AJAX-TRAINER VERZWIJGT OPSTELLING MictielsWe zullen nog wel zien wal het wordt" W.k. turnen in Ljubljana RUSLAND: HOOP NA TEGENSLAG Sportr. TALE WIE IN Z YEENSTRAPSV HEEFT STERKE ACHTERHOEDE De ploeg- indeling Ik lever slechts e bijdrage Steaua op 2 plaatsen gewijzigd JONGE PLOEG Geen uitzondering Steeds beter „PSV" UITVERKOCHT GOEDE KANS BEWONDERING SPECIALIST VERTROUWEN Erica Zuchhold, een van de grote twee in de Oostduitse ploeg die et) goede kans heeft op brons. een vraag, want het arsenaal van damesturnsters waarover zij kan beschikken is lang niet zo uit gebreid als dat van de heren. In Ljubljana zal aantreden met de navolgende ploeg: Kayoko Hashigu- chi, Mitsuko Mitsukawa, Keiko Chieko. Matsuhisa, Nagao en Hanyu. Kort achter Japan zal ook dit jaar weer eindigen de ploeg uit Honga rije. Ook iin Mexico en Dortmund legden zij beslag op deze vierde plaats. Helaas beschikt trainster Laszloly Kovacsny nog niet over voldoende jeugdig talent dat reeds nu in staat is om een dergelijke zware wedstrijd te turnen, maar zij hoopt met deze ploeg, bestaande uit veelal oude gerenommeerde namen, toch bij de wereldtop te kunnen blijven. Jongste turnster uit de ploeg is de 16-jarige Ilona Bekesi, waarvan mag worden aangenomen, dat zij in Ljubljana bij de eerste tien zal eindigen. De Hongaarse ploeg bestaat verder uit de turnsters Margreth Horvath, Martha Kelemen, Agnes Banfai en Margit Zajanosi- Oroszi. De zesde turnster van het team is nog niet bekend. Andere landen die naar alle waar schijnlijkheid zullen eindigen onder de eerste tien zijn West-Duitsland, Roemenië, Verenigde Staten, Polen en Bulgarije. De sterk verjongde Westduitse ploeg heeft daarbij de meest reële kansen om van deze groep het hoog ste te eindigen. De resultaten tegen Polen en Joegoslavië zijn daarvan het duidelijkste bewijs. Ook iradivi- dee-l beschikt West-Duitsland over een aantal turnsters Van formaat. De ploeg be staat uit Anigeüdka Kern, Hertha Löwenberg, Marie-Luise Stegemann, Jutta Olt.ersdorf, Ingrid Wendel en Brigitte Dömski. De Bulgaarse ploeg heeft dit jaar vooral de nadruk ge legd op het zeker en vast uivoeren van de verplichte oefeningen, alsme de het verwerken van originele on derdelen in de keuze oefeningen. Trainer Aleksamder Latschew be schikt in Ljubljana tenminste over de volgende drie turnsters: nationaal kampioene Anastasia Mitowa, Wes- sela Paschewa en de jonge ster Maja Rlagojewa. De andere drie zijn op dit moment nog niet bekend. Latschew heeft zich ten doel gesteld de acht ste plaats vain Mexico en Dortmund in ieder geval te behouden en zo mogelijk te verbeteren. Ook de Poolse ploeg moet in staat worden geacht om zich te klasseren onder de eerste tien, zij het dan wel dat er aan de uitvoering van de keuze oefeningen nog wel het een en ander verbeterd moet worden sinidis de oratanoetimig in Helmond tegen de dames van het KNGV. De Polen turnen in Ljubljana met Choj- nacka, Daniec, Laskowska, Matras- zak, Ziemba en Witkowska. De Verenigde Staten, met als gro te steunpilaren de nog zeer jeugdige Cathy Rigby en Joyce Tanax zal er wel niet in slagen of de zesde plaats van Mexico te handhaven. Onvol doende aanvulling van de ploeg na het afscheid van een aantal dames De ploegindeling voor de ver plichte oefeningen: Heren groep A: Zweden, Ver enigde Staten, Bulgarije, West- Duitsland en Noord-Korea, als mede individuele turners uit Koeweit, Luxemburg, Turkije en Israël. Heren groep B: Italië. Spanje- Polen, Canada, Hongarije en Joegoslavië. Heren groep C: Oost-Duitslani Tsjechoslowakije, Finland, Frankrijk, alsmede individuele turners uit Engeland, India, Cu ba en Nederland. Heren groep D: Japan, Rus land, Oostenrijk, Roemenië, Zwitserland, alsmede individue le turners uit Nieuw-Zeeland, Egypte en