Verklaring over Baalhoek en Progil verwacht Onde J 1 mosse Felle kritiek op financieel beleid van bisdom Breda SMOKI UIT SL GEARR Belgische kunstenaars exposeren in Hulst WAAR BURGEMEI KOMT MEr PASTORALE RAAD HULST: BedrijfsvolleybalClitex verliest punt Wat minder versiering in kerken drukt onkosten VISVANGST ZEER MATIC Na geheim gesprek met Antwerpse schepen: Diëtistencursus te Clinge Meisje gewond bij aanrijding J Jansens leider in competitie CZN EDITIE VOOR ZEELAND Gouden bruiloft in Westdorpe Yerseke Kwadendamme Zuidzande Oostburg Rancune Vraag HULST Biervliet Kloosterzande IJzendijke Samenspraak Comité Walhalla zaterdag weer open Zaterdag intocht Sint Nicolaas in IJzendijke Axel Iets kouder DONDERDAG 19 NOVEMBER 1970 (Van onze correspondent) CLINGE Het bestuur van Het Wit Gele Kruis heeft besloten om in het begin van het volgende jaar een diëtistencursus te organiseren te Clinge in het wijkgebouw aan de Beatrixstraat. De wijkverpleegster- zuster Verver heeft reeds verschei dene personen genoteerd die aan deze cursus willen deelnemen. De gehele cursus bestaat uit vier lessen. Voor degenen die zich moeten houden aan een voorgeschreven dieet is de ze cursus van groot belang. (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de watertoren in Oostburg is mej. N. van de W. uit Oostburg met haar fiets gevallen toen zij met een bromfiets, bestuurd door R.T. uit Aardenburg in aanrij ding kwam. Mej. v.d. W. reed in de richting Schoondijke toen de brom fietser haar passeerde. Plotseling week zij iets naar links uit waar door zij door de brommer werd geraakt. Bij haar val liep zij enkele hoofdwonden op. Zij is per ambu lance naar het ziekenhuis in Oost burg overgebracht. (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de biljartver eniging C.Z.N, is J. Jansens ongesla gen lijstaanvoerder. Ook J. Berens verloor met groot verschil (520) van Jansens. M. Berthou noteerde weer 2 maal winst 2218 tegen G. Boonman en 4225 tegen A. Mat- thijsse. Verdere uitslagen: C. Verhulst - A. de Baart 1015, G. Boonman - A. de Bart 1630, A. de Bart - C. Boonman 1036, A. v. d. Hemel - C. Boonman 526, A. v. d. Hemel - A. Matthijsse 1237. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 1 16,— per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl 50 ct. incassokosten): t 5,55 per maand (ine) 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied t 23.- per kwartaal. Overige priizen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 Uinen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel 01158-1940. (Z -Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4. Middelburg, tel. 7764 Postbus 116. A. F Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z - Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm (01150-4865) en A. Schell- Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EXPIOITATIE inspecteur Zeeland: L. K M de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). B. Vaes (01195-433) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HULST. Thans is bekend geworden, dat schepen L. Delwaide van Antwerpen veertien dagen geleden de gemeenteraad en het college van b. en w. van Hulst tijdens een informatieve vergadering op de hoogte heeft gebracht van een aantal Belgische plannen. Behalve eventuele tracé's van het Baaihoekkanaal is daarbij ook Progil ter sprake gekomen. De hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat in Zeeland, ir. J. Zuurdeeg, heeft tijdens de geheime bijeenkomst de zaak van de grensontwikkelingen vanuit Nederlands standpunt belicht. Vermoedelijk zal naar aanleiding van deze besloten vergadering, vol gende week een openbare bijeen komst belegd worden. Verwacht wordt dat b. en w. van Hulst en de gemeenteraad dan zullen komen met een verklaring, waarin een geza menlijk standpunt ten aanzien van de actuele ontwikkelingen in België bekendgemaakt wordt. Hoewel de jongste bijeenkomst volgens de ver klaring van enkele raadsleden niet voor de volle honderd procent be antwoord zou hebben aan de ver