Afkeuren voorstel streep door rekening b. en w. Goes P. VAN T WESTEÏNDE GROOT KAMPIOEN VAN ZUID-BEVELAND Brandweer van bestaat (bijna) 50 jaar Vlissingen 50 Plastic huisvuilzakken in raad Kapelle TWINTIG DAGEN VOOR VECHTPARTIJ PERSONEELSUITBREIDING GEMEENTE Politierechter Middelburg iburg co.iLv. Raad van Vilvoorde bezoekt Middelburg BOfSING OP "58": TWEE GEWONDEN Klacht over verhoor „mini lovc' -meisje ALIST 5t tevreden als IWOORDIGER ïkeringsbedrijf ONTEVREDEN Ziekenradio op christelijk lyceum in Goes Jongerendienst over mens en schepping in Middelburg Samenwerking Vlissingse VCB met detaillisten nihil Bekeruitreiking Kapelle KV O-'s-Heerenhoek best aal tien jaar Goes Wolf aartsdijk Sinterklaas zaterdag in Hansweert Volharding geeft demonstratie Vergadering KVP le Hansweert Deltadienst in voormalig raadhuis 's-Heer Arendskerke t VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 eonservenfabtMnMi ETTEN-LEUd POSTBUS 8 Ibedrijfslaboratorium analistendiploma deel I. de bacteriologie en van iter gewenst. plaatse wordt medewerking ociale voorzieningen. n aan het Hoofd afd. Perso- Kerkstraat 8, Etten-Leur. I Zonen Panhuisstraat 28-30 Venlo|| rol producent, maar u kunt ig gaan geven aan een aan- ■jerband werkende vertegen- I inspectie in het rayon De ud aan in verband met bo- aan Advertentiebureau Han Concordia 62, Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) GOES Het besluit van de raad, om het voorstel van b. en w. tot het verlenen van krediet voor de uitvoering van personeelsuitbrei ding in het kader van de gemeentelijke reorganisatie niet goed te keuren, is een lelijke streep door onze rekening geweest", aldus wet houder drs. J. Dijkgraaf (Personeelszaken) van Goes. „Al onze plan- nen ten aanzien van de nieuwe structuur zijn nu gewoon van de baan. We weten nu echt niet wat we nu moeten doen. We gaan ons in het i college nu intern beraden, maar er zijn haast geen andere oplossingen. Ik kan er overigens nog weinig over zeggen, want het moet als discus siepunt nog bij b. en w. aan de orde komen". graaf, „maar ik ben van mening, dat, wat we ook gaan doen, er altijd wei mensen ontevreden zullen zijn. Het is voor mij niet begrijpelijk, dat als men de reorganisatie en de advertenties als zodanig aanvaardt, men het kre diet dat uitvoering van de reorgani satie mogelijk maakt, afwijst. Men heeft twee dingen door elkaar ge haald: de opmerkingen over de onte vredenheid van het personeel ston den in het debat centraal, terwijl de uitbreiding van het personeel, waar het in feite om moest gaan, niet zo veel aandacht kreeg. We waren nu geleidelijk aan naar de nieuwe struc tuur toegegroeid, maar nu wordt daar even een streep onder gezet. Wat moeten we nu doen? Terugvallen op de oude structuur (daar ben ik per soonlijk erg tegen natuurlijk) of zul len we een andere opzet moeten en kunnen vinden? In elk geval kan ik alvast zeggen, dat dit besluit een bij zonder grote vertraging op gaat leve ren". Burgemeester en wethouders zien or eigenlijk geen gat in. Met alleen de stemmen van de VVD-raadsleden en de collegeleden zelf vóór, was hun voorstel afgewezen. Dit voorstel moest een consequentie zijn van eer der door de raad genomen besluiten, namelijk tot realisering van de reor ganisatieplannen en om in het kader daarvan advertenties te plaatsen. Waarom het gemeentebestuur de vergadering niet eens voor intern be raad had geschorst of het voorstel had teruggenomen om het op de tails nog eens nader te bekijken, toen duidelijk werd dat het voorstel het met zou halen? „De tijdens het debat aangevoerde argumenten en details waren voor ons niet nieuw. Het had geen zin, om de zaak nader te bekijken. We waren van alles op de hoogte. Kn