Statenleden lazen in krant over tweede raffinaderij MEISJE VOORLICHTING „BLIJFT PROBLEEM" TOEVALLIG LEVEN IN HET HERFSTBOS België gaat vervuiling met man en macht te lijf Vis werd duur betaald Wil tot samensmelten bij afdelingen N.K.O.V. I dien Zware schade bij aanrijding in Goes ZWEMBAD DE KREEFT IN YERSEKE GEOPEND hese bejaarden gaan I naiul JS, biljartwedstrijden VRAAGSTUK C.J.V.-gebouw Kapelle overgedragen Peuterspeelzaal in Goes wellicht ook 's maandags open Goes Burgerlijke stand KVP HANSWEERT VOOR HAVEN PLANNEN Tot zo in de show trok niet veel publiek Benoeming directeur postkantoor Goes Hansweert Laatste bekerstrijd hengelclub Kapelle Mr. Van Boven: 400-actie ongenuanceerd Geveltoerist kon op dak niet uit de voeten papier oor uw pen Getuigenis Hydraulische ladderwagen voor Middelburgse brandweer N.C.V.B. Kapelle hield vergadering 7 DINSDAG 27 OKTOBER 1970 7 IE IT frbehouden. (Van onze correspondent) GOES Op de kruising Beuken straat-Wilgenstraat gaf een persone nauto bestuurd door J.V. uit Goes geen voorrang aan een van rechts komende personenwagen, bestuurd door F.K., eveneens uit Goes. De wagen van K. werd door V. gegre pen en schoof een tiental meters door. Beide wagens liepen zware schade op. K. liep ook nog licht lichamelijk letsel op aan zijn beven- been. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE „De Kreeft" luidt de naam van het eerste overdekte zwembad in de gemeente Reimers- ivaal, dat gisteren door de school jeugd in gebruik werd genomen na dat het zaterdag officieel door „Nep- tunus" in samenwerking met burge meester mr. C. Pijl-Hogeweg was geopend. Een als Neptunus uitgedos te jonge inwoner van de gemeente Keimerswaal rees bij de opening uit het water en gaf de burgemeester een glazen aquariumbak en een i iluitje. Na een kort fluitconcert van de heer Pijl-Hogeweg sprongen en- iele jongens en meisjes in het water en was „De Kreeft" Officieel geo- I penei.. Het bad, dat is gevestigd in twee voormalige kreeftenbassins aan de Molenpolderweg in Yerseke. heeft de gemeente een kwart van de voor een instructiebad gangbare prijs ge host. Dit vertelde de burgemeester in zijn welkomstwoord tot de geno- I digden (onder wie zich de leden van de voormalige gemeenteraad van Yerske bevonden). Daarom vond hij het verbouwen van de oude kreef tenbewaarplaats een geniaal idee van de voormalige gemeente Yerse- ke. De totale kosten voor de ge- meente bedragen nu slechts twee ton. Het instructiebad, zal misschien in de nabije toekomst ook gebruikt worden om zwemles te geven aan gehandicapte kinderen. Zaterdagoch tend is waarschijnlijk de aangewe zen dag hiervoor. De plaatselijke EHBO-afdeling zal bij het vervoer en bij de zweminstructies van de gehandicapte kinderen haar mede- werking verlenen. Over de moge lijkheden tot verwezenlijking van deze plannen wordt nog overleg ge voerd. Bij de opening zaterdag, werd aan e badmeester, de heer A. J. Fokke door de Grontmij-Goes, die dp su pervisie had over de bouw van het zwembad, een smeedijzeren kreeft eengeboden die het had (evenwel Wet m het water) een sierlijk tintje moet geven. Door het aannemersbe- W Poley werd een elektrische fok aangeboden. ge indiensttreding, fel ijk der tegenwoor- ihouding. Tel. 01140 - 3016 'Van een onzer verslaggevers) dames van de bejaair- .rfyiëteit van Goes houden usdagmididag een verkoopmid - j,° ten bate van soos-activiteiten. zal zelfgemaakte handwerken ij. P®. De verkoop begint om ae uuf en zalduren zolang de l it r£ai? s'rekt. De Goese vrouwe- da» eiaal'den hebben iedere maan- tnddag een hand werkbij een- wrf' jn de sociëteit aam de Kreu- vvett3 G°ese bejaarden zijn v°or deelname aan deze "®awerkmiddagen. 