Geen problemen voor de bejaardentehuizen in Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen MISSIEZONDAG: ZELFDE OPBRENGST Zeela enqu besch tegen atoo VRACHTJE VOOR N.S.M. IN SLUISKIL Jeugddienst dood over Amerikanen gebruikten giftig ontbladeringsmiddel Grote belangstelling voor Stichting Vakopleidingen Toerisme en WEDGWOOD Amerikaanse luchtvaart lijdt verlies Wachtlijst Weigering Gemeente Terneuzen Hansweert EDITIE VOOR ZEELAND Eindstanden kampioenschap duivenkring Hulst St.-Jansteen Adverten ties plaatsen Goes Kapelle Kloosterzande Koewacht Kunstgroep Sincfala te Aardenburg Wasserij DE DAGERAAD wij verzorgen en bezorgen uw was keurig netjes BINNEN 1 WEEK Zeeliengelwedstrijd visclub „Groede" STEENS CARNAVAL DOET BEROEP OP BEVOLKING Aardenburg Albert Eggermont In Vietnam Gouden bruiloft te Aardenburg Nederlanders naar beroepen- wedstrijden in Tokio WERKWIJZE COMMISSIE Plaatselijke .rege ZATERDAG 24 OKTOBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST/AXEL/ZUIDDORPE - Aan nagenoeg alle aanvragen voor plaatsing van bejaarden in bejaardentehuizen kan momen teel in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren worden voldaan. Slechts en kele bejaardenhuizen werken met overigens kleine wacht lijsten. Daartoe behoren De Blaauwe Hoeve in Hulst, waar een wachtlqstje bestaat van tien tot twintig urgente aanvragen en „De Vurssche" in Axel met een lijstje van tien. Door de bank genomen is de situ atie in de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse bejaardentehuizen niet ongunstig. Op plaatsen waar wel beperkte wachtlijsten bestaan is de vraag naar ruimte niet zo groot, dat nieuwbouw of uitbreiding wenselijk zou zijn. Behoudens dan het bejaar denhuis in Groenendijk, waar mo menteel een vleugel wordt aange bouwd. Het Hulster bejaardencentrum volgende week twee jaar oud heeft aan zijn totale capaciteit van honderdzeventig bejaarden juist vol doende. (huisvestigingscapaciteit: red.) Uitbreiding van de accommo datie acht direkteur mr. J. de Rech ter niet nodig. Hij heeft de ver wachting uitgesproken, dat de komst van een dienstencentrum in Hulst onder auspiciën van de stichting open bejaardenwerk een gunstige invloed zal hebben op de behoefte aan plaatsing in bejaardenhuizen. De steeds intensiever wordende begelei ding van bejaarden maakt het moge lijk, dat steeds meer ouden van dagen, steeds langer zelfstandig kunnen blijven. Het verzorgingspak ket van het Hulsters dienstencen trum in oprichting zal een groot aantal activiteiten omvatten op het gebied van recreatie en op maat schappelijk en sociaal terrein. Tot het verzorgingsgebied van de „Blaauwe Hoeve" behoort de gehele nieuwe gemeente Hulst, met inbe grip van de voormalige zelfstandige gemeentes. Wat „De Vurssche" in Axel be treft: „Beslist geen noodtoestanden". Dit is het commentaar van de heer A. H. van der Lee, bestuurslid van „De Vurssche". Dit Axelse bejaar dencentrum zelf en van twintig tot vijfentwintig aanvragen voor de aan grenzende bejaardenwoningen. Het huidige aantal nog wachtende ouden van dagen geeft geen aanlei ding tot bezorgdheid, aldus de heer van der Lee. Wel een „probleem" is de gemiddelde leeftijd van het aan tal inwoners, die doordat men steeds mogelijk uitkomst probeert te bieden in urgente gevallen tussen de negenenzeventig en tachtig jaar ligt. De heer van der Lee: „Het zou voor de leebaarheid misschien wel goed zijn als er wat meer vijfenzes tig-jarigen kwamen". Ook in Axel vormen de bejaardenwoningen, die in nauw contact staan met het be jaardendienstencentrum 't Trefpunt' een redelijk alternatief voor opname in een bejaardenhuis. Binnenkort krijgt Axel er een aantal flats voor bejaarden bij. Het bejaardencentrum voor Groe nendijk en omgeving „Huize Sint Antonius" wordt momenteel uitge breid met een vleugel, waardoor de huisvestingscapaciteit aanzienlijk groter zal worden. De directrice weigerde evenwel concrete cijfers te verstrekken