een Tweede brug verandert het silhouet van Middelburg Rode Kruis nam afscheid van J. Reuser Kruiningen heeft behoefte aan crèche w Mosselbedrijven willen Turkse gastarbeiders werven VERKEERSTECHNISCHE MISLUKKING VAN EIGENTIJDSE BRUGGENBOUW VOOR HET „MOSSE CONCLUSIE ENQUêTE VAN LEERLINGEN KRUININGSE LANDBOUWHUISHOLDSCHOOL Zware vracht schoof in veerboot van auto af aluminium rookgasafvoer handelmaatschappij BREDA G.M. beproeft wankelmotor Betonmolen onder stroom op terrein Péchiney: man bewusteloos Rommelmarkt ten bate 1 van Goese wandelclub Schieting op liggende wip te Oudelande HEARING OVER TOEKOMST HA NS WEERT Wachtlijst van 150 demente bejaarden in Zeeland Conditietest voor inwoners Hansweert Stichting „Op de vrouw af" voert acties in Middelburg en Goes Bromfietser gewond in Koudekerke Schade bij aanrijding GENERALE K. i.p.v. N. Milieuverontreiniging Na j aarsexpositie in Wemeldinge Markten 6 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1970 7 is. Geen geling van 8a 9%. nodig, ;n adres en 1 beter. 30-20.30 en wandbepla- tvoerder de heer 310. iteerd e "de 1 tiviteit 8 u een m it een a siwer- trek- archi- ingen tbreï- j liever nd en sreist iring ïrdi- ivie- i be- uts- ■ling. Voor it de ook (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Sinds zondag I j! vertoont de Zeeuwse hoofd- I aan degenen die de stad uit I oostelgke richting naderen, een volkomen nieuw silhouet. Naast eeuwenoude, markante heirken- 1 ningspunten in de „skyline" van I Middelburg verscheen daar nu 1 het reusachtige, als een zerk oprij- I zende wegdek van de openstaan- 1 de tweede kanaalbrug een op haalbrug, de grootste van Neder land die tussen de leuningen een breedte van 19 meter heeft. In december zal de brug voor het wegverkeer worden opengesteld. Wanneer de nieuwe brug een- d in gebruik wordt genomen, I zal men van kilometers afstand I kunnen zien wanneer de brug I voor de scheepvaart geopend is, 1 omdat het brugdek zich dan tot I ver boven de omringende bebou- I wing verheft. J De oude draaibrug bij het Middel- I bui-gse station, bekend geworden als 1,1e brug der zuchten", blijft in func- I tie. De brugwachters van de twee- I de kanaalbrug zullen door middel I yan tv-monitors het scheepvaartver- r bij de twee bruggen kunnen overzien. Een groot nadeel zal blijven be staan: de nieuwe brug heeft een I doorvaarthoogte van slechts enkele decimeters. Zelfs de inzittenden van 1 een kano of roeiboot zullen zich diep moeten bukken om zonder builen on der de nieuwe brug door te komen. Dit betekent, dat de tweede kanaal drug voor nagenoeg elk vaartuig I "Pen moet, evenals dat bij de oude 1 draaibrug het geval was. Dat de „klep" van de nieuwe brug sneller open en dicht kan gaan, waardoor de wachttijden voor het wegverkeer korter zullen worden, is maar nauwelijks een troost als men beseft dat de hoofdrijbanen over de tweede kanaalbrug uitmonden op een spoorwegovergang. Als monument, dat de verkeerstechnische misluk king van deze eigentijdse bruggen bouw onderstreept, verrijzen nu al portalen, waaraan straks de ver keerslichten zullen worden vastge maakt. Niettemin: de Middelburgers, die vaak getergd werden door de lange wachttijden bij hun oude kanaalbrug zijn dankbaar voor de aanwinst, die zij nog juist voor Kerstmis zullen kunnen gebruiken. De tweede ka naalbrug zal een groot verkeersaan bod te verwerken krijgen. Zij gaat de voornaamste schakel vormen in het wegverkeer