DRINGEND BEHOEFTE AAN KUNSTIJSBAAN ZEELAND I]YC gaf Savok handen vol werk in IJzendijke Retur n wedstr ij den zaterdagvoetbal Je moet Vu w alen... Gymleraar Doornbos gaat basketball via scholen propageren DE KAMPIOENSCHAPPEN Weldadig... Uitslagen en standen Uitslagen zaal- handbalcompeti tie i;\ Kopploegen wonnen De nieuwe Philishave 90 Super. Vóelbaarveel beter! DONDERDAG 19 NOVEMBER 1970 (Van onze sportredactie) WESTDORPE Als leraar licha melijke opvoeding Doornbos van de Rijksscholengemeenschap Petrus Hondius zijn zin krijgt, dan draait er over twee tot vijf jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen een „volwas sen" basketballcoinpelitie. Gymle raar Doornbos, die vijf jaar geleden van Groningen naar Terneuzen kwam en nu langs de Dijk in West- dorpe woont, geeft zaterdag de eer ste aanzet. Dan wordt er in de sporthal van Terneuzen een demon stratiewedstrijd gespeeld door twee clubs van Walcheren, nl. Matador i Vlissingen) en Dynamo '10 (Middel burg), een demonstratie die om half acht begint en waarvan de toegang gratis is. Maar dat is niet het enige dat Doornbos heeft opgezet. In samen werking met zijn collega's in Oost burg en Hulst organiseert hij deze winter ook nog een uitgebreide schoolbasketballcompetitie voor jon gens. De heer Doornbos heeft daartoe vorig jaar al een poging onderno men. Doornbos: „Ik ben toen te laat begonnen en kreeg het niet meer rond. Daarom ben ik dit jaar zo vroeg gestart met de voorbereiding. En volgens mij is het de enige manier om het via de scholen te doen. Het is vrij ondoenlijk om zo maar een club te stichten. Elke school heeft wel een gymleraar en kan over een zaal beschikken". Gymleraaar Doornbos hoopt dat zijn initiatief tot een schoolcompeti- tie in de loop der jaren zal uitgroei en tot een normale competitie met clubs, die los van de scholen staan. De sporthallen van Terneuzen en Hulst en de plannen om er een in Axel te bouwen met daarbij nog het feit dat die van Oostburg in aan bouw is, hebben de heer Doornbos in zijn initiatief geschraagd. De heer Doornbos' „Indirect hebben de sport hallen er wel wat mee te maken. In ieder geval hebben we nu de gele genheid om toernooien te organise ren. Voor de normale schoolwed- strijden is een sporthal te duur. Niemand kan zomaar even vijfent- Niemand kan zomaar even vijfen twintig gulden per uur op tafel leg gen voor een sporthal. Dat is niet te doen". Voor zaterdag heeft hij trouwens de medewerking van de gemeente. Terneuzen die de sporthal *t Zwaantje gratis ter beschikking stelt voor de demonstratiewedstrijd tussen Matador en Dynamo '70. Aan de schoolcompetitie zullen vijf onderwijsinstellingen uit Ter neuzen deelnemen, drie uit Oost burg, terwijl het aantal van Hulst (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN In de afdeling Zeeland van de zaalhandbalcompeti- tie behaalde Haringman bij de heren ~e klas een monsterzege 355 op E.M.M. In de 3e klas heren bleek ook Walcheren 3 bijzonder produk- tief en klopte Delta Sport met 23 1. De uitslagen luidden: Dames le klas: Olympus 2 Sluiskil 47; Walcheren 2 Hontenisse 114. Dames 2e klas: E.M.M. Delta