bljana 30P Sportmasseur Marius Weststrate: TALENTVOLLE WIELRENNERS IN ZEELAND Wilno 2 versloeg Middelburg Zuid I Verrassende nederlaag Marathon tegen Savok )e ploeg ideling Ik lever slechts een bijdrage JE MERKT GOED DAT DE NMB WEET WAT SNELHEID BETEKENT Biljartfinale fibre in Hulst Ijshockeyers tegen België UITSLAG MIDDENZEELANMIT Zaalvoetbal in Den Dullaert Arbiters naar het buitenland BEWONDERING gametuwtydmee-ga;mrdenmb! 19 WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 bijzonder interessante echoslowakije en Rus, pier naar uitziet dat er ig uitgekeken naar de bewerker Jac. van den wereldkampioenschap i de Oostduitse ploeg die een ploegindeling voor de ver te oefeningen: tren groep A: Zweden, Ver- de Staten, Bulgarije, West- sland en Noord-Korea, als- e individuele turners uit weit, Luxemburg, Turkije en •1. ren groep B: Italië. Spanje, n, Canada, Hongarije en oslavië. :ren groep C: Oost-Duitsland, choslowakije, Finland, ikrijk, alsmede individuele ers uit Engeland, India, Cu- n Nederland. :ren groep D: Japan, Bus* Oostenrijk, Roemenië, seriand, alsmede individue- ïrners uit Nieuw-Zeeland, ite en Denemarken, imes groep A: Zweden en w-Zeeland, alsmede indi" ele turnsters uit Oostenrijk, ind, Denemarken en Spanje, imes groep B: Canada, Enge- en Tsjechoslowakije, alsme- ndividuele turnsters uit In- in Luxemburg, imes groep C: Polen, Frank en Roemenië. lines groep D: West-Duits- Cuba, Australië en Japan, mes groep E: Bulgarije, and, Nederland en Verenig* taten. ones groep F: Israël, Hon- e, Joegoslavië en Oost-Duits in Mexico wel bij waren in de oorzaak. ien de resultaten van de lakt* liet het ?rs te eindigen hetgeen op (Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE. Hoewel men zijn naam sporadisch tegenkomt In de sportkolommen heeft Marius Weststrate, vooral in de laatste vijf jaar, een goede naam gekregen in de Zeeuwse sportwereld. In ivielerkringen, en dan speciaal boven de Westerschelde, geniet West strate bekendheid afe soigneur-masseur, al vindt hjj hierin geen full-time job. De 26-jarige electriciën uit Wemeldinge kneedt en wrijft de spieren van sportmensen louter uit plezier. Dit geeft hem voldoening en ont spanning, zoals hij het zelf uitdrukt. Marius Weststrate is geen man van hoogdravende woorden, bescheiden zelfs, en het liefst blijft hjj op de achtergrond. Vele Zeeuwse wielrenners laten zich graag door hem onder handen nemen. Want behalve van zijn vakmanschap als mas seur profiteren ze ook van de mentale injecties, die Weststrate hun meegeeft. zij al een heel eind op weg om te slagen in het métier". Weststrate is van mening dat Zee land momenteel aardig wat talent be zit. „De capaciteiten van een Cees Priem zijn genoegzaam bekend dunkt me, maar eerste-j aarsama teurs als Wim de Waal, Henny Gij zel, Peter Remijn en Toine van de Bunder zijn met uitstekende resulta ten voor de dag gekomen in het afgelopen seizoen, terwijl Cees Bal, die wat eerder het overstapje maak te naar de amateurs natuurlijk ook tot de Zeeuwse toppers behoort. Ook jongeren als Jan Raas, Tonny Huy- zen en Ad, Vasseur beloven wel wat voor de toekomst". Marius