Zeeuwse irdappelefl Gidsenwerk in Goes floreert na 25 jaar nog steeds GOES MOET LICHTSTAD WORDEN JAART Bewoners Nieuwland tegen nieuw bestemmingsplan Hoofdverdachten in skyridersaffaire voor de rechtbank ZEEUWSE BESTRIJDERS VAN TBC SLECHT BEHUISD NINGEN IJK, Ria Janssens: Geen leidstersprobleem maar wel is de bodem van de kas te zien BUITENLANDSE KAAS!! Voorzitter Goese Middenstand Centrale: .-P. MND. LD f 3900.- ISAU 13.760- VR 2.125,- van eijkelenbu verkoopster ampzalig jlaarvergaderiiig lames KVO Is-Heèrenhoek Jubileum bestuurslid Rcdffeisenbank Jacht Cetonia had panne aan schroefas Verdachten roof overval Goes hebhen bekend „Adriana" nog steeds vast Voor gezellige avondjes Zelfbediening VAN DER HEIJDEN N.V. Eigentijd entijds Geldzorgen 's-Gra venpolder Eis van 2 mntl. voor inbraak en autodiefstal papier uw pen Op de vrouw Markten GEMEENTE GOES ZOEKT TOLKEN ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 EVENBERGEN ar Dordrecht, ',rs echt 2 wastafels iden met ng 53.300,- (o.a. voor hypo- iat bij oplevering 0,- zijn de lasten e dokumentatiemw ie. in ons informatie- .o. Chevron-benzine- osten. lR 2.484,- Imers en luxe afwerking. rosten. 40-1630Sy OTBS6-S663 04192-29 31-r indiensttreding gevraagd 16 jaar. afonische afspraak tel. 3397! j THUIS BREDA met 18 cent - thuisbezorg1! iTELADRESSEN: Oldebarneveldstraat 6 Tramsingel 76, Breda n 01600-47159. OTS MONSTER. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Arnekwestie tussen het gemeentebestuur van Mid delburg en de inwoners van Nieuw land behoort nog steeds niet tot het verleden. Heeft indertijd het college van Ge deputeerde Staten van Zeeland de goedkeuring van het raadsbesluit om het Arne-zijkanaal als vuilnisput te [bestemmen onthouden, thans heeft iet gemeentebestuur voor het om- ïbreven gebied een nieuw bestem- ïingsplan vastgesteld. De wijkvere- iging Niewland heeft hiertegen neer een bezwaarschrift, met af- ichrift aan Gedeputeerde Staten, het bestuur van de gemeente igediend. Zij merken daarbij op, it de bewoners van Nieuwland op l-6-'70 bezwaren aangevoerd heb- m tegen de aanvraag van de ge- leente om een hinderwet vergun- ling voor het inrichten van het Ar- ie-zijkanaal en de aangrenzende landbouwgrond tot vuilnisstortplaats. Uit naam van deze 408 Nieuwlan- lers, verklaart het bestuur van de ijkvereniging hierbij ook be- aar te maken tegen het ter visie legde ontwerp bestemmingsplan. hun bezwaarschrift voeren de iwoners hierbij als redenen aan: [Uit de ter visie gelegde stukken dijkt onvoldoende dat namens bur gmeester en wethouders van Mid- lelburg een onderzoek zou zijn in- lesteld naar de natuurlijke gegevens in de economische uitvoerbaarheid an het onderhavige plan, zoals is 'ereist volgens artikel 7 van het lesluit ruimtelijke ordening. Aangezien het plan spreekt van storten van slakken van de vuil- :branding, stelt het bestuur van wijkvereniging vast, dat een [verbrandingsinstallatie voor ddelburg alleen en zelfs voor ge- Walcheren niet verantwoord is. een hoeveelheid afval van 30.000 per jaar liggen de kosten van 'erwerking nog op f 30,00 per ton. *:t is bekend, dat vuilafvoer door iddel van een contract met de n.v. 