Scholieren mochten bisschop Ernst vragen stellen ZEEL, El LI T VOOR REACTIES NOGAL VERDEELD Laatste onderdelen schoolfeest krijgen deze week hun beslag Bundel de krachten in O.-Zeeuwsch-Vlaandere Drs. M. Yerbi Nehalenni volgend j; in Zeelani Opvoering v; blijspel in St.-Jansteen RAAD OOSTBURG BAKKELEIT OVER GOLFBAAN Schrijvers DRS. W. LOCKEFEER: TEXTIELSUPERM isselvallig St.-Nicolaasactie in IJzendijke Clinge St. Jansteen EDITIE VOOR ZEELAND Kieldrecht Koewacht Clinge Protest Israëlische gemeente Bussum tegen Van Dale Gewonde bij explosie in woning Scheveiiingen Successen voor jonge tafeltennissers uit Graauw Bazar in buurtcentrum in Hoek Samenkomst Aandacht Graauw Vogelwaarde Kwadendamme Kloosterzande J. de Fouw candidaat voor titel Sinterklaas zaterdag in Axel Zeeuwschvlaamse onderwijzers vergaderden in Schoondijke VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST Bisschop H. Ernst van Breda heeft woensdag in de aula van de Jansenius-scholengemeenschap in Hulst, twee uur achtereen gediscussieerd met een groep van honderd leerlingen. De bisschop gaf op de bijeenkomst antwoord op een selectie uit tachtig vragen. Ze wa ren tevoren door de betrokken leerlingen schriftelijk ingediend. Rector P. Boeren (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De winkeliers vereniging Ons Belang in IJzendijke houdt van 21 november tot 5 decem ber een St.-Nicolaas-actie. De deel nemende winkeliers verstrekken aan hun klanten bij iedere gulden die besteed wordt een lot voor de fraaie prijzen welke worden uitge stald in de etalage van de voormali ge kapsalon Ego in de Koninginne straat. Zaterdag zal St.-Nicolaas met zijn gevolg zijn intrede doen in IJzendijke 's middags om half drie. Aan deze rondgang, die de Sint per oaard zal maken, wordt medewer king verleend door de plaatselijke drumband en de ponyclub uit Bier vliet. Na deze rondgang zal de Sint de kinderen ontvangen in het Jeugdgebouw. Contactavond voetbalclub De voetbalvereniging Clinge belegt vrij dag 27 november aanstaande een contactavond voor de spelende leden van het eerste en tweede elftal en de a-junioren met hun dames. Er wordt een quiz gehouden en er zal gelegenheid zijn wensen te uiten en vragen te stellen. Prijskaarting Zondag 22 no vember zal in het duivenlokaal bij Ed. Ottjes een prijskaarting om wild plaatsvinden. Deze prijskaarting wordt gegeven ten bate van de dui- vensociëteit De Zwaluw. OAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPKIJ S 16.per kwartaal binnen verspreidingsgebied excl 50 ct. incassokosten): t 5,55 per maand (incl 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied f 23.- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel 01158-1940. (Z -Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F Koopman Chef Zeeland teL privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berke) (01150-4868) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redactew Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm (01150-4865) en A. Schell- Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de BoeT (01155-2237) ADV.-EX PIOIT ATI E Inspecteur Zeeland: L. K M de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en WZ.