tussen de rijksweg en het Sloegebied en een groot deel van Walcheren. Er is bijna twee jaar aan de nieu we brug gebouwd, maar pas sinds vorige week zijn de vorderingen zichtbaar spectaculair. Middelburg krijgt van tijd tot tijd een nieuw silhouet, namelijk dan, als de tweede kanaalbrug voor het scheepvaartverkeer openstaat. (Van' onze correspondent) VLISSINGEN Op het terrein van Péchiney aan de Sloehaven is een betonmolen op onverklaarbare wijze onder stroom komen te staan toen hij verplaatst werd. De heer Lj van G. uit Vlissingen kreeg hierdoor een dusdanige stroomstoot dat hij het bewustzijn verloor en voor observa tie per ambulance diende te worden overgebracht naar het St.-Jozefzie- kenhuis. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De veerboot Prinses Irene van de Provinciale Sloombootdienst die de dienst on derhoudt tussen Vlissingen en Bres- kens is vrijdagmiddag uit de vaart, genomen. Tijdens zware storm ging de lading van een vrachtauto. Be staande uit een stalen verdamper,] gewicht 32 ton, afkomstig uit Duits land, aan het schuiven en kwam op een andere vrachtwagen terecht. De veerpont werd na overleg te Vlis singen afgemeerd. Na het half uur was de veerpont Prinses Beatrix gereed om de dienst over te nemen. Vannacht zullen experts zich bui gen over het probleem het gevaarte weer van het schip af te krijgen. In heel Vlissingen en wijde omgeving is geen dergelijke hefinstallatie te vinden. Dit verklaarde de heer Adriaansen, inspecteur nautische dienst van de Provinciale Stoom- bootdienst. Op het ogenblik wordt met de firma Stoof uit Breda, speci alisten op dit gebied, onderhandeld (Van onze correspondent) GOES De Goese wandelsport- Ivereniging De Zeeuwen organiseert 1 °P zaterdagmiddagen 14 en 21 I november een grote rommel- en I boekenmarkt in het winkelcentrum I De Brussel aan de Beukenstraat. De 1 «ten hiervan komen ten goede aan I de kas van de vereniging. Voorwer pen en boeken die men ter beschik- wil stellen, kunnen worden be- Jd op Frambozenstraat 58 en W. I Zelleweg 51 te Goes. I Van onze correspondent) OUDELANDE De handboogso- oeteit „Edele-Handboog" gaf een Mueting op de liggen de wip bij de J- F. de Rijke. Van 14 vereni- ien waren 49 schutters opgeko- 0- De uitslag is als volgt. Hoofd- lel: C. Westdorp van Eensgezind- d uit 's-Heerenhoek. 1ste zijvo- If J1*' J°osse van Juliana uit Oude- fflde, 2de zijvogel: W. Voet van I u\Us ult Eemkeinszand, lste bo- I v! F' v- Loenhout van Jacoba '"Beieren uit Goes. 2de bovenkal: voet van Vios uit 's-Heerenhoek, onderkal: Jae. Westveer van !wi nc^boog uit Oudelande. 2de I «erkal: A. v. Loo van Doel naar I ,06er uit Wolphaartsdijk, bij loting, 1 klep: C. D. Raas van Vooruit- I mei Uit Kwa<lendamme. 2de klep: nil -ni .v' Bot> van Doei naar Hoger Wolphaartsdijk, 3de klep. Leo de damm Van VD.L.M. uit Kwaden- vonTÏ' De vliegende vogelprijs was h„2 Voet van Vios uit 's-Heeren- de heer M, Mol van Edele- kv: g UU Oudelande. De meeste I«iiüe V0Se's had E. Vermeers van n Oudelande, 4 vogels. [kia<Lvere!1'§c'e sociëteiten van Ou- ,i, e hielden Koningschieting op hnn- Sende W1P- Voor Edele-Hand- van ^erd de ^eer C. Lous, keizer N oZ1Jrn- verenig'ng en de heer W. Lieren, koning voor 1970-'71. ie" h verenigmg Juliana was het wen Helmstrijd die koning bonm voor. dit seizoen, en de hand de h 1iiging „Ons-Genoegen" zag den 6 n B' v' Kreeke koning w scbipti„ ze herein mogen op de hng van de Keizers en Konin- ivorfli ?e Bonc|. die te Ovezande gehouden op 14 november „am V'el verdedigen en proberen de wen.,te worden voor 1970 op 6 "ggende wip. (Van onze correspondent) ST.