'uilafvoer Maatschappij V.A.M. be- angrijk minder zal kosten. Omdat iok de gemeente Vlissingen deze rijze van vuilafvoer overweegt, ijkt in het kader van de dubbel- (Van onze correspondente) I's-HEERENHOEK In het gebouw 4e Jeugdhoeve" hebben de dames an de KVO haar jaarlijkse verga- lering gehouden. De opkonst van de eden was zeer groot. De presidente, aevrouw C. van 't Westeinde-Goen- e opende, de avond met gebed en leette de heer R. Visser, directeur ran het Zeeuwse Consultatiebureau joor Alcoholisme, die een verhande- ing over verdovende middelen zou 'ouden, speciaal welkom. Het jaar- 'erslag van de secretsresse mé- touw C. Rijk-de Winter werd 'oedgekeurd. Mevrouw Rijk, die och als secretaresse niet meer kies bar stelde, trad af. Met 42 stemmen jrerd als secretaresse mevrouw D. prhoeven-de Jonge gekozen. He presidente bood de aftredende tcretaresse voor het vele werk dat I gedurende zes jaren voor de rereniging had verricht namens de 'den een fraai geschenk aan. In rjn verhandelingen haalde de heer rsser de drugs aan, met als eerste e stimulerende middelen, zoals cof- orne, cocaïne, nicotine (tabak), am- -temine en wekamine, ook wel ..speed" genoemd, ae daaraan verbonden gevaren. tweede punt waren de rustge- ™e "liddelen, die gevaarlijk zijn ,l "e psychische en fysieke li- pamelijke afhankelijkheid. Ernsti- LJj6 ?en blijven niet uit door uf er,mg combinering met an- 'lerri middelen, zoals alcohol. De aovende middelen zoals opium, lne' codeïne en heroïne, die het ij, ar van een lichamelijke, geeste- i en sociale aftakeling teweeg ,renSen. werden vervolgens lp m'ia ^an de roes verwekken- ipt e'ennoemde de heer Visser gebruik van alcohol, «im. kwamen de bewustzijnsver- ,™de middelen, ook wel „soft idLi„genoemd' aan de orde. Deze renoc^n'i°'a' marihuana en hasjiesj, resjf e Sevaren van angst, de le. en ackterdocht met zich me- (ebrniv voornaain punt was ook het "'«hylamWM t?D (Lyserginezuur- ildtriT e deer Visser ver- aur noriLeÜn dronkaard ongeveer 24 )v«matS ?e{t,om te bekomen van 3SD «.ij drankgebruik, doch een Wen Jker heeft hiervoor 3 a 4 !eer Viss^'nnl011810"6^ Sprak de 'ingsknn^ over de ontwen- Wg-Eehni't" genezing van een ^idgde^ik3e[otw2aa--isde leeftijd stad-gedachte deze oplossing de meeste juiste, zo stelden de bewo ners. Omdat op de plaats van het Arne-zijkanaal vroeger een zeearm is geweest, zal continu moeten wor den gepompt om de eigenlijke stort plaats droog te houden van het voortdurende opwellende water. In de praktijk is het niet mogelijk gebleken om steriel vuil, niet steriel vuil en de afval van Chemische fabrieken gescheiden te houden. Het wei-water zal dus in verontreinigde toestand in het Arne-kanaal worden gepompt. Er is weinig fantasie voor nodig om de gevolgen hiervan voor de waterkwaliteit van niet alleen het Arne-kanaal maar ook van het kanaal door Walcheren te kunnen voorspellen. Er zijn stoffen denk baar, die door onachtzaamheid hier gestort, zelfs in zeer kleine hoeveel heden desastreuze gevolgen zouden kunnen hebben voor het genoemde water, en zelfs voor het Veerse Meer. Praktijkvoorbeelden hiervan zijn genoegzaam bekend, b.v. de en- dosulfanvergiftiging van de Rijn. Het voorgaande maakt het kanaal geheel ongeschikt als stortplaats. Tenslotte mogen wij hier verwijzen naar een gedegen artikel van Ir. T. Teeuwen in de Essobron van 1970, waarin wordt aangetoond, dat alleen voldoende hoog gelegen terreinen in van vuil".- Aldus formuleer aanmerking komen voor het storten van vuil".