Hulst zwijgt nog over Progil Lockef eer stelt vragen over rijksweg zestig Ltï awaai en in Gent Raadsleden en kerken verontrust over vuile lucht DRS. W. LOCKEFEER EN RAADSLID J. MARTENS VERBAASD OVER UITBLIJVEN VAN REACTIE Vragen over Progil - Antwerpen Dat smaakt 5 BOETE VOOR EIGEN RECHTER SPELEN Vervroegd in werking stellen fosforoven verantwoord 'UWE oliestookmateriaal handelmaatschappij BREDA frisdranken POLITIERECHTER MIDDELBURG 'ligel aars uit nge kiezen orzitter Hoogwater Examens V nj zonnig HERINDELING THOLEN UITGESTELD Zingend getuigen te Middelburg WEES MAAR BLIJ MET JAC. HERMANS PRIJSSLAG IN DE BUURT G.S. tot Statenlid Maatregel van regering doorkruist zeehavenbeleid Puur natuur! Altijd even goed! Axel collecteerde voor Poolse oud-strijders Drie auto's beschadigd bij aanrijding Record aanbouw woningen in VGravenpolder Fietser legen auto op Rijksweg 58 VRIJDAG 16 OKTOBER 1970 gebleken, met het gevolg dat I woonwijken in Sas van Gent fbaar worden gemaakt door de bij bepaalde weersomstandij, tweede instantie betreft het de overlast van stank en atof de stijfsel en glucosefabrieH van Gent". Gebleken is dat de! igs in gebruik genomen sproei, (installatie per jaar 50 tot 60 zetmeelstof in de lucht blaast I ;ot grote overlast van de aan. j lende woonwijken. Het is be. dat deze stof wederom in het cagesysteem kan worden opge. ;n en aldus tot een zeer beperkt jnum kan worden terugge. .t. Om tot dit laatste over tel moeten relatief gezien vrij ho.| ivesteringskosten gemaakt wor- Ook in dit geval prefereerde iconomische eigenbelang van de :k boven het leefklimaat van ners. wat betreft de geluidshinder reide fabrieken komt het regel- voor, dat de stoom wordt azen. Door het treffen van regelen, o.a. door het plaatsen! dempers zou dit al een hele ütering geven, teneinde de leel-j reid te verhogen. rder Is er dan nog het aanwezlj van een open riool in het ces- van de nieuwe woonwijken, gemeentewege werd meege- 1, dat het hier gaat over de tering van België. Het comitë is mening dat een afwatering van ook op Belgische grondgebied hoort. riool moet verdwijnen oordeelt :omité. Wie zich de moeite ge- om er een kijkje te gaan :n kan zich zonder meer achter nitiatief stellen. Blijkens een :gs gehouden enquête onder 120 bewoners, is gebleken dat een meerderheid zich volledig de plannen van de initiatief. ■s schaart. Teneinde in hun heel Sas van Gent te betrek- zal de komende week een ver ing belegd worden waar een die de leefbaarheid van Sas Gent primair stelt, kennis zal en nemen van feiten aangaande ilieuhygiëne in Sas van Gent, ens een onlangs uitgekomen irt zouden de bedrijven zich ;en om al het mogelijke te doen milieubederf te voorkomen. 1 de stofoverlast van de stijfsel lucosefabriek is een duidelijk 'eeld hoe het dus niet moet. Én ite komt het erop neer, dat de iven, ondanks hun mooie belof- ewoon rustig doorgaan met kt ■eiden van stank, stof en viii romité is van plan om na een inventarisatie alle klachten te eren bij de raadsfracties in an Gent en bij G.S. van Zee- alsmede 'bij de overlastbezor- industrieën in Sas van Gent, in onze correspondent). :NGE Met een grote meer- id van stemmen hebben de le- van de vissersvereniging De se Hengelaars Jos Mariman ge- tot voorzitter van hun vereni- Deze functie was vacant ge en door het overlijden van K- Willaert. Het ligt in de bedoe- 'in december geen vergadering de leden meer te houden. De zullen tijdig bericht ontvan- vanneer de nieuwe vergunnin- fgehaald kunnen worden. betreft de uitzetting van vis, e voorzitter Mariman mee, dat tijd geleden op het viswater estigvoet een partij forel van honderd kilogram is uitgezet, komende tijd zal nog meer en verder karper en voorn -et worden, doch dit zal i n in het gesloten seizoen. ■gen, zaterdag 17 oktober, gen op Zoom: 5.07 en 17.21,' veert: 4.17 en 16.25; Made- nelen: 7.47 en 19.53; Terneu- 3-38 en 15.44; Vlissingen: 3.01 .14; Wemeldinge: 4.57 en 17.11- „Het betere gitaarspel kom' itste tijd terug' zegt Benny ïann. „De tijd, dat een meisje