Wit nstig wond J0 SCHOUT IN SPURT GEKLOPT Van Duysse en Arnold Schout zegevierden Haringman succesvol tx won Monaco KLOET EERSTE BIJ HET VERSPRINGEN animo voor Veel persoonlijk damkampioenschap STANDARD LUIK OVERTRAD DE REGLEMENTEN DAMCOMPETITIE Middelburg begon met een overwinning op Goes: 12-8 Big Smash klopte team van ONA: 6-4 Anderlecht: overwinning BURGRING T VEILIG VAN MIEGHEM EERSTE BIJ DE SENIOREN Twee titels voor Vissers Philippine en RIA wachtten tevergeefs iwe trainers etballboncl inventumlaatu kiezen... elektrische boven of onderdeken! INVENTUM 16 UND (ANP) Bij een in de vierde nacht van de van Dortmund werd onze t Piet de Wit ernstig ge. kreeg tevens een nieraan- loor de koers voor hem en ner Bennewitz geneutrali- est worden. Schulze-Peff. nen een „uur-race". Zjj n de kop van het peloton, d op maandagmorgen war i-Peffgen (Wdl) 325 pun: gdahi-Tschan (W.Dld) 249 p een ronde: 3: Altig-Frib 290 punten, 4 Sercu. Belg) 208 punten, 5 Post. Ned) 200 punten, Op elf 1 De Wit-Bennewitz (Ned- 91 punten. RGRING (ANP) De nissie van de Internationa- lobiel Federatie heeft na ciële inspectie van de ing een verbouwingspro. van 104 punten opgesteld, ogramma zijn ook opgeno- 18 punten, die de Grand- ers' Association heeft aan- voor de boycot van de ;'ing. Zoals bekend is dé •ijs van Duitsland dit jaar op het circuit van Hocken- t is no.g allerminst zeker of irgring gereed zal zijn voor Prijs van Duitsland 1971, 1 augustus op de agenda SRDAM (ANP) Het be a de Nederlandse Basketbal :ft de training van de natio ns voorlopig in handen ge in een driemanschap om de te vullen die was ontstaan rugtreden van Egon Steuer, gert en Cees Burgert. De „troika" bestaat uit Harrj die zich voornamelijk mei n zal bezighouden, Rolf ongens) en Dick de Liefde De benoeming van een >or de dames is, na hel gehouden toernooi om het kampioenschap niet zo ar- lerhrmdelingen met de Bel- lach René Mol hebben nog een resultaat geleid. De gen zullen echter wel wor- tgezet. De NBB heeft de van de Boom, op dit mo- r;rkzaam in Schiedam, be lt directeur van het bonds- lij zal op 15 januari zijn ïheden beginnen. DINSDAG 27 OKTOBER 1970 (Van onze atletiekmedewerker) MEUYVKERKEN - WAAS De Hulsterse atletiekclub is het cross seizoen begonnen in de Belgische plaats Nieuwkerkcn-Waas. Daar werd namelijk onder auspiciën van de atletiekclub Maasland uit St.- Xiklaas de tweede grote veldloop gehouden. De atleten startten op een weiland, waarna een akker moest worden genomen, om vervolgens op een smalle verharde weg te finishen. Aangezien ook in het naburige Kruibeke een cross plaatsvond was het aantal deelnemers, met uitzondering van de pupillen, niet gewel dig te noemen. Ook de kwaliteit der deelnemers stond op middelmatig niveau. Dit alles doet natuurlijk niets af aan de goede prestaties die de Hulster-atleten in Nieuwkerken-Waas leverden. De pupillen gingen als jongste ca tegorie het eerst van start om 400 meter af te leggen. Het werd een overwining voor het Belgische lo- pertje Karei van Hese. Op de twee- afkomstige Leon Paelinck. Bij de plaats finishte de uit Heikant afkomstige Leon Paelinck. Bij de kadetten besliste Haeck van A.C. Waasland de strijd in zijn voordeel. sDe Hulster-atleten Magnus en Ler- nout eindigden respectievelijk als ierde en zesde. Bij de scholieren, die daarna aan de beurt kwamen om vier ronden (2400 meter) moesten afleggen, was een aardig stukje teamwork te zien. Beds na de eerste ronde wel te constateren dat de Nederlandse kampioen