-Vlaanderen: M- Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axel (01155-12241 Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100 4318). R Vaes (01195 433) Hoewel het niet tot een geanimeer de discussie is gekomen, hebben zo wel de aanwezige leraren (die overi gens niet aan het gesprek deelnamen) als leerlingen aan de bijeenkomst een prettige indruk overgehouden. Dat bleek gisteren uit het commen taar van rector P. Boeren. Om het spontane karakter van de discussie niet tekort te doen, oordeelde hij het, in overleg met het schoolbestuur, be ter bij de bijeenkomst van bisschop en leerlingen geen persvertegenwoor digers toe te laten. Donderdag heeft hij zich evenwel in een samenvattend commentaar achteraf, bijzonder lo vend uitgelaten over de manier, waarop bisschop Ernst de ter sprake gebrachte problematiek heeft bena derd. Frappant was daarbij de oprecht heid, waarmee de bisschop sprak over een aantal kerkelijke aangelegenhe den en fouten uit het verleden. Bij de leerlingen zelf zijn de reacties nogal verdeeld geweest. Over het algemeen toonden ze zich wel ingenomen met de discussie, maar het feit, dat er eigenlijk nauwelijks sprake was van een levendig gesprek over en weer werd als een gemis ervaren. Rector Boeren: „Ik heb de indruk, dat de essentie van sommige ant woorden van de bisschop aan de aan dacht van de leerlingen is ontgaan, Bisschop Ernst Harmonie De koninklijke har monie St.-Cecilia te Kieldrecht viert zaterdag het feest van zijn patroon heilige. Om 13.30 uur is er een eucharistieviering, waarna de har monie een rondgang maakt door de voornaamste straten. Om 18.00 uur is er een dansavond met medewerking van het orkest The Spiders in zaal Rubens. Verloofden-cursus Op vrijdag 27 november heeft in het Centrum te Kieldrecht de tweede avond plaats van de verloofden-cursus. De cursus begint om acht uur en het onderwerp is: „Het woord is aan de dokter". Collecte De actie voor de Biaf- raanse kinderen is in Kieldrecht een groot succes geworden. De verschil lende scholen haalden tesamen een bedrag van bijna zevenhonderd gul den op. Bejaardenschieting De uitslag van de bejaardenschieting, gehouden bij J. de Guchteneire luidt als volgt: hoogvogel: A. de Letter, Koewacht. Eerste zijvogel: H. Manners, Koe wacht. Tweede zijvogel: Jos de Waal, Kloosterzande. Eerste extra prijs: E. van Domme, Koewacht. Tweede extra prijs: A. de Ridder, Hengstdijk. Meeste kleine vogels: A. de Vree en A. de Caluwe, drie stuks. Aantal schutters: 34. Volgen de schieting voor bejaarden: 1 de cember. St.-Nicolaas Het Clingse feest comité heeft besloten om St.-Nicolaas op zondag 29 november een bezoek te laten brengen aan -het dorp. De fanfare Weldoen door Vermaak zal de Sint afhalen aan de Nederlands- Belgische grens om half drie. Onder het spelen van vrolijke marsmuziek gaat de Sint dan een tocht maken door het dorp, terwijl de zwartepie ten snoep uitdelen aan de kinderen. De tocht zal eindigen aan het ge meenschapshuis Malpertuus. BUSSUM (ANP) De kerkeraad der Nederlandse Israëlische gemeen te Bussum heeft met verontwaardi ging kennis genomen van „de on heuse en onnodige kwalificaties" van het begrip jood in het Neder landse woordenboek Van Dale. De kerkeraad steunt daarom de poging van de heer Boekdrukker die zoals gemeld door een kort geding deze kwalificaties wil doen elimine ren. DEN HAAG (ANP) Bij een explosie gevolgd door brand in een woning in Scheveningen, heeft de 24-jarige F. van Leeuwen uit Den Haag brandwonden opgelopen. Hij was bezig met het lijmen van een parketvloer toen de ontploffing zich door nog onbekende oorzaak voordeed, waardoor de lijm in brand vloog. De kleding van de heer Van Leeuwen, vatte vlam. De brand in de woning bleef beperkt. omdat ze de problematiek niet goed kennen of er soms geen interesse voor hebben". De rector zelf noemde de antwoorden van de bisschop bijzon der eerlijk. Van de leerlingen was een groot aantal de mening toege daan, dat het gesprek meer weg had van een monoloog van de bisschop, dan