je kunt als b. en w. toch niet je al eenmaal goed gekeurde beleid op grond van niets weer terugnemen? Dan kun je geen beleid meer voerenaldus de heer Dijkgraaf, die eergisteren het middelpunt van het debat was. Het gevolg van het sensationele raadsbesluit, dat bij het secretarie- personeel ongetwijfeld een „hoera" heeft doen opgaan, is intussen wel dat de sollicitanten, die op de perso neelsadvertenties zijn afgekomen en nog afkomen, een briefje krijgen, dat een en ander niet' doorgaat. „Het feit blijft, dat er mensen on tevreden zijn", zo vervolgt drs. Dijk- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Morgen, zater dag, brengen burgemeester, schepe nen en raadsleden van Vilvoorde (België) een bezoek aan Middelburg. Vilvoorde is de Belgische zusterstad van Middelburg, waarmee de Zeeuw se hoofdstad reeds lange tijd relaties onderhoudt. Het programma voor het Belgische bezoek ziet er als volgt uit: om elf uur is er een officiële ontvangst in de burgerzaal van het stadhuis, ge volgd door een rondleiding door dit oude gebouw, en een uiteenzetting over de plaats en de functie van de gemeente Middelburg. Na een rond wandeling door de stad wordt in de Schouwburg een lunch aangeboden. Om drie uur maken de Belgische gasten de officiële ontvangst ten ge meentehuize van St.-Nicolaas mee. Met een rondrit door de stad en een korte afscheidsbijeenkomst wordt het Belgische bezoek besloten. unnen reeds in vooropleiding t leerling-verplegende tegen I.- per maand. I begin van je opleiding ontvang Sleegkundige krijg je het bruto (met vrije kost en leerlingen 2e jaars f 397.- en AOW/AWW (ca 11 komt iet ziekenhuis! jkan je per maand van f 779.- I. afhankelijk van dienstjaren fste dienstkleding is gratis, eek en 18 dagen vakantie en krijgt dan een gezellige Ipleet met voeding en extern, dan wordt je bruto T.50 pet maand. ddenin een uitgestrekt bospark bhtige parken f.nburg" en een kwartiertje I m van Den Haag. I n tennisbaan, een midgetgolf- I 'isie in de conversatiezaal en |eek om je hart aan op te halen Ig, die van alles organiseert. |f ts - reiskosten worden e onderstaande bon op de Jiriftelijke uitnodiging om i kijken en alles te vragen, wat j> eens komen kennismaken met het ileegsters en verplegers bij Psychiatrisch Inburg' Is <-* I ptummeisje/jongen pten envelop. d als brief, sturen aan: -RISCH ZIEKENHUIS "ROSENBURG |19 - Den Haag (Van een onzer verslaggevers) GOES Het christelijk ly ceum te Goes is „radioziek". Al jaren beschikt de school over een rendamateurvereniging met mo derne apparatuur. Binnenkort gaat de school een landelijke pri meur leveren door een „zieken radio" in het leven te roepen. De rector van de school, de heer K. de Jong heeft bij de PTT een zendvergunning aangevraagd voor een walkie-talkie-systeem, waarmee langdurig zieke leer lingen de lessen toch gewoon hunnen volgen. „De PTT is de laatste tijd een strenger beleid gaan voeren voor het verstrekken van de vergun ningen, omdat er veel misbruik van wordt gemaakt, maar als je medische doeleinden aan kunt tonen, zijn er geen problemen", aldus rector De Jong. Het is niet de bedoeling dat elke zieke leer ling een walkie-talkie thuis 'crijgt, want dat zou voor de school onbegonnen werk zijn. al leen de langdurig zieken komen in aanmerking. De radiovereniging op het christelijk lyceum kwam dit na- laar op het idee. Twee leerlin gen, waarvan een eindexamen kandidaat, lagen met een gebro ken been in bed. Psychisch wa ven zij best in staat lessen te vol len. Een experiment van de zendamateurs om de patiënten met gewone radioapparatuur te hereiken mislukte. De rector was bereid voor de school een walkie- talkiesysteem te maken met geld van de „ouderbijdragepot". Over