Jo Schout en de coming- man Van Duysse, beiden aangesloten O STAD (ANP) De coureur Jackie Ickx heeft a Stad de Grote Prijs van voor formule 1 wagens g«' Ickx beheerste met zijo e 325 kilometer lange strijd e begon ruim een uur te lat duizenden toeschouwers it bevolkten. De wedstrijd- turfde niet krachtig in te a it vrees voor rellen. De se coureur Pedro Rodriguez er tenslotte in zijn sup- :hter de omheining te din- e Brit Jackie Stewart was incident zo geïrriteerd dal a herhaaldelijk aandringen officials besloot te starten, eden duurde 33 ronden, de zijn Tyrrell-Ford werd te at hij een hond had aange- e het circuit overstak. De Clay Regazzoni, evenals een Ferrari, lag de gehele e tweede plaats zonder zijn ot overigens te kunnen be- ïiddelde snelheid die Ickx was 171,847 km per uur- reed gemiddeld 170,719 en nummer drie, DcjHïS it Nieuw Zeeland, 170,69- lag is als volgt: 1 Jackie g) in Ferrari, 2 Clay Rc- 2wits) in Ferrari, 3 Deun' I. Zl.) in McLaren Ford, 4 on (N. Zl.) in March Ford. srre Beltoise (Fr) in Matr_ Pedro Rodriguez (Mex) 1 en de Grote Prijs van laatste van dit seizoen lt voor het klassement van dkampioenschap voor W1* agens, werd na deze rac dassement opgesteld, "a u^': Tn- uum wereldkampioen) J°' 3t (Oost), Lotus Ford, Jackie Ickx (Belg). ïe'; pnl., 3, Clay Regazzort terrari, 33 pnt., 4. DenW ZL), McLaren Ford, J ek Brabham (Aus), Brac en Jack Stewart d. 25 pnt., 7. Pedro RC- Mex.), BRM en cn ZL), March Ford, 23 P» ierre Beltoise (Fr), pnt., 10 Emerson Fittip* Lotus Ford. 12 pnt. bij de Hulster-atletiek-elub een klasse beter waren dan de overige deelnemers. Ze kwamen dan in de eerste ronde zij-aan-zij door met toen nog in hun gezelschap de 800- meter-kampioen van België bij de kadetten, Rudi Verhulst van tletiek- club Waasland. Daar beide Hulst atleten om beurten de kop namen kwam de Waaslander in' de tweede ronde door op 50 meter van beide Zeeuwen. Aan de finish bedroeg dit verschil zelfs honderd meter. Hugo van Duysse klopte in de eindsprint met centimeters verschil Jo Schout, Van Bunder en Istvan van RKHAV werden respectievelijk vijfde en ne gende. Bij de junioren, die een afstand van 3500 meter moesten afleggen werd het eveneens een Hulsterse aangelegenheid. In d eerste ronde liep Jo Hazevoet van RKHAV op kop. Hij hanteerde de een vrij hoog tempo, dat alleen door zijn clubge noot Arnold Schout en de Beerschot ter Willaert kon worden gevolgd. Toen Hazevoet in de derde ronde een zware inzinking kreeg ging de strijd tussen Schout en Willaert. Bij het ingaan van de laatste ronde kwam de Beerschot-man in een der mate gunstige positie door, dat ie dereen in hem winnaar zag. Arnold Schout kwam echter zo sterk terug, dat hij nog met een voorsprong van ruim 50 meter wist te finishen. Jo Hazevoet van RKHAV werd uitein delijk vijfde. Tenslotte kwamen de senioren aan bod. Zij liepen een afstand van 5000 meter of 8 ronden. De strijd in deze categorie speelde zich hoofdzakelijk af tussen Van Mieghem van A.C. Waasland en Van Osselaar van Bell. Het was eerstgenoemde, die de wed strijd op zijn naam schreef, ondanks het feit dat van Osselaer naarmate de wedstrijd vorderde, sterk terug kwam. Guust Bours van de Hulste- - ratletiekclub eindigde op de derde plaats, terwijl zijn clubgenoot Zoh- landt op een achtste plaats beslag legde. Van onze sportmedewerker) GOES De in de afgelopen zomer opgerichte handbalclub Haringman uit Goes, die in de veldhandbalcompetitie afdeling Zeeland recht op het kampioenschap afstevent en, naar het zich laat aanzien, ook in de zaalhandhalcompetitie een rol van betekenis gaat spelen. Staande van links naar rechts: coach Lauw Traas, Ton Traas, Adrie van Hese, Sam Traas, Piet Verrijzer en Jan de Wilde. Zittend: Henk Bleuzé, Lo Jansen, Piet de Wilde en Henk Nelisse. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN De sportkampi- oenschappen van de Hogere Techni sche Scholen in Nederland zijn op de diverse sportcomplexen in Vlis- singen gehouden. Voor de eerste maai in de geschiedenis van deze kampioenschappen waren ditmaal ook de buitensporten opgenomen, voetbal, hockey, tennis en atletiek. Dat de sportcommissie van de Vlis- singse HTS naast organisatie-talent ook over improvisatievermogen be schikt, bewees hij toen de velden werden afgekeurd. De voetballers werden toen naar het strand bij Dishoek gedirigeerd en de hockey ers naar de sporthal van de Ruyter- school. De AV'56-atleet van de Vlissingse HTS, Kees Kloet veroverde het eer ste kampioenschap. Hij won het ver springen met 6.35 m. De pas in Nederland wonende Surinamer van de HTS uit Den Bosch leverde eveneens een uitstekende prestatie door tweede te worden met 6.21 m. Herenveen uit Zwolle werd derde met 5.72 m. JO SCHOUT 'Y'an onze voetbalmedewerker) WESTDORPE Op het voetbal- eitei?T en vooral in de kleedkamers M UIA Westdorpe hebben zondag 561 mensen min of meer zenuwach- zitten wachten op het beginsig- «1 van de streekderby in de eerste M van de afdeling Zeeland sen RIA en Philippine. Uiteraard iren beide ploegen zo sterk moge- J öpgesteld.. De scheidsrechter, ■e voor deze ontmoeting was aan- 5 wezen, bleek tevoren van een on- sende een telefoontje te hebben wegen met de mededeling, dal tei.-j ,e'n *n Westdorpe was afge- niriTi. ^ewel daar van RIA-zijde in w wa3- Ook voor de man oren '°Ketje was het allerminst Dun»-' W,önt hii woest aan de sup- al het entreegeld, waar hij z° trots op was terugbetalen. (Van onze dammedewerker) MIDDELBURG Na een ope ningswoord door voorzitter Ganse man van de Zeeuwse Dambond zater dag in Middelburg, kon aan 15 bor den de strijd beginnen om de per soonlijke titels. In tegenstelling tot vorige jaren is er veel animo voor dit toernooi wat tot uitdrukking komt in het aantal deelnemers. In de hoofdklas 15, le klas 12 en bij de jeugd zelfs 18 spelers, zodat deze laatste afdeling in twee groepen ge splitst moest worden. Na de eerste verkenningen op het bord bleek al vlug dat Jan Blom wederom een dominerende rol zal WAGENINGEN (ANP) De voorhoedespeler van Wageningen Hans Posthumus zal door zijn vere niging in de tweede transferperiode in december toch op de lijst worden geplaatst. De 22-jarige goalgetter, die een groot aandeel had in de promotie van Wageningen van de tweede naar de eerste divisie, staat sinds het begin van de competitie dag op non-actief, omdat hij met het bestuur niet tot overeenstemming is gekomen over de financiële voor waarden voor een nieuw contract. (ADVERTENTIE) Da's fantastisch! Bovendien nog extra veilig, want Inventum dekens hebben een trafo voor veilige zwakstroom, v.a. 99,50 u kunt er op rekenen! spelen, want als eerste moest bonds- secretaris Trapman capituleren, on danks een goede partij en hevig verzet tegen de Zeeuwse kampioen. Ongetwijfeld kwam deze middag de vraag naar voren bij diverse dam mers wie nu uiteindelijk favoriet is voor de titel, doch over het alge meen waren de meningen hierom trent nogal verdeeld. In ieder geval is de eerste klap een daalder waard en zo dachten