Sport 44. Dames 3e klas: D.H.C. 2 Schelde Sport 211. Dames juni oren le klas: Walcheren 1 Mara thon 11—1; G.S.C. 1 Fortuna 8— 5. Dames junioren 2e klas: E.M.M. 1 Walcheren 2 117. Dames junio ren 3e klas: E.M.M. 2 Sluiskil 2— 2—1, DHC - Hontenisse 1—4. Meisjes adsp. 2e klas: Walcheren 3 Olym pus 2 71; Zeeland Sport 2 Walcheren 2 124. Meisjes adsp. 3e klas: Olympus 3 E.M.M. 2 93; Zeeland Sport 3 S.I.O.S. 53. Meisjes pupillen le klas: Marathon l Zeeland Sport 1—9; G.S.C. Fortuna 1 015. Meisjes pupillen 2e klas: Marathon 2 Walcheren 3 10-3; Olympus 1 E.M.M. 2 11—2. Meisjes pupillen 3e klas: Marathon 3 rr Walcheren 4 30. Heren le klas: Walcheren 2 S.I.O.S. 42—7; E.M.M. 2 Haringman 535; G.S.C.3 Fortuna 3 107. Heren oe klas: Marathon 2 Delta Sport 1 1'—31; Olympus 5 Volharding 2 4—17; Walcheren 3 Delta Sport 2 -3—4. Heren junioren le klas: Ma rathon 1 S.I.O.S. 20—12; G.S.C. 1 Fortuna 1910 Jongens adspi- ranten: Olympus S.I.O.S. 14—3; G.S.C. Fortuna 2 188. Jongens Papillen: Olympus Walcheren 7- 4; G.S.C. Fortuna 43. nog niet bekend, is. Er zal alleen met jongens worden gespeeld in twee leeftijdsklassen: t.m. vijftien jaar en zestien jaar en ouder. Er wordt per plaats een competitie ge speeld zodat de scholen niet voor reiskosten komen te zitten. Aan het eind van de competitie maart zullen de drie winnaars in de sport hal van Terneuzen uitmaken wie zich schoolkampioen basketball van Zeeuwsch-Vlaanderen mag noemen. Verder zullen er vrijdagavond in draaid voor leerlingen die belangstel- draaid voor leerlingen diebelangstel ling hebben voor het basketball. Een film laat een van de wereldkampi oenschappen zien en de andere is een instructiefilm, waarin de spelre gels en de technieken worden be handeld. De Westdorpse gymleraar heeft in Groningen zelf ook basket ball beoefend. Hij kwam uit voor een Groningse vereniging die in de eerste klasse speelde. Hij vindt het een geweldige sport. „Als ik de spelverruwing bij het huidige voet bal zie, dan geloof ik dat basketball een aardig tegengif is. Bij basketball is juist elk persoon lijk contact verboden. Het gaat zui ver alleen om de techniek. Op een gegeven moment kan het bij basket ball gebeuren dat je doodgewoon moet erkennen dat je directe tegen stander sneller en beter is dan jij. Bij voetbal halen ze zo'n vent on herroepelijk neer, onderuit, maar bij basketball kan dat niet. Of je wordt er in ieder geval streng voor ge straft", aldus de heer Doornbos. (Van onze schaatsmedewerker) MIDDELBURG Zeeland heeft dringend behoefte aan een kunstijsbaan. Tijdens een algemene jaarvergadering van het gewest Zeeland van de KNSB in Middelburg was dit liet meest urgente punt waarmee men zich langdurig bezighield. Voorzitter L. van der Hiele benadrukte het als volgt: „Er dient nu op korte termijn een uitspraak te komen of de mogelijkheid tot het stich ten van een kunstijsbaan in Zeeland bestaat of niet". De heer Van der Hiele deelde voorts mee dat deze wens ter kermis is ge bracht aan de Zeeuwse Sportraad en ook bij de junior kamer die de discussie over dit project op gang heeft gebracht. Het bestuur van het gewest Zeeland