Vlissings nieuwe vismijn op grotere aanvoer berekend PAARD HAD WATERVREES C. Vervest werd gehuldigd bij dienst j ubileum Fabery de Jonge Veel succes in Zeeuwse zalen Vlissings raadslid wil scholieren bij gemeentezaken betrekken Als 't weer goed blijft met kerst Voltooiing Rijksweg 58 Globe met Kersentuin .S.-er .S.-er P. Groot (31) krijgt Goese jeugdzaken frotechniek ktuigbouwkunde Semeente Axel EKENDMAKING \N. van Nielen ANNELIJKE en KOUWELIJKE SSISTENTEN Jongerenberaad houdt rally Jaarvergadering Herv. vrouwen MEER VANGSTEN T afeltennistoernooi Middelburg-Zuid Voorlichting over gemak voor bejaarden te Borsele De Konkelpot te Borsele krijgt toch subsidie Herfstconcert Oefening Kweekt Kunst Jongerendienst in Sluiskil Gratis naar de film Twee keer zege voor E. Lecluyze MARKTEN ;au voert opdrachten uit voor jren als overheidsbedrijven, in tenland. eden nemen voortdurend to6 wij voor zo spoedig mogelijk aat voor fiet merendeel uit en die gewend zijn aan een verantwoordelijkheid. lurende groei bestaan er binnen ekende promotiekansen, alaris is afhankelijk van de I, het pensioenfonds is mogelijk ïtuele woning kan worden (maar beknopte) sollicitatie kunt r. HEER J. A. BRAVENBOER. ZATERDAG 24 OKTOBER 1970 ïN SCHEERS NV, Mr Haarmanweg 16, Postbus 55, Terneuzen. Telefoon 01150-5255 :n Wethouders van Axel maken voldoening aan het bepaalde in ede lid, van de Wegenwet van met 5 november ter gemeente- Axel voor een ieder ter kennis- irgelegd een besluit van de raad Axel van 25 augustus 1970 tot aan het openbaar verkeer van de emde raadsbesluit is op 29 sep- ider nummer 2018/116, 2e afde- ird. r 1970 pester en Wethouders van Axel, etaris, De Burgemeester, d. Bosse M. K. van Dijke SKANTOOR Breda Tel. 40072. tot 24 jaar. (Van een onzer verslaggevers) Goes houdt vandaag een fietsenral- f.oes houdt vandaag enn fietsenral- |y. Iedereen die veertien jaar is of ouder, kan meedoen. De rally begint om twee uur op de parkeerplaats van het Joanna-ziekenhuis. Daar wor den de instructies gegeven door de vertegenwoordigers van het jonge renberaad: Wim van der Linden, Tilly van der Linden-Geutjens en Vincent Schoenmakers. Het is de bedoeling dat men in koppels van twee fietst. „Als je geen vriendje of vriendinnetje kunt opduikelen, kom dan toch maar al leen, want dan zijn er misschien niear soortgelijke „gevallen", zo schrijft de organisatie. De deelne mers moeten schrijfmateriaal mee brengen enhet inschrijfgeld (vijf tig cent). Het Jongerenberaad deel de ons mee: „We hebben veel ple zier gehad met het uitzetten, dus het rijden moet ook plezierig zijn". De rit duurt ongeveer twee uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES De kans, dat de zuidelij ke rijbaan van Rijksweg 58 met sinterklaas nog als presentje aan de Zeeuwen zal worden aangeboden, is tas erg klein geworden. Aanne mer E. Blok zweert nu bij de kerst man, het arrondissement Goes van Rijkswaterstaat houdt het op „voor hel eind van dit jaar", maar alle «rokkenen voegen er bij hun prognoses haastig het zinnetje „als liet weer gunstig is" aan toe. Volgens het officiële bestek hoeft de nieuwe weg, die eindelijk ver lichting zal brengen in vele ver- keersfrustraties, pas in september 1971 te worden opgeleverd. Toen men eenmaal met de aanleg begon nen was, werd al ras de verwach ting uitgesproken dat men het voor jaar wel zou halen, en bij de ope ning van de eerste twee rijstroken waagden zelfs voorzichtige rijkswa terstaatsambtenaren zich aan de voorspelling, dat men eind dit jaar het nieuwe gedeelte in gebruik zou tonnen nemen. De Rotterdamse aan nemer zelf gooide daar nog een schepje bovenop: „Op 1 december zouden de vier rijbanen klaar lig gen, maar om er een extra feestelijk tintje aan te geven, zou de opening gepland worden op St.