hierover ook Blaas, die De Vlieger versloeg, en Wisker- ke die tegen Baayens beide punten binenhaalde. De partij Op 't Hof Van Rijswijk was een duidelijke remise, terwijl de Vlissingers Schunselaar en Sehuitema ondanks schijfwinst en ogenschijnlijk betere stand, toch ook genoegen moesten nemen met een puntenverdeling res pectievelijk tegen Boon en Heydra. In de eerste klas geen spectaculai re partijen, ofschoon Bronke de re mise liet glippen tegen Zegers. Er zijn diverse nieuwe namen in deze afdeling, zodat het moeilijk is nu reeds een prognose te doen. In de vorige competitie behaalden De Wild en Huigens na Heydra een goed resultaat, doch in de eerste ronde moesten zij nu reeds een punt afstaan. De strijd bij de jeugd met hoofd zakelijk spelers uit Tholen en Sou burg is volledig open nu Schunse laar bij de senioren speelt. Eerst na enkele ronden kan wellicht hier een duidelijk beeld worden verkre gen. De uitslagen zijn als volgt: Hoofdklas: Baayens - Wislcerke 02, Blaas - De Vlieger 20, Blom - Trapman 20, Boon - Schunselaar 11, Heydra - Sehuitema 11, Op 't Hof - Van Rijswijk 11. Ie Klas: Bronke - Zegers 02, Flipse - Wouters 20, Folmer - De Wild 11, Houmes - Van Soelen 0 2, Huigens - Koppejan 11. Jeugd: Rotte - Nieuwehuize 11, Heuker - Verton 02, De Boer - Filius 0—2, Droogers - Korshuize 20, Van Druenen - Bogert 20, Lindenberg - Van Eekhout 0—2. Kampioen op het speerwerpen werd Konz uit Amsterdam met 41.64 m, Mac Curdy uit Den Bosch werd tweede met 41,20 m. Kees Kloet behaalde zijn tweede medaille door derde te worden op dit nummer met een worp van.,40,48 m. Op de loopnummers werden in de series eveneens voortreffelijke pres taties geleverd ondanks de zware baan. Jan Vughts uit Den Bosch kwam op de 200 meter tot de zeer goede tijd van 22.9 sec. Ook op de 100 meter kwam hij tot een uitste kende prestatie: 11,4 sec. De Thor- atleet Vissers uit Tilburg maakte eveneens een voortreffelijke indruk op de 400 meter met een tijd van 52,2 sec. Op het onderdeel atletiek werd Moinat uit Amsterdam twee maal kampioen door zowel het kogelsto ten a'ls het discuswerpen te winnen met respectievelijk 11,67 m en 35.36 m. De 1500 meter werd gewonnen door de Hellas-atleet uit Utrecht. De Hollander in de goede tijd van 4.13.8 min. Zowel op de 100 meter als op de 200 meter bestreden drie atleten elkaar fel. Op de 100 meter was er nauwelijks zichtbaar ver schil. Herenveen uit Zwolle werd door de jury als eerste geplaatst in de tijd van 11,4 sec. Jan Vughts uit Den Bosch werd tweede in 11,5 sec. en Martina derde in 11.5 sec. De 200 meter leverde een titel op voor Jan Vughts uiit Den Bosch in de tijd van 23,1 sec., terwijl Herenveen op dit nummer tweede werd in 23.2 sec. Marina uit Den Bosch klasseerde zich als derde in 23.9 sec. Vissers uit Tilburg en Muste uit Amsterdam leverden op de 400 meter een fel gevecht om de eerste plaats. Vissers werd uiteindelijk kampioen met een tijd van 52,2 sec. Voor Muste werd een tijd afgedrukt van 52.3 sec. Vissers beha'alde nog een titel door de 800 meter te winnen in 2.03.