GELADEN SFEER IN GRONINGSE GEVANGENIS Weg bijna vrij voor hervatting vredesgesprek Lutherse kerk wil oecumenisch concilie Korte metten met „monster" Progil Ontvoerd door ex-oom l9iyd?hojj|- Hakker in Z. Afrika: Plotseling straat op: CANADESE STUDENT GEARRESTEERD OPMERKELIJKE VERKLARING VAN DA JAN: Granaten exploderen in bioscoop: 23 doden Chroestsjev ernstig ziek Graven geschonden in grensdorpje Kennedy in Den Haag „om te luisteren en te leren TïlanteL Hippies schelden Frost uit VANDAAG Tentoonstellingen 3. en w. Reimerswaa lielden hearing n Hansweert Hoogwater Felle kritiek op voorarrest „Betrekkingen handhaven"' Jongen (11) uit Zevenbergen overreden Boven normaal Verpleger van aanslag verdacht op Sovjet-soldaat Hulp biedende man verongelukt Wantet coótuumó japonnen (JoJZ aij robben Bredanaar (54) verongelukt in Etten-Leur Matthieu van Eijsden (74) overleden 3 MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 3 Films |)ES Grand. 20 uur: De onverslaaw 7LST Bioscoop gebouw 20 uur- 18 i. [DDELBURG City, 20 u.: Vreemde minnaat.ii |)STBURG Ledel 20 uur: In dienst van Majesteit, 14 j. pRNEUZEN Luxor 20 uur: The Westside a GISSINGEN Vlhambra, 20 uur: De onverslaanbaren. 4TUERPEN Sex; Zonnebloemen van Susland, a.l. Ddeon: Mijn geliefde, mijn ^oon, 18 j. Vstrid: Geef mij maar twee lingen, a.l. Vendome: Willie Boy, 18 j. Savoy: Die naekte Bovary, ij i Rubens: Cromwell, a-1. aoassades: Rendez-vous hotel kan St.-Pauli, 18 J. Dapitole: The Boatniks. a.L liiflliu: Woodstock, a.l. Pathe: Duivel doet al. a.l. IVIetro: De knokkers, 18 j. Astra: Kapitein Nemo en de vlottende stad. a.l. Studio Century: The boys of ?aul Street. ENT |Majestic: De Boatniks. a.l. Soyale: Assepoester, a.l. [Savoy: De duivel doet al, a.l, "letro: La horse, 14 J. Capitole: De novicen, 18 j. Rex: Mash, 18 j. T.-NIKLAAS Scala: De vier clowns, a.l. Renova: De groene woestijn- duivels, 14 j. Eden: De jonge wolven, 18 j, Toneel - Muziek - Dans f)TTERDAM Rott. Schouwburg, 20.15 uur, „Het proces" door de Toneelgit Theater. NTWERPEN Kon. Ned Schouwburg 20 uur I „Vrijdag", van Hugo Claus. Sportpaleis 15 en 20 uur: Wietie |Eisrevue. ENT Kon. Ned. Schouwburg 20 uur Alchimist", van Ben Jonson. Schietingen L1NGE |J. de Vilder, 15 uur. Diversen VRDENBURG Outmoetingskerk, 19.30 uur: „Apartheidspolitiek in Zuid Afrit :door ds Petro Marais. Opg. voor deze rubriek tel. 0111 38 of Postbus 116 in Middelbur lULST Kunsth. Van Geyt, Steenstraat 'Expositie schilderijen van een tal Nederlandse en Belgische ki stenaars (t.m. 31 dec.). Dag 912 en 1318 uur. Zondags sloten OTTERDAM Rott Kunststichting, Zuidplein: Expositie Sjef Henderickx, go», aches, monotypes enz. (t.m 23: vember) Werkd. 1017, zond. 17 uur (ESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45: positie schilderyen van Ger LaU ter (t.m 15 nov.). Di. t-m. zat."1 9—18. zon. van 1418 uur. Ma. sloten. (Van onze correspondent) HANSWEERT Voor een al Thalia te Hansweert heeftM illege van b. en w. van Beiffl^ aal een hearing gehouden v"01 svolking van Hansweert. k> leiding wees burgemeester jl Hogeweg er op, dat er vaa jde van Rijkswaterstaat P'ar estaan tot verbreding van W tal door Zuid-Beveiand aan olli ke zijde. Dit impliceert, dat n" >eg geheel Hansweert Oost va" art zal verdwijnen. De burgemeester wees er°P' i ïans reeds een plan Hansje (est in behandeling is oogstwaarschijnlijk begin 19'j ïzage zal liggen. Dit plan hoi» et gedeelte Bomdijk-Maaf^ roersweg-Zeedijk Ten aanzien^ et vestigen van bedrijven 6" els wees hij op het feit d» ade dorp Hansweert als econon antrum dienst zou gaan W oen. t„ Naar aanleiding van vrage»^ e inwoners van Hansweert ten en van het op hoogte brengen e Scheldedijk op Deltahoog hansweert deelde hij mede, j», erbreding en verhoging i" 1 )73 