met betrekking tot het aantal bejaarden, dat nog op opname wacht. Vermoedelijk zullen de wachtlijsten van dit bejaardenhuis met de ingebruikname van de nieuwbouw zijn opgeheven. Het bejaardencentrum in Zuiddor- pe heeft voornamelijk ouden-van dagen uit Zuiddorpe binnen zijn muren. Het huis telt momenteel ze senveertig inwoners en een lijst van vijf wachtende bejaarden, waarvan één urgent geval. Het bejaardenhuis richt zich op de eerste plaats op Zuiddorpe zelf, maar daarnaast ook op aangrenzende dorpen. Waarnemend directeur R. A. E. Coone bevestigt met zijn commen taar de algemene indruk dat de bejaardenhuizen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen niet met al te grote problemen kampen. Zuiddorpe is binnen de gemeente Axel de kern met het hoogste percentage bejaar den. TIJDELIJKE VERKEERS MAATREGEL. Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene ken nis dat in verband met de uitvoe ring van werken de Vlooswijkstraat met ingang van 26 oktober 1970 in fasen zal worden afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen met uit zondering van voetgangers. Deze maatregel is van kracht gedu rende twee weken of zoveel korter of langer als in verband met de uit te voeren werken nodig zal blijken te zijn. Terneuzen, 24 oktober 1970. Burgemeester en wethouders voor noemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Jongerenkoor Morgen om tien uur zingt het jongerenkoor van de parochie Rilland tijdens de eu charistieviering. Deze viering staat in het teken van vrede en missie. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS f 16,— per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl 50 ct. incassokosten): t 5,55 per maand (incl 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied f 23.- per kwartaal. Overige prijzen on aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuw9traat 9 Tei. 01150-7920 HULST: Steenstraat 14, tel. 0114"-3751 lijnen) <SOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel 01140-3751 en tel 01158-1940 (Z-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4. Middelburg, tel 7764. Postbus 116. A. F Koopman Chet Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteui Goes: M Kersten tel 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch - Vlaanderen: G van Berke] (01150-4866) Redacteui O.Z.-Vlaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A Schel] (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: L. K M de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100 4316). R Vaes (01195 433) De Vurssche: geen nood toestanden. (Van onze sportmedewerker) HULST Traditiegetrouw heb ben de drie samenwerkende Hul- sterse duivenverenigingen „De Hul- sterse Luchtbode", „De Vitesse" en „De Herleving", die samen de Con cours Comissie Hulst vertegenwoor digen, na het seizoen 1970 de balans van de diverse duivenvluchten opge maakt, waarbij de volgende standen konden worden opgemaakt: Oude duiven: 1 A.J. Nijs, 2 L. Wentzler en 3 P.A. Antheunis. Jaar lingen: 1 H. Everaard, 2 J. van Helsland en 3 A..J Nijs. Jonge dui ven 1 Ch. van de Walle, 2 Ed. Willaert, 3 A. v. Eerdenburgh. Alge meen kampioen: 1. A.J. Nijs, 2 J. van Helsland. Korte afstandsvluchten: Oude dui ven: 1 Alf. Blommaert, 2 J. Geir- naert en 3 J. Antheunis. Jonge dui ven: 1 L. de Witte, 2 Gebr. van der Vlies en 3 Th. Casteels. Tenslotte werd ook nog de eind stand bekend gemaakt van de Kringkampioenschappen, waarbij duivenverenigingen zijn betrokken uit Cünge. Graauw, Sint Jansteen, Heikant, Koewacht en Hulst. Vaste voetringen: le kampioen: combinatie Antheunis-van Helsland uit Huist 314 punten, 2e kamp. Aug. Verstrae- ten (Hulst) 271 punten, 3e kamp. Albert de Kind (Koewacht) 266 puniten en 4e kampioen Jos Stevens (Clinge) 260 punten. Categorie: Jaarlingen en jonge duivenle P. van Goethem (Koewacht) 414 pun ten, 2e Raf. Martens (Koewacht) 399 punten. 