1^ Zege door technisch k.o. in derde ronde Quarry beter dan Frazier HEINNEVELD BEDANKTE ALS COACH VAN NJJB 1 Oost-Duitsland drie maal goud Vader van Quarry greep in Na controverse met Geesink Sparta krijgt 't moeilijk Vianen naar Fagor-Mercier Winst voor boksploeg EVENTUEE SPORTHAL Toto 15 I Voorzit Toto 16 99 Voetballer overleden Snelle verlichting v«n pijn in spieren gewrichten Te snel POSITIEF 16 WOENSDAG 28 OKTOBER 1970 17 17 I CASS I US CLAY MAAKTE SPECTACULAIRE RENTREE ATLANTA (A.N.P.) De vroegere wereldkampioen zwaargewicht Cassius Clay heeft een spectacu laire rentree gemaakt in de ring, met een overwinning door technisch knock out op Jerry Quarry, aan het einde van de derde ronde van het gevecht, dat was vastgesteld op 15 ronden. Quarry's manager en tevens zijn vader, Jack Quarry, vroeg aan scheidsrechter Tony Perez het gevecht te beëindigen, nadat zijn zoon een ernstige verwonding had opgelopen boven zijn linkeroog. Jerry Quarry begon te snik ken en toonde zich boos over de beslissing van zijn vader, maar scheidsrechter Perez stopte desondanks het gevecht. Clay domineerde van het begin af en toonde geen enkel nadeel te hebben ondervonden van zijn lang durige afwezigheid uit de ring. Ruim drie en een half jaar had de „Louisville Lip" Clay werd in Louisville (Kentucky) op 19 januari 1942 geboren geen gevecht geleverd, omdat hij wegens dienst weigering in ongenade was gevallen en zijn titel was kwijtgeraakt. Hij danste echter door de ring en bestookte het gezicht van Jerry Quarry reeds in de openingsronde. Met snelle links-rechtse combina ties, die Quarry bijzonder teisterden, bleef de voormalige wereldkampioen steeds in het offensief. Hel einde kwam in zicht, nadat met nog ongeveer een minuut te boksen in de derde ronde, Clay twee kei harde linksen had laten neerkomen boven Quarry's linkeroog. Toen scheidsrechter Perez de boksers uit de clinch haalde, zag Clay dat het bloed over het gezicht van Quarry stroomde en hij ging onmiddel lijk tot de beslissende eindaanval over. Clay, die weer met zijn oude snel heid demonstreerde, begon Quarry te bestoken met linkse punches wam- hij wilde, afgewisseld met rechtse opstoten om zodoende te voorkomen dat Quarry het einde van deze derde ronde zou halen. Quarry trachtte te counteren, maar Clay slipte steeds op tijd weg. Hij ging voort met het hele lichaam van Quarry te teisteren met links-recht se combinaties. De zege was een antwoord op de vraag of Clay in staat zou zijn een goede come-back te maken na zijn lange afwezigheid. Deze indrukwekkende overwinning zal zijn positie aanzienlijk verster ken bij de onderhandelingen voor een gevecht meit de huidige wereld kampioen in het zwaargewicht, Joe Frazier, tegen wie Clay volgend jaar zal uitkomen. Clay heeft nu een licentie gekregen om in New York te boksen en het is waarschijnlijk dat zijn gevecht tegen Frazier daatr zal plaatsvinden. Voordat de gong de eerste ronde inluidde wisselden Clay en Quarry enkele woorden, nadat scheidsrech ter Perez hen de regels had uitge legd. Clay sloot zijn ogen alsof hij bad. Hij trof Quarry in het midden van de ring en liet zijn eerste vier punches vertrekken, een linkse hoek, een rechtse hoek naar het lichaam en daarna een linkse en rechtse naar het gezicht. Clay mom pelde wat tegen Quarry, toen hij opnieuw punten scoorde met een harde rechtse, die Quarry deed te rugdeinzen. Deze trachtte te counte ren, maar Clay was te snel en dan ste weg voortdurend echter Quarry blijven bestokend, totdat de gong het einde van de eerste ronde aankon