Landbouwmuseum m oude boerenhoev e m Hulst Hogeweg Hulst krijgt vele namen SPORTHAL HULST KOMT GELD TEKORT Ver. wil ni luchtv Fruitpluk ondervindt vertraging van slechte weer Blazen bedrijven 's-nachts vuil af ALS RESTAURATIE MOGELIJK IS VOGELVREIIGD HOUDT TENTOONSTELLING IN HULST Mr. J. Reuser burgemeester van Sevenum Automobiliste licht gewond ONDANKS Gemakkelijke| zege van Ambulo Provincie wil versterking van afdeling voorlichting Regenachtig VERZAMELING EDITIE VOOR ZEELAND Tweedaagse schieting in Hulst Wolphaartsdijk Kaartwedstrijd in Hulst Gemeente Middelburg Sluis Terhole Bibliotheek van Vogelwaarde na zondag weer open Bedrijfsvolleybal Him DINSDAG 27 OKTOBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST In opdracht van de gemeente Hulst is vorige week een begin gemaakt met het ont- pleisteren van de gevel van de voormalige boerderij Van Boel aan de Overdamstraat in de bin nenstad van Hulst. Het afkappei van de pleisterlaag is noodzake lflk om nauwkeurig de staat tt kunnen vaststellen, waarin het historische gebouwtje verkeert Er bestaan plannen om de boer derjj op te knappen en een be stemming te geven als landbouw kundig museum. De oude steentjes onder de pleis terlaag hebben nogal wat gegevens opgeleverd omtrent de staai en his torische waarde van de boerderij Niet in alle opzichten zijn de bevin dingen positief geweest, de stenei onder de afgebikte pleisterlaag blij ken van niet al te beste kwaliteit tt zijn. Vermoedelijk zal dit eventuelt restauratie erg bemoeilijken. Of in derdaad tot reconstructie zal worder overgegaan is trouwens nog steeds niet definitief bekend. De plannei bestaan wel. Tussen gemeente, mo numentenzorg, rijk en provincie zijr al een aantal onriënterende bespre kingen gevoerd, die evenwel op de ze zaak nog geen duidelijk licht hebben geworpen. Het pand zou nog niet zijn toegevoegd aan de lijst van monumentenzorg. Desalniettemin heeft de gemeente zich uitgesproken voor behoud van de boerenhof. Vo rig jaar heeft de raad het krediet goedgekeurd., nodig voor het werk, waarmee vorige week een begin in gemaakt. Wat er hierna zal gebeu ren is nog niet bekend. De heem kundige kring zou 't liefst overgaan tot de inrichting van het landbouw kundig museum, evenals dierenarts W. P. A. Colsen. Ook tussen hem en leden van de heemkundige kring, alsmede de gemeente zijn informele besprekingen gevoerd over de ma nier, waarop zo snel mogelijk geko men kan worden tot de stichting van een landbouwmuseum. Als alle plannen doorgaan - en daarop heeft met name de heer Col sen goede hop - zal Hulst de eerste stad worden in Zeeland met een landbouwkundig museum. Een .groot deel van het aantal landbouwwerk tuigen, dat er permanent geëxpo seerd zou moeten worden is reeds bijeen. De meeste verzamelingen zijn evenwel in particuliere handen van mensen, waarvan een groot aan tal inmiddels medewerking aan het tot stand brengen van het museum, heeft toegezegd Een van de grootste j particuliere verzamelaars is de heer Co'sen zelf Het grootste deel van zijn collectie landbouwwerktuigen bevindt zich goed verzorgd - in Wageningen. Daarnaast beschikt hij over de adressen van een groot aan- tal agrariërs, waar eveneens nog' werktuigen te vinden zijn. In ver band met gebrek aan ruimte, moe ten de oude agrarische gebruiks voorwerpen voorlopig nog blijven staan roesten in de boerenloodsen. De heei Colsen hoopt op het eind van dit of begin volgend jaar te DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS f 16.