enkele weken hoopt de initiatiefrijke school de zendver gunning binnen te hebben en "iet het experiment te kunnen beginnen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op de avond van 22 november wordt in de Koor kerk te Middelburg een geheel door jongeren voorbereide dienst gehou den. De hervormde jeugdraad te Middelburg heeft deze dienst geor ganiseerd. Het thema luidt: „Aan de afgoden aan wie wij de schepping offeren, of aan de Heer der schep ping?" In de dienst wordt de discussie film „In de ban van het gebeuren" vertoond en verder komen vragen aan de orde over „De mens ids be heerder der schepping", „De vrijheid van de mens om zich te onderwerpen aan de machten van de welvaart", en „Is er nog plaats voor de mens dn de Delta?" De dienst begint om zeven uur. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Volgens het zo juist verschenen jaarverslag over 1969 van de gemeentelijke Volks - kredietbank te Vlissingen. is de samenwerking van de op het alge meen nut gerichte bank met de de tailhandel, van geen enkele betekenis meer. In de laatste drie jaar werd slechts eenmaal een krediet via de detailhandel door de Volkskrediet bank verstrekt. Een van de redenen van de dalen de belangstelling is, dat een cliënt van de Volkskredietbank bij de de taillist een korting bij aankoop van duurzame gebruiksartikelen kan be dingen, als hij met geld in de hand binnentreedt.Die korting ontgaat hem als hij zijn krediet via de detail list bij de Volkskreddetbanik aan - vraagt. De directie van de bank deelt mee er niet de minste behoefte aan te hebben om de samenwerking met de detaillisten nieuw leven in te bla zen. Het kredietplafond van de Volks kredietbank is van f-150 per lening op f. 1000 per lening gebracht. Dit had tot gevolg dat het bedrag van de verstrekte kredieten toenam van f. 146.000 in 1968 tot f. 183.375 in 1969 bij een vrijwel gelijkblijvend aan tal kredietnemers (227-241). Het ge middelde kredietbedrag nam toe van f. 644 tot f. 761. Opvallend is dat juist uit de inkomensgroepen van boven de f. 10.000 per jaar het aantal kre dietnemers steeg met maar liefst 50 procent, terwijl het aantal krediet aanvragen door de mensen met een jaarinkomen van minder dan f. 10.000 sterk daalde. Wethouder J. Dijkgraaf (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG Tot een der grote kampioenen van Zuid-Beveland moet zeker gerekend worden de Le- wedorpse duivenliefhebber P. van 't Westeinde. Jaar in jaar uit is hij bij de kampioenen in zijn vereniging „de Postduif" Hij werd dit jaar: Ie en 2e kampioen vitesse, 2e kampi oen dnif midfond, en 2e kampioen duif.fond. In het rayon West-Zuid- Beveland; 2e kampioen duif vitesse, le duifkampioenschap midfond en 2e in het generaal kampioenschap. In de „CCZB" (Concours Bond Zuid- Beveland) le kampioen duif mid fond en Ie kampioen hok midfond. In liet behalen van deze twee laatst genoemde prestaties heeft zijn vijf jaar oude duif de 65-1401573 een zeer groot aandeel gehad. Deze duif werd Midfond kampi oen en de op een na oudste duif in plaatsten in de categorieën vitesse, de klassering van de dertig eerstge- Jansse uit 's-Heerenhoek, geboren in fond en midfond. Een duif van H. plaats in het kampioenschap Fond datzelfde jaar kwam riog tot een 5e voor oude duiveii. De vijf jaar oude duif van deze Lewedorpse liefhebber vloog zeer regelmatig en behaalde de titel door onder meer de volgende resultaten Clermont 3 mei 130e prijs, in con cours 1497 duiven, 10 mei Dour- dan, 89e (1376 duiven), 18 mei Oiv leans 29e (566 duiven) 24 mei Cler mont 38e (1549 duiven) 31 mei Clermont 80e (1492 duiven). 7 juni Dourdan 70e (1117 duiven) 28 juni Clermont 101e (1130 duiven). 