van de KNSB zal binnenkort contact opnemen met specialisten over de tech nische en financiële kant van de zaak en natuurlijk ook contact opnemen met het provinciaal bestuur. Belangrijk achtte de heer Van der Hiele het, dat er spoedig een stichting of commissie komt die zich intensief gaat bezighouden met het projecteren van een kunstijsbaan. Het gewestelijk bestuur denkt er ook al aan waar zo'n baan eventueel kan komen. n.l. in de streek Middelburg, Vlissingen, Souburg. Hoewel voorzitter Van der Hiele er wel va,n doordrongen was dat zo'n baan veel geld gaat kosten, zag hij toch wel mogelijkheden om een en ander te realiseren. De toename van de bevolking van Zeeland is, volgens de heer Van der Hiele, toch wel een belangrijk punt. En als er straks goede verbindin gen komen met Brabant en hopelijk ook met Zeeuwsch-Vlaanderen, is er voor een Zeeuwse kunstijsbaan toch wel perspectief. Bovendien stelde hij: „Ais het in andere provincies mogelijk is, waarom dan hier niet?" Secretaris ir. A. J. Haag deelde mee dat in West-Duitstand grote ontwik kelingen aan de gang zijn met verdampingsinstallaties die weinig onderhouds kosten vragen. De heer Haag zei voorts, dat een dergelijke'baan zoa'ls in Eind hoven is gebouwd, rond de 2Vi. miljoen gulden kost. Hoewel de Zeeuwse schaatssport de laatste jaren in een impasse verkeert omdat er in vier jaar geen natuurijs is geweest waarop wedstrijden konden worden verreden of waar trainingsmogelijkheden waren, heeft men het hoofd toch niet in de schoot gelegd. Men kreeg veel medewerking van de directies van de kunstijsbanen in Eindhoven en Brugge. Dit bleek uit het jaarverslag van secretaris ir. A. J. Haag. De secretaris van de technische commissie, de heer D. Tesselaar, verklaarde dat ondanks het ontbreken van natuurijs gedu rende een aantal jaren, de prestaties van de Zeeuwsche schaatsers zich toch in stijgende lijn bewogen. Niettemin is de basis te smal vooral omdat de jeugd na een aantal jaren niet aan bod is kunnen komen en dan gauw geneigd is een andere tak van sport te kiezen.Daarom moet men er bewust naar streven om de jeugd beter op te vangen. Voor de training van de Zeeuwse schaatsjeugd. zal de KNSB een bedrag van duizend gulden beschikbaar stellen. De provinciale kampioenschappen op de lange baan voor senioren dames en heren zullen deze winter, wanneer de mogelijkheid daartoe bestaat, worden gehouden in Wissenkerke. Als reserve werd Zierikzee aangewezen en als uitwijkmogelijkheid de kunstijsbaan in Eindhoven. De juniorenkampioenschappen op de lange baan voor jongens en meisjes worden verreden in Zierikzee met als reserveplaats Middelburg. De korte baanrijdsters en rijders kunnen in Schoondijke of in Veere aan de start, terwijl de titelstrijd in het schoonrijden wordt betwist in Veere of in Borssele. Ook voor deze categorieën kan men eventueel uitwijken naar Eindhoven. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heren N. C. de Kater uit Wissenkerke, N. C. de Kegt uit Heinkenszand en G. van Nijff uit Vlissin gen. De Zeeuwse schaatsers zijn nu aangewezen op de kunstijsbaan van Eindhoven (zie foto boven) of die van Brugge. De KNSB afdeling Zeeland oordeelt dat het hoog tijd wordt om er in deze provincie een aan te leggen. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN De laatste com petitiedag in de volleybalcompetitie in Zeeland heeft nog geen tekening gebracht onder de drie leiders bij de heren le klas. Alle teams wisten een overwinning te behalen. Terhole en Marathon hadden het niet moei lijk. Anders was dit bij Savok dat op bezoek ging bij I.IVC. Vijf sets waren hier nodig om tot een over winnaar te komen. Moegestreden verlieten beide teams het strijdperk na ruim 6 kwartier spelen. Savok had met 32 de punten binnen gehaald. Vooral in de eerste set werd Savok overbluft door het goede spel van IJVC en moest met 1513 de winst aan de thuisploeg laten. In de tweede set, toen Savok kennelijk het spel van IJVC door had konden de bezoekers een voor sprong opbouwen van 514. Door het strakke spel iets lot te laten greep IJVC de gebo den kans en gaf alles wat maar mogelijk was. Bij de stand 1415 kwam IJVC opnieuw aan de opslag en wist de set met 1715 te win nen. Wat Savok ook geprobeerd heeft om de opmars van IJVC ta stuiten, het mocht niet baten. Zowel verdediging als aanval speelden grandioos en tegen zulk geweld was Savok niet opgewassen. De 3e set liet een inzinking zien bij IJVC, hetgeen niet verwonderlijk was na de grote krachtsinspanning die het geleverd had. Bij een voorsprong van 93 werd de klap met de hamer uitgedeeld en kon Savok, na genoeg in één rush de stand op 12 15 brengen. De 4e en 5e set waren toen snel bekeken. Savok ging steeds beter spelen terwijl IJVC het meer in individuele acties zocht. De spelverdeling der IJzendijkenaren werd te eenzijdig en Savok maakte hiervan uitstekend gebruik. Een goed sluitende verdediging bracht de aanvallers in staat het spel naar hun hand te zetten en met harde zuiver geplaatste smashes en ook tactische ballen werd de verdediging van IJVC zwaar op de proef gesteld. Naar het einde der wedstrijd werd de techniek aan beide zijden min der, als gevolg van moeheid na zo lange strijd. Beide teams kunnen terugzien op een goede wedstrijd die gevolgd werd door veel publiek en met 32 gewonnen werd door Savok. In Axel was Maratlion op- bezoek bij Voorwaarts. Twee teams van gelijke sterkte die elkaar niet veel toegeven. Voorwaarts kon de nervositeit niet overwinen, zodat Marathon zijn eigen spel kon spelen Toen Voorwaarts in de 2e set een 110 achterstand had kon het te rugkomen tot 1414 maar de Vlis- singers wisten juist op het kritieke moment door te drukken. De 3e set gaf juist een tegenovergesteld beeld te zien. Toch wist Marathon met 3— 1 te winnen, waarmee Voorwaarts de eerste thuisnederlaag leed na an derhalf jaar. Met een onverwacht sterk offen sief begonnen de Kikkers aan de strijd tegen TeThole (in de sporthal te Hulst) dat al spoedig tegen een achterstand stond te kijken. On danks de spelenswisselingen kon het niet voorkomen dat de Kikkers met 1115 de eerste set won. Met een vernieuwde opstelling werd aan de 2e set begonnen en al gauw begon nen de Kikkers in te zien dat tegen deze Terhoolse formatie