Mee willej „Pri Jongeren willen andere mentaliteit bij kerkganger BEPERKTE DIJKWACHT OPGEHEVEN Geen complicaties in Zeeuwsch-Vlaanderen PARCOURS REYNAERT-CROSS Binnenkort opening school Vogelwaarde Kraan open: Elodie" maakt water ZEER ENQUêTE Wielerclub praat met Jan Bols W. J4. Sck Visserij had last van mist Comment* Nederlaagtoernooi Zondags Vermaak Boiling te Aardenburg Wees maar blij mi Jac. Hermans in de buurt Op 27 november Drs. Dusarduijn opent Coensdike te Aardenburg Wandeltochten Jeugdbelang IJzendijke groot succes Rilland-Bath Lippendienst Minder buien Overlast EDITIE VOOR ZEELAND Bewoordingen Hengelwedstrijd in Walsoorden VeiTiclitingsactie in St. Jansteen Brand in varkenshok te Eede Muziekfeest te Aardenburg reuró Schieting op staande wip Mode-explosie in jeugdsoos (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Binnen af zienbare tijd zal de nieuwe lagere school van Vogelwaarde officieel in gebruik worden genomen. De herfst vakantie voor de leerlingen wordt benut om het meubilair van de oude school uit Boschkapelle naar het nieuwe wijk van Boschkapelle over nieuwe wijk van Boschakapelle over te brengen. Begin deze week is daarmee be gonnen Tussen de buien door heeft men dinsdag kans gezien een groot deel van de oude inboedel naar het nieuwe onderkomen over te brengen. De nieuwe school van Vo gelwaarde zal de twee oude scholen van het voormalige Boschkapelle een Stoppeldijk gaan vervangen. In dezelfde omgeving waar over een we lokalen zullen betrekken, wordt aanta! dagen de leerlingen hun nieu- momenteel eveneens gewerkt aan de bouw van het gemeenschapscentrum voor Vogelwaarde. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN De topbil jartelub „Zondags Vermaak", p vestigd in cafe „Sport" besla' twaalf eneenhalf jaar. In verbat: hiermede wordt door deze club nederlaagtoernooi op touw g waarvoor door acht vereniging: werd ingeschreven. De deelnemens verenigingen zijn: „Het Groene Li ken" uit Stekene (B), „De Goufc Keu", eveneens uit Stekene, Jh Benelux" uit St. Pauwels (B), Flamingo's uit Hamme (B), „I uit Hulst", „Het Anker" en Centrum", beide uit Hulst en Jk Steense Toepers" uit St.-Janfc De prijsuitreiking vindt na hett» nooi plaats. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) AARDENBURG De Aarden ourgse Biljart Club speelde haar 8e clubbolling voer het kampioenschap 1970. De uitslag: 1 F. v.d. Walle - F- v.d. Dries: 2 M. Kegel - A. Deliaert; 3 R. Martens - H. Moens: 4 O. Dhoore - E- van Rie. Dat het goed zit. Dat het goed zit met de prijs. Goed zit met de kwaliteit. Dat u geen vraagtekens behoeft zetten. Dat het onze eer is, dat u tevred bent. Korweg: dat wij er achter staan! 55' (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN. Vast is komen te staan, dat de machinekamer van het binnenschip „Elodie" uit Nieuw- Namen onder water is gelopen, om dat vermoedelijk door de storm een kraan van de waterkoeling was open gegaan Aanvankelijk werd gedacht dat de scheepswand was beschadigd, door dat het schip hardhandig door de golven tegen de kade van de haven in Walsoorden was geslagen. De brandweer moest er aan te pas ko men om de machinekamer leeg te pompen. (Van onze correspondent) AARDENBURG Op 27 novem ber zal drs. W.R.V. Dusarduijn, lid van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten van Zeeland, bet bejaardentehuis Coensdike, dat te Aardenburg in het bestemmingsplan West werd gebouwd, officieel in ge bruik stellen. Het bejaardentehuis dat plaats biedt aan 81 bejaarden, is thans geheel bewoond, terwijl ook de 16 bijbehorende flatjes betrokken zijn. (Van onze correspondent). IJZENDIJKE De wandelsport vereniging Jeugdbelang te Urf ke heeft haar jaarlijkse wandeltoct georganiseerd- De start vond pM op de markt. Na een rondgang d# de gemeente, voorafgegaan dooi i drumbands van IJzendijke en Tlt singen, met o.a. een afname van défilé door burgemeester Schippe ging het vervolgens richting gr® Watervliet. Via Mollekot- en kam vond de terugweg plaats. 