- Aldus formuleerde de verontruste bewoners van de wijk vereniging Nieuwland hun bezwaar schrift aan het gemeentebestuur. (Van onze correspondent) NIEUW- EN SINT JOOSLAND Op donderdag 12 november 1970 is de heer C. A. Polderdijk 40 jaar als bestuurslid, waarvan 32 jaar als voor zitter, verbonden aan de Coöp. Raif- feisenbank „Arnemuiden en Nieuw en Sint Joosland. In verband met dit jubileum is er gelegenheid de heer Polderdijk te feliciteren tijdens een receptie, die gehouden zal worden op genoemde datum van 16.00 - 18.00 uur in café „De Nieuwe Hoop" aan de Veerstraat te Nieuw- en Sint Joos land. Op politiek terrein is de heer Pol derdijk geen onbekende in Nieuw land. Hij is jarenlang tot de herinde ling toe, lid van de voormalige ge meenteraad van Nieuwland geweest. Voor de tweede wereldoorlog ook wethouder als vertegenwoordiger van de partij Gemeentebelang (WD). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN H t zee acht „Cetonia" van de familie Van Slob be heeft na een oponthoud van drie weken in Calais de reis naar Au stralië voortgezet. De schroefas van het schip was achteruit gelopen. Het mankement is in Calais verholpen. Het jacht vertrok enkele weken ge leden uit Br skens. (Van onze correspondent) GOES De verdachten van de roofoverval, die in Goes werd ge pleegd op de 30-jarige uit Zierikzee afkomstige J. J. van A., waarbij deze van f 1600.- werd beroofd, hebben bekend. Het zijn de 19- jarige uit Kruiningen afkomstige W. J. S., die reeds dezelfde nacht in de Lange Vorst te Goes in de kraag werd gegrepen en de later gearres teerde A. de K. uit Kruiningen en de 20-jarige P. H. R. uit Wissenker- ke. Ze zullen voor de officier van justitie te Middelburg worden voor geleid. (Van onze correspondent) STAVENISSE Het donderdaga vond in de Witte Tonnenvleij ter hoogte van Stavenisse omhooggeva ren Nederlandse motorschip Adria ns, geladen met bieten, is nog niet geborgen. Alvorens men hiertoe overgaat, wordt eerst een gedeelte van de lading in een ander schip overgeladen. Daarmee is belast de N.V. Muller uit Terneuzen, die dit met een kraantje zal verzorgen. Zo dra een en ander is gerealiseerd zal geprobeerd worden met enkele bo ten van Muller het schip vlot te trekken (Van onze correspondent) GOES. Op initiatief van ka pelaan Greitema gingen 25 jaar geleden zeven oudere Goese meis jes uit de Maria Magdalenapa- rochie optreden als leidsters van zeventig kersverse gidsen van de pasopgerichte St. Bernadette- groep. In een oude bouwvallige barak van het slopersbedrijf C. Westdorp aan de Van der Goes- kade begon men met allerlei zeer gebrekkige hulpmiddelen aan het Gidsenwerk. Deze primitieve be huizing inspireerde aalmoezenier Greitema tot nieuwe initiatieven en hierdoor kon in 1947 een nieuw eigen huis in gebruik worden ge nomen aan de Zuidvlietstraat. Dit huis deed dienst tot 1967, toen het vervangen moest worden door een nieuwe behuizing. Er werd gestart met drie gidsen kringen, waar later nog een pionier- stersgroep bijkwam. In 1961 ging men met kabouters van start. Mo menteel telt de groep 20 gidsen en 30 kabouters. Dit aantal blijft vrij wel constant. Deze vijftig meisjes worden geleid door in totaal negen leidsters. Iedere week komen ze op haar kringavonden en zijn dan bezig met het houden van een speurtocht, handenarbeid of andere creatieve bezigheden. De motor van deze groep is de 25- jarige Ria Janssens, die in het dage lijkse leven praktijkdocente verple ging is. In 1969 nam zij het roer over va. Guido Miep Rijk, die jaren lang deze functie vervulde, maar door haar huwelijk uit Gops moest vertrekken. CAMEMBERT, ronde doos 2,20 CAMEMBERT, halve maan 1,45 BRIE, punten 1,20 CARRé PLEURIS 1,95 PONT L'éVEQUE 1,95 ALPEN BLUE 0,95 GRAPE, punt 2,50 BOURSIN klein 1,15 natuur groot 1,95 BOURSIN klein 1,15 CHèVRE COEUR 1,20 