geen bestand mogelijk was. De resterende 3 sets worden door Terhole gemakkelijk met 154 gewonnen. Zowel EGVC als Terhole 1 blijven in de dames le klas hun koppositie handhaven. Deze week werden res pectievelijk de Kikkers en Schel- desport het kind van de rekening en moesten met lege handen huiswaarts gaan. Vooral Terhole heeft zich maar heel even moeten inspannen om de winst in eigen handen te houden. In de eerste set wisten de Schel- desportdames een voorsprong op te bouwen, welke geleidelijk aan door Terhole werd verkleind. Eenmaal op gelijke stand was er geen houden meer aan en kon Terhole een uitste kend spel laten zien. Het team sloot in alle gelederen. De aanvalsgolven volgden elkaar snel op en hier had Scheldesport niet het juiste verweer tegen. Dat was duidelijk te zien in de 2e set die met 150 door Terho le gewonnen werd. De 3e set was een formaliteit. Terhole liet de teu gels iets los en Scheldesport kon enkele tegenpunten plaatsen. Met 156 werd deze wedstrijd in de laatste set afgesloten. Anders was het te Goes waar EGVC de Kikkers op bezoek had en vijf sets nodig waren om de win naar te kennen. Bij de stand 22 nadat EGVC de le en 2e set had gewonnen en de Kikkers vooral in de 4e set' de Goese meisjes geen schijn van kans gaf, bracht de laat ste set weer leven in de brouwerij. Beide teams gingen gelijk op met iets betere kansen voor Kikkers. Men wist echter de kansen niet te benutten en zag een zekere winst verloren gaan. Het idee van nog te kunnen winnen bracht enige onrust in het team en was mede de oorzaak van de nederlaag. Terhole 2 had het niet moeilijk tegen Marathon. In de 3e set kwam de aanvoerster te vallen verzwikte de enkel. Al hinkend werd de wed strijd uitgespeeld mede omdat Mara thon geen reserves had meegebracht. Toch was de laatste set nog de mooiste die er bij was. Uitslagen en setstanden. Heren le klas: E.V.V.C Scheldesport 0—3 (13—15. 10—15, 8—15); Terhole Kikkers 31 (1315. 154, 154, 154); Voorwaarts Marathon 1— 3 (11—15, 14—16, 16—14, 9—15); IJVC Savok 2—3 (15—13, 17—15, 12—15, 8—15, 10—15); Zuidwesters —Matador 2 30. Heren 2e klas: OVC 2 Voorwaarts 31 (15 12, 15—12, 6—15, 15—13); VVH Schoondijke 30 (1512, 1513, 1510): Kikkers 2 OVC 1 03 (115, 9—15, 9—15); IJVC 2 Savok 2 30 (152, 15—8. 158); EVVC 2 PZEM 2—3 (8—15, 10— 15, 15—9, 16—14, 8—15): EGVC 2 Egaspo 2 30 (154, 15—7, 156(. Heren 3e klas; Zuidzande Sluiskil 2 0—3 (2—15, 6—15, 8—15); De Sterre Scheldesport 13 (1510, 315, 615, 815). Dames le klas: EGVC Kikkers 3—2 (16—14, 15— 10, 10—15, 1—15, 16—14); Terhole 1— Scheldesport 30 (1511, 150, 156); Terhole 2 Marathon 30 (159, 159, 1512). Dames 2 e klas: Voorwaarts 1 Voorwaarts 2 3—0 (15—12, 15—12, 15—2); Schel desport Kikkers 2 03; Egaspo 1 Zuidwesters 2 30 (153, 152, 1511); Zuidwesters 1 PZEM 2—3. (ADVERTENTIE) Kikkerop-frisdranken zijn kwaliteits- frisdranken. Vol-automatisch bereid, uit deskundig-geselecteerde ingrediënten. sinas-vruchtenlimonade bevat volop C-vitamines die griep en andere infectie kwaaltjes bestrijden. Gezond! Lekker! Een weldadige verkwikking. ALTIJD EVEN GOED! (Van onze voetbalmedewerker) BREDA In de derde en vierde klas B van het K.N.VB.