digde. Clay kwam in de tweede ronde langzaam van zijn stoel. Hij hield beiiid'e handen uitóaigienid vooir zich uit, om Quarry uit zijn tent te lokken. Quarry slipte weg en pro beerde met een linkse hoek de kaak van Clay te bereiken, maar deze stapte terug. Twee linkse directen en een rechtse beukten op het ge zicht van Quarry, die toen reeds tekenen toonde van vermoeidheid. Clay bleef zijn tegenstander voort durend afmatten met snelle linkse en rechtse directen, opstoten en hoe ken naar het lichaam. Ook deze tweede ronde eindigde in het voor deel van de voormalige wereldkam pioen. Clay begon de derde ronde lang zaam, hij draaide wel regelmatig plaagstoten afvurend om Quarrv heen, zonder echter tot explosieve daden te komen. Het einde van het gevecht kwam echter toch nog on verwacht door de twee keiharde linkse stoten boven het linker-oog. Er ontstond een diepe wonde. Een linkse hoek, bliksemsnelle rechtse en nog eens een linkse hoek maak ten een einde aan de strijd. Cassius Clay werd na zijn opmer kelijk snelle zege op uitzinnige wijze gefeteerd. Het feest duurde tot diep in de nacht en zette geheel Georgia in „licshte laaie", omdamiks het feit dat op bevel van Clay slechts licht bier mocht worden ge schonken. Van aille kanten stroom den gelukwensen binnen. Een ervan was afkomstig van Martin Luther King Junior, die Clay dankte voor zijn „bijdrage aan de menselijke waardigheid". Mevrouw Luther King kuste Clay op de wang. Clay was weer bijzonder kwistig met zijn loftuitingen aan het adres van Quar ry, die hij typeerde als een „listige tegenstander". Hij voegde eraan toe dat „Frazier niet zoveel moeilijkhe den zou opleveren, omdat hij niet kan boksen". Clay's manager en trainer, Angelo Dundee, was zeer verheugd met de overwinning van Clay. „Hij was voor honderd procent de bokser van drie jaar geleden", zei Dundee. „Ik geloof dat hij geen moeite zal heb ben met Frazier". Quarry moest na afloop van het gevecht behandeld worden aan de wonde boven zijn ocg. waaraan elf hechtingen te pas kwamen. Het was de vijfde neder laag van de 25-jarige Quarry in 46 gevechten. Voor de 28 jaar oude Clay was het de dertigste overwin ning als prof. Vierentwintig besüs- ste hij door knock out. Hij zal voor dit gevecht een bedrag ontvangen van ongeveer een miljoen dollar. Quarry zal zich tevreden moeten stellen met 500.000 dollar. De recet te bedroeg drie miljoen dollar, voor namelijk bijeengebracht door de te levisie. In het stadion waar de strijd werd gehouden waren 5100 toe schouwers aanwezig. Het publiek, half blank, half gekleurd, was voor het grootste gedeelte op de hand van Clay. Cassius Clay na zijn triomf over Jerry Quarry samen met zijn verzorger Drew „Brundini" Brown. ATLANTA (AP) Met onge schonden gelaat zat Clay maandag avond na zijn glorieuze rentrée in de ring zijn tegenstander Jer ry Quarry postuum te roemen. Clay heeft na de technische knock-out in de derde ronde zijn ogen gericht op de wereldtitel, die hem als onverslagen kampi oen was ontnomen. Bijna zeker krijgt hij de kans titelhouder Joe Frazier uit te da gen als deze volgende maand het gevecht tegen de kampioen half- zwaargewicht Bob Foster over leeft. Veel illusies hoeft Frazier zich niet te maken, volgens Clay. „Quarry slaat harder dan Fra zier", verkondigde hij in de kleedkamer, „Quarry is ook moeilijker te raken". Clay scheen kalm, maar hoestte af en toe. De bok ser, die 43 maanden op non-actief is geweest, verzuchtte dat het gevecht wat hem betroft wel wat langer dan drie ronden had mo gen duren. „Ik had behoefte aan