ROCHEFORT, punt 2,05 BULLANT SAVARIN 3,15 HERVE 1,60 PARMESAN, gemalen 0,55 BRIE ST. PAULIN EMMENTHALER GRUYèRE per 100 gram 0,96 per 100 gram GOURMANDISE 0,98 0,69 ROCHEFORT 0,98 RAHM KaSE 0,98 GORGONZOLA 1,60 0,80 1,02 GENTSESTRAAT HULST Groepsleidster Ria is van mening dat het Gidsenwerk nog wel dege lijk in de huidige tijd past, mits men het steeds weer aanpast aan de ontwikkelingen in de maatschappij. De tijd van knopenleggen en uitge breide ceremonies is voorbij, maar de doelstelling is hetzelfde gebleven, nl. het bijbrengen van gemeen schapszin bij de meisjes door mid del van het verkennen. Volgens Ria Janssens onderschei den de gidsen zich vooral hierin van andere vormen van jeugdwerk. Na tuurlijk kan zij het vele werk niet alleen af. Ze prijst zich daarom gelukkig dat ze geen leidsterspro bleem kent. Samen met nog acht collega's runt zij de hele groep en voordat er activiteiten ontwikkeld worden, wordt alles eerst grondig doorgesproken. Ria Janssens, spil van de Goese gidsen en kabouters. maanden durende ziekbed heeft Ria Janssens een jubileumviering opge zet die er zijn mag. Er is een feestavond geweest voor de ouders en donateurs en de oud-leidsters en aalmoezeniers komen nog bijeen in De Veste Zelf kan ze er op dokters advies niet bij zijn, maar ze zal zeer zeker wel gemist worden. Volgens haar ziet de toekomst er voor de gidsgroep goed uit. Ondanks de vele concurrentie van sportclubs danszalen en andere vormen van vrije tijdsbesteding gelooft ze er heilig in dat de groep nog lang zal blijven bestaan. En als dat inder daad het geval is, zal dat vooral aan haar te danken zijn. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De vechtpartij en tussen Sky-Riders en Ambone zen die in juni tijdens de kermis- week de gemoederen in Vlissingen ernstig hadden verhit werden van morgen voor de rechtbank te Mid delburg behandeld. Op de eerste plaats stond daar de aanvoerder van de Sky-Riders W.J.C. uit Souburg en een ander kopstuk W.M.M. uit Vlissingen. De eerste had de recher cheur van politie M. Leijendekkers met een mes bedreigd toen deze probeerde de vechtenden te schei den. Deze raakte na een afweerpo- ging, aan de rechterhand gewond. De aanvoerder had ook A.J.B. uit Vlissingen die niet tot de vaste club van Sky-Riders behoorde in het strijdgewoel een paar lelijke klap pen gegeven. Een messteek gericht op de borst- streek, wist B. af te weren waar door het gelukkig bij een licht letsel bleef. Tevens had C. ook nog de agent A. de Vos met een fietsketting en een mes bedreigd. Tijdens de rechtzitting was er van de strijdlust niet veel meer over. De beide jon gens verkeerden nu zelfs op vrije voeten. Geweld viel van hun kant ook niet meer te verwachten, zeiden ze. De eerste getuige, rechercheur Leijendekkers was niet rancuneus enverklaarde dat de klappen, ge- Geen leidstersproblemen dus, maar wel zware geldzorgen. „Ik zie de bodem van de kas goed", zegt leideter Ria En dat is goed te be grijpen als ze opmerkt dat de meis jes zelf f 1,75 contributie per maand betalen en de helft daarvan nog moet worden afgedragen aan het centrale hoofdkwartier1 in Den Bosch. Ook de donaties vormen geen vetpot, want de meesten betalen twee kwartjes. Die van f 2,50 en meer zijn een zeldzaamheid. De con tributie moet dus eigenlijk omhoog, maar de leidsters zijn bang dat er dan meisjes afgaan omdat het te duur wordt. Herhaalde pogingen bij het gemeentebestuur om subsidie te krijgen hebben tot nu toe geen re sultaat gehad. D<e afdracht