0; derweg werden alle deelnemers t trakteerd op chocolademelk, sp«j laas en pepermunt. De wandelt» jes werden voorzien van een Neder lands en Belgisch douanestempel» namen 726 wandelaars aan dt! tochten deel De uitslagen: 5 km: 1. Beatrix-Terhole, 2, len is Kunnen-Vlissingen, 3. Hontenisse, 4. Jeugdbelang, U®1 dijke, 5- Het Zand. Middelburg.' WSV Marathon. Vlissingen, 7. Walcheren, 8. De Vrolijke W laars, Vlissingen- 10 km: 1. Beatrix-Terhole, 2. 91 voor Stap Voorwaarts, Kapelle-Bi® ling, 3. Willen is Kunnen-VlissW: 4. Jonge Zwervers, Terneuzen-; Jeugdbelang, IJzendijke, 6. De luw, Clinge. 7. WSV, Hontenisse. De Jonge Zwervers. Terneuzen, Oranje Nassau, Zaamslag. 15 km: 1. Willen is Kunnen, singen, 2. Vrolijke Tippelaars, singen, 3. jonge Zwervers, Terne zen, 4- De Zwaluw. Clinge. Zwemclub. Braakman. 6. MarS!" Vlissingen De wisselbeker kwa® het bezit van de WSV Will®, Kunnen uit Vlissingen, die het W ste aantal punten verzamelde. Revivals Het r.-k. jongere# The Revivals verzorgde de eücfiar tieviering te Rilland-Bath- Voor ze viering, die in het teken s van de wereldmissiedag. j koor speciaal enige liedjes aan repertoire toegevoegd Voor dii treden bestond dan ook een e" grote belangstelling. IN maart van dit jaar singen een „Provinci, het Welzijn" gehouden seerd door het Provincia orgaan Stichting Zeelan. verscheen het gedrukte deze dag, waarop door woordigers van „het zoals de sociologen u en aan te duiden, heel wa! woeld, wat betrekking h! kwaliteit van ons bestaan) Met name de hete han dit natuurbeschermingsj trialisatie en milieubehe. veel aandacht gekregen, der dan 78% van de deel na de welzijnsdag aan e. meededen, vonden de bei genoemde thema's het bel discussiepunt van de hel Het was de eerste m Zeeland, buiten de geijkl om, aan meningsvorming welzijn werd gedaan, daarmee tevens de eerste de provinciale overheid r. vanuit het grondvlak wl licht over de mening inzal dustrialisatie van Zeeland, over de mate van vertroi het provinciaal bestuur b dustrialisatïepol itiek van volking geniet. En dit alles in percentages uitgedrukt. Men zou nu kunnen het Provinciaal bestuur vol de resultaten van deze v. op het grondvlak zal aa als bijdrage aan de beleid Wij vrezen dat dit niet h] sza.I zijni In het gisteren v. verslag ontbreekt bijvoorl voorwoord dat de c'ommisl koningin, als voorzitter Stichting Zeeland (het org lichaam), had moeten schrij zwijgen is veelzeggend, te men weet hoe welwillend missaris is met het levi voorwoorden voor geschri veel geringer belang. Typerend is ook een voo G.S. aan de Staten, toev, gisteren gepubliceerd, wa; toekennen van een subsi. 6000,— voor het houden tweede welzijnsdag (en 78% na maart jongstleden geënqi deelnemers vraagt daaro ontraden. Het motief is: „De| directeur van de Stichting verlaat de provincie en daa een herhaling van de wel'] niet meer waarschijnlijk", vechtbare stelling, dunkt oi De opstelling van het pr. bestuur zou waarschijnlijk ders geweest zijn, als er uit zijnsdag van maart jongstle. krachtig hoerageroep voor dustrialisatïepol itiek en het welzijnsbeleid zou zijn opg. Maar dat is nu juist niet al werd er, naar onze men slist genuanceerd over in. satie en milieubeheer g sieerd. Maar zelfs dit is niet van De sterke indruk is gewekt, provinciaal bestuur niet be °m dat wat uit het grondv dit bestuur doordringt, in I •®id te verdisconteren. Daar de herhaalde belijdenis: „Wi °pen voor inspraak" bloot als "i&is meer dan wat de van C.R.M., mej. dr. M. Klom 'an9s in Zierikzee noemde service. Oftewel lippendier Vooruitzi. voor don en vrijda opgesteld liet K.N.I) dinsdag om 18.00 Geleidelij minder b e" vrij koud. .