-zaterdag- voetbal is men aan de returnwed strijden toe. Dat houdt in dat voor verschillende clubs die in de begin fase hun stellingen nog moesten in nemen een lieel andere uitslag voor de dag kan komen dan in hun eerste ontmoeting. In de derde klas geldt dat voor B.V.C., dat de eerste wed strijd tegen Dinteloord op het nip pertje verloren zag gaan. Nu de Oosterliouters in opmare zijn moeten de suikerstadbewoners op een fikse tegenstand rekenen in Oosterhoul. Good Luck won zijn eerste wed strijd van Sleeuwijk royaal, maar nu men daar naar toe moet zal het geen eenvoudige opgave blijken. Al heb ben de Verenaren bepaald meer voetbalcapaciteiten in hun mars dan de Sleeuwijkers, daar winnen is een aparte opgave, zeker nu Sleeuwijk zijn laatste wedstrijden ook niet meer verloor. Terneuzense Boys verloor in Aalst met de onevengoaj en het zou niet verwonderen als Roda Boys in Terneuzen nu de hal ve winst verspeelt. Smerdiek, dat een tweede klasser voor de beker uitschakelde, is niet kansloos bij N.O.A.D. Trainer Schuurbier uit Bergen op Zoom, haalde niet voor niets zijn twee sterke troeven Piet Bout en Leen van Driel met de rust tegen De Meeuwen er uit, om ze te sparen voor dit duel. In de vierde klas A kan P.T.T. Breda zijn leiderspositie handhaven, het valt niet te verwachten dat Heu- kelum daar verandering in brengt. (ADVERTENTIE) Mede koploper Nivo Sparta krijgt het op papier ook niet moeilijk te gen Brakel, al zit er iets in van een streekderby. Zwaluwse Boys moet in staat worden geacht bij het Eind- hovense Rust Roest de volle winst mee te brengen. Bij winst van Zwa luwse Boys, zit de kans van de derde plaats er in, want G.D.C. heeft nog niet gewonnen bij buurt genoot Veen. De Genderen Dronge- len Combinatie doet het overigens uitstekend tot heden toe. In 4 B zet V.V.N. zich schrap, nu leider Yerse- ke op bezoek komt. Wat tegen W.H.S. lukte, moet ook mogelijk zijn tegen Yerseke, al werd de eer ste wedstrijd een nederlaag. De ploeg uit Klundert is kennelijk aan een opmars bezig en zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Het Heiningse Chrislandia is bedenkelijk laag op de ranglijst te recht gekomen. Wil men tegen Nieuwdorp de punten in Heiningen houden dan zullen alle registers open getrokken dienen te worden. Hoek laat zich zeker niet verrassen, als het bij Nieuwland op bezoek gaat De fraaie tweede plaats achter Yer seke, met relatief nog betere kan sen, zal men daar niet prijs geven. A.Z.V.V. gaat gelijk na de overwin ning op Kapelle de returnmatch daar spelen. Of dat nu weer succes oplevert valt het te betwijfelen, al zal A.Z.V.V. alles in het werk stellen de rode lantaarn over te geven. In de 2e klas A gaat leider N.E.O. naar De Meeuwen. Sprang mist nog steeds zijn schutter Grooteboers, die in de eerste wedstrijd de basis voor de overwinning legde. zondagafdelingsvoetbal Res. le klas Walcheren IIGoes II! 2-1, Axel IIICorn Boys II 2-1, Zee land Sport IIIVlissingen IV 0-0, Teraueuizen IIIVogelwaarde II 0-0, Hontenisse IISteen II 1-1, Noor mannen IIOostburg II afg. Axel III 10-19 Hontenisse II 