aan Den Boscli zit Ria Janssens toch niet lekker. Haar grootste grief tegen de centrale or ganisatie is, dat het contact gering is en dan nog maar in één richting, nl. van Zeeland naar Brabant. Dat laatste blijkt vooral uit het feit dal zij een brief ontvingen met de beste wensen en felicitaties t.g.v. het jubileum en de mededeling dat men met aanwezig kon zijn vanwe ge de afstand. „Maar ze vergeten dat wij voor het voglen van een cursus wel drie keer een weekeinde naar Vught moeten en de reiskosten daarvoor ook nog zelf moeten beta len". Ondanks de moeilijke financiële positie laat men het zilveren jubi leum toch niet voorbijgaan zonder activiteiten. Vanaf het nu ai twee (Van een onzer verslaggevers) GOES Uit het jaarverslag van de drie Zeeuwse tbc-bestrijdingsorga- nisaties (Middelburg, Goes en Ter- neuzen) blijkt, dat overal het aantal patiënten even groot was als in het voorgaande jaar (1968). In Goes werd in 1969 een aantal van 35 tbc-gevallen gemeld (inclu sief de latent actieve tuberculosege- vallen de tuberculine-omslagen), in Terneuzen was dit getal 31. en in Middelburg telde men er evenveel. Het jaarverslag van het Goese consultatiebureau meldt dertig ge vallen van actieve tbc. 'Het bureau was in het afgelopen jaar betrokken bij de opsporing van een zestiental patiënten met gezwelziekten en bij een nog grotere groep van c.a.r a - patiënten. Van de actieve tbc-geval len waren er 6 gezonden door een huisarts, 5 door een specialist. 1 door bevolkingsonderzoek, 1 door onder- wijskeuring, 2 opgeroepenen door het consultatiebureau, 9 via een periodiek c.b.-onderzoek aan ,het licht geko men, 1 uit eigen beweging gekomen en 5 „door anderen" gestuurd In Terneuzen waren 12 patiënten door een specialist, 2 door bevol kingsonderzoek, 1 door militaire in stanties, 2 door een ob-oproep en 1 door een periodiek cb-onderzoek ont dekt. Is Middelburg was een patiënt door een huisarts gezonden, 12 door een specialist, 1 door militaire in stanties, 2 door een cb-oproep en evenveel door een periodiek cb-on derzoek aan de dag gekomen. Het Middelburgse eb meldt dat het aantal van 13 tuberculine-omslagen hoog is en dat nader onderzoek ver eist is .Door het bestuur van dit dis trictsbureau werd onlangs een on derhoud aangevraagd met b. en w van Middelburg om de huisvestings situatie nader onder ogen te zien en te zoeken naar alternatieve oplossin gen, nu het door de gemeente opge stelde plan voor een medisch cen trum aan het Hofplein door het rijk werd afgekeurd. Het district Terneuzen meldt, dat het consultatiebureau in Hulst nog altijd te klein is en da barak in Oost burg in de laatste fase van bewoon baarheid verkeert. Nu vorig jaar het sanatorium De Klokkenberg als op vang van de Zeeuwseb-Vlaamse pa tiënten uitviel, vraag het Terneuzen- se districtsbestuur zich af wanneer het gesprek over andere mogelijkhe den op gang komt. Damcompetitie De uitslagen van de onderlinge damcompetitie van de damvereniging 's-Gravenpolder lui den als volgt: G. BlomJ. Veerhoek 20, W. NeelsE. Wiskerke 11, M. Nijsse—M. Boogert 2—0, D. L. Huis- soonChr. vain Overbeeke 11, J. BlomA. v. Overbeeke 29, J. Veer hoekM. Quakkelaar 11, Jac op 't HofM. Boogert 20, M. P. Versluis G. Blom 02, A. QuakelaarA. Krijger 1—1, J. Schout—W. Neels 20, M. NijsseE. Wiskerke 02, D. L. HuissoonM. P. Versluis 02 Jeugdafdeling: C. Polderman—A. de Witte 20, R. NijsseJ. Zandee 11, C. PoldermanR. Nijsse I1. vallen in het vuur van de strijd, wellicht van beide kanten niet zo