Voor Rode Kruis Zeeland werd „Schip Ahoy" succes GELA We^ VOOl vre D'66 en PPR in Zeeland willen meer ruimte in Havenschap Vlissingen Hotel Centraal in (Goes onder slopershamer VEEL AANRIJDINGEN IN HET WE EKEND n HOOFDBESTUUR ONDERSCHATTE MEDEWERKING ZEEUWSE SPORT Vals groot alarm van bank te Goes OPMERKEL Bakker in Z. Aïri Plotseling straat Jongen (11) Diefstal speelgoed in Goes Schip ramde kabel; Sluiskil ettelijke uren zonder telefoon Schade aan twee schepen bij aanvaringen Clinge Jongelui toerden rond in gestolen auto Verdachten diefstal aangehouden „De Schelde" levert ketel van 55 miljoen Uit Hansweert niemand op conditietest VPRO-Zeeland besprak problemen Zuiddorpe Eerste plaats St. Caecilia in bondsconcours Lamswaarde Wat en waar VANDAAG Films Toneel - Muziek - Dam Populair concert in Den Dullaert Hulst geslaagd Schietingen Diversen Tentoonstel lingej B. en w. Reimemf hielden hearing in Hansweert 1"! Betrekkinge handhaven" Zevenbergen overreden Boven normaal MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 (Van onze correspondent) GOES In het saunabad aan de Westwal in Goes is ingebroken. De daders vernielden het zachtboard- plafond. Er werd veel materiële schade aangericht. Er wordt echter niets vermist. Er werd eveneens in de speelgoed- en luxe-artikelenzaak van de heer G. M. Broekstra aan de Koningstraat ingebroken. Via het Vuilstraatje is men over een muurtje geklommen en van daaruit heeft men een bin nenplaatsje van dit pand kunnen bereiken. Vandaar was het gemak kelijk om via de achterdeur de win kel binnen te dringen. De dieven hebben speelgoed en luxe artikelen voor een waarde van f 700,- geslo- len. De eigenaar is niet tegen dief stal verzekerd. Er werd ook inge broken in de Ireneschoo] aan de Bergweg. Via een draairaam is men de school binnengekomen. De zen dingsbusjes werden leeggehaald. De inhoud hiervan kan niet groot ge weest zijn aangezien juist enige da gen tevoren de busjes werden leeg gemaakt. Wel werd in de school veel materiële schade aangericht. (Van omae correspondent) SLUISKIL Zaterdagavond om tien minuten voor acht ging plotse ling en zonder enige aanleiding in Sluiskil de sirene. Even later kwa men sommigen tot de ontdekking dat de telefoon gestoord was. Inter communaal bellen ging niet; alleen de abonnees aan de westelijke zijde van het kanaal konden contact met elkaar krijgen. De PTT plaatste na bij het St.-Elisabethziekenhuis een telefoonaggregaat voor de zeer drin gende gesprekken. Zondagnamiddag om kwart voor drie was de storing opgeheven. De schuldige was het sleepschip „Alberta" uit Antwerpen. Toen kapitein U. Göppels de borden „kabel" in het kanaal Gent - Ter- neuzen was gepasseerd, dacht hij het achteranker te kunnen uitgooien, maar hij vergat dat hij zich met zijn schip in een feabelzose bevond, het geen betekent dat ter plaatse meer dere kabels het kanaal kruisen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Het Belgische motorschip Laudia, groot 500 ton en geladen met lijnzaad, heeft op het kanaal door Zuid-Beveland een aan varing gehad met het Duitse motor schip Karl Ronnebaum. Hierdoor ontstond bij het Belgische schip lek kage. De Coby M. van Mullers sleep dienst uit Terneuzen heeft het schip voorlopig gerepareerd, waardoor ze de reis kon voortzetten. Later zal definitieve reparatie op de werf te Hansweert plaatsvinden. Het Nederlandse motorschip Dam- ko van'261 ton is op de Westhaven dam vastgelopen. De Kamperland van Muller uit Terneuzen heeft de boot vlot weten te trekken. Het Duitse motorschip Weser 12 liep in de namiddag op de Oostha- vendam te Hansweert. Het schip liep een scheur op en met vier pompen heeft de Kamperland van Muller uit Terneuzen het schip drij vende weten te houden. Het zal nu voor reparatie naar een werf in Werkendam worden gesleept. Boekententoonstelling Op dins dag 10 november a.s. zal er 's avonds in de hal van de St.