5 juli Dourdan 10e (806 duiven) 19 juli Clermont 74e (841 duiven). Totaal aantal behaalde punten 8298. Het ras waarmee Van 't Westeinde speelt is afkomstig van Janssens-Arendonck en Tournier via de Bredanaar C. Timmers. De voorzitter van de Concours- bond Zuid-Beveland de heer C. Snoep heeft op de kampioenendag te Lewedorp in totaal 18 bekers uitge reikt aan: P. Willeboer, Kruiningen, Verder aan de volgende hokkampi- eikt aan: P. Willeboer, Kruiningen, Duif kampioen Vitesse, oude dui ven, 7910 punten. P. van 't Westein de, Lewedorp, Duif kampioen mid fond. oude duiven, 2898 punten. J. Poleij, Kapelle. Duifkampioen fond Unie-collecte. De in Kapelle en Biezelinge gehouden collecte voor het christelijk onderwijs, de Unie-collec te, heeft opgebracht een bedrag van f 616, oude duiven, 5933 punten. J. Oele- Van Zweden, Yerseke, duifkampioen vitesse, jonge duiven, 5527 punten. C. Dijl, Kruiningen, duifkampioen jonge duiven, fond, 5363 punten. Verder aan de volgende hokkampi- oenen. Oude duiven, vitesse, G. den Toonder', Goes (Kloetinge) 19219 punten, en P. Willeboer, Kruiningen 18527 punten. Oude duiven midfond, P. van 't Westeinde, Lewedorp 19149 punten en C. Dijl, Kruiningen 18967 punten. Oude duiven fond. M. Minnaard, Krabbendijke 17300 pun ten en C. van Koeveringe, Kruinin gen 14119 punten. Jonge duiven vi tesse, J en P. Voois, Kruiningen 11980 punten en C. Dijl, Kruiningen 10939 punten. Tot slot an de drie eerstgeplaatsten in het Generaal Kampioenschap 1 E. Vermast, Yer seke 68411 punten, 2 Jac. Schrier, Kapelle 63913 punten, en 3 C. Dijl, Kruiningen 62179 punten. Hokkampioen Vitesse jonge dui ven. Steenhardt-Princen, Goes 12683 punten en Van de Broeke, - Van ,Liere, Goes, 12557 punten. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De afdeling 's-Heerenhoek van de KVO zal op 24 november het tienjarig bestaan herdenken. Bij de oprichting van deze bond, begon men met 27 leden en met algemene stemmen werd toen mevrouw C. Vermue-van 't Westeinde tot presidente gekozen en pastoor Douwenberg ging de functie als geestelijk adviseur vervullen. Deze werd na enige tijd vervangen door pastoor Witteman. In 1966 vond een structuurwijzi ging plaats, waardoor de naam Boe- rinnenbond verdween en de leden werden ondergebracht bij de Katho lieke Vrouwenorganisatie (KVO), afdeling 's-Heerenhoek van het ge west Tilburg van de KVO,waar het hoofdbetuur is gevestigd. Mevrouw Vermue werd inmiddels opgevolgd door de huidige presidente, me vrouw C. van 't Westeinde-Goense. De vereniging telt thans 81 leden. De opkomst tijdens de bijeenkom sten is altijd goed te noemen en per bijeenkomst heeft men steeds een gemiddelde van 60 a 70 leden. Bij het overlijden van pastoor Witteman werd deze opgevolgd door pastoor C. C. Kroon, die thans geestelijk ad viseur is. De programma's van de vereniging vermelden naast ontspan ningsavonden en excursies voorna melijk cursussen zoals Engels, boek houden, sociale scholing enz. Op 24 november wordt aan de leden een feestavond aangeboden en men ver wacht hiervoor - ook van andere organisaties - veel belangstelling. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN-SOUBURG Toen vijftig jaar geleden de leden van de Vlissingse vrijwillige brandweer vol goede moed begon nen met één brandspuit branden te bestrijden, konden zij waarschijn lijk niet vermoeden dat een halve eeuw later „hun" brandweer de beschikking zou hebben over acht eenheden, waarvan de laatste twee jaar een lagedrukwagen, twee poederwagens en twee lagedruk- motorspuiten werden aangekocht. Brandweercommandant C. Janse vertelt bovendien dat men nu be zig is krediet te krijgen voor de aankoop van een schuimtankwagen waarmee chemische branden, die in