-Nicolaas. Zoals de weg er nu bij ligt, rijzen bil vele passanten grote vraagte- hij vele passanten grote vraagte kens, Het stuk Sloedam-Lewedorp moet een hele kluif zijn, alleen dit ligt er nog geheel braak bij en het al op tijd klaar te krijgen. De heer J. Bus. waterbouwkundige van Rijks waterstaat in Goes: „Men kan nooit zeggen, dat we niet op tijd zijn. Ons jaar voorjaa-r. Als de weersomstan- uitgangspunt is nog steeds volgend van dit jaar nog wel". Projectleider digheden gunstig zijn,halen we eind D-F. van 't Westende: „De Verwach ting is nog steeds, dat we eind dit jaar klaar zijn, als de weersomstan digheden tenminste goed blijven. Hoofduitvoerder J. Boon van het aannemersbedrijf: „Eind dit jaar ha len we wel. Het ligt in de lijn, dat het omstreeks de kerst voor elkaar k Sinterklaas halen we niet meer. Natuurlijk onder het voorbehoud dat het weer meewerkt. Het mag niet vriezen, het mag niet te veel regenen en niet te veel waaien". •tl met al dus optimistische gelui den - onder voorbehoud. Laten de Zeeuwen, die nog voor de jaarwisse- ™g van een veilige weg gebruik «jllen maken, maar hopen dat deze winter zomers weer zal brengen. 'Van onze correspondent) HANSWEERT De afdeling Hans- weert van de Ned. Hedvormde Vrou wengroep heeft haar jaarvergade- gehouden met een feestmaal in e consistorie der Nederlands Her- winde Kerk. De entourage waarin gebeuren plaatsvond was bijzon en smaakvol. De tafels waren ge- "ekt met witte damast, terwijl hier- I P vele bloemstukjes prijkten. In aar jaarrede wees de presidente mevrouw A. van der Lelie - van erik op het doel der hervormde rouwengroep: het voorhouden van "a liefde van God in de praktijk y alle dag. Mevrouw De Jonge uit erseke declameerde gedichten van agenaar en Clinge Doorenbos. Een p a belton en een verloting leverden gi stevig kassaldo op. Mevrouw l-,sma - Leys dankte namens de n."en.ue presidente voor haar grote vanWl-"™8 en ijver en bood als blijk aan waar<krinë eeïl klein geschenk (Van onze correspondent) VLISSINGEN Vlissingen krijgt eind november een nieuwe vismijn en loswal aan de Koningsweg. Tege lijkertijd zal de oude vismijn aan de vissershaven worden gesloten. Daar mee wordt opnieuw een streep gezet onder een stukje historisch Vlissin gen. Voor de aanvoer van vis zal de nieuwe loswal een grote verbetering zijn. Vroeger hadden de vissersschepen een diepgang van tachtig centimeter tot een meter, momenteel steken ze tot drieëneenhalve meter diep. Dat brengt voor het binnenlopen met laagwater en bij het lossen in het vissershaventje heel wat moeilijkhe den met zich mee. Bij halftij komt er nog eens een aardigheidje voor de vissers bij. De manden met vis moeten dan over de vloedmuur, die aan de ene kant zestig centimeter en aan de andere kant zelfs een meter uitsteekt, heentillen. Daar moeten dan weer hefbomen aan te pas ko men, in het gunstigste geval kan men het af met mankracht. Bij af gaand water is het vaak zo, dat de vissers hun lading via het dek van hun buurman moeten lossen. De vismijn zelf wordt eveneens uitgebreid. Had de oude vismijn een afmeting van achttien tot ten hoog ste acht meter, de nieuwe verkoop