Schade door deltawerken voor rekening van overheid Borsele bang voor publieke opinie FESTIVAL MUSICERENDE JONGEREN DEEL EERSTE KAMER: Onderzoek naar woningbehoefte in Zeeland en Brabant ZOON Tel. 01640-5910 SCHADE SNELLER Schieting te Oudelande Rayoncommandant Yerseke overleden Goes Ontspanningsavond bejaarden Hansweert RAADSLID DE JAGER BELEID OVERTROKKEN Herfsttoernooi tafeltennis voor scholieren in Middelburg-Zuid FORSE BOETE VOOR OVERTREDING PRIJZENWET Ondernemer niet gestraft voor direct ontslag Yerseke Uitvoering Weldoen door Vermaak Fruitteler vergat landbouwgif te registreren Zuidmolukker overvalt ?9 Brandpunt uitzending papier uw pen Valhelmen MARKTEN „Deurwaarder veilingen" in Bergse café's bij justitie Uitslag kermis- scliieting Heikant WOENSDAG 28 OKTOBER 1970 PRODUKT (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Een deel van de Eerste Kamer vindt dat de schade, die particulieren en bedrijven in het deltagebied lijden door de delta werken, volledig moet worden vergoed. De deltawerken vormen een nationale voorziening. De lasten moeten daarom nationaal worden gedragen. Geen lasten dienen, doe dan ook, individueel te worden gedragen. Dit staat in het voorlopige, schrif telijke verslag dat de Eerste Kamer heeft gegeven aan minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) betreffende de deltaschadewet 1966. Minister Bakker vindt dat de schade door aanleg van de deltawer ken gedeeltelijk moet worden gere kend tot het eigen risico van bedrij ven enz. De overheid zou dan met een gedeeltelijke schadevergoeding kunnen volstaan. Maar volgens de kamerleden wordt in andere geval len, berustend op bijvoorbeeld de boswet, de ontgrondingswet, de wet ruimtelijke ordening wel het princi pe van de volledige schadewet ge volgd. Andere kamerleden echter zijn het wel eens met het uitgangspunt, blijkt uit het voorlopig verslag, maar zij vinden het fout om het 1 van de schade dat de betrokke nen zelf moeten dragen, te laten afhangen van hun draagkracht. Deze Kamerleden willen dat de hoogte van de gedeeltelijke vergoeding door de overheid moet afhangen van de extra kosten die de benadeelde moet maken om de schade te voor komen of te liquideren. Aan minister Bakker wordt ook gevraagd iets te doen aan de schade die vooral de kleinere en financieel weinig draagkrachtige visserij ge meenten ondervinden van de delta werken. Zulke gemeenten komen door de strukturele veranderingen van hun regio in grote financiële moeilijkheden, aldus de vragenstel lers. Andere partijen in de kamer kla gen dat het te lang duurt voordat de schadevergoeding door de overheid wordt uitbetaald. Veel Kamerleden bepleiten tevens vergoedingen aan garnalenvissers. Zij worden na afsluiting van de Oosterschelde gedwongen met hun kotters de zee op te gaan voor garnalen- en andere visvangst. De schepen moeten daartoe worden ver beterd, wat grote investeringen vergt. Voor gedupeerde mosselkwe kers, die al in april volgend jaar hun mosselpercelen zullen moeten opgeven vanwege de vorderende sluiting van het Brouwershavense- gat, wil een deel van de Kamer voorrang, wanneer te zijner tijd de vergunningen worden uitgegeven voor zoetwatervisserij op de Greve- lingen. De Kamer wenst sneller zekerheid over de schadevergoedingen die scheepsbouwbedrijven kunnen ont vangen. Door de deltawerken zien zij zich geplaats voor aanpassings- werken. Maar over een vergoedings regeling is al lange tijd volkomen onzekerheid. Dit kan ertoe leiden dat de aanpassingswerken misschien nog niet klaar zullen zijn wanneer de zeearmen dicht gaan. Dat brengt dan nog extra schade mee, waarvoor de Kamer de aandacht van de mi nister vraagt. Enkele Kamerleden willen meer sociale zekerheid voor de werknemers in de bedrijven