mateur-toneelweekend te xel op 21 en 22 november :ces hoop izen l»sivo ZUUPNEDERLANDSE BEURS HNIS )tie over Franse les basisscholen Voorstel b. en w. Axel: belastingen verhogen en subsidies aan verenigingen beperken ITVRELE UITWISSELING TUSSEN [gr-VLAANDEREN EN ZEELAND jeerse Meer een Itinksloot' (KSTER pad Terneuzen van Gent jsplan neelszaken keuzens raadslid leit aantrekking logopedisten fS PLANE ELT OP vSDANSFEEST spingen Geen openbaar debat in raad Terneuzen over Openbare Werken Demer, Eindhoven D'66 in Terneuzen wil inspraak van publieke tribune Prioriteit Klachten in raad Terneuzen over schooltandverzorging PvdA Terneuzen hekelt speelplaatsen- nood Wat en waar VANDAAG Hoogwater Medische diensten eindhoven philips-jubileumhallen nog 2 dagen kunt tot zondagavond elf uur terecht MORGEN Tentoonstellingen ZATÈRDAG 31 OKTOBER 1970 S ING ■elangstelling bij tiden, is het ons onJ? i ■danken. weg, eenieder, farniü» ieaus, bloemen en ;en onvergetelijke en. VOET-AUDENAERDT zoon THEO. U1 itelijke Ordening durende één maand e voor een ieder ter jjzigde voorschriften )ig betreffende het kom. nen door hen, die ten het ontwerp tot [gewend, gedurende Irden ingediend bij |)70. van Sas van Gent, antoor Privé-adrei n de Voorstad 181» 5AK VL PUNT bte collectie relatie- I I toegiftartikelen zijn eerd in transfers. eM onzer verslaggevers) s Het Veersemeer is ■loot Tot die conclusie moeten ,,n 'die in deze dagen van Beveland over de zand- 'J;im jij het Katsche Veer Men naar Noord-Beveland, i ais zij het water al op gerui- ilstand genaderd zijn. Een ster- ingslucht hangt ter plaatse. blijkt dat door de sterke wes- winden van de afgelopen we ll grote hoeveelheid plante- (voornamelijk afstervende k) is opgehoopt tegen de feekdam. Ten gevolge van de (waterstand van het Veerse ij het materiaal aan de open 4 blootgesteld en gaat rotten D "blootgesteld en gaat rotten. Dit Mgens deskundigen enkele we- uar beslist niet langer, duren. Mo bron noemt het een tame- legelmatig optredend verschijn- it de wieren zich ergens opho- gaan rotten. Verscheidene inden en passantn beklaag- i tegenover ons echter over matige" lucht die nu al en- Ireken hun reukzintuigen „on- gejegenen. lelkom Sterdag van 9.00 tot {ook 's avonds. (A. den Boer) s tel. 01100-5797 onze kantoren |5 en 17.00-19.00 u. fetie kunt U iédere >an 9.00-17,00 uur. |«n onzer verslaggevers) ]ZEN In de raadsver- van Temeuzen heeft me- }Kes (PvdA) gepleit voor het ken van meer logopedisten sdigen op het gebied van Verbetering) in Zeeuwsch- »en. »u bijvoorbeeld kunnen ge- door het aanbieden van ate, Mevrouw Kes wees er er op het ogenblik slechts jjopedist voor heel Zeeland is. Deze woont in Goes, der Hol onderschreef het be- mevrouw Kes. In Terneu- dt momenteel een onderzoek naar de mogelijkheid de ing van spraakgebrekkigen brengen bij de schoolart- leen onzer verslaggevers) pTERZANDE De Bra- Wgroep „Ruby's Plane" zal n voor de muzikale omlijs- pn op het bal, dat tot be- JJ het volksdansfeest van INaguila" in Kloosterzande Keven. De feestavond wordt m hotel Van Leuven en 1 acht uur. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. In het weekend van 21 en 22 november a.s. vindt in het cultureel centrum De Halle in Axel een amateur toneelweekend plaats in het kader van de cultu rele uitwisseling (sinds 1960) tussen de Belgische provincie West-Vlaanderen en Zeeland. In 1968 kwam het tot een eerste ken nismaking tussen het amateurto neel van West-Vlaanderen en on ze provincie. Zowel de Zeeuwse gedeputeerde A. van Geesbergen als zijn Belgische collega J. Stor me zien het grote belang in van een voortdurend contact om de interesse tussen de bewoners van beide provincies op een zuiver menselijk vlak te laten plaatsvin den. Het is daarom de laatste maal dat de provincie zich recht streeks met de organisatie van amateurtoneeluitwisselingen zul len. bemoeien. Het voortduren van het contact zal worden teruggespeeld naar het Zeeuws Centrum voor Amateurto neel, de Culturele Raad en de Pro vinciale Commissie voor het Toneel in West-Vlaanderen. Drie jaar gele den werd in de schouwburg van Wervik door het Reizend Zeeuws Volkstoneel uit Hulst, onder regie van de toneeladviseur van Zeeland, de heer A. van Noort, het stuk „Harten twee, harten drie" van Paul Rodeniko gespeeld, Het is nu de beurt aan de Belgen, de toneelclub St. Rembert uit Torhout, die onder leiding van Guido Cafmeyer een voorstelling zullen geven van het blijspel „Stuur me geen bloemen' van Barsch en Moore in een verta ling van Shireen Strooker. Als inlei ding van het weekend worden zater dag 21 november uiteenzettingen ge geven door de heren Cafmeyer en A. van Noort over moderne inzich ten bij het doel, werkvormen en methodieken bij de dramatische vor ming van amateurs. Verder worden de deelnemers officieel door b. en w. van Axel ontvangen. De zondag morgen staat in het teken van een stijlles, die A. van Noort zal geven met een werkgroep uit Middelburg. Verder zal het waarschijnlijk de laatste keer zijn dat de amateurto- neelluiwisseling op basis van spel- stukken geschiedt. Dit ondanks de wens van de Belgische gedeputeerde Storme, die zich als ideaal stelt samen de rolbezetting van Vlamin gen en Zeeuwen in èén toneelspel. Dat idee leeft ook bij de heren Van Geesbergen en Cafmeyer. ingen Nederlands Her- Beroepen te Schiedam 5 te Tholen. Gereformeerde [JfJ]gemaakt: beroepen te flnis J.C. Weststrate te Me- Tweetal te Mijdrecht P. luirksland en Chr. van de perseke. Bedankt voor Veen [•J- van den Noort te Capel- ■e Ussel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Resoluut hamer de burgemeester Aschoff in de raadsvergadering een door de heer H. de Vriend (T70-2000) ingezette discussie over de reorganisatie bij de dienst van openbare werken in Terneuzen af. De heer De Vriend zei dat een geheim rapport over deze reorganisatie kennelijk was uitgelekt. Hij wilde deze kwestie in het openbaar door de raad behandeld zien. Burgemeester Aschoff inter rumpeerde met de opmerking dat het onderhavige rapport in besloten kring was behandeld. Toen de heer De Vriend toch nog een poging deed de reorganisatie bij openbare wer ken („het gaat om mensen die tot dusver voldeden") in de raad ter discussie te stellen, zei de heer Aschoff dat zulks niet kon, omdat er nu eenmaal was afgesproken dit in besloten vergadering te doen. ten onzer verslaggevers) ®|ZEN - De Terneu- f» neeft een motie van •lid Balk, ondersteund fractiegenoot Hamelink «r Vlieger van D'66, aan- ^aarin b. en w. werden ff datgene te doen wat a tot algehele afschaf- tanse 'essen aan leer- oasisscholen die over- et voortgezet onder- de heer Balk bestaat in I er tia «ÜE!r ons land unieke fegevea aa°ol'lW Transe les T school v 'eerlmSen van P het «na 0 ®ens de vak* oe tien e^Wljs is Terneu- f,emod?Jaa?' achter- Als T11 doen- kten 01 -«gels gaan leren". meende de heer Balk, die twijfelde aan de opvoedkundige en didacti sche waarden van de Franse lessen aan de lagere schooljeugd. Boven dien brengen deze lessen, volgens de heer Balk, onnodige kosten voor de ouders met zich, terwijl het werke lijk nut door deskundigen sterk wordt betwijfeld. Wethouder Barbé vond de inhoud van de motie te ongenuanceerd. De raad kan niet oordelen of de kosten van de Franse lessen inderdaad door de ouders on nodige worden gevonden. Verder zijn de meningen van deskundigen over het geven van Franse les aan kinderen van de lagere school ver deeld. Mevrouw Kes (PvdA): „geef de kinderen extra les in de Neder landse taal als men zonodig cultu reel wil doen. Dat is beter dan Frans leren". Met de stemmen van mevrouw Doppegieter, mevrouw Van der Plas, de heer Van Nispen, en de heer Van Cadsand, allen VCP, en die van de heer Van Breda Vriensman (WD) en De Vriend (T70-2000) tegen, werd de motie- Balk door de raad aanvaard. (ADVERTENTIE) telefoon 040-29438 Dit 'Cssf/e'driedeurs- dressoir (285x50x88 cm) is met schrijnwerkersliefde gebouwd uit dezelfde trekvrije, massief eiken panelen als zijn middeleeuws voorbeeld f 980,- (Van een onzer verslaggevers) AXEL De begroting voor het dienstjaar 1971 voor de nieuwe gemeente Axel sluit met een tekort van 452.000 gulden. Het college van b en w van Axel hoopt in de precaire financiële toestand de komende maanden posi tieve verandering te kunnen brengen door een selectiever subsidiebeleid, belasting-verhoging, en door een beroep te doen op rijk en gemeentefonds voor aanvullende uitkeringen. Hoewel belastingverhoging als een van de mogelijkheden wordt ge noemd ter beperkingen van begro tingstekorten zeggen b. en w. in de toelichting op de begroting dat van rigoureuze verhogingen geen sprake zal zijn. Als oorzaken van de precai re financiële toestand worden ge noemd: De herindeling van de gemeen ten. Het gemis aan inkomsten als ge volg van de verschuiving van een aantal kosten van sociale zorg naar de rijksbegroting. De erfenis van de gemeentelijke herindeling ligt de meeste nieuwe gemeenten nog steeds erg zwaar op de maag. Die indruk wekt ook Axel. Als gevolg van de gemeentelijke integratie heeft het gemeentebestuur zich genoodzaakt gezien het ambte lijk apparaat aanzienlijk uit te brei den. Dat moest tevens gepaard gaan met aanpassing en vergroting van huisvesting. De vergroting van het werkgebied heeft verdere conse quenties voor Openbare Werken. Daarbij komt, dat de gemeente zich heeft uitgesproken voor een betere voorlichting en grotere openheid in zake gemeentelijke aangelegenheden en ook dat kost geld. De totale kosten van uitbreiding ambtelijk ap paraat en aanpassing gemeentelijke voorlichting bedragen voor het ko mend jaar 225.000 gulden. De groot ste hap daarvan eisen de consequen ties van de gemeentelijke herinde ling op. De uitbreiding van perso neel en de kosten verbonden aan brandweer vergen een bedrag van liefst 124.500 gulden. B. en w. hebben reeds aangekon digd, dat bij de begrotingsbehande ling voorgesteld zal worden alle ou de belastingverordeningen door nieuwe te vervangen. Ze zullen met ingang van het belastingjaar 1971 voor het gehele nieuwe gebied van kracht moeten worden. Optrekken van het eigen inkomsten-niveau tot een bepaald peil is noodzakelijk om (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer S. Vlie ger, raadslid van D'66 in Terneuzen, heeft voorgesteld om de belangstel lenden op de publieke tribune bij raadsvergaderingen de gelegenheid te geven met de raadsleden van gedachten te wisselen over de be handelde raadsstukken. Deze discus sie zou dan na afloop van de officië le raadsvergadering kunnen plaats vinden. Burgemeester Aschoff zegde toe dat b. en w. hun gedachten zou den laten gaan over de suggestie van de heer Vlieger. in aanmerking te kunnen komen voor de aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds. Met namé wat de kosten betreft, verbonden aan de gemeentelijke integratie wil de ge meente aankloppen bij het rijk. Verder zullen vermoedelijk plaatse lijke verenigingen het kind van de rekening worden bij de selectieve subsidiëring, ook al weer bedoeld ter beperking van het begrotingste kort. B. en w. hebben laten weten alleen voor subsidiëring te voelen als de onderhavige verenigingen het eigen inkomstenpeil tot een haalbaar maximum hebben opgetrokken. Over een aantal subsidieverzoeken zal daarom vermoedelijk afwijzend beschikt worden, omdat aan deze voorwaarde lang niet alle aanvra gers voldoen. Van de andere kant is tevens aangekondigd, dat jeugdwerk, sport, onderwijs en culturele zaken de ko mende begrotingsmaanden de grootst mogelijke aandacht zullen krijgen. Projecten op sportgebied, waaraan de hoogste prioriteit wordt gegeven zijn: de bouw van de psort- hal, de bouw van een instructie zwembad en de aanleg van een nieuw openluchtzwembad. Het colle ge heeft zich voorts uitgesproken voor volledige realisatie van het sportveldencomplex in Koewacht. De meeste van deze projecten kon den tot nog toe niet verwezenlijkt worden in verband met het ontbre ken van de nodige financieringsmid delen. Tot slot kondigt het college in zijn aanbiedingsbrief aan: de voor bereiding van een nieuwe algemene politieverordening en de samenstel ling van een nieuwe legger van wegen en voetpaden. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de raads vergadering van Terneuzen had de heer S. Vlieger (D'66) een aantal aan merkingen op een van de Stichting Schooltandverzorging in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen ontvangen brief met jaarverslag over het school jaar 1969—1970. Hij zei, dat het rapport nogal wat twijfels oproept. Hij vertelde in een schoolkrant klachten te hebben ge lezen over de schooltandverzorging. Na informaties op andere scholen te hebben ingewonnen, zouden de klach ten bij meer scholen leven. Hij vond de medische behandeling voor parti culieren minder aantrekkelijk en vroeg zich af tot wie men zich met medische klachten moest wenden. Over de controle zei hij een geval te kennen vain een kind waarbij na de laatste controle op de basisschool, binnen een maand ongeveer tien ga ten in het gebit werden ontdekt. Ge zien de belangrijke bedragen die de gemeente aan de schooltandverzor ging spendeert, achtte hij een onder zoek in samenwerking met de stich ting en de artsen op zijn plaats. Wethouder Hol zei dat dit verslag was verschenen in de krant van de Willibrordusschool. Hij vond het on elegant dat dergelijke klachten in een schoolkrant werden gedeponeerd. De kwestie bleek overigens nog in on derzoek. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer Huij- brecht en mevrouw Kes van de PvdA-fractie in de Terneuzense ge meenteraad hebben de aandacht ge vestigd op de onbevredigende situa tie betreffende de kinderspeelplaat sen in Terneuzen. De heer Huij- brecht zei dat er een groot verschil bestaat in speelplaatsen die in ruim opgezette wijken liggen en die zich in dichtbevolkte wijken bevinden. Hij dringt er bij b. en w. op aan een vastomlijnde planning te maken over de aanleg van speelplaatsen. Mevrouw Kes: „Aan de Madame Curiestraat staat een speelruimte waarvan men een manege kan ma ken, terwijl bij de Diepenbrock- straat een zandbakje staat waar nog geen tekkeltje in wil lopen". Buurt bewoners moeten volgens mevrouw Kes inspraak hebben bij de tot standkoming van speelplaatsen voor hun kinderen. De heer Huijbrecht: „Laat men die speelplaatsen qua ontwerp niet alleen technisch bekij ken. Het mag gerust ook iets lu dieks zijn". Wethouder Ramondt stelde in het vooruitzicht dat de raad op korte termijn, wellicht in december al, voorstellen kan ver wachten over het speelplaatsen-be leid. Films GOES Grand, 20 uur: Easy rider, 18 j. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: De meedogenloze achtervolger, 18 j. MIDDELBURG City, 20 uur: Rosemary's baby, 18 j. OOSIBURG Ledel, 20 uur: Techniek der liefdeskunst, 18 j. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: In dienst van Hare Majesteit, 14 j VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: My fair lady, a.l. ANTWERPEN Rex: Zonnebloemen van Rusland. Odeon: Mijn geliefde, mijn zoon, 18 j. Astrid: De lummels van de eerste rij, a.l. Vendome: W:\ly Boy, 18 j. Savoy: Die nackte Bovary, 18 j. Rubens: Cromwell, a.l. Ambassades: Rendez-vous hotel van Sankt Pauli, 18 j. Capitole: De Boatniks. Quellin: Woodstock, 14 j. Pathe: Duivel doet al, 14 j. Metro: De knokkers, 18 j- Astra: Kapitein Nemo en de vlottende stad. Studio Century: The madwoman of Chaillot. Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Schouwburg, 20 uur: Jazzconcert. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 15 uur: Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Roberto Benzi. Solist Herman Krebbers (viool). 20.15 uur: Newport Jazz Festival: Modern Jazz Quartet, Buddy Rich Big Band, Anita O'day and Trio. Rott. Schouwburg, 20.15 uur: Première van „De zelfmoordenaar" door het Nieuw Rott. Toneel. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Nee schat, nu niet" door de Theater Produktie Combinatie. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Romeo en Julia. Morgen, zondag 1 november. Ber gen op Zoom: 4.48 en 17.00 uur; Hansweert: 3.51 en 16.09 uur; Made en Drimmelen: 7.23 en 19.29 uur Terneuzen: 3.12 en 15.30 uur; Vlis- singen: 2.42 en 14.59 uur; Wemel- dinge: 4.38 en 16.50 uur. Maandag 2 november. Bergen op Zoom: 5.22 en 17.35 uur; Hansweert 4.26 en 16.46 uw; Temeuzen: 3.48— en 16.07 uur; Vlissingen: 3.18 en 15.36 uur; Wemeldinge: 5.12 en 17.25 uur. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dok ter N. Rijk, Oude Kerkstraat te Aardenburg, tel. 01177-466. Axel Dokter Kok, tel. 1555. Driewegen, Hoedekenskerke, 's- Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. Gel dof, A. van Opdorp en S. Wöstman wordt tot maandagochtend 8, uur waargenomen door dokter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoedekenskerke, tel. 01193 - 262. Borsele c.a. en Nieuwdorp c.a. De praktijk vam dokter Kiiviet wordt waargenomen door dokter Gelder blom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Goes Dokter M. Bruynzeel, J. Valckestraat 3, tel. 5462. Hulst Dokter Niesten, tel. 3373. 's-Heer Arendskerke, Heinkens zand en Wolphaartsdijk Dokter A. Vos te Wolphaartsdijk, tel. 01198- 231. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke Dokter Chr. Kalkman te Bier vliet, tel. 01152-345. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland-Bath Dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130- 1344. Sas van Gent e.o. Dokter M. Dierick, Van Puyveldestraat 2. tel. 1255. Terneuzen Dokter K. Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. Vlissingen Dokter C. Sluijter, tel. 2225 (van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 8 uur) en dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van zondagmor gen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur). Kloosterzande Dokter J. Ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandag morgen 8 uur). Breskens en Groede Dokter Janzen te Groede, tel. 01171-366. Middelburg Dokter mevrouw Pel - Meilink, Rouaansekaai 11, tel. 2585 (zaterdag) en dokter J. Pel, idem (zondag). WIJKVERPLEGING Ellewoutsdijk e.o. Zr. Franca, tel. 01105-233, heeft dienst voor zr. Filius, zr. Van Rijsingen en zr. Hoogenboom. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Hoekert, Julianastraat 16, te Sas van Gent, tel. 01158-1987, b.g.g. 01157-435. Hulst en Hontenisse Zr. M. Vereecken, tel. 01142-344. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede Zr. Schilders te Breskens, tel. 01172 1667. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aar denburg Zr. de Jonge te Cadzand, tel. 01179-367. Sas van Gent Zr. Van Waes, Schulpenpad 43, tel. 01158-1548, b.g.g. 01158-1567. Terneuzen Zr. Leenhouts, van Steenbergenlaan 65, tel. 3360. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek A. Rin geling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen Apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek J. Tan- Meyer, Scheldestraat 26-, tel. 2025. TANDARTSEN Noord- en Zuid-Beveland Tand arts D. Hage, Grotë Kade 28 te Goes, tel. 01100-6727 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). Oost-Z.-Vlaanderen Tandarts G. Vermeulen, Herengracht 13 te Ter- nieuzen, tel. 01150-2004 (zat. van 10- 10.30 en 18-18.30 uur en zomd. van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts M. Smalle- gange, Melchior Kemperstraat 32 te Vlissingen, tel. 01184-7Ö94 (Alleen voor spoedgevallen zat. van 9-10 uur en zond. van 11-12 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel, tel. 01155-1488. Huist en Nieuw-Namen Dokter P. Borm, Hulsterloostraat 44 te Nieuw-Namen, tel. 01144-227. Noord- en Zuid-Beveland Dok ter G. Bonesohanscher, te Kruinin- gen, tel. 01130-1233. West-Z.-Vlaanderen Dokter H 0^176^388^^ t£ IJZ6ndiike' tel! Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Vrijdag" van Hugo Claus- Sportpaleis, 15 en 20 uur: Winner Eisrevue. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Vrijdag" van Hugo Claus. Schietingen AARDENBURG Pierre Biondeel, 14.30 uur. CLINGE J. de Vilder, 15 uur. HENGSTDIJK P. van Dijk, 15 uur. HULST Batavieren, 13 uur. P. Leeraert-Nijs, 14.30 uur. KLOOSTERZANDE R. v Kruyssen, 15 uur. KOEWACHT (B.) A. de Bock, 15 uur. Diversen GOES De Veste: Vertoning films. De Korenbeurs, Grote Markt, 14 a-: Genealogie van mr. P. Levendale, secr. van „Reimerswaal", georg. door de Ned. Genealogische vereni ging, afd. Zeeland. HULST C. Nagtzaam, 20 uur: Prijskaarting. Café „De Ster", 10—22 uur: Vogelshow. NIEUW-NAMEN R. van Waterschoot, 19 uur: Biljartwedstrijd. IJZENDIJKE Café de Lozanne, 20 uur: Jongerensociëteit. Films GOES Grand, 15 uur: Kogelregen in Rimrok, 14 j. 20 uur: Easy rider, 18 j. HULST Bioscoopgebouw, 14.30 uur: Dat zit wel snor, 14 j. 21 uur: De meedogenloze achter- volger, 18 j. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Tarzan en de Barcuna-krijgers, 14 J. 20 uur: Rosemary's baby, 18 j- OOSTBURG Ledel, 14 en 16.30 uur: Laurel en Hardy op z'n best, a.l. 20 uur: Techniek der liefdes kunst, 18 j. TERNEUZEN Luxor, 15 en 20 uur: In dienst van Hare Majesteit, 14 J. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: My fair lady, a.l. ANTWERPEN Als onder Vandaag. Toneel - Muziek Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 14.30 uur: Nederlands Kamer Orkest, o.l.v. David Zinman. Soliste Ingrid Hae- bler (piano). 20.15 uur: Newport Jazz Festival: Charlie Mingus Quintet, Earl Hines Quartet, Clarke-Boland Big Band, Dizzy Gillespie. Hofplein-Theater, 20.15 urn1: „Nee schat, nu niet" door de Theater Produktie Combinatie. Rott. Schouwburg, 20.15 uur: „De speurhond" door het Nieuw Rott. Toneel- ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 15 en 20 n.: „Vrijdag" van Hugo Claus. Sportpaleis, 15 en 20 uur: Wiener Eisrevue. Kon. Vlaamse Opera, 14.30 uur: j Esmoreit. 20 uur: De Czardasvorstin. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 15 en 20 „Vrijdag" van Hugo Claus. Schietingen CLINGE J. de Vilder, 15 uur. KOEWACHT (B.) P. van Steen, 15 uur. HENGSTDIJK P. van Dijk, 15 uur. HULST S- Blommaert, 15 uur. KEMZEKE-PAAL (B.) Ad de Backer, 15 uur KLOOSTERZANDE R. v. Kruyssen. OVERSLAG E. van Bambost, 15 uur. IJZENDIJKE Hofzicht, 15 uur. SAS VAN GENT Zaal Flora, 15 uur. ZUIDDORPE M. de Koek, 13 uiir. Diversen KLOOSTERZANDE De Groene Molen, 19.30 uur: Bal. Ko de Waal, 19 uur: Prijskaarting. J KOEWACHT (B.) J. de Guchteneire, 10 uur: Seriekaarting. HULST Café „De Ster", 1022 uur: Vogelshow. Restaurant De Bruyn, 10.30 uur: Duiven-kampioenendag. IJZENDIJKE Cafe de Lozanne, 20 uur: Jongerensociëteit. Opg- voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg. ROTTERDAM Museum Boymans-van Beuningen: Expositie Edvard Munch, tekenin gen, aquarellen, grafiek (t.m. 1 no vember) Ma. t.m. zat. van 1017 zon van 1117 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein- Expositie Sjef Henderickx, gou. aches, monotypes enz. (t.m. 23 no vember). Werkd. 10—17, zond 12— 17 uur).

de Stem | 1970 | | pagina 5