- min. De Hollander uit Utrecht won de cross voor Leferink uit Hengelo. Het hoogspringen leverde een zege op voor Kolkman uit Utrecht met 1,60 m. Bij het voetballen werden de drie finalisten bekend die op 1 november in het stadion „De Vliert" in Den Bosch gaan uitmaken wie HTS-kam- pioen wordt. Deze drie finalisten zijn Vlisslngen, Heerlen en Zwolle. De hockeyers gaan op 20 november in Rotterdam bepalen welke HTS kampioen zal worden. Deze finale zal gaan tussen Den Haag en Dor drecht. Bij het tennissen werd Heerlen kampioen, met Utrecht op de twee de plaats. Bij het herendubbel werd Den Haag kampioen, Breda werd tweede. (Van onze sportmedewerker) BRUSSEL —In de hoogste afde ling van de Belgische voetbalcompe titie gaat deze week alle aandacht uit naar Standard Luik. Niet zozeer omdat deze ploeg in het Bosuilstadi on te Antwerpen Antwerpen een 0 2 nederlaag toediende. Nee, eigen lijk meer omdat de Belgische lands kampioen het Belgische voetbalreg lement overtrad, dat zegt dat per wedstijd slechts drie buitenlandse spelers mogen worden opgesteld. Standard Luik stelde in Antwerpen drie buitenlandse spelers op, name lijk Kostedde, Takac. Svetler en liet in de tweede helft Kostedde vervan gen door Petrovic, zodat uiteindelijk vier buitenlandse namen op het scheidsrechtersblad kwamen te staan. Het reglement zegt dat indien bin nen negentig dagen een van de vijf tien Belgische ploegen, die naast Standard Luik in de hoogste afde ling uitkomen, een klacht tegen deze handelwijze van Standard indient, de Luikenaars hun twee winstpun ten automatisch kwijtraken aan Antwerpen. Het bestuur van de Antwerpse supportersclub kwam zondagavond laat nog bijeen in spoedvergadering en eiste van het Antwerpen-bestuur een klacht in te dienen, zodat alles er op wijst dat het geen negentig volle dagen zal duren eer de 02 zege van Stan dard zal veranderen in een regle mentaire 50 overwinning voor Antwerpen. Anderlecht had aan stadgenoot Crossing Schaarbeek een moeilijke kluif. De laatste minuten moesten worden afgewacht, voor de winnaar bekend werd. Het was uiteindelijk Anderlecht dat met 21 wist te zegevieren. Van Himst zorgde voor de beslissende treffer, toen hij een solo-actie van Jan Mulder, waarbij deze vijf Crossing-spelers omspeel de, afrondde met een doelpunt. Brugge behaalde in eigen huis een ruime 41 overwinning op St. Trui den. Een complete voetbalshow in de eerste helft, tussen de 35ste en 45ste minuut zorgde er voor dat St. Truiden reeds bij rust een verslagen ploeg was. Voor de doelpunten van Brugge zorgden Hendrickx, Carteus, Marmenout en Houwaert. In de tweede helft scoorde Appeltans voor St. Truiden de enige goal. Luik - Union werd een povere vertoning, niet alleen wat het spel betrof, maar ook wat de doelpunten aanging.. De man aan het scorebord had een gemakkelijke middag en kon volstaan met het ophangen van twee dikke nullen. Beveren-Waas bleek weinig hin der van de Spaanse reis te hebben, want het versloeg gemakkelijk Sportclub Lierse met 20. De doel punten van Beveren kwamen tijdens de tweede helft tot stand. Janssens en De Raaymakers waren er de makers van. Diest tegen Gantoise eindigde in een 02 zege voor de Gentenaars. De bezoekers met hun tweemans- aanval wisten zich meer scorings kansen te scheppen dan de thuis club. Delmulle scoorde in de zestig ste minuut, terwijl Dos Santos een ontgoochelde Diest-achterhoede op de 71ste minuut voor de tweede keer het nakijken gaf. Racing White tegen Waregem ein digde in een 11 gelijk spel, welke stand reeds bij de rust was bereikt. Waregem opende in de 27ste minuut de score door Cinsabil, In de 41ste minuut was het Bergholtz, die na een doelworsteling scoorde voor de Luikenaars. De bezoekers waren in de tweede helft veel gevaarlijker dan de thuisclub, doch doelpunten bleven verder uit. De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Beerschot (33) was een duel, waarin de toeschouwers flink