gemeend waren. Agent de Vos had zich duidelijk wel bedreigd gevoeld, maar ook hij vond het nogal moei lijk zich nog eens in de situatie, zoals die in de kermisweek lag, te verplaatsen. Het was de presi dent van de rechtbank, mr. P. van Empel ook niet helemaal duidelijk hoe het slachtoffer Bakx in het strijdgewoel terecht was gekomen en hoe hij nu aan de messteek in de rug kwam. Zou het geen rondvlie gend mes kunnen zijn geweest? vroeg de rechter zich af. De officier van justitie, mr. J. Blok zag het allemaal niet zo zonnig. Hij achtte alle ten laste gelegde feiten bewe zen. „De gehanteerde wapens waren wel degelijk gevaarlijk geweest. De uiteindelijke afloop had veel ernsti ger kunnen zijn. Er hadden even goed doden kunnen vallen", requi- reerde hij. Nu had slechts èèn agent een hersenschudding opgelopen en raakte een ander gewond. Er was wel degelijk een acuut gevaarlijke situatie ootstaam, onid hij. Zijn eis luidde tien weken gevangenisstraf, waarvan acht weken voorwaardelijk met aftrek van de 14 dagen, die zij in iorarres-t hadden gezeten. Plus een proeftijd van twee jaar en ver beurdverklaring vain de fietskettin- gen en de messen. Mr. W.K. Diele- man, de man, die de uiteindelijke verzoening tot stand heeft gebracht, pleitte de straf te verkorten, omdat er nu slechts twee man terecht ston den, terwijl 100 jongelui bij de vechtpartij betrokken waren ge weest. Een zware straf zou de vrede misschien toch weer een geduchte klap kunnen geven, dacht hij. De rechtbank doet op 20 november uit spraak. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De officier van justitie van de rechtbank te Middel burg, mr. J. Kolkert, eiste tijdens zijn requisitoir tegen de broers J. J. M. en W. M. uit Middelburg en twee vrienden, N. E. II. uit Nistelrode en D. H. uit Leerdam zes maanden ge vangenisstraf voor de eerstgenoem- den. De jongelui hadden in de nacht van 18 op 19 augustus in een con sumptietent in Vlissingen en '11 club huis van de tennisvereniging DOS in gebroken. Daarna hadden zij een au to gestolen. Tijdens een ritje met die gestolen auto, waarbij tien jongelui in de Volkswagen gepakt werden, raakte de auto defect. Terwijl een hulpvaar dige automobilist probeerde het de fect te verhelpen gingen ze er met de auto van de man vandoor. De eis tegen de eerste twee luidde zes maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en begeleiding door de Zeeuwse re classering. De zaak van N. E. H. werd verwezen naar de rechter-commis- saris omdat de jongeman verslaafd bleek aan hard-drugs. De zaak van D. H. werd voor onbepaalde tijd aan gehouden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het ligt in de bedoe ling dat de gemeente Goes, de middenstand van Groot-Goes en het bedrijfsleven binnenkort een adviescommissie gaan samenstel len, die door een raadsbesluit bij gemeenteverordening rechts kracht zal krijgen en zodoende aan de middenstand en het be drijfsleven inspraak in het ge meentebeleid zal geven. Hiernaar wordt al jaren gestreefd. Hoewel de commissie nog niet is ingesteld, heeft de Goese Midden stand Centrale, die tijdens haar de- cembervergadering met de midden standorganisaties van de buitenker nen een voordracht gaat opmaken voor de vertegenwoordiging in die commissie, nu al plannen die dooi de commissie kunnen worden behan deld. Zo zou Goes, in plaats van „fruitstad" (tijdens het tot vorig jaar traditionele fruitcorso), nu voortaan „lichtstad" moeten worden. „De adviescommissie zal moeten wodren gehoord