inus van Cadzand beste bij eken wedstrijd in Ternenzen O Verwisselbare mesjes yanRemington. „Prinses Irene" bevrijd van zware verdamper BENDER 'SLUITING KINDERBOEKENWEEK Dit oude scheeHdee is nu het allernieuwste scheeHdee. PZEM-debat lijkt onver mijdelijk bij behandeling van provincie begroting ÏNDEN REACTIES )ERDEN „KLEINTJES" Së M entoonstelling ver Suriname jaarden Terneuzen xken naar film Ver reddingswezen PRIJZEN Middelburg STOMME PIANO ZEGE SCHUITEMA IN STRIJD OM DAMTITEL Competitie Zeeuwscli- Vlaams Schu Iters verbond Philippine Dichter Jan Elburg maandag in radioprogramma Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater Beroepingen Ernstig gewond 4 Te koop grote sortering en stacaravans, ook met apart* slaapkamers. Kunnen ook gwf nanclerd worden. Car.bS," Slaakweg Heinkenszand. tpi 01106-1659. DONDERDAG 5 NOVEMBER 1970 Te koop salonwagen, 12.20 m, breed 2.60 m. W* llng: twee slaapkamers, keu ken, douche met w.c. woonkamer. CaravanbediiJ! I Slaakweg Heinkenszand. 'r., 01106-1659. Aei- Caravancentrum Vertol Bergstr. 9, Zegge (bij Roosen daal), tel. 01650-36600, hSt voor u staan; Roller tourcara vans model 1971 vanaf f 29< Bungalow en Wonderland caravans met een en ttep. i slaapkamers vanaf f 5990,-. t>J va voortenten in div. uitvoT ringen, 1001 art. voor Zeu* bouw en reparatie. Div. ge. bruikte caravans. Dageljfo. J ook weekends geopend. Iedere f woensdagavond speciale eara j vanshow. Denkt u om de BTfo j en prijsverhoging per 1 jan? 1 Belcrumgarage vraagt steefli 1 gebruikte caravans te kc Min Kanstraat 16-20, Bri Tel. 01600-39900. In de verwarmde showroom van V en S., Bovenstraat 53 Hoeven nu nog enige denum.' 1 stratle Adria caravans 1970 en 1 tenten tegen speciale winter. prijzen Tel 01659-457 Caravancentrum „De Smokkel- 1 hoek" heeft zojuist binnenge- kregen tourcaravan, IGLD met 1 voortent, 3,50 mtr lang, moet 3 iets opgeknapt worden f 1350. Kapelle-Biezelinge, tel. 01202. 1623. Huisdieren Alle soorten grote honden ge- vraagd voor erfbewaking. C. f .d. Maden, Molenstr. 18, Kruis, land, tel. 497. T.k. nest langharige teckels 9 weken oud met stamboom, moeder black en tan. S. a' Graver, Koning Gustaaf Adolstr. 1, Lage-Zwaluwe. jks (ADVERTENTIE) Gladder, zachter en vlotter scheren met de Lektro Blades van de nieuwe Remingtons. Mesjes die zö scherp zijn dat ze verwisseld moeten worden. 1 of 2 keer per jaar. Uw winkelier heeft ze. Ook voor uw oude Remington Seiectric. In sets van 2 mesjes voor 5,95 of 3 mesjes voor 7,95. RE AAI NGTON^spefrv RAMD (Van onze correspondente) TERNEUZEN - In de prins Wil- °,ïan Oranjeschool, aan de Leeu- ltR.® Terneuzen werd een ten- 'steumg over Suriname gehouden. leerlingen van de zesde klas raen veel tekeningen over dit Semaakt. In de tentoongestelde ^arbeidsproducten was duide- ce invloed merkbaar, dat de 'kf?eiS ,weken tijdens de aard- .j, es aan Suriname extra algeschonken is. De Sticusa Amsterdam voorzag de school deze gelegenheid van veel ma- daaronder dia's, foto's en ssvoorwerpen uit Suriname. dsn onze correspondente. TERNEUZEN Tijdens de Misdag in Schakel gehouden in"?'6 mor®en voor de bejaarden craeuzen, werd het reddings- (li ii ^^riand en daarbuiten De stichting Open Bejaar- wiltle in deze tijd van het !va aandacbt vestigen op dit aarl'ike en menslievende werk. 'M v' G Wittpen uit Amster- ltt e'd tijdens deze morgen een a""e'i'ng over het reddingswe- Waarna een uitgebreid en zeer filmprogramma volgde. 