-Bernar- dusschoos een grote boekenshow ge houden worden. Het betreft hier vooral jeugdboeken voor de leeftijd van zes tot twaalf jaar met daaraan toegevoegd de naslagwerken voor de hogere klassen. Op deze entoonstel- ling waar iedereen toegang heeft, zullen meer dan 1500 boeken te zien zijn. De bezichtiging kan plaats heb ben tussen zeven en tien uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Met de huis-aan-j huis-collecte meegerekend, maar verder nog afgezien van de bank-aktie en de gift van de Kon. Maatschappij „De Schelde" in Vlissingen, heeft Zeeland tot nu toe f 132.000 opgebracht voor de actie „Schip Ahoy". Dat alleen is al zevenduizend gulden meer dan de tevoren geraamde to taalopbrengst van Zeeland. Landelijk is nu 6.5 miljoen op de rekening van het Ne derlandse Roode Kruis bin nengekomen. Tienduizenden bedragen heeft men nog niet kunnen verwerken en exacte cijfers zijn er niet. De actie-avond ten bate van het nieuwe hospitaalschip van het Rode Kruis, de „Henry Dunant 2", was afgesloten met een toegezegd bedrag van 7,3 miljoen. Deze tot en met vorige week bijgewerkte stand werd zaterdag in de Prins van Oranje bekendgemaakt door het Rode Kruis-hoofdbestuurslid A. van Kleef, tijdens de algemene kring vergadering van het Zeeuwse Rode Kruis. Storm verwekte de opmerking van de landelijke Rode Kruis-man als zou het meeste werk en (dus) geld geleverd zijn door de inder haast alsnog extra ingezette Rode Kruisafdelingen zelf, in plaats van door de sportwereld. De Zeeuwse Rode Kruis-afdelingsvertegenwoor- digers haastten zich allen om duide lijk te maken dat in hun plaats het karwei was geklaard, dank zij de sportverenigingen. Minimaal 80 pet. soms zelfs 100 pet. is door de sport- vereningen in Zeeland bijeenge bracht, reageerde de zaal op de woorden van de heer Van Kleef, Tijdens de kringvergadering werd voorts gesproken over de oprichting van jongeren hulpdiensten van het Rode Kruis in Zeeland In enkele plaatsen in Zeeland draait een der gelijk vrijwilligerssysteem, maar het is de bedoeling dat overal, waar aan een jeugdkorps behoefte bestaat, hiervan werk gemaakt zal worden. Daarom was het landelijke Rode Kruis een vertegenwoordigster, mej. C. Zwitser, overgekomen om te ver tellen hoe in Zeeland jongerendien- sten kunnen worden begonnen. Zij maakte duidelijk, dat jongeren van- al zestig jaar kunnen worden inge zet voor; crèches in ziekenhuizen, recreatie in tehuizen, bejaardenhulp en hulp voor gehandicapten, sportso- ciëteiten voor bejaarden en gehandi capten, vakantiewerk voor deze ca tegorieën en een vrijwilligersbank met jongeren van verschillende spe cificaties, die men op aanvraag zou kunnen „lenen". Mej. Zwitser pleitte voor meer betrekken van jeugdigen in algeme ne activiteiten en het opnemen van 1 of 2 jongeren in het bestuur, als stimulans. Tijdens een discussie hierna bleek, dat men in Middelburg binnenkort wil gaan beginnen met een crèche in het ziekenhuis (met medewerking van de twee pedagogi sche academies), terwijl men voorts contact gaat opnemen met bejaar dentehuizen, om behoeften te peilen, In Goes is een bestuurslid speciaal (Van onze correspondent) MIDDELBURG - VLISSINGEN Op het parkeerterrein