en mooi jurkje aan en e<® van f 35,- „Brandend Zantl tockin' Billy" speelde raak' grap van de avond, een lu- lankspel, wordt de uitvoering n bewerking van een citaat ifay's Veni Sancti Spiritus- anneke bewerkte dit voor de ;ige musici, die verspreid op- in de kerk, vanuit bepaalde :en solistisch naar een enseni' zullen toegroeien. Jazz-prin- toegepast op een lied uit <*e w. concert in Middelburg is he' in de zogenaamde „Progres- jiga" Dat Middelburg progres- kan ook blijken uit het feit nnenkort daar als enige in Nederland de tentoon- van moderne partituren tc :al zijn, die onlangs in de amusweek georganiseerd was- (Van een onzer verslaggevers) GOES-BORSELE In een schrif telijke verklaring spreken de vere nigingen van vrijzinnig hervormden in Goes en Vlissingen en de remon strantse kring Midden-Zeeland hun grote verontrusting uit over de toe nemende bodem- water-, en lucht verontreiniging. Zij achten het niel verantwoord, wanneer deze op de huidige wijze voortschrijden „omdat daardoor een onvoorstelbare, ernsti ge bedreiging van het leefklimaat kan ontstaan. De volksgezondheid van de tegenwoordige generatie en van de volgende generaties, waar voor wij ook de volle verantwoorde lijkheid dragen, komt dan in het ge drang". De vrijzinnig hervormden en re monstranten uit Midden-Zeeland, die meedelen dat zij zich op de grondslag van het evangelie beraden hebben op de problemen van het milieu, achten het de plicht van de overheid om een ieder duidelijk in te lichten over en te waarschuwen tegen uit milieu-hygiënisch oogpunt onaanvaardbare produkten. Zij doen in hun verklaring een appèl op een ieder binnen wiens competentie het ligt, maatregelen te nemen tegen het gebruik van die produkten. Evengens achten de Zeeuwse vrij zinnigen het de plicht van alle poli tieke en maatschappelijke instanties, hun krachten te bundelen om aan de toenemende milieu-vervuiling het hoofd te bieden. „Dit kan zowel voor ons eigen levenspatroon als voor dat van onze samenleving een dwingende eis van vernieuwing meebrengen, waaraan wij individueel èn collectief zullen moeten voldoen. Daarbij is het in het bijzonder nood zakelijk, dat de jeugd voorlichting ontvangt over het milieu en de ge varen van een toenemende milieu verontreiniging". „Met name de smog in het Rijn mondgebied maakt samenwerking met de andere fracties in de raad noodzakelijk daar alleen door een eensgezind optreden kan worden be reikt dat onze gemeente over onge veer vijf jaar niet met dezelfde smog-problemen zit", aldus schrij ven de raadsleden 3. de Koster en I. A. van Royen (PvdA-PPR) in een brief aan burgemeester en wethou ders en alle fracties in de gemeente raad van Borsele. In een bijgevoegde ontwerpmotie, die de volgende raadsvergadering zal worden ingediend, moet de raad besluiten, „uit te spreken, dat in het convenant met Total het hinderwet artikel (artikel 3 convenant met Hoechst) wordt gehandhaafd c.q. er alsnog in wordt opgenomen; b. het college van b. en w. teverzoeken alles te doen wat mogelijk is om te voorkomen dat in bedrijfsstelling zonder hinderwetsvergunning plaats vindt; c. uit te spreken dat de raffi naderij Total als brandstof uitslui tend aardgas gaat gebruiken". In dezelfde motie spreekt de ge meenteraad (als zij tenminste het ontwerpvoorstel van de oppositie aanneemt) zijn verontrusting uit over de problemen van de luchtver ontreiniging. Tenslotte stellen de samenstellers van de motie: „Ten aanzien van Total wordt enerzijds geschreven dat de raffinaderij wordt gestookt met zware zwavelhoudende stooko lie, hetgeen een uitstoot oplevert van 2000 kilo so2 per uur", terwijl, aldus de twee raadsleden anderzijds de hoofdinspecteur voor de volksge zondheid, dr. N. Groen, verklaart dat de vestiging van Total weinig zorgen baart voor verontreiniging. (Van een onzer verslaggevers). TERNEIJZEN Het Terneuzense raadslid P. 3. Huijbrecht (PvdA) heeft zich met de volgende brief tot liet college van burgemeester en wet houders gewend. „Uw college heeft ongetwijfeld kennis