Westrate, die op 18-jarige leeftijd een cursus ging volgen als sportmasseur in Utrecht, voelde zich toén al bijzonder aangetrokken tot de wielersport. „Wielrennen is echt een tak van sport voor kerels, die van wanten weten. Het harde werk van het wielervak trekt me aan en de dadendrang, die daarmee gepaard gaat. Tot op heden heb ik er dan ook geen spijt van dat ik in de wielersport verzeild ben geraakt". Westrate heeft voor het doorlopen van zijn opleiding als masseur heel wat uren nodig gehad en is trouwens nog niet helemaal klaar. „De eerste cursus, die ik in Utrecht volgde bracht uiteindelijk geen erkenning omdat deze opleiding eigenlijk in het wilde weg was georganiseerd. Daarom ben ik in 1969 helemaal opnieuw begonnen met een cursus van de NSF die gegeven werd in Bergen op Zoom. Behalve de park- tijkvakken moet je dan ook examen doen voor EHBO. Daar ben. ik een keer voor gezakt, maar in 'november ga ik herexamen doen en ik heb goede hoop dat het deze keer lukt. dan ben ik pas waar ik zijn wil". De grote leermeester van Marius Westrate is Piet Liebregts geweest, die hij leerde kennen in de winter van '63 op '64. Liebregts was toen nog soigneur bij Post. Westrate daarover: „Aan Piet Liebregts heb ik zeer veel te danken Hij leerde mij de fijne kneepjes van het vak en daar ben ik hem zeer dankbaar voor, want Piet is een vakman." De Wemeldingse soigneur-masseur over zijn werk: „Ik lever gewoon een bijdrage om de coureur of wel ke sportman dan ook in een zo goed mogelijk conditie te brengen en daarmee is voor mij de kous af. Maar de prestatie levert die sport man zelf. dat is duidelijk". En dit gebeurt dan niet met don- derspeeches maar met een gemoede lijk praatje waarin Marius a'lleen maar tracht de problemen op te lossen, waar de betrokken sportman mee kampt. „Want problemen en moeilijkhe den zijn er aan de lopende pand",f aldus Weststrate. „Van een coureur, die op de massagetafel ligt, kom je vaak alles te weten, ook het meest interne wat hem bezighoudt. Daar ,it men zich sneller dan op welke andere plaats ook. Dat heb ik in de praktijk al diverse keren ondervon den. Op en rond de massagetafel kom je als masseur in zeer nauw contact met de renners en dat is vaak bijzonder interessant. Het schenkt mij dan ook voldoening ais ik er aan kan meewerken een oplos sing te vinden wanneer de sportman die ik onder handen neem door één o£ andere oorzaak wat in de put zit. bus ook op het mentale vlak is er voor mij wel eens wat te doen". Marius Weststrate heeft in de loop der jaren al heel wat sportmensen onder handen genomen. Jonge ama teurs als Cees Priem, Peter Remijn en Cees Bal komen bij hem regel matig over de vloer. Ook Cees Rent meester stelde zich al vanaf het begin van zijn wielercarrière onder de hoede van Waststrate, als was hij dan ook dit jaar als prof niet speciaal aangewezen op zijn streek genoot. Tot de vaste bezoekers be hoorden destijds ook Dies Kosten, Rinus Hoogerland en Bart Zoet, ter wijl ook wel eens enkele Brabantse renners een beroep deden op West strate. Behalve wielrenners verleent Weststrate zijn diensten ook aan de bekende Zeeuwse