bij het koor kerkhof te Middelburg werd een, niet afgesloten personenauto van de heer S. C. uit Middelburg gestolen. Enkele uren later ontdekten surveil lerende agenten in Vlissingen op een parkeerplaats bij de Burgemees ter Van Woelderenlaan de gestolen auto. Bij nadere inspectie bleek de auto te zijn beschadigd en de bedrading met elkaar te zijn verbonden. In een op dit parkeerterrein staande keet van de dienst gemeentewerken bleek de kachel tot voor kort nog te zijn gestookt, terwijl de toegang tot dit verblijf was geforceerd Men had even tevoren drie jongelui zich daar zien ophouden. Later kon men in de Paul Krugerstraat aresteren de 17- jarige uit Rotterdam afkomstige W. A. V en de 17-jarige uit Schiedam afkomstige L. H. en de 19-jarige uit Schiedam afkomstige G. D. H. Zij hebben bekend de auto te hebben gestolen en een aanrijding hiermede te hebben veroorzaakt. Hierna had den zij de auto op de parkeerplaats geduwd. met de materie belast en in Vlissin gen wordt de zaak ook onderhanden genomen. Namens de afdeling Mid delburg bepleitte dr. D. van Ooyen het aanstellen van een beroeps kracht op dit gebied op kringniveau. Kringcommissaris mr. J. J. van der Weel, kondigde aan, dat in de toekomst, naar de mening van het kringbestuur en het gewestelijk commando, gezocht moet worden naar grotere rampenbestrijdingseen- heden, met behoud evenwel van de plaatselijke colonnes. Per regio zal men een grotere eenheid moeten creëren om effectiever rampen te kunnen bestrijden. Het is zelfs de bedoeling van de provincie om in de verdere toekomst, als de vaste oe ververbindingen er eenmaal zijn, te komen tot één vredesrampendienst in Zeeland. Het gewestelijke commando van het Rode Kruis in Zeeland heeft een aanzienlijk andere samenstelling ge kregen. Verscheidene leden hebben hun werkzaamheden wegens een an dere werkkring gestopt. In de ver gadering werden de nieuwe „com mando's" bekendgemaakt: Comman dant dr. C. Vinke (geneesheer-dif. van Ter, Valcke in Goes), chef-staf P. J. Hupkes) leden: mevr. M. E. Noome uit Krabbendijke, J. van der Plassche uit Oostburg (wnd.-cdt.), J. A. Viergever (Kapelle) en K. Scherphuis (M'burg). Afscheid na men twee kringbestuursleden die geruime tijd hun bijdrage aan het Rode Kruiswerk in Zeeland hebben geleverd: mevrouw H. E. M. Caspa- rie-Croon uit Hulst en de heer H. Minderhout uit Middelburg. Nieuw werden gekozen: mej. Houtman (Schouwen-Duivelandf), en de he ren P. T. Apers (O.-Z.-Vlaanderen) en D. C. Bouwense (Tholen-St. Phi- lipsland). (Van onze correspondent) RILLAND-BATH De politie v. Rilland-Bath heeft M.J.E. uit Hal steren en J. van de B. uit Bergen op Zoom aangehouden als verdachten van de diefstallen die in juni IJ. bij een aannemersbedrijf dat werk zaamheden uitvoert aan de Kreek- raiksluis in de Aosterschelde, wer den gepleegd. Na verhoord te zijn bekenden beide verdachten de dief stallen te hebben gepleegd. BLOEMENDAAL (ANP) Het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord-Holland (P.E.N.) heeft aan de n.v. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" in Vlissingen (Rijn-Schel- degroep) opdracht gegeven voor de levering van de ketelinstallatie ten behoeve van de uitbreiding van de centrale Velsen. Met de opdracht voor de ketelinstallatie is een be drag van f 50 a f 55 min. gemoeid aldus het P.E.N. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS. Tijdens een vergadering in Breskens heeft de heer J. Roodenburg, voorzitter van de fractie van D'66 in de Sta, ten van Zeeland, verklaard dat zijn fractie en die van de PPR er voorstanders van zijn om door middel van amendementen de vertegenwoordigers in het Haven schap Vlissingen meer inspraak in deze gemeenschappelijke rege ling te geven. De amendementen zullen toege zonden worden aan de andere sta tenfracties. De heer Roodenburg is van mening, dat deze fracties zonder teveel gezichtsverlies zouden kun- Van onze correspondent) HANSWEERT Negen vrijwilli gers hadden te Hansweert hun vrije zaterdagmorgen beschikbaar gesteld voor de door de gymnastiekvereni ging Sportlust georganiseerde condi tietest. Van 9 tot 12 uur werden de inwoners van Hansweert in de gele genheid gesteld een test af te leg gen, waaruit hun fysieke gesteldheid kon worden afgelezen. Men liet zich in Hansweert kennelijk weinig gele gen liggen aan het testen van de lichamelijke gesteldheid, want nie mand kwam opdagen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN „De geschiedenis sinds het ontstaan van de VPRO is eigenlijk steeds weer het schomme len op de grens van zijn bes aan. Desondanks blijven ze toch steeds bestaan want dot soort onkruid ver gaat niet". Dit zei algemeen secreta- riws van de VPRO de heer N. Immink tijdens een vergadering van het district Zeeland van de VPRO in he Strandhotel te Vlissingen. Van de 1600 in Zeeland wonende leden van deze omroep waren er acht naar deze ledenvergadering ge komen om de huidige problemen rond de VPRO te bespreken. Voor de discussies werd eerst nog met algemene stemmen de heer R. J. Waterval als voorzitter van het dis trict Zeeland herkozen. De heer Immink deelde verder nog mee dat sinds donderdag reeds meer dan 2000 leden tot de VPRO zijn oegetreden. nen terugkomen van het principebe sluit van de Provinciale Staten in te stemmen met het Havenschap. De heer Roodenburg zei dat zijn fractie wel mogelijkheden ziet in het ver binden van bepaalde voorwaarden aan een toetreden tot het Haven schap. Van de vier vertegenwoordigers van het rijk die in het bestuur van het Havenschap zitting hebben zou den, naar de mening van D'66 en PPR, er niet twee, maar zou er slechts één benoemd moeten worden door de minister van Verkeer en Waterstaat. De tweede zou door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid benoemd moeten worden met het oog op het aspect van de lucht- en waterverontreini ging. Verder zou de vertegenwoordi ging van de provincie Zeeland moe ten bestaan uit een lid van Provinci ale Staten en een van G.S. Een ander punt uit een van de amende menten stelt dat de vergaderingen waarin de uitgifte van gronden wordt behandeld voor publiek toe gankelijk zullen moeten zijn. Oud-papieractie De ophaling van het oud papier ten bate van de aan te leggen aardgasverwarming in de r.-k. kerk vain Zuiddorpe heeft tot nu toe reeds f 500 opgebracht. Deze week is een bijzondere gift ontvangen ter waarde van f 90. Deze maand zal ook oud textiel en oud ijzer worden opgehaald. (Van een onzer verslaggevers) GOES Hotel Centraal is op het ogenblik het. onderwerp van slopers activiteiten door de Goese sloopfirma C. Westdorp. Het voormalige hotel aan de Grote Markt, eens een be faamd trefpunt van vele Zeeuwen, gaat, nadat het al maandenlang heeft leeg gestaan, tegen de grond. Men zal over ruim een week een begin ma ken met de eerste voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe Raif- feisenbank, die er voor in de plaats komt. (Van onze correspondent) GOES Zaterdagmorgen te half elf ontstond groot alarm, toen bij de politie te Goes de alarmschei over ging van de Nederlandse Midden stands Bank, gevestigd aan