Denemarken. Dames groep A: Zweden en Nieuw-Zeeland, alsmede indi viduele turnsters uit Oostenrijk, Finland, Denemarken en Spanje- Dames groep B: Canada, Enge land en Tsjechoslowakije, alsme de individuele turnsters uit In dia en Luxemburg. Dames groep C: Polen, Frank rijk en Roemenië. Dames groep D: West-Duits land, Cuba, Australië en Japan- Dames groep E: Bulgarije, Rusland, Nederland en Verenig de Staten. Dames groep F: Israël, Hon garije, Joegoslavië en Oost-Duits- land. die er in Mexico wel bij waren hiervan de oorzaak. Gezien de resultaten van de Ia» ste tijd, vooral tegen Polen, is J£ zeker dat de damesploeg van KNGV er in zal slagen om de vee1' tiende pla-aits van Dortmund te verte; teren. Het is echter de vraag of» zich nog onder de eerste tien W plaatsen. Daarvoor zijn de onden®; ge verschillen in de ploeg nog ve» te groot. Ans van Gerwen, die u® kop en schouders uitsteekt boven rest van haar ploeggenoten, m32? een goede kans bij de eerste der™ turnste-rs te eindigen hetgeen op nC gezien al een zeer goed resultaat zijn. Verder zullen in Ljubljana nen voor Nederland: Ans Mo® Heerschop, Cora Stins, Marian va Zetten, Stienitje de Goede en Wil» de Groote. Als reserve gaat mee 15-jarige An Dekker. Mogelijk len de verrichtingen van de Ru®' sche turnsters, die in dezelfde pl°™ zijn ingedeeld als Nederland, turnsters nog wat meer inspire' geven om er alles uit te halen w er op dit moment inzit. 16WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 iI; Het wereldkampioenschap damesturnen in Ljubljana, kan een bijzonder interessante aangelegenheid worden. Immers, de beide favoriete landen Tsjechoslowakije en Rus. land ondergingen een verjongingskuur. Ofschoon het er op papier naar uitziet dat ei ondanks dat weinig krachtsverschil zal zijn, wordt mét spanning uitgekeken naar dt prestaties van deze grotendeels vernieuwde ploegen. Onze medewerker Jac. van dei, Beemt neemt in deze tweede en laaste beschouwing van het wereldkampioenschap het damesturnen onder de loep. Onverwachte ontwikkelingen voorbehouden, mag men aanne men dat Rusland en Tsjechoslo wakije de grootste aanspraak zul len gaan maken op het goud bij de iturnkampioenschappen voor da lmes. Beide ploegen zijn nagenoeg ge- iheel verjongd, zonder dat zij noe menswaardig aan kracht hebben -ingeboet. In Dortmund was het de Tsjechische ploeg die met het kleinst mogelijke verschil wist te zegevieren over de Russische ploeg. In Mexico lag de situatie juist tegenovergesteld. O WEMELDINGE. Ju de sportkolommen vijf jaar, een goede ni wielerkringen, en dan strate bekendheid als full-time job. De 26-jarige eleetricii van sportmensen loutei spanning, zoals hjj het van hoogdravende woo: de achtergrond. Vele Zi onder handen nemen, seur profiteren ze ook meegeeft. En dit gebeurt dan niet derspeeches maar met een lijk praatje waarin Mar maar tracht de problemj lossen, waar de betrokken mee kampt. „Want problemen en den zijn er aan de lopeni aldus Weststrate. „Van eer., die op de massagetafel lig vaak alles te weten, ook 1 Interne wat hem bezighoi «it men zich sneller dan andere plaats ook. Dat heb praktijk al diverse keren c den. Op en rond de ma kom je als masseur in zj contact met de renners e vaak bijzonder interessa schenkt mij dan oo-k voldof ik er aan kan meewerken ej sing te vinden wanneer de die ik onder handen neem of andere oorza"ak wat in d- Dus ook op het mentale v| voor mij wel eens wat t Marius Weststrate heeft in der jaren al heel wat spoj onder handen genomen. Joj teurs als Cees Priem, Pete: en Cees Bal komen bij he matig over de vloer. Ook G meester stelde zich al vi begin van zijn wieiercarrièj de hoede van Waststrate. hij dan oo-k dit jaar als speciaal aangewezen op zij genoot. Tot de vaste bezoi hoorden destijds ook Dies