ruimte beslaat zo'n vierhonderd vierkante meter. Deze ruimte is ook hard nodig als men rekent dat de viasaanvoer van 300.000 kg tot 2,5 miljoen kg per jaar is toegenomen. De dagelijkse aanvoer kan schom melen tussen de vijfhonderd en twintigduizend kilo. Er wordt meest gevist op tong, kabeljauw en schol. De vissers uit Vlissingen vissen in een gebied dat begint dwars van IJmuiden-Scheveningen tot aan Bou logne in Frankrijk toe. Mijnmeester H. J. de Wit verwacht in de komen de jaren een nog grotere visaanvoer. De vissersvaartuigen zullen immers steeds groter worden en de reizen verder. De nieuwe vismijn zal de gemeente rond een miljoen gulden gaan kosten. Nu de oude vismijn (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De tafeltennis vereniging „Middelburg-Zuid" houdt vandaag een herfsttoermooi voor leerlingen van de lagere school. De tig jarig huwelijksfeest gevierd. In een record-aantal deelnemers. Er hebben reeds 140 leerlingen inge schreven, Het toernooi begint om half negen en zal ongeveer om 5 uur 's middags afgelopen zijn. Het wordt gehouden in de gymzaal van de Marcus de la Palmastraat in Middel burg-Zuid. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE De heren P. Dekker en A. de Jager (beiden VVD) heb ben in de gemeenteraad van Borsele b. en w. vragen gesteld over de mogelijkheden voor bejaarden, voor zich zelf een eigen centrale verwar ming aan te laten leggen en een stoeltjeslift of gewone lift voor men sen die zich niet meer verantwoord per trap kunnen verplaatsen. Naar aanleiding van het feit dat de centrale overheid in het kader van de bejaardenzorg een aantal maatregelen hiervoor heeft getrof fen, vragen de beide raadsleden: Is het college bereid, uitgebreide voorlichting te geven aan bejaarden over deze subsidieregeling, met na me het installeren van cv-installa- ties, aangezien dit door de aanleg van aardgas urgent is? Onze gedach ten gaan uit naar een artikel in de Westender (voorlichtingsblad gem. Borsele) en naar voorlichtingsbij eenkomsten in de diverse kernen. Tevens zou een rondschrijven aan alle inwoners boven 65 jaar deze service nog kunnen verhogen. De subsidieregeling betreffende cv-in- stallaties is 1 januari 1970 van kracht geworden. Door de aanleg van aardgas dit jaar in enkele ker nen van onze gemeente zijn een aantal bejaarden overgegaan tot aan leg van een cv-installatie. Aangezien deze subsidie aan hen is voorbijge gaan omdat zij niet op de hoogte waren, zouden wij u willen vragen of u bereid bent, alsnog te pogen voor deze mensen deze subdidiere- geling van kracht te doen worden. Deze brief, die door de heren Dekker en De Jager afgelopen vrij dag verstuurd was. werd door loco burgemeester Jansen in het kort be antwoord. De heer Jansen zei, het te berde brengen van deze zaak sym pathiek te vinden van de vragen stellers. Hij kon concreet reeds een toezegging doen: door het gemeente bestuur is opdracht gegeven voor een publicatie (zoals bedoeld in de vragen) in de Westender. sluit, verdwijnen ook de vissers schepen naar de binnenhaven. De vissers vrouwtjes zullen echter hun karretje aan de Nieuwedijk blijven bezetten. De oude vismijn is de oorlog zonder al te veel schade doorgekomen. Tijdens de bevrijding brandde de kap af. Mijnmeester De Wit, die sinds 1941 aan de mijn verbonden is, heeft niet zoveel moeite met het afscheid. Al zal hij wel de honder den toeristen missen die de mijn even aandeden tijdens de rondgang door de stad. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Tegen de zin van het college van b. en w. in heeft de gemeenteraad van Borsele besloten de carnavalsvereniging De Konkel pot toch een subsidie te verlenen voor het volgend jaar. B. en w. hadden in de raad een voorstel ingediend om ditmaal niet tot subsidiëring over te gaan. Argu ment was onder meer dat men, in dien men wel tot subsidiëring be sloot, voortaan elke buurtvereniging (en soortgelijke clubs) geld zou moeten fourneren. Met name de KVP-tractie verweerde zich hier hef tig tegen. Na een langdurig carnava lesk verhit debat, stelde loco-burge meester M. Jansen voor (op het moment dat duidelijk werd, dat het voorstel van b. en w. geen meerder heid zou krijgen) om de vergade ring te schorsen en in beraad te gaan. Na afloop van het overleg „in de wandelgangen" bleek echter, dat een meerderheid in het college van b. en w. het voorstel, ondanks de tegenwerking, wilde handhaven. Al leen KVP-wethouder C. Verdonk bleek tegen. Bij stemming werd het voorstel met een benauwde meer derheid (9 tegen 8 stemmen) afge wezen. De KVP, WD, PvdA en PPR waren tegen. De anderen voor. Het voorstel van b. en w. Hierna werd een tegenvoorstel van P. L. Peeters (KVP) behandeld, dat beoogde de carnavalsvereniging de traditionele subsidie van f 1000 te verlenen. Met dezelfde stemmen verhouding werd dit voorstel aange nomen. (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE Na het succes van de najaarsconcerten van de af gelopen jaren heeft de muziekvere niging „Oefening kweekt Kunst", te Wemeldinge besloten, ook dit jaar weer een muziek-herfst-avond te houden. De fanfarekorpsen „Con Af- fezione" uit Kwadendamme, O.K.K. uit Wemeldinge en de orkestvereni ging „Apollo" uit Kruiningen zullen op vrijdag 30 oktober ook in het dorpshuis te Wemeldinge concerte ren. Op het programma staan behalve klassieke mauwen „Polka's en rap sodieën, ook moderne muziekstuk ken: zoals „James Last op klom pen". De orkestvereniging Apllo zal met medewerking van de gemengde zangvereniging „Crescendo" uit Kruinineng klassieke concertstukken van onder andere Mozart. Bizet, Of fenbach, Straus ,Leh-ar en Milloecker ten gehore brengen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De katholieke jon geren van de parochie Sluiskil ver zorgen morgen een jongerendienst De muzikale en ritmische begelei ding van de dienst is in handen van de heer De Wijn uit Terhole. De dienst begint om kwart voor elf 's morgens. lililiHllilltllilllhiiiii'IIUiilJIiiülli (Van een onzer verslaggevers) GOES De nieuwe jeugdfunctio- naris, tot het aanstellen waartoe de Goese gemeenteraad onlangs een gunstig principebesluit nam, zal 1 november al in dienst van de ge meente Goes treden. Het is de 31- jarige P. L. M. Groot, die bij de gemeente een vergelijkbare functie had. De heer Groot, die gehuwd is, heeft inmiddels al contact gehad met verscheidene jongeren uit groot- Goes. Volgens wethouder J. Roose is de heer Groot uit de weinige sollici tanten gekozen, omdat hij van begin af aan daadwerkelijk „zo'n plezieri ge belangstelling tentoonspreidde". Het bleek dat de heer Groot bij zijn sollicitatiegesprek al op de hoogte was van alle problemen van het jeugdwerk in Goes. Hij kende de kwaliteit en ligging van de diverse accommodaties al. „Dat gaf ons ver trouwen", aldus de heer Roose. Hij vertelde voorts dat de nieuwe func tionaris vrijwel dezelfde opvattingen over het uit te stippelen jeugdbeleid heeft als de gemeente. „Bij jeugdwerk moet je aan wat anders denken dan vroeger. De on georganiseerde jeugd heeft nu alle aandacht nodig. Als je het jeugd werk te schematisch zou opzetten bijvoorbeeld, schiet je al aan je doel voorbij", aldus de Goese wethouder voor jeugdzaken. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de Onderof ficierskantine van het O.C.M.A. te Middelburg werd de heer C.W. Ver- vest uit Goes de eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in het zilver uitgereikt door kolonel H.D. Overdijking, comman dant van het O.C.M.A. te Middel burg. Dit tijdens de huldiging van de heer Vervest ter gelegenheid van zijn veertigjarig ambtsjubileum. In gezelschap van familieleden nam hij alle lovende woorden en geschenken in ontvangst. Bij het O.C.M.A. geldt de heer Vervest, volgens kolonel Overdijking als een actieveling wiens zeer omvangrijke taak bestaat uit het beheer en het voeren van de administratie afdeling „studieboek werken". Veel Zeeuwen, en vooral de dans- lustigen onder hen, kennen de heer Vervest als voorzitter van de dans groep Kasporgo uit Goes. In zijn dankwoord richtte de 61-jarige heer Vervest, die negentien jaar als be roepsofficier bij het KNIL heeft ge zeten en na een functie bij de ge westelijke sociale dienst te Goes bij het O.C.M.A. terecht kwam een op roep aan de cursisten van het O.C. M.A. toch vooral het uniform in ere te houden. „Het spijt mij dat de jongens vrijdagsavonds de anonimi teit invluchten door zich in burger kleding te steken. We moeten er voor zorgen dat we in de maat schappij als groep herkenbaar blij ven", aldus de heer Vervest. Hij dankte voor de geweldige collegiali teit die hij in al die jaren van zijn collega's mocht ontvangen. Mevrouw Vervest kreeg bloemen aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Alle bejaarden van groot-Goes mogen maandagmiddag gratis naar de bioscoop. Het Grand- Theater zal die dag om half drie een speciaal programma beginnen. Op het programma staat de komische film „Vriezen we dood, vriezen wè dood". De voorstelling is een gebaar van de bioscoopexploitant C. J. van Liere. AXEL Door de grote regenval van de laatste dagen staat een aan tal weilanden in de omgeving van Axel onder water. Dat gebeurt elk jaar en de amazone op de foto maakte van deze omstandigheid dankbaar gebruik om haar paard over zijn watervrees heen te helpen. Zij is vandaag ook te zien op de paardencross aan de Zoutestraat in Hulst. Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de biljartclub St.-Eloy bracht de derde competitie dag twee overwinningen voor L. Lecluijze, resp. tegen R. Dhaenens 38-23 en tegen P. Matthijs 43-28. Tegen T. v. Hauwe toonde C. de Witte zich oppermachtig 120-18. C. te Coene kwam tegen H. Verweij juist met de hakken over de sloot: 24-23 en J. te Beek gaf Araes een lesje 65-22. Verdere uitslagen: H. Gruson - A. v. Damme 61-38, G. Hinneman - J. Puste 28-20, A. Lu- teijn - H. Verweij 23-11. Bij de Club Zonder Naam behaalde koplo per J. Jansen tegen A. te Bart een pover resultaat: 41-31. Zeer geladen begon J. Jansen tegen A. v. Haelst aan de tweede partij 16-103. M. Berthou versloeg C.Verhulst 33-19, C. Verhulst - C. Boonman 97. J. Beerens klopte P. Pijfferoon 14-13 en A. v.d. Hemel 115. BRILJANTRINGEN Gaan Uw gedachten uit naar een prachtige entourage-ring, een mooie slagring of een klassieke solitair-ring? In onze kollektie zult U voortreffelijk kunnen slagen. Prijzen variëren van f 90.