wachtingen van de gemeenteraadsle den, heeft het gesprek wel „nieuwe gezichtspunten" opgeleverd. De heer Delwaide bevestigde dinsdag desge vraagd, de indruk te hebben, dat de instelling van verschillende raadsle den na het bekendmaken van een aantal detail-gegevens wel veran derd zou zijn in (voor België) posi tieve zin. De vergadering is zowel door de heer Delwaide als de Hul ster gesprekspartners als „vrij posi tief" gekenmerkt. De heer Delwaide noemde de vergadering zelfs: „za'ke- lijk, positief en constructief". Op de vraag „Waarom een besloten bijeen komst?", antwoordde hij het gezien de vanuit Nederland op dat moment emotionele benadering van de actue le ontwikkeling (Progil) beter te achten over deze zaken in een ver trouwelijke, en zakelijke vergade ring te praten. „Bovendien", aldus de heer Delwaide, „behoort het niet tot mijn bevoegdheid om over deze ontwikkelingen officiële verklarin gen te gaan afleggen". (Van onze correspondent) WESTDORPE Dezer dagen vierde het echtpaar G. de Moor- Schelfhout uit Westdorpe zijn vijf tigjarig huwelijksfeest. Door de buurtvereniging was een ereboog opgerioht voor het gouden bruids paar. 's Avonds bracht de muziek vereniging Eikels worden Bomen het gouden bruidspaar een serenade. De heer Hendriks wenste hen na mens de muziekvereniging geluk met hun gouden jubileum. Winkeliersactie De winkeliers vereniging Handelsbelangen te Yer seke organiseert vanaf vandaag (don derdag) tot en met zaterdag 5 decem ber een grote St.-Nicolaasactie. In de ze periode ontvangt men bij de deel nemende winkeliers op elke bestede 2,50 een bon waarop fraaie en waar devolle prijzen te winnen zijn, als eerste prijs een radio-stereomeubel. De prijzen zijn te bezichtigen in de showroom van de firma Van de Velde in de Zanddwarsstraat. De uitloting zal plaats hebben op 7 december om acht uur in Hotel Oesterbeurs. De baten van deze actie komen ten goe de aan de zeeverkenners te Yerseke. Vogeltentoonstelling De vogel vereniging Inter Scaldis houdt op vrijdag 20 en zaterdag 21 november de jaarlijkse vogeltentoonstelling in het verenigingsgebouw De Haven aan de Dreef. Deze tentoonstelling zal dit maal gehouden worden met de zus terverenigingen uit Rilland, Krabben- dijke, Hansweert en Kapelle. Er zijn reeds 375 vogels van diverse soorten ingeschreven. Duivententoonstelling De post duivenvereniging De Zwaluw uit Kwadendamme houdt zaterdag in 's Lands Welvaren een tentoonstel ling. Circa 200 dieren zullen in de middaguren te bezichtigen zijn. De keuring vindt 's morgens plaats door de heer Slagboom uit Zierikzee. De voorzitter van de organiserende ver eniging, de heer M. Boudens, reikt na afloop de prijzen uit. Toyota-tentoonsteiling Bij auto bedrijf P. G. van der Velde bestond uitermate grote belangstelling voor de Toyota-tentoonsteiling. Alle mo dellen waren tentoongesteld. De grootste belangstelling ging uit naar de Corolla Coupé 1200. Velen maak ten gebruik van de gelegenheid een proefrit met een der Toyota's te maken. Ongeval I. A. B. uit Oostburg reed op rijksweg 58 met zijn personen wagen onder de landbouwtrekker van de heer C. Smit uit Groede. De heer B. moest voor behamdeJimg naar het St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg worden overgebracht. Van rancune van Delwaide jegens de Hulster burgemeester zou' tijdens het gesprek niets zijn gebleken. En kele weken geleden verschenen er in de Belgische pers berichten, dat de schepen ontstemd was over de uitlatingen van de heer Molthoff met betrekking tot Progil. Na de persoonlijke toelichting van de heer Molthoff op deze uitlatingen gehoord te hebben heeft ook de heer Delwai de, zoals hij gisteren meedeelde zijn kritische houding laten varen. Ook het Baaihoekkanaal is ter spra ke geweest. De raadsleden hebben documentatiemateriaal en inzage in Belgische stukken gekregen. Daaron der zouden verschillende tracés van het Baaihoekkanaal zijn. Uit de be richten blijkt dat over een definitie ve plaats voor het Baaihoekkanaal nog weinig zinnigs is te zeggen, al heeft