Rinus Hoogerland en Bart wijl ook wel eens enkele renners een beroep deden strate. Behalve wielrenners Weststrate zijn diensten ook bekende Zeeuwse atleten C] Dalen en Koos Oggel, ter voetballers uit Kapelle en dinge zich wel eens na een pen blessure laten behandel Marius, die onder zijn roepr- kend staat. Hoewel het voor Weststra uitmaakt met welke kwalite sportman bedeeld is, die v diensten wil gebruik maker hij toe dat een grote stap r bekendheid werd gezet toen Jo de Roo zich in Wemelding massagebank uitstrekte. „De naam De Roo was een in de vaderlandse wielersp- toen Jo vrij regelmatig kwam stimuleerde dit vele om ook eens bij me aan te kl< Nog steeds koestert Mariu:' strate een stille, maar grote during voor Jo de Roo. R stelt hij dan ook dat De Roo reur was die zijn hart in v vlam zette. „Hij kon werkelijk tot o-p dem gaan van zijn kunnen wees dit meerdere malen, vo eendagsritten. Zijn ijzersterk en zijn mentaliteit, zijn karal genschappen waar jonge r zich aan moeten optrekken. Di (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) WASSENAAR „Romantisch", noemde Rinus Michels gistermiddag de functie van trainer-speler, die Helmut Benthaus bij FC Basel be kleedt. „Dat zou in het Nederlandse voetbal tegenwoordig niet meer mo gelijk zijn. Het tekent de overgangs situatie van het Zwitserse voetbal, dat het mogelijk is dat een trainer tijdens een wedstrijd een van zijn spelers eruit baalt en zelf het veld in gaat en dan zijn ploeg zo'n grote stimulans geeft dat het team zich soms uit een achterstand nog naar een zege kan werken". FC Basel is dan een representant van het Zwitserse voetbal, dat zich, volgens Michels, in vergelijking met Nederland in een overgangsfase be vindt. Betekent dit ook dat de coach van Ajax in Basel geen zware te genstander ziet? „In geen geval", antwoordt Michels. „Basel is een moeilijke ploeg. Als je in staat bent de Russische kampioen uit te scha kelen moet je wel over de nodige capaciteiten beschikken. Bovendien «pelen de Zwitsers niet volgens een bepaald systeem. Ze gaan zonder franje recht op het doel van de tegenstander af. Het lijkt of er geen bepaald verband in de ploeg bestaat, fnaar dat is maar schijn. Ze zijn er volkomen aan gewend op deze ma nier te opereren. Basel speelt met een grote inzet, waardoor het wel eens hard optreedt. Maar gemeen zijn ze nooit. In de verdediging wordt uitstekend de sliding-tackle toegepast. Basel kan zeer effectiet' verdedigen. Dat is in de wedstrijd tegen Celtic gebleken, maar in de ontmoeting tegen Spartak daarente gen was het defensief niet zo best georganiseerd". Michels, die gisteren met veertien spelers is neergestreken in het rus tieke Wassenaarse hotel Duinoord, verwacht dat Basel zich zeer defen sief zal opstellen. „Dat is nu eenmaal gébruik ge worden in het Europa Cup-voetbal. In de uitwedstrijd verdedigen en te trachten tenminste een gelijk spel te behalen en dan thuis toeslaan. Ik geloof dat Benthaus op deze regel geen uitzondering zal maken. Wij moeten hier'thuis met redelijke cij fers winnen om met succes aan de return te beginnen. Ik verwacht dat Basel ongeveer zo gaat spelen als Arad tegen Feijenoord. Als je dan de pech hebt er niet een paar doel punten in te drukken, kun je zeer gemakkelijk de boot ingaan. Dat heeft dan helemaal niets met klasse- verschil te maken. Zo'n verdedigen de tegenstander kan kwalitatief veel minder zijn, maar op deze manier toch de volgende ronde halen". Ziet Michels geen bezwaar in een dergelijke tactiek van de uitspelen de club? Wordt het Europa Cup voetbal daardoor niet van alle aan trekkelijkheid ontdaan? „Dat geloof ik zeker", meent Michels. „Het is natuurlijk wel een nadeel dat het publiek daarvan het slachtoffer yrordt, als ze een paar van zulke wedstrijden