3e A.J. Nijs (Hulst) 342 punten en 4e J. Verschueren (Koe wacht) 314 punten. Tiidens de kampioenendag, die de C.C. Hulst op zondag 1 november zal houden zullen de diverse „Kringprijzen" worden uitgereikt. Collecte De collecte voor de Wereldmissiedag heeft in Sint Jan steen een bedrag van ruim zeven honderdvijfentwintig gulden opge bracht. SHELL Oil Company, de Ameri kaanse maatschappij van de Konink lijke/Shell Groep, heeft in het derde kwartaal van dit jaar een winst van 59,7 miljoen dollar gemaakt. In de overeenkomstige periode van het vorige iaar bedroeg de winst 72,7 miljoen dollar of 1,08 dollar per aandeel. (ADVERTENTIE) in Binnen- en Buitenland. Uitgebreide media- dokumentatie. REKLAMEBUREAU STUDIO 13 Weststr. 13 Axel. Tel. 01155-1861 (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Voor de in aanbouw zijnde produktie-eenheid, die aan de fabrieken van de NSM in Sluiskil wordt toegevoegd, arriveerde een 132 ton wegende, ruim 32 m lange C02-absorber. Dit apparaat werd vervaardigd door de machinefabriek Backer en Rueb te Breda. Op een platbodemschuit is het gevaarte naar Sluiskil vervoerd, vanwaar het via speciale wagens naar zijn plaats van bestemming is gevoerd. Enkele we ken geleden kwam een 59 meter lange en 145 ton wegende C02-strop- per bij de NSM aan, die echter niet op een schuit ko«. Een sleepboot bracht de stripper naar Sluiskil. Botsing In de Wijngaardstraat te^Goes kwamen een personenauto, bestuurd door de 25-jarige J. R. uit Heinkenszand en een driewielige bromfiets, bestuurd door de 26-jari- ge uit Goes afkomstige M. F. met elkaar in botsing. Het ongeluk ont stond doordat beide voertuigen niet uiterst rechts van de weg reden. M. F. werd aan zijn mond gewond en klaagde over pijn in de bomt. Hij is naar het Bergzichtziekenhuis over gebracht. Inbraak Toen in de nacht van donderdag op vrijdag mevrouw S. aan de Wemeldingeweg in Kapelle wakker werd van een huilend kind en haar bed uitging, bemerkte zij dat de voordeur openstond en dat een kast was leeggehaald. Een por tefeuille lag geopend op tafel. Er werd echter niets vermist. Vermoed wordt dat de inbreker zich met een loper toegang tot de woning heeft verschaft. Inbraak In een vakantiewoning aan de Kampensedijk te Vogelwaar de is ingebroken. De inbrekers zijn via een raam de woning binnenge drongen. De eigenaar uit Essen (Did.) is tegen diefstal verzekerd. Bejaardenschieting De uitslag van de bejaardenschieting, gehouden bij J. de Guchteneier, luidt als volgt: eerste hoogvogel: P. van Gas sen, Kloosterzande, tweede hoogvo gel: A. de Letter, Koewacht (B), eerste zijvogel: E. van Damme, Koe wacht, tweede zijvogel: E. Baert, Koewacht, eerste extra prijs: A. de Letter, Koewacht (B), tweede extra prijs: E. van Damme, Koewacht, derde extra prijs: A. Vervaert, Kruisstraat (B) Hoogste aantal vo gels: A Baert, Koewacht (B), vijf stuks. Aantal schutters: 32. (Van onze correspondent). De kunstgroep „Sincfala" te Aar denburg organiseert op 13 november een culturele avond in de zaal van „De Roode Leeuw". Drs. W. P. De- zutter zal dan een lezing houden met als onderwerp: „Beschilderde middeleeuwse grafkelders uit Aar denburg en Hannekenswerve". (ADVERTENTIE) BEESTENMARKT 14 Telefoon 01140 - 2813. HULST (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN De Stichting Steens Carnaval belegt op vrijdag dertig oktober een vergadering in het clublokaal „Chassee" bij Tony Traas. Voor deze vergadering wordt een beroep gedaan op alle Steense Ratten en Rattinnen, die het Steens carnaval een warm hart toedragen en op alle middenstanders, café-hou ders en verenigingen om hun wen sen en gedachten voor het komende carnavalsfeest kenbaar te maken. Nu het carnaval van de gemeen schap St. Jansteen in de nieuwe groot-gemeente Hulst voor het eerst wordt gehouden, wil men eens ex tra goed voor de dag komen en laten zien, dat de Stenenaren best op hun eigen benen kunnen staan Daarom doen zij ook een beroep op de Steense bevolking om, evenals in de afgelopen zes jaren, wederom hun onmisbare steun hieraan te wil len geven. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN De fishing- club „Groede" zal voor de vijfde maal een internationale zeehengel- wedstrijd houden. Er wordt gevist op'zondag 1 nobvember bij hoogwa ter in de Wester-Schelde tussen Breskens en Hoofdplaat Deze wed strijd begint om half twee en ein digt om half vijf en telt voor het Scheldekampioenschap. Als hoofd prijzen worden beschikbaar gesteld een radio hi-fi-stereo met platenspe ler en boxen, een rijwiel, een draag bare radio en een compleet mokka- sitel. Inschrijvingen kunnen worden gezonden naar P. de Jonge, Brouwe rijstraat 48 te Groede. Deelnemers kaarten kunnen op de dag van de wedstrijd tussen 8.00 en 12.30 uur worden afgehaald in café „De For tuin" in Groede. Actie Schip Ahoy Doordat na de huis-aan-huis-colecte ten behoe ve van de actie Schip Ahoy nog bijdragen binnenkwamen, is de to taal opbrengst voor Aardenburg thans f 940,90. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 24 78 - 35 58, b.g.g. 22 09. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De collectes, die op wereldmissiedag in het bisdom Bre da gehouden zijn, zullen een op brengst hebben van ongeveer ander halve ton. Dat is bijna evenveel als het resultaat van de collectes vorig jaar. Secretaris rector A. Kimmel van de diocesane raad voor missie- wn ontwikkelingswerk en het Nationaal Bureau voor Pauselijke Missiewer ken vinden dat een „tot tevreden heid stemmend" resultaat. Rector Kimmel: „Men moet namelijk wel bedenken, dat het aantal kerkgan gers in het afgelopen jaar weer met minimaal 5 procent is gedaald. Bo vendien zijn kort voor wereldmis siedag nog enkele belangrijke acties gehouden, Schip-Ahoy van het Rode Kruis bijvoorbeeld". Overigens is in het hele land sprake v an een lichte teruggang van de opbrengst van de (kerk)collectes op wereld- missiedag Vorig jaar werd een be drag van ruim f 2.000.000,- ingeza meld. Dit jaar zal het resultaat ten hoogste f 30.000,- minder zijn. Het verschil zal. naar men verwacht, ruimschoots aangezuiverd worden door de giro-actie, die, die volgens het nationaal bureau „uitstekend" draait. In het bisdom Breda was gisteren de opbrengst van de collectes in ruim 100 van de ruim 150 parochies bekend. Het totaal bedroeg toen f 72,341,- Dat is iets minder dan de zelfde parochies vorig jaar bij el kaar brachten. Van veel belangrijke parochies is de opbrengst nog niet bekend. In veel parochies zijn de opbreng sten duidelijk groter geweest dan die van vorig jaar. De parochie van het H Hart in Bergen op Zoom zorgde voor een bedrag van f 2550,- (vorig jaar f 1900.-) en bijvoorbeeld nog de parochie te Zundert kwam over de brug met f 2060,- (vorig jaar f 1300,-). Er zijn echter ook parochies, die aanzienlijk minder '„offerden". Naar de mening van het nationaal bureau is de opbrengst van de collecties op missiedag „ze ker afhankelijk van de wijze, waar op de predikant het thema missie aan de orde stelt". (Van onze correspondente) MIDDELBURG Zondag houden de Middelburgse jongeren in samen werking met de Nederlands Her vormde Jeugdraad een kerkdienst, die in het teken van de dood zal staan. Er zal in woord en beeld een confrontatie met het sterven plaats vinden, waarbij jongeren eigen ge dichten zullen voordragen. Mede werking aan deze dienst, die in de Koorkerk zal worden gehouden, ver lenen onder andere ds. Itsma en het tienerkoor onder leiding van pa ter De Bakker. Het Gereformeerd Jeugdverbond, de Katholieke en de Hervormde Jeugdraad organiseren drie lessen in oecumene in de paro chiezaal Bachtenstene. Op 30 okto ber zal het onderwerp bijbelstudie aan de orde komen. Ds. J. A. A. de Boer en ds. E. J. N. Kronenburg zuilen deze avond inleiden. De tweede les op 13 november gaat over informatie. De deken van Zee land, pastoor A. Blommerde, zal toe gevoegd worden aan de twee boven genoemde inleiders. Op de derde