de Nederlandse onderhande lingsdelegatie, blijkens summiere gegevens, wel haar voorkeur uitge sproken voor een monding van het Baaihoekkanaal meer land-dn waarts. Zoals wij reeds eerder meldden heeft een woordvoerder van het Belgische ministerie van Openbare Werken enkele weken ge leden meegedeeld, dat vanuit Neder land voorkeur bestond voor het tra ject tussen Baalhoek en Kruispolder. De heer Delwaide is in zijn be toog onder meer ingegaan op de vraag: „Waarom verdere expansie op de linker-Schelde-oever richting Hulst?". Andere medewerkers heb ben specialistische aspecten behan deld, zoals de planologische kant van de zaak. Verder heeft ook pro fessor Willemse een exposé gehou den. Hij sprak met name over Pro gil. De heer Delwaide in zijn com mentaar: „Ik heb de indruk, dat deze confrontatie de meningsver schillen heeft opgelost". En verder als antwoord op de vraag oï er in het vervolg sprake kan zijn van intensievere samenwerking tussen Antwerpen en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen: „Ik ben altijd ter be schikking. Er zijn nog geen gespeci aliseerde vormen van samenwer king, maar daar buiten om ben ik steeds bereid tot gesprek". Wanneer komende week de vergadering wordt gehouden, waarin b. en w. openheid van zaken zullen geven is nog niet bekend. (Van een onzer verslagget VLISSINGEN De VI heer Lambert Koster, die ziel geruime tijd op de invoer vai uit Frankrijk heeft toegelegt een contract gesloten voor de van zogenaamde „Franse een zwarte soortgenoot van faamde zagers oftewel de zee De tappen, die als aas vtS vangen van kabeljauw we roemd zijn, hebben zich echf dra het op hun uitlevering i Vlissingse visaasimporteur kwam, teruggetrokken ond< zand. AI sinds een week of er aan de Franse stranden, (Van een onzer verslaggevers) HULST In de burgerzaal van het stadhuis te Hulst wordt momen teel een expositie gehouden met wer ken van Belgische kunstenaars. De tentoonstelling is afgelopen vrijdag geopend en duurt tot 28 november. Behalve schilderstukken is op de ten toonstelling ook fraai smeedwerk te zien. Alle exposerende kunstenaars zijn lid van de culturele vereniging Pajot- tenland, waarvan de leden zelf vin den. dat het onderhand een niuwe „school" aan het worden is. Pajot- tenland wil met zijn kunst terug naar de werkelijkheid. Surrealistische, ab stracte werkjes zijn er daarom op dit moment in het stadhuis niet te zien, Wel modern getinte stads en natuur- gezichten, waaronder verschillende betrekking hebben op het Belgische Pajottenland en een enkel op Amster dam. Op de foto (voorgrond) een schilderstuk van een van de exposanten, Luc Ruyssevelt. Ouderavond Om een goed con tact tussen ouders en school te be vorderen, wordt maandag op de kleu terschool Lentevreugd in de Sport- laan te Hulst een ouderavond gehou den. De ouders worden om acht uur i nde.klas verwacht, waar hun kleu ter zit. Tijdens deze avond kunnen zij onder andere het leermateriaal voor de kleuters bekijken en kleuterwerk- jes bezichtigen. Tevens is er gelegen heid om met de leidsters een gesprek je te houden over de werkzaamheden van hun kleuter. Schieting In café H.L.B. bij R. de Vilder te Hulst werd een prijs- schieting gehouden op de liggende w.ip, waaraan 47 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag luidt als volgt: wip 1: hoogvogel: G. Baart te Terneuzen; eerste zijvogel: V. de Vos te Hulst; tweede zijvogel: J. van Helsland te Hulst. Wip 2: hoogvogel: H. Jesoirens te Overslag; eerste zijvogel: V. de Vos te Hulst; tweede zijvogel: F. Vonck te Kapellebrug. De meeste kleine vo gels, vier stuks, werden geschoten door J. Asselman te Hulst. Tevens was er nog een verolting waarvan de eerste prijs werd gewonnen door H. Jesoirens. Every's End Zaterdag houdt soos Every's End weer een instuif in het hervormd jeugdcentrum. Op de ze avond wordt onder meer een krantenquiz gehouden. Aanvang acht uur. Toegang boven 14 jaar. Tentoonstelling bejaarden De jaarlijkse tentoonstelling in het be jaardenhuis St.