrijke informatie over de meest uiteenlopende onderwerpen, voor kinderen van 8-14 jaar. In deze reeks verschenen al meer dan 20 deeltjes! Maar mensen gaan voorbij, Leni Saris. Prijs 6.25. Een nieuw boek van een bekende schrijfster!. Florian leert Kim die weg wil van haar ouders en haar baan dat je geen mens zomaar voorbij kunt gaan, zeker niet je eigen familie. Het meisje van hiernaast, Nel van der Zee. Prijs 6.25. Charlotte Peters krijgt een vreemde uitnodiging waaruit heel wat wonderlijke gebeurtenissen voortvloeien. Nel van der Zee's nieuwste is een moderne roman, waarin liefde en romantiek de boventoon voeren. Experimenteerboeken, op groot formaat verschenen: Het grote experimenteerboek, Het experimenteerboek van de elektriciteit en Het experimenteerboek van de Lucht- en ruimtevaart. Fantastische boeken voor jonge onderzoekers van 10 jaar en ouder. Prijs per deel 16.90. Centrale Uitgeverij, Harderwijk. 366 verhalen voor goedenacht, Henri Arnoldus. Een heerlijke verzameling verhalen en versjes, één voor elke dag van het jaar. Bijzonder leuk geïllustreerd. Een fantastisch boek om uit voor te lezen. Prijs 16.90. Centrale Uitgeverij, Harderwijk. Hoe-Wat-Waarom?, A. Leckum. Een modern naslagwerk in vijf delen voor jonge lezers met dor. naar kennis, tevens een verlichting voor de ouder die niet op alle vragen ee antwoord weten. Boeker te hebben en telkens wee te gebruiken. Per deel 14.90. Centrale Uitgeven Harderwijk. .„Goede vaart". Kapt. Henri D. A. Götz. Hollandia N.V. Baarn. 2e druk. Geïllustreerd met 48 pag. foto's en vele tekeningen. Geb. 25.50. Een onmisbaar tandboek voor iedere aotorbootvaarder. ^•^11 /rij borduren 5.95. Een >oek met werkstukken van eerlingen van de Opleiding /oor Kunstnaaldwerken te faarlem en van de Jpleiding voor Tekenen en Stofversieren te Tilburg. Vrij borduren, opnaaien en appliqueren zijn de technieken die hierin behandeld worden. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Het geheim van de goudei harp door Joan Aiken. Ee kostbare gouden harp verdwijnt uit het museum Was het diefstal? Owen en zijn vriendin Arabis slagei erin de harp terug te krijgen. Geb. 8.50 v.a. 12 Alleen op de wereldzeeën, Robin Knox-Johnston. Prijs 14.50. Op 14 juni 1968 verliet de „Suhaili" de haven van Falmouth. Bijna 111 maanden later was zij l terug in Falmouth. Non-stop had Knox-Johnston met haar de i wereld omzeild. Een opmerkelijk boeiend boek. Wat heet Drugs?. Serie Wat heet? onder redaktie van Gerard Groen, Han van der Meer en Jan de Werd. Malmberg 's Hertogen bosch. Prijs 5.50; bij 20 exemplaren ƒ4.80. Eerste deel: Drugs. Objectieve voorlichting. Behandelt o a drugs en de wet; drugs in Nederland; de gevaren vat drugs. Tweede deel Wat heet? Vuil verschijnt binnenkort. Behandelt de milieuverontreiniging (oo zo'n heet hangijzer!). Blauwtje en Geeltje, Leo Lionni. N. Kluwer N.V. Deventer. Geb. 5.90. Ook dit ontroerende boekje van Lionni, dat over twee abstracte figuurtjes gaat en eenvoudig van tekst is, zal evenals „Swimmy" en „Frederick" bij kinderen an grote mensen een onvergetelijke indruk achterlaten. Zo leven de dieren, een prachtig geïllustreerde serie dierenboeken, in kleur, leerzaam, boeiend en tegelijk ontspannend. Prachtige geschenkboeken voor kinderen vanaf 9 jaar. Reeds 6 delen verschenen. Prijs per deel 15.90. Centrale Uitgeverij, Harderwijk. Het A.B.C. van het weven. 