-JAN STEEN In een feeste lijke bijeenkomst werd door het be stuur van het Rode Kruis, afdeling St.-Jansteen en omstreken, te weten Clinge, Nieuw Namen, Zuiddorpe, Koewacht, Overslag en Heikant, af scheid genomen van de voorzitter, oud-burgemeester van St.-Jansteen, mr. J. Reuser, die na deze functie dertien jaar te hebben bekleed, we gens zijn benoeming als burgemees ter van Sevenum de streek zal ver laten. Burgemeester Reuser, die na zijn beëdiging te Sevenum nog net op tijd op de afscheidsbijeenkomst aan wezig was, werd op de eerste" plaats harte ijk dankgezegd voor zijn vele activiteiten verricht voor de afde ling, door de vice-voorzitter de heer P. Apers. Deze memoreerde het werk voor het Jeugd Rode Kruis, de collectes, de bloedtransfusiedienst en de ledenwerving, en hield een klei ne bespiegeling over het ontstaan van de afdeling St.-Jansteen en om streken. In verband met de herindeling dei gemeenten zal er nu ook een reorga nisatie plaats moeten vinden in het Rode Kruis. De afdeling St.-Jan steen. Clinge, Nieuw-Namen en Hei kant worden afdeling Hulst. En Koewacht, Overslag en Zuiddorpe worden afdeling Axel. Het was daarom niet alleen een afscheid van de voorzitter, maar tegens van de afdeling in haar huidige vorm. Dhr. Apers zei het een groot verlies te vinden dat de heer Reuser weggaat, want da: hij een Rode-Kruis-man in hart en nieren was Denkend aan zijn vele contacten met het Jeugd- Rode Kruis en zorg voor de invali den. onder andere voor de invalide wagens, en als blijvend aandenken bood hij daarom de heer Reuser een boekenbon aan De heer Apers nam van deze gele genheid gebruik ook de heer C de Maat. secretaris van de afdeling, op deze bijeenkomst hartelijk te dan ken voor zijn grote sociale bewogen heid en zijn vele werk, en hij bood ook hem een waardebon aan De, beide dames Reuser en De Maat werden met' een bloemenhulde be dacht voor de vele avonden dat zij hun man voor dit werk moesten missen. Daarna sprak namens het hoofdbestuur en het knngbestuur de heer Constandse die mede-oprichter was van de afdeling in 1954, en hij bood de voorzitter en de secretaris voor de wijze waarop zij hun taak vervuld hebben een zilveren legpen ning aan met inscriptie ten afscheid van de afdeling St.-Jansteen aan de heer Reuser en De Maat. (Van onze correspondent) IIAN WEERT Vrijdagavond om acht uur zullen B. en W. van Reimerswaal in het dorpshuis Kaj Munk een hearing houden voor de bevolking van Hansweert. Aan de hand van kaarten zal de bevolking kennis nemen van wat B. en W. voor Hansweert in de toe komst zien. Tevens zal men in de ge legenheid gesteld worden vragen te stellen. (ADVERTENTIE) ginnekenweg 60, breda, tel.: 40896-45481 (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM In Zeeland be staat een wachtlijst van ongeveer 150 geestelijk gestoorden die op korte termijn in een inrichting op genomen zouden moeten worden. Dit was een van de resultaten van een onderzoek van KRO's Brandpunt naar de tekorten aan bedden voor demente bejaarden in Nederland. In heel Nederland bestaat volgens het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid een tekort van 7500 bedden voor geestelijk gestoor de bejaarden. De oorzaken voor dit tekort moeten, volgens Brandpunt, gezocht worden in een nijpend te kort aan verplegend personeel en in een jarenlange onderschatting van het probleem van de demente be jaarden. Brandpunt maakte de reportage naar aanleiding van een „noodkreet" van de Rotterdamse wethouder De Vos van welzijnszaken. In Rotter dam is 10% van de beschikbare bedden niet bezet door een enorm tekort aan verplegend personeel. (Van onze correspondent) HANSWEERT De gymnastiek vereniging Sportlust stelt de inwo ners van Hansweert vanaf achttien jaar in de gelegenheid op verant woorde wijze hun conditie te meten door een conditietest. Deze test duurt ongeveer drie kwartier. De behaalde punten worden geno teerd op een kaartje dat de deelne mer meekrijgt. De volgende condi tietest wordt dan gehouden in fe bruari en mei 1971. De test wordt afgenomen op zater dag 7 november in de gymnastiek zaal te Hansweert van negen tot twaalf uur. De kosten zijn voor niet- leden van Sportlust twee gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De stichting „Op de vrouw af", samengesteld uit Dolle Mina en actiegroep Man, Vrouw, Maatschappij, gaat op 9 november actie voeren om de Nederlandse vrouw met problemen op het gebied van crèches, parttime-werk en der gelijke te kunnen bereiken. De stichting zal aan de weg timme ren door onder meer een televisie uitzending van half acht tot acht uur en later een follow up in Achter het Nieuws. Daarnaast zullen in heel Nederland 75 actiecentra zijn waar van Zeeland er twee telt. Zowel in Middelburg als in Goes telt het ar beidsbureau hiervoor ruimte be schikbaar. Het ligt in de bedoeling dat ieder een die iets meer wil weten over parttime-werk, kindercrèches, ge meentelijke woonvoorzieningen to ver het algemeen flats), onderwijs en seksuele voorlichting, terecht kan op het arbeidsbureau in Goes. Daar zullen twee mensen van het GAB inlichtingen geven over werkgele genheid, ook zal er iemand van de VAC worden gevraagd over woonge legenheid, te praten. Iemand van de NVSH en een deskundige op het gebied van kindercrèches zullen voorlichting geven. In Middelburg wil men op het arbeidsbureau beginnen met een le zing, waarna kan worden gediscus sieerd over allerlei onderwerpen. (Van onze correspondent) KOUDEKERKE Op de Ter- poorteweg te Koudekerke heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto, bestuurd door J. S. uit Souburg en de bromfietser A. W. uit Middelburg. De bromfietser werd in zorgwekkende toestand per ambulance overgebracht naar het St.-Jozefziekenhuis te Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Enkele mosselbedrij ven uit Yerseke proheren gezamen lijk voor het volgend mosselseizoen Turkse gastarbeiders te werven voor het „mosselschonen". De vijf a zes bedrijven waarom het hier gaat, on der meer Venveijs-Janse en Vette en Verhaart hebben bij elkaar onge veer veertig a vijftig Turken nodig. De voorn-amste reden voor de werf- actie is het feit dat de Yersekena- ren zelf dit seizoenwerk niet meer willen doen. s De gastarbeiders zou men willen onderbrengen in het voormalige te huis voor ouden van dagen te Yer seke, eigendom van de stichting ge reformeerde tehuizen te Middelburg, dat al een paar maanden te koop staat, omdat het als bejaardenhuis niet meer aan de eisen voldoet. Onlangs heeft men een begin ge maakt door bij een Veghelse indu strie die Turken in dienst heeft te in formeren naar de voor- en nadelen van het werken met Turken. Aan de hand van deze informatie