^®ersvooruitzichten in cijf middeld over Nederland. 1 i k donderdag: aantal ure 'ot 5; min.-temp.: van ongeve. aal tot 4 graden onder no ax-"temP.: 1 tot 5 graden ond< aal: kans op een droge perio- 'listens 12 uur: 50 procent; k "^Scheel droog etmaal: 20 p 5 T oor vrijdag: aantal uren zoi l(\ mm--temp.: van ongeveer n. graden onder normaal; rn-oP'" van ongeveer normaal auen onder normaal; kans d °ge periode van minstens 1 efJPro,cent' kans op een geheel etmaal: 40 procent. WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 (Van een onzer verslaggevers). HULST-OOSTBURG De be perkte dijkwacht in Zeeuwsch- Vlaanderen is in de loop van de vroege dinsdagmorgen Overal opge heven. De dijkwachters zelf waren maandagavond laat al naar huis ge stuurd, maar moesten attent blijven op herhaling van de toestand, zoals die maandagmiddag en -avond was. Nergens hebben zich op de dijkvak ken complicaties voorgedaan. Blij kens de uitlatingen van woordvoer ders van de waterschappen „Hulster Ambacht" en „Het Vrije van Sluis" is het met de storm achteraf wel meegevallen. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft het waterschap Hulster Am bacht maandagmiddag rond kwart voor vier ongeveer dertig mensen op de been gebracht voor de afgekon digde beperkte dijkbewaking. De dijkwacht was reeds vanaf elf uur 's morgens paraat, maar hoefde pas in de loop van die middag in touw te komen ter beteugeling van de Noord-Wester. Bijzonder complica ties deden zich in dit gebied niet voor. Van gevaar voor de zeewering in verband fet de golfslag is geen sprake geweest en noemenswaardige problemen deden zich, behoudens de abnormaal hoge waterstanden niet voor. Zelfs niet op de meest kwets bare punten in de zeewering, zoals bijvoorbeeld het dijkvak tussen Ba&lhoek en de Paal, dat a.ao recon structie toe is. Reeds eerder waren op verschillende plaatsen de schot- balken aangebracht. Tegen midder nacht konden de laatste dijkwach ters inrukken. Aanwamikelijk werd nog rekening gehouden met een randstoring, die bewaking van de dijken in de vroege morgen van dinsdag opnieuw noodzakelijk zou maken, maar ook dat bleek mee te vallen. Er kon worden volstaan met bewaking van het dijkvak door vier leidinggevende ambtenaren van „Hulster Ambacht". Ook in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren is „Het Vrije van Sluis" be waard gebleven voor grote proble men. In dit gebied werd op gevaarlijke punten gepatrouilleerd tussen half vier en zes uur maandagavond. In totaal waren vijfentwintig mensen in touw, waaronder de leidinggeven de personen. De dijkbewaking werd maandagavond laat opgeheven en verliep bijzonder rustig. Bijzondere aandacht hebben de nog niet op Delta-hoogte gebrachte dijken ge kregen. Door de Noordwester en de schuimkoppen op de golven werd vooral het verschil tussen Delta- en oude dijken geaccentueerd. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is maandag en dinsdag wel sprake ge weest vam wateroverlast. In Wals oorden heeft het w-ater tot over de helft van het steigerplateau in de Schelde, aain het einid vain de Wails- oomdiensestraat gestaan. De toegang was met schotbalken afgesloten. Zo wel de oude- als nieuwe haven wa ren onbereikbaar in verband met het water op de kade. De schepen lagen op nagenoeg gelijke hoogte met de weg. Kraanwagens en amidier kademateriaal waren tijdig in vei ligheid gebracht. In de oude haven van Walsoorden heeft de brandweer van Hontenisse dinsdagmorgen on geveer honderd ton water moeten pompen uit de machinekamer van de „Elodie" uit Nieuw-Namen. Het- binmenschip is vermoedelijk door de golfslag lekgeslagen op de haven kant. De lekkage werd ontdekt na dat het schip voor een groot deel was volgelopen. De vrijwillige brandweer had er geruime tijd werk mee om alle water uit de machine kamer te pompen. De beschadiging is op de werf van De Klerk in de oude haven provisorisch hersteld. Om half elf konden de spuitgasten inrukken. In de nieuwe haven heeft het ruwe weer gistermorgen het la den en lossen van de binnenschepen nog geruime tijd bemoeilijkt. (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK „We zijn van mening dat nog veel te veel mensen elk weekend de kerk binnenstappen met een verkeerde instelling in de geest van :„Het mot, dus we komen, maar niet graag". We willen probe ren daarin verandering te brengen". Dit zegt Albert Baart, woordvoerder van de jongerenactiegroep van de Sint Martinus-parocliie in Groenen dijk. De groep wil door een kriti sche benadering van de kerkgangers het kerkbezoek nieuwe inhoud ge ven. De plannen daartoe zijn deze week tijdens een soort pers-confe rentie bekend gemaakt. „Met gebruikmaking van krachti ge termen willen we de mensen eindelijk eens wakker schudden. Gewoon schoppen tegen de gevestig de kerkorde. Onverbloemd zeggen wat we denken", geeft Albert Baart ais toelichting op de grootse plan nen van de vijfenveertig jongeren tellende actiegroep. Als de actie groep kans ziet de plannen door te voeren, zoals ze dinsdagavond zijn bekend gemaakt staat de bezoekers van de jongerenmis van zaterdaga vond een geanimeerde dienst te wachten. Men wil namelijk in de jongeren- dienst van zaterdagavond zeven uur, met het „wakkerschudden" van de kerkbezoekers beginnen. Of het zal lukken? Albert Baart heeft er alle vertrouwen in. Onder zijn groep zijn evenwel ook jongeren, die zich in eerste instantie gereserveerd opstel len. Het is twijfelachtig of deze Groenendijkse jongeren zullen sla gen in wat professionele kerkelijke instellingen, instanties en autoritei ten al zo lang proberen: een menta liteitsverandering ten gunste teweeg te brengen. De Groenendijkse actie groep vindt de plannen die ze heeft zelf nogal revolutionair. Het komt DAGBLAD VOOB ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten): t 5,55 per maand (incl 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied f 23.- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST: Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 Ujnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel, 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland teL privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schell (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EX PLOIT ATIE Inspecteur Zeeland: L. K M de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W .Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100 4316). R Vaes fOl195-433) niet zo vaak voor, dat kerkbezoe kers vanaf de preekstoel door jonge ren „kritisch worden benaderd". En dat is de bedoeling van de dienst van zaterdagavond. Albert Baart: „We zijn de lankmoedige houding van sommige mensen die naar de kerk komen zat. Er wordt steeds gepraat, of liever gezegd (om in stijl te blijven) geouwehoerd, maar we schieten er geen duvel mee op. Misschien is de instelling van de kerkgangers wel te begrijpen. Ze vinden, dat ze vroeger te dikwijls zijn bedonderd. Maar dat is nu niet meer het geval. Misschien praten we wat cru, maar het is volgens ons de enige manier om de boel wakker te schudden". De mensen, die voorne mens zijn de dienst Van zaterdaga vond bij te wonen weten in ieder geval wat hun te wachten staat: Een goed bedoelde scheldtirade met ge legenheid tot wederwoord in de vorm van discussie, die na afloop in het parochiehuis gestalte moeten krijgen. Daar hoopt men om acht uur een aantal kerkbezoekers aan te treffen, die over de materie nog even willen doorpraten. Een forum van drie priesters zal als gespreks partner fungeren. Hoe kras de bewoordingen zullen zijn, waarin de kerkbezoekers zater dagavond worden toegesproken staat nog niet helemaal vast. Aan de tek sten moet nog wat geschaafd wor den. Of het door de actiegroep uit gedachte systeem überhaupt effect zal hebben is twijfelachtig. Zo heel gek kunnen de jongeren het ook weer niet maken, want ze zijn voor nemens ter bestrijding van de kos ten tijdens de jongerendienst een- conventionele collecte te houden. Hoe heeft de parochiegeestelijkheid op dit initiatief gereageerd? „Goed", luidt het antwoord. „De pastoor zelf heeft de algehele leiding". De reac ties van de parochianen wacht men met belangstelling af. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Hoewel het seizoen nauwelijks is geëindigd, denkt het actieve bestuur van wie- lerclun Kloosterzande/Groenendijk reeds aan de wilerkoers voor vol gend jaar. Nadat vorig jaar Fedor den Hertog in Kloosterzande aan de start verscheen, is men nu aan het onderhandelen met de zeer bekende schaatser-wielrenner Jan Bols- Als men erin slaagt deze renner te con tracteren dan zal men ook voor vol gend jaar over een gerenommeerde trekpleister beschikken, die beslist voor een groot aantal bezoekers zal zorgen. (Van onze correspondent). WALSOORDEN —In de Wester- schelde vond een hengelwedstrijd plaats tussen „De Knorhanen" uit Heikant en de hengelsportvereniging uit Zaamsiag. De individuele uitslag van deze wedstrijd is als volgt: Eerste prijs: J. van Dorsselaar, De Knorhanen, 470 punten, 2. O. Boon. De Knorhanen, 450, 3. J. de Bruin, HSV Zaamslag 410, 4. J. Cobben HSV, 365, 5. W. van Waesberghe, De Knorhanen, 315, 6. J. de Couner, De Knorhanen, 260, 7. E. Asselman, De Knorhanen, 250, 8. E. Strobbe, De Knorhanen 240, 9. J. Geelhoed, HSV 235, 10. J. van Goethem, Knor hanen, 215. In totaal werden 302 vissen ge vangen, waarvan 197 bovenmaatse. De uitgeloofde beker werd door de hengelsportvereniging Zaamslag ge wonnen door in totaal 2545 punten te verzamelen tegenover 2520 voor De Knorhanen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Begin deze week is men aan de Zoutestraat begonnen met de voorbereidingen voor het Hippinsch Evenement, dat komend weekend onder de naam Reynaert Cross in Hulst gehouden zal worden. Aan het concours wordt zowel door pony's als paarden deelgenomen. De deelnemers komen uit Brabant, Zee land en België. Momenteel is men bezig met het uitzetten van het par cours op het terrein waar het hip pisch festijn zijn beslag moet krij gen. Er is een parcours met zowel natuurlijke als kunstmatig aange legde hindernissen. Voor de Rey naert Cross, die onder auspiciën van de landelijke rijvereniginig Hulst wordt georganiseerd, wordt een gro te belangtselling verwacht. Op onze sportpagina's zullen we deze week nog uitvoerig terugkomen op dit be langrijke Zeeuwsch-Vlaamse paar- dengebeuren. (ADVERTENTIE) FRANSE COMTOISE-KLOKKEN van het jaar 1750 tot 1880. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Traditiege trouw organiseert het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Sint Jan steen en omstreken, in samenwer king met het autobedrijf Van Putten en zn. een verlichtingsactie op zater dag 24 oktober. Deze actie, die con trole en afstellen van de gehele verlichting omvat, vindt plaats in bovengenoemde garage van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De controle is geheel gratis. Verder zullen in de komende maanden twee cursussen georganiseerd worden, na melijk de cursus „autopech" en een verkeerscursus. (Van onze correspondent) EEDE Door onverklaarbare oor zaak vloog een varkenshok van de familie V. aan het Dorpsplein te Eede in brand. De Aardenburgse brandweer was spoedig ter plaatse. Slechts het hok en enig waardeloos materiaal gingen verloren- (Van onze correspondent) AARDENBURG Vele honder den mensen waren getuigen van een gecombineerd muzikaal optreden van de Koninklijke Aardenburgse Fanfare en de Koninklijke Fanfare Sint Cecilia uit Maldegem. De beide korpsen, compleet met majorettes en drumbands, verzorgden demonstra ties nabij het bejaardentehuis „Coensdike", op het terrein van Tri- co Noble, het Kaaiplein en de Markt. Het optreden vond plaats ter opening van de winkelactie van de Aardenburgse middenstand. met garantie altijd in te ruilen voor dezelfde prijs bij aankoop van een andere. Prijzen vanaf 175, Restauratie van en handel in ANTIEKE KLOKKEN Rijksgediplomeerd horlogemaker. Catharinastraat 36-42 Breda Tel. 39024 (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Ter gelegen heid van de kermis werd bij G. de Coninck een schieting op de lig gende wip gehouden. Er werd door vijfenveertig schutters deelgenomen. De hoge vogel en de linker-zijvogel werden afgeschoten door de heer C. Herrewegh uit Heikant. De rechter zijvogel werd niet opgeschoten en moest wordfen verloot. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Zaterdag vindt in de jongerensoos een mode- vindt in de jongerensoos een mode explosie plaats, waar de nieuwste hippe kleding zal worden geshowd. Tijdens en na de show kan er ook gedanst worden, waarbij de eigen disc-jockey's P. Rademakers en J. Ekkenbus van de partij zullen zijn. Het bestuur heeft gemeend voor de ze gelegenheid de soos voor iedereen open te stellen. Het bestuur ver wacht, dat de ouders van de jonge ren ook zullen meekomen. Na de sluiting van de soos 't Fuikske uit Vogelwaarde rekent men ook op een grote belangstelling van de jongeren uit die plaats. (Van onze correspondent) BRESKENS De afgelopen week werd de visserij in Zeeland in de eerste dagen wat belemmerd door het mistige weer, wat echter niet weerhield dat er ruime aanvoeren waren van diverse soorten vis. Ook de garnalen aanvoer was van dien aard dat de prijzen op sommige dagen tot het minimum 1,15 per kilogram terugliepen. Gelukkig voor de vissers werd er niets doorge draaid en doordat er aardig wat bijvangst was in de vorm van gul en schol, waren de resultaten toch zo, dat er van een matige tot goede weekbesomming kon worden ge sproken. De grotere kotters, die zich speci aliseren op tong en andere soorten platvis, hadden geen reden tot kla gen, mede doordat in groter mate de kabeljauw en gul - die deze winter al vroeg de kust opkomt - een dankbare aanvulling was in de tota le vangst. De prijzen van deze rond- vis zakken wel aanmerkelijk. De overige soorten vis zoals tong, schar, schol etc. bleven echter goed in de markt en de enkelen die met een ruime tongvangst gezegend wa ren, kwamen dan ook aan een zeer rendabele besomming.

de Stem | 1970 | | pagina 2