die dicht gaan vanwege de deltawerken. Vaak was er geen formele pensioeni- overeenkamat maar een traditio neel gegroeide morele plicht van de werkgever om zijn ex-werknemers, gepensioneerd of invalide geworden, van uitkeringen te voorzien. De Ka merleden vinden het onjuist van mi nister Bakker dat hij deze gedu peerden verwijst naar de AOW en de wet op de arbeidsongeschiktheid. Dat geldt, vinden de Kamerleden, tevens voor de werknemers die nog in dienst zijn, maar die steeds heb ben kunnen vertrouwen op hum werkgever wat betreft htim pen- sioemvooTzrendmig. (Van onze correspondent) OUDELANDE De handboogver eniging Ons Genoegen heeft een schieting gehouden op de liggende wp in café Centrum te Oudelande. dertien verenigingen waren 52 schutters opgekomen. De uitslag is ah volgt: hoofdvogel: C. D. Raas 'an Vooruitgang uit Kwadendamme; iste zijvogel: J. Rijk van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek; 2de zij- vogei: c. v. Weele van Juliana te Oudelande; 1ste bovenkal: A. A. Oeense van Zorgvliet uit Ellewouts- J'jk; 2de bovenkal: A. A. Geense; 1ste onderkal: S. Westveer van Ede- J? Handboog uit Oudelande; 2de on- icrkal: F. v. Loenhout van Jacoba tan Beieren uit Goes; 1ste klep: A. «eeusen van Spes Nostra uit Ove- zande; 2de klep: C. D. Raas van vooruitgang uit Kwadendamme; 3de nfnp: J. F. de Rijke van Edele handboog uit Oudelande. Meeste sleme vogels: Sjaak de Jonge Wz an A.D.L.M. uit Kwadendamme. 5 °2nls. De vliegende vogelprijs was oor C. Bek van Spes Nostra uit (Van onze correspondent) YERSEKE Dinsdagmiddag is aan een hartverlamming overleden de rayoncommandant van de politie te Yerseke, de 52-jarige opper wachtmeester J. Mieras. De heer Miras was sedert een jaar rayon commandant te Yerseke. Een en an der was het gevolg van de herinde ling van de gemeenten. Voorheen is hij geruime tijd postcommandant geweest van de rijkspolitie te Kloe- tinge. Aanrijding Op de kruising Zuidvlietstraat - Westsingel vond een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door G. G. uit Kapelle en een bromfiets be stuurd door J. C. van E. uit Goes. De auto werd hierdoor licht bescha digd, terwijl de bromfiets nagenoeg geheel werd vernield. De bestuurder van de bromfiets kwam echter met de schrik vrij. (Van onze correspondent) HANSWEERT —Op dinsdag 3 november krijgen de bejaarden van Hansweert in het dorpshuis Kaj Munk een gezellige avond aangebo den. Belangeloos wordt hieraan me dewerking verleend door de mando linevereniging Polyhymnia en een meisjeskoor onder leiding van Adrif B. Holster, de Hansweertse zange res, mevrouw Tilly den Boer en d< plaatselijke conferencier Z. J. Jan sen. Tijdens de pauze krijgen de be jaarden koffie geserveerd. middel van vragen achter zien te komen hoe iets in elkaar zit. Dat vinden de anderen lastig. Zij vin den zichzelf kennelijk al ervaren, maar dat vind ik niet", Bovendien is het VVD-raadslid van mening dialt een raadsvergadering geen zie heeft als tevoren al alles vaststaat. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE-NIEÜWDORP „Ze kunnen er schijnbaar slecht tegen dat er in de raad kritische opmer kingen worden gemaakt. Ik voel me helemaal geen oppositie. Wel zijn mijn collega Dekker en ik kritisch ingesteld. Maar we wer ken als raadsleden toch allemaal samen voor een doel: het belang van de gemeenschap van Borse le?", aldus het VVD-raadslid A. de Jager uit Nieuwdorp, die nogal nijdig is op zijn mederaadsleden, die hem in de vorige raadsverga dering van de gemeente Borsele in het vakje „oppositie" hebben ge drukt. Naar aanleiding van het feit dat de heer De Jager twee keer op merkingen heeft gemaakt over de notulering (belangrijke uitspraken waren weggelaten of onjuist weer gegeven) werd de WD-tweemans- fractie