— pei Kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl 50 ct incassokosten), t 5.55 pei maand (incl 9 ct incassokos ten i Buiten verspreidtngsge bied I 23. pet kwartaal Overige Driizen op aanvraag RAYONKANTOREN TEKNEUZEN Nieuwstraat 9 Tel 01150 792(1 HULST Ste-nstraat 14, tel 01140 3751 (3 lünen) GOES Klokstraat 1, tel 01 ion 81130 (3 lijnen) Tl,ACHTEN «VER BEZORGING: Na kantooruren tel 01140-3751 en tel 01158 1940 (Z Vlaanderen l REDACTIE ZEELAND: Bureau Kromme Weele 4, Miridelhurg tel 7764 Postbus 116 A F Koopman Chet Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteut Goes M Kersten tel 01100-6584 Cuördmerend redacteur Zeeuwsrh Vlaanderen G van Berkei (01150 4866) Redacteut OZ Vlaanderen: A Verlind (01140 3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen A Schel) (01150 4865) Snortrortartie Zeeland R van Oeursen (01155 1367) Fotoiournalis» Zeeland Cnr de Roer (01155 2237) ADV -EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland L K M de Jong (01150-428 Hulst en O Z Vlaanderen. Th de Bakker (01150 2601) Ousthurg en W Z. Vlaanderen M Sogers (01170 2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman Axel (01155 1224 Walcheren en Zuid Beveland C Menu (01100 4316) R Vaes (11101 433) kunnen beginnen met het verzame len van deze verloren delen van de rijke Zeeuwsch-Vlaamse landbouw- collectie. Ook van de zijde van de boeren bestaat belangstelling voor het toekomstige museum. Ze verle nen op alle gebied medwerking bij het opsporen van waardevol materi aal, mede onder invloed van de lezingen, die de heer Colsen regel matig in Zeeuwsch-Vlaanderen houdt. (Van onze correspondent) HULST De schutterssocieteit De Grauwsche Poort heeft een tweedaagse prijsschieting op de lig gende wip gehouden in café G. Lij baart te Juist Aan de schieting op de eerêt'e dag namen 38 schutters deel. Er werd. geschóten op twee wippen. De uitslag luidt als volgt: wip 1: de hoogvogel werd geschoten door L. Prenen te Hulst, de eerste zijvo gel door A. Schelfhout te Stoppel dijk, de tweede zijvogel was voor P. Roels te Hulst, wip 2: de hoogvogel en eerste zijvogel werden geschoten door A Nijs te Hulst, de tweede zijvoge] was voor C Blommaert te Hulst De meeste kleine vogels, zes stuks werden geschoten door C, ztentler uit Rotterdam. Aan de schieting op de tweede dag namen 39 schutters deel. Er werd geschoten op één wip. De uits lag is: de hoogvogel werd geschoten door mevrouw Oosting te Axel, de eerste zijvogel was voor A. de Kerf te Hulst, de tweede zijvogel voor W. Willekens te Hulst De meeste klei ne vogels, vier stuks, werden ge schoten door A. 'Schauwaert te Hulst. (Van onze correspondent) HULST De vogelvereniging Vogel vreugd houdt zaterdag 31 okto ber en zondag 1 november een ten toonstelling in de zaal van café De Ster te Hulst. Er zullen prijzen toe gekend worden in de klasse eigen kweek, zowel bij kanaries, tropische vogels als de parkieten. De vogels worden gekeurd door drie erkende keurmeesters van de Nederlandse bond van vogelliefheb bers, de heren Chr. de Groot uit Bergen op Zoom en D. Kraak uit Terneuzen voor de kanaries en de heer A. van de Watering uit Roosen daal voor de tropische vogels en parkieten. De keuring heeft vrijdag plaats. De tentoonstelling is gedurende beide dagen geopend van 10.00 uur tot 22.00 uur. Er is een loterij aan verbonden ten bate van de aanschaf van nieuw materiaal, waarvan de trekking zondag om acht uur plaats vindt. (Van een onzer verslaggevers) HULST. De naamgeving van de parallelwegen langs rijksweg zestig in Hulst geeft momenteel moeilijkheden, omdat er slechts één enkele aandui ding voor bestaat: Hogeweg Het gemeentebestuur wil de wegen nu con cretere namen geven en daarvoor wordt het volgende voorgesteld: Als „Hogeweg" aan te wijzen, de parallelweg, westelijk van de rijksweg, vanaf de Hemelstraat te St.