werk. Hoe langer het gevecht duurde, des te gemakkelijker was het mijn stoten te plaatsen", zei hij op kalme toon. „Als Quar ry niet zo'n akelige snee had opgelopen, had hij het vermoede lijk 10 ronden of zo uitgehouden. Ik wou dat dat gebeurd was." „Quarry was een goeie bokser, een listige vechter", vervolgde hij zijn eulogie. „Hij tracht je naar zich toe te zuigen voor een zware stoot, maar hij plaatste er geen een op mij". Zijn rentree in de ring had hem volgens eigen zeggen geen bijzondere problemen opgeleverd. „Ik was nerveus voor het begin, maar zo wil ik het net hebben", verkondigde hij, terwijl zijn trai ners Angelo Dundee en Drew „Bundini" Brown zwijgend naast hem zaten. „De menigte hier was opgewonden en ik ben er zeker van dat dat in het hele land, in de hele wereld, ook in Rusland, zo was". Clay gaf reeds in de eerste ronde zijn tegenstander een flink pak slaag, maar hij geloofde zelf niet dat het daar mee afgelopen was. „Hij had nog lange tijd door kunnen gaan, als hij niet die grote snee boven zijn oog had opgelopen". Bij herha ling beweerde hij dat Frazier een veel gemakkelijker tegenstander zou zijn. Trainer Dundee vond dat Clay in drieëneenhalf jaar afwezigheid niets aan kracht en snelheid had ingeboet. „De jongen, die ik te gen Quarry zag vechten was de zelfde als de jongen, die in maart 1967 tegen Zóra Folley vocht. Ik vond het een beetje beangsti gend". Mevrouw Coretta King, wedu we van de vermoorde negerlei der, verscheen nog in de kleed kamer om Clay de „Martin Lu ther King medaille voor de sport" te overhandigen. „Jij bent niet alleen de kampi oen van het boksen, maar ook de kampioen voor gerechtigheid en vrede", zei zij. Tezelfdertijd likte de verslagen Quarry zijn wonden (11 hechtingen) in de kleedsa- mer. Ondanks de nederlaag was zijn strijdlust nog niet geweken, „ite miste hem op zó weinig met mijn rechtse", zei hij, terwijl hij twee vingers iets uit elkaar spreidde. „Had ik hem daarmee geraakt, dan had men zich geen zorgen hoeven te maken over snijwonden. „Wat mij betreft, ik wilde niet stoppen, maar trainer Teddy Bentham deed er juist aan". Slechts korte tijd daarvoor had Quarry, met bebloed hoofd, als een razende Roeland door de ring gehold, en iedereen getracht te bewegen tot voortzetting van het gevecht. Vader Quarry voorspelde dat Clay als het tot een titelgevecht mocht komen, „afgemaakt" zou worden door Joe Frazier. „Die zet hem onder groter druk dan Clay ooit heeft gezien. Hij slaat hem met een elleboog in een oog en plaatst daarna twee linkse hoeken in het kruis". Jerry Quarry probeert een furieus boksende Clay te ontwijken. DEN HAA G(ANP) Koos Hen- neveld, sinds september 1969 in functie als trainer-coach van het Ne derlandse judo-team zal zich niet meer ter beschikking stellen voor een nieuwe ambtstermijn. In een brief aan het hoofdbestuur van de NJJB, waarin hij zich beklaagd over het onheuse optreden van Anton Geesink tijdens een maandag in Utrecht gehouden vergadering, stelt hij dat hij onder geen beding wil samenwerken met de adviseur top sport: in casu Anton Geesink zelf. Gebrek aan overleg en vertrouwen binnen de Nederlandse jiu jitsu en judobond vormen voor de judo-le raar uit Maassluis onoverkomelijke hindernissen voor het op een bevre digende wijze uitoefenen van het hoofdtrainerschap. De meningen lopen uiteen over het feit of Henneveld momenteel nog geacht mag worden in functie te zijn van de NJJB .Toen Henneveld vorig jaar september promoveerde van hulptrainer (eerst onder Gee sink, later onder Van der Horst) tot hoofdtrainer, is geen schriftelijk contract opgemaakt. De heer Luiten, secretaris technische zaken van de NJJB, heeft hem nog onlangs aange merkt als: de bondscoach. Voorzitter Methorst daarentegen zegt: „De heer Henneveld wist best dat zijn con tract liep van september tot aan het eind van het wedstrijdseizoen'. Adviseur Geesink is zelfs van me ning, dat Henneveld reeds eind juni zijn congé heeft gekregen. „Toen ik deze functie aanvaarde, heb ik uit drukkelijk. geëist met een schone lei te mogen beginnen. Dat is me toen toegezegd. Anders was ik er nooit aan begonnen". Met de komst van Anton Geesink is een einde geko men aan de procedure het contract van de bondscoach aan het einde van het seizoen stilzwijgend te ver lengen. „Ik geloof dat het een goed ding is dat ieder, die zich capabel acht, het recht heeft om naar een dergelijke functie te solliciteren. Tot dusverre was de bond namelijk on tevreden over de gang van zaken. Anders hadden ze mij niet als advi seur aangesteld". Uitvloeisel hiervan was, dat in het vakblad van de leraren een advertentie verscheen met een oproep voor sollicitanten. Er meldden zich vijftien kandida ten, die maandag op uitnodiging naar het bondsbureau van de NJJB kwamen, onder wie de Geesink-pu- pillen Jan Snijders en Pierre Zen den. Koos Henneveld was er ook. Niet als lid van de beoordelingscom missie, zoals hij uit de convocatie begrepen had, maar - naar de woor den van de heer Luiten - als kandi- daat-bondscoach. Het kwam al gauw tot een woordenwisseling. Henne veld informeerde namens welk land Geesink optrad (Geesink traint de Oostenrijkse ploeg) en Geesink van zijn kant beschuldigde Henneveld ervan de belangen van de Neder landse ploeg schromelijk te hebben verwaarloosd, zoals zou zijn geble ken bij de - volgens Henneveld zeer officieuze - wedstrijd Oostenrijk Nederland van jl. zaterdag. Henne veld heeft echter met de voorberei ding op die wedstrijd niets uitstaan de gehad. Er is zelfs de laatste vier en een halve maand geen enkele centrale training meer gehouden. Een brief aan het hoofdbestuur waarin Henneveld zijn plannen voor het komende seizoen uiteenzette, bleef onbeantwoord. In plaats daar van ontvouwde Geesink maandag in Utrecht een tien pagina's omvattend vijfjarenplan tot aan de Olympische Spelen van 1976. „Voor het eerst in de geschiedenis zal er nu worden gewerkt volgens Geesink. In het tot in details uitgewerkte plan krijgt de adviseur topsport een belangrijke functie. De bondstrainer(s) zal (zul len) hem na elke training rapport moeten uitbrengen. „De adviseur is op zijn beurt natuurlijk verant woording schuldig aan het hoofdbe stuur". aldus Geesink. Of ik nu werk voor de judobond of voor de acade mie. Mijn uitgangspunten blijven hetzelf de." Aanhangers van zijn werkme thode behoren tot de kandidaten van het bondstrainerschap. „Meer dan de helft om precies te zijn", aldus Hen neveld, „Volgens mij gaat het hele maal fout met het Nederlandse judo en dat terwijl er zoveel goed mate riaal voorhanden is. Judo had bij de Olympische Spelen van München een van de weinige takken van sport kunnen zijn waarin Nederland kans maakte op een medaille. Om een naam te noemen: Jan Snijders. Uitgerekend een van degenen, die solliciteert naar de functie van bondscoach". (Van onze sportredactie) BREDA Dank zij de wed strijden voor de Europese beker toernooien zijn er deze week weer twee totoformulieren. Het eerste bevat uitsluitend wedstrij den voor de competitie in het nationale betaalde voetbal en het tweede bestaat uit louter cup duels, hetgeen meer problemen zal opleveren. NAC is tegen AZ '67 de goede weg ingeslagen. Zo'n hoge pro- duktie als tegen de Alkmaarders zal de formatie van Leo Canjels tegen Holland Sport echter zeker niet halen. Toch zijn er wel mo gelijkheden voor de Bredanaars een puntje te veroveren in het duel op Houtrust. Dan zal echter wel een aanvallende speelwijze gehanteerd moeten worden. Bo vendien zullen de Bredanaars Sjaak Roggeveen, die van de ge ringste vrijheid meestal profi teert, goed in de gaten moeten houden. FC Twente maakte tegen Ajax grote indruk. Het kwam echter ook tot uiting dat de Enschedeërs bijzonder veel kansen nodig heb ben voor een doelpunt. Als dat ook het geval is in de wedstrijd tegen Haarlem, dat Sparta afgelo pen zondag met massaal verdedi gen een punt ontfutselde, is het nog de vraag of de ploeg van Kees Rijvers een zege zal beha len. Normaal gesproken moet dat echter wel lukken. Sparta hand haafde tegen Haarlem zijn onge slagen positie. Maar dat gebeurde bepaald niet op een grootse wij ze. Het zou niet verbazen als de pupillen van Georg Kessler het tegen FC Utrecht weer bijzonder moeilijk zullen krijgen te scoren. Een verrassing van het toch we! opvallend sterke Utrechtse elftal, met topscorer Jan Groenendijk in zijn midden, is zelfs niet uitge sloten. MVV is in Den Haag gevoelig afgestraft door ADO. De Maas trichtenaren zullen daar stellig revanche voor willen nemen. En dat moet mogelijk zijn tegen DWS, dat toch niet zo goed uit de verf is gekomen, als trainer Joop Brand voor het begin van de competitie had verwacht. AZ '67 dat egen NAC bijzonder po ver spel op de grasmat bracht, is zonder meer kansloos tegen ADO, dat alles op alles zal zetten om zo lang mogelijk leider te blijven. Vermoedelijk zullen de Noord hollanders opnieuw een gevoelige nederlaag lijden. DFC hangt net onder de top van de eerste divisie en die posi tie zullen de Dordtenaren zeker niet prijs willen geven door een of meer punten af te staan aan het matige Heerenveen, dat zijn debuut tot nu toe maar weinig luister bijzette. Veendam is altijd een lastig tegenstander op eigen terrein en daar kon SVV wel eens de dupe van worden. GVAV is duidelijk favoriet in het duel met Heracles. De Gro ningers, die op schitterende wijze FC Den Bosch tot de orde riepen, hebben de minst gepasseerde verdediging van het betaalde voetbal en het ziet er niet naar uit dat de Almelose ploeg daar Verandering in kan brengen. AGOW moet iets hoger wor- Boll. Sport-NAC X Haarlem-Twente X FC Utrecht-Sparta X Go Ahead-Telstar X MW-DWS X AZ '67-ADO X I Heerenveen-DFC X Veendam-SVV X Heracles-GVAV X WV-AGOW X Fortuna-Gooiland X RBC-RQH X Baronie-Volewijck. IX den aangeslagen dan VVV. Fortu- na Vlaardingen en Gooiland ver schillen weinig in kracht. RBC zalzioh zeker willen wreken voor de nederlaag tegen hekkesluiter EDO. Daarvoor heeft het een schitterende gelegenheid, want de buur van EDO, RCH, komt in Roosendaal op bezoek. Zonder wraakgevoelens zou het echter ook een overwinning voor RBC moeten opleveren. Baronie za! met inzet van alle krachten pro, beren Volewijckers een punt af handig te maken. Maar of dat zal lukken, valt sterk te betwijfelen, daar Baronie al vele wedstrijden uit handen gaf door een gebrek aan routine. En over ervaring beschikt de Amsterdamse forma tie just wel. De meeste belangstelling in Nederland zal bij de wedstrijden van toto 16 uitgaan naar de ont moetingen van Ajax en PSV, die beide reeds vrij zeker zijn van een plaats in de volgende ronde. Van het tweetal heeft Ajax on getwijfeld de beste kansen om ook de tweede wedstrijd te win nen. De Amsterdammers toonden in het Olympisch Stadion immers aan een paar klassen beter te zijn dan het zwakke Basel. PSV won weliswaar met grotere cij fers (40) van Steaua, maar de Eindhovense ploeg zal in Boeka rest vrij zeker in de verdediging worden gedrongen. Daar lijkt Steaua dat over stuk voor stuk technisch briljante spelers be schikt, wel toe in staat. Als de formatie van Kurt Linder daarbij een punt uit het vuur sleept, wat ruimschoots voldoende is om de Roemenen te elimineren, is dat alleen maar meegenomen. LJUBLJANA (ANP) Ljoedmil- la Toeristsjeva heeft landgenote Na talia Koetsjinkskaja niet kunnen evenaren. In tegenstelling tot de kleine „Natascha", die vier jaar ge leden in Dortmund driemaal een gouden medaille veroverde, klonk in Ljubljana slechts twee maal het Russische volkslied voor Ljoedmilla Toeristsjeva. De eerste keer was dat zondag avond toen zij als de nieuwe wereld kampioene achtkamp werd ge kroond. Dinsdag in de vroege avond uren slaagde Loedmilla Toeristjava er ais enige in de Oostduitse hege monie in de toestelfinales te breken. De slotavond is bij de dames het grote succes van Oost-Duitsland ge worden. Twee maal goud voor Erika Zuchold en een maal voor Karin Janz. Vooral voor de kleine Karin Janz moet die eerste plaats op de brug met ongelijke leggers een grote voldoening zijn geweest. Zij was immers zondagavond in de acht kamp een zekere zilveren medaille kwijtgeraakt door een mislukte af sprong van de evenwichtsbalk Door de overwinningen van Erika Zu chold en Karin Janz kwam de ba lans voor wat de medailleverdeling betreft tussen Rusland en Oost- Duitsland precies in evenwicht. Want naast de titels van Ljoedmilla Toeristsjeva in de achtkamp en vrije ofening hadden de Russinnen DEN HAAG (ANP) De Neder landse beroepswielrenner Gerard Vianen (26) heeft gisteravond een contract gesloten met de Franse ploeg van Fagor-Mercier, waarin on der andere ook de Fransman Ray mond Poulidor rijdt. Vianen was vorig seizoen in dienst van de Nederlandse ploeg van Caballero, welke fabriek echter besloot zich terug te trekken uit de wielersport. ook nog beslag gelegd op het genkampioenschap. Met Karin J®| (18) en Erika Zuchold (23) hebbec| de Oostduitsers twee turnsters, w] wie over twee jaar, wanneer cl München de Olympische Spel«| worden gehouden, een uiterst steriel ploeg is gebouwd, die dan wellief! wel een geslaagde aanval op Russische ploeg kaï doen. CAKOVEC (ANP) De Zuidsla vische voetballer Vladimir Sikic de club Metalac uit Sisak is in e" ziekenhuis te Cakovec aan de wondingen, die hij daags tevoren een wedstrijd tegen Tamasic Cakovec had opgelopen overleden, Bi moest toen met levensgevaarlijk If1' sel aan de ruggegraat naar het V' kenhuis worden vervoerd. BRISTOL (ANP) Een Ned<; landse bondsploeg heeft in Bri» met 63 gewonnen van een I team. De overwinningen kwamen naam van Roesli (lichtgewicht), chardson (zwaar weiter), Ruttin (zwaarwelter), Van der Br (midden), Van der Sluis '^"1 zwaar) en Thoonen (zwaar). Nederlagen leden: VerstaPP^ I (lichtgewicht), Visser (lichtW6""' en Doorenbosch (lichtwelter). We en w (Van onze sportredacti Basel-Ajax X Steaua-PSV x Everton-Boruss. MB X Alt. Madrid-Cagliari X Legia-FC Luik X' Spor. Liss.-C. Zeiss X Ut Arad-Rode Ster X Wacker-Real Madr. X Vorwarts-Benfica X Manch. C.-Honved X 1 Zürich-Brugge x| Nantes-Cardiff X Chelsea-CSKA Sofia X 1 SAS VAN GENT. Zeeu Vlaanderen is nog maar koj wend aan het instituut spor: Hulst was de eerste gemeern zo'n overkoepelend lichaai stelde. Inmiddels is dat al veer twee jaar geleden en de Hulstse raad weinig actie: van Gent volgde acht maai geleden met de installatie van sportraad. Terneuzen deed deze zomer en Oostburg evem Slechts Axel bleef achter, ook daar zal nu de plai voor de bouw van een sporth: vergevorderd stadium zijn nen een jaar een sportraad ui grond worden gestampt. Te: ste wil men de sportverenigii betrekken bij het maken planningen bij het gebruik va: nieuwe accommodatie. Terwijl de raad van Terneu' nog maar sinds kort van start gegaan, leeft de bevolking Sas van Gent al acht maani met het coördinerende lichaa Een lichaam, dat bestaat uit mensen. Drie „officiëlen" (tw gemeenteraadsleden en een v tegenwoordiger van het colk van b. eii w.) en 12 afgevaardig van de zes sportverenigingen, Sas van Gent rijk (arm?) is. Dus twee per club. Acht maand, heeft men in Sas van Gent de til gehad om aan het idee, dat er eil overkoepelend orgaan is voor spo: te wennen. Een orgaan, dat advi uitbrengt aan het college van b. i w. over problemen, die zich in h sportbestel van Sas van Gent voo doen. Of over voorzieningen, dP men nodig acht om het sportgebei ren in de gemeente op gang 1 I houden. C. Snijders is voorzitter va 1 die Sasse sportraad. Een raad, di voor een belangrijke week staa Immers, vanavond zullen de result; ten van een enquête besproken woi den, die is gehouden onder de lede van de zes sportverenigingen. Eel enquête, die uitsluitsel moet gev over de wensen, die er onder sportbeoefenende inwoners van Sa." van Gent, leven. Wensen op hc gebied van accommodaties vooraf Als men het vanavond eens kai| worden dan zal er volgende weel I maandag een gesprek plaatsvindei met het college van b. en w. om eikaars standpunten over de verder, ontwikkeling van het sportief ge beuren in Sas van Gent te toetsen kn zo mogelijk tot een gezamenlijl beleid te komen. Een belangrijk week dus voor de Sasse raad. Een i ™derne sportraad, die naast zijil adviserende taak voor het gemeente bestuur ook nog vele andere activi-1 teiten op zich neemt. Als voorzitter Snijders, die ook 1°i ^aeses Is van de stichting Soci- di» .U.lturecI werk terugkijkt op e acht maanden, dan kan hij zich zij het met enige aarzeling positief uitdrukken. "j zeSt hij, „er is hier en A we} wat blijven hangen van '™e Problemen, maar over het alge- zlJn wij goed van start ge- van i. rst hebben we op initiatief hoIAii gemeentebestuur wat voor leidende besprekingen gehad. We rent n ln eerste instantie een con- i 1 van een sportraad voor ogen meen, dat het Vlissingen was bvVio^!0 hechts bepaalde tot het iw, van de sportaccommodaties. en yes toen van mening, dat mp„ fn u'terst smalle basis was om te werken. We wilden in feite mafpviJr v<mden dat beheren wat i riahstisch. We zagen het meer (ADVERTENTIE) QuoSU%5A^^2t'nd-!S% Drjngt direct door tot aan fteum r "aard van de pijn I verstuiSna sP*t> zenuwpijnen, (biets Werkt snCn' stl've nek en ledematen l'er verlichting "!ets werkt aangenamer |Pnmiddeliii|,f„ ?n PM." dan Algesal-balsem. IAlgesal dien de huid doordringend, werkt «aard van ,il'P weefsels in tot aan de Iarmtesensatin Pr'" (z°nder oppervlakkige IVeroorzaker,, «n jrritat'e van de huid te (Weefsels doorstraalt" verlichtend I nrumatische „vron tot in de gewrichten. UPoedig plaats en etl stijfheid maken I Verlichting én wIIkV™ durend gevoel van Wacht n" velbehagen. k" thuis om-a de PM" uitbreekt! Zorgt Kis? bebt oml a ee" tuhfe Algesai bij de I edichten. algi?s*1 k®? nodi8 is de pijq te •nuUESAL bij alle apoth. en drog.

de Stem | 1970 | | pagina 16