opeens met de benaming „oppositie" aangeduid, iets dat tot nu toe angstvallig vermeden werd. Slechts de PvdA-PPR-fractie van de heren De Koster en Van Rooy- en werd zo genoemd. „Ik vraag me af. of ze wel enige democratische gevoelens hebben. Niemand van de christelijke par tijen, namens wie de heer P.L. Peeters toen sprak, heeft er iets tegen gezegd, dus iedereen was het er mee eens. We hebben notaibeme altijd opbouwende kritische poli tiek bedreven. De PvdA-PPR is ook niet met het woord oppositie aan te duiden. Daar heb ik me altijd tegen verzet. Wij hebben als VVD-fractie indertijd ook niet het vertrouwen in die mensen opge zegd. Dat vond ik overtrokken. We hadden alle ndet-PvdA-PPR-fracties als reactie op de bordjes-affaire toch een brief met een brilletje verstuurd. Daarmee was voor ons de kous af". „In een gemeenteraad past geen oppositie. Dan zou er overtrokken worden, wat we op dit bestuursni veau doen. Het college zou even wel moeten zorgen dat er geen aanleiding wordt gegeven voor op positie. Er worden namelijk van tevoren door de CHU-AR-KVP- fractie teveel afspraken gemaakt in „raflidsvergaderinigetjes vooraf" waar de wethouders bij zijin. Er moeit meer openheid komen zodat eir niet telkens bij de behandeling van agendapunten in de raad wordt gezegd „Wij hebben al be slist". Men lokt nu oppositie uit, want openheid is er of achteraf of helemaal niet. Vooral geldt dit het industrialisatiebeleid. Formeel heb ben ze geen plicht tot openheid als het de hinderwetspolitiek betreft, maar in deze tijd zou het wel passen om een beetje openheid te geven". Over de laatste raadsvergade ring, die door wethouder Jansen werd geleid omdat de burgemees ter niet aanwezig was, zegt de heer De Jager: „Het was onzinnig wat daar gebeurde. Men werd veel te strak gehouden. De discussie werd steeds afgekapt als het niet in „hun" kraam te pas kwam. Er word tetgen een spreker gezegd dialt hij al in tweede instamitie het woord voerde als hij nog in eerste instantie bezig was, maar daarbij intussen was onderbroken. Bij an dere fracties gebeurt dat niet. De andere partijen hebben nooit wat te vragen omdat ze de avond tevo ren alles al hebben doorgenomen en vragen hebben afgevuurd op de wethouders. Bovendien zijn wij (VVD, maar ook de PvdA) nieu welingen en dan moet je er door „Ik vind het een zwak beleid als de wijze van notuleren wordt ver anderd als ik tweemaal aanmer kingen heb gemaakt op de prakti sche uitvoering van de notulen van een vergadering. „Zoiets van: „Dan zuilen we ervoor zorgen dat ze niets meer kunnen opmerken" en d'an worden er voortaan dus geen opmerkingen meer genotuleerd. Alleen nog maar besluiten, stem mingen en de namen van degenen die tegen waren. Men is kennelijk bang voor de publieke opinie. Dat blijkt steeds weer. Daarom ook wordt een onpopulair gebleken voorstel over kileutervervoer terug genomen en worden discussies in Je raad afgekapt". „Onze voornaamste grief is ei genlijk wel de openheid. Die is namelijk uitermate beperkt in on ze gemeente". De heer De Jager is dan ook voorstander van openbare commissievergaderingen (tot nu toe niet gehouden), behalve als het om persoonlijke kwesties gaat, en van hearings zodra die ook maar gegeven zouden kunnen worden over bepaalde kwesties. Wat de VVD-fractie nu gaat doen? Nu ze in de oppositie „gezet" is: „We gaan gewoon door met eerlijk, za kelijk en vooral zonder rancune politiek bedrijven in de raad. We blijven kritisch de zaken volgen. „De drie samenwerkende christe lijke fracties doen dat te weinig", vindt de heer De Jager. Over de PvdA-PPR: „Ik vind dat ze vaak goeie dingen doen maar vaak zeg ik ook „van mij hoeft het niet". Ze brengen het vaak ook sfechit en ontactisch naair voren. Teveel op een oppositiema nier. Dat wekt weerstanden op. Maar ik vind wel dat b. en w. kritiek moeten kunnen verdragen". „We (de raadsleden, maar ook b. en w.) zijn nog een stelletje ama teurs en dat blijkt duidelijk naar buiten: in de pers en bij de bevol king. We moeten snel leren, willen we niet alle goodwill verliezen. Er moet meer zakelijkheid zijn, meer openheid, meer de wil om naar elkaar te luisteren en men moet kritiek kunnen velen. Ik vind het jammer dat er sinds de herindeling kennelijk niets is veranderd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In het nu reeds voor de derde keer door de tafelten nisvereniging te Middelburg-Zuid georganiseerd herfsttafeltennistoer- nooi voor leerlingen van de lagere scholen in Middelburg-Zuid en Dau- wendaele heeft de protestants-chris telijke school Rentmeesterlaan defi nitief beslag gelegd op de wisselbe ker. Ruim 115 enthousiaste scholie ren hebben ingeschreven, afkomstig van vijf verschillende scholen in de vier speelgroepen, te weten jongens en meisjes tot en met tien jaar, en die vanaf elf jaar. In de jongensgroep oudste catego rie bereikte Arnold Kopmels de fi nale door Hans van der Zwan in twee games te kloppen. Giel Won- dergern (P.C.-school) klopte sohooi- genoot Eddie Verkasrt met 2220 in de derde game. In de eindstrijd zegevierde uiteindelijk Giel Won- dergem met 2111 en 2217 vrij gemakkelijk over Arnold Kopmels (Zuidburch). Bij de meisjes vanaf elf jaar was Melleke Wijs (Zeeburch) de sterk ste door in de finale met gering verschil 2321 en 2119, Veronique Nijs te verslaan. Rudie van Osselaar woin de eerste prijs im de jongste categorie door in de finale Peter Lievense met 18 en 19 te kloppen. Bij de meisjes in deze leeftijdsgroep was het Matty Gunst van de christe lijke school die Yvonne Wijs (Oos terburg) vrij gemakkelijk van zich afhield. De klassenprijs voor het hoogst aantal deelnemers ging naar de vijfde klas van de Zeeburch. Er was gedurende het gehele toer nooi een grote belangstelling. De tafeditennisdemonstratie die voor de prijsuitreiking plaatsvond werd door de Middelburg-Zuid-leden Lilian van de Bos en Bob Gabriëlse op uitstekende wijze verzorgd onder leiding van instructeur Kleinepier. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De officier van justitie te Middelburg eiste tijdens de zitting van de Economische Poli tierechter f 15.000,- boete tegen J. van de H. uit Domburg, die een strandcabinebedrijf exploiteerde te Domburg. De Stichting Badplaatsenbelangen Domburg had van v. d. H. toestem ming gehad de verhuurprijs te ver hogen omdat zijn zaak niet rendabel bleek. Toen enige tijd later de b.t.w. ingevoerd werd, bleek dat de verho ging, die met toestemming werd toe gepast, te hoog was. Maar de firma bracht daar geen verandering in. De officier van justitie, mr. J. Blok, vond dat de winst maar eens afge roomd moest worden en kwam tot bovengenoemde eis. Mr. E. H. A. Schute hield een gloedvol betoog, dat welwillend door de politierech ter mr. P. van Empel werd aange hoord. Het resulteerde uiteindelijk in een verlaging van de boete tot f 3000,-. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Taxi-onderne mer J. de B. uit Vlissingen had zonder toestemming van de direc teur van het Arbeidsbureau een taxichauffeur op staande voet ont slagen. De werkgever somde heel wat punten ten nadele van zijn werknemer op. Hij maakte namelijk herhaaldelijk amoureuze uitstapjes met zijn vrien din in de taxi van zijn baas. Ook had hij geweigerd bij het station dienst te doen. Bovendien was hij bij de Vlissingse rellen tussen ,Sky- riders" en de Zuid-Molukkers een woordvoerder van de eerste partij geweest, waarna de ondernemer het ergste vreesde voor zijn taxi door eventuele represaillemaatregelen van de tegenpartij. Mr. Van Empel kon 's mans moei lijkheden wel begrijpen en sprak hem ondanks de f 150 eis van de officier van justitie vrij. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL. Op zaterdag en zondag 10 januari 1971 wordt de Roosendaalse schouwburg e Kring, onder de naam Musika- _een festival gehouden Voor Musicerende jongeren in West- ribant, Zeeland en Noord-Bel- p' Iedere jongere uit dit gebied, <e in groepsverband met min- s ens drie personen in een of an- ete. vorm muziek maakt kan Swtis voor dit festival inschrij- en' leeftijdsgrens is 25 jaar. Nt festival is ontstaan uit een initiatief van de Roosendaalse schouwburg-directeur C. van Dijk en deze beoefening te stimuleren F. Wetzels. Het heeft de bedoeling een inventarisatie te maken van al les wat er aan praktische muziek beoefening in groeps-verband onder de jongeren van deze contreien leeft en dezebeoefening te stimuleren door een festival, dat, indien er voldoende belangstelling voor be staat, jaarlijks zal worden gehouden De jonge mensen die voor Musiku- 71 inschrijven, krijgen gelegenheid op het Roosendaalse schouwburgto neel minstens een en maximaal twee nummers naar eigen keuze uit te voeren. Een deskundige jury zal van elk optreden een jury-rapport maken, met aan- en opmerkingen en eventuele suggesties om de kwaliteit van het gepresenteerde, indien no dig, op te voeren. Voor deze jury zullen onder meer worden benaderd Pim Jacobs en de heer R. ten Cate van Phonogram. De heer Jan Koenraad. directeur van de Roosendaalse muziekschool heeft zich al bereid verklaard in deze jury zitting te nemen. De drie beste prestaties van het festival Musika-71 worden beloond met een geldprijs. De tien beste groepen worden uitge nodigd om aan het eind van het theater-seizoen in de Roosendaalse Kring een avondvullend programma te verzorgen. De inschrijving gaat open op 15 november en sluit op 1 december. Affiches zullen de komende weken attent maken op het festival. In schrijfformulieren kunnen worden gehaald aan alle kantoren van de Boerenleenbanken en aan alle VW- kantoren. Ze kunnen daar ook weer worden ingeleverd. Men kan ook rechtstreeks formulieren aanvragen bij de Roosendaalse schouwburg, op het Roosendaalse schouwburg-to- Dat kan schriftelijk of telefonisch, onder nummer 01650-37155. Alle genres muziek zijn welkom, beat evengoed als Zuidamerikaanse of Spaanse muziek, zang evengoed als instrumentaal. Het festival is uitsluitend bedoeld voor hobby-mu zikanten. Dus niet voor beroepsmen sen. Het festival begint op beide dagen om twee uur 's middags en het publiek kan de uitvoeringen bij wonen tegen een symbolische en tree-prijs van een gulden. Gymnastiek Op vrijdag 30 ok tober begint de gymnastiekvereni ging V.Z.O.S. met het afnemen van de examens voor het vaardigheidsdi ploma, gymnastiek voor dames en heren in de 3e en 2e klasse. Maan dag 2 november komen de meisjes voor de A-klasse aan de beurt en op 6 november meisjes B-klasse en de jongens A- en B-klasse. De dames huisvrouwen beginnen op woensdag 11 november. Het aantal kandidaten is ruim 100. Naast het vaardigheids- diploma zijn er door het bestuur een aantal medailles en wisselbekers be schikbaar gesteld. Voor de A-meis jes 1 wisselbeker en 5 medailles en voor de B-meisjes 1 wisselbeker en 3 medailles. Corry Lindenberg zal bij de B-meisjes de beker verdedi gen, bij de jongens Kees Schipper. De examens zijn voor het publiek toegankelijk. CLINGE De fanfare Weldoen door Vermaak geeft op zaterdag 31 oktober in de ontspanningszaal van 't bejaardentehuis De Blaauwe Hoe ve een concert. De bejaarden, die de muziekvereniging Weldoen door Vermaak kennen zullen met genoe gen de uitvoering van deze fanfare bijwonen. De uitvoering begint om acht uur. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Omdat het met de Zeeuwse fruitteelt toch al niet te best gesteld is en de bedrijfsonkos- ten ook niet mis waren, besloot de landbouwer E.P.K. zelf een partij Frans landbouwvergif te importeren. Het van Zwitserse origine in Frank rijk verkochte Gesotoop werd voor stevige prijzen door de firma Orga Chemie in Nederland geïmporteerd, terwijl hetzelfde spul in Frankrijk een fractie kostte van het bedrag dat je er in Nederland voor betaal de. De main maakte .een ritje naar Frankrijk en bracht een partij van 800 kilo mee naar huis. Hij voldeed aan alle handelingen en distribueer de het gesotoop op 360 kilo na onder lotgenoten-fruittelers. Hij had echter vergeten zijn nieuw verworven bezit te laten registreren. Een kwalijke zaak vond de officier van'justitie. Hij eiste verbeurdverklaring van de 360 kilo gesotoop, waarde f 5.000,- en bovendien nog eens f 100.- boete. Mi'. Schute trad in het strijdperk om de verdediging op zich te ne men. Hij schetste de moeilijke situa tie van de fruittelers op dit momen.t Nogmaals maakte de rechter een mild gebaar en vonniste f 6000,- waarvan f 5000,- voorwaardelijk, met dien verstande dat binnen de zes maanden de hele partij, of te rugging naar Frankrijk of overge dragen werd aan de importeur. (Van onze R.T.V.-redacteur) HILVERSUM Terwijl de Brand punt-redacteur Aad van den Heuvel een toelichting gaf rond de moeilijk heden in de Rotterdamse haven, trad gisteravond plotseling een jongeman, getooid met een baret der Zuidmo tukkers naar voren. Hij begon een manifest voor te lezen, waarin na mens de „vrijheidsschool" de wer kende jeugd van Nederland werd op geroepen, zaterdag te gaan deelne men aan een betoging tegen het mas sale politie-optreden in het kamp „IJsseloord". Nadat de jongen uitgesproken was verklaarde Aad van den Heuvel aan de kijkers dat hij evenmin als zijn collega's in de t.v.-studio op de hoog te was van deze actie. De perschef van de KRO vertelde dat de jongen zich gisteravond bij de portier van de NOS-studio B in Bussum had gemeld en verklaard, dat hij Reitsma heette en bij de KRO werkte en naar de Brandpunt-uit zending moest. Daarop kreeg hij ver lof de studiovioer te betreden. Toen de jongen bemerkte dat Aad van den Heuvel in beeld kwam, liep hij tot achter de Brandpuntredacteur en be gon daarna gehurkt zijn verklaring voor te lezen. Het begin van zijn ma nifest was onverstaanbaar totdat een microfoonhengel in zijn richting werd gedraaid. (Van onze parlementaire radactie) DEN HAAG In de laatste week van oktober zal in verschillende plaatsen in ons land een onderzoek naar de woningbehoeften worden gehouden. Eerder werden dergelijke onderzoeken gehouden in 1964 en 1967. In Zeeland worden deze on derzoeken gehouden in Goes en Sas van Gent. I-n Brabant zijin gekozen Alphen en Riel, Breda, Dongen, Et- ten-Leur, Geertruidenberg, Gilze- Rijen, Tilburg en Woensdrecht. Nagegaan wordt hoe de bevolking thans is gehuisvest, hoeveel mensen nog in krotten wonen, over hoeveel kamers men beschikt en welke huur men betaalt. Met behulp van deze gegevens kan worden bepaald hoe veel mensen nog onvoldoende zijn gehuisvest en wat de knelpunten in de woningvoorziening zijn. De gege vens worden gebruikt voor het uit stippelen van het woningbouwbe leid. Het onderzoek wordt gehouden door middel van een steekproef, waarbij ongeveer 20.000 woonadres sen verspreid over 22" r°m* en zijn betrokken. De uitl< msten un het onderzoek zullen in mei 1971 beschikbaar komen. Naar aanleiding van Uw artikel over valhelmen, 24 oktober j.l„ wil len wij het volgende zeggen: In dit artikel wordt beweerd, <iat ruim 3/4 deel van brommerrijdend Nederland de voorkeur zou geven aan valhel men. Deze bewering wordt gestaafd door de resultaten van een enquête, gehouden onder 500 brommerrijders. O.i. is dit aantal veel te gering om zich een juist beeld over deze zaak te vormen. Bovendien is meerdere maten bewezen dat veile enquêtes van nul en gener waarde zijn (enquête Wilsom, spatlappen). Verder wordt beweerd dat de 15 procent die tegen was een negatieve instelling zouden hebben en ongun stig zouden reageren op voorlichting en verkeersmaatregelen. Dit is na tuurlijk je reinste onzin. Als iemand een andere mening heeft dan prof. ir. A. Heetman hoeft hij nog niet voor negatieveling uitgemaakt te worden. Onze mening hieromtrent is dat ieder voor zichzelf uit moet maken of hij een helm wil dragen ja of nee. Wij weten pertinent zeker dat wij in onze mening niet alleen staan. BREDA A. VAN DER VEN Jr. (De feiten hebben aangetoond dat door het dragen van een helm de risico's voor een bromfietser veel geringer worden. Wat uiteraard niet wegneemt dat men de vrijheid en het risico om een schedelbreuk op te lopen tot onderwerp wan discussie kan maken, Red.). MIDDELBURG, 26 okt. Aar dappelen Koopm. blauwe grote 20- 23, driel 6-9; Bintje bonken 13. To maten A I 558-576, B I 372-582, CC I 264-294, A II 300-468, B II 342-534, C II 282-402. Cox Orange Pipin 80 32-43, 75—80 30-38, 70—75 30-36, 65—70 24-37, 60—65 15, 60—70 25- 31, 7080 28-38. Goudreinette 75 85 24, 65—75 21-25. Goudreinette rood 85—95 32-38, 75—85 35, 70—75 23. Glorie v. Holl. 8090 33, 70—80 32-38, 60—70 17. Lobo 80 16, 70—80 15-16, 65—70 15. Gieser Wildeman 60—65 55, 50—60 47, 45—50 21. Doyenne du Cornice 75-80 46, 65 70 38-39. Conférence 7075 31, 60 70 24, 65—70 31, 60—65 27, 55—65 17-21. Druiven 170-214. Groenten: sla 6-21, andijvie 11-14, spinazie 66- 72, veldsla 74-169, waspeen 10-34, breekpeen 2-17, boskroten 9-10, kro ten 22-23, kassnijbonen 150-196, kassmjbonen krom 90, dubb. bonen 93-200, rode kool 5 li-16, savooiekool 8-14, witte kool 4-15, Chin, kool 8- 10, boerenkool 8-17, blauwkoprapen 4-9, radijs 11-13, rammenas 11-14, prei 16-38, uien 15-29, knolselderij st. 11- 18, snijselderij bos 9-11, snijselderij kistje 70, peterselie kistje 100-161, koolrapen 12, struikselderij p. st. 44, komkommers 6176 47-51, 5161 35-36, 4151 28-31, krom per kg 45- 51, stek per kg 29-42, bloemkool 3 85, 4 61-93, 6 49-77, 8 23-50, 10 18- 31, spruiten ongeschoond A 67-83, B 40-57, C 32. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Staatsse cretaris Van Son heeft de kwestie van de veilingen van grote partijen goederen in een café op naam van een deurwaarder voorgelegd aan de minister van Justitie en deze heeft de zaak op dit moment in onder zoek. Dat heeft de staatssecretaris mee gedeeld tijdens een bijeenkomst met het NKOV in Tilburg. Bij die bij eenkomst was aanwezig het bestuur van St. Olof uit Bergen op Zoom, dat in deze kwestie de knuppel in het hoenderhok gooide door drie maal een aanklacht in te dienen tegen deze veilingen. Dat gebeurde in samenwerking met de stichting Bergen op Zoomse winkeliers en tweemaal hadden deze klachten op basis van de horeca- en de winkelsluitingswet tot gevolg, dat de veilingen werden afgelast. St. Olof kreeg een pluim voor de ont plooide activiteiten. (Van onze correspondent) De uitslagen van de schietingen in Heikant, tijdens de kermisdagen, zijn: De hoge vogel werd afgeschoten door R. Dieleman uit Axel. De beide .zijvogels werden niet afgeschoten en moesten worden verloot. H. van Waes uit Heikant schoot de meeste kleine vogels, namelijk vier stuks. Maandag was de hoge vogel voor V. de Block te Hulst en de zijvogels voor A Ottjes uit St.-Jansteen en L. Ringoot uit Heikant De meeste klei ne vogel? werden afgeschoten door A. Voclc in Heikant: namelijk zes stuks.

de Stem | 1970 | | pagina 7