genomen van een bericht in de dagbladen, waarin de vestiging van Progil op de Belgi sche linker Scheldeoever werd aan gekondigd. Het zal uw college even eens bekend zijn, dat het aanvanke lijk in de bedoeling heeft gelegen deze fabriek, welke zwavelkoolstof fen zal produceren, te vestigen aan liet Noordzeekanaal nabij Amster dam en vervolgens aan de Wester- sclielde in de provincie Zeeland. Hetgeen met het oog op de te ver wachten sterke milieuverontreini ging door de betrokken beleidsin- stanties wijselijk is geweigerd. In verband hiermede zou ik gaarne van uw college het volgende willen ver nemen: 1. Is uw college niet met mij en mijn fractie van mening dat vesti ging van dit bedrijf op de in de dagbladen aangegeven plaats nabij de Belgisch-Nederlandse grens ern stige gevaren voor milieuverontrei niging in onze streek inhoudt en daardoor ongewenst is? 2. Indien deze berichten juist zijn acht u het dan niet in strijd met het goede nabuurschap en de wil tot internationale samenwerking, dat de Belgische overheid zonder nader overleg met bevoegde Nederlandse instanties tot deze vestiging op deze plaats overgaat? 3. Welke stappen zijn door uw college ondernomen om legen deze vestiging te protesteren, hetzij rechtstreeks bij de Belgische autori teiten, of middels regerings- en pro vinciale instanties, teneinde deze vestiging te voorkomen of alsnog ongedaan te maken? 4. Indien li dit nog niet heeft gedaan, is uw college dan bereid eventueel mede namens de gemeen teraad van Terneuzcn op korte ter mijn zulk een protest en een ver zoek om deze vestiging niet toe te laten of ongedaan te maken, aan de betrokken instanties te doen toeko men? In verband inet de actualiteit mo ge ik uw college verzoeken de be antwoording te doen plaatsvinden in de eerstkomende vergadering van de gemeenteraad. Een kind dat in een auto op de voorbank zit, zit onveilig. Als er maar even flink geremd moet wor den om over een aanrijding nog maar niet te spreken schiet het kind, dat op zulke dingen, zoals andere inzittenden, niet verdacht is, naar voren. Het gevolg is dan hoofdletsel; een fikse buil of in het ergste geval een schedelbasisfractuur- Niet zeldzaam is ook dat het kind dwars door de voorruit schiet. Het scheelt al aan zienlijk, wanneer het kind op de achterbank wordt neergezet. Boven dien betekent dit dat de bestuurder ook niet zo makkelijk afgeleid of gehinderd wordt door een druk be wegend of kletsend kind naast hem. Ideaal echter zijn veiligheidsriemen of een zitje. Als er dan flink geremd wordt, of in het geval van een aanrijding, wordt de kleine opge vangen in de voorwaartse bewegin gen. Utrecht Aan de rijksuniversi- j teit van Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerd heid: K F Haak uit Zaamslag en L. M. Reusser uit St.-Jansteen. Het doctoraal examen in de rechtsge leerdheid (vrije studierrichting) J. T. van der Steur uit Domburg Voor net tandartsexamen A. P. Bruyn- i zaal uit Goes. Aan de Vrije Univer siteit van Amsterdam slaagde voor kandidaatsexamen opvoedkunde N. Karstanje uit Vlissingen. aanvankelijk hier Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het K.N.M.I. op donderdag om 18.00 uur: Droog en vrij zonnig met en daar nachtvorst. I rrilwefuV00ruitziehten in ciifers ge middeld over Nederland. int o?r zaterdag: aantal uren zon: 2 fip u' mia--temp.: 0 tot 5 graden on- '10r.maa': max.-temp.: omstreeks vo„ °P een droge periode kan» mmstens 12 uur: 95 procent; procent1 660 ®e'lee' droog etmaal: 90 tn|VR°r .zonciag: aantal uren zon: 1 omstreeks normaal; tot van ongeveer normaal een en boven normaal; kans op uur- Q-0ge Periode van minstens 12 di-nno Procent; kans op een geheel 1 °°g etmaal: 90 procent. (ADVERTENTIE) ginnekeriweg 60, breda, tel.: 40896-45481 (Van een onzer verslaggevers) HULST Drs. W. Lockefeer, lid van de fractie van de KVP in de Eerste Kamer, heeft minister Bakker vragen gesteld over de beveiliging van rijks weg 60 onder Hulst, naar aanleiding van het dodelijke ongeluk afgelopen maandag. De vragen luiden als volgt: 1. Is het de minister bekend, dat op twaalf oktober andermaal een zeer ernstig verkeersongeval heeft plaats gevonden op de kruising van rijksweg zestig met de Absdaalse- weg in de gemeente Hulst? 