de Van de Spiegelstraat. Direct werd bij de politie gedacht aan een bankoverval en men rukte met zoveel mogelijk mankracht uit. Toen men ter plaatse kwam was er echter niets, wat duidde op inbraak. Enkele emploé's van de bank wer den met spoed opgespoord om te zien wat er nu juist aan de hand was, terwijl de manschappen der politie bij het gebouw de bewaking bleven handhaven. Toen een der employé's was gearriveerd, bleek, dat er van vals 'alarm sprake was Het alarmsysteem is gebaseerd op seis- mografische werking. Wellicht kun nen daar door voorbij dreunende zware auto's de installatie in wer king stellen, zo wordt vermoed. Een vervolg-karweitje dus voor de in stallateurs. (Van onze correspondent) GOES-MIDDELBURG Op de Grevelingendam heeft een verkeers ongeval plaatsgevonden, waarbij drie personen werden gewond. Zij moesten worden overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierik- zee. Het ongeluk ontstond, toen de heer A.M. de C. uit Den Haag ging passeren. Uit de tegenovergestelde richting naderde een personenauto, bestuurd door J.G. uit Bolsward. De heer C. remde af kwam in de berm terecht en draaide enkele malen rond zijn as. Hierdoor kwam hij ook met J.G. uit Bolsward in aanrijding. De heer A.M. de C. en diens echtge note werden beiden gewond en de heer J.G. uit Bolsward brak enkele middenhandsbeentjes. VLISSINGEN —Op de kruising Industrieweg-Rodeweg te Vlissingen gebeurde een aanrijding tussen twee personenauto's bestuurd door H.R.K. uit Vlissingen en A.B. uit Vlissingen. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd Op de kruising Alexander Gogolj- weg-Troelstraweg botsten een perso nenauto bestuurd door mevrouw J.P. uit Den Haag en een personenauto bestuurd door J.C.K. uit Vlissingen op elkaar. Een dochter en kleinzoon van mevrouw J.P. uit Den Haag moesten per ambulance overge bracht worden naar het St.-Joseph- ziekenhuis maar konden, na behan deling naar huis. De 7-jarige R.B. uit Vlissingen is met zijn fiets terechtgekomen onder de wielen van een aanhangwagen geladen met bieten bestuurd door C.B. uit Ritthem. Het kind moest met ernstige verwondingen overge bracht worden naar het St.-Joseph- ziekenhuis in Vlissingen. Op het moment dat de eerste wagen pas seerde verloor de jongen het even wicht en viel onder het wiel van de eerste aanhangwagen. De bestuurder van de tractor remde, maar kon niet voorkomen, dat ook het eerste en tweede wiel van de tweede wagen over de jongen reed. De bestuurder van een personenauto, de heer G.J. van den H. uit Vlissingen nam de bocht in de Spuistraat te groot. Hij verloor de macht over het stuur,, en ramde een lichtmast om vervolgens een geparkeerde auto nog een duw tje te geven. SLUIS De bestuurder van een bromfiets, mejuffrouw W.M.G. kwam op het kruispunt Louisa- straat-Middenstraat te Terneuzen, in botsing met een auto, bestuurd door de Italiaan A.P. Mejuffrouw G. kwam te vallen en moest op advies van dokter Van Haelst, die de eerste hulp verleende, met een hersen schudding in het St.-Elisabethzie kenhuis worden opgenomen. Beide voertuigen liepen zware schade op. (Van onze correspondentie) LAMSWAARDE Het door de muziekvereniging Vrijheid Een dracht georganiseerde najaarsbond- concours is een groot succes gewor den. Voor deze gelegenheid had het kerkbestuur spontaan het kerkge bouw ter beschikking gesteld. Door de organiserende vereniging was in de kerk een podium opgesteld waarop de zes deelnemende gezel schappen hun nummers ten gehore brachten. Het concours werd officieel geopend door de heer Van Twaalfhoven, voorzitter van de bond van harmonie en fanfaregezelschap pen in het bisdom Breda. Van deze bond waren een aantal bestuursleden naar Lamswaarde ge komen 'onder wie mr. Reuser uit Sint-Jansteen. De prijzen en punten werden door de jury die bestond uit de heren Van Bruggen, Flipse en Van 't Woud als volgt verdeeld. Derde afdeling: fanfare St.