als er problemen zijn, welke dan ook, die de belangen van de middenstand en bedrijfsleven raken", aldus GMC-voorzitter A. L. Kampman. „Wethouder Lindenbergh heeft zich al bereid verklaard, om voorzitter van de commissie te wor den. Het is niet zo, zoals uit bepaalde bronnen naar voren komt, dat het een vrijblijvende „contactcommissie" gaat worden. De gemeente zal ver plicht zijn om bepaalde vraagstuk ken, die ons raken, in die commissie aan de orde te stellen". De heer Kampman zegt te hopen, dat nog aanstaande zomer Goes „lichtstad" zal zijn. „Het moet niet zomaar een lampje hier en daar wor den, maar het moet zo zijn, dat je al op de Sloedam zegt: „Wat is daar aan de hand?" Vele punten in de stad zullen extra feestelijk verlicht moe ten worden. Er zal veel met schijn werpers gewerkt moeten worden en er zullen lichtfonteinen in de wallen moeten komen. De gemeente heeft in principe me dewerking aan een nieuw evenement dat het fruitcorso moet vervangen toegezegd. „Het fruitcorso heeft een grote lacune achtergelaten", zegt de heer Kampman. „Er kwamen hier al tijd wel twintig- a dertigduizend mensen op één dag. Het gaat erom dat hier weer een project komt, waarvoor de mensen uit de rest van ons land naar Goes komen. Zoiets als de Efteling of zo. We zullen het plan binnenkort aan de gemeente aanbie den en als ze het in principe accepte ren, kunnen we het gaan uitwerken". „De middenstand zal dan 25 a 30.000 gulden op tafel leggen, de geld reserve van het fruitcorso (ca. f 30.000) zal ook ingezet kunnen wor den en de geemente heeft een gelijk waardig bedrag toegezegd. Dan heb ben wel al ongeveer een ton. We heb ben ook andere ideeën overwogen, maar die waren niet haalbaar in ver band met grond (bestemmingsplan- nenproblemen) en exploitatie". Wel zal ons nieuwe plan misschien gecombineerd kunnen worden met liet plan van burgemeester Hüber, namelijk voor een .Aquarium", een project dat het water-element van Zeeland moet manifesteren in bij voorbeeld een miniatuur-Delta, een waterorgel en lichtfonteinen. Ook zouden wij nog steeds graag een speeltuin en een kinderboerderij zien", aldus de GMC-voorzitter, In het stuk van Annelies van den Tol in uw krant van 31 oktober, getiteld „In de Man Vrouw-Maat schappij alles fifty-fifty" is niet dui delijk naar voren gekomen dat de actie Op de vrouw af, georganiseerd wordt door Dolle Mina en Man- Vrouw-Maatschappij samen en niet alleen door de laatste. Het stuk geeft hierover een verkeerde in druk. Bovendien komt de zin „Niet als luidruchtige Dolle Mina's die de blote buiken volschrijven met leu zen die de praktijk toch niet halen" geheel voor rekening van Annelies van den Tol. Mariken Troostheide zelf Dolle Mina en MVM en Anneke van Baalen-MVM, maar getrouwd met een van de oprichters van Dolle Mina zouden dit nooit gezegd hebben, omdat zij de werkwijze van Dolle Mina, met blote buiken en al, zeer eftectiei vinden. Zij hebben alleen uitgelegd dat er ook andere dingen moeten gebeuren, en dat MVM zich daarop richt. De actie op de vrouw af heeft een algemeen karakter. Iedereen die het met de actiepunten eens is kam aan de voorbereiding meedoen. Ie dereen die over de actiepunten wil komen praten is op 9 en 10 novem ber van harte welkom. De adressen van de actiecentra zullen o.m. in het VARA-programma van 9 november half acht 's avonds worden bekend gemaakt. Namens Op de vrouw af. AMSTERDAM, ANNEKE VAN BAALEN. GOES, 6 nov. Druiven I 225, II 142198. Mispels 56. Groenten: per stuk: kropsla