6'en. Sramma bestond uit twee ijd 'aan v,„efer?Tte, gedeelte was ge- rezen w Nederlandse reddings- de w™5.,rrd. de «lm ..Hulp an (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - OOSTBURG - SLUISKIL De stalen verdamper, die dinsdag op de veerboot Prinses Irene aan iiet schuiven ging en van een vrachtwagen op een andere vrachtwagen terecht kwam, is niet meer bruikbaar. Het 22 ton wegende gevaarte, dat door de firma Pieret en Zn. uit Oostburg vervoerd werd naar de Nederlandse Stikstof Maat schappij in Sluiskil, was tijdens de zware storm onderweg van Vlissin- gen naar Breskens op de wagen van de firma Fieret-Dekker, eveneens uit Oostburg, terecht gekomen met het gevolg dat de laadbak van deze getroffen auto zwaar beschadigd raakte. De kolos zelf was ernstig bescha digd en kon pas gisteren na drie uur durende inspanning van de firma Twist uit Dordrecht op de vracht wagen, waarop hij hoorde, worden teruggelegd. De firma Stoof uit Breda, die in deze contreien meestal wordt inge schakeld voor soortgelijke takelwer ken, bleek niet tijdig beschikbaar te kunnen zijn. Daarom heeft men de firma Twist ingeschakeld. Om ne gen uur gistermorgen begon men met het karwei en om twaalf uur had men het geklaard. Om twee uur reden de wagens weer van boord en was de Prinses Irene weer klaar voor de vaart. Het schip zelf heeft geen averij opgelopen. De firma Fieret (internationaal vervoersbedrijf) had de stalen ver damper uit Duitsland meegebracht om af te leveren bij de NSM in Sluiskil. Het gevaarte moet nu terug naar de fabriek. De Fieret-wagen reed de kolos gistermiddag na weer beladen te zijn, naar de werf van De Schelde in Vlissingen. Het blijkt dat het al de tweede nieuw te bouwen fabriek in Sluiskil, die waterstof uit aardgas moet ma ken, en in april, mei van het vol gend jaar gereed moet zijn, is op de fabriek van De Schelde gereed ge maakt voor de lange terugreis. De verdamper komt uit de veer boot De Prinses Irene. (Van een onzer verslaggevers) TERNErZEN Negenhonderd kinderen, de kleinsten vergezeld door vader of moe der, verdrongen zich gistermiddag voor de ingang van het Zuidland Theater te Ter neuzen. Om half drie begon na melijk de eerste goochelvoorstel- ling voor de jeugd, georganiseerd door het kinderboekenweekcomi té. De toeloop bleek groter dan het organiserend comité had verwacht. Het Zuidland Theater biedt plaats aan 480 personen, zodat ruim 400 kinderen op de tweede voorstelling, die om kwart over vier begon, wa ren aangewezen. Tot grote verwon dering van de heer A. Janszen, ex ploitant van het Zuidland Theater, bleek geen der leden van het comité aanwezig te zijn, zodat hij ten einde raad, al koppen tellend, de kinderen om half drie maar binnen liet. „Waarom", zo zei de heer Janszen, „werkt men niet met kaarten. Dat voorkomt teleurstellingen en maakt selectie wat gemakkelijker. De kleinsten de eerste voorstelling, de groten naar de tweede voorstelling". Een tegenvaller was het ook voor de leerkrachten van de lagere scho len uit Biervliet, Zaamslag en Sluis kil, die met hun klassen ook tot kwart over vier moesten wachten voor zij naar binnen konden. De heer Verwers, lid van het organise rend comité, had deze grote toeloop niet verwacht. Toch was hij tevre den en zei zeer zeker volgend jaar, zij het onder een straffere organisa tie, zich weer te willen inzetten voor het organiseren van een teken wedstrijd en kindermiddag voor de jeugd. De voorstelling zelf, verzorgd door de nep Chinezen Nass Sy Ball en Bah My Hap, was een groot succes. De kinderen genoten en zongen zo hard zij konden mee. De diverse goocheltrucs oogstten bewonderend applaus. Bij het begin van de twee de voorstelling reikte