atleten Cees van Dalen en Koos Oggel, terwijl ook voetballers uit Kapelle en Wemel dinge zich wel eens na een opgelo pen blessure laten behandelen door Marius, die onder zijn roep1*n am be kend staat. Hoewel het voor Weststrate niets uitmaakt met welke kwaliteiten de sportman bedeeld is, die van zijn diensten wil gebruik maken, geeft hij toe dat een grote stap naar de bekendheid werd gezet toen in 19G5 Jo de Roo zich in Wemeldinge op de massagebank uitstrekte. „De naam De Roo was een begrip in de vaderlandse wielersport en toen Jo vrij regelmatig bij me kwam stimuleerde dit vele anderen om ook eens bij me aan te kloppen". Nog steeds koestert Marius West strate een stille, maar grote bewon- ,'ng..voor de Boo. Resuluut stelt hij dan ook dat De Roo de cou- feur was die zijn hart in vuur en «am zette. „Hij kon werkelijk tot op de bo dem gaan van zijn kunnen en be wees dit meerdere malen, vooral in oondagsritten. Zijn ijzersterk moraal zijn mentaliteit, zijn karakterei genschappen waar jonge renners ach aan moeten optrekken. Dan zijn (ADVERTENTIE) (Van onze medewerker) HULST Vrijdagavond zeven uur beginnen in De Bruijn's Restaurant te Hulst de wedstrijden voor de finale extra klasse libre biljart, die even eens gelden als voorwedstrijden voor het nationaal kampioenschap libre. Er zat tot 350 caramboles wonden aiarai i-®s gespeeld. De zeven deelnemers zijn: J. Blotmimaert en T. Schelfhout (bei den van HBC Hulst), J. van Traayen- horve. E. Horemans. M. Vertinde en A. van Eeniemiame (alten van ABC Axeil), N. R. Claessens (KOT Sas van Gent). De andere speeld'ata zijn za- tendiaig 24 oktober, zondag 25 oktober en zaterdag 31 oktober (fimaflietdaig). Op die laatstgenoemde drie dlata be ginnen de wedstrijden om een uur. jd, vooral tegen Polen, is dat de damesploeg van er in zal slagen om de veer plaats van Dortmund te verbe- Het is echter de vraag of z log onder de eerste tien Ka :n. Daarvoor zijn de onderin •schillen in de ploeg nog ve ot. Ans van Gerwen, die 111 i schouders uitsteekt boven an haar ploeggenoten, maa iede kans bij de eerste derhs al een zeer goed resultaat erder zullen in Ljubljana tu oor Nederland: Ans Mo hop, Cora Stins, Marianivan Stienitje de Goede en WH lote. Als reserve gaat m®e ge An Dekker. Mogelijk a verrichtingen van de Bus urnsters, die in dezelfde pt° ingedeeld als Nederland, ers nog wat meer insP om er alles uit te halen w dit moment inzit. Marius Weststrate in actie tijdens een massage van een Zeeuwse amateur-wielrenner AXEL In de eerste klas der Zeeuwse afdeling van de Nederland se Tafeltennisbond lijkt de competi tie hoogst interessant te worden. De meeste teams zijn tegen elkaar op gewassen. Dat bleek onder andere Wilno 2 moest afstaan en met 3-7 het loodje legde. Vooral Bouff was bij de Vlissingers in grote vorm en won al zijn partijen. Bram van Gilst kwam helemaal niet tot winst, toen MZ 1 beide winstpunten aan Ook Big Smash 1 kwam verras send voor de dag en wist in Graauw Sdmlt Aloysius 3 te bedlwiinigen. Meijer was wiet te kloppen en Maibtihijs- sen verloor zijn eerste partij. Het Oostburgse ONA 1 kwam versterkt met Geert de Kort (ex St. Aloysius) ook tot een gelijkspel tegen Wilno zodat ook de Oostburgse papieren gunstig liggen. Zand 1, MZ 3, en Big Smash 2 wisten in de tweede klasse opnieuw tot winst te komen en zij leiden wu met zes punten uit drie wieidistrijidien. Zanid 1 klopte MZ 4 en Haringman 2, terwijl Big Smash met grote cijfers won (1-9) van St. Aloysius 4. MZ 3 wist Haringman met 2-8 terug te wijzen. Het duel tussen Zand 2 en MZ 5, de enige ongeslagen leiders in de derde klas, werd met zeer gering verschil door MZ 5 gewonnen. (4-6) Ook Goes bleef goed volgen door Big Smash 4 met 4-6 te kloppen. In 4a bleven Zand 4 en Big Smash 5 ongeslagen door overwinningen op MZ 8 (9-1) en MZ 10 (0-10(. Apollo 1 won de derby tegen Schans 1 met 6-4. MZ kwam in 4b alleen aan de leiding door Croon 2 met 10-2 te kraken. In 4c is Goes 3 het enige ongeslagen team daar Zand 3 in 1WTV met 6 zijn meerdere moest erkennen. Uitslagen: Eerste klas: MZ1 Wilno 2 3-7, St. Aloy 3Big Smash I 5-5, Wilno 2Ona 1 5-5. Tweede klas: MZ 4Zand 1 4-6, Haringman 2MZ 3 2-8; St. Aloy 4Big Smash 2 1-9, Goes I—PZSM 2 6-4, Derde klas: Big Smash 4Goes 2 4-6, MZ 6—-MZ 7 1-9, Zand 2—MZ 5 4-6. Vierde klas: Apollo 1Schans 1 6-4, Zand 4—MZ 8 9-1, MZ 10—Big Smash 5 0-10, Schans 2Big Smash 6 3-7, MZ 9—Croon 2 10-0, WTTV— Zand3 6-4. Junioren: Ona 1Wilno 1 0-10, MZ 2—Big Smash 1 9-1, MZ 3Wilno 2 7-3, MZ 5—Zand 1 3-7, MZ 9Wilno 3 2-8, MZ 6—Big Smash 3 10-0, Goes 1Zand 2 3-7. (Van onze voLleybalmedewerker) TERNEUZEN Het meest verras send in de volleybalcompetitie deze week was wel de nederlaag, die de heren van Marathon leden met 32 te Sas van Gent na een zeer spannen de wedstrijd. De dames van EGVC en Terhole 1 behaalden de volle winst op Marathon 2 en Matador en bleven daarmee aan de kop der ranglijst. Heren le klas In een technisch zwakke wedstrijd heeft IJVC een 31 overwinning weten te behalen op De Kikkers. Beide teams gaven elkaar niet veel toe. De grotere rou tine van IJVC gaf echter de doorslag. Seheldesport, dat op bezoek was bij Zuidwesters, heeft in de Sporthal te Vlissingen laten zien dat men ook beneden de Schelde weet te spelen. De uitslag 0—3 in het voordeel van de Terneuzenaren was dan ook ten volle verdiend. Zuidwesters, dat in tegenstelling tot vorig jaar een zwak ke indruk maakte, kon zich niet los maken uit de greep van Seheldesport. Een goede wedstrijd met af en toe technisch zeer goed spel. Spanning en enthousiasme waren het kenmerk van de strijd tussen Sa vok en Marathon te Sas van Gent. Gesteund door een groot aantal sup porters, die een ware heksenketel veroorzaakten, wist Savok de eerste set te winnen. Marathon, dat even eens moest wennen aan de niet al te grote zaal, wist echter de 2e en 3e set te winnen en leek op rozen te zitten. Niets was echter minder waar. Met inzet van alle krachten bracht Savok de stand op 22. De techniek liet in de laatste set wel eens iets te wensen over mede doordat beide teams zichtbaar vermoeid werden. Steeds wisselende serves met miniem verschil in de stand, bracht met iets meer geluk de service bij de stand 1414 bij Savok en deze ploeg wist door alles op alles te zetten de laatste 2 punten te scoren en zo de strijd met 32 te winnen. Ware de uitslag an dersom geweest dan ook hadden bei de teams tevreden mogen zijn. In Hulst speelde Terhole tegen EV VC en hield de winst in huis met 30. Vooral in de laatste set kwam EWC van 114 terug tot 1110 en moest Terhole even met de rug tegen de muur. Een spelerswisseling bracht de nodige rust in het team en via 1211 speelde Terhole naar 1511 en haalde zo de buit binnen. Dames le klas Dat de dames van EGVC niet van plan zijn om onder aan te eindigen hebben ze bewezen door Marathon in eigen huis met 32 te verslaan. Ook de andere thuisspe- lende ploeg in Vlissingen .Dynamo '70 kon het niet tot winst brengen en leed een 03 nederlaag tegen Sehel desport. Pas in de 3e set liet Dynamo '70 iets van volleyballen zien, waar door de strijd veel aantrekkelijker werd. In Hulst was het team van Matador op bezoek en liet een zeer zwakke geen tegenstand. Vooral de verdedi- indruk achter. Voor Terhole was er ging van Matador liet veel steken vallen. Grote gaten en onzuiver plaatsen deden veel afbreuk aan het spel. Een verdiende overwinning voor dames Terhole 1. De strijd tussen Terhole 2 en Kikkers 1 was van een beter gehalte. Vooral de Kikkers lieten goed spel zien en vochten voor iedere bal. Heren 2e klas Walcheren/Beveland EGVC 2 moest de overwinning la ten aan Wiska dat met 13 de pun ten mee naar huis nam. Egaspo 2 kon tegen Matador 3, dat dit jaar zeer sterk voor de dag komt niet losko men. De jeugd verloor hier van de ervaring der ouderen met 30. Z.-Vlaanderen OVC heeft een zwaar bevochten 3—0 zege weten te halen op IJVC 2. Beide teams gaven elkaar nagenoeg niets toe. Routine was wel het grootste gebrek aan weerszijden van het net zodat er van techniek weinig atgeen sprake was.. IJVC streed met een felle inzet maar daardoor was er te weinig aandacht voor de afwerking. Sluiskil 1 had vijf sets nodig om Voorwaarts 2 te verslaan in een span nende wedstrijd die niet van hoog gehalte was. In Sas van Gent kon Savok 2 het niet bolwerken tegen Hoek en zag na 3 verdiend gewonnen sets door de bezoekers de winst ver dwijnen. OVC 1 heeft het tegen Schoondijke wel heel gemakkelijk ge had. Er -was nagenoeg geen tegen- stand en elke bal die bij Schoondijke in het veld kwam bracht problemen mee. Hierdoor werden veel fouten ge maakt. Heren 3e klas Sluiskil 2 moest het afleggen tegen de Mannen uit Sluis al moesten hier ook 5 sets gespeeld worden. Slechter nog bracht Sluiskil 2 het er af tegen Seheldesport 2 door met 30 te verliezen in een strijd waarin de thuisploeg er niet aan te pas kwam. De nog zeer jonge ploeg van Sluiskil beschikt over een paar goede spelers, terwijl het team in zijn geheel nog geen wedstrijdervaring heeft. Toch mogen van deze ploeg nog verrassende uitslagen verwacht worden. Dames 2e klas IJVC, dat na een jaar stilstand weer aan de competitie deelneemt weet-nog. wat volleyballen is. Met groot gemak hebben zij het bezoekende Savok met 30 versla gen. In een wedstrijd waarin Ovisa veel punten kon behalen door het serveren wist Wiska slechts een set te winnen. Aan kracht ontliepen de teams elkaar niet veel, maar de af werking werd door Ovisa beter ver zorgd en dat bracht de winst. Voor Zuidwesters 2 was er tegen Matador 2 niet veel eer te behalen en werd verloren met 13. Ook bij Marathon 3 was dit het geval dat in het veld kwam tegen PZEM en met 3—0 ver loor. Beter verging het Zuidwesters 1 dat een verdiende 30 zege behaal de in een aantrekkelijke wedstrijd te gen Egaspo 1. In Temeuzen verloor Seheldesport 2 van Voorwaarts 1 met 13. Vooral de Axelse dames lieten goed spel zien en zullen ongetwijfeld goede ogen gooien naar de bovenste plaats. OVC dat bezoek had van Voorwaarts 2 had geen tegenstand in deze wedstrijd. Serveren en punten tellen tot het ge tal 15 bereikt was. DE UITSLAGEN: le klas heren: Zuidwesters 1 - Schel desport 0—3 (11-15, 8-15, 6-15); IJVC - Kikkers 1 3—1 (9-15, 13-15, 15-8, 10 15); Savok - Marathon 1 32 (15-10 11-15, 12-15, 15-10, 16-14); Terhole EWC 3—0 (15-13, 15-11, 15-11). le klas dames: Marathon 2 - EGVC 23; Dynamo '70 - Seheldesport 30 (3-15, 8-15, 10-15); Terhole 1 - Mata dor 1 3—0 (15-1, 15-3, 15-5); Terhole 2 Kikkers 0—3 (13-15, 4-15, 10-15) 2e klas heren: IJVC - OVC 2 0- Sluiskil - Voorwaarts 2 32 (15-12. 15-12, 5-15, 10-15, 15-11); Savok Hoek 0—3 (9-15, 2-15, 11-15); OVC - Schoondijke 30 (15-5, 15-1, 15-7) EGVC 2 - Wiska 1—3 (9-15, 15-6, 14- 16, 12-15); PZEM - Marathon 2 uitge steld; Egaspo 2 - Matador 3 03 (6 15, 2-15, 11-15). 2e klas dames: Zuidwesters - Mata dor 2 13; Marathon 3 - PZEM 03 (1-15, 6-15, 3-15); Egaspo 1 - Zuid westers 1 0—3 (4-15, 10-15, 4-15) Ovisa - Wiska 3—1 (15-13, 15-2, 10-15. 15-12); IJVC - Savok 3—0 (15-10, 15 4, 15-12); Seheldesport - Voorwaarts 1—3 (3-15, 15-10, 7-15, 13-15); OVC - Voorwaarts 2 30 (15-2, 15-0, 15-3). 3e klase heren: Seheldesport 2 - Sluis kil 2 3—0 (15-0, 15-6, 15-4); De Sterre - Nivico 1—3 (15-17, 17-15. 6-15. 12- 15). (ADVERTENTIE) Als je zelf snel werkt en slagvaardig beslissingen moet nemen, verlang je dat ook van je bank. Daarom voert de NMB betalingsopdrachten, die 's morgens zijrt binnengekomen, nog diezelfde dag uit. En reeds de volgende dag bent u in het bezit van uw dagafschrift. Maar de NMB kan nog veel meer. Want van oudsher weet de NMB wat er in het bedrijfsleven omgaat. Daarom kan zij u goed en snel helpen bij het oplossen van uw financie ringsproblemen, bij uw zaken met het buitenland, met assurantie-adviezen. Als moderne, dyna mische bank voert zij een volledig diensten pakket. Hoe kan een bedrijf van dit alles profiteren? Door gewoon een reke ning te openen bij de NMB. U bent helemaal klaar met zo'n NMB-reke- ning, want praktisch alle bedrijven - en steeds meer particulieren - be schikken vandaag de dag over een rekening. Zodat betalingen over en weer zeer snel kunnen worden uit gevoerd. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG De vijfde Mid- den-Zeelandrit, georganiseerd door de Motor- en Aautoclubs „Schelde- gouwen" en „De Bevelanden", die over Zuid-Beveland en Walcheren liep, startte bij de Caisson in Kapel le en de finish was op het Middel burgse Molenwater. De deelnemers aan de A-klasse kwamen uit in een kaarleesrit over 140 kilometer terwijl de B-klassers een oriëntatierit reden van 120 kilo meter. De gemiddelde snelheid was bepaald op 36 kilometer per uur. De uitslag in de A-klasse was: 1. C. Bode-P. den Exter 269 straf- punten; 2. C. Legemate-B. Roozen- schranser 449; 3. J. Vader-K. van Wijngaarden 525; 4 A. de Vos-D. Roelse 585; 5. A. Kruysse-L. Smit 587; 6. A. Deegens-mevr. Deegens610. 7. K. Saman-B. Meulblok 634; 8. J. Kramer-L. Moerenhout 635; 9. C. J. Moelker-C. P. Moelker 706; 10. M. Baert-P Poelman 711- B. Klasse: 1. E. H. Kupers-mevr. Kupers 175 strafpunten; 2. H. J. Minnaar-mevr. Minnaar 202; 3. C. R. B. v. d. Walle-mevr. Westveer 205; 4. P. N. Hoekman-mej. T- Hoekman 224; 5 P. J. Westveer-mevr. v. .d. Walle 225; 6. L. de Nooyer-mevr. de Nooyer 235; 7. J. Verstraete-mevr. Verstraete 243; 8. A. W. Westveer- mevr. Westveer 253; 9- A. Hollestelle- mevr. Hollestelle 26; 10. C. Kloos terman-P. Bruinooge 266. (Van onze medewerker). HULST In sporthal Den Dul laert te Hulst beginnen deze week weer de zaalvoetbalwedstrijden. Naast de pupillen en junioren wordt op vrijdagavonden een compe titie gespeeld waaraan door zes teams vair verschillende leeftijden wordt deelgenomen. Zo nemen namelijk deel de Steen Al en A2 junioren, De HVV'24 A2 junioren, de HVV'24 en Graauw Se nioren, terwijl ook de HW'24 vete ranen zich deze nieuwe zaalsport zullen proberen eigen te maken. De speelduur van een wedstrijd is ge steld op 2 x 25 minuten. Voor aan staande vrijdagavond zijn de vol gende wedstrijden gepland: Steen AlSteen A 2 (19.00 uur) en HW'24 A2—HVV-veteranen te (20.00 uur). DEN HAAG (ANP) Arbiter A. Boogaerts zal op 21 oktober in Ma drid de wedstrijd Real Madrid - Wacker Innsbruck (2e ronde Europa cup voor bekerwinnaars) leiden. C. G. R. Corver en S. Wellinga zullen hem als grensrechter assisteren. Scheidsrechter L. W. van der Kroft leidt op 4 november'in Lon den de ontmoeting Arsenal - Sturm Durisol (runners-up cup). J. M. Barmentlo en H. A. Klopper zijn als grensrechter aangewezen. Voor de ontmoeting Wales - Roe menië op 11 november te Cardiff voor het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap is Lou van Ravens aangewezen. Hij krijgt assis tentie van J. M. Godding en G. J. Klaassens. Oorspronkelijk zou scheidsrechter Boogaerts deze ont moeting leiden. Zijn programma onlangs nam hij de taak van Dorp mans over en leidde Noorwegen - Hongarije bleek echter te overla den. Nederlandse scheidsrechters heb ben in het nieuwe seizoen tot nu toe twaalf internationale wedstrijden toegewezen gekregen. DEN HAAG (ANP) De opstel ling van de Nederlandse ijshockey- ploeg die zaterdag in Utrecht tegen België uitkomt, is als volgt: doel: M. Leeflang (Hijs Hokij), reservedoel man: G. Gobel (Tilburg), achterspe lers: H. van Dun en H. Christiaans (Tijs Trappers), W. van Dommelen en W. v. d. Berg (Den Bosch), B. Roomer (Hijs Hokij), J. Wilemans (Nijmegen), aanvallers: J. Simons, B. Smulders en J. Macdonald (Tijs Trappers), J. Mauel en R. Gentis (Hijs Hokij), J. Bles (Amstel Tij gers), J. van Gurp en A. de Groot (Den Bosch), R. Koekkoek en A. de Kok (Thialf Heerenveen).

de Stem | 1970 | | pagina 17