is men nu in Yerseke erg optimistisch. Een woordvoerder van één der be drijven: „Die mensen werken ten minste. De Yersekenaren zelf willen het niet meer. Ze verdommen het!" Veel van de oester- en mosselbe drijven in Ierseke kampen met per soneelstekort omdat elders in Zee land werk genoeg is (Deltawerken, aanleg Rijn-Scheldekanaal) en men dan niet snel geneigd is het onaan trekkelijke mosselschonen (dat bo vendien seizoenwerk is) te gaan be oefenen. Er komen op het ogenblik zelfs mensen uit Brabant voor dit werk naar Yerseke. Men heeft de eigenaresse van het voormalige bejaardentehuis in Yerse ke nog niet benaderd omdat men eerst vorderingen van de plannen wil zien. Daarna zouden de bedrijven eventueel bereid zijn het tehuis ge zamenlijk aan te kopen. MIDDELBURG Op de kruising Piet Heynstraat - Braakmanstraat in Middelburg verleende de bestuur der van een autobus, de heer P. van D., onvoldoende voorrang aan een uit de richting Middelburg naderende personenauto bestuurd door H. W. uit Gapinge. Deze moest krachtig remmen en kwam hierdoor op het voor hem linkerweggedeelte fron taal in aanrijding met een uit de richting Vlissingen komende per - sonenauto bestuurd door H.J.P.E. uit Vlissingen. De beide personen auto's liepen zware materiële schade op. DETROIT (REUTER) General Motors heeft met Audi-NSU-Auto- Union A.G. Wankel GmbH en Curtiss -Wright Corp. een licentieovereen komst gesloten. Volgens deze overeenkomst is GM gerechtigd onderzoekingen te ver richten om na te gaan of deze motor geschikt is voor gebruik in haar per sonenwagens. (Van een onzer verslaggevers) REIMERSWAAL Kruimngen komt waarschijnlijk in aanmer king voor een crèche voor kinde ren van drie jaar en jonger. Tot die conclusie kwam burgemeester C. Peiji Hogeweg van Reimers waal toen leerlingen van de land- bouwhuishoudschooi Prinses Bea trix uit Kruiningen hem in het gemeentehuis het resultaat van een enquête over dit onderwerp was aangeboden. Uit een onderzoek dat de leer lingen van de derde klas van die school onder 150 ouders van peu ters hebben verricht, is gebleken dat er een enorme behoefte aan een peuterspeelplaats bestaat. Het initiatief voor de enquête is ontstaan tijdens de les maatschappe lijk inzicht van de leraar A. C. van Överbeeke (31). Men behandelde het onderwerp emancipatie man vrouwverhouding en kwam terecht op het punt beroepskeuze. Een van de conclusies, die hierna uit de klas naar voren kwamen, was dat er een crèche moest komen, ook in Krui ningen. „Ze dachten dat er hier ook behoefte aan zou zijn. We wilden deze behoefte gaan peilen, om hier mee ook te helpen bereiken dat er inderdaad een crèche komt", aldus de heer Van Överbeeke. In groepjes van vier heeft men toen eerst ontwerpen voor het enquê teformulier gemaakt. Vervolgens stapten de scholieren naar de ge meente om de adressen te vragen van alle kinderen die geboren zijn in de jaren 1967 tot en met septem ber 1970. Daar zijn de formulieren in de bus gegooid en drie dagen later weer opgehaald. De medewer king van de geadresseerden was enorm. Van de 150 formulieren kreeg de school er 130 terug. Gistermiddag was het dan zover. Eerst had men in de les een genera le repetitie gehouden om de zenu wen weg te werken. „Spannend" vonden veel van de negentien meis jes het gisteren toch nog wel toen zij voor het voltallige gemeentebe stuur van Reimerswaal stonden. Marina Tramper hield een inlei dend woord over het