zal plaatsvinden v0^ ïiciële tracé. Ook hierdoor a m aantal woningen te Hans» (est moeten verdwijnen Morgen, dinsdag 10 «rvembebj. en op Zoom 0.40 ëh 12.58, jj. eert 12 '7 Tomeuzen 11 52 ,jj. an 11.25. W.emeldinge 0.30 en (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN In het huis van bewaring te Groningen heerst sinds enige tijd een zeer gespannen situa tie. De ongeveer 75 gedetineerden zijn bijzonder verontwaardigd over zowel de gang van zaken tijdens het voorarrest als over de duur ervan. In sommige gevallen hebben gede tineerden 10 tot 11 maanden moe ten zitten voordat hun zaak dooi de rechtbank werd behandeld. De kritiek heeft geresulteerd in twee brieven aan de minister van Justi tie. In deze brieven wordt de gang van zaken in Groningen fel aange- vallen. Het gevolg ervan als reactie op de eerste brief van 5 mei was, dat vrijdag in Groningen een waar nemer van de minister met de ver dachten ging spreken. De gedeti neerden zien in een lang voorarrest een belemmering voor een korte straf. Zij menen dat het voorarrest in het arrondissement Groningen niet alleen wordt gehanteerd om direct over een verdachte te kun nen beschikken, maar in feite reeds als een soort strafmaatregel word» toegepast. De gedetineerden menen, dat dit onjuist is, omdat de schuld van de verdachte dan nog moei worden vastgesteld. De tweede brief ging vorigt week woensdag de deur uit. De aanleiding daarvan zou zijn ge weest de vrijlating van een ver dachte, die een ernstig misdrijf had gepleegd, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende. Andere ver dachten, die lichtere vermogensde lieten op hun naam hebben staan, werden wel en langer vastgehou den. Tijdens het gesprek, dat gede fineerden hadden met de waarne mer van de minister, is overeenge komen dat de verdachten per 7 da gen zullen worden geïnformeerd over de behandeling van hun grie ven. Insiders vrezen, dat de toe stand veel ernstiger is in het huis van bewaring te Groningen dan men bij Justitie wel vermoedt. Ook de gedetineerden zelf schijnen nu reeds met de overeengekomen rege ling niet gelukkig te zijn. Men vreest dat de informatie per 7 dagen er gemakkelijk toe zal lei den, dat de behandeling op de lan ge baan wordt geschoven. De gede tineerden hadden niet alleen kri tiek op de Justitie, maar ook op de Groninger advocaten. Deze zouden onderscheid maken tussen toege voegde klanten en verdachten die zelf hun advocaat betaalden. Van de zijde van de orde van advocaten is deze voorstelling van zaken met klem tegengesproken. Een zegsman zei ons echter, dat sommige advocaten inderdaad wei erg lang wachten voordat zij in contact treden met de verdachten. Dit vergroot weer de onrust ondei degenen die in het huis van bewa ring zitten. Dat dit regel zou zijn bestreed deze zegsman achter. Do minee A. Bongemaar, een van de geestelijke verzorgers in het huis van bewaring zei: „Men moet dc situatie niet onderschatten. De on tevredenheid onder de gedetineer den is groot. Op grond van wat men van plan is als men geen gehoor vindt, zou ik willen zeggen dat het ministerie deze grieven niet ernstig genoeg kan nemen. De stemming is werkelijk hoogst geladen Als er moeilijkheden losbarsten kunnen de gevolgen beslist ernstig zijn". (Van onze redactie buitenland) NEW YORK-JERUZALEM Er bestaat een goede kans, dat ondanks het verbitterde VN-debat van vorige week, de vredesbesprekingen over het Midden-Oosten weer op gang komen. De grote diplomatieke activiteite in en rond de VN (de ministers van buitenlandse zaken van Egypte en Israël hadden in het weekend contact met de VN-bemiddelaar Gunnar Jarring) hebben diplomaten de hoop gegeven, dat een hervatting van het vredesgesprek niet ver af kan zijn. Opmerkelijk was in dit verband ook de verklaring