verband met de uitbreiding van liet Sloegebied kunnen voorkomen, bestreden worden. De Vlissingse brandweer viert vrijdag 29 november haar gouden feest met een receptie in het stad huis en om half acht een diner voor de 72 brandweerlieden en hun echtgenotes. Bij die 72 brand weerlieden horen ook de twintig Souburgse spuiters, die na de her indeling enkele jaren geleden bij Vlissingen kwamen. Dat overkwam ook commandant C. Janse, die voorheen de Souburgse brandweer aanvoerde en daarvoor zijn twee endertig jarige brandweerervaring begon bij de ploeg van 's-Heer Arendskerke. Van laatstgenoemde brandweer was zijn grootvader commandant en zijn vader onder commandant. Aan de glorieuze da gen van die grootvader herinnert in de hal van huize Janse in Sou burg nog een prachtige brandweer staf, destijds het symbool van de hoge positie van de commandant. Behalve deze curiositeit kan men daar ook een staf van de brand weer in Ritthem, een kleintje van de Souburgse brandweer en een grote van de brandweer in Zaam- ilag vinden. De verzameling bevat verder nog Engelse, Franse, Zwit serse, Belgische helmen én een moderne Vlissingse helm. Een spe ciale Engelse brandweeremmer en een slangenhaspel maken de verza meling compleet. Hoewel nog niet zolang commandant van de brand weer Vlissingen, vervult de heer Janse zijn vrijwillig op zich geno men taak toch met hart en ziel Vol trots demonstreert hij de wer king van de portofoon waardoor hij constant in contact staat met de centrale in de kazerne te Vlissin gen. Die centrale wordt dag en nacht bezet door enkele ('s nachts minstens vier) van de elf beroeps krachten van de brandweer. Die beroepskrachten zijn vakmensen: er zijn monteurs bij, schilders, timmerlui enz. en zij zorgen voor het onderhoud van de kazerne en de brandweerwagens. Hun aller voornaamste taak naast het bezet ten van de centrale is echter het rijden van de drie ziekenwagens van de stichting ziekenvervoer. Dit jaar heeft de Vlissingse brandweer er op die manier al elfhonderd ritten opzitten, naast de 120 keer dat zij is uitgerukt voor brand. „Brand bestrijden is een van de mooiste vormen van hulpverle ning", zegt goedlachse commandant Janse. „Je kunt direct helpen en datzelfde geldt ook voor het zie kenvervoer". Hij vertelt dat de directe hulp verlening van de Vlissingse brand weer in die vijftig jaar erg is verbeterd. Een voorbeeld daarvan is Oost-Souburg, waar men ook een paar eenheden heeft staan Wanneer daar brand uit mocht breken en er moeilijkheden zouden ontstaan met brug en spoorlijn, kan men zich daar zelf helpen. Dat is vooral van belang omdat Sou burg een voorpost is van het in dustriegebied. Voor in 1920 de Vlissingse vrij willige brandweer werd opgericht, bestond er een plichtbrandweer. Daarvoor werden de mensen aan gewezen. Omdat in die tijd ook nog gewerkt werd met het bewer kelijke „emmertjes doorgeven" kon het gebeuren dat de halve stad bij de brandweer was. Toen de eerste brandspuit in 1920 haar intrede deed. werd besloten de vrijwillige brandweer op te rich ten. Dat was helemaal niet naar de zin van de verplichte brandweer lieden. die dan ook probeerden hun opvolgers het uitrukken te beletten. In tegenstelling tot de vroegere brandweer die tweemaal per jaar oefende is er nu twee keer per maand een oefening en wanneer er aan wedstrijden moet worden deelgenomen, elke week. Dat heeft onder meer tot resultaat gehad dat het jubilerende korps enige tijd geleden bij een wed strijd in Terneuzen eerste werd. In 1939 kreeg de brandweer een prachtige nieuwe kazerne aan de Van Dishoekstraat in Vlissingen. In 1943 werd die gebombardeerd en alleen de slangentoren bleef staan. Het duurde tot 1954 voor de nieuwe