aan hun trekken kwamen. Naast de zes doelpunten, die zij voorgeschoteld kregen was ook het spel het aanzien volkomen waard. Charleroi nam in de 31ste minuut de leiding via Bertoncello. Boenders maakte reeds de daarop volgende minuut gelijk. Geisbert gaf de thuis club nog voor de rust een voor sprong. Hij benutte een aanvechtba re strafschop. Na rust maakte de jeugdige Boenders opnieuw gelijk. Deze speler noemt men nu al de Belgische Emmerich. Een kwartier voor tijd nam Beerschot de leiding door een prachtige kopstoot van Em merich. De Duitser scoorde daarmee zijn eerste doelpunt van deze com petitie. Dat Charleroi toch nog gelijk kon maken via Gorez was aan de bevriezingstaktiek van Beerschot te wijten. De Antwerpenaars gaven zo onnodig een punt uit handen. De stand na acht wedstrijden: 1 en 2 Anderlecht en Standard Luik, 13 pnt; 3 Brugge, 12 pnt; 4 Ware gem, 10 pnt; 5 Beerschot, 9 pnt; 6, 7 en 8 Lierse, Crossing en St. Trui den; 9 Beveren Waas, 7 pnt; 10, 11 12, 13 en 14 Gantoise, Racing White, Union, Antwerpen en Diest; 15 en 16 FC Luik en Sporting Charleroi, 5 pnt. Het programma voor het aanstaan de weekeinde: zaterdag: Beerschot - FC Luik, St. Truiden - Beveren, Crossing - Racing White en Lierse - Antwerpen, zondag: Union - Spor ting Charleroi, Waregem - Spor- Gantoise - Anderlecht en Standard Luik - Diest.. Van Himst: beslissende treffer. SACRAMENTO (ANP) De dood heeft zondag weer eens meedo genloos toegeslagen tijdens autoraces in Sacramento in Californië. In de eerste race waren reeds twee doden te betreuren: de 27-jarige Ernie Brussell en de 41-jarige Walt Reiff, beiden afkomstig uit Sacramento. In de vierde en laatste race van de dag viel een derde slachtoffer. Het was de 26-jarige Jimmie Gordon uit Ca lifornië. TERNEUZEN Afgelopen week is het spel op de 100 velden weer in wedstrijdverband begonnen met de clubkampioenschappen zowel in de hoofd- als in de le klas. Er was direct al een topper tussen de tien tallen uit Goes en Middelburg, die door de hoofdstedelingen met 128 werd gewonnen. Een goede start dus van de Middelburgse damme s, die ongetwijfeld perspectieven hebben voor het kampioenschap. Want zover nu kan worden beoordeeld zal de strijd wel weer gaan tussen Goes en Middelburg. (Van onze tafeltennismedewerker) AXEL In de eerste klas van de Zeeuwse afdeling tafeltennis wist Big Smash 1 het Oostburgse ONA 1 van winst af te houden 64. Bij ONA waren de drie winstpartijen van Geert de Kort dus niet voldoen de. In de strijd om de bezetting van de onderste plaats tussen MZ 2 en PZEM 1 wisten de bezoekers na een gelijk opgaande strijd beide punten in de wacht te slepen: 46. Peter Kersten won bij MZ zijn eerste twee competitiewedstrijden. De be langrijke wedstrijd tussen Wilno 2 en St. Aloysius 3 moest bij een 3—4 stand wegens tijdgebrek worden af gebroken. Big Smash 2 bleef in de tweede kjas on geslagen aan de leiding door MZ 4 met 100 te verpletteren. Ook Goes 1 en Wilno 3 kwamen weer tot winst. Zij bleven kansheb bers. ONA 2 en St. Aloysius 4 werden hiervan de slachtoffers. Big Smash 3 boekte zijn eerste overwin ning door PZEM 2 met 28 te kloppen. Leider MZ 5 wist in de derde klas met gering verschil Croon 1 te ver slaan met 46. Ook 't Zand 2 kwam met de hakken over de sloot door tegen MZ 7 pas in de laatste partij aan het langste eind te trekken. Goes 2 rukte op naar de tweede plaats door met 73 van MZ 6 te winnen. Zand 4 wist in 4a de leiding te behouden door een krappe 4—6 zege op Apollo 1 in 's