- tot f 1500.- JUWELIERS HORLOGERS SINDS 1834 LANGE KERKSTR. 30 TEL. 5005 GOES 's HERTOGENBOSCH, 22 oktober Op de paardenmarkt werden aan gevoerd 357 stuks, waaronder 142 veulens. Prijzen in guldens per stuk: voljarige 1125-1725, jonge werkpaarden 1325-1800, Hé-jarige (tuigpaard) 925-1225, 1%-jarige (trekpaard) 1150-1400. veulens (tuigpaard) 450-700, veulens (trek paard) 450-900, hitten 525-875, Shet- landse pony's (ruins) 250-500. Shet- landse pony's (merries) 375-975. Prijzen in guldens per kg gesl. gew.: jonge slachtpaarden 3.75-3.95. Oude slachtpaarden 2.90-3.50, slachtveu- lens 3.85-4.15 Overzicht (resp. han del en prijzen): voljarige: minder - slepend - flauw prijsh., jonge werk paarden: stroef - onveranderd, veu lens: matig - prijsh., hitten: traag^ - moeizaam prijsh., Shetlandse pony's: rustig - staande prijzen, slachtpaar den: kalm - weinig verandering in prijzen, slacht veulens: minder vlot - gehandhaafd. De eerstvolgende paardenmarkt zal worden gehouden donderdag 5 november. ROTTERDAM, 22 oktober Bintjes 9-14, eigenheimers 18-25, andijvie 11- 21, bloemkool 5 st. p. bak 89-98 p. st., 6 st. 68-96, 8 st. 45-71. 10 st. 39-48, dubbele bonen la 260-290. 2a 70-260, pronkbonen 140, snijbon-en la 240- 380, rode kool 7-24, gele kool 12-21, groene kool 19-23, spitskool la 20-27, boerenkool 16-24, kroten 15-26. was- peen 28-32, grote peen 14-20, bospeen 41-49, peterselie 14-29, postelein 49-53, prei 44-67, selderij 10-18, sla la 14- 20, 2a 6-14, spinazie 44-69, spruiten la 66-111 2a 58-84, ld 81-120. uien 14-33, 2a 19-25. witlof la 181-212. ,2a 136-189, 2b 119-168, aanvoer witlof 36 ton, Black Alicante la 190-220, Frankenthalers 2a 140-180. tomaten la 450. lb 455, lc 325. Beurré Hardy 70-75 28-35, 65-70 22-31, 60-65 12-19. Legipont 75-80 25-34. 70-75 23-31. 65- 70 18-30, 60-65 14-24, James Grieve 80-85 21-29, 75-80 24-29, 70-75 15-29, 65-70 15-23, aanvoer 17 ton. Cox Or. P. 80-85 30-41, 75-80 28-43. 70-75 27- 35. 65-70 18-27, 60-65 15-20. aanvoer 102 ton. Golden Del. 80-85 33-41, 75-80 31-44, 70-75 25-38. 65-70 15-26, aanvoer 23 ton. Goudrenet 80-85 28- 40, 75-80 25-41, 70-75 22-34, 65-70 15-23, aanvoer 22 ton, Doyenné du Cornice 80-85 36-48. 75-80 40-54. 70-75 27-58, 65-70 22-40, 60-65 53, aanvoer 24 ton. Conference 65-70 22-31, 60-65 20-26, 55-60 14-18. aanvoer 14 ton, Legipont 75-80 28-36. 70-75 22-37, 65- 70 24-33, 60-65 25-29, 55-60 14-18, aanvoer 8 ton, Beurré Alex Lucas 80-85 22-24. 75-80 23-25. 70-75 23, 65-70 18-20, 60-65 15-18, aanvoer 18 ton. Totaal aanvoer fruit 270 ton. GOES Het Zuidelijk Toneelge zelschap Globe heeft ook de provin cie Zeeland tot werkterrein en het is duidelijk, dat onze provincie zich daarmee erg gelukkig mag prijzen. In het vorige seizoen mochten wij al wijzen op de uitstekende kwaliteit van zijn repertoire en het ziet er naar uit, dat ook in het pas begon nen seizoen Globe zijn goede repu tatie waar gaat maken. Donderdag en vrijdag speelde „De Kersentuin" van A. Tsjechov in Goes en Middel burg. Vanavond gaat dat stuk in (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Een van de nieu we raadsleden in Vlissingen, de heer L. A. C. Soeters (D'66) wil, dat het gemeentebestuur zich gaat bezinnen op mogelijkheden om de leerlingen van het voortgezet onderwijs te be trekken bij eigentijdse en eigen steedse problemen. Hij zou graag zien, dat het gemeentebestuur de leiding van de scholen voor voortge zet onderwijs in de gemeente over zijn