-Antonius te Groenen dijk is ook nu weer bijzonder goed geslaagd. Er was een grote verschei denheid aan zelf vervaardigde artike len van allerlei materialen. De be langstelling voor het tentoongestelde was eveneens uitstekend. Dat deze vorm van welfare in goede aarde valt bij het publiek, bleek wel uit de tom bola waarvoor alle beschikbare loten in snel tempo verkocht werden, waar door men weer een nieuwe voorraad materialen kan aanschaffen. Jongerendienst Onder het the ma „Jong en oud" zal zondag 22 november in hét r.-k. kerkgebouw om half elf een speciale jongeren eucharistieviering plaats vinden. Ritmische begeleiding aan deze dienst zal worden verzorgd door een combo-trio uit Hoofdplaat. Het zang koor staat onder leiding van mejuf frouw Irene Verstraten. (Van een onzer verslaggevers) HULST In de vergadering van de regionale pastorale raad Hulst is felle kritiek geuit op de financiële organisatie binnen het bisdom Breda. Het ongenoegen betrof met name de „omslag", die de parochies door het bisdom berekend krijgen. Enkele van de aanwezige pastores klaagden over de grootte van het bedrag, dat blijkens de uitlatingen voor kleine en grote parochies even groot is. De kwestie werd aan de kaak gesteld door pastoor Mangus van Nieuw-Namen, toen in de pastorale raad de financiële toestand in het dekenaat aan de orde werd gesteld. Er werd door hem op gewezen, dat ondanks de bijzonder slechte finan ciële situatie van vele kleine paro chies, onevenredig hoge bijdrage werden verlangd. Kritiek was er ook op het feit, dat een afdoende regeling voor het vaststellen van de omslagen nog steeds uitblijft. „Er zijn legio parochies die deze bijdragen niet meer kunnen vol doen", aldus pastoor A. Koopmans, de voormalige deken v&n het deke naat Hulst. Ook zijn parochie werkt voor wat 1970 betreft met een aan zienlijk negatief saldo. Pastoor Mie- chielsen uit Graauw zei er het vol gende over: „Het bisdom gooit het allemaal in een put, maar dat kun nen we zelf ook wel". Vanuit de vergadering werd door pastoor Koopmans naar aanleiding van de onrust nogmaals aangedrongen op het opzetten van een saneringsplan. „Er wordt gepubliceerd, dat het bij het bisdom financieel een puin hoop is", aldus de heer Koopmans, „maar er wordt niks aan gedaan". Door enkele van de aanwezigen werd bovendien geklaagd over het feit, dat hij de samenstelling van de begroting voor het dekenaat Zeeland het aan elke "in- en samenspraak heeft ontbroken. Er is door een groep deskundigen gegoocheld, „maar", aldus een stem uit de ver gadering, „deskundigen brengen geen geld op tafel'. Naar de mening van verschillende van de aanwezige pastoors zou het financiële plan voor volgend jaar niet goed besproken zijn. Gevolg daarvan is, dat met de draagkracht van de parochies geen of te weinig rekening is gehouden. Op voorstel van deken Blommerde uit Zeeland zal nu bij het bisdom een verzoek worden ingediend tot een informa tief gesprek van een of meer van de financiële deskundigen, die de pas torale raad ter zake zullen moeten voorlichten. Daarmee gingen ook de pastores akkoord. Tijdens de vergadering in het Ma- ristenklooster is tevens een pasto raal comité geformeerd. Het zal re gioleider pater Pirenne bij diens werkzaamheden moqten assisteren. Zitting in het pastorale comité, waarvan pater Pirenne de voorzitter wordt, hebben: mevrouw Neve-Me- nu voor St.-Jansteen, pastoor Fick voor Clinge, de heer P. Apers, de heer P. Boeren voor Hulst, pater Jeunink voor Terhole, de heer J. de Baar voor Graauw en Nieuw-Na men, broeder Liberatus voor de werkgroep catechese plus nog drie te benoemen mensen uit het noorden van de regio Hulst: mevrouw Neve, pastoor Fick, de voorzitter en de heer P. Apers zijn de diocesane afgevaardigen. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Op zaterdag 21 november heropent de KWJ, af deling Vogelwaarde, het weer ge heel vernieuwde Walhalla. Aan de officiële heropening verleent onder andere de protestzanger Jeiryean, die onlangs een eigen popopera maakte, medewerking. De opening van het winterseizoen van de KWJ valt dit jaar later dan gebruikelijk. Een en ander is te wijten aan drukke werkzaamheden en het feit, dat het niet bleek mee te vallen om een goed programma samen te stellen. Voor degenen, die het Welhalla nog niet bennen: het is een sfeervolle soosruimte boven het parochiehuis van Bosehkapelle. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Zaterdagmiddag 21 november zal de Sint aan de veste officieel worden verwelkomd. Bege leid door de drumband en een tiental zwarte pieten zal hij een rondgang maken door de gemeente, waarna hij in het jeugdgebouw de kinderen zal ontvangen en van een traktatie voorzien. De intocht van de Sint valt in het kader van een door de winkeliersvereniging georganiseerde Sint-Nicolaasactie welke die dag begint. (Van onze volleybalmedewerker) HULST In de eerste klasse van het dames bedrijfsvolleybal verloor titelkandidaat Clitex uit Clinge on verwacht een punt tegen het laagge plaatste Dageraad. De Clitex-dames wonnen gemakkelijk de eerste set, maar de twee volgende waren ver rassend voor Dageraad. Uiteindelijk slaagde het Clitex-team er toch nog in een gelijk spel er uit te slepen. Door dit gelijk spel staat Clitex nu een puni achter op leidster Mavo 1. Milco heeft zich teruggetrokken uit de competitie. Wegens omstan digheden zag Milco er voorlopig geen kans toe met een volledig team aan te treden. De uitslag: Clitex Dageraad 2 2. De rangschikking: 1. Mavo 18 5 3 0 13; 2. Clitex 8 5 2 1 12; 3. KPJ 6 4 1 1 9; 4. Scholencomb. 1. 5 1 1 3 3; 5. Dageraad 7 115 3. Tweede klasse: De opvallende uitslag is hier zeker de nederlaag van koploopster CVC tegen het niet zo hooggeplaatste PVH. Het werd een zeer spannende en goed gespeelde wedstrijd, de dames van de gemeen te Hulst wonnen de eerste set met 16-14 en CVC won de tweede met dezelfde cijfers. Toen kwam de voor de Climgese dames dramatische der de set waarin zij met 12-6 kwamen voor te staan maar, hoe ongelooflijk ook, deze toch nog met 12-15 verlo ren. Na deze set was de officiële speeltijd voorbij, wat meteen de eerste nederlaag voor CVC beteken de. De PVH-dames mogen met hun prachtige prestatie worden gecom plimenteerd. Combo tegen Mavo 2 was tech nisch geen hoogstaande maar wel spannende ontmoeting tussen twee bijna gelijkwaardige teams. Mavo 2 bleek toch wel iets beter en won dan ook verdiend. Morres was veel te sterk voor een teleurstellend GVC dat door de Hulsterse dames met grote cijfers werd verslagen. Pioniers ondervond moedige tegen stand van Scholencombinatie 2 dat niet kon beletten dat de dames van het ziekenhuis met ruim verschil wonnen. De wedstrijduitslagen: PVH CVC 21, Combo Mavo 2 03, GVC Morres 04, Pioniers Scholencombinatie 2 4—0. De rangschikking: 1. CVC 8 5 2 1 12, 2. Lyb. Verstraeten 7 4 3 0 11. 3. Morres 8 5 1 2 11, 4. Pioniers 6 4 2 0 10, 5. GVC 8 4 1 3 9, 6. PVH 8 4 1 3 8, 7. Olulo 6 3 1 2 7, 8 Mavo2.8 3 14 7, 9. Combo 81162, 10. Scholencomb. 2. 7 0 1 6 1, 11. Doordouwers 6 0 0 6 0. Doordouwer s6 0 0 6 0. (Van een onzer verslaggevers) (Van on TERNEUZEN Smokkelp teerd. Hij werd gistermorgen ten uit Kruiningen op de boot prins huist nu in het huis van 1 Romain H. kan zijn arrestatie schrijven aan de opmerkzaam van twee douanebeambten. Zij kenden hem tijdens de vaartocht, beambten lichtten daarop de k tein van de boot in, die vervol; contact opnam met de rijkspoiith Om ontsnapping te voorkoi bleef de boot een eind uit de liggen. Iedereen kreeg bevel te i ven waar hij was, teneinde de p tie de gelegenheid te geven de ov tocht naar de boot te maken, aanhouding van de smokkelpi was toen niet moeilijk meer. De voorzichtigheid van de poli die uiteindelijk de kapitein be gaf niet af te meren, was niet ov dreven. De smokkelprins heeft melijk op zondagavond 27 septe ber een staaltje van zijn kunr gegeven door uit het politiebure van Terneuzen te ontsnappen. Da: om nam de politie nu het zek£ voor het onzekere. HULST - CLINGE Het staat i met de katholieke parochies in hl voormalig dekenaat Hulst en de hoi dige regio „Hulst" van