avond, 27 november, zal een gesprek gevoerd worden over de oecumeni sche situatie in Middelburg en hoe deze verbeterd zou kunnen worden. De heer F. A. Bergwerff, hervormd jeugdleider te Middelburg, zal als discussieleider optreden. NEW YORK (AP) De Ameri kaanse luchtvaartmaatschappijen dreigen de strijd tegen de stijgende exploitatiekosten en de trage groei van de aantallen passagiers te ver liezen. In zes maanden tijds hebben zij te zamen 58 miljoen dollar verloren dat is het slechtste resultaat uit hun geschiedenis. In 1969 maakten de zelfde maatschappijen bij een omzet van 8,8 miljard dollar een winst van slechts 55 miljoen dollar. Door omvangrijke aankopen van grotere vliegtuigen en een onver wachte daling in de groei van het aantal passagiers vliegen de toestel len met teveel lege stoelen. (Van onze redactie buitenland) SAIGON Het Amerikaanse op perbevel in Saigon heeft toegegeven dat Amerikaanse troepen in Zuid- Vietnam enige jaren lang een ont- bladeringsmiddel hebben gebruikt dat schadelijk kan zijn voor het menselijk lichaam. Het communiqué zegt dat het daarbij ging om het chemische pro- Jukt „2-4-5t (orange)" en dat het voornamelijk werd toegepast om de omgeving van militaire installaties en langs verbindings- en bevoorra dingswegen van gebladerte te ont doen om daardoor aan de Vietcong- soldaten en Noordvietnamezen een dekkingsmogelijkheid te ontnemen. Het middel is in april van dit jaar verboden, maar de „Americal" divi sie heeft het nadien nog enige ma len gebruikt, het laatst in augustus, aldus het opperbevel. (Van onze correspondent). AARDENBURG Het echtp: J. Lampo-van Cuijck in de App straat (De Platluis) heeft zijn vi| tig jarig huwelijksfeest gevierd, de namiddag werd in de parocli kerk van Aardenburg een mis dankbaarheid opgedragen. Ten hui van het gouden bruidspaar maaid velen van de gelegenheid gebn hun felicitaties aan te bieden. Oai de belangstellenden bevonden a de loco-burgemeester, de heer 0. Bonte en gemeentesecretaris J, Paridaen namens de gemeente, (Van een onzer verslaggevers) BREDA Op zondag 1 novemt vertrekken vanaf Schiphol derl Nederlanders naar Tokio, waar zullen deelnemen aan de Internal» nale Beroepenwedstrljden. Daan: der zijn drie Westbrabanders: S Brocatus (20) uit Roosendaal, I Hack (19) uit Bergen op Zoom C. Rens (20) uit Galder. Zij in Japan hun kunnen op het van respectievelijk autogeen modelmaken en plaatwerken De drie behoren, zoals wij destij reeds berichtten, tot de winnaars de nationale beroepenwedstrijdj die enkele maanden geleden om auspiciën van het Nederlandse mité voor Nationale en Internat:", le Beroepenwedstrijden werden houden. De Nederlandse delegatie bij internationale wedstrijden zal uil personen bestaan. Behalve door deelnemers zal die groep won gevormd door juryleden, waara mers en vertegenwoordigers van h ministerie van Onderwijs en Wetc schappen en van het Nederlaö opleidingswezen. De laatsten zul) in Tokio nog deelnemen aan It studiedagen over het Japanse i wijssysteem. De Nederlandse gatie wordt op 22 november M verwacht. (Van een onze verslaggevers) BREDA Het besluit tot hel® het leven roepen van de Sticbj* Vakopleidingen Toerisme en Ree'' tie op nationaal niveau, dat donu dag door het Nederlands Wfl" schappelijk Bur. v. Toerisme met stemming van de participanten, reldkundig werd gemaakt, grote belangstelling te trekken it kringen van het Nederlandse toe® tische en recreatieve bedrijfsW® Daarom wordt er van de zijde,5 het' N.W.I.T. te Breda, dat vooOT de coördinatie verzorgt, nog uit art kelijk op gewezen, dat instelbn? die het streven van de stiel" j onderschrijven en die cursussen het terrein van toerisme ot rec^' hebben ingericht of willen in™11 uitgenodigd worden zich bij het nomen initiatief aan te sluiten. Men kan zich daartoe met N.W.I.T te Breda in verbin» stellen. De instellingen die tot e ver aan de landelijke Stichting opleidingen Toerisme en Re®^ meewerken zijn: Algemene Nedti landse Vereniging van Reisbure "I de Algemene Nederlandse Ver ging voor Vreemdelingenverkeer Stichting Vakopleiding WV'1" J..I matrices, de Koningkiijke W J vaart Maatschappij, de K°nl?