istal POLITIE TRAINT ZICH TEGEN RELLEN Beveiliging vergt ruim f 200 miljoen BANKROVEN iLEVEREN MINDER OP 2dagen Brussel f48. VS vragen vrijlating generaals Kloos wil oude huid afstropen „KATTEVEL ALS MAGISCH HUISMIDDEL" PANOHAMA )NING met age en c.v. Keiharde lijn Waakhond WIJZIGING VOORSTEL Meer eenheid in gemeente belastingen Woodstock- Yogi in Den Haag POPFESTIVAL '71 IN AMSTERDAMSE BOS ZOON N.V. M HUUR i T TE G: UIS :N enieursbureau I tie^S "c'e waakhond der democra- Veiligheid Subsidie van 425,000 voor vijf instituten WENS STIMEZO: Abort uskosten verwerken in ziekenfonds Koninklijk of niet. vuilnis blijft vuilnis99 Rijksambtenaar ontwerpt „lotto voor Nederland Kwestie van 400 kost ontslag aan 5 Marokkanen Raadsleden D '66 vragen: Maagdenhuis- bezetter als docent geweigerd Arrestatie van 243 Argentijnen voordelig uit met NS Bejaarde overlijdt na roofoverval Opsporingsacties in Canada ontmoedigend nu in het nieuwe nummer ZATERDAG 24 OKTOBER 1970 jen haard, mooie ligging. In- eetkeuken, berging, garage, net ligbad en 2e toilet, ruime ,815,-; tussenwoning 61.96S,. centrum. Indeling: kleine keuken, toilet, hardhouten ter met ligbad en 2e toilet. Fraaie uitvoering. t 64.800,. nooie ligginc kastenwand Indeling: hall badkamer met 1 52.989,. fraaie ligging. Indeling: hall t kastenwand; badkamer met ïg. Flinke rijksbijdrage. van 47.451,- tot 49.800,. Indeling: hall, woon - eetka- bergzolder. Solide uitvoering 39.100,- en garages f 4.000,- oor: 60. rivé parkeergelegenheid. 1 m2 - keuken - archief kamer 28,5 m2 vertrek t. n16 Bergen op Zoom 541-888 !S- EN FINANCIERINGSKANTOOR -IDELLAAN 15 - TEL. 01620-4633 sportcentrum kamers ring 1-1-1971 SOM 58.100,— v.o.11. emie 14.500, ïakelaarskosten. iessendam 4, b.g.g. 01840 - 2119. l| lUliEllll gazi|n tl 600 m2 tuin age, olie-c.v. AAT laats :K 1500 m2 grond .v., prima bouw olie-c.v. 0 m2 grond (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In de toekomst zullen alle wachtmeesters bij de rijkspoenlitie als aanvulling op hun basisopleiding aan de politieschool een training krijgen in het bsetrij- jen van rellen. De training wordt verzorgd door het centraal oplei dingsinstituut voor mobiele een heden in Exlo (Drente). Het trainingskamp start op 1 ja nuari 1971 met een nieuw program ma van een a twee weken. Alle jonge wachtmeesters, die bij de rijkspolitie in dienst komen, zullen dit programma volgen, ook ai wor den zij niet bij een mobiele een heid ingedeeld. De mobiele eenhe den zelf trainen al sinds twee jaar regelmatig in Drente Het instituut in Exlo, hun nieuwe kamp, werd begin september officieel geopend. Elk district van de rijkspolitie heeft een eigen mobiele brigade, speciaal bestemd voor het bestrij den van ordeverstoringen in het eigen distriet of in de rest van het land. Tot voor twee jaar verzorgde elk district zelf de training voor de brigade, maar twee jaar geleden werd dit landelijk geconcentreerd in Drente. De training werd zowel mentaal als praktisch zo nuttig ge acht, dat de politieleiding het ver standig vond wanneer in de toe komst elke wachtmeester een keer zo'n training heeft meegemaakt. Het nieuwe programma voor pas in dienst gekomen jonge wachtmees ters wordt daarom beschouwd als een aanvullende basisopleiding. In Exlo worden de agenten men taal getraind onder leiding van psy chologen. Bij de praktische training worden groepjes personen inge schakeld die de rol van demonstran ten spelen. Het aasvujlend pro gramma en de herhalingstrainingen voor mobiele eenheden zijn alleen voor agenten van de rijkspolitie. De gemeentekorpsen hebben hun eigen trainingsfaciliteiten. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) AMSTERDAM Tussen begin 1965 en 25 oktober van dit jaar zijn in Nederland in totaal 107 gewapende overvallen gepleegd op banken en postkantoren. De lijn vertoont per jaar een sterke stijging. De buit bedroeg in totaal gemiddeld 450.000 gulden per jaar. In 1966 was de gemiddelde buit bij I een overval 50.000 gulden. Nu be- [jraagi hij slechts 15.000 gulden. Dit I is te danken aan de reeds getroffen I veiligheids maatregelen, waarvan de I aanwezigheid van slechts weinig feas- I geld bij de balies een van de belang- I rijkste is- 30.000,- n.o.t.k. 45.000,- f 45.000,- n.o.t.k. 50.000,- f 53.500,- 60.000,- 75.000,- 78.000,- f 78.000,- n.o.t.k- f 135.000,- 42.000,- 45.000,- 50.000,- 55.000,- 75.000,- f 76.000,- f 115.000,- 150.000,- f 175.000,- TE HUUR i, 300 m2 bedrijfsruimte met °Pe f 800,- T TO koop, verkoop, taxaties- L-J O'-^EN BÖ-IEER ONROEREND P°tu imr HUUR EN VERHUUR ND.E .GOEDEREN i ISTRAAT 13'- TEL. (016001-2.21.21 V.-VÉËv oruren 01600-41033 en 40930. IpELUKKIG gaan Nederland en I" België nu op (tamelijk) hoog [niveau alsnog praten over de voor- genomen vestiging van Progil bij vlak bij de Nederlandse Ijrens. Heeft dat gesprek nog zin Bel- Igische woordvoerders doen het [vootkomen, alsof de zaak al in kan- f oen en kruiken zou zijn: de zwavel- Itep/stoffabriek komt er, zeggen zij. Vooralsnog weigeren wij dat te ge- 'oven. Zeker, de Antwerpse havenba ronnen zullen er niet van wakker .{liggen, dat Zeeuwsch-Vlaanderen |en de Zuidwesthoek van Brabant onder giftige rook van Progil ko- te liggen. In Nederland echter «eten we zo langzamerhand wat [milieuvervuiling betekent. Neder- I kan daarom nooit akkoord gaan net deze vuil industrievestiging. Als Zeeuwsch-Vlaanderen door „Den Haag" nog steeds tot het grondgebied van het Koninkrijk der [Nederlanden gerekend wordt, zal Je regering bereid moeten zijn elk ;middel te benutten om België inzake [Progil ot andere gedachten te bren- Igen. De Nederlandse medewerking [aan het Baalhoekplan is al afhanke- jl'if gesteld van de bereidheid van [België mee te werken aan een ge lijktrekken van de voorwaarden [voor (buitenlandse) industrievesti gingen. Het ligt voor de hand bij de [onderhandelingen rond Baalhoek [nu ook Progil te betrekken. Zuidwest-Nederland verwacht pan „Den Haag" in deze affaire een [keiharde lijn. £EN belangrijk aspect in de Pro- gü-affaire is de geheimzinnige, stiekeme wijze, waarop deze indus trievestiging is voorbereid. De be trokken Belgische gemeentebestu ren wisten van toeten noch blazen, etzelfde gold voor de meest be ethebbende gemeentelijke en Provinciale overheden aan Neder- landse kant. Als DB STEM deze zaak n'e* 'n de openbaarheid zou hebben 9ebracht, was men hier straks voor een voldongen feit geplaatst 'n een democratie behoort de Vertegenwoordiging te zorgen voor de controle op het doen en I sten van de overheid. Die controle ooft in dit geval gefaald. Houdt dit ?en verwijt in aan het adres van snerleden, statenleden of ge meenteraadsleden Neen. De wereld van vandaag is uiter ste gecompliceerd. Technische, P°itieke en economische ontwikke- 'n9en hebben een situatie doen ontstaan, die ook de meest attente 0 Vertegen woord iger niet meer n alle facetten kan overzien. Dat r H Sr t0e ?e'eic'' c'at contro'e' e taak, die de pers van oudsher °°P al had 9eworden steeds belangrijker is I la '">onne9an heeft de pers on- II aenoemd In de 'Prooi' affaire s e7° karakteristiek juist gebleken. Een en ander werd gisteren in Am sterdam bekend gemaakt door dr. J. van den Brink, voorzitter van de Ne derlandse Bankiersvereniging. Één derde van de 7000 bankgebouwen in Nederland is sinds 1965, toen de bank- rooff van 800.000 gulden in Tilburg leidde tot een werkgroep bankbevei- liging beschermd met gepantserd glas en meer dan een derde is al uit gerust met het zogenaamde stille alarm De bedoeling is, dat over vijf jaar alle 6700 bankkantoren en 3200 postgirokantoren van de PTT op een dergelijk' wijze zullen zijn