kazerne werd geopend. Men zorgde er toen voor brandpa- raat te zijn omdat bij de opening van het gebouw in 1939 het korps tijdens de plechtigheid had moeten uitrukken. Nu ook de techniek van het brandblussen steeds verder gaat is er voor brandweerlui meer opleiding nodig. Een gedeelte van die opleiding verzorgt de Vlis singse brandweer zelf. Men kan daar opgeleid worden tot brand wacht eerste klas en tweede klas, tot hoofdbrandwachter, pompbedie- ner en persluchtmaskerdrager. Kandidaten voor die functies zijn er genoeg. Er bestaat een flinke wachtlijst. Rectificatie In onze editie van gisteren vermeldden wij het PvdA- raadslid P. Duinkerke als „gemeen teambtenaar". Dit berust op een vergissing. De heer Duinkerke is belastingambtenaar. Vrouwenbond De Nederlandse Vrouwenbond, afdeling Wolphaarts- dijk heeft de maandelijkse vergade ring onder leiding van de presidente mevrouw J. Remijnse-Op 't Hof ge houden. Spreker was ds. Kapitein, die via eer, vraaggesprek kwam (oV van de agendapunten van de open- etn /-J niniryMm "VTom /I n nrïT..1L..1 zijn onderwerp „Van de zekerheden af, naar de zekerheden toe". De volgende bijeenkomst wordt gehou den op 18 december. Met de andere plaatselijke vrouwenverenigingen zal dan samen kerstfeest gevierd worden. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op het kruispunt rijksweg 58 - Zanddijk (nabij Krui ningen) heeft zich een botsing voor gedaan tussen twee personenauto's. Het ongeluk ontstond doordat een automobilist, F. uit Hansweert geen voorrang verleende aan een perso nenauto. komende uit de richting Bergen op Zoom en bestuurd door G. de B. uit Middelburg. Een inzit tende uit laatstgenoemde auto werd door de botsing in de bermsloot ge slingerd en moest met een grote beenwond en een hersenschudding worden overgebracht naar het Gast huisziekenhuis te Middelburg. De heer F. klaagde over pijn in de borst. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdagmiddag om drie uur komt Simt-Nicolaas in Hansweert aan. Hij zal, voorafgegaan door harmonie Scheldegalm, een rondrit door het dorp maken. (Van onze correspondent) KAPELLE Als b. en w. van Kapelle steun voor hun voorstel krijgen, zal met ingang van I janua ri voor het ophalen van huisvuil in deze gemeente gebruik worden ge maakt van plastic zakken. Dit is een bare raadsvergadering a.s. dinsdag. Bij gebruik van plastic zakken in Kapelle zal alleen al door verminde ring van mandagen en rijuren een besparing worden bereikt van f. 20.000 per jaar. B. en w. willen overgaan tot de aankoop van 170.000 stuks plastic zakken. Per gezin zul len er gratis 50 beschikbaar worden gesteld en de prijs van de aanvul lende zakken zal bedragen f. 4 per set van 25 stuks. Eenmaal per week zullen ze worden opgehaald. Na afloop van 1971 zal worden bekeken of de regeling wijziging behoeft. Tegelijk stellen b. en w. de raad voor de verordening voor het ophalen van huisvuil aan te passen en het jaarlijkse recht hiervoor te brengen van f. 25 op f. 30, B. en w. willen ook machtiging van de raad om indien nodig kas geldleningen aan te gaan tot een maximum bedrag van f. 800.000. Er komt een voorstel in behandeling voor de gemeenschappelijke regeling school-tandverzorging. Verder stellen b. en w. voor het bestemmingsplan Stormezandpolder te Wemeldinge in te trekken, omdat gebleken is dat het plan in de huidi ge opzet niet te realiseren is. Tege lijk dient dan verklaard te worden dat voor dit gebied een bestemmings plan in voorbereiding is. B. en w. willen ook het besluit van 28 april intrekken om een schoolbus aan te schaffen voor het vervoer van kin deren van Kapelle, Biezelinge en Schore naar het instructiebad in Wemeldinge. Tot op heden heeft dit vervoer