hebben gezien, blijven ze weg". Ajax speelt vanavond waarschijnlijk niet voor volle tribu nes. De animo bij de Amsterdam mers is niet zo groot om maximaal 25 gulden neer te tellen voor een wedstrijd van de landskampioenen. „Vroeger kwamen de bezoekers van Ajax uit het hele land", zegt de coach van Ajax, „nu echter meer Nederlandse clubs in internationaal verband voetbal spelen is er voor deze mensen minder noodzaak naar Amsterdam te komen. Mensen uit Brabant en Limburg bijvoorbeeld gaan nu liever naar PSV. Een be langrijk deel van ons publiek kwam van buiten Amsterdam. Maar ik ge loof dat het niet zoveel uitmaakt of er nu 30.000 of 60.000 bezoekers op de tribunes zitten. Als men enthou siast is maken die 30.000 evenveel lawaai. Toch speelt het publiek een belang rijke rol. Jolian Neeskens, de 18- jarige verdediger, die in recordtijd een vaste plaats in het eerste elftal van Ajax veroverde: „Als het publiek langzaam in de handen gaat klappen, als ze vinden dat er niet goed genoeg gespeeld wordt, is dat voor de ploeg zeer rot. Je wordt dan bang om een bal af te spelen, om een fout te maken. Het deprimeert het hele team. Het is niet zo dat je door het langzaam handgeklap het idee krijgt: nou moeten we er even tegen aan gaan. De uitwerking van dergelijke acties van het publiek is juist averechts. Ik verwacht echter dat het vana vond een goede wedstrijd wordt. Ik heb op de televisie gezien dat Basel een goede ploeg is en bovendien gaan wij ook steeds beter draaien. Tegen Sparta ging het al een stuk beter. Ik geloof dat we wel zullen winnen". Minder positief liet Michels, die de opstelling van zijn ploeg nog niet bekend wilde maken, zich uit over het resultaat. „Wij zullen wel zien wat het wordt", zei hij. De voetballers van FC-Basel, tegenstander van Ajax in het Europacupduel, hebben gisteren een bezoek ge bracht aan de diamantslijperij Asscher. Aan de slijptafel Odermatt, op de achtergrond trainer-speler Benthaus Benthaus. (Van onze sportredacteur) EINDHOVEN „Steaua Boeka rest is voor ons een geduchte tegen stander. We hebben in de wedstrijd tegen Gottwaldov onze tegenstander onderschat, maar deze fout zullen we tegen de Roemeense bekerhouder beslist niet maken". Deze woorden kwamen uit de mond van Wietze Veenstra, de kleine PSV-schutter, die in de thuiswedstrijd tegen de Tsjechische bekerhouder Gottwaldov het beslissende doelpunt scoorde. „Trainer Linder wil de resterende tijd rust in het elftal brengen. We weten zelfs niet welke 16 spelers zijn geselecteerd voor deze wed strijd. Wat de opstelling betreft meen ik te kunnen vaststellen, dat het naar alle waarschijnlijkheid het zelfde elftal zal zijn dat afgelopen zondag tegen NAC heeft gespeeld. We speelden tegen de Bredase club een hele goede wedstrijd". Wietse Veenstra, die een enorm vertrouwen heeft in het tactisch in zicht van trainer Kurt Linder, vreest de wedstrijd niet, maar kan toch niet nalaten te wijzen op de kracht van de Roemeense ploeg. „Steaua Boekarest is een specialist in het spelen van Europacupwed strijden. De club uit Boekarest heeft reeds 16 wedstrijden in de voor gaande Europacuptoernooien ge speeld, dus kan bogen op een rijke internationale ervaring. Vergeet niet dat Steaua Boekarest elf maal de Roemeense beker heeft gewonnen. Wat we van Kurt Linder hebben gehoord, de PSV-trainer was zater dagmiddag bij Steaua Boekarest, is dat de Roemenen bijzonder sterk spelen en een duidelijke voorkeur hebben voor aanvallend voetbal". „Van de Roemeense' topclub is hier in Nederland weinig bekend. Ik heb enkele jongens van de NOS gesproken, die vorige week op be zoek waren in Boekarest om voorbe reidingen te treffen voor een eventu ele rechtstreekse uitzending van de uitwedstrijd. Deze jongens waren niet bepaald onder de indruk