2. Is de veronderstelling juist, dat voornamelijk met de situatie ter plaatse onbekende weggebruikers betrokken zijn geweest bij de sinds 1 maart '68 plaats gevonden hebben de zesentwintig ongevallen, waarbij tien doden waren te betreuren, als mede vijftien zwaar gewonden? 3. Is de bewindsman bereid op korte termijn meer adequate voorzie ningen op en nabij genoemd kruis punt te overwegen dan de thans bestaande? 4. Indien het antwoord hierop be vestigend luidt, kan de minister dan mededelen, welke maatregelen hij voornemens is te treffen en zo mo gelijk wanneer? De heer Lockefeer heeft de vragen schriftelijk ingediend. DEN HAAG De datum voor de herindeling van de gemeente Tliolen is verschoven van 1 januari naar 1 juli. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft hiertoe een ontwerp tot wijziging van wet ingediend, die de herindeling regelt. Deze wet is op het ogenblik in behandeling bij de Eerste Kamer. De minister van economische zaken heeft om deze wijziging verzocht vanwege de komende volkstelling: in beginsel worden in verband hier mee geen wijzigingen gebracht in ge meentegrenzen tussen ljanuari en 1 juli. Bovendien moet voor de nieuwe gemeente een nieuwe raad gekozen worden in de tijd tussen de datum van inwerking- trèddnig van de wet en de datum van ingang van de herin deling Volgens bepalingen in de kies wet rijn hiermee vier maanden ge moeid. (ADVERTENTIE) de harde" matras met alle comfort van een „zachte' (Van onze correspondent) MIDDELBURG Vrijdag (van daag) organiseert de baptisten-ge meente in Zeeland een zangavond in de Lutherse kerk te Middelburg, aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Er is samenzang met medewer king van het Nieuwlands Dameskoor onder leiding van mevrouw Emma van Gelder-Francke; de heer Bram Beekman uit Souburg, orgel: de heer Ben Davidse, trompet. De alge mene leiding is in handen van de heer K. van Berghem uit Middel burg. (ADVERTENTIE) want u kunt op ons rekenen Over rekenen gesproken, weet u hoe het komt dat wij altijd vooraan staan met de laagste prijs Omdat ons uitgangspunt is: liever duizend artikelen verkopen met een dubbeltje winst, dan honderd artikelen met een kwartje winst. Dat is uw voordeel (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst heeft tot nu toe gezwegen over de voorgenomen Progil-vestiging op de linker-Scheldeoever. Burgemees ter P. Molthoff heeft in een persoonlijk gesprek gezegd niet te geloven in direkte nadelige consequenties voor zijn gemeente. Het grondge bied van Hulst grenst nagenoeg aar het nieuwe industriegebied van Antwerpen. Wethouder J. Stoltc vai- leze gemeente heeft desgevraagd meegedeeld, dat het college van b. en w. nog geen standpunt heeft be paald ten aanzien van deze kwestie. Naar verluidt zou burgemeester P. Molthoff van Hulst informeel contact hebben gehad met enige Belgische collega's en met de minister van streekeconomie. Uit dc gegevens, die hem daarbij verstrekt zijn "zou de heer Molthoff de conclusie hebben verbonden, dat aan de Progilkwestie voor de gemeente Hulst geen nadeli ge gevolgen zijn verbonden. Althans wat het probleem van de luchtver ontreiniging betreft. Het gemeente raadslid de heer Martens heeft aan gekondigd schriftelijke vragen te zullen stellen en eventueel te zullen aandringen op een spoedeisende ver gadering. In verschillende kringen wordt de houding van de gemeente Hulst ten aanzien van de dreigende Progil- vestiging fel gekritiseerd. Drs. W. Lockefeer, lid van de KVP-fractie in de Eerste Kamer, heeft zijn ver wondering uitgesproken over het uitblijven van een reactie van het college van b. en w. van Hulst. Te meer ook omdat het gemeentebe stuur eerder in een motie bij de Tweede Kamer heeft aangedrongen op medezeggenschap in het haven schap Terneuzen. Nu er zich op de linker-Schelde