van de Israëlische mi nister van defensie, Mosje Dajan, die zonder omhaal van woorden te kennen gaf vóór hervatting van de onderhandelingen onder auspiciën van Jarring te zijn, „omdat", zo zei Dajan letterlijk, „er geen bevredigender oplossing is om tot een eind van de strijd te komen". Onze correspondent nit Jeruzalem tekent bij de belangwekkende ver klaring van Dajan het volgende aan: De vredesonderhandelingen zijn dood, lang leven de vredesonderhan delingen. Dit is de formule voor een Israëlische terugkeer naai- de conferentietafel, zoals generaal Da jan, de minister van defensie, die dit weekeind heeft voorgesteld. In een verrassende toespraak ver klaarde hij vóór nieuwe vredeson derhandelingen te zijn, omdat er geen andere manier bestond een ein de aan de oorlog te maken. Dajan gaf hiermee niet de officiële politiek weer, omdat hij sprak vóór de ka binetszitting van zondag gehouden was. Maar in het verleden is bewe zen dat wat de generaal vandaag denkt, Israël morgen doet. Dajan gaat ervan uit dat „staakt het vu ren" volgens het pi - n Rogers waar-' van de schending alle moeilijkheden heeft veroorzaakt sinds vorige week: officieel afgelopen is. Het huidige bestand is een heel andere zaak. Dit is niet door de Ame-1 JOHANNESBURG (Reuter) Minister Bakker heeft bij zijn aan komst in Johannesburg verklaard, dat de betrekkingen tussen zijn land ea Zuid-Afrika moeten worden ge handhaafd ondanks het feit, dat Ne derland het in bepaalde opzichten niet eens is met het beleid van de Zuidafrikaanse regering. Deze me ningsverschillen nemen echter niet weg, dat de twee landen in de gehele wereld vele vrienden hebben. Minister Bakker herhaalde, dat Nederland het door de Verenigde Naties afgekondigde wapenembargo tegen Zuid-Afrika in acht zal blij ven nemen. De Nederlandse bewijdsiman be tuigde zijn instemmming met het initiatief van Ivoorkust om te ko men tussen betere relaties tussen Zuid-Afrika en de negerstaten van Afrika. (Van een onzer verslaggevers) ZEVENBERGEN De 11-jarige Bart van Ooijen uilt Zevenbergen is zaterdagmiddag door een auto over reden en in het Bredase Ignatiuszie- kenhuis aan de verwondingen over leden. De jongen was vanuit een brandpad tussen huizenblokken plot seling de Stoofstraat opgelopen. DE CONFERENTIE vain de UNESCO beeft in Parijs een resolutie aangeno men die het mogelijk maakt dat de UNESCO de betrekkingen zal kun nen verbreken met internationale or ganisaties die vertegenwoordigd zijn m Zuid-Afrika, Rhodesië en de Por tugese gebieden. rikaoen geregeld en het dwingt bei de kanten tot niets anders dan het afzien van schietpartijen, aldus Da jan. Hieruit volgt dat, hoewel de ge neraal dit niet vermelde, de schen dingen van het bestand niet langer van belang zijn. Dajan benadrukte steeds weer, dat Israël nu vanuit een krachtspositie kon praten. Hiermede bevestigde Dajan dat het militaire evenwicht, dat volgens de Israëli's door de schendingen van 't bestand was gestoord, geheel of ge deeltelijk hersteld is. De generaal liet de vraag, hoe de besprekingen op gang moeten wor den gebracht, weloverwogen open. Hij liet ook doorschemeren,, dat Is rael niet de minste haast heeft. Omdat de Arabieren de bezette ge bieden toch niet met geweld terug kunnen krijgen, is het aan hen, of misschien aan de Amerikanen, om opnieuw een formule te ontwerpen om de besprekingen op gang te brengen. Dajan aanvaardde als een onvermijdelijk feit dat Israel vroeg of laat weer aan de conferentietafel moet gaan zitten. Heeft het land niet 22 jaar lang om besprekingen ge smeekt? Het zou zich nu niet kun nen veroorloven langs de lijn te blij ven staan, terwijl zelfs Egypte be sprekingen wil. Dajan was er zich ook terdege van bewust dat de Ame rikanen erop zuden staan dat, als prijs