-Jansteen in noordelijke richting en vervol gens in westelijke richting tot de grens me de gemeente' vAxpl. •tl int! Als „Parallelweg-Oost." aan te wijzen de parallelweg, oostelijk van de rijksweg, vanaf de Absdaalseweg in noordelijke richting. Als „Oude Hogeweg" aan te wijzen de weg aansluitend aan de weg in oostelijke en zuidelijke richting, tot de spoorweg. Als „Industrieweg" aan te wijzen de weg, oostelijk van de rijksweg, aansluitend aan de bestaande Beneluxweg en lopend in zuidoostelijke rich ting tot Zoetevaart. Als „Parallelweg-West" aan te wijzen ds parallelweg, westelijk van de rijksweg. Vrouwenbond De afdeling Wolphaartsdijk van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond heeft haar maandelijkse vergadering, ge houden onder leiding van de presi dente mevrouw J. Remeijnse-op 't Hof. Na de gebruikelijke opening verzorgden de heer en mevrouw Bel een interessante voorlichting over bekende merkartikelen. De volgende vergadering zal zijn op 12 novem ber. Ds. Kaptein zal dan spreken over het onderwerp „Van de zeker heden af, naar de zekerheden toe". (Van onze correspondent) HULST De kaartclub St.-Ceci- lia heeft een kaartwedstrijd in café R. de Vilder te Hulst gehouden, waaraan 38 kaarters deelnamen, De uitslag luidt als volgt: winnarsronde: 1. A. de Wilde P. van Kerkhoven, 2. W. Boussen G. de Wit. 3. Th. de Rijck J. de Belie. 4. Th. van Immerseel a A. de Nijs, 5. Th. Schauwaert A. Bogaert. Verlie zersronde: 1. K. Kayser P. Se- gers, 2. A. Prince E. Herrewegh, 3. R. van de Branden J. de Block. Tijdens de avond werd een verlo ting gehouden waarbij de eerste prijs werd gewonnen door P. van Kerkhoven. De tweede prijs was voor Th. de Rijck. DE BISSCHOPPEN van de Vlaams- talige bisdommen, waaronder ook het aartsbisdom Brussel-Mechelen, heb ben het voorstel afgewezen om in Vlaanderen een pastoraal concilie te houden naar Nederlands model. (ADVERTENTIE) De burgemeester van Middelburg brengt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 der Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat ingaande 28 oktober 1970 gedurende een maand voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 15) ter inzage ligt het ontwerp tot wij ziging van het door de raad in zijn vergadering van 31 mei 1969 vastge stelde partieel bestemmingsplan Bree- weg I. Deze wijziging bestaat uit een herziening van de van het plan deel uitmakende voorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp bij de ge meenteraad schriftelijk bezwaren in dienen. Middelburg, 26 oktober 1970 De burgemeester voornoemd, Drs. P. A. Wolters (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN Oud-burge meester mr. J.I.M. Reuser van Sint Jansteen is met ingang van 16 no vember benoemd tot burgemeester van het Limburgse Sevenum. Het is een agrariscne gemeente van 6000 zielen. Voor de voormalige burgemeester die in verband met een knie-blessure al twee weken het bed moet houden, betekent de be noeming in Sevenum het emü van een periode van enkele maanden waarop hij op wachtgeld stond. St. Jansteen werd in april van het afge lopen jaar nl. als zelfstandige ge meente opgeheven