ïïrfj' Nederlandse Toeristenbond A®" de Leidse Onderwijsinstellingen. Nationaal Bureau voor Toerisme, Nederlandse Gidsen Organ® Guidor, de Nederlandse Spoorv""jm het Nederlandse Wetenschap!*" Instituut voor Toerisme, de Stujh Recreatie, de Vereniging van B atieondernemers en de Verent» van VVV-directeuren. (Van een MIDDELBURG In onder leiding van de comm J. van Aartsen, een vergade geheel Zeeland in le stellen ,.fall out", radio-actieve m geil en overige gebouwen zd Deze grootscheepse enquête, di< of zelfs hier en daar reeds is vol 1972 een inventarisatie bieden landse bevolking tegen fall out-: sultaten van de enquête als uitga beschermingsplannen tot stand In een inleiding voor de bijl komst zei de heer Van Aartsen I van het hoogste belang te achten op korte termijn nauwkeurige in maties worden verkregen overS beschermingsmogelijkheden tJ fall out. „Zolang niet met redell zekerheid het te verafschuwen I bruik van kernwapens onmogelij| gemaakt, zal er naar gestreefd ten worden de gevolgen daarvaij voorkomen. Mogelijk", zo zei commissaris, „zullen de result^ van het onderzoek verontrustl zijn, maar het is beter de werkei heid onder ogen te zien, dan zich vleien in gerustheid", zo voegde |j eraan toe. Na de commissaris sprak de li, W.O.P.R. Aérnout, rijksïnspect zelfbescherming van het ministe 'Van binnenlandse 'ka'keff, die ten 'hoeve'van de Zeeuwse burgemees en een aantal functionarissen die de organisatie in Zeeland betrokl zijn, een algemeen overzicht gaf de planning, die aan de enquête I grondslag ligt en van de werkwij die zal worden gevolgd. In 12 E gebieden (waaronder de tv Zeeuwse BB-gebieden) omvatter 206 gemeenten met tez: 2.890.141 inwoners, zal worden gei quêteerd. In alle woningen en gri gebouwen zal aan de hand van v genlijsten worden nagegaan we! ruimten al dan niet als schuilpl; tegen fall out kunnen dienen. Ai gezien het om diverse redenen noi zakelijk is (grotere) gemeenten wijken in te delen, is voor een rei bestaande adequate indeling gel zen, namelijk die van de kiesdistr ten, hetgeen een aanzienlijke, wei besparing oplevert. In elke gemee te zal naar gelang van het inwoni tel een aantal enquêteurs aan 1 werk gaan, die alvorens hun wei zaamheden te beginnen voor h taak zullen worden geïnstrueerd, De gebouwen, voorzover het ge woningen betreft, zullen niet dc individuele enquêteurs, maar dc een speciale commissie worden cordeeld. De onderzoekperiode lo„ TJ? )anuari 1971 tot 1 septemt 1971. De gegevens die op specii tormulieren worden geregistree zullen door de computer word verwerkt. Bij het begin van onderzoek zullen door de gemeen nadere inlichtingen worden v strekt door middel van persberk ten en-of huis-aan-huis-verspreidii van folders en dergelijke. Het c uerzoek in Zeeland wordt begeh or mr. L.A. Kakebeeke, provin aal commandant van de BB wordt bijgestaan door de tv W'tnghoofden van de BB in Zeelar e heren H.B. Pilaar van de krii eeland A (Zeeland Noord) en V atsman van de A-kring Zeeland 'Zeeuwsch-Vlaanderen). Vooruitzichte: voor zondag maandag, opgesteld door het K.N-M.I. vrijdag om 18.00 uur: Plaatselijk ter». regen en v„, "turen vooral in de nacht b en normaal. 10 Wei knddeld ers vooruit zicht en in cijfers over Nederland. tot ?°r zonc®ag: aantal uren zon: I ven min.-temp.: 1 tot 5 graden 1 normaal,, max.-temp.: van oni m. 1 normaal tot 3 graden boven m °P een droge periode v; een uur: 9" procent; kans geheel droog etmaal: 60 proce: t0X??r maandag: aantal uren zon:| Ven min-"temp.: 1 tot 6 graden l street0rrnaa*' max.-temp.: van oi normaainTmaal tot 3 graden bov vkans op een droge nerio van bans op een droge perio minstens 12 uur: 80 proce: Procent. °P een geheel droog etmaal:

de Stem | 1970 | | pagina 2