denkbeelden zal polsen. De heer Soeters heeft aan zijn voorstel de volgende korte overwe ging verbonden: „Kunnen meeden ken en daardoor kunnen meepraten zijn eisen van deze tijd Beide eiser veronderstellen echter dat men goed geïnformeerd is. Ons onderwijs streeft ernaar passende informatie te bieden en de jonge mensen wordt ei geleerd mee te denken en mee te Draten Toch menen we, dat op hel punt van informeren, meedenken en daardoor kunnen meepraten ook een bijdrage geleverd zou kunnen wor den door het bestuur van onze ge meente". „Wij zouden ons kunnen voorstellen", aldus de heer Soeters, „dat naast vakken als maatschappij leer en staathuishoudkunde in de school, va-n de zijde van de gemeen te Vlissingen aan de leerlingen van het voortgezet onderwijs gelegen heid wordt geboden zich in meer concrete vorm bezig te houden met de problemen van vandaag en van de eigen stad". De vragen van de heer Soeters zullen waarschijnlijk in de eerstvolgende raadsvergadering van Vlissingen. op de laatste vrijdag van deze maand, worden behandeld. Tijdens deze raadsvergadering zal rok een aanvullend krediet van f 73.000 voor de aanleg van een sportveldencomplex aan de Koude- kerkseweg te Vlissingen, aan de or de komen. De raad verleende een jaar geleden reeds een krediet van ruim een miljoen gulden Na overleg met de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij. de Stichting Sportbelangen Vlissingen en de Nutsbedrijven is door de dienst ge meentewerken een herziene raming gemaakt Gedeputeerde Staten heb ben laten weten, dat zij de staatsse cretaris van CRM hebben voorge steld in het kader van het Bijzonder Regionaal Welzijnsbeleid een subsi die veen f 200.000 te verlenen voor de aanleg van het sportveldencom plex. B en w. hadden echter gere kend op een subsidie yan drie ton. Het exploitatietekort gaat daardoor beduidend toenemen. Terneuzen. Men kan natuurlijk, evenals bij de opvoering van Oom Wanja, van mening verschillen over de regieopvatting van Ton Lutz, maar ik geloof niet, dat deze met kracht van argumenten bestreden kan worden. Er wordt gezegd, dat de Russische sfeer ontbreekt. Mis schien zou men moeten zeggen: de sfeer die ons altijd als typisch Rus sisch is voorgehouden, ontbreekt. Wanneer men leest wat Tsechov zelf over zijn stuk heeft gezegd, krijg ik toch sterk de indruk, dat Lutz aan de bedoelingen van de schrijver zo veel mogelijk beantwoord heeft. Wat naar mijn persoonlijk gevoelen wél ontbrak, was die hechte eenheid van de groep, zoals die indertijd in Oom Wanja aanwezig was, het voortdurend werkelijk samen-spe len; daardoor zou ik me kunnen voorstellen, dat voor sommige toe schouwers deze opvoering wat rom melig aandeed Mogelijk was ook de opzet, om van De Kersentuin een duidelijke komedie te maken, de oorzaak, dat er gestreefd werd naar een flitsend verloop, waardoor voor al in de beginscènes een wat chaoti sche indruk werd gewekt. Over het algemeen werd individueel prachtig spel te zien gegeven met (in deze volgorde) als uitblinkers- Ton Lutz, André van den Heuvel, Ann Hase- kamp en Ank van der Moer. De meeste anderen deden overigens niet zo heel veel voor hen onder. De enige die voor ons uit de toon viel, was Hans Kemna als de bediende van mevrouw Ranjewskaja (Ank van der Moer). Wij wensen Globe in het komende seizoen veel succes en veel uitverkochte én enthousiaste zalen, zoals in De Prins van Oranje in Goes. En erg graag: tot ziens A.H.

de Stem | 1970 | | pagina 7