ontstaan en verloop van het onderzoek. Yvonne Flipse en Rita Dees overhandigden de formulieren, keurig verpakt en met een bloemetje versierd, aan de burgemeester. Marylein Pauwe ver telde in het kort wat de uitslag was. Van de 82 geldige formulieren (ne gentien waren of bekrast of niet ingevuld) was het antwoord „ja" op de vraag of men het belangrijk vond dat er in Kruiningen een crèche zou komen. Slechts 27 gaven neen ten antwoord en twee gaven een blanco antwoord. Voorts werd een aantal praktische vragen gesteld over geschikte data en leeftijden. Van de ouderparen waren er 26 niet bereid een bedrag te betalen om hun kinderen in de gelegenheid te stellen een crèche te bezoeken en 61 wel. In de conclusie stellen de leerlin gen van de huishoudschool dat er in Kruiningen duidelijk behoefte be staat aan een crèche voor driejari gen, die vijf morgens per week toegankelijk moet zijn. „Waar de crèche moet komen lijkt ons geen probleem. De kleuterschool De Berg heeft een lokaal leegstaan. Dit lo kaal is uitermate geschikt voor peu ters", aldus de derdeklassers van de Beatrixschool. „De meisjes waren allemaal erg enthousiast", vertelt leraar Van Överbeeke. „Dat tellen van de re sultaten was wel rotwerk. Na een lesuur al was ik het beu en ik zei dat ze wel naar huis mochten gaan. Maar dat wilden ze helemaal niet, ze wilden blijven tot het af was. Toen hebben ze van half twee tot half vijf zitten tellen". Burgemeester Peiji Hogeweg ver telde de crèche-initiatiefneemsters, nadat hij het resultaat van hen had ontvangen, dat de mogelijkheid voor een crèche in Kruiningen er vast wel inzat en zeker nu de enquête zo'n positief effect heeft gesorteerd. Hij dacht dat de raad dit wel zou willen bekrachtigen en zelfs een lo kaliteit en leidsters beschikbaar zou willen stellen. Hij vroeg de scholie ren om een soortgelijke enquête ook in de andere kernen van de gemeen te te willen houden. Hiernaar bleken na afloop de leer lingen van de huishoudschool wel oren te hebben, op voorwaarde dat de verwerking van de gegevens door de gemeente zelf zou gebeuren. De meisjes die aan de enquête heb ben meegewerkt zijn uitgenodigd voor de decemberraadsvergadering, waarin het punt „crèches" aan de orde zal komen. In De Stem van zaterdag 31 okto ber j.l. staat in de bijlage „Vrij uit" onder de rubriek goed gebekt een bepaald gezegde dat u hebt toege schreven aan de N.B.V.-voorzitter A. F. Jent j ens. Dit is onjuist, De heer Jentjens is n.l. voorzitter van de K.B.V. N.B.V.-voorzitter is de heer G. Alink te Utrecht. Wij willen echter de mogelijkheid niet betwis ten dat de heer Jentjens in de toekomst voorzitter van de N.B.V. kan worden, maar voor de eerste drie jaar is op ons laatste congres de heer Alinik weer tot voorzitter geko zen. Namens het afdelingsbestuur, M.G.A. Noussen, afd. secretaris. Vanmorgen uw bericht in De Stem van de brand in een dancing. Het komt me wel eens voor, dat er bij dergelijke berichtgeving naar wordt gestreefd zoveel mogelijk gruwelijke bijzonderheden te ver strekken. Het vermelden van de eventuele oorzaak en van de nalatigheid om nooduitgangen niet snel ter beschik king te hebben, kan in zoverre op bouwend werken, dat men eens goed aandacht schenkt aan voor zorgsmaatregelen op allerlei gebied. Gruwelijke persoonlijke bijzonder heden zijn volgens mijn inzicht een vorm van milieuverontreiniging. DONGEN MEVR. A. A. J. - B. (Van een onzer verslaggeefsters) WEMELDINGE