I 13—18, II 13—16, Cl 4.207, knolselderij met groen 8 17, bloemkool 4 st. per kr. 3781, 6 st. per kr. 3670, 8 st. per kr. 26 40, afw. 1622 en D, per bos: pe terselie 1620, per kg: aardappelen bonken 16, grote 12, tomaten All 110, Bil 119, CII 66—69, witlof A 123— 167, B 89163, afw. 5360, spruiten B 5660, dubb. pr.bonen IIX 155 166, groene sav.kool 1017, afw. 10, wittekool 1514, afw. 67, rodekool 1416, boerenkool 812, andijvie 716. prei 3440, spinazie 3234, veldsla II 25—129. TERNEUZEN, 6 nov. Per 100 stuks: sla I 714, per stuk: bloem kool All 69—117, B 81—101, BII 54 73, afw. 1656, CII 34, groene komkommers 36—46, knolselderij 4 19, per bos: selderij 7, per kg: andij vie 17„—29, boerenkool 1518, prei 3543, sav.kool 1828, rodekool 5.5, Deense wittekool 2123, spinazie 42 45, spruiten 3571, uien 1921, witlof A 33—123, All 128—129, B 115—122, BII 101—120, afw. 15—75. tomaten All 4446, peren: Jonathan II 70 16—19, 65 12.80—15, Br. Hardy I 70 30—31, 65 27—28, St. Remy H 75 34, 70 38, 65 25—36, 60 31, 50 19, Do- yenné du Cornice I 70 55, II 80 51 53, 70 29—60, 65 51—57, 60 23—51, 50 51, appelen: Cox's Orange P. 1 80 40 48, 75 40—48, 70 40—49, 65 18.40 40, 60 2240, Golden Delicious II 85 15.90, 80 16—23, 75 15.90, 70 15.90, I 80 21, 75 25—29, 70 23—27, 65 20. KAPELLE-BIEZELINGE en OMG., 6 november Kroetappelen wit 11701190, tomaten per krat van 6 kg IA 502—518, IB 563, IC 373, IBB 381, ICC doordraai IIA 260—266, IIB 300, IIC doordraai; Appelen: Cox's Orange Pippin: 180 42, 175 39—48, 170 v8—47, 165 34— 39, 160 29—32, 1175 30—39, 1170 32—36, 1165 32—37, 1160 28—30; Golden Delicious: 185 21, 180 24 25, 175 25—29, 170 25—28, 165 18— 20, 1185 16, 1180 19—23, 1175 18— 22, 1170 16—21, 1165 12—18, 1160 12; Glorie van Holland: 1180 12, 1170 15—18; Jonathan; 180 16, 175 22—26, 170 27, 165 23, 160 15, 1180 13, 1175 13—16, 1170 13—19, 1165 915, 1160 9; Goudreinette: 85 38—42, 175 43—46, 165 30—33, 1185 36, 1175 40, 1165 24—27, Illgrof 14— 23, rood: 185 44—48, 175 42—51, 165 29, Illgrof: 20; Zoete Ermgaard: 170 86—87, 165 70—76, 160 60—71, 155 49—54, 1160 61, 1155 56, IID 15—24, val 21—23; Spencer: 180 33, 170 37, 160 20; Zoete rode Ribbeling: 1170 47, 1165 23—27; Tuinzoet: 160 58; Peren: Doyenne du Cornice: 180 51, 175 51—55, 170 54, 165 48, 1175 45, 1170 5155; Saint Rémy: 180 30, 170 34, 160 26, 1170 30, 1160 26, IID 1160; Gieser Wildeman: 165 8184, 160 71—73, 155 65, 150 45—48, 1165 73—79, 1160 67, 1155 53—61, 1130 4245, IID 1225; Comtesse de Pa ris: 170 17, 160 14; Pondspeer: 1175 12.70—15, 1165 15; Mispels: I 37—48, II 11—35. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Burgemeester F. G. A. Huber uit Goes heeft in Samenspel, liet blad voor de gemeente Goes, een oproep geplaatst voor tolken. Die tol ken zij]] nodig, omdat er steeds meer buitenlanders te werk worden ge steld, nu de industrialisering in Zee land toeneemt. „Het is bekend", aldus burgemees ter Huber, „dat er in Zeeland reeds groepen Joegoslaven, Italianen en Spanjaarden werkzaam zijn. Het is zeer jvel mogelijk, dat in de naaste toekomst ook Turken, Grieken en Marokkanen naar Zeeland zullen ko men. Deze buitenlandse werknemers vragen onze bijzondere zorg. Om het een en ander tot zijn recht te doen komen zullen er mensen moeten zijn die de taal van de werknemers spre ken en verstaan". Men vraagt dege nen, die als tolk willen fungeren, zich op te geven bij het katholiek maatschappelijk centrum, Van der Spiegelstraat 17 te Goes.

de Stem | 1970 | | pagina 7