en bij Hulst ge voegd. Burgemeester Reuser heeft in verband met zijn - overigens met ernstige - ziekte nog niet Kunnen reageren op zijn benoeming. Zijn echtgenote heeft maandagavond evenwel verteld dat het gezin met plezier naar het 6000 zielen tellende dorpje zal vertrekken, vooral ook omdat mevrouw Reuser uit deze omgeving afkomstig is. Burgemeester Reuser zelf is er de man niet naar om een tijd „werk loos" de gemeentelijke ontwikkelin gen in zijn nabije omgeving te kun nen aanzien. Ook na de gemeentelijke herinde ling, in de periode dat hij op wacht geld stond, is hij op velerlei gebied nog actief geweest. Hij was o.m. bestuurslid van de sociale werk plaats, secretaris van het bestuur van het waterleidingsbedrijf en voorzitter van de commissie Af valwaterleiding Oost Zeeuwsch- Vlaanderen oost. (Van onze correspondent) KAPELLE De fruitpluk heeft ie vorige week ook in Zeeland be- nngrijke vertraging ondervonden /an het aanhoudende slechte weer. in het begin van de week bracht een zware storm soms wat schade in de vorm van afgevallen vruchten, maar dat Wel uiteindelijk nog mee. Toen het gedurende het grootste deel van de week bleef regenen had dat tot gevolg dat de vaste pluk- krachten van de fruittelers wel voort gingen met dit werk maar alle gelegenheidsplukkers het lieten af weten. Veel telers die hadden ge hoopt eind vorige week klaar te komen met de pluk van appels raakten hierdoor achter op hun schema. Peren hangen er nu in Zeeland vrijwel niet meer aan de bomen, maar appels moeten er op sommige bedrijven nog veel worden geplukt. Het gaat thans in hoofdzaak om het ras Golden Delicious. Men kan deze appel plukken wanneer het nat is, maar het verdient geen aanbeveling, want het gaat ten koste van de kwaliteit. Daarom wacht men maar het liefst zo lang mogelijk wanneer het regent. Wanneer er deze week geen weersverbetering optreedt zal men echter ook bij nat weer moeten gaan plukken want anders wordt de achterstand te groot. Op de veilingen was vorige week de aanvoer van appels en peren niet bijzonder groot. In het algemene prijsverloop kwam weinig verande ring, wat wil zeggen dat de meeste fruitsoorten te goedkoop bleven. Doordraai vond er echter belangrijk minder plaats dan in de voorgaande weken. In de eerste plaats worden er nu niet veel peren meer aange voerd en iri de tweede plaats kopen de fabrieken op grote schaal appelen voor appelmoesfabricage en sapbe- reiding. Hierdoor behoeft er vrijwel geen fruit meer vernietigd te wor den. Voor de teler betekent dat op het ogenblik overigens nog geen Lawutennisvereniging De Lawntennisvereniging „Sluis" houdt op vrijdag 6 november om acht uur in café-restaurant „De Korenbeurs een algemene ledenvergadering. Naast de vaststelling van de ver schillende jaarverslagen staat n een bestuursverkiezing op de agen da. Het gehele 7 personen tellende bestuur treedt af. Voorgesteld wordt et nieuwe bestuur terug te brengen Aftredenden herkies- ot 5 leden. In St. Jansteen is hij vanaf 1953., baar zijn: de heren G. van Daele. burgemeester geweest. Het was te- gemeente waar hij dë- ter en F. van Damme. lid en Mejuf- voorzittershamer van de gemeente raad hanteerde. KLOOSTERZANDE Op de Provincialeweg tussen Terhole en Rust Wat Is een uit de richting Terhole komende Duitse automobi liste in een flauwe bocht geslipt. Via de berm en het fietspad belande de personenauto tegen een boom waarbij de hele linkerkant zodanig werd beschadigd dat de wagen als total loss moet worden beschouwd. De in Breskens verblijvende Duitse juffrouw liep lichte verwondingen op. voorzitter; E. Musson, pennmgmees- frouw R. van de Walle. secretaresse Aftredend en niet herkiesbaar zijn: Th. Lannoije, vice-voorzitter; mejuf frouw V. Bonte. 