De Wemel- dingse kunstschilder Teunis van Donselaar zal zaterdag in zijn eigen galarie in Wemeldinge een najaars expositie organiseren. Er zullen an dere doeken dan in de zomer te zien zijn, omdat een groot deel van de toen geëxposeerde werken verkocht is. Teunis van Donselaar heeft nu echter weer de beschikking over de in de Duitse plaats Unterbach ten toongestelde werken. De schilder, die nog maar kort in Wemeldinge woont, is nu ook be gonnen met het lesgeven aan kinde ren. Op zaterdagochtenden leren twee groepen van zes kinderen bij hem tekenen met potlood en Sibe risch krijt en ook schilderen. Daar naast, zo vertelt hij, neemt de be langstelling voor het portret laten tekenen steeds toe. De schilder wijt dit aan de huidige hang naar dingen uit het verleden. De tentoonstelling zal voorlopig een maand duren. Veiling Bergen op Zoom, 2 no vember 1970, Andijvie 1740, bloemkool 22 102, kassnijbonen 310, kasprinses. bo nen 3,86, rode kool 7—20. witte kool 1027, savooi 1039, bospeen 18 20, waspeen 1128, breekpeen 8 14, prei 16—31, knolselderij st. 21 28, sla 713, spruiten 40220, uien 2022, witlof 138-197, boerekool 2328, Gold. Del 1534, Jonathan 15—25, St. Remy 17—25, G. Wilde man 47, Cox Oronge 1549, Goudr. 18—35, Gl. v. Holland 15—20. GOES, 3 nov. Diverse rassen appels kroet-wit 11.9012.30, val-wit 10.20, kroet-rood 9.80. Cox's Orange Pippin I 85-90 38, 80-85 38—46, 75-80 42—50, 70-75 40—50, 65-70 35—41, 60- 65 27—31, 55-60 12.40—22, D 15—16. II 85-90 34, 80-85 25—41, 75-80 33— 43, 70-75 31—44, 65-70 31—38, 60-65 25—29, 55-60 17, grof 12—22, fijn 12. Goudrenetten I 95 mm en op 39, 85- 95 34—46, 75-85 34—47, 65-75 27—35, D 11.30. II 95 mm en op 3538, 85- 95 29—41, 75-85 27—45, 65-75 "28—33, grof 1523. Rode Goudrenetten I 95 mm en op 3547, 85-95 3655, 75-85 4253, 65-75 32, II 95 mm en op 42, 85-95 39—42. 75-85 38—44, 65-75 33, grof 1521, Golden Delicious I 85-90 27, 80-85 25—28, 75-80 26—34, 70-75 23—35, 65-70 12.20—28, 60-65 12.20— 18. II 85-90 18—24, 80-85 17—34, 75-80 15.90—26, 70-75 15.90—28, 65-70 12.20 —23, 60-65 12.20, grof 13—15. Jona than I 80-85 22, 75-80 22—26, 70-75 21—29, 65-70 18—21, 60-65 9.80—16, 55-60 9.80, II 75-80 12.80, 70-75 14— 24. 65-70 12.80—20, 60-65 9.80—13, fijn 9.80. Odin I 80-85 43—48, 75-80 50. 70-75 46—52, 65-70 29, 60-65 24— 25, grof 2328, fijn 12. Glorie van Holland I 80-90 22, 70-80 24—27, 65- 70 16 Pomme d'Orange I 60-70 95, D 20—39 Zoete Ermgaard I 55-65 67, D 27 II 60-70 71 55-60 47. Laxton's Su perb II 80-85 16, 75-80 16, 70-75 15, 65-70 14 70. 60-65 12. Spencer I 90-95 31 85-90 33. 80-85 39 Ingrid Marie I 75-85 29 65-75 21 Conference I 70-75 44, 65-70 38—42, 60-65 35—39, 55-60 '27—30 II 60-65 34, 55-60 22—31, D 14.2015. Br. Alex Lucas I 80-85 18.60. 75-80 23, 70-75 23, 65-70 17—20, 60-65 15 60. II 85-90 t.m. 70-75 18.60. Comtesse de Paris II 70-80 1516, 60- 70 1314, grof 911. Gieser Wilde man I 65-70 89, 60-65 71—84, 55-60 63 -64, 50-55 47 II 65-70 89, 60-65 81, 55-60 60. 50-55 39, D 35, grof 44—51, fijn 6 St. Remy I 80-90 33, 70-80 33, 60-70 24—30. II 80-90 29—31, 70-80 30—32, 60-70 21—25, D 11.60, grof 21 —24, fijn 89. Doyenné du Comice 80-85 47—56. 75-80 56—63, 70-75 59 -67, 65-70 40, D 60-65 22.70. II 80-85 44, 75-80 37—51, 70-75 53, 65-70 43, grof 3537, fijn 19. Mispels 63. Drui ven II 163211. Aardbeien per doos II 108. Noten 2.104.10. Totale aan voer hard fruit 16.050 kisten.

de Stem | 1970 | | pagina 7