9- 7 Terneuz III 10-17 Waleher II 10- 7 Voigelw II 10-15 Zeel Sp III 10- 7 Vliss. II 10-12 Noorm II 9- 4 Steen II 10-11 Goes III 9- 4 Conn. B. II 10- 8 Oostburg II 7- 3 2e klas A Sluiskil IISchoondijke II 9-1, Groede IHansweertse Boys II afgPhilippine IIBiervliet II 2-2, Terneuzen IV—HW III 2-1. Graauw I 9-16 Biervliet II 9- 9 Terneuz IV 10-13 Aardenb II 9- 9 Groede I 9-10 Hansw. B. II 9- 5 Philipp II 9-10 Sehoond II 9- 5 Sluiskil II 10-10 HW III 9- 4 Breslkens Hl 8-9 2e klas b: Patrijzen IZonnemaire I 1-1, Robur IVolharding I 2-1, Zee- landia IIIDreischor I 2-1, Cortgene ILuetor II 1-0 gestaakt, Middelburg IVKwadendamme I 3-0, Renesse II Domburg II 1-0 gest. Cortigene I 9-17 Volhard I 10-10 Patrijzen I 10-17 Middelb IV 10— 5 Robur I 10-15 Luetor II 9- 4 Zeel III 10-15 Domburg II 9- 3 Zomnem 110-15 Kwademd I 11-3 Dreischor I 10-10 Renesse II 8- 2 3e klas A Ria W IIHulsterloo II 1-3, Axel IVCorn Boys III 2-0, Koe wacht IISDO I 2-3, Vogelwaarde IVGraauw II 1-5, Hontenisse III Clinge II 4-0, Sluiskil IIIVogelwaar de III 0-0. Honteni III 10-16 Koewacht II 10-11 SDO I 10-15 Com B III 10-10 Axel IV 9-13 Clinge II 10-10 Huilsterloo II 9-12 Sluiskil III 10- 5 Vogelw III 10-12 Graiaww II 10- 3 Ria W II 10-11 Vogelw IV 10-0 3e klas b Terneuzen VIHoofd plaat II 4-1, Zeeland Sport IVVlis singen V 5-2, RCS IV-Jong Ambon I 1-3, Yzendijke iiYzendijke III afg., Breskens IVGroede II 8-1. Breskens IV 9-18 RCS IV 10- 8 Jong Amb I 9-16 Hoofdpl II 8- 5 Terneuzen V 9-13 Yzendijke III 9- 4 Zeel Sp IV 8-10 Terneuzen VI 8- 2 Vlissingen V 9-10 Groede II 9- 0 Yzendijke II 7- 8 3e klas C Vlissingen VIRobur III 8-3, Patrijzen IIIWalcheren III 2-2, Zeeland Sport VRCS III 0-11, Lewe- dorpse Boys IIHansweertse Boys III 2-1, Zeelandia IVLuetor III 4-1 Noormannen IIIGoes IV 1-4. RCS III 10-20 Hansw BUI 10-10 Lewed B II 10-15 Waleher III 10-10 Vliss VI 10-15 Robur III 10- 5 Goes IV 10-13 Zeelandia IV 10- 4 Noorm III 10-12 Zeel Sp V 10- 3 Patrijzen III 10-11 Luetor III 10- 2 ■3e klas d Kwadendamme IISVO WK I 3-3, Dreischor II—Volharding II 2-5, DFS IIPatrijzen II 0-4, Zierik zee IIIRobur II 6-1, 's-Heer Arends kerke IIIZonnemaire II 6-2. Patrijzen II 10-18 Robur II 8- 7 's-H.Arsk III 11-17 Dreischor II 9- 7 DFS II 9-11 Kwadend II 9- 7 Volhard II 9-10 Zonnem II 9- 4 Zierkz III 9- 9 SVOWK I 9- 2 le Klas Zaamslag 1 10-16 Waarde 1 10- 9 Veere 1 10-15 Mevo 1 9-8 Wolfaartsd 1 10-14 Heinkensz 1 10- 8 Wemeld 1 10-13 Middelb 5 9-3 's-H.Ark 1 10-12 Beveland 1 10- 1 Arnemuid 2 10- 9 zaterdagcompetitie 2e Klas A: Bruse Boys IRillandia II 3-1, Kruiningen IColijnspl. Boys T 0-0, SKNWK IBrouwershaven I 4-2, Wemeldinge IIBorssele L 2-4, WIK 1Yerseke II 4-1, ZSC I—Duive- land I 2-5. WIK 1 11-18 ColijnsplB 1 11-11 Bruse B 1 10-16 ZSC 1 11- 8 Borssele 1 11-14 SKNWK 1 10- 7 Rillandia 2 11-14 Brouwh 1 11-6 Kruining 1 10-13 Yerseke 2 11-5 Duivelend 1 10-12 Wemeld 2 11- 4 2e Klas B Serooskerke IMeeuwen II 1-1, Spui IKapelle II 4-1, Tern. Boys IIApollo I 1-5. Meeuwen 2 10-15 Tern.Boys 2 10- 9 Apollo 1 10-14 Spui 1 10- 7 Seroosk 1 9-13 Vlissingen 7 10- 7 Oostkapel 1 9-12 SVD 1 10- 6 Sluis 1 10-12 Kapelle 