-Antomus Lepelstraat 309 punten, eerste prijs, tweede afdeling: fanfare De Schel- dezonen Hoogerheide 274,5 punten, tweede prijs. Afdeling uitmuntend heid. fanfare Vrijheid Eendracht Lamswaarde 307 punten eerste prijs harmonie Vondel uit Breda 314 pun ten eerste prijs; harmonie Gildezo- nen Roosendaal 281 punten eerste prijs. In de superieure afdeling be haalde harmonie St.-Caecilia uit Breda voor een overvolle kerk 354,5 punt, en een eerste prijs. GOES Grand, 20 uur: De onverslaj HULST Bioscoopgebouw 20 uur: 18 j. MIDDELBURG City, 20 u.: Vreemde miniiaj OOSTBURG Ledel 20 uur: In dienst Majesteit, 14 J. TERNEUZEN Luxor 20 uur: The Westside' VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De onverslaanbaren. ANTWERPEN Rex: Zonnebloemen van Rusland, a.l. Odeon: Mijn geliefde, mijn zoon, 18 j. Astrid: Geef mij maar twee lingen, a.l. Vendome: Willie Boy, 18 j. Savoy: Die nackte Bovary, Rubens: Cromwell. a-L Amoassades: Rendez-vous t van St.-Pauli, 18 j. Capitole: The Boatniks. a.l Quellin: Woodstock, a.l. Pathe: Duivel doet al. a.l. Metro: De knokkers, 18 j. Astra: Kapitein Nemo en d( vlottende stad. a.l. 1 Studio Century: The boys oi Paul Street. GENT Majestic: De Boatniks. a.l, Royale: Assepoester, a.l. Savoy: De duivel doet al, a.l| Metro: La horse, 14 J. Capitole: De novicen, 18 J. Rex: Mash, 18 j. 4T.-N IKLAAS Scala: De vier clowns, a.L Renova: De groene woestijn- duivels, 14 j. Eden: De jonge wolven, 18] ROTTERDAM Rott. Schouwburg, 20.15 uut, „Het proces" door de Tontt Theater. ANTWERPEN Kon. Ned Schouwburg 20 tiij „Vrijdag", van Hugo Claus, Sportpaleis 15 en 20 uur: W«| Eisrevue. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20 uit Alchimist", van Ben Jonson (Van onze correspondent) HULST Het eerste populaire concert in sporthal Den Dullaert te Hulst dat door de Koninklijke Ste delijke Harmonie in samenwerking met liet buurtcomité „Dullaert" on der het motto „Met uw eigen mu ziek mee", werd gehouden kan als geslaagd worden beschouwd. De be langstelling was goed en ook de akoestiek is meegevallen. Dit laatste was belangrijk omdat de harmonie, bij gebleken geschikt heid, volgend jaar in de sporthal een groot muziekconcours zal organise ren. Het muziekfeest werd geopend door de voorzitter van de harmonie, de heer F de Vos en de secretaris van het buurtcomité, de heer J. van de Voorde. Directeur P. Heynde- rickx gaf voor elk nummer een korte uitleg Gebracht werden onder ande re een symfonietta, selecties uit het „Land van de glimlach" en My Fair Lady, mixed pickles en enige mar sen. Na de pauze volgde een optre den van de boerenkapel De Kalle- saaien. Gezien het applaus na af loop, is het programma bij de aan wezigen ten zeerste in de smaak gevallen. CLINGE J. de Vilder, 15 uur. AARDENBURG Ontmoetingskerk, 19.30 uur: „Apartheidspolitiek in Zuid l door ds Petro Marais. Opg. voor deze rubriek tel.il 7438 ot Postbus 116 in Middelt! HULST Kunsth. Van Geyt, Steenstr Expositie schilderijen van e tal Nederlandse en Belgische stenaars (t.m. 31 dec.). Daj 9—12 en 13—18 uur. Zondi sloten ROTTERDAM Rott Kunststichting, Zuidplei Expositie Sjef Henderickx, acnes, monotypes enz (t.m 1 vember) Werkd. 