drs. R. Barbé, wethouder van Terneuzen, de prij zen uit die gewonnen konden wor den in de tekenwedstrijd die was georganiseerd voor de leerlingen van de lagere scholen van Groot- Terneuzen (4000 kinderen). (ADVERTENTIE) De tekeningen waren beoordeeld door een docent van het instituut voor kunstzinnige vorming in Ter neuzen. De eerste prijs (f 50,-) ging naar Tinus van Cadsand te Sas van Gent. De tweede prijs (f 25,-) werd gewonnen door Bianca Reyners uit Terneuzen, Jan de Putter uit Sluis kil, Christien Rombout uit Sluiskil, Brigitte de Maat uit Terneuzen, Paula Hermans uit Biervliet. De derde prijs (f 10,-) was voor Jan Kerskens uit Sluiskil, Sonja de Meyer uit Biervliet, Stef van Harn te Sluiskil, Dominique Michielsen uit Terneuzen en Frans van de He mel uit Terneuzen. FOTO BOVEN: De tekening die de eerste prijs behaalde in de door de openbare bi bliotheek in Terneuzen gehouden wedstrijd. BUSREIS PZEM Op zaterdag 14 november a.s. gaat de Personeels vereniging der P.Z.E.M. met speciale bussen naar Antwerpen voor een bezoek aan de Wiener Eisrevue in het Sportpaleis. Dit bezoek is 's- avonds, en 's middags is volop gele genheid om in de stad te winkelen. Langs de route zijn overal stopplaat sen, zodat ook het personeel in de provincie gelegenheid heeft om in te stappen. 't Lijkt vreemd voor adviseurs in klank, maar soms adviseren wij pia no's die voor stommetje spelen: we bedoelen piano's die door gebruik van het derde pedaal vrijwel geluid loos spelen. Op deze wijze hebben wij al heel wat flatneuroses genezen, burenruzies voorkomen en de studie van menig adspirant concertpianist gered. Waarmee wij maar willen zég gen dat U .- zelfs voor een stom advies - beter naar Bender kunt gaanl deskundig in klank Breda, van Coothplein 12 - tel. 30164 Amsterdam - Arnhem - Leiden - Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) In de tweede ronde om de per soonlijke damtitels zegevierde Schuitema over Louwerse. Een slecht debuut van de Yersekenaar. Voor Schuitema echter, die na ge ruime tijd niet aan wedstrijden heeft deelgenomen, een stimulans om door te gaan. Blaas uit Melisker- ke boekte zijn tweede overwinning. In de eerste klas is slechts nog één speler zonder verliespunten. Hollestelle behaalde het maximum aantal punten en het typeert de geringe krachtverhoudingen in deze groep dat na twee partijen al bijna iedereen één of meer verliespunten heeft. Bij de jeugd is de situatie nog onoverzichtelijk aangezien diverse partijen nog moeten worden inge haald. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklas: v. RijswijkKrijger 2 0, Schunselaar - Heydra 11, Trap man - Boon 02, Wiskerke - Blaas 02, Allaart - Baayens 20, Schui tema - Louwerse 20, Boon - de Vlieger 02. Ie klas: Hollestelle - Waterman 20, Zegers - Koppejan 02, v. Soelen - Huigens 11, Wa terman - Houmes 20, de Wild - Hollestelle 02, Wouters - Folmer 02, Bronke - Flipse 11. Jeugd: Nieuwenhuize - Heuker 20, Ver ton - De Boer 02, Filius - Droo- gers 11, Francke - Dekker 11, Jansen - v. Drunen 02. (Van onze correspondent) AXEL Voor de competitie van het Zeeuwsch-Vlaams Schuttersver- bond kwamen in café Ekkebus te Groede de schuttersvereniging Het Gulden Schot uit Axel en „Groede" tege:. elkaar uit. Axel won deze wedstrijd met 39 punten verschil. De vijf beste schutters van elke vereniging tellen mee voor de uits lag van de wedstrijd. Deze zijn voor Groede: 1 A. Buyze 168 pnt. 2 R. Merrelaar 166 pnt. 3 J. Faas 164 pnt. 4 A. Ekkebus 163 pnt. 5 H. Merre laar 162 pnt. Totaal 823 pnt. Voor Axel: 1 W. Wikkerink 174 pnt. 2 A. Houx 