een discussie. De discussie werd geleid door pater Pirenne, die voor een goede begelei ding van het gesprek zorgde, maar er evenmin in slaagde om een levendige discussie op gang te brengen. Onder de schriftelijke vragen, te voren b(j de bisschop ingediend, was er ook een over de plaats van de schrijver G. K. van 't Reve in de ka tholieke samenleving. De vraag luid de als voLgt: „Hoe, bent u van me ning, dat de kerk moet staan tegen over de visie op God, zoals die naar voren komt in het werk van moderne schrijvers, zoals Wolkers en Van 't Reve?" Met Wolkers bleek de bisschop minder goed op de hoogte te zijn. Van Van 't Reve daarentegen bleek hij bijzonder veel te weten. In antwoord op de vraag merkte de heer Ernst op, dat de kerk de taak heeft te trachten de visie op het geloof tejkens op nieuw te formuleren. Over Van 't Reve in het bijzonder: de kerk moet ook ruimte laten voor een persoon lijke beleving van het geloof binnen de kerk. Gesproken werd verder over homo filie, homofiele huwelijken, geloof en bijbel en priester en priesterschap. Tijdens de pauze en na afloop ont stonden hier en daar levendige infor mele gesprekjes tussen bisschop en leerlingen. De heer Boeren tot slot: „Er is een nobele poging tot een ge sprek gedaan. Het rendement is wel geen honderd procent, maar gegeven de omstandigheden moeten we met tien procent al erg blij zijn." (Va neen onzer verslaggevers) GRAAUW De tafeltennispromi- nenten van Graauw beginnen inter nationale allures te krijgen. Deze keer is het de Graauwse jeugd ge weest, die grote successen heeft ge boekt in België, waar men in Eeklo op het tafeltennistoernooi Wilfried Dumez de eerste prijs zag winnen in de b-klasse (in Nederland de hoofd klasse). Ook bij de kadetten behaalde hij de eerste prijs, terwijl Paul Mat- theijsen hierbij de vierde prijs in de wacht sleepte. Jeanne de Waal vero verde de tweede prijs bij de minie men en de derde prijs bij de niet geklasseerde dames. (Van een onzer verslaggevers). HOEK Op vrijdat 27 en zater dag 28 december wordt in het buurtcentrum de Hoekse Rakkers een bazar gehouden, waaraan vele attracties voor het hele gezin met fraaie prijzen zijn verbonden. De bazar wordt opgezet met de bedoeling de bewoners van Hoek op deze manier te laten bijdragen voor de verbetering en uitbreiding van het buurtcentrum. De kinderen kun nen o-p de eerste genoemde dagen (vrijdatg vanaf 7 uur en zaterdag vanaf twee uur) grabbelen, hallen- gooien, vissen en pannekoeken gooi en. Voor de ouderen is er een rad van avontuur, «chieren en een moge lijke Amerikaanse verkoop. Dit alles vindt plaats in het buurtcentrum aan het Oud-Vlissingen. CVan een onzer verslaggevers) HULST De feestelijkheden rond het vijftigjarig bestaan van de katho lieke middelbare schoolvereniging in Hulst lopen op 'n eind. Deze week wor den de laatste onderdelen van het programma afgehandeld. Een groot aantal leerlingen heeft donderdag deelgenomen aan een voet-rally. Woensdag is er in de ba siliek van Hulst een gezamenlijke eucharistieviering gehouden, waar voor de tekst was gemaakt door de leerlingen zelf. Het was bisschop K. Ernst van Breda die celebreerde. De inleiding werd verzorgd door een van de leerlingen, P. den Tenter, die daarbij inging op de vraag „Wat be tekent christen zijn?" De heer Jo Ivens gaf daarna een orgelsolo. Aan de muzikale omlijsting van de dienst werkte verder het schoolkoortje mee en solo-gitariste Marina Wauters, als mede het zangeresje Linda van Hest. Na de mis was er een samenkomst van leraren met bisschop Ernst en het bestuur van de school. Daarbij is onder meer gesproken over de katho liciteit op school, de taak van de mo derator en integratie van godsdienst bij andere vakken dan alleen in de godsdienstles. Daarnaast werd aan de orde gesteld: het niet praktiseren van katholieke leraren. De bijeenkomst, waarbij ook deken Blommerde van Zeeland aanwezig was, werd ingeleid door de voorzit ter van de schoolvereniging, de heer P. Molthoff. 