2 10- 4 Kloetinge 2 10- 9 3e Klas ADFS IIIBruse Boys 51 1-1, 's-H.Arendskerke IIWissenker ke II 1-2, WIK II—-Kloetinge III 4-2, Wolfaartsdijk II—SSV II 3-0. DFS 3 9-13 's-H.Arke 2 9-7 Sehore 1 8-12 Kloetinge 3 8-6 Wolf dijk 9-11 WIK 2 8-6 Bruse B 2 8-9 SSV 2 9-4 Wissen'kenk 2 8-8 3e Klas B Arnemuiden IIIOostka- pelle II 5-1, GPC IINieuwdorp II 2-1, Kapelle IIIMiddelburg VI 1-0. SSV 1 9-14 Middelb 6 9-9 Arnemuid 3 9-14 Apollo 2 8-6 GPC 2 9-12 Kloetinge 4 9-6 Nieuwid 2 10-12 Oostkap 2 10- 5 Hoedekensk 1 9-10 Kapelle 3 10-4 3e Klas C AZVV II—Zaamslag II 1-4, Sluis IIHoek II 2-3, Vlissingen VIII—VCK II 0-8. VCK 2 9-15 Zaamslag 9- 7 GPC 1 8-12 Tern.Boys 3 7-6 AZVV 2 9-11 Sluis 2 8-4 Hoek 2 9-11 Vlissingen 8 7-0 Nieuwl 2 8-8 4e Klas A Bevelanders IISKNWK II 5-1, Brouwershaven IISeroos kerke II 1-1. Duiveland IIBrouwers haven III 3-0, Colijnspl. boys II Mevo II 0-4. Mevo 2 9-16 SKNWK 2 8-7 Seroosk 2 9-15 DFS 4 8-7 Brouwhvn 2 9-14 Colijnspl B 2 9- 7 Duiveland 2 9-9 Brouwrsh 3 9- 3 Bevelanders 2 9-8 WIK 3 9-2 4e Klas B Meeuwen IIIVeere II 4-3, Oostkapelle IIISerooskerke III 1-1, VCK III—GPC IV 1-1, VCK IV— Serooskerke IV 3-0, Veere IIIDom burg III 2-2. VCK 3 9-15 Seroosk 4 7-6 Meeuwen 3 7-14 GPC 4 9-5 Domburg 3 9-11 Vlissingen 9 7-4 Veere 2 8-10 Oostkapel 3 7-3 Seroosk 3 8-9 Veere 3 7-2 VCK 4 3 -t 4e Klas C Borssele IIIHeinkens zand III 1-2, GPC IIIArnemuiden IV 1-1, Heinkenszand IIWolfaarts dijk III 3-1, Nieuwdorp IIINieuw land III 6-0. Borssele 2 9-14 Nieuwd 3 10-11 Arnemuid 4 9-14 Hemfcensz 3 9-7 GPC 3 10-14 Nieuwl 3 8- 6 Heinkensz 2 10 13 Borssele 3 10- 1 Wolfaartsd 3 10-13 SVD 3 9- 1 4c Klas d Kloetinge VIIWemel dinge III 0-4, Kruingen IVKrah- bendijke III 1-5, Rillandia IIIKloe tinge VI 0-3, Sehore IIApollo III 2-4, SSV III—Kapelle IV 1-2. Apollo 3 10-20 Kloetinge 5 10-10 Klietinge 6 11-14 Sehore 2 10-9 Krabbend 3 9-13 SSV 3 10- 7 Kruining 2 10-13 Kapelle 4 9-6 Rillandia 3 10-12 Kruining 4 9-2 Wemeld 3 8-10 Kloetinge 7 10- 0 4e Klas E Apollo IVTern Boys IT' 0-12. Hoek III—Spui III 1-4. Hoede- kenskerke IIKruiningen III 3-1, Krabbendijke II—SVD II 3-0. Tern. Boys 4 9-16 Hoek 3 7-7 Krabbend 2 7-12 Waarde 2 7-5 Spui 3 9-12 Kruining 3 9-5 SVD 2 8-10 Hoedebnsk 2 7-4 Yerseke 3 8-8 Apollo 4 9-1 4e Klas F AZVV III—Philippine III 1-7. Corn Boys IVSpui II 0-0, Oost burg IIIHoek IV 4-1, Tern. Boys V —Steen III 1-7. Steen 3 9-17 Corn Boys 4 9-6 Spui 2 8-13 Tern. Boys 5 9-5 Oostburg 3 9-13 Sluis 3 8- 3 Philippine 3 9-11 Hoek 4 7-1 AZVV 3 8-7 GEWICHTHEFFEN Tijdens Russische nationale gewichthefwed strijden in Wolgograd is opnieuw een vvereldrecord gevestigd, het der de in twee dagen. De superzwaarge- wicht Wassili Aleksejev verbeterde zijn oude wereldrecord drukken met 1 kilogram en bracht het op 220 5 kg. PAARDESPORT Rita Meulen- dijks uit Stiphout en Eric Schoen maker uit Soest, twee jeugdige le den van de stichting Nederlandse Hippische Sport Bond. zullen van daag naar West-Duitsland vertrek ken voor een verblijf in het hippi sche trainingscentrum Wahrendorf. Het sportfonds Leo van der Kar heeft het tweetal hiertoe in staat gesteld.

de Stem | 1970 | | pagina 23