174 pnt. 3 Joh. Provo 173 pnt. 4 J. Sol 171 pnt. 5 C. Vasseur 170 pnt. Collecte De vorige week in Philippine huis-aan-huis gehouden collecte ten bate van het geestelijk gehandicapte kind, heeft f 298,05 opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Bij de n.v. PZEM te Middelburg en op de di verse vestigingen van de Zeeuw se energiemaatschappij in de pro vincie vormden onze publikaties van gisteren, over het heengaan van mevrouw J. J. Stikkelorum als secretaresse van de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland, na tussenkomst van de Hoechst- en PZEM-directies, het gesprek van de dag. Ook in politieke kringen in Zee land werd de kwestie, zo kort na de aandeelhoudersvergadering van de n.v. PZEM (een overheids n.v.) openhaar geworden, als een opval lend precedent beschouwd. Het ogenblik waarop de statenleden Don en Stenvert hun vragen aan het Zeeuwse college van GS over deze zaak hebben gesteld, achtte men in het vooruitzicht van de komende begrotingsbehandeling juist gekozen, Een debat bij de begrotingsbehan deling, tegen half december a.s., lijkt onvermijdelijk, zelfs als GS (waartoe zij reglementair verplicht zijn) binnen nu en een maand een uitvoerig antwoord op de vragen van de heren Don en Stenvert zul len geven. Overigens komt de PZEM in de ruim 400 vragen die de Staten in verband met de begroting aan GS stellen, eveneens herhaalde malen aan de orde. De publikatie van de vragen en antwoorden van GS daar op, zal nog wel enige tijd vergen, mede als gevolg van de onvolledige bezetting van het college op dit moment, wegens ziekte van de heer Hoek, die opnieuw in het ziekenhuis is opgenomen. Het is enkele jaren geleden, dat de PZEM-beleidsvoering in de Sta ten van Zeeland onderwerp van dis cussie heeft uitgemaakt. Dat ge schiedde destijds ook op initiatief van een van de PvdA-statenleden, met name de heer Keuning, die de kwestie van de honorering van PZEM-directeur en diens autonome positie aan de orde stelde. De dis cussie bleef destijds zeer beperkt. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM De provincie Zee land heeft veel dichters geïnspireerd onder meer P. C. Boutens, J. C. Scha- gen en Hans Warren. Het tijdschrift Maatstaf gaf onlangs een dubbel nummer uit, gewijd aan Zeeland. In dit nummer viel een bijdrage op van Jan C. Elburg. Ook op een avond van de kringen Metafoor en de Haagse Kunstkring sprak hij over zijn her inneringen aan Zeeland. De NCRV was er aanwezig om radioopnamen te maken die in het programma Voorrang, maandagavond 9 november om 22.45 te beluisteren zijn. Elburg stamt uit een groep literatoren rond het tijdschrift Het woord, van na de oorlog. Hij wordt gerekend tot de groep van de zogenaamde vijftigers. maal tijdens de rit van de fabriek in Bert gearaaict, een filmt Dusseldorp naar Sluiskil is dat het """n Lra met tekst van apparaat averij heeft opgelopen. Tij dens het transport per trein, had het toestel namelijk al beschadigingen opgelopen. De Nederlandse Stikstof maatschappij in Sluiskil heeft de verdamper gisteren op de veerboot onderzocht en besloten hem terug te sturen naar de fabriek. De kolos, die bestemd is voor de Wodan gedraaid, een filmt Dusseldorp naar Sluiskil is dat het Haaristra met tekst van «te In het tweede ge- reddimf aandacht gevestigd '"i tl ?ezen buiten Neder- line k bN IJslaMl. De film hceld iU 0trabjarg" gaf een evaren moeilijkheden en hebben"** de redders te Films MIDDELBURG City, 20 uur: Finian's rainbow, a.l. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Meesters in de misdaad, 14 j. ANTWERPEN Rex: Zonnebloemen van Rusland. Ode on: Mijn geliefde, mijn zoon, 18 j. Astrid: De lummels van de eerste rij, a.l. Venttome: Willy Boy, 18 j. Savoy- Die nackte Bovary, 18 j. Rubens: Cromwell, a.l. Ambassades: Rendez-vous hotel van Sankt Pauli, 18 j. Capitole: De Boatniks. Quellin: Woodstock, 14 j. Pathe. Duivel doet al, 14 j. Metro- De knokkers, 18 j- Astra: Kapitein Nemo en de vlottende stad. Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Schouwburg, 20 uur: Ballet National du Senegal. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Het Christelijk Mannenkoor Rotter- dam o.l.v. Bernard Verboom. Hofplein-Theater, 20.15 uur: „Nee schat, nu niet", door de Theater Produktie Combinatie- ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur. „Vrijdag" van Hugo Claus. Sportpaleis, 20 uur: Wiener Eisrevue. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De Alchimist" van Ben Jonson. Schietingen GROENENDIJK E. Marcus, 13.30 uur: Voor bejaarden. Diversen Opg- voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg, HULST Kunsth. Van Geyt, Steenstraat 20: Expositie schilderijen van een 30- tal Nederlandse en Belgische kun stenaars (t.m. 31 dec.). Dag. van 9—12 en 13—18 uur. Zondags ge sloten. ROTTERDAM Rott. Kunststichting, Zuidplein.: Expositie Sjef Henderickx, gou aches, monotypes enz. (t.m. 23 no vember). Werkd. 1017, zond. 12— 17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45: Ex positie schilderijen van Ger Latas- ter (t.m. 15 nov.). Di. tm. zat. van 9—18, zon. van 14—18 uur. Ma. ge sloten. Morgen, vrijdag 6 november. Bergen op Zoom, 8.14 en 20.50 uur; Hansweert, 7.21 en 20.06 uur; Terneuzen, 6.51 en 19.37 uur; Vlissingen, 6.25 en 19.08 uur; Wemeldinge, 8.04 en 20.40 uur. (Van onze adverteerders) VERLICHTINGSARTIKELEN- SPECIAALZAAK HULST Zaterdag opent firma De Lichthoek uit Axel, een nieuiw filiaal in de Korte Nieuwstraait 15 te Hulst. Het hoofdfiliaal is sinds 4 sep tember 1970 gevestigd in de Passage te Axel. Met deze nieuwe vestiging te Hulst hoopt De Lichthoek een nog betere service te kunnen verlenen aan de vele klanten uit Hulst en omliggen de plaatsen. De firma heeft een gro te collectie van verlichtingsartike len, waar iedereen zijn gading kan, vinden. Ook zijn alle soorten lam- pefcapp en, van giroot tot klein, los verkrijgbaar. De klant krijgt bij elke aankoop een kassabon, waarop bij inlevering nog eens vijf procent kor ting wordt verleend. STADSHERBERG Vrijdaga vond geven de heer en mevrouw E. van Glansbeek-Tieleman door mid del van een receptie gelegenheid kennis met hen te maken als nieuwe eigenaars van de Stadsherberg. De receptie begint om 19.30 uur. SUPERMARKT Vandaag opent de firma Mattheeuws uit Sas van Gent zijn vierde supermarkt. De supermarkt komt in Sluiskil en wel aan de Spoorstraat. 's-GRAVENHAGE Christelijk gereformeerde kerken. Beroepen te Enschede W.P. op den Velde te Zie- rikzee. Vrije Evangelische gemeenten. Bedankt voor Winschoten H. v.d. Bij te Nieuwvliet. (Van onze correspondent) EEDE Woensdagmiddag kwa men twee personenauto's met elkaar in botsing op de kruising Venpan- straat-Brieversweg te Eede. De bot sing ontstond doordat een Belgische bestuurder, E. de M. geen voorrang verleende aan R.P.M. uit Eede. De Belgische wagen kwam ongeveer 15 meter van de plaats van het ongeluk op zijn kop in de berm terecht, nadat hij eerst nog een benzinepomp had meegesleurd. Ook de wagen van M. kwam vele meters verder te recht. De heer M. werd vrij ernstig gewond naar het zoekenhuis te Oostburg gebracht.

de Stem | 1970 | | pagina 5