beveiligd. Dit kost het bankwezen een totale investering van 200 miljoen gulden. Voor de PTT wordt een bedrag van soortgelijke grootte geraamd. De jaarlijkse kosten van de veilig heidsmaatregelen zullen nog eens 25 miljoen bedragen of wel 4 a 5 pro cent van de bruto winst, die de ge zamenlijke banken maken. Dr. van den Brink noemde dit nogal wat. „Het bedrag staat in geen verhou ding tot het economisch verlies van 450.000 gulden jaarlijks, dat de over vallen opleveren. Maar we hebben het over voor de veiligheid van ons personeel en onze clientèle". Dr van den Brink zwaaide de Ne derlandss politie lof toe. „Van het aantal bankroven wordt 68 procent opgelost. Dat is 20 procent meer dan bij de andere ter kennis van de po litie gebrachte misdrijven. In België wordt slechts 15 tot 20 procent van de bankroven opgelost". Hij pleitte voor uniforme veiligheids maatregelen in heel Europa, en voor een eenheidsbeleld ten aanzien van de strafmaat voor de daders. „Anders lopen we het gevaar, dat er goedkoop- te-eilanden voor de criminaliteit ont staan". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De ministerraad heeft besloten om aan de 5 bestaande politiek-wetenschappelijke institu ten een subsidie toe te kennen van 425.000 gulden voor 1970. Dit betreft de Dr. Abraham Kuy- perstichting (A.R.), de Jhr. mr. A. F, de Savornin Lohman-stichting (C.H. U.), het centrum voor staatkundige vorming (K.V.P.), de Prof. mr. B. M. Telders-stichting (V.V.D.) en de Wiardi Beekman-stichting (P.v.d,A.). Als andere partijen soortgelijke in stituten oprichten die aan bepaalde gestelde criteria voldoen, zullen ook die in de toekomst naar rato in de subsidie kunnen meedelen. ROTTERDAM (ANP). De stich ting Stünezo in Rotterdam (Stichting Medisch Verantwoorde Zwanger schapsonderbreking) wil met de zie kenfondsen in Rotterdam gaan pra ten om de kosten voor behandeling in de op te richten abortuskliniek geheel of gedeeltelijk verwerkt te krijgen in het ziekenfondspakket. Voigtns de voorzitter van Stimezo, de Rotterdamse zenuwarts dr. C- Th van Sehaik, ziet het er naar uit, dat de Rotterdamse ziekenfondsen in dit opzicht weJ willen meewerken. Vrouwen die een behandeling in de kliniek niet kunnen betalen zullen, volgens hem, vermoedelijk een be roep kunnen doen op de bijstands wet Als in de kliniek dagelijks vijf tien VI ouwen worden behandeld, zal de ingreep 300 a 400 kosten. Zoals gisteren in een deel van on ze edities is gemeld, nam de raad donderdagavond het principebesluit garant te staan voor rente en aflos sing van een door Stimezo op te ne men lening ten behoeve van een aboi uiskliniek. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Om tegemoet te komen aan de bezwaren, die de Tweede Kamer deze week heeft geuit tegen het wetsontwerp, dat de gemeenten een eigen belastingge bied geeft (met gelijktijdige intrek king van onder meer de personele en de grondbelasting) heeft de rege ring een aantal wijzigingen voorge steld, die het debat dinsdag, bij de voortzetting, uit de impasse kunnen helpen. Om te voorkomen, dat in de ver schillende gemeenten onderling sterk afwijkende maatstaven wor den gehanteerd, zal nu via de wet een zekere uniformiteit worden be vorderd De gemeenten kunnen de belasting op onroerend goed heffen op grond van de oppervlakte dan wel op grond van de waarde van het belastbare object. Helemaal dwingend wil de regering geen maatstaf voorschrijven, omdat dit in strijd zou zijn met de gedachte, dat de gemeente moet beschikken over een eigen belastinggebied, dat is af gestemd op de eigen situatie. LONDEN (AP) De gelede ren van de stakende Britse vuil- ophalers zijn gisteren versterkt met de 36-jarige Steve Little, of ficieel vuilnisophaler van Bu ckingham Palace. Samen met Little legden 299 vuilnismannen van de wijk Zuid- Westminster het werk neer. Het gevolg hiervan is, dat niet alleen hei koninklijk paleis maar ook het parlement en Downingstreet 10 hun afval zulien moeten op sparen of het op een andere ma nier lozen. Little voelt er niet voor, het koninklijk gezin een voorkeur behandeling te geven. „Koninklijk of niet, vuilnis is vuilnis en wij bliiven ervan af tot de regering ons het extra geld heeft gegeven", aldus Little. 