1017, 17 uur WESTUORPE Galerie Troutzaerte, Singel i positie schilderijen van ter (t.m 15 nov.) Di. t-m 918. zon. van 1418 uur. 1 sloten. (Van onze correspondent HANSWEERT —Vooreen zaal Thalia te Hansweert college van b. en w. van waal een hearing gehouden 1 bevolking van Hansweert. k inleiding wees burgemeesM Pijl Hogeweg er op, dat er r zijde van Rijkswaterstaat 1 bestaan tot verbreding van 1 naai door Zuid-Beveland aan Iijke zijde. Dit impliceert, dal1 noeg geheel Hansweert Oost kaart zal verdwijnen. De burgemeester wees er0'1, thans reeds een plan Har West in behandeling is geof hoogstwaarschijnlijk begin inzage zal liggen. Dit plan j het gedeelte Bomdijk-M*1 broersweg-Zeedijk Ten aanz® het vestigen van bedrijven f' kels wees hij op het tót oude dorp Hansweert als ecow centrum dienst zou gaan doen. Naar aanleiding van vragf; de inwoners van Hansweert t' zien van het op hoogte brenf de Scheldedijk op Deltah"0 Hansweert deelde hij mede. verbreding en verhoging in 1973 zal plaatsvinden volge officiële tracé. Ook hierdoorj] een aantal woningen te Ha' West moeten verdwijnen Morgen, dinsdag 10 bfveniW j gen op Zoom 0.40 èh 12-jj"J weert 12Terneuzen 1152 gen 11.25. W.emeldinge 0.30 en (Van een onzer versla GRONINGEN In he bewaring te Groningen h enige tijd een zeer gespai tie. De ongeveer 75 ged zijn bijzonder verontwaa. zowel de gang van zaken voorarrest als over de di In sommige gevallen heb tineerden 10 tot 11 maar ten zitten voordat hun de rechtbank werd beha kritiek heeft geresulteert brieven aan de minister tie. In deze brieven word van zaken in Groningen (Van on NEW YORK-JERU2 dat ondanks het verbis vredesbesprekingen ot komen. De grote diplomatieke van buitenlandse zaken v contact met de VN-bemid de hoop gegeven, dat een af kan zijn. Opmerkelijk was in dit vd nister van defensie, Mosje D gaf vóór hervatting van de te zijn, „omdat", zo zei Daj, om tot een eind van de stri, JOHANNESBURG (Reul Minister Bakker heeft bij z komst in Johannesburg v< dat de betrekkingen tussen i en Zuid-Afrika moeten wor handhaaf d ondanks het feit, derland het in bepaalde o niet eens is met het beleid Zuidafrikaanse regering. Di ningsverschillen nemen ech weg, dat de twee landen gehele wereld vele vrienden Minister Bakker herhaal Nederland het door de V Naties afgekondigde wapen tegen Zuid-Afrika in acht ven nemen. De Nederlandse bewijc tuigde zijn instemmming initiatief van Ivoorkust om men tussen hetere relatief Zuid-Afrika en de negerst; Afrika. (Van een onzer verslagge^ ZEVENBERGEN De Bart van Ooijen uit Zevenlij zaterdagmiddag door een au reden en in het Bredase Ign» kenhuis aan de verwonding! leden. De jongen was var brandpad tussen huizenblok)! seling de Stoofstraat opgelof DE CONFERENTIE vaal de I heeft in Parijs een resolutie men die het mogelijk maiaki UNESCO de betrekkingen nen verbretoen met internajtk ganisaities die vertegenwoom in Zuid-Afrika, Rhodesië en tugese gebieden. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag vastgesteld door het KNMI op zondag 18.00 uur. Onbestendig met temperaturen over dag omstreeks nor maal en in de nacht boven normaal. Weersvooruitzichten in c middeld over Nederland. V dag: Aantal uren zon: 0 to temp.; 0 tot 4 graden boven Max. temp.: omstreeks norm °P een droge periode van mi uur: 60 procent. Kans op ec droog etmaal: 30 procent, Voor woensdag: Aantal i tot 4. Min. temp.: 1 tot 5 gi ven normaal. Max. temp.: c normaal. Kans op en droge van minstens 12 uur: 50 Kans op een geheel droog e Procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2