's Middags sprak bis schop Ernst nog met honderd leerlin gen van de Jansenius-scholenge meenschap. Komend weekend worden de fees telijkheden besloten met een laatste actiedag. Voor het zover is wordt vandaag (vrijdag) eerst nog een sportdag gehouden, waaraan leerlin gen zullen deelnemen van alle in Hulst vertegenwoordigde vormen van voortgezet onderwijs. Voorzitter P. Molthoff Het Jansenius-lyceum heeft de af gelopen weken verschillende keren de aandacht op zich gevestigd. Ook deze week weer. Enkele dagen gele den is een volkomen nieuwe en ver nieuwde uitgave van „De Klapper", het voorlichtingsorgaan annex schoolkrant, uitgekomen. Daarin wordt door de leerlingenredactie verslag gedaan van de jongste ont wikkelingen in de scholengemeen schap, ook met betrekking tot de vie ring van het vijftigjarig bestaan en de heropening van de aanzienlijk uit gebreide gebouwen. Enkele kolom men zijn gereserveerd voor wat hu moristische, minder serieuze bericht geving. Dat alles onder de rubrieks naam „Dijenklappers". Voorbereidingen carnaval In het Graauwse worden momenteel weer volop voorbereidingen getrof fen voor het komende carnavals feest. Verwacht wordt dat het pro gramma voor 1971 in grote lijnen wel zal overeenkomen met dat van voorgaande jaren. Momenteel wor den er contacten gelegd met ver schillende buurten om langs deze weg de bouw van wagens te stimu leren. Medio december wordt er een oliebollenactie op touw gezet om de kas te spekken. Hava Naguila De volksdans groep Hava Naguila is zaterdag te gast in Vlissingen. Op 26 november treedt de groep op in het bejaarden tehuis in Groenendijk. Duivententoonstelling De dui vententoonstelling van de postdui venvereniging De Zwaluw in 's Lands Welvaren te Kwadendamme zal niet aanstaande zaterdag worden gehou den, maar een week later op zaterdag 28 november. Prijspiering Op zaterdag 21 en zondag 22 november zal in café C. Vourtin een grote prijspiering wor den gehouden. Bij deze prijskamp zijn kalkoenen, hazen en ander wild als prijzen beschikbaar gesteld. Schieting Op zondag 22 novem ber wordt bij E. Morcus, te Groe nendijk een schieting gehouden. Door de maatschappij Concordia. De schieting begint om drie uur. Duivententoonstelling Op zon dag 22 november zullen wederom een aantal leden van de duivenvere- niging Herleving hun duiven ten toonstellen. De tentoonstelling wordt gehouden in het clublokaal bij J. de Waal. (ADVERTENTIE) lUROn MEUBEU Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 iedere vrijdag kijKavjind tot 21 uur in Zuidzande Iedere vrijdag kijkavond tot 21.00 uur in Zuidzande en Terneuzen, (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE. Eerste-Kamerlid drs W. Lockefeer heeft gist avond tijdens een lezing in Kloosterzande gezegd begrip te hebben v de kritiek die in de gemeenteraad van Hontenisse bestaat op de opheft van het Ontwikkelings Orgaan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost. Hij zei in het kader van opmerkingen over bundeling van krachten en intergeme telijke samenwerking, gezien tegen de achtergrond van actuele ont* kelingen. De heer Lockefeer sprak in Kloos terzande op een bijeenkomst die was belegd op initiatief van de plaatse lijke middenstandsvereniging. Hij