voor de meest recente injectie van miltairen en economische hulp, Israël naar de onderhandelingstafel zou terugkeren. Dajans nieuwe be nadering zal in het Israëlische ka binet zeker een meerderheid halen. BERLIJN (AFP-RTR) De Westberlijnse politie heeft gisteren de 21-jarige ziekenverpleger Ecke- hard W. uit Kreuzberg gearresteerd, die ervan wordt verdacht te hebben deelgenomen aan de aanslag in de nacht van vrijdag op zaterdag op een Russische schildwacht bij het Russische oorlogsgedenkteken in de Britse sector van Berlijn. De gewonde Russische soldaat is buiten levensgevaar. Volgens Russi sche berichten maakt hij het rede lijk. Hij is aan linkerzijde en arm gewand. Zijn, identiteit is: Iw&n Iwanawitsj Tsjerbak. In de buurt van de plaats waar de aanslag werd gepleegd, zijn anti-communistische pamfletten gevonden. Het gedenkte ken werd, enige maanden na de bezetting van Berlijn door het Sov jet-leger, tussen het puin van de stad opgericht. Enige stenen waren afkomstig van Hitiers verwoeste rijkskanselarij. PHNOM PENH (Reuter) Door het ontploffen van twee handgrana ten zijn zaterdagavond in een bio scoop in de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh 23 doden en 29 gewon den gevallen. Onder de doden zijn zes kinderen. Aanvankelijk werd aan een aan slag gedacht. De hele wijk werd afgesloten, maar later achtte de hoofdcommissaris van politie Kam Nath, het waarschijnlijker, dat de handgranaten toebehoorden aan een Cambodjaanse militair en per onge luk waren ontploft. Een militaire commissie van het Amerikaanse ministerie van defen sie heeft oud-president Jonhnson en diens minister van defensie McNa- mara geknoei ten aanzien van de oorlog in Vietnam verweten. De burgerlijke leiders hadden destijds naar het oordeel van de commissie nagelaten de oorlog uit te roepen en reservisten bij de strijd in te scha kelen. IK V ooruitzichten voor dinsdag en woens dag vastgesteld door het KNMI op zondag 18.00 uur. Onbestendig met temperaturen over dag omstreeks nor- Jnaal en in de nacht "Oven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor dins dag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min. jdnop.: 0 tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans °P een droge periode van minstens 12 nur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: tot 4. Min. temp.: 1 tot 5 graden bo en normaal. Max. temp.: omstreeks ormaal. Kans op en droge periode an minsten-s 12 uur: 50 procent, n-ans op een geheel droog etmaal20 Procent. AMSTERDAM (KNP) - De Nederlandse Evan- gelisch-lutherse kerk zal het initiatief nemen tot de voorbereiding van een internationaal oecu- i meniseh concilie, waar in zullen samenkomen vertegenwoordigers van alle kerken, die bereid zijn gezamenlijk hun identiteit „op het spel te zetten" in het stre ven naar eenwording. Dit besloot afgelopen zaterdag de vergadering van de synode der evan- gelisch-lutherse kerk (ongeveer 100.000 kerk leden) in de Amster damse Maarten Luther- kerk. De synodale commis sie van de kerk zal daartoe de diverse kerkleden benaderen. Ditzlfde voorstel werd tijdens d-e pink- sterbijeenkomst van de algemene kerkvergade ring van de Nederland se Hervormde kerk af gewezen. Op de synodevergade ring werd ook de toene mende verstrooiing van de kerkleden bespro ken. De synode sprak zich positief uit over het voorstel ver van een gemeente-centrum wo nende leden primair te adviseren, over te stap pen naar een kerk in hun woongemeente, waartoe zij zich aange trokken voelen. Voorts dient er vol gens de synode op korte termijn een tapgesprek te worden georgani seerd mt alle kerken, die in de raad van ker ken vertegenwoordigd zijn. Doel daarvan is te komen tot een fusie, een federatie of een an dere vorm van samen werking. MOSKOU (REUTER De 76- jarige Russische oud-premier Nikita S. Chroetsjev heeft een instorting gehad na zijn hartaanval van juni. Dit is zaterdag in goedingelichte kringen in Moskou vernomen. Zijn arts heeft hem verzocht weer naar het ziekenhuis te gaan waar hij na zijn hartaanval ook enige tijd is geweest. Chroetsjtsjev zou er echter de voorkeur aan hebben gegeven het weekeinde in zijn buitenhuis nabij Moskou bij zijn familie te blijven. MOLENBEERSEL (ANP) In de nacht van zaterdag op zondag hebben één of meerdere grafschen- ners huisgehouden op het kerkhof van het Belgische grensdorpje Mo- lenbeersel. Meer dan 60 houten grafkruisen werden uit de grond gerukt of om vergeworpen. Ook werden enkele grafkruizen meegenomen naar een nabijgelegen autobushalte. De Belgi sche en Nederlandse politie stellen een onderzoek in, tot dusver echter zonder resultaat. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KALLO „Stop Progil, stop Progil". Gescandeerd klonk deze kreet zaterdag in het Belgische dorp Kallo in de onmiddellijke nabijheid waarvan zoals gemeld een zwavelkoolstoffabriek van Progil is gepland. Voor de ramen van bijna alle woningen van het 2500 zielen tellende landbouw- dorp hingen affiches met de tekst: „Kallo weigert Progil". De plaatselijke jeugdvereniging „De Suikerbossies" organiseerde een demonstratieve optocht waarin de opschriften geen twijfel lieten bestaan aan het standpunt van de deelnemers ten opzichte van de Progil-affaire: „Wie zwijgt stemt toe, stop Progil", „Voor Progil helpt geen pil", „Opdat wij Kallo niet zouden verliezen, Progil pak uw biezen". In de optocht waarin voorna melijk jongeren meeliepen werd een als monster bedoelde papie ren slang (foto) meegevoerd, voorstellende het schrikbeeld Progil". Guido Hoogveld, voorzitter van de jeugdvereniging „Suikerbos sies": „We zijn vooral beducht voor de bedreiging van ons leef milieu door Progil en voor het ontploffingsgevaar. Het is gewoon niet verantwoord dat die fabriek op nog geen 500 meter van Kallo zal worden gebouwd". Een Kallonaar, zijn schietboog in foudraal op de rug, keek de optocht met sceptisch gezicht na. Toen we naar zijn mening vroe gen haalde hij de schouders op: „Wat kan de kleine man doen. De groten hebben het immers toch voor het zeggen en de kleine laten zich gemakkelijk zand in de ogen strooien". „Het kapitaal is in België de baas", zei een vrouw die even het kuisen van haar auto onder brak. „Er zal niets aan te doen zijn" en een bakkersvrouw meende: „Over twintig jaar is Kallo opgeslokt door de fabrie ken. Nou, dan gaan we verhui zen. Er wordt immers overal brood verkocht?". Intussen had de optocht het plein voor het raadhuis bereikt. Uit een geluidswagen schalde een lied waarin zinnen voorkwa men als „Van Progil, verlos ons heer, van stankfabrieken verlos ons heer, van Vlerick spaar ons heer. (Vlerick is de Belgische staatssecretaris die tegen de ves tiging van Progil geen bezwaar heeft)". Daarna werd onder tromgerof fel en gejuich de brand in het Progil-monster gestoken. VEENDAM (ANP) In de ge meente Veendam is de 33-jarige heer A. Kruize uit Leek dodelijk verongelukt. De man had een gestrande auto mobilist geholpen en stond naast zijn auto. De heer Kruize werd ge grepen door een passerende perso nenauto, kwam op de motorkap te recht, sloeg door de voorruit en was op slag dood. 55 SCHIPHOL (ANP) Edward Kennedy, de pas herkozen 38-jarige senator van Massachusetts, is gister ochtend uit New York in Neder land aangekomen om met vele ande re Amerikaanse senatoren, in Den Haag twee dagen lang de NATO- conferentie bij te wonen. Hij zal er echter niet het woord voeren of verklaringen afleggen. „Ik ben slechts gekomen om te luisteren en te leren", zo zei hij. Kennedy vertelde de pers bij zijn