het dekenai Zeeland slecht voor. Kosten v verwarming, drukwerk, kaarsen t j DOOTlQT A C bloemen zijn de afgelopen jarer vUl/OJjfltj mede onder invloed van de BUI aanzienlijk gestegen. Daarnai' drukt de verplichte „afdracht" aï het eveneens met financiël moeilijkheden kampende bisdom bijzonder zwaar. De 37-jarige Romain H. wot verdacht van een aantal diefstall en de Belgische justitie wil gra De parochie-bijdragen moeten benarde positie van het diocees m verlichten. Op dit moment kunne, de meeste parochies het nog we redden. De uitgaven worden tot 6t allernoodzakelijkste beperkt, eveni overvloedige versiering van kerkge bouwen. Op deze manier kan me de balans nog in evenwicht houden „Maar hoe lang nog?", vraagt me zich enigszins bezorgd af. De pas toor van Clinge zegt: „Voor extr bijdragen kunnen we nog nauwe lijks een beroep op de kerkbezoe kers doen, want ze worden dikwijls aan hun jas getrokken". 0 financiële steun van het bisdor hoeft men evenmin te rekenen, exploitatierekeningen van enkel parochies zijn er wat gunstiger gaa uitzien, omdat men de afschrijvi# van kerkgebouwen gewoon wegla' of tot een minimum beperkt. „Dat is natuurlijk struisvogel-] tiek", zegt pastoor Koopmans, 4 evenmin als zijn collega's op moment een oplossing weet voor i problematiek. „Ik ben bijzonder h' zorgd voor de toekomst". Daarm# onderschrijft hij hetgeen er onda de parochieherders in het voormals ge dekenaat Hulst leeft. Evenals all parochies draagt Hulst een dubbelt] oer parochiaan af aan het bisdou Per jaar komt dat neer op bedrag van twintigduizend gu. Deken Koopmans raamt het total; tekort van zijn parochie voor 19' op vijftienduizend gulden. In antwoord op de vraag organisatie van het nieuwe deken®1 Zeeland zwaar drukt op de onderha vige parochies, antwoordt de pastoo van Clinge: „Het opzetten van lij dekenaat Zeeland behoort naar mijt smaak tot de noodzakelijke verniet wingen, waaraan financieel gegeven moet worden". Hij zich wel uit voor een kritisch derzoek", waarin nagegaan zou m' ten worden, of diocesane dienste gehandhaafd moeten worden en hoeverre het bisdom ter verlicht! van de lasten verder zou moete samenwerken met een ander dit cees. Wellicht dat bisdommelijl11 schaalvergroting wat soulaas kunnen bieden, aldus de pastoor. (Van onze visserijmedewerker) BRESKENS In verband met storm zijn in het begin van de vorig week vrijwel geen vissersvaartuige uitgevaren uit de haven van Bre: kens. Toch was er vis aan de afsla van vissers, die tot laat in het wee e'nde hadden gevist. Ongeveer 10.0 k? gul en kabeljauw, enkele kil tong en enige kisten platvis ginge gnf van de hand, hoewel de prijze van de rondvis beneden de.verwac tingen bleven. De gamalenvissers kregen dinsda toen het weer wat verbeterd w niet al te beste prijzen voor hu garnalen. Dit was te wijten aan ee flinke aanvoer van de vissers uit he noorden. De woensdag gaf hetzelfde beeld zien met weinig aanvoer. Op donder nog voerden de grote kotters wee platvis aan. De vangst van twe nachten was niet al te groot. De toni Dracht daarom tot elf gulden per kil °P- De gul en de kabeljauw, die d 3Panvissers vrijdag aanvoerden, ie verden redelijke prijzen op. Kookcursus In januari start de huishoudschool „Het Molenkwa' tier" in Axel een kookcursus vof' mannen. Er kunnen zich nog ste deelnemers voor opgeven bij direj trice mevrouw Mijnheere van I huishoudschool Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.l. op woensdag om 18.00 uur: Perioden met regen en iets temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland, tot 3°r vrdda": aantal uren zon: 0 ven min.-temp.: 1 tot 5 graden bo vpo normaal; max.-temp.: van onge in» normaa' tot 3 graden boven nor- aaI; kans op een droge periode van pb„ s 12 uur: 60 Procent; kans op geheel droog etmaal: 30 procent, tot 4°r z?terdag: aantal uren zon: 0 min.-temp.: omstreeks no maai- ,max-"temp.: omstreeks nor- at; kans op een droge periode van nuistens 12 uur: 50 proeent; kans op geheel droog etmaal: 20 procent

de Stem | 1970 | | pagina 2