gaf aanvankelijk een historisch onderzoek van het Zeeuwsch-Vlaamse verleden en sprak daarna over de levenskan sen voor de nabije toekomst, die hij bijzonder gunstig achtte met het oog op het tot stand komen van een vaste oeververbinding. Uiteraard ging de senator ook in op actuele ontwikkelingen. Daarbij merk te hij op dat de industrialisatie in Zeeuwsch-Vlaanderen aanvankelijk te eenzijdig gericht is geweest tussen Terneuzen en Sas van Gent. Opmer- (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de 2e klassers doen verschillende spelers een greep naar de titel. Vooral J. de Fouw toonde zich een serieuze kandidaat voor het kampioenschap. Uitslagen: J. de Fouw - J. Ver- schage 10177, E. Mussche - H. Boer jan 3417, J. v. Hee - J. Kareis 3736, A. Risseeuw - L. de Sutter 9262, A. de Windt - H. Lobbezo 6545, A. Aalbregtse - J. v.d. Broek 10947, I. Verhage - C. Moerman 10045, J. v. Overbeeke - E. Hinne- man 6091, I. Verhage - P. Wage 89105, A. Versprille - C. Moerman 84—79. (Van onze correspont). AXEL Om half twee zaterdag middag zal Sinterklaas vergezeld van zes Zwarte Pieten in Axel aan de Nieuwendijk arriveren in een open landauwer. De sint wordt er met zijn gevolg opgewacht door de jeugd van Axel en de muziekvereni ging van Koewacht, waarna men via de Statiohsstraat-Kerkdreef, West straat naar de Markt gaat. Daar worden de sint en zijn pie ten verwelkomd op het stadhuis door b. en w. van Axel. Om onge veer tien voor half drie wordt de rondrit door Axel gehouden. De rou te is als volgt: Markt, Szydlowski- straat, Gistellelaan, Crijnsestraat, Kanaalkade, Oranjestraat, Kerk- dreef, Stationsstraat, Wilhelmina- straat Marijkestraat, Rozenveldlaan, tot aan de Vurssehe, waar de sdwt en zijn gevolg een bezoek zal bregen aan de bejaarden, die in dit tehuis wonen. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE De algemene bond van onderwijzend personeel, kwam te Schoondijke in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Fremouw. Voor deze samen komst bestond veel belangstelling. De heer Steenbeek sprak namens het hoofdbestuur over de rechtsposi tie van de leraren bij het voortgezet onderwijs, waarbij hij speciale aan dacht schonk aan de akte van benoe ming, bekwaamheid eerste, tweede en derde graad en de 26-29-urenre- geling. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de gemeente Oostburg betreffende een te vormen schoolraad. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering in Amster dam werden aangewezen de heren Ocké uit Terneuzen, Blok uit Axel en Bertram uit Sas van Gent. kelijk enthousiaster liet hij zich over de huidige vooruitzichten ontwikkelingen. De heer Lockel liet blijken van mening te zijn Zeeuwsch-Vlaanderen het in ii geval in de toekomst zal moeten; ken in investeringen in arbeidsinli sieve bedrijven omdat, aldus de li Lockefeer, hij de mens centraal de siellen en bovendien arbeidsint! sieve bedrijven een soort compensi zouden kunnen zijn voor kapit; intensieve investeringen. Ook Progil kwam ter sprake. al zoveel over gezegd dat ik een Ik je huiverig ben om erop in te gi aldus het Eerste-Kamerlid, dat men mg was dat over dit chemis bedrijf op dit moment nog wei concreets te zeggen was. De heer Lockefeer noemde Prt een complexe kwestie. „Progil is buiten Progil uitgegroeid. Progil een trefwoord geworden voor angst var. de bevolking voor mil* giënische gevaren, die een bedreigi vormen voor de huidige gemeensch Dan gaat het niet alleen meer Progil, maar om het gehele compi van industriezo." Over het Baalhoekkanaal verr gens merkte de heer Lockefeer „België heeft