aankomst, dat hij blij was Den Haag terug te zien. Hij heeft er jarenlang geleden een cursus gevolgd aan de School voor Internationaal Recht. Op enkele voor de hand liggende vragen kregen de verslaggevers evenzeer voor de hand liggende ant woorden. Hij zou bij zijn besluit blijven om zich niet kandidaat te stellen voor het presidentschap. Ke nedy stelt prijs op een zetel in de senaat en voelt zich vereerd voor de vele kiezers die hem hebben ge steund, maar hij wil niet verder gaan. De uitslag van de verkiezingen in Amerika omschrijft hij als een „mixed bag" waarmee men alle kanten uit kan. Zijn democratische partij heeft een paar waardevolle sena-toren verloren, maar er zijn an deren, even waardevol gekozen. En onder hen zijn er zeker ettelijke, die Kennedy's steun zouden krijgen als zij zich voor het presidentschap kandidaat zouden stellen. APELDOORN (ANP) Een ge wezen oom, de 22-jarige uit Indone sië afkomstige R. de J. blijkt ver antwoordelijk te zijn voor de ont voering van het vijfjarige meisje Shirley Ann Lammers, donderdag in Baarn. Uit de verhoren door de Baarnse politie is gebleken dat De J„ die geestelijk niet geheel volwaardig zou zijn, geen ander motief had dan de behoefte met iemand te praten over zijn moeilijkheden. Hij koos daarvoor de 5-jarige Shirley uit die hem vanuit de familierelatie kende. Het tweetal verbleef tot de aanhou ding van De J. in diens auto. De Apeldoomse politie werd ge tipt door een wegenwachter, die het tweetal bij Hoog-Soeren had gesig naleerd. R. de J. is een broer van de man, waarmee Shirley's moeder getrouwd is geweeest. met en zonder bont Maat 36 t.m. 54 met en zonder bont Maat 40 t.m. 50 Maat 38 t.m. 54 Maat 36 t.m. 44 Elegante damesconfecfie Ginnekenstraat 153 Hoek van Coothplein Breda - Tel. 01600 3 49 65 's maandags gehele dag gesloten (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR De 54-jarige nachtwaker C. Aarts uit Breda is gisteren in een Bredaas ziekenhuis overleden aan de verwondingen, die hij zaterdagavond opliep tijdens een verkeersongeval in Etten-Leur. Hij w>as mede-passagier in de auto van H.A.C. van B. uit Zevenbergen, die een auto op rijksweg 58 in Etten-Leur geen voorrang verleende vanuit de Hoge Vaartkant. HAARLEM (ANP) De acteur Matthieu van Eijsden is gistermor gen op 74-jarige leeftijd in een zie kenhuis te Haarlem overleden. De heer Van Eijsden was daar vier dagen geledeen voor een betrekkelijk kleine operatie opgenomen. De begrafenis is donderdag 12 no vember om 13.00 uur op de begraaf plaats „Zorgvliet" te Amsterdam. MONTREAL (AFP) Een van de vermoedelijke ontvoerders en moordenaars van minister Pierre Laporte is zaterdag gearresteerd. Het is de 19-jarige student Bernard Lortie, tegen wie op 23 oktober een arrestatiebevel was uitgevaardigd. Hij zou zijn aangehouden in een woning in een westelijke wijk van Montreal. Hij was in gezelschap van een meisje, dat eveneens is gearres teerd. Zij zou een vriendin zijn van Paul Rose, die in verband met deze ontvoeringszaak ook wordt gezocht. De politie van Montreal heeft de arrestatie van Lortie nog niet willen bevestigen. LONDEN (Reuter) Twintig hippies hebben zaterdagavond David Frosts' wekelijkse show voor de Britse onafhankelijke televisie verstoord, en Frost ge noodzaakt uit te wijken naar een andere studio. De hippies bezetten tijdens de rechtstreekse uitzending, die ge woonlijk door miljoenen t.v.-kij- kers wordt gevolgd, het podium, bedolven Frost onder bloemen en bespoten hem met waterpistool tjes. Ze scholden en jouwden hem uit, waarna de uitzending werd afgebroken om later van uit een andere studio te worden voortgezet. Ze zeiden Frost (foto), dat hij zich infantiel gedroeg en begon nen „doodt de varkens" te roe pen.

de Stem | 1970 | | pagina 3