'Van onze correspondent) De bejaarden van j iwidinge, Yerseke, Kruiningen ij, Jtep^le hopen in de komende jart„ n weer een onderlinge bil- vo„?m,peUüe te houden. Vrijdag K,._, °e start plaats. Kruiningen Peil? °p bezoek in Kapelle en Ka- w. Wlst deze eerste wedstrijd te seta11, e stand was Kapelle 6 W„-nen Partijen en 343 punt. m ®fn gewonnen partijen en Punt.; De uitblinker van de af. was A. van Driel van Ka uw 92 punten behaalde. (Van een (mzer verslaggevers) MIDDELBURG Over de vestiging van een eventuele tweede olieraffi naderij in het Sioegebied zal niet worden beslist zonder dat provinciale staten daarvan in kennis zijn gesteld, dit in tegenstelling tot de procedure, bij vorige industrievestigingen in de provincie. Het zal echter altijd een probleem blijven om uit te maken op welk tijdstip tijdens een vestigingsproce dure de staten op de hoogte moeten worden gesteld. Wat de vestiging van een tweede olieraffinaderij be treft: men behoeft niet te vrezen dat deze uit de lucht zal komen vallen. De verantwoordelijke instan ties oriënteren zich momenteel over de consequenties voor het milieu. Pas als vaststaat dat het bedrijf aan de te stellen voorwaarden zal kun nen voldoen, kan men zeggen, dat de vestiging in een definitief stadi um is gekomen. In deze geest leverde de heer A Kaland namens G.S. van Zeeland weerwoord op een gemor, dat uit de staten opsteeg, omdat men op 17 oktober in de krant datgene moest lezen waarover in de statenverga dering van 16 oktober in alle talen was gezwegen: de vermoedelijke komst van een tweede olieraffinade rij naar het Sloe. Vrijwel alle spre kers, die naar aanleiding van twee ingekomen brieven over milieube heer, dit thema aansneden, toonden hun geprikkeldheid. En passant stel de de heer Roodenburg (D'66) de vraag aan de orde, of het wel ele gant was tegenover de schrijvers van ingekomen brieven om hun stukken voor kennisgeving aan te nemen. In het debat speelde het vraagstuk van de overheidsvoorlichting een rol, en met name de vraag in welk stadium van overleg openbaarheid omtrent een vestigingsplan opportuun is. „Vaak gaat het alleen om een oriëntatie door bedrijven", zei de heer Kaland, „en in veel andere gevallen verhindert de terughou dendheid van de kandidaten vroeg tijdige publikatie van plannen". Wat het concrete geval van de raffinade rij betreft, (de aanvrage van de U.K. Wesseling) zei de heer Kaland dat men in elk geval eerst het rapport^van: de hoofdinspectie voor (fë* hygiëne Van "het miliëü, dat over deze vestiging is aangevraagd wil afwachten eer er verder kan worden gepraat. „Er zijn nog wel een paar gegadigden voor industriegrond, be halve de U.K. Wesseling", zei de heer Kaland. En voorzitter mr. J. van Aartsen voegde daaraan toe, dat er zelfs meer zijn dan er geschikte grond voorradig is. „Maar de ene kandidaat is serieuzer dan de ande re", aldus de heer Kaland. Opnieuw werd aangedrongen op instelling van een speciale commis sie uit de staten, die zou kunnen (Van onze correspondent) KAPELLE De C.J.V. „Obadja" in Kapelle heeft haar verenigingsge bouw van dezelfde naam in de Oost straat overgedragen aan de kerk voogdij van de Hervormde Kerk in Kapelle. Vele tientallen jaren heeft dit C.J.V.