2e secretaresse; en de heer H. Reijnders, lid. In de pauze van de vereniging zal de film „Wimbledon 1957" worden vertoond. Middenstandsvereniging Don derdag om acht uur houdt de mid denstandsvereniging „Sluis een alge mene ledenvergadering, waarin o.m de activiteiten van deze vereniging voor het najaar 1970 en voorjaar 1971 zullen worden besproken. Door het bestuur wordt onder meer naar voren gebracht: de aanleg van een geluidsinstallatie in de winkelstra ten en het aanbrengen van een kerstverlichting. Ook zal er een be sluit worden genomen over het al of niet houden van de winkelweekactie in 1971. ]i Si fji 'bK". (Van een onzer verslaggevers) HULST De exploitatietekorten van de sporthal in Hulst worden voor dit en volgend jaar geraamd op respectievelijk 35000 en 38000 gul den Dit nadelig saldo blijft over als er de maximum-subsidie van 32 cent per inwoner per jaar, die door een aantal gemeenten was toege zegd van het bedrag is afgetrokken In de loop van 1968 hebben de gemeenteraden van de voormalige gemeenten Clinge, Graauw, Hulst en St tin=*"en toegezegd voor een jaartiiks exploitatietekort garant te zullen staan. Als oorzaak van de forse stijging van de tekorten, wordt door de stichting Sporthal Hulst genoemd: stijging van exploitatiekosten, waaronder lonen, verlichting, ver warming en water. de stijging van de niet door subsidie gedekte stichtingskosten. het achterwege blijven van de verwachte renteloze lening van 75000 gulden van de Nederlandse Sportfederatie, waardoor voor een hoger bedrag geld moest worden geleend. het tot 1 september vervallen van een belangrijke inkomstenbron, om dat de twaalf-klassige lagere school in de omgeving van de sporthal nog niet in gebruik is. De stichting heeft inmiddels op de gemeente Hulst een beroep gedaan om met ingang van begin volgend jaar, te zamen met Hontenisse, de expoloitatietekorten, jaarlijks volle dig te dekken naar verhouding van het aantal inwoners per 1 januari De tekorten voor 1970 en 1971 wor den gerekend op respectievelijk f. 1,48 en f. 1,55 per inwoner. Daarbij is dan rekening gehouden met de reeds toegekende maximumbijdrage van 32 cent per inwoner. Voor 1970 zou de totale bijdrage van de ge meente Hulst een bedrag van 1,80 per inwoner moeten zijn. In totaal levert dit een bedrag van bijna ne genentwintigduizend gulden op De gemeenteraad van Hulst zal zich vrijdag aanstaande over deze nieu we regeling moeten uitspreken. Een andere zaak, die in dezelfde raadsvergadering besproken zal moeten worden is de restauratie van de monumentale Asschepoort in Hulst. De gemeente heeft enkele aan deze poort grenzende panden opge kocht. Deze zullen binnen afzienbare tijd worden afgebroken met het ge volg dat de Asschepoort opgeknapt zal moeten worden. De gemeente raad zal zich met de gang van zaken en de kosten, die dat meebrengt, akkoord moeten verklaren Datzelf de geldt de voorgestelde verande ring in de wegbewijzering op de kruising Zoutestraat-Koolstraat-Gla- cisweg. Op advies van de ANWB wil de gemeente de conventionele lorden vervangen door 'n lichtwegwij zer, waarvan men verwacht dat hij niet alleen duidelijker de rijrichtin gen zal aangeven, maar tevens een betere markering zal vormen van de kruising. De huidige borden