van het spel van Steaua Boekarest, maar ze vertelden er onmiddellijk bij, dat ze er niets meer over wilden zeg gen, omdat de televisie ook al de schuld had gekregen van de neder laag in Gottwaldov. De Tsjechische bekerhouder zou zijn afgeschilderd als een middelmatige ploeg zonder kwaliteiten. Steaua speelt modern voetbal en is erg sterk in het af straffen van fouten. Ik heb er wel vertrouwen in, want Jan van Beve- ren en onze achterhoede is bijzonder sterk. Toch is het belangrijk om de tegenstander niet te onderschatten". Wietse Veenstra heeft weer ver trouwen in de toekomst van PSV. De Eindhovense ploeg is de laatste wedstrijden sterker geworden. Pleun Strik is een moelijk te nemen achterspeler. In de laatste interland tegen Joegoslavië bewees Strik zijn grote klasse. Trainer Kunt Linder wil ook in de wedstrijd tegen de Roemeense be kerhouder, die nog steeds met echte buitenspelers opereert, Pleun Strik de steunpilaar in het PSV-elftal la- De spelers van PSV, die voor de zware wedstrijd tegen het Roemeense Steaua, naar een trainingskampvertrokken. Op de foto Johan de Vrindt (links) en doelman Jan van Beveren, op weg naar de bus. ten zijn. De PSV-ploeg begint aan kracht te winnen. De teamgeest, die in het begin van deze competitie zoek was, is weer terug. De vorm van de spelers komt langzamerhand ook weer zodat de Eindhovense sup porters vol vertrouwen de wedstrijd tegemoet kunnen zien. Het elftal van Steaua Boekarest dat gistermid dag op het Eindhovense vliegve-d Welschap aankwam, zal in Eindho ven een moeilijke wedstrijd moeten spelen. PSV wil het drama van Gottwaldov goed maken door op ei gen terrein het vertrouwen van de supporters te winnen. Dit kan alleen als PSV met twee doelpunten ver schil zal winnen. In Boekarest is een doelpunt te weinig. Wietse Veen stra, die wel vertrouwen heeft in de uitslag, maar daar geen voorspelling over durft te doen, zegt: „Steaua Boekarest is voor mij de grote favo riet. Dat maakt het voor PSV ge makkelijker want als underdog speel je vaak veel beter. Met een beetje voetbalgeluk zie ik er nog wel een derde ronde voor PSV in zitten". In het trainingskamp van PSV, dat voor de buitenwereld her metisch gesloten was, bereidde trai ner Linder zijn ploeg in alle rust voor op de zware strijd. De Duitse trainer die door zijn tactisch inzicht vaak de „voetbalcomputer van PSV" wordt genoemd, wil niets meer aan het toeval overlaten. Afgelopen za terdag was hij helemaal naar Boeka rest gereisd om zijn tegenstander te zien spelen. De ploeg uit Boekarest had een grote indruk op hem ge maakt. Vlak voor de wedstrijd zal Linder pas zijn opstelling bekend maken. Voor de wedstrijd PSV - Steauna Boekarest zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. De 22.000 plaatsbewij zen waren dinsdagmiddag alle ver kocht. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Stefan Covaci, de trainer van Steaua Boekarest heeft in zijn ploeg voor de wedstrijd tegen PSV twee wijzigingen aange bracht in vergelijking met het team dat zaterdag voor de competitie te gen Politechnika speelde. Hij heeft op de linksbuitenplaats Manea vervangen door Miranta. Du- mitrescu staat rechtshalf in plaats van Naom, die tegen Politechnika voor Dumitrescu werd uitgewisseld. Steaua zal het 424-systeem han teren. „Met veel beweging in de ploeg. Wij zullen aanvallen en ver dedigen al naar gelang de situatie. Ik kan echter wel verzekeren, dat wij geenszins betonvoetbal zullen spelen," aldus Covaci, die vandaag de te volgen taktiek tot in de fines ses zal doornemen. „Wel staat het nu reeds vast dat enkelen van mijn njen- sen met een speciale opdracht het veld in zullen gaan De opstelling van Steaua, dat gis teren een bezoek bracht aan het Evoluon er werd niet getraind is: doel: Suciu: achter: Satmareanu, Halmageanu, Ciugarin; midden: Du mitrescu, Stefanescu; voor: Pantea, Tataru, Iordanescu en Miranta. Het team van PSV, dat gisteren om half tien 's ochtends in retraite ging in hotel De Kempenaar in Berg- eijk, zal pas vandaag worden be kendgemaakt. Om de tegenstander in het onzekere te laten? „Ik vind het niet interessant om het vandaag te doen," was het korte commentaar van trainer Kurt Linder. In Tsjechoslowakije is na het af scheid van trainster Jaroslava Mato- chova een andere trainster aan het bewind ^tkomen, Aiena Tinterova. Zij heeft voortgebouwd op de fun damenten die haar voorgangster in de jaren 1952 tot 1968 heeft gelegd. Er was voldoende talent aanwezig om de leemte die Vera Caslavska achterliet, op te vullen. De ploeg die in Ljubljana de meeste kans heeft op het behalen van het goud is zeer jong. Zij be staat uit Maria Nemethova-Krajciro- va (22), Bohuimffia Rkmniacova (23), Bamia Ldsikowa (18) - een inia 1967 zeer snel oaar die top gestegen turn ster met als sterkste zijde de ver plichte oefeningen Mirika Sklemd- coiva (19), Marcela Vachova (17) - het grote talent van de Tsjechen, met als sterkste onderdeel de even- wichtsbalk waarop zij een gestrekte salto achterover tot stand maakt - en tenslotte Kvefa Vedsova (18). Of eed van deze turnsters in staat mag en kan worden geacht om de titel van Vera Caslavska in Tsjechoslo wakije te houden is te betwijfelen. De wereldtitel zal naar alle waar schijnlijkheid wel in het bezit ko men van een van de Russische turn sters of van die Oosltidiuiitse Karin Janz. De Russische trainster Larissa La- tynina heeft na Mexico enkele zwa re tegenslagen moeten incasseren. Allereerst kwam daar de blessure van Natalia Kutschinskaja, in Dort mund en Mexico tot de beste van de wereld behorend, die tenslotte uit liep op een voortijdig afscheid ne men van de turnwereld. Ook Sinai- da Woronina-Druschinina is ruim een jaar op non-actief geweest om dat ze in verwachting was. Tel daar nog bij de ernstige blessure van Larissa Petrdk-Klimeniko, diain zijm dat alles bij elkaar genoeg zorgen om wakker van te liggen. Toch kwam er weer hoop voor trainster Latyni- na. Komeetsnel schoten plotseling aan heit Russische torrafirmament Ta mara Lasakowitsch en Ludmilla Tu- rischtschewa naar boven. Twee zes tienjarige meisjes die nog alle belof ten voor nu en voor de toekomst inhouden., Voor Turisehtschewa zal nog hoog kunnen reiken, want zij turnt nu reeds bijzonder moeilijke en risico-rijke oefeningen. De grote Russische kawhebster voor de we reldtitel is echter Olga Karassjowa, 19 jaar oud, die haar oefeningen op bijzonder gracieuse en beminnelijke manier weet te brengen. Het Russi sche team zal worden gecompleteerd met Ljubow Burda (17) of Olga Korbut (16). De strijd om de bronzen medaille zal zich ook nu wel weer afspelen tussen Oost-Duitsland en Japan, waarbij de Oostduitse turnsters weer de grootste kansen hebben. Met Karin Janz en Erika Zuchold aan het hoofd moet hen dat zeker lukken. Karin Janz, Europees kam pioene, is een van de meest serieuze kanshebsters voor de wereldtitel. Zij heeft getoond over bijzonder goede kwaliteiten te beschikken, turnt moeilijke oefeningen met het groot ste gemak en blijft bij dat alles steeds glimlachen. Een ander talent in de Oostduitse ploeg is de 17-jamige Mairiamme No- ack, niu al genoemd de opvolgster van Karin Janz. Trainster Ellen Berger heeft haar ploeg gecomple teerd met Angelika Hellman, Chris tine Schmdtt en Ricarda Schmeis- ser. Trainster Keiko Ikeda van- Japan heeft haar zinnen gezet op heit betalen van de bronzen medail le, die in Mexico verloren ging. Of zij daarin zal slagen blijft nu nog Elke RuTon Bij deze bijvoorbeeld een ai snoerot daar bent u blij mee

de Stem | 1970 | | pagina 16