Gravenpolder. Schans 1 uit Baarland behaalde de eerste zege op MZ 10. St Aloysius 5 boekte een fraai resultaat tegen Goes 3, want het klopte de tot op heden ongeslagen Goesenaren in ei gen huis met 46. Aagtekerke behaalde een förse ze ge op het thuis spelende Souburg. Het zal moeten worden afgewacht of de uitslag van 515 getuigt van een sterk Aagtekerke of een zwak spe lend Souburg. Vlissingen begon met een nederlaag tegen het bezoekende 's-Gravenpolder. De mannen van Jan Blom waren met revanche ge dachten naar de Scheldestad getogen vanwege het onverwachte verlies in de vorige competitie. Met succes keerden zij huiswaarts. Tenslotte was er een puntenverdeling 0JO tussen St.-Laurens en Lammeren- burg. Deze uitslag typeert ongetwij feld de geringe krachtsverhoudingen in de onderste regionen. In de eerste klas was er slechts één wedstrijd. De beide andere vastgestelde partijen konden wegens de mist vorige week geen doorgang vinden. Kapelle dat degradeerde uit de hoofdklas behaalde een grote overwinning op Tholen en het is ongetwijfeld de grote kanshebber voor de titel. De gedetailleerde uitslagen zijn: GOES - MIDDELBURG 8—12. 1 C. Rijk - J. Strooband jr. 02, 2 J. Louwerse - D. Davidse 11, 3 J. Sinke-M.F. de Jonge 2-0, 4 W. Dekker - J.F. Boon 02, 5 W.G. de Leeuw - IJSHOCKEY De Nijmeegse ijshockeyclub heeft de verbintenis met de Canadese doelman Leclair verbroken, nadat deze plotseling naar zijn vaderland is teruggekeerd. Le clair afkomstig van Den Bosch had in de afgelopen weken blijk gegeven van een zeer slechte conditie, zodat hij was gepasseerd. Voor de Canadees was dit reden de NYHC de rug toe te keren. Nijmegen heeft inmiddeis een nieuwe keeper aangetrokken. Het is de 23-jarige Charles Ewing, eveneens een Canadees. Hij is af komstig uit Brighton, waar hij voor de gelijknamige club uitkwam. A. Trapman 11, 6 M. de Klerk - J. Strooband Sr. 02, 7 J. Schot - J. Baayens 02, 8 C.J. Hollestelle - P. Tange 02, 9 A.G. v. Zeijst - P. Coppoolse 20, 10 C. de Klerk - C.P. de Vos 2—0. SOUBURG - AAGTEKERKE 5— 15. 1 P.C. Allaart - J. Blaas 11, 2 F. v. Dixhoorn - J.J. Engelvaart 02, 3 L v. Soelen - F. Blaas 02, 4 J. v. Eenennaam - A. Willemse 11, 5 P-« de Wolff - J. Maranus 0—2, 6 J. Brasser - M.C. de Smit 20, 7 L. v. Dixhoorn - A. Francke 02, 8 A. de Pagter - S. Blaas 11, 9 Chr. Kats - C. Jongepier 02, 10 C.M. v. As - S. de Vlieger 02. VLISSINGEN - 'S-GRAVENPOL DER 8—12. 1 P.C. Schunselaar - J. Blom 02, 2 C.M. v. Rijswijk - G. Blom 11, 3 E.A. Sehuitema - A. Krijger 20, 4 H.J. de Vlieger - Iz. Op 't Hof 2—0, 5 P. Goedbloed - J. Op 't Hof 1—1, 6 D. Valkier - A. Quakkelaar 11, 7 J.A. Veenstra - M. Quakkelaars 02. 8 L. Labruyère - M. Nijsse 02, 9 O. Hellinga - J. Veerhoek 11, 10 E. Lere - E. Wiskerke 0—2. ST. LAURENS - LAMMEREN- BURG 10—10. 1 Lein Davidse - A. de Buck 02, 2 Lou Davidse - W. Koppejan 11, 3 L. Adriaanse - J. Koppejan 11, 4 I.C. Flipse - M. Boone 02, 5 J. Kesselaar - A. Francke 02, 6 P. de Kam - I. Vinke 20, 7 P. v. Keulen - F. Brasser 02, 8 L. Walraven - C.J. de Looff 20, 9 Iz, Walraven - P. de Buck 20, 10 B, v.d. Broeke - C. Geijon 20. THOLEN - KAPELLE 5—15. 1 P.C. v.d. Velde - Chr. Korstanje 11, 2 A. Tichem - J. de Visser 0 2. 3 c. Droogers - J. v.d. Moere 0— 2, 4 W. v. Osch - L. Adriaanse 02, 5 M. Schot - A. Zegers 0—2, 6 S. de Korte - K. de Koeijer 2—0, 7 W.A. Bogert - J.J. Ganseman 1—1, 8 J. de Rijke - J. Zegers 11, 9 D. Verburg - A.L. Waterman 0—2, 10 S. Schot - H. v.d. Vrie 02. i

de Stem | 1970 | | pagina 15