worden regelmatig aangereden De kosten voor het plaatsen van de lichtbak ken worden geraamd op vierduizend gulden. EHBO cursus Donderdag t de nieuwe EHBO-cursus. die besta!, uit 18 theoretische lessen De mum leeftijd voor de cuesus is jaar Docent is dokter Casparie eventueel dokter Niesten. De 11 structeurs zijn de heren Remone 1 Menu Collecte De collecte voor missiewerk heeft f. 241,- opgebi Prijskaarting In café R- gaert De Vjjlder is een prijskaart» gehouden, waaraan 40 kaarters aamen. De uitslag is als volgt: w»' aaarsronde: 1. A. Hulshout, Ter™". A. van Sikkeierus, Stoppeldijk A. Brooymans, Terhole R. vaa, Branden, Hulst, 3. J. Hulshout, Ta' hole A. Brand, Terhole, 4. T. Rijck, Kuitaart E. de Terbole, 5. J. Schauwaert, Hulst G. de Wit, Hulst. Verliezersrondet B. de Jonghe, St. Jansteen "V Schonenberg, Terhole, 2. F. de BW' Hulst A. Neve, Terhole. verbetering van de toestand, wanl wat wordt .erkocht blijft nog steeajl lanzienlijk beneden de kostprijj kil een vooi de beste kwaliteitej ran enkele pererassen als Beurtfl lardy en Conference trad een prijj.1 ijging op door vraag voor export, f (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Met ingajJ van zondag 1 november zal de biblil otheek van Vogelwaarde weer opcl gaan. Belangstellenden kunnen er tl het vervolg iedere zondagmorgen tel recht van 11.00 tot 12.00 uur. ijl bibliotheek is gevestigd in de ouè| Mairiaschooil iin Stoppeldijk. (Van onze sportmedewerker) HULST In de bedrijfsvollejl bal-competitie van het rayon Hui] in de eerste klas heren behaalt*| leider Ambulo een gemakkelijke 4 overwinning op een verzrval KPJ-team. Typerend was eveneei de 40 overwinning die PMC Clitex behaalde. In voorgaande stlj zoenen werd door het PMC-tea: nog nooit zo'n duidelijke zege op d Clitexmensen behaald. Deze nettel laag komt voor de Clingse textidf mensen hard aan, want het gevolj hiervan is dat dezen zich nu wel a uitgeschakeld voor de titel kunm| beschouwen. In de tweede klas heren blijvd KPJ 2, Cactus 1, AmbuIo-2 en L;| beert Verstraeten elkaar weinig t«[ geven. Laatstgenoemd team kwa| deze maal niet binnen de lijm zodat er enigszins een vals beeld ij de rangschikking is ontstaan, nu i Steense textielmensen twee wd strijden minder speelden dan tl aan kop prijkende KPJ 2. De nitsli| en in deze klas luiden: Cactus 2- Scholencomb. 2 3-1, GVCAmbui: 2 13, Scholencomb. 1WC 0, Cactus 2Thor 22, KPJ Scholencomb. 1 30, Clitex 2—Am bulo 3 13, DageraadCactus 1 0-1 Dames: In de eerste klas hadde] de nummers een en twee van ranglijst Mavo en Clitex een vrij. Het team van KPJ greep kans om op te rukken naar tweede plaats door een overwii te behalen op Milco met 3-1. Mtl twee wedstrijden minder dan MIJ VO, doch slechts twee punten r" der behouden de KPJ-dames alle kansen op de titel. De andffl wedstrijd tussen Dageraad en Sck lencombinatie 1 eindiede in een 1- zege voor Scholencomb. In de twef de klas Dames maakten de kopploe gen Lybeert, Morres en GVC gee fout. Morres won van Combo 3—1, Lybeert bond Scholencomb.) aan de zegekar met 31, term' CVC de Doordouwers nog vaster t de laatste plaats duwde door ever eens een 31 overwinning te bel» len. De strijd om de vijfde plaat tussen PVH en GVC werd door Graauwse dames met 31 nen, zodat de gemeentelijke met de Graauwse van plaats ver selden. De standen in de diverse klai zien er momenteel als volgt Heren: le klas: 1 Ambulo 61'; 2 PMC 5—8, 3. Clitex 5—5, 4 5—5, 5. KPJ 5—1, 6. CVC 4—0. 