7.15, door Ragnhild Traetteberg. Een grondige handleiding voor het gereedmaken en gebruik van het weeftoestel. Instructieve foto's en tekeningen geven een duidelijk inzicht. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Nu nog afwerken, 18.40 door Grete Kroncke. Een vervolg op „Nu hebben we de tijd". Hierin worden ideeën gegeven voor het afwerken met nieuwe en leuke materialen. Zwart-wit werk, 18.40 door Elizabeth Geddes en Moyra McNeill. Een boek met prachtige antieke en moderne handwerken gebaseerd op het zwart-wit werk uit de Tudortijd. Maak zelf uw wijn, Frank K. Clarke 6.75. Thuis wijn bereiden een rage die uit Engeland komt overwaaien. Een goede gids voor hen die zich tot deze avontuurlijke hobby voelen aangetrokken. Behalve duidelijke omschrijvingen en illustraties zijn ca. 100 recepten opgenomen, variërend van eikenblad tot druivenwijn. Yogi leer der ademhaling Ramacharaka. N. Kluwer N.V. Deventer. Geb. 8,-. Dit populaire werkje is een prachtige introductie tot yoga. Het geeft veel praktische ademoefeningen, die de westerling ter ontspanning broodnodig heeft. Yoga, doen en begrijpen, A\ v. Lysebeth. N. Kluwer N.V. Deventer. Geb. 24,-. Een praktisch yogaboek met 150 afbeeldingen. Naast de uiterst belangrijke ontspannings- en ademoefeningen vindt u hierin veel z.g. vóóroefeningen als inleiding op de asana's. Nu hebben we de tijd 14.65. Een bijzonder mooi uitgevoerd handwerk- en handenarbeidboek uit onze serie „Goed Handwerk", geschreven door Grete Kroncke. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548 IJmuiden. Bij Voorbeeld. Ook artikelen over ceramiek, houtbewerking enz. vindt u in dit 3-maandelijke Tijdschrift voor Creatief Handwerk. Jaarabonnement 14.50. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. ISBN 90 6127 024 3 De 24 Uren van Le Mans, Paul Frère. Peter's Uitgeversmij. Deventer. Geb. ƒ13.80. Deze klassieke autowedstrijd trekt elk jaar weer tienduizenden bezoekers. Paul Frère, zelf eens Le Mans-winnaar, vervatte de historie van de wedstrijd in «en aantrekkelijk boek» ISBn 90 6127 026 X Achter de Schermen van de Autosport, Helmut Zwickl. Peters' Uitgeversmij. Deventer. Geb. ƒ14.80. De Oostenrijkse televisiecommentator Helmut Zwickl stelde een pakkend relaas samen van zijn belevenissen op de bekendste circuits ter wereld. Zijn waarnemingen leest u in geen enkel wedstrijdverslag. Zwaar weer zeilen". K. Adlard Coles. Voorwoord van C. Bruijnzeel. Hollandia N.V. Baarn. 2e druk. Geïllustreerd met 28 foto's en 55 tekeningen. Geb. 32.50. In dit boek beschrijft Adlard Coles, die een zeer bekend zeiler is, op levendige wijze zijn kennis van de bekendheid met zwaar weer en stormachtig weer. Dat is de naam van een studieblad voor tekenen, schilderen en creatieve vrijetijdsbesteding. Ver schijnt 4 x per jaar. Prijs ƒ6,50 p.j. In ieder num mer een studieprijsvraag met ƒ2.000,- aan prijzen, een vragenrubriek „Onze lezers schrijven ons", leer zame artikelen enz. Zeg JA tegen dit tijd schrift en abonneer u NU. Doe het zó. Vul onderstaande bon in. Plak hem op een brief kaart of doe hem in een open envelop. Adresseer: Arti, Antwoordnr. 110, Alkmaar. Postzegel niet nodig. BON Abonneer mij op „Met palet en tekenstift". Naam: Straat: Woonplaats: ALK M AAR Bij Voorbeeld. Het blad wat u toont hoe u steken zelf kunt bedenken en hoe u zelf tot het ontwerpen van handwerken kunt komen. Verschijnt 4 x per jaar. Jaarabonnement 14.50. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. „Zelf een boot bouwen, afbouwen, verbouwen, repareren, onderhouden". H, Th. Janssen. Hollandia N.V. Baarn. 388 blz. Geïllustreerd met 730 foto's, schetsen en tekeningen. Geb. ƒ32.50. Ook als de boot af is, zal dit boek een waardevolle gids blijven als raadgever voor reparatie en onderhoud. ,,Uw eigen rijpaard". K. O. von Fuchs. Hollandia N.V. Baarn. Geïllustreerd met 8 pag. foto's en tekeningen van Olga Slagter. Geb. 9.90. Bewerkt en vertaald door Wouter Slob. Paardrijden behoeft niet onbetaalbaar te zijn. „Hollandia kalender 1971". Hollandia N.V. Baarn, ƒ5.90. Voor alle watersportliefhebbers. Geïllustreerd met 12 watersportfoto's, vele tekeningen en 1 k1 eiven foto. Lapjesvverk 7.15, geschreven door N. M. Snoep-Binger en Nel Rol. Met smaakvolle afbeeldingen. Met deze techniek kunnen zowel kleine als grote (en originele) handwerken gemaakt worden die in elk interieur (antiek en modern) uitstekend passen. Een boek om cadeau te geven, maar ook om originele cadeaus uit te halen. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Stuur 4,- aan gangbare postzegels en U ontvangt ter kennismaking franco thuis twee puzzelpockets en vier puzzeltijdschriften voor halve prijs. Verzendboekh. Uitgeverij Gesto. Breelaan 55 te Bergen. N.H. Twee meisjes, twee catamarans, James Wharram. Het levendige en spannende relaas van de eerste zeiltocht per dubbelkano over de Atl. Oceaan. Voor avontuurlijke niet-zeilers én voor zeilliefhebbers een heel apart boek. Talr. ill. Geb. 16.75. Uitgave Wereldbibliotheek N.V. Verkrijgbaar bij uw boekhandelaar. Bij Voorbeeld. Het 3-maandelijkse Tijdschrift voor Creatief Handwerk is een gids die u behulpzaam kan zijn bij het zoeken naar mogelijkheden om uw eigen creativiteit te ontplooien. Jaarabonnement 14.50. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Steek na steek. Anne Butler. Kosmos-Amsterdam. 14.50. Een moderne stekenleidraad voor vrij borduren. Met 89 foto's en vele detailtekeningen van alle voorkomende steken. Tweede druk. Appliqueren. Jean Ray Laury. Kosmos-Amsterdam. 18.90. In dit zeer fraai uitgevoerde boek van internationale allure komen alle facetten van de uiterst decoratieve appliqueertechniek aan de orde: idee, ontwerp, materiaal- en kleurkeuze, verwerking. Kruissteek I 5.35. Nel Rol toont wat u allemaal kunt doen met de kruissteek. De foto's in dit boek geven een duidelijk inzicht in de mogelijkheden van o.a. combineren, variëren en het gebruik van verschillende materialen. Vermande Zonen N.V. Uitgevers, Postbus 548, IJmuiden. Schaap over de dam. Philip de Schaap. Kosmos-Amsterdam. 7.90. Techniek, problematiek, standaardwinsten, curiosa, analyses, anecdotes en artikelen over een aantal grote meesters. Met 11 foto's •n 56 diagrammen. Architectuur in Nederland 1960-1967, Istvan L. Szénassy, Scheltema Holkema N.V. Amsterdam, 150 afb. ing. 15,-. Voorafgegaan door enkele hoofdstukken over het werk van G. Rietveld, J. J. P. Oud en P. Elling, geeft dit boek een overzicht van de woningbouw en de gebouwen voor gezondheidszorg, cultuur en recreatie, kerken, scholen en bedrijven. Organisaties m ontwikkeling, Zicht op de toekomst door Prof. Dr. B. C. J. Lievegoed. Voor ondernemingen, ziekenhuizen, grote herenigingen enz. 15.50. Een taal van horen zeggen Bargoens en andere ongeschreven sterke taal, Enno