oever een industrie dreigt te vesti gen, waarvan wordt aangenomen, dat het in hoge mate een verontrei- niger is van het Nederlandse Sehel- dewater ontsnapt deze zaak aan de aandacht van het gemeentebestuur van Hulst. Dit is door drs. W. Lockefeer een „opmerkelijke zaak genoemd". Het Hulster gemeenteraadslid Martens zou, zoals hij meedeelde, zijn collega's benaderen om zo snel mogelijk tot een standpuntbepaling te komen. Ook hij heeft het uitblijven van een officiële gemeentelijke re actie gekritiseerd. De wethouders hebben gezegd geen nadere mededeling te kunnen doen alvorens er dinsdag weer een b. en w.-vergadering is gehouden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Zonder van onzorgvuldig bestuur te willen spre ken zijn wij wel van oordeel dat verwachtingen gewekt zijn die niet zonder meer ongedaan kunnen wor den gemaakt". Zo reageren Gedeputeerde Staten van Zeeland op vragen van het soci alistische Statenlid P.A. Roels over de opschorting van de investerings premie-regeling, die op 24 augustus door de Staatssecretaris van Econo mische Zaken werd afgekondigd. Gedeputeerden herhalen in hun antwoord hun ook reeds in onze krant gepubliceerde mening, dat door het opschorten van deze steun het aantrekken van uit nationaal oogpunt belangrijke zeehavenindus trieën onmogelijk wordt gemaakt. Dit betekent een doorkruising van het tot nu toe gevoerde beleid. Bo vendien wordt jie voor Zeeland zo noodzakelijke vestiging van niet- zeehavenindustrieën daardoor be lemmerd, wat vooral voor de ont wikkeling van de secondaire kernen de heer Roels noemde Goes, Zie- rikzee en zijn woonplaats St.-Maar tensdijk) te betreuren valt. De kan sen voor de vestiging van nieuwe industrieën in deze plaatsen lijken dan ook zeer gering, aldus Gedepu teerde Staten. Het college wijst er tenslotte nog op, dat de schorsing van de investeringspremieregeling in strijd is met de aan de Tweede Kamer gedane toezeggingen. (ADVERTENTIE) Geen wonder. Ze .genieten van vol-automatisch bereid uit deskundig-geselecteerde ingrediënten, de edelste sappen. .MIDDELBURG Op 16 augustus van dit jaar werd mej. E.M.R., een gezinsverzorgster uit Goes door haar plaatsgenoot A. de W. aangevallen, waarna zij door een ruit viel. Hier hield zij een slagaderlijke bloeding van over en er werd een zenuw van de rechterhand door gesneden. Re gelmatig hielden zich, vooral op de zaterdagavonden, jongelui op in het portiek van het Luis van de familie de W. Ze bevuilden het en urineer den zelfs door de brievenbus. De heer W. belde al dikwijls de politie. Wanneer die arriveerde was het portiek al weer ontruimd. Op de avond van de bewuste zestiende au gustus kwam hij met zijn vrouw terug van de kermis. Hij meende te zien dat mej. R. en haar vriendin uit het portiek kwamen. In wilde woede stortte hij zich op het vrij tenger gebouwde meisje, gaf haar een linkse directe op de kaak en haalde nog eens uit waar door het volkomen verraste meisje struikelde en door de winkelruit viel. Verdachte vond het achteraf een bijzonder nare zaak en had spijt van zijn daad. Tijdens de rechtszitting verklaar de het meisje op weg te zijn ge weest naar huis, nadat zij op een verjaardag was geweest en dat ze volkomen door de aanval verrast was geweest. Mr. E. Tak diende een claim in van fl. 500,- als schadever goeding en smartegeld voor zijn cliënte, omdat ze een stijve pink en lelijke lidtekens zou overhouden van deze zaak. De Officier van Justitie, mr. T. Lebret meende wel te begrij pen dat de zaak op een misverstand berustte. Verdachte had er echter niet blindelings op los mogen slaan, vond hij. Zelfs al was het een man geweest dan had het nog gek aan kunnen komen met deze klappen. De eis was 1 week gevangenisstraf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd, fl. 200,- boete en toewijzing van de fl. 500,-. De politierechter mr. P. van Empel kon zich de wanhoop van de W. wiens portiek al herhaaldelijk bevuild werd, wel enigszins inden ken. „Je staat als burger tegenwoor dig toch al zo zwak tegