Aetieg roep gaat door met acties, maar zij weet nog niet hoe Veertien Belgen exposeren in Hulst Kennismaking nieuwe burgemeester Koewacht doet mee aan winkelactie Axel EVEN KIJKEN Borsele krijgt van Total alleen legesgelden Stankmeters Nabeschouwing Groenendijkse jongerendienst Wellicht taak voor EHBO bij bestrijding luchtvervuiling Ongeval rijksweg 60 EDITIE VOOR ZEELAND REACTIES PLANNEN EHBO HOUDT HUISCOLLECTE Serie-kaarten in Westdorpe Tropika houdt tentoonstelling BILJART: Ongeslagen koploper geklopt VELDLOOP IN HEIKANT Optreden Shepherds in Kloosterzande Hulst Heikant Aardenburg 's-Gravenpolder Zuiddorpe H Inschrijvingen handelsregister Raadslid vraagt om verkeerstuin Interieurverzorging Fa, Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 Aiitobotsing Draaibrug Clinge Westkapelle Middelburg Examens in handig ploieHc ennwier Pak TREKKERS VRIJDAG 30 OKTOBER 1970 xiaucsaiuuwmg i (Van onze correspondent) HULST Ligt er bij de bestrij ding van de luchtvervuiling ook een taak weggelegd voor de EHBO? De heer Jos Valckx, voorzitter van de RK-EHBO, afdeling Hulst en het district Zeeland, meent deze vraag met een volmondig „ja" te moeten beantwoorden. „Wij zijn het er allen over eens dat EHBO niet alleen het verlenen van eerste hulp omvat maar ook het voorkomen van ongevallen, waar dit mogelijk is", aldus de heer Valckx. „Luchtveront reiniging dreigt meer te worden dan een ongeval. Het wordt binnen af zienbare tijd een ramp. Daar moet hoognodig wat aan gedaan worden". Volgens de heer Valckx mag het bij velen dan vaststaan dat de fa brieken de grootste schuld hebben aan de luchtverontreiniging, maar daarom moeten wij niet alle schuld van onszelf afschuiven. Als voor beelden hiervan noemt hij o.a. het te zacht laten branden van de ka chel en het onnodig laten draaien van de motor van een auto of brom fiets die stilstaan. In al deze geval len komen schadelijke gassen of kool-monoxyde vrij, die bijdragen tot luchtvervuiling. „Misschien kan de EHBO hier weinig aan veranderen", vervolgt de heer Valckx, „maar toch kan hierin voor de EHBO'er een voorlichtende taak zitten. Bijvoorbeeld bij boven genoemde gevallen, door de betrok kenen op de gevaren hiervan te wijzen. Bij de bestrijding van de luchtverontreiniging valt er voor de EHBO, bij incidentele gevallen, echt wel iets te doen". (Van een onzer verslaggevers) HULST Op het kruispunt rijks weg 60 - Zoetevaart bij Hulst vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Het ongeluk gebeurde toen K. N. uit Bergen op Zoom, komende van de richting St. Jansteen, bij het oversteken van het kruispunt, geen voorrang verleende aan een Belgi sche auto bestuurd door J. V. uit Rotselaar. De echtgenote van V. werd hierbij zodanig gewond dat zij na eerste hulp door dokter Eysmk, naar het St. Liduinaziekenhuis te Hulst moest worden overgebracht. Beide wagens werden zwaar bescha digd. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16.— per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl 50 ct. incassokosten): f 5.55 per maand (incl 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied t 23,- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN. Nieuwst.raat 9 Tel. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen) GOES- Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel 01140-3751 en tel 01158-1940. (Z -Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4. Middelburg, tel 7764. Postbus 116 A. F Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten tel 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen. G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O Z -Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Sehell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland- Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: L. K M de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W Z.-Vlaanderen M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axel (01155-1224 Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). R Vaes (01195 433) (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Er zijn op de valreep in de tekst op voorstel van de pastoer nog wat veranderingen aangebracht. Daarom is de dienst mis schien niet zo hard aangekomen als verwacht. Wijzelf zijn niet ontevreden". Dit zegt Albert Baert vijf dagen na de „roemruchte" Groenendijkse jongeren dienst over het resultaat van de mis. Twee weken geleden kondigden de ini tiatiefnemers leden van de jongerenactiegroep Groenendijk met veel tam-tam aan dat men „in keiharde bewoordingen de ingedommelde kerkbe zoeker eens wakker wilde schudden". Albert Baert geeft toe, dat niet alle bedoelingen goed uit de verf zijn gekomen. Maar daarvoor was het dan ook de eerste keer, dat de groep experimenteerde met een nieuwe vorm voor de toch al moder ne jongerendiensten. De dienst-nieu- we-stijl is door de jongerengroep aanvankelijk aangekondigd als een soort happening, „waarop de kerk bezoekers niet zouden worden ont zien". Tijdens een tevoren gegeven pers-conferentie lieten de jongeren over hun mening weinig twijfels bestaan. De meeste leden waren van mening dat veel mensen, teveel mensen naar de kerk kwamen om dat het zo nodig „zou moeten". Het gevolg daarvan, aldus de jon gerengroep, was dat weinig mensen de dienst bewust bijwoonden. In hei gebruik van keiharde woorden hoopte men een therapie gevonden te hebben om daarin verandering te brengen, achteraf is het allemaal nog wel mee- of misschien in de ogen van de jongeren tegengevallen. Ook kerkbezoekers, die het afgelopen weekend naar de Groenendijkse kerk kwamen in de veronderstelling daar op erg on-conventionele wijze te worden toegesproken zijn met een licht gevoel van teleurstelling de kerk weer uitgestapt. hebben nog Als het aan Albert Baert: „We weinig reacties gehad" de groep zelf gelegen had was de tekst scherper geweest dan hij afge lopen zaterdagavond was. „De pas toor oordeelde het beter om bepaal de passages weg te laten. En daar hebben we genoegen mee genomen", aldus de woordenvoerder van de actiegroep. Ook de discussie na af loop werd een desillusie. Albert Baert had er minimaal vijftig vol wassenen en dertig jongeren ver wacht. Hét werden er in werkelijk heid slechts dertig en tien. Albert Baert: „Ze hebben me om mijn opti mistische verwachtingen steeds uit gelachen. Na die discussiebijeen komst wist ik waarom". Wat zijn de pionnen van de actie groep voor de nabije toekomst? „Op dit moment weten we het nog niet", luidt daarop het antwoord. „We gaan door met de jongerendien sten: we weten alleen nog niet wan neer de volgende zal zijn". Blijkens Alberts antwoord is de actiegroep niet voornemens in de nabije toe komst op buitenkerkelijk terrein iets te gaan ondernemen. „Ik weet wel: er zijn nog problemen genoeg in onze eigen omgeving, zoals de milieubedreiging. We weten daar al leen zo weinig van af. En als we er al over gaan praten dan zal dat toch in ieder geval in het kader van een jongerendienst zijn. Ik zie niet wat we aan die miliebygiëne zouden kun nen doen. (Van onze correspondent). SINT JANSTEEN Evenals vo rig jaar, zal de p.aatselijke EHBO afdeling ook dit jaar weer een huis- aan-huis collecte houden en wel in de maand november. Deze collecte wordt verzorgd door gediplomeerde EHBO-ers en met de opbrengst wor den verband en lesmateriaal aange schaft. Het gehele jaar, als het nodig is, kan op deze mensen een beroep worden gedaan, maar eenmaal in het jaar doen de EHBO-ers een oeroep op de inwoners. (Van onze correspondent) WESTDORPE In de zaal van het Oud Raedhuys bij M. Pluym in Westdorpe worden zaterdag sn zon dag weer serie-kaartwedstrijden ge houden. Voor deze wedstrijden die de gehele dag duren, worden prijzen beschikbaar gesteld. (Van onze correspondent). HÜLST In de bovenzaal van hotel „Het Hof van Brussel" te Sluis zal zaterdag en zondag door de Sluise Vogelvereniging „Tropika" een nationale vogeltentoonstelling worden gehouden. De tentoonstelling wordt vanavond officeel door een vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur geopend. „Tropika" ver wacht op deze tentoonstelling een groot aantal inzendingen met onge veer 250 vogels. Door het organise ren van enkele vermakelijkheden, waaronder een rad van avontuur hoopt men het bezoek aan de ten toonstelling te activeren. (Van onze correspondent) OOSTBURG Groot was de spanning voor het biljartduel tussen koploper A. Aalbregtse sr. en kam pioen A. v. d. Gazelle. Beiden had den veel last van hun zenuwen. Na 5 beurten werden voor Aalbregtse 2 poedels genoteerd en totaal 27 pun ten; Van de Gazelle 4 poedels en 10 punten. Na 10 beurten 4189. Stuntelig spel bracht Aalbregtse niet verder dan 89. Maar wat krui melwerk en een slotbeurt van 27 brachten hem op 131 en de zege en het leiderschap in de competitie op. A. Versprille poedelde 5 maai tegen Jac. v. Overbeeke, maar tussenseries brachten hem tot 148 tegen 109. E. Hinneman fabriceerde 14 punten in 10 beurten, scoorde 54 In 1 beurt, totaal 122. J. v. d. Broeke 87. Hote lier U. de Windt gaf tegen schoon zoon Himmenman niet thuis: 7595. Overgangsklasse: J. Kareis - A. Riseeuw 7654. I. Versehage - L. de Zutter 5359. H. Mussche 3533. Labbezoo - E. (Van onze correspondent). HEIKANT - In de Polenlaan worden zondag 15 november veld loopwedstrijden voor alle categorie- en gehouden Ook voor dames wor den wedstrijden georganiseerd. On getwijfeld zullen deze wedstrijden grote belangstelling trekken. Vooral ook omdat bekende veldlopers als Peter Vonck en de gebroeders Schout in eigen midden aan het werk te zien zijn. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Antoine Raes eigenaar van het Vestzaktheater de Krokodillenbar in Kloosterzande heeft voor vandaag de The Sepherds gecontracteerd, die begeleid worden door het Belgisch dansorkest van Frans Bonne. Geen voorrang Bij het inrijden van de Burg. Fr. van Waesberghe- straat te Hulst vanuit de Grote Zwanestraat, gaf de bestuurder van een personenauto S. uit Hulst, geen voorrang aan de fietster mevr. S. eveneens uit Hulst. Mevrouw S. moest na eerste hulp door dokter Niesten, naar het St. Liduinazieken huis worden overgebracht. Sportwedstrijden De wielerclub „De Volharding" organiseert zater dag 14 november in het verenigings gebouw in Heikant verscniilende sportwedstrijden Na de wedstrijden wordt er een bal gehouden, waarop een zangeresje voor het nodige amu sement zal zorgen. Luchtbukscompetitie In het ka der der Zeeuwsch-Vlaamse compe titie vond in het Sportpaviljoen te Aardenburg een ontmoeting plaats tussen „De Missers" uit Aardenburg en „Sint Adelbertus" uit Sas van Gent. Deze laatste vereniging werd kampioen in de vorige competitie. De sterk gestarte Aardenburgers streden verbeten tegen de Sassena- ren en wisten uiteindelijk een klei ne zege te behalen, waardoor de punten in het Westen bleven. De uitslag voor „De Missers": 1 L. van Kruyssen 174, 2 Th. Kockuyt 172; 3 C. van Mermon 171; 4 D. van Her- mon 170; 5 K. de Koeijer 169; To taal 856 punten. De uitslag voor „Sint AdeLbertus: 1 O. de Jager 173; 2 C. de Vos 172: 3 mevr. de Jager 171; 4 M. Gerritsen 169; 5 mevr. Gerritsen 168; totaal 83 punten. Na drie wedstrijden zijn de Missers nog ongeslagen. Behalve deze thuiszege wonnen ze ook de uitwedstrijden tegen Sluis en Cadzand. Koren op bezoek Het Mannen koor „Concordia" uit Roosendaal en het Mannenkoor „A.B.S." uit Steen bergen zullen op zondag 8 november tijdens de eucharistieviering van 10.00 uur in de parochiekerk van Aarden burg de „Deutsche Messe" van Franz Schubert uitvoeren. Diri gent is de heer C. van Helvert uit Dinteloord. Apartheidspolitiek Daartoe uit genodigd door de vier samenwer kende kerken in Aardenburg, zal ds. Petro ,T»rais op maandag 9 novem ber e i 19.30 uur in de Ontmoe- tings aan de Sassenstraat een lezing uouden over de apartheidspo litiek in Zuid Afrika, een en ander met vertoning van dia's en films. Ds. Marais verblijft in Nederland in verband met doctoraal-studie en promotie en verbleef gedurende de afgelopen zomer meermalen aan de Zeeuwse kust, waar hij met een Marionettenspel enige bekendheid kreeg. jeugdtoneel De jeugdleden van de Aardenburgse fanfare hebben de klucht van P. Fruithof „De buiten model-zuigeling" in stuide genomen. De regie is in handen van de heer W. F. van Helden. Men hoopt het stuk op te voeren op 21 november ter gelegenheid van een muziek uitvoering door de jeugd o.l.v. diri gent A. P. Verschuur. 30 jaar muzikant De heer Omèr de Vriend uit Aardenburg was dezer dagen 30 jaar lid van de Aarden burgse fanfare. De muziekvereni ging liet dit feit niet ongemerkt voorbijgaan en bracht het medelid een serenade op de dag dat zijn ouders 50 jaar getrouwd waren. De jubilaris werd lof toegezwaaid en ontving een diploma. Vandalisme Geconstateerd werd, dat in het koor van de Sint- Baafskerk, grenzende aan de Tui- melsteenstraat, een twintigtal ruitjes werden vernield, vermoedelijk door het gooien met steentjes of het schieten met een windbuks. Mén neemt aan, dat het hier om jeugdig vandalisme gaat. Herstel van de vernielingen zal duur zijn, omdat hiervoor een hoge stellage zal moe ten worden aangebracht. Raadsvergadering De raad van de gemeente Aardenburg zal bijeen komen op dinsdag 10 november om 19.30 uur op het gemeentehuis. Beenbreuk Op de splitsing Pro- vincialeweg - Schuitweg te 's-Gra venpolder botsten donderdagavond een scooter, bestuurd door G. J. S. uit 's-Heerenhoek, en een tractor, be stuurd door A. J. A. uit 's-Graven polder tegen elkaar. De bestuurder van de tractor die linksafsloeg, ver leende aan de scooter geen doorgang. De scooterrijder werd met een been breuk naar het Sint Joanna-zieken- huis te Goes vervoerd. De scooter werd ernstig beschadigd. De tractor kreeg geen schade. Overgeplaatst De wachtmeestei der rijkspolitie J. van der Boon, i£ met ingang van 1 november overge plaatst naar Nieuwerkerk aan de IJs- sel. Met ingang van dezelfde datum is in zijn plaats gekomen de wacht meester le klas der rijkspolitie de heer E. de Vries, uit Nieuwerkerk aan de IJssel. Collecte De in de r.k. kerk van Zuiddorpe gehouden collecte ten ba te van de missie bracht f 146,- op. (ADVERTENTIE) Burgemeester Reuser, derde van (Van een onzer verslaggevers) links, maakt kennis met zijn nieuwe raad. SINT JANSTEEN Het gemeen tebestuur van het Limburgse plaats je Sevenum is donderdag kennis ko men maken met zijn nieuwe burge meester. Zoals we reeds meldden is oud-burgemeester mr. J.I.M. Reuser van Sint Jansteen benoemd lot bur gemeester van de zesduizend zielen tellende gemeente. Zijn benoeming gaat op 16 november in. Wegens een knieblessure is de nieuwe burge meester nog niet in de gelegenheid geweest in Sevenum zelf kennis te gaan maken met zijn nieuwe mede werkers. Dat zal gebeuren, zodra de heer Reuser voldoende hersteld is om de trip naar het Limburgse te ondernemen. Het eerste oriënterende gesprek donderdag in de Zeeuwsch- Vlaamse woning van de heer Reuser in de Hoofdstraat van Sint Jansteen had een bijzonder prettig verloop. Van onze correspondent) KOEWACHT Het bestuur van de stichting Streekcentrum Axel had in café De Anjer bij A. de Schepper te Koewacht een ontmoe ting met de winkeliers uit Koe wacht. Het doel van deze bijeen komst was een gezamelijke winkel actie Axel-Koewacht te organise ren. Als hoofdprijs wordt een auto ter beschikking gesteld. Tien horecabe drijven uit Koewacht doen hieraan mee. Als contactmensen in de stich ting zijn benoemd de heren W. Ver biest, G. de Maerschalk en W. de Meijer, allen uit Koewacht. Dit alles onder voorzitterschap van de heer Deij. uit Axel. TERNEUZEN In het handelsre gister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen werden de volgende on dernemingen ingeschreven: 10409 Modecentrum P. Z. Noord straat 20, Axel. Venn, onder firma van Van der Plas' Modes N.V. en Modehuis „De Zon" N.V. 10410 Garage Centrum, Beesten markt 19, Hulst. Eig. G. van Rattin gen. 10411 Bloemenhuis „De Zoete Vaart". Kleine Bagijnestraat 11, Hulst. Eig. A. Lion. 10412 Benzinestation I. de Bleijser,j Ellestraat 6, St.-Jansteen. 10413 Kleinhandel in oliën, vetten, j vetspuiten en cardan pompen. P.j Ketting, Zuidlandstraat 9, Terneu zen. 10414 Kleinhandel in glas, ker. art. kunstnijverheidsprod. enz. „Artisti- que", Axelsestraat 95, Terneuzen. Eig. H. Peeters. 10415 Heren- en damesmode „The New 28". Kade 28, Sluis. 10416 Kleinhandel in grammofoon platen „Grammophonehouse", Gent- sestr. 34, Hulst. 10417 Kleinhandel in schoonmaakar tikelen Wöginger, Beestenmarkt 15, Hulst. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het raadslid voor D'66, de heer L. A. C. Soeters, heeft b. en w. van Vlissingen ge vraagd of het mogelijk is in Vlissin gen een „verkeerstuin' 'te stichten. Deze zou, aldus de heer Soeters, nuttige diensten kunnen bewijzen bij het toetsen van de theoretische verkeerskennis van scholieren aan een nagebootste werkelijkheid. „Wij kunnen niet meer volstaan met het geven van louter verkeersonder- wijs", zo motiveerde de heer Soeters zijn initiatief, „maar er zal sprake dienen te zijn van een totale ver- keersopvoeding. Bij het verkeerson- derwijs op onze basisscholen is hier van al in toenemde mate sprake, maar men is wel gedwongen tot een theoretische aanpak. In een verkeers tuin zou toetsing ent desgewens correctie van het verkeersgedrag van de jonge Vlissingers mogelijk zijn". Volgens de heer Soeters ligt hier een belangrijke taak voor de gemeente. Verschillende gemeenten bezitten reeds een verkeerstuin. zo als bijvoorbeeld Terneuzen. Hier hebben overheid en particulier initi atief elkaar gevonden in het tot stand brengen van een nodig geoor deelde voorziening. EUROPA meubel: Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen (Van een onzer verslaggevers) HULST. Veertien kunstenaars uit het Belgische West-Brabant ne men volgende maand deel aan een expositie in de burgerzaal van het stadhuis in Hulst. De tentoonstelling wordt gehouden onder het motto „Hedendaagse kunst West-Brabant" en duurt van zaterdag 14 november tot en met 28 november. Op de expositie zijn werken te zien van de kunstschilders Jos Aerts, Hans Bogaerts. Henri Capitte, Carlos de Wilde, Dubois d'Enghlen, Omer de Landsheer, dokter Karl Heeremans, Juul Mae», Marei Henneghlen, Etien- ne Geeurinckx en Vie Lucas. Verder namen deel: de beeldhouwers Vik Leemans, Luc van Ruyssevelt, Dubois d'Enghlen en de kunstsmid Herman d'Haege De groepering van veertien kunstenaars is „gepatroneerd" door de culturele sociale vereniging Pajot- tenland en de Vlaamse federatie van onafhankelijke kuituurverenigingen. De vereniging stelt zich tot doel door baar optreden „terug te keren naar de werkelijkheid, wars van iede re kunstmatige propaganda en com mercieel gedoe". „Dat," aldus drs. F. Gins, de voorzitter, „niemand be grijpt, laat staan de schepper zelf." Het was ook deze vereniging, die vo rig jaar de aandacht op zich vestigde door het initiatief van het succesvolle Pieter Bruegeljaar in België. In dat kader werden onder meer tentoon stellingen van moderne copieën op doek, in originele grootte, zowel in Brugge, als Gent, Antwerpen en Brussel op touw gezet. Dezelfde expositie bevindt zich mo menteel in Euskirchen in Duitsland. Onder de kunstschilders, die vol gende maand in Hulst exposeren, zijn volgens drs. F Gins twee aquarellisten die opvallen: Hans Bogaerts met zijn Bruegeliaanse fijnheid in kleur en tekening en dokter Heeremans, die meer oe impressionistische toon aan neemt Deze laatste is tevens prijs winnaar van exposities in Deauville en Nice en tal van andere buitenland se plaatsen. De beeldhouwers Vik Leemans en Luk van Ruyssevelt zijn van de jon gere generatie. Hun werken zijn een aanklacht tegen de momenteel actu ele wereldproblemen, zoals water- en luchtverontreiniging, de strijd voor behoud van natuurschoon. „Daar de kunstwerken in het algemeen zeer matig van prijs zijn, mogen we alvast verwachten, dat een flink aantal wer ken de Belgische grens niet meer te rugzien," aldus drs. F. Gins, die alle kunstliefhebbers een bezoek aan deze expositie adviseert. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Naar wij in krin gen van het Havenschap Vlissingen vernemen baseert de gemeente Bor sele. als zij inderdaad meent een kans te hebben op een uitkering van vier miljoen gulden als gevolg van de ves tiging van de Total raffinaderij op haar grondgebied, haar verwachtin gen op drijfzand. Er is, ook in de gemeenteraad van de Zuid-Bevelandse gemeente op wier grondgebied Total een raffinaderij gaat bouwen, een begripsverwarring ontstaan, zo zegt men in havenschaps- kringen. Men heeft de legesgelden, die worden afgeleid van de bouwsom van de installatie welke een bepaal de grondgebruiker laat bouwen, ver ward met de algemeen toegepaste toe slag op de grondprijs van bouwrijpe terreinen door de gemeente. De toe slag wordt door de grondverkopeTS en dat is dus veelal de gemeente aangewend om algemene voorzienin gen te kunnen financieren. Bij Total ligt dit geheel anders. De voor dit bedrijf benodigde grond, cir ca tweehonderd hectare, wordt via de Dienst der Domeinen verkocht, waar bij van de zijde van het Departement van Economische Zaken een fikse te gemoetkoming aan Total is verleend. Indien er werkelijk een uitkering van vier miljoen gulden zou moeten vol gen, dan zou dit betekenen dat Eco nomische Zaken rechtstreeks de ge meente Borsele gaat financieren. Als Borsele niettemin voor bijzon dere extra uitgaven komt te staan als gevolg van de Totalvestiging, dan kan de gemeente evenals elders in Zeeland is gebeurd bijzondere subsidies ontvangen, bijvoorbeeld uit de zgn. infrastructuurpot. De legesgeiden welke Total aan Borsele moet betalen, omdot de ge meentelijke diensten van Borsele zich voor Total bepaalde inspanningen moeten getroosten, belopen enkele tienduizenden guldens. Ook de N.V. PZEM betaalt, naar rato van de bouwsom vor haar instal laties, legesgelden aan de gemeente. (VERVOLG VAN PAGINA II Scherpe kritiek heeft staatssecrek Vlerick gisteravond geleverd op dq nen in Nederland, die de laatste i gen voor een gezamenlijk inten tionaal overleg inzake grensi^ striailisatie hebben gepleit. De s seoretaris toonde zich zeer verwj derd. „Al mijn dossiers hebben sta ter beschikking van Nederland staan, maar ik heb vam die z nooit dossiers gezien. Nu h Progil vragen onze no overleg, maar van Nederlandse! heeft men nooit overleg aanvi^ Wij zijn ook niet geraadpleegd i de aluminiumfabriek Péchinej evenmin voor industrievestiging^ Zeeuwsch-Vlaanderen". Staatssecretaris Vlerick heeft vens verklaard voorstander te i van een dergelijk internat» overleg, maar dan alleen nadat wat dit aangaat een akkoord is' reikt. Volgens staatssecretaris riek zou het gesprek tussen secretaris Kruisiniga en zijn T collega Namèehe op 20 novei aanstafcnde geen betrekkimfi hel op Progil. De Belgische staatssecretaris i streekeconomie werd op de pen ferentie ter zjjde gestaan door c anderen profesor Willems, lid de werkgroep, industriële ecolog Deze zei diat alles in het werk steld zal worden om ontploffing! vaar tegen te gaan. Volgens I moet dat gevaar niet overschat i den, „want", aldus zijn betoog, afgelopen vijftig jaar hebb enzichJ dat gebied nergens ontploffing voorgedaan". (Van onze correspondent) DRAAIBRUG Een bestetal en een personenauto kwamen i rijksweg 58, ter hoogte van t Maagdenweg nabij Draaibrug f elkaar in botsing. Dat gebeurde: het moment dat de bestelwagen,) stuurd door C.S. uit Terneuzen v uit de richting Aardenburg kou1 een tegemoetkomende tractor seerde en er plotseling een pe nenwagen, bestuurd door W.B. Aardenburg, vanachter de tractortj voorschijn kwam. Bij deze bols: liepen mevrouw S. en haar 3-jari dochtertje verwondingen op rondvliegende glasscherven. De t tomobilist W.B. uit Aardenburg P raakte geheel over stuur. Beide' gens werden onherstelbaar vei Bestuursmutatie Wegens ke werkzaamheden kon de sec ris-penningmeester van de voetbtj vereniging Clinge. de heer V sen, deze dubbele functie niet b ven bekleden. In de laatste stuursvergadering is de her E Deckere verzocht het secretarial over te nemen. De heer De DeeWj heeft deze functie aanvaard en heer Colsen is penningmeester bleven brengst van een in Coinge gehouo Kankerbestrijding De brengst van een in Coinge geho»«j collecte voor het koningin WilWj nafonds ten bate van de kankerKp strijding was f 128,70. Oud papier OKK Zaterdsl'; oktober zal het fanfarecorps OKj" Westkapelle oud papier ophalen. opbrengst komt ten goede van uniformenfonds. Verkeersongeval In het Z®, dorp ter hoogte van de kwekertlu ker heeft een aanrijding plaatsgei den tussen een personenauto, stuurd door A J H„ en een hro®'„ bestuurd door R. V., beiden afk®® uit Middelburg. De bromfietsbosta der liep een recbterenkelbreuk o moest per ambulance overgooi worden naar het gasthuis. (ADVERTENTIE) indepiyS'Sbgzoextraimcleligi NOG GEEN IZct. PER STUK.'. &JELUG VOOR 811 V€ KOFFIE, w ZO WORDeUQ'.\ Tilburg —Aan de katholioko geschool in Tilburg slaagde kandidaatsexamen re' u schappen J. van Schalk uit 'yeiisks

de Stem | 1970 | | pagina 2