Endt, Scheltema Holkema N.V. Amsterdam, ing. ƒ12.90. Overzicht van een taal die nooit goed beschreven is omdat zij de „morele" boekjes ver te buiten ging. In een verklarende woordenlijst worden talrijke woorden uit het bargoens behandeld. Het menselijk lichaam Bouw en functie, A. Faller, Scheltema N.V., Amsterdam, 200 fig. ing. 15,-. Korte en bondige teksten en duidelijke getekende afbeeldingen en schema's (vele in twee kleuren) maken de samenhang tussen de bouw en de functie van het lichaam duidelijk. Vertaling R. Kuin en W. Straub. De onberekenbare kosmos door Loren Eiseley. Eiseley laat ons tijd en ruimte, ontstaan en vergaan, op een nieuwe wijze beleven. Geb. 14.50. Aap, noot, Mies three ris for housing, N. J. Habraken, Scheltema Holkema N.V. Amsterdam, ing. 8,-. Overdruk uit Forum, waarir de auteur verslag doet van zijn pogingen tot het bepalen van de grondslagen die als uitgangspunt moeten dienen bij het ontwerpen van nieuwe woonstructuren. Symbolen Kees Nieuwenhuyzen. Kennis Vernuft - tweede reeks, Scheltema Holkema nv, Amsterdam. 12 delen, per deel geb. 15. Onderwerpen van de delen: bouwkunst, toerisme, occultisme, archeologische ontdekkingen, publiciteit, mode, grote bouwwerken, sociale vooruitgang, geld en bankwezen, psychologie, biologie, energiebronnen. Ieder deel bevat 112 blz. en is geïllustreerd met ca. 120 afbeeldingen. De tweede schepping. Nieuwe aspecten van het menselijk leven. Albert Rosenfeld. Kosmos, Amsterdam, 14,50. Verbijsterend perspectief op een nieuwe wereld, waarin orgaantransplantaties, reageerbuisbaby's enz. slechts het begin markeren van een ontwikkeling, waarin elektronische hersenbesturing en geïnjecteerde kennis nog een kwestie van tiid schijnen. De Pil door Barbara Seaman. Inleiding Prof. Dr. W. P. Plate. Belangrijke informatie over een sterk middel dat door velen zonder voldoende voorlichting wordt gebruikt. ƒ9.50. Gids voor de vogels van Europa. Samengesteld door B. Bruun. 'n Boek van Elsevier-Amsterdam 2000 afbeeldingen in kleuren, 450 kaarten in kleuren, 320 blz. Slechts 12,90. Een fantastisch mooie vogelgids met beknopte, deskundige tekst. Uitvoering register vergemakkelijkt het naslaan. Handig formaat. In soepele 4-kleurenband. Spectrum Ruimte Atlas door Patrick Moore in samenwerking met de NASA en Jodrell Bank de vijf-in-één atlas voor de generatie van het ruimteonderzoek: 1. Waarneming en exploratie van de ruimte, 2. Atlas van de aarde (vanuit de ruimte), 3. Atlas van de maan, 4. Atlas van het zonnestelsel, 5. Atlas van de sterren met 1300 illustraties in kleur en zwart-wit, 16 bladzijden in zes kleuren, 144 bladzijden in vier kleuren, 96 bladzijden in twee kleuren, prijs tot 31 december 1970 97,50 (nadien 115). Visuele Medische Encyclopedie onder redactie van Dr. P. A. Biersteker, dr. A. de Froe en dr. J. P. Schadé. Het Spectrum n.v., Utrecht. Groot Spectrum-Standaardwerk in 2 gebonden delen. Rijk geïllustreerd. Met atlas van het menselijk lichaam in full-color. De moderne Nederlandse Medische Encyclopedie waarin U systematisch in tekst en kleurenillustraties alles vindt over het menselijk lichaam, alles over de gezonde en de zieke mens. Prijs van de twee delen, kompleet in cassette ƒ115. Grzimek. Het leven der dieren. Het Spectrum n.v., Utrecht, dertien delen ƒ85 bij intekening met Prisma-kijker, vijf delen zijn verschenen van deze dierenencyclopedie van ruim 7500 bladzijden met 1300 kleurenfoto's, verschenen delen (niet afzonderlijk verkrijgbaar). Vogels 1, Vogels 2. Zoogdieren 1, Zoogdieren 2, Zoogdieren 4. Per circa 5 maanden verschijnt een nieuw deel. Wit Delfts D. F. Lunsingh Scheurleer. 116 pag., 88 afb naar foto's en 40 fig. in de tekst 15. Een boekje dat elke ceramiek- en antiekliefhebber zal willen bezitten. Voor het eerst sinds 1913 is er weer een afzonderlijke publicatie over dit onderdeel van d' beroemde Delftse aardewerkproduktie. Interessant vanwege dateringen etc. Zeewezens op tegels, D. F. Lunsingh Scheurleer. De Tijdstroom Lochem, 60 pag.. plm. 220 afb., 6. Een interessant boekje over één soort tegels, n.l. die met zeemonsters en andere fantastische zeebewoners. Door de vele afbeeldingen bijna een „catalogus" van dit tegeltype. Nederlandse klokken- en horlogemakers vanaf 1300, Enrico Morpurgo, Scheltema Holkema nv, Amsterdam, 16 afb., geb. 44,50. Zeer uitgebreide biografische naamlijst, waarin de namen (2600) van uurwerkmakers en al diegenen die zich met de vervaardiging van tijdmeters hebben beziggehouden met de door hen vervaardigde horloges of klokken. En de horizon bleef rood, M. Goote. Kok-Kampen, geb. 39,75. Een buitengewoon boeiend geschreven wereldgeschiedenis van de laatste 50 jaar, geïll. met een groot aantal karikaturen en verhelderende kaartjes. Antiek tijdschrift voor liefhebbers van oude kunst en kunstnijverheid. Dit is het enige Nederlandse tijdschrift dat uitsluitend gewijd is aan oude kunst en antiek. Elk nummer telt minimaal 48 pagina's en is rijk geïllustreerd in kleur en zwart-wit. Antiek verschijnt lOx per jaar. Een jaarabonnement kost 30. Losse nummers 4. Uw boekhandelaar kan u er alles van vertellen. Wij zenden u gaarne een proefnummer toe, na ontvangst van 1.30 op postgiro 1392600 t.n.v. De Tijdstroom Lochem. S.v.p. vermelden proefnummer Antiek, Opel Kadett, 2 deurs Opel Kadett, 2 deurs Opel Kadett Caravan, 3 deurs Opel Kadett Caravan, 3 deurs Opel Rekord, 4 deurs 6 cyl. Opel Rekord 1700, 2 deurs schuifdak Opel Rekord 1700, 2 deurs Opel Rekord 1700, 2 deurs Opel Rekord 1700, 2 deurs B.M.W. 1600, 4 deurs Ford Cortina, 2 deurs 1600 Luxe Ford Taunus 20 M, 4 deurs Daf 32 Luxe, 2 deurs 91.000 km wit 1966 13.200 km rood 1969 58.500 km donkerblauw 1967 53.000 km beige 1969 beige 1966 34.500 km wit 1967 44.200 km zilver 1968 58.000 km wit 1968 25.500 km wit 1969 donkerblauw 1965 29.800 km rood 1968 donkerblauw 1967 54.500 km wit 1966 ENKELE GOEDKOPE AUTO'S WESTWAL 25 - TEL. 01100 6210 INRUIL GARANTIE FINANCIERING NAMENS HET BESTUUR VAN zal de KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ op dinsdag 8 december 1970 om 11.00 uur in hotel de Eenhoorn, Markt 1 te Oostburg in het BESTEK NO. 231—70 Het aanbrengen en verzorgen van beplantingen en het graven van een sloot op het object „Strijdersgat Polder" met bijbehorende werken. Planten bomen ca. 1600 st. Planten struiken ca. 73600 st. De aanwijzing zal worden gehouden op dinsdag 1 december 1970 om 14.00 uur. Plaats van samenkomst hotel de Eenhoorn, Markt 1 te Oost burg. Het bestek met bijlagen is vanaf maandag 23 november 1970, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar op het districtskantoor van de Koninklijke Nederlandsehe Heidemaatschappij, Vogelzangsweg 100 te Goes tegen betaling van 15.per stel incl. O.B., franco per post 16, incl. O.B. Geen restitutie. BREIGOEDERENFABRIEK ST. JANSTEEN (Zld.) vraagt voor spoedige indiensttreding: voor diverse afdelingen. voor de strijkafdeling. hoog loon prettige werkkring. Inlichtingen dagelijks aan de fabriek. Telefoon 01140 - 2851 Telefoon vanuit België 91-31-1140-2851 BESTEMMINGSPLAN „LEWEDORP-NOORD". De burgemeester van Borsele brengt ingevolge art. 