door een vervoersmaat schappij plaatsgevonden en b. en w. achten dit de beste oplossing voor het probleem. Tot de aankoop van de bus kon nog niet worden overge- GOES De Goese sportvereni ging Volharding houdt vandaag de jaarlijkse demonstratie die ditmaal in de sporthal De Bevelanden wordt gehouden. Omdat men nu over een grotere zaalruimte kan beschikken zullen de afdelingen handbal en bas ketball een demonstratie geven. Naast de gewone gymnastieknum- mers zal ook de groep Blijf Fit in actie komen. Terwijl het toestel- en het keurturnen bijzonder attractief zullen zijn, onder andere met een spectaculair nummer op de lange mat. De uitvoering die om half acht 's-avonds begint, is voor iedereen toegankelijk. (Van onze correspondente MIDDELBURG Donderdagmor gen stonden voor de Middelburgse politierechter de woonwagenbewo ners, de broers P. en J. van E. uit Sas van Gent die op 15 augustus bet café van caféhouder Jansen te Sas van Geilt luidruchtig binnenkwa men. Ze waren in een uitermate goede stemming. Uit een scherts- vechtpartijtje ontstond een vecht partij. De caféhouder probeerde een van de twee broers, P. van E. uit het café te verwijderen. De steek partij die daarop volgde was voor de caféhouder bijna fataal afgelo pen. Met een grote snijwond aan het hoofd, een opengehaalde linkerwang en hals, wat resulteerde in een sla gaderlijke bloeding werd hij onder behandeling van een arts gesteld. De caféhouder was toen al bijna dood gebloed. „Nu weet u zeker van niets meer af van de vechtpartij", vroeg de officier van justitie mr. T. Lebret, „en is zeker ook niet met asbakken tafels en stoelen gegooid" De broers hadden dan wel niet de fatale ste ken toegebracht dat had een der de man gedaan maar getuigen hadden wel verklaard, dat J. van E. de caféhouder in de klem had ge houden. En dat P. van E. met een groot stuk metaal in de hand had gestaan. „Jullie hebben je die avond goed volgegoten", zo stelde de offi cier vast, „en daarna ontstond een zalige vechtpartij die uit de hand liep". De officier vond dan ook, dat J. van E. zeker mede schuldig was aan de bijna dodelijke steken. De officier eiste tegen P. van E. elf dagen onvoorwaardelijke en tegen J. van E. drie weken onvoorwaardelij ke gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. C. Adriaan- se begon zijn pleidooi met het zeg gen dat woonwagenbewoners altijd al een beetje in het verdomboekje zitten. De hele toedracht van de zaak vond hij dan ook niet duidelijk uit de stukken naar voren komen, omdat later is gebleken dat nog twee personen bij deze vechtpartij betrokken zouden zijn geweest. Een van de twee, degene, die waar schijnlijk de steken heeft toege bracht is wel voor de officier ver schenen maar was meteen daarop weer vrijgelaten, terwijl zijn cliënt 11 dagen in hechtenis heeft gezeten, Deze vechtpartij moest volgens de verdediger dan ook zuiver gezien worden als een uitschieter. Het vonnis van de politierechter, mr. P. van Empei, luidde voor bei den 20 dagen gevangenisstraf, waar van 10 dagen voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. Broer P. mocht er dan de tijd, die hij in voorlopige hechtenis had doorge bracht vanaf trekken. „Ik snap er niets van", zo ver klaarde de kapitein van een binnen vaartschip, J. C. uit Rotterdam. De man had met het anker van zijn schip een kabel van de PZEM, die in de Everdingen lag beschadigd. De kapitein, een verwoed amateurfoto- graaf had de situatie ter plaatse op de gevoelige plaat vastgelegd. Im mers zeker 200 meter voorbij de borden, die aangeven dat er een elektriciteitskabel in het water lag, had hij zijn anker laten vallen. De schade viel achteraf nog mee. Die bedroeg „slechts" f 50.000. De kabel