een onafhankeljjkheii daad gesteld door de bouw van sluis bij Kallo aan te besteden." onderhandelingspositie van Nederii was naar zijn mening met deze ra hankelijkheidsdaad niet verste: „We zien expansie van Antwerpen de richting west en expansie van I neuzen in de richting oost. In dit der zouden we kunnen gaan denii aan prioriteiten. Eerst Ossenisse Saeftinghe." Verder: „Wanneer je Baalhi naai zegt, kun je zeggen dat percelen met landbouwgew; langs zullen komen, maar als ik dat Baalhoekkanaal goed voorstel loof ik niet dat er geen industrii zullen komen." Gemeentelijke contacten met trekking tot deze zaken noemde heer Lockefeer nuttig, „maar," sf hij daar tegenover „dit zijn op eerste plaats nationale zaken." (ADV RECTIFICA In onze advertentie van dom openingstijden niet juist vermelc Wij zijn geopend maandag dinsdag t/ uur en ve IEDERE VRI NIEUWSTRAAT 104 - M (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De toneel: eniging „Camere van Rhetorica Jan ten Steene", zal op 22 en 21 vember in het verenigingsgel het blijspel „En zo begon het" Philip Kling opvoeren. De inhoud van het blijspel op het volgende neer: Penélope, vrouw van de Engelse dorpsdoffl Leonel Toop, is toneelspeelster weest. Haar vrije manieren aanstoot en de oude vrijster, frouw Skillon, die zelf met Toop willen trouwen, komt zich ern over haar beklagen. Maar Lid heeft nauwelijks tijd om Penelq het verkeerde van haar gedrag der ogen te brengen, omdat hü verwacht het kerkkoor moet begdj den op een concert in een aim dorp. Als hij weg is komt Clive w| ton, een vroegere collega van Pf lope, nu korporaal in een kamp Duitse krijgsgevangenen, op bez Na hun onstuimige begroeting, w van juffrouk Skilton de toeva getuige is, besluiten zij in een na» rig stadje het toneelstuk te zien, waarin ze samen succes ben gehad. Maar Clive mag daar in uniform komen en Penelope 1 hem over om een kostuum van nel aan te trekken. De aaneens keling van verwarringen welke uit voortvloeien begint als zij s: een scène uit hun succesvolle herhalen. De regie van dit blijspel heeft Verwer uit Hulst. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Mevrouw, mijne heren, wanneer u dit beroepsschrift gegrond verklaart, neemt u een be slissing die in strijd is met een eerder genomen raadsbesluit. Dat is een be stemmingsplan dat reeds lang is vast gesteld, en ik zal daarom in mijn hoe danigheid als burgemeester verplicht zijn dit aan de Kroon voor te dragen tot vernietiging". Aldus burgemeester K. Schipper gisteravond in de raads vergadering te Oostburg, toen het voorstel van b. en w. aan de orde kwam een beroepschrift van de heer W. Allaart te Nieuwvliet tegen het weigeren van een bouwvergunning voor een kaartverkoopgebouwtje en een midgetgolfbaan ongegrond te verklaren. Mevrouw Niermans (D'66) vroeg waarom dit beroepschrift ongegrond moest worden verklaard. Het bleek dat de grond waarop dit gebouwd moest worden in agrarisch gebied lag. De burgemeester antwoordde hierop dait het waterschap zich om redenen van verkeerstechnische aard er tegen verzette, dat dit bouwsel er kwam. De heer Verhage (Toerisme) zei dat volgens het streekplan de golfbaan niet in agrarisch gebied zou terecht komen, doch in een kampeergebied Hij vond dat eigen initiatief gesteund moest worden en verlangde over dit voorsted een stemming. De heer Barends (PPR) vroeg in hoeverre een midgetgolfbaian voor het verkeer aantrekkingskracht uit oefende. Het was niet te groot en was eigenlijk meer bedoeld voor de camping,gasten. En bovendien, zo zei de heer Barends, ziet de heer Allaart af van een eventuele schadeloosstel ling wanneer te zijner tijd de midget golfbaan onteigend zou moeten wor den. Ook hij steunde dit voorstel in stemming te brengen. De heer De Bruine zag dit eveneens graag in stemming De vojorzitter waarschuw de nogmaals dat het in strijd was met het bestemmingsplan. Burge meester Schipper stelde voor dan te trachten het bestemmingsplan te wij zigen, maar het beroepschrift onge grond te verklaren. Mevrouw Nier mans vroeg of de zaak verdaagd kon worden, maar de burgemeester ant woordde dat de zaak reeds eenmaal verdaagd was, en dat nu een beslis sing genomen moest worden. Hierop werd de vergadering geschorst. Na de schorsing van tien minuten werd besloten het beroepschrift on gegrond te verklaren met daarbij de uitdrukkelijke toezegging van b. en w. te trachten eventueel het vigeren de bestemmingsplan te wijzigen of het waterschap te peilen over een grondruil. De voorafgaande punten hadden niet zoveel discussie uitgelokt. Ais hamerstukken werden afgedaan ver schillende voorstellen voor medewer king aan lagere scholen. Zo wordt be schikbaar gesteld 486 ten behoeve van de aanschaf van meubilair voor de openbare kleuterschool Prinses Marijke te Oostburg. Medewerk! voor hot plaatsen van een afra werd verleend aan de r.-k. kien® school te Schoondijke en de r.-k gere schooi in Schoondijke. De ra» stemde eveneens in met een vo-1' stel van b. en w. om bij hare msjfl teit de koningin een verzoek in dienen voor het verlenen van wapen voor de nieuwe geme< Oostburg. Dit wapen is ontwa door de heer Bontekoe. Mevrouw Niemans vroeg aan voorzitter de toezegging dat inderdaad toestemming voor heti ren van het wapen verleend we» dit eerst aan de raad werd mef" deeld voor het voor publikatie vrijgegeven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het bestuur vail [het koninklijk Zeeuws genootschaj I der wetenschappen heeft thans defi Initief de toezegging ontvangen da de complete „Nehalennia-vondsten' [uit de Öosterscheide, tezamen m [andere objecten van archeologisc! waarde, in Zeeland zal worden geëx- poseerd. Het is bekend dat men bij het oud heidkundige museum te Leiden niet veel vdelde voor het afstaan van dt I Nehalerania-voradisten aan Zeeland, [ook al kan deze provincie er een zeker primeurrecht op laten gelden omdat de vindplaats Zeeland is. De I altaren die uit de Öosterscheide wer den opgevist, zullen evenwel ndel lm het museale bezit van Zeelanc Iworden ondergebracht, maar als plei- Ister op de wonde krijgt Zeeland we [het recht als eerste een complete INehalennia-expositie te mogen in dachten. Men heeft daarvoor de zomer I iiaanden van 1971 uitgekozen, als I Zeeland wemelt van toeristen. In I samenwerking met het gemeentebe 1 stuur van Middelburg organiseert een beslist unieke exposi- |tie in de Vleeshal van het Middel-1 Ipurgse stadhuis. De periode waar Iln de expositie gratis te bezichtigen Vooruitzichten Ir voor zaterdag en zondag, opgesteld door het K.N.M.I. op donderdag om 18.00 uur: Nu en dan I, buien en urPeraturen hoven normaal. I r„.y?ersvooruitzichten in cijfers ge- Imiddeld over Nederland. In f f0ro 2aterdag: aantal uren zon: ik min-temp.: 1 tot 5 graden I oven normaal; max.-temp.: 0 tot 3 Igraaen boven normaal; kans op een I fin°ge Pei"iode van minstens 12 uur. L, Procent; kans op een geheel droog ■etmaal: 30 procent. |i ™r zondag: aantal uren zon: 01 I t món.-temp.: 2 tot 6 graden bo- I ,un P°rmaaL max.-temp.: 0 tot 4 gra- i P„n ven normaal: kans op een dro- lor Peri°de van minstens 12 uur: 60 I °°,erl^ kans op een geheel droog et maal: 30 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2