-gebouw in Kapelle goede diensten bewezen aan de verenigin gen die vergaderruimte nodig had den maar de exploitatie werd voor de C.J.V. een steeds zwaardere last. Om het gebouw aan te passen aan de eisen van deze tijd waren ingrij pende verbouwingen noodzakelijk en na een langdurig overleg is tot overdracht aan de Herv. Kerk beslo ten. De overname is thans goedge keurd door het Provinciale College van Toezicht op de kerkelijke goe deren en fondsen in Zeeland. Er is èen beheerscommissie ge vormd die het gebouw gaat exploi teren. Hierin hebben zitting de 'he ren J. Burger namens de Kerkvoog dij; M. J. Groenleer namens de nota belen; G. v.d. Brugge namens de diakonie; Joh. Leendertse namens de verenigingen en de heer P. Oele namens de Herv. gemeente. De com missie stelt zich op het standpunt dat het gebouw in de eerste plaats verenigingsgebouw zal zijn maar daarnaast blijft het ook beschikbaar voor feesten enz. Binnenkort zal worden begonnen met de aanleg van een c.v. installatie en er is ook een plan opgesteld om een nieuwe keu ken en toiletten te bouwen. (Van onze correspondent) GOES De peuterspeelplaats De Teddybeer in Goes Zuid krijgt zo veel aanmeldingen, dat de commis sie van beheer overweegt om ook op maandagmiddag de zaal te openen. Hiervoor zijn reeds een tiental kin deren opgegeven. Zodra er voldoen de belangstelling is, zal men er mee beginnen. Verdere uitbreiding is niet meer mogelijk, omdat het wijk centrum De Pit op alle andere mid dagen bezet is. meedenken in de ontwikkelingen van ingrijpende aard, zoals de heer Van Bennekom (AR) het uitdrukte. De heer, Kaland: „In een zo vroeg stadium als wij nu met de U.K. Wesseling leven, is een discussie onmogelijk, omdat de gegevens nog ontbreken". De heer Van der Peijl (CHU) „U kunt ook aan vertrouwelijke me dedelingen aan de staten denken. Het gaat om het recht op informa tie". De heer Kaland: „We zoeken naar een goede en effectieve weg, waar bij wij met de wensen van zo vroeg mogelijke informatie rekening zul len houden. Bij de begrotingsbehan deling kan het hele probleem nog eens aan de orde worden gesteld". „Het debat was toch een prikje in de goede richting", zo vatte de heer Don (PvdA) de situatie samen. De voorzitter: ,Dan laat ik geheel voor uw rekening meneer Don". „Graag", zo besloot de heer Don de discussie. Geboren: Gijsbertus, z.v. G. Hu- bers en J. A. Krijgsman, Wemeldin- ge; Hendrica, d.v. J. A. Schipper- Bordui te Goes, Jacques, z.v, J. van Putten-Hoogesteger te Goes, Jacob, zv J.J. de Witte-Pauwe, Goes, Klaas Rein der, z.v. R.K. Elema-Meinardi te Goes, Marinus, z.v. A. Bakker-de Kunder te 's-Heer Arendskerke, Eduardus, z.v. R. Laarman-Steen bakker te 's-Heer Arendskerke, An- gelique, d.v. Bos-Vervaart te Goes, Marcel, z.v. J. Pasrdekooper- Witte te Wolphaartsdijk, Elias, z.v. A.M. van Eekelen-Maas te,Goes. Ondertrouwd: C. Kopmels, 18 te Goes en M. Hugens 17 te Goes, J. Ruster, 23 te Krabbendijke en W. Timmerman, 21 te Goes, W. Schrij ver. 21 te Goes en G. Kleijssen, 21 te Goes. J. Dalebout, 19 te Goes en H. RaatsJ 19 te 's-Heerenhoek, D. Lindenbergh, 22 te 's-Heer Hen- drikskinderen en A. van Loo, 23 te Wolphaartsdijk, P Matthijsse, 25 te Eindhovenen F. Spruijt, 23 te Goes, A. Nuijten, 24 te Bergen op Zoom en L. Felius, 24 te Goes, A. Ie Ciercq, 23 te Goes en C. Boone, 21 te Goes, P. van Eikeren, 28 te Goes en A. van Schaik, 21 te Goes. Getrouwd: L Schwartz, 23 te Ril- land-Bath en C. van Wuijckhuijse, 21 te Kloetinge, B. Weijman, 36 te Tiel en A. van Zweeden, 23 te Goes. Overleden: Gomarius Franse, 83 te 's-Heerenhoek, echtg.v. G. M. v. Beurden, Marinus Kruijs Voorberge, 71 te Hoedekenskerke, echtg. v. M. Nieuwdorp, Eliza Lambregt Soeters, 58 te Goes, echtg. v. J. Pekaar, Maria Murre, 79 te Kloetinge, echtg. v. J. A. van Boven, Augustijn Looij, 88 te Goes wedn. v. M. Voet, Lena Zuijdwegt, 69 te Wemeldinge, wed. v. A. F Saddey, Cornells Jacobus Kole, 74 te Kruiningen, echg. v. K. P. Zwartepoorte. JeuSdtiiiH-Uonaris Over de jeugdfunctionaris de heer P. L. M. de Groot, die met ingang van 1 no vember in dienst van de gemeente Goes zal treden, meldden wij in onze editie van zaterdag dat hij een „vergelijkbare functie bij de ge meente" bekleedde. Dit moet zijn bij de gemeente Haarlem. (Van onze correspondent) HANSWEERT De leden van de plaatselijke afdeling van de KVP hebben zich unaniem uitgesproken voor de plannen voor de ontwikke ling van het kanaal en haven van Hansweert. De KVP-Hansweert vroeg zich óók af waarom er van PvdA- zijde vragen in de Tweede Kamer zjjn gesteld over vermeende veront rusting onder de bevolking van Hansweert-Oost ten aanzien van de ze ontwikkeling. Dit impliceert dat Hansweert-Oost van die kaart zal gaan verdwijnen en dat de bewoners van dit gedeeüite van Hansweert genoopt zuMien wor den te verhuizen. De bewoners van Hansweert-Oost zullen door rijkswa terstaat voldoende vergoed worden. Van enige verontrusting is er dan ooik zeer zeker geen spraxe, zo meent de KVP-vergaderinig. Wel bestaat er een algemene tendens om zo spoedig mogelijk te komen tot klaarheid van zaken. Tevens stond op de agenda de samenwerking tussen de KVP en de PvdA in de landelijke politiek. De plaatselijke afdeling stelt zich ten aanzien van deze samenwerking voorzichtig op doch sluit deze niet bij voorbaat uit. Dat kan echter alleen dan plaatsvinden indien het KVP- pragramma verwezenlijkt zou kun nen worden. Als beweging enlleven uit het herfstbos verdwijnen, blijr ven de gevallen bladeren over, die met hun geritsel in de wind het werkelijke leven vervangen. Een man en een paard komen dan slechts toe vallig voorbij. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG De wil tot geleide lijk samensmelten van de Zuid-West Nederlandse en de Bossche diocesa ne afdelingen van het Nederlands Katholiek Ondernemers Verbond de monstreerde zich gisteren tijdens een vergadering van de plaatselijke afdelingsbesturen van beide bonden. De gezamenlijke vergadering werd in Tilburg gehouden. Staatssecreta ris L. J. M. van Son sprak er over actueel landelijk overheidsbeleid. Voorzitter C. Nouwens van de af deling Zuid-West Nederland legde in een openingswoord alle nadruk op de noodzaak voor de kleine en middelgrote ondernemer tot krach tenbundeling. Vandaar ook het stre ven van beide afdelingen naar een grote organisatie voor geheel Bra bant en Zeeland. Ook de staatssecretaris benadruk te de noodzaak voor de middenstan der om zich massaler en duidelijker als groep binnen de samenleving op te stellen. De heer Van Son betoog de dat het beleid van de regering gericht is op een zo soepel mogelij ke aanpassing aan de ontwikkelin gen in het bedrijfsleven. Hij sprak als zijn oordeel uit dat de kleine en de middelgrote ondernemer onge twijfeld altijd hun plaats zouden blijven behouden als kern van een economische ontwikkeling. (Van onze correspondent) AXEL De showavond „Tot zo in de show", die gisteravond in het Cul tureel Centrum De Halle te Axel ge houden werd, en gepresenteerd werd door Kick's Production Zandvoort heeft niet die grote belangstelling getrokken die de organisators waar schijnlijk hebben verwacht. Ruim 250 belangstellenden waren er in de zaal. De aanwezigen hebben kunnen genieten van een leuk pro gramma, waaraan o.a. medewerkten Rita Corita, Willy Alberti, de Ka- mé's en Imca Marina. Als gastvrouw trad op Ellis Ber ger. GOES Met ingang van gisteren is de heer W. H. A. Stevels tot directeur van het postkantoor te Goes benoemd. De heer Stevels was tot voor kort werkzaam in het postdistrict Leeuwarden. Instuif De instuif Hansweert zal zaterdag voor de jeugd een film voorstelling houden in het dorpshuis Kay-Muck. Vertoond wordt de avon turenfilm „De club van acht', s Avonds wordt een instuifavond ge- Avonds wordt een instuifavond ge houden in zaal Zeelandia met mede werking van de Haagse groep „Su per Sister'. (Van onze correspondent) KAPELLE De hengelsportvere niging „De Kanaalvissers" in Kapel le hield zaterdag haar laatste beker wedstrijd van dit seizoen. Ze werd gehouden in het kanaal door Zuid- Beveland en er werd aan deelgeno men door 57 leden. De vangst was erg matig want in totaal werden 23 bovenmaatse en 13 ondermaatse vis sen gevangen met een puntentotaal van 3525. De uitslag was: 1 P. Lepoeter 420 pnt., 2 mevrouw J. P. Lepoeter 305 pnt., 3 P. Ganseman 295 pnt., 4 J. v. d. Vrie 260 pnt., 5 W. v. d. Vrede 245 pnt., 6 M. Ganseman 225 pnt., 7 J. Dekker 225 pnt., 8 J. Oele 220 pnt., 9 L. C. Oele 205 pnt., 10 G. Versluys 190 pnt. (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT Mr. P. van Boven, voorzitter van het Nederlands Chris telijk Werkgevers Verbond, vindt dat het f. 400,- akkoord van 1 sep tember voor de werkgevers op een grote teleurstelling is uitgelopen. Tijdens een ledenvergadering op van het N.C.W. verklaarde mr. Van Boven gisteren dat het akkoord door „de ongenuanceerde actie van de vakbeweging om overal het maxi mum uit te slepen" binnen enkele weken tot een algemene loonronde heeft geleid. Mr. Van Boven liet duidelijk mer ken dat de werkgevers in de toe komst met dergelijke afspraken bij zonder voorzichtig zullen zijn. Hij beloofde dat de leden voortaan ook meer geraadpleegd zullen worden in dit soort kwesties. (ZIE OOK PAGINA 9) (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in de zaak van B. Dump in Achter de Houttuinen. Toen de politie arri veerde kon men een 18-jarige jonge man arresteren die op het dak zat. Het bleek J. P. L. uit Winterswijk te zijn, die daar werkelijk overhoop zat met vijf zakken gevuld met gestolen artikelen, als kledingstuk ken, werkijzers, zaklampen ter waarde van f 1700. Een tweede knaap wist te ontvluchten maar heeft zich later vrijwillig op het politiebureau gemeld. Het was de 16-jarige R. T. uit Vlissingen. (Van onze correspondent) BRUSSEL „Met onze verouder de staatsstructuren staan wij mach teloos tegen een milieuvervuiling die wordt veroorzaakt door machtige bedrijven, die wél internationaal ge organiseerd zijn". Dat zei gisteren de Belgische mi nister van wetenschapsbeleid, Lefè- vre, tijdens een persconferentie in Brussel. De Minister kondigde aan, dat tot in 1973 de problemen van de waterverontreiniging worden onder- zicht, dit op verzoek van de Nato. Wetenschappelijke teams zullen uit puttend de bevuiling van de Noord zee bestuderen. Wetenschappelijke ploegen van alle universiteiten, van de zeemacht, van leger en lucht macht, van de weerkundige dien sten, van diverse ministeries en zelfs van de bevuilende industrie, zullen duizenden proefnemingen doen. Volgens de minister moet het na drie jaar mogelijk zijn om we tenschappelijke tegenmaatregelen te ontwikkelen. De minister meent echter, dat de strijd van één land tegen de verontreiniging zinloos is. i Bedrijven lopen te gemakkelijk weg! uit landen waar ze gehinderd wor-| den. Het probleem wordt z.i. daar door gewoon verplaatst. Een Europe se politieke instantie zou het alle maal vlug en gemakkelijk kunnen oplossen, aldus Lefèvre. Diep onder de indruk heb ik de TV-uitzending gezien van de KRO van het einde van de Pax-Christi- voettocht, een getuigenis van liefde en vrede van een goede jeugd. Deze blijde liefde en geloofsgetui genis loochenstraffen de eeuwige kankeraars met hun negatief ge schreeuw over langharig tuig, een geschreeuw om hun eigen onmacht om een beetje liefde en vrede aan de wereld te geven, te verbergen. Het was hoopgevend te zien dat deze jeugd getuigenis gaf van een liefdechristendom dat de wereld zo nodig heeft en zoals Christus dit heeft gepredikt en niet een koud en kil gezagschristendom zonder liefde. BREDA. J. LESMAN. (Van onze visserijmedewerker) BRESKENS Dat garnalen tot de meest variabele schaaldieren be horen, wist u misschien nog niet. Toch beweren Noorse geleerden dat er zelfs garnalen zijn die van ge slacht kunnen veranderen. Ook de prijs van deze delicatesse kan zich op een dergelijke variabele manier ge dragen, d.w.z. naar gelang het aan bod. Sloten we vorige week af met een prijs van plusminus 1,50 per kg, maandagmiddag konden we aan de afslag in Colijnsplaat constateren dat de storm, die 's zondags was opge stoken, de aanleiding was de prijs tot i 5,70 per kg op te voeren. Deze gevallen komen wel eens meer voor, maar nu kon men toch wel van een verrassende prijs spreken. De storm hield aan en de visweek kwam slechts langzaam op gang. In Breskens kwam pas dinsdag een en kele visser aan de afslag. Het werd zelfs donderdag eer de vloot com pleet in zee ging. Echter niet voet lang, want vooral de kotters op plat vis hadden het nog hard te verdu ren door de inmiddels naar noord gedraaide wind, die in buien nog zeer hevig was. Dat de schrale vangst ook hier de aanleiding was tot zeer hoge prijzen hoeft geen nadere uitleg. De tong deed grif 10,— per kg. Dit alles kon echter de verlette dagen niet compenseren, zodat het voor de plat vissector een slechte week werd, en kele uitzonderingen daargelaten. Iets gelukkiger waren de garnalen- vissers die in de monding van de Schelde wat schuilend konden vis sen en kans zagen, gesteund door de stevige prijzen, een matige tot zeer goede weekbesomming te maken. (Van onze correspondente) Sinds enige dagen is de Middel burgse vrijwillige brandweer in het bezit van een moderne hydraulische ladderwagen. Uitgeschoven bereikt de ladder een hoogde van 30 meter. Bo ven op die ladder is een korf gemon teerd warin twee volwassen personen kunnen staan. De ladderwagen is op drie plaatsen te bedienen. Ten eerste aan de top van de korf, op de grond aan de wagen en zelfs op 15 meter afstaand door middel van een bedie ningstableau dat met een kabel ver bonden is aan de wagen. De totale kosten van deze in Duitsland gecon strueerde hydraulische reus onder de ladderwagens bedragen 172.000, Middelburgse brandweer nu vooral ook op efficiënte manier branden in flats en torens bestrijden. Om de ef ficiency op te voeren zou de com mandant zijn vrijwilligers graag van draadloze oproepapparaten willen voorzien, omdat velen van hen vaak niet thuis zijn. „Dat gaat echter zo'n 30.000,— kosten. Daar moet nog eens uitgebreid met de gemeente over gepraat worden", aldus de heer De Jong. Momenteel zijn 5 bedrijven in Middelburg op de directe brandalarm- installatie aangesloten. Binnenkort komt daar ook de de provinciale bi bliotheek bij. De Middelburgse brand weer wordt ook vaak van buitenaf te hulp geroepen. „We zijn altijd paraat" vertelt de heer De Jong, „maar als je weet welke belangen er op het spel staan, dan begrijp je soms niet dat mensen en vooral kinderen de brand weer vaak voor de grap bellen. Daar kunnen we soms de pest over in heb ben. Uiteindelijk worden die vrijwil ligers van hun werk of uit hun bed gehaald". (Van onze correspondent) KAPELLE Onder leiding van mevrouw Balkenende-Sandee hield de afdeling Kapelle-Biezelinge haar eerste vergadering van het nieuwe seizoen. Er was een grote opkomst. De avond werd geheel verzorgd door het nationaal Reuma Fonds met causerie en film over het werk van dit fonds onder het motto „Willen is winnen". Op 19 november zal de volgende bijeenkomst zijn. Dan komt dokter Kleinepier uit Goes spreken.

de Stem | 1970 | | pagina 7