was dan ook niet onherstelbaar be schadigd. „Het gaat ook niet alleen om de schade", requireerde de officier van justitie, „maar om de onvoorzichtig heid om een anker te laten vallen in een kabelgebied". De eis was f 300 boete. Mr. Van Empei haalde daar nog eens f 100 vanaf. De politierechter kreeg donder dagmorgen twee koperdiefstallen te behandelen, ze waren beide ge pleegd ten nadele van de firma NI- META te Vlissingen L. B. uit Sou burg had het koper, dat in een afgesloten loods was opgeslagen, ge stolen. De opkoper, M van W uit' Middelburg trad »ls heler op De opkoper meende dat het tweetal er eerlijk aangekomen was. Maar de politierechter vond dat hoogst be denkelijk vooral omdat het om zul ke hoeveelheden ging. De totale waarde beliep een bedrag van ca. f 1.300. De officier eiste tegen B. vier weken gevangenisstraf onvoorwaar delijk. Tegen W. vier weken maar dan geheel voorwaardelijk en een geldboete van f 300 en teruggave van het gestolene. De geldboeten werd tenslotte na de verdediging van mr. F. K. Adriaanse gehalveerd. De voorwaardelijke straf bleef ech ter gehandhaafd. B kreeg twee we ken voorwaardelijk, een proeftijd van twee jaar en f 150 boete. omdat G.S. geen toestemming hebben verleend. B. en w. stellen de raad ook voor een aanvullende subsidie te verle nen van f. 46.508 aan de stichting gemeenschapshuis te Kapelle. Ook willen zij overgaan tot de aankoop van. gronden in Kapelle-Oost tenein de daar de bouw van 102 bejaarden woningen mogelijk te maken. Er is op het ogenblik een procedure aan de gang om een bouwvergunning te verlenen voor deze woningen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zondag houdt de afdeling Hansweert van de KVP een vergadering in zaal Thaliia. Ais be langrijkste punt op de agenda de be spreking van de raadsvergadering van 24 november. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM. Mevrouw E. Kraamwinkelvan Beek uit Amster dam heeft bij de officier van Justi tie in Amsterdam een klacht inge diend tegen de ambtenaren van de kinderpolitie. De ambtenaren hebben haar 12- jarige dochtertje verhoord in verband met de naaktfoto's van het meisje, die staan in het boekje „mini-love". In haar klacht vraagt mevrouw Kraam winkel de officier tegen de ambtena ren een strafvervolging te doen in stellen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Er is een grote kans dat liet voormalige gemeentehuis van 's- Heer Arendskerke gebruikt zal wor den door de Deltadienst. Het hoofd van deze dienst, ir. A. Ferguson, uit Den Haag, heeft met enkele verte genwoordigers van de rijksgebou wendienst gisteren een inspectie tocht door het gebouw gemaakt. De Deltadienst zou in het voormalige secretariegebouw 30 tot 40 man wil len onderbrengen. Niet alleen van de afdeling aanpassingswerken, die op het ogenblik in een barak in de Frans den Hollanderiaan bij het sta tion in Goes zit, maar ook van de binnenkort op te richten nieuwe af deling van de dienst, liet „Bureau Milieubeheer Deltagebied". De afdeling inrichtingswerken, die op het ogenblik nog gedeeltelijk in de Goese noodbehuizing zit, zou naar Zierikzee verhuizen. Een woordvoerder van de gemeente ver telde ons dat de Deltadienst welis waar nog geen optie op het gebouw heeft, maar wel als meest in aan merking komende kandidaat wordt beschouwd. „Als nu iemand anders op zou bellen die belangstelling voor het pand heeft zouden we de Delta dienst waarschuwen dat zij voort moet maken met haar beslissing". De gemeente zou het pand bij voor keur verkopen, maar de mogelijk heid wordt niet uitgesloten dat het bij verhuren blijft. Men verwacht de beslissing en de daarop volgende verhuizing over enkele weken.

de Stem | 1970 | | pagina 7