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Or dening ter openbare kennis, dat gedeputeerde sta ten van Zeeland bij besluit van 4 augustus 1970, nr. 575/542, 4e afdeling R.C. goedkeuring hebben verleend aan het besluit van de raad van deze gemeente van 10 februari 1970 tot wijziging van de voorschriften deel uitmakende van het be stemmingsplan „Lewedorp-Noord". Het besluit van gedeputeerde staten ligt met de gewijzigde voorschriften met ingang van 23 no vember 1970 gedurende een maand ter gemeente secretarie afdeling Algemene Zaken, Stenevate 10 te Heinkenszand, voor eenieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn van tervisie- legging kan eenieder, die zich tijdig met bezwa ren tegen deze wijziging zowel tot de gemeente raad als tot gedeputeerde staten van Zeeland heeft gewend, beroep instellen bij de Kroon. Beroepschriften moeten worden gericht aan H. M. de Koningin en ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te 's- Gravenhage. Heinkenszand, 16 november 1970. De burgemeester voornoemd, G. H. E. M. VAN WAES. ZATERDAG en ZONDAG uitsluitend lichte man kanaries en parkieten. Vogels brengen: St.-Janstraat 54, Oosterhout Tel. 01620 -3362 Goedkeuring bestemmingsplan „DE STERRE" te Clinge. De burgemeester van Hulst maakt bekend dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het bestemmingsplan „De Sterre", vastgesteld bij raadsbesluit der voormalige gemeente Clinge en door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedge keurd bij besluit van 27 oktober 1970 no. 531-52- 70-419, waarbij goedkeuring is onthouden aan enkele gedeelten van de voorschriften. Met ingang van 23 november 1970 liggen gedu rende een maand het goedkeuringsbesluit en het plan met bijbehorende toelichting ter gemeente secretarie voor eenieder ter inzage. BEROEP tegen het goedkeuringsbesluit kan ge durende bovengenoemde termijn schriftelijk worden ingesteld door hen die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Ge deputeerde Staten hebben gewend. Gelijke bevoegdheid komt toe aan ieder die het niet eens is met de onthouding van de goedkeu ring aan enkele gedeelten van de voorschriften De beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend bij de minister van Volksgezondheid en Ruimte lijke Ordening te 's-Gravenhage. Hulst, 20 november 1970 De burgemeester van Huist P. J. G Molthoff. met BOVAG- garantie door inruil verkregen. Bij aankoop zonder inruil GRATIS autoradio, vanaf 1967. Opel Kadett de L. 1969 Simca 1000 1968 Simca 1301 1968 Renault R8 1965 Peugeot 404 1967 Morris 1300 1968 Simca 1501 1968 VW cabr. nieuwe motor 1963 Verder 5 automobielen uitzoeken voor f 200, Garage-Autobedrijf Tel. 01621-2323 Leerthouwerstraat 2 Gee rtruiiden berg Geopend zat.-zond.: 10—18 uur of 3 x bellen t.b.v. „De Vogelvrienden", Halsteren. 3515, 2314, 3508, 4082, 3004, 115, 1325, 2617, 3800, 2881 4240, 667, 3316, 1332, 2399. 4105, 3857, 350, 2851. Uw prijs kunt u afhalen bij CAFé CENTRAAL, Dorpstraat Halsteren. Uiterlijke afhaaldatum 5 december 1970.

de Stem | 1970 | | pagina 9