2e klas: 1. KPJ 2 6—12, 2. Cat* 1 5—10, 3. Ambulo 2 6—10, 4. til beert 43, 5 Cactus 2 67, 6. Ttf 66, 7. Scholencomb. 76, 8 Gj1- 55, 9. Ambulo 3 8—5, 10. CVC< 4—4, 11. Clitex 2 5—4, 12. Scholf» comb. 2 53, 13 Clemavo 5—1, WC 51, 15. Dageraad 5—0. Dames: le klas: 1. MAVO 6—9» KPJ 4—7, 3. Clitex 5—7, 4. Schole" comb. 1 43, 5. Dageraad 5—2, Milco 40. 2e klas: 1 Lybeert Verstr. 5—ft," CVC 5—9, 3. Morres 6—9, 4. Bf niers 4—7, 5. GVC 5—6, 6. PVH f 6, 7. Olmulo 4—4, 8. MAVO 2 5- 9. Combo 62, 10 Scholencomb,1 51, 11. Doordouwers 5—0. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Is het juist, dat enkele grote industriële be drijven in Zeeland 's nachts vuil afblazen?. Dit was een van de vele vragen, die het nieuwe PvdA-statenlid A. C. van Over- beeke gisteren op gedeputeerde A. Kaland afvuurde. Het statenlid had het vooral gemunt op de summiere infor matie welke vanuit de raad in zake de luchtverontreiniging tot de statenleden was doorgedron gen. „Maakt de vergaderingen van deze raad openbaar", zei hij. De rapportage van de raad voor de luchtverontreiniging werd door de heer Roodenburg (D'66) „een résumé der eenzijdigheid" genoemd. „Werkelijk belangrijk nieuws", zo zei hij, „betreffende industria lisatie, vernemen wij per traditie uit de pers. Dat was zo met Hoechst, met Péchiney en met Total als met de nieuwe raffina derij, die belangstelling voor het Sloe heeft, de UK Wesseling". De heer Landheer (VVD) Kunnen de diverse meetnetten in de provincie niet gecombi neerd worden tot een geïnte greerd meetnet?" ,,Ik ben benieuwd of er in de vestigingsvoorwaarden, die aan Péchiney worden gesteld iets over groengordels staat", zei de heer Van Bennekom (AR), De meeste van deze concrete vragen, die gisteren werden ge steld, zullen in de afdelingsver slagen verwerkt worden, waarna zij schriftelijk door GS van ant woord zullen worden voorzien. (Van een onzer verslaggevers) middelburg Mr. j, schiinge- mann tot wiens verantwoordelijkheid a's geduputeerde ook provinciale voorlichting behoort, heeft gisteren m provinciale staten verklaard, dat b'J bereid is te bezien of de afdeling voorlichting van de provincie zou "toeten worden uitgebreid. De heer Schlingemann toonde zich j erkentelijk voor de lof die de staten 1 toezwaaiden aan de voorlichtings- functionaris de heer J. Tevel. I "®venmin als in de fractie van de IS uï- n bennekom", zo merkte mr. htgemann onder luid gelach op, I"? "e afdeling voorlichting een one- liüv1 EDj maakte duidelijk dat lv„ ï-6?5®" waavmee het bureau f5rke'hting eventueel zou worden I 6®"re'd inzicht moeten hebben in I Public relations. To( een van de nieuwe taken waar- I ri06e ,h<* bureau voorlichting zal wor- I ver behoort waarschijnlijk het I rip vaardigen van een folder waarin de ont^ytkkèlingsproblematiek van tp„ Ppvmme op begrijpelijke wijze dienste van de bevolking uiteen wordt gezet. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door liet K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Enige tijd regen temperaturen" ^fe^rNtderiand" 0 tot j.wt>ensdag: aantal uren zon: boven "mm-temp.: 0 tot 4 graden streek* "ormaal; max.-temp.: om- Periode "?rmaaI; kans °P een droge cent: van minstens 12 uur: 60 pro- maal- 4nns op eeïl Scheel droog et- "O procent. 6 tot°r4C*0nC'?rc'a®' aantal uren zon: normaal'» !n!"-"temP/ van ongeveer max -tp graden boven normaal; op 'eenmPu omstreeks normaal; kans 12 Uur. „!!0Se Periode van minstens droos pct; kans °P een geheel 8 etmaal: 40 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2