75 SCHIPHOL (ANP) De yogi Swami Satchidananda, die in ternationaal vooral bekendheid kreeg door zijn toespraak op het Woodstock Festival, is giste ren in Amsterdam aangekomen. Hij zal daar vandaag in het meditatiecentrum de Kosmos in het vrijzinnig christelijk lyceum te Den Haag een uiteenzetting geven over het door hem ont wikkelde systeem van integrale yoga. Op Schiphol zei de yogi een uitgesproken tegenstander te zijn van het aanwenden van drugs als middel om te kunnen mediteren of high te worden. „Ik beschouw drugs als een onnatuurlijk middel daartoe, door het beoefenen van yoga kan men dezelfde intense erva ringen bereiken, maar dan op een manier die veel beter en zuiverder is". 55 (Van een onzer verslaggevers) WATERINGEN Elke maand krijgt Nederland er minstens één miljonair bij. Tenminste, wanneer het „bal-bel-gezelschapsspel", zoals dit is uitgedokterd door de Wate- ringse rijksambtenaar Jac. van Eke- lenburg (48 jaar) van de grond komt. Volgens hem is het spel niet in strijd met de Wet op de Kansspelen. In grote lijnen komt het hierop neer, dat 200.000 Nederlanders zich als lid inschrijven, waarna zij een complete ledenlijst ter dikte van een flink telefoonboek ontvangen. Maan delijks kiezen de leden door het invullen van een stembiljet diege nen die de hoofdprijzen zullen krij gen. Er zijn ook kleinere prijzen te verdienen. Zo krijgt men als men 25 stemmen op zieh verenigt een tien tje. Dit zal er volgens de ontwerper" van dit spel toe leiden dat alle leden 25 kolommen invullen, zodat er in totaal vijf miljoen binnenkomt. Twee miljoen hiervan is bestemd voor de „eigenstemmers". Er blijft dan drie miljoen over voor de grote prijzen. UTRECHT (ANP) Vierentwin tig Marokkaanse gastarbeiders die donderdagmiddag bij het Utrechtse gieterijbedrijf De Gagel het werk neerlegden, omdat zij een andere vorm van uitbetaling wensten van de extra uitkering ineens van f 400, zijn door dit bedrijf op staande voet ont slagen. De Marokkanen wilden de 400 gul den in twee of drie termijnen uitge keerd hebben terwijl eerder al met de directie was overeengekomen dat het bedrag in zes termijnen zou wor den uitbetaald. Gisteren werden er van de 24 ont slagenen weer 19 teruggenomen. De overigen houden hun ontslag omdat zij volgens de directie onruststokers zijn. AMSTERDAM (ANP) De D '66 raadsleden Van Antwerpen en Wes- sels hebben h. en w. van Amsterdam gevraagd of het mogelijk is het pop festival, dat in 1971 in Rotterdam geen doorgang zal vinden naar Am sterdam over te hevelen. De heren menen dat Amsterdam als „stad van het jeufdtoerismee" zijn reputatie ais zodanig hoog zou kun nen houden en dat een dergelijk fes tival het toerisme zal bevorderen. Zij vragen, of het college bereid is con tact op te nemen met de Rotterdamse organisators van het festival in deze stad. Als mogelijke plaats van het ge beuren zien de raadsleden het Am sterdamse bos. 7 j (Van onze correspondent) AMSTERDAM Johan Midden dorp, die de hoofdrol speelde bij de bezetting van het Maagdenhuis in Amsterdam, is als leraar geweigerd. Hij had gesolliciteerd naar de functie van docent psychologie aan de christelijke sociale academie in Amsterdam, maar kreeg te horen, dat hij „om ideologische redenen" de vorige voorzitter vain de Algeme ne Studentenvereniging Amsterdam. De ASVA heeft gereageerd met een protestbrief aan academie. de BUENOS AIRES (AFP) —De politie van Buenos Aires heeft don derdag 243 personen gearresteerd bij de ongeregeldheden die uitbra ken tijdens de algemene staking van 10 uur. Ook in andere Argentijnse steden kwamen ernstige incidenten voor, maar het is niet bekend, hoe veel arrestaties de politie daar heeft verricht. Uitgaan, winkelen, eten en drinken in het Parijs van België Volledig verzorgd, dus incl. hotel, maaltijd en reis: van elk station. Vertrek dagelijks. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. MOSKOU (Reuter). De Ver enigde Staten hebben de Sovjet-Unie verzocht om de vrijlating van de twee Amerikaanse generaals, de Ameri kaanse piloot en de Turkse officier, die woensdag met hun Beeehcraft- toestel in de Sovjet-Unie landden. De Amerikaanse ambassade herhaal de het eerder gedane verzoek om een Amerikaanse consul bij de militairen toe te laten. De generaals, onder wie het hoofd van de Amerikaanse militaire missie in Turkije maakten een inspectie- vlucht langs de Turkse bases- Moge lijk raakten ze door het slechte weer uit de koers, waardoor ze in de Sov jet-Unie moesten landen. Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade is het verzoek om vrij lating gebaseerd op de veronderstel ling, dat de landing in de Sovjet- Unie een vergissing was. AMSTERDAM (ANP) Een be jaarde winkelier, die donderdaga vond in zijn kruidenierswinkel in de Raadhuisstraat in Amsterdam door twee onbekende mannen werd over vallen en beroofd is vrijdagochtend in zijn woning overleden. Het slachtoffer, de 67-jarige H.P. Blommers, was hartpatiënt. Omdat het recherche-apparaat overbelast was wegens het bezoek vam president Tito vain Joegoslavië, looti het slachtoffer van de roof pas de volgende ochtend worden ge hoord. Vóér hij een verklaring kon i aflagigen. bveffaed hij". I '0.7 f!,V"' 7v MONTREAL (Reuter). De po litie van de Canadese provincie Que bec is volgens eigen zeggen bij het zoeken naar de Britse diplomaat James Cross, die bijna drie weken ge leden ontvoerd is door leden van het „bevrijdingsfront van Quebec", vol ledig op dood spoor geraakt. De omvangrijkste opsporingsactie in de geschiedenis van Canada heeft niet het minste resultaat opgele verd. Er wordt nu „in den blinde" geopereerd, zei een politiefunctiona ris. „Alles wat we kunnen doen is het nagaan van tips van anonieme particulieren". CF-5 jachtbommenwerpers worden gebruikt voor fotoverkenningsvluch- ten bij de jacht op de ontvoerders. Een woordvoerder voor het depar tement van defensie zei dat de straaljagers filmstrips maken van het land om aanwijzingen te krijgen over eventuele ongebruikelijke activitei ten. (Van onze RTV-redactie) HILVERSUM. Men behoeft be slist niet over profetische gaven te beschikken om te voorspellen, dat André Kloos binnen een jaar in Hilversum een der meest domine rende figuren in de omroepwereld is. De overstap van het ruim vijf jarig voorzitterschap van de groot ste vakcentrale (NVV) naar de top van een dynamisch radio- en tele visiebedrijf van de VARA, zal hem beslist niet gemakkelijk vallen. Op 9 januari neemt Kloos offi cieel afscheid van het NVV, waar na hij enkele maanden tijd krijgt om zich te verdiepen in de uiterst gecompliceerde omroepproblema tiek. Kloos verklaarde gisteren tij dens een kennismaking met radio- en tv-verslaggevers, dat hij zijn oude huid wil afstropen. Ook pleit te hij voor een zo groot mogelijke openheid in de omroepwereld. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het kat- tevel, dat Coen Moulijn droeg voor genezing van een rugblessure, heeft tal van reacties opgeroepen. Die renbeschermers zien nu in i dere sportman met rug klachten een potentiële kat tenmepper. Anderen vrezen dat een markt is ontstaan voor alle mogelijke pseudo- genezers, die krachten gaan ontlenen en overbrengen via het vel van het mystie ke roofdier der tijgerachti- gen, dat kat heet. Het commentaar van me dicus, huis- en sportarts H. van Opstal te Breda: „Zo'n kattevel verwijs ik naar de rubriek van de magische huismiddelen. Met diverse sport-geneeskundigen, met tal van andere collega's heb ik hierover gesproken. Nie mand, die mij kan vertel len, waarom het een katte vel moet zijn". „Misschien een werking, zoals thermogene watten?", voorzichtige vraag. „Zou een kattevel dan de voorkeur verdienen boven een schapevel of een wollen lap?", luidt de wedervraag van dokter Van Opstal. De sport-medicus verdui delijkt: „Alle buitensporige therapieën bij sportmensen af te wijzen ls dwaas, maar ze meteen goed te keuren is even dwaas. Een gevoelig sportman uit de top-sport had vroeger bepaald de be hoefte om voor een menis cus-operatie naar Aken te gaan. Te lang hebben wij in Nederland de speciale zor gen, die een sportman ver eist, in medische kringen genegeerd. Op dit punt ra ken we nu gelukkig aardig bijgeschoold". Goede morgen, bewoners van dit wisselend in meer oj mindere mate verontreinigd land. Het weekeinde belooft dan wel niet reukloos, maar daarom nog wel aangenaam te wor den. Dat laatste hangt echter wel voor een groot deel van uzelf af. Wie zichzelf bijvoorbeeld een staatsgevaarlijk persoon vindt, kan voordat hij of zij zijn of haar gelief de belt, het best even premier De Jong of de minister Polak of Beer- nink bellen en vragen of een van hen de BVD verlof heeft gegeven uw telefoongesprekken af te luiste ren. Zo nee, dant bent u niet staats gevaarlijk, zo ja, dan is het voor u te hopen dat u smoorverliefd bent. U hebt dan geen tijd voor opruiende praat. Immers: ledigheid is des dui vels peluw. Overigens vrees ik dat t.z.t. zelfs een staatsgevaarlijke kus nog onder schept zal kunnen worden. Het koffertje van minister Witte- veen doet jaarlijks op prinsjesdag al heel wat stof opwaaien, maar nu is zijn collega Luns er toch in geslaagd met zijn koffertje ook de nodige opschudding te verwekken. Hij zat donderdag op Schiphol in het vlieg tuig naar New York, toen hij zich vlak voor het vertrek bedacht dat hij zijn koffertje thuis had laten staan. Met een speciale auto van het ministerie werd het koffertje in 22 minuten van Den Haag naar Schip hol gebracht. Het vliegtuig vertrok 20 minuten te laat. Afgezien van de vraag hoe dat zat met de maximumsnelheden van die auto, is het raar dat 90 mensen moesten wachten op dat ene koffer tje. Wat zal daar wel ingezeten heb ben. Des excellenties pyama, denk ik. En zijn tandenborstel. En zijn brood, natuurlijk. Met speculaas erop, na tuurlijk. 25 Jaar Verenigde Naties: een zil veren bruiloft met ruzie in de fami lie. Sportarts H. van Opstal weet geen raad met kattevel. En met Katte- staart? Een Amerikaanse film over Ché Guevara mag in Brazilië niet wor den vertoond. Terwijl het zo'n leer zame film is. Nu moeten wij niet te hard schreeuwen, want Joris Ivens is hier ook jarenlang voor boef versleten. De doordraver van de week (tele foon op de kaak en sleutelgat dicht): minister Beernink. Hij pres teerde het de 18-jurigen te beloven dat ze in april a.s. al mee mogen stemmen, terwijl dat nog wel jaren kan duren. Dat is geen vooruitlopen op de feiten meer, dat is echt door draven. it Moraal: loop nooit te hard van stapel. Prettig weekeinde! MERIJN (ADVERTENTIE) Eldridge Cleaver's ziel staat in vuur en vlam. Voor hei eerst een interview met deze Black Panterleider, tjie in Algiers broedt op een revolutie in-Amerika. De trend naar hippe kleding neemt hand over hand toe, maar het is de vraag of iedere functionaris kan dra gen wat hij wil zonder aan vertrouwen in te boeten. Wat hebben doodgewone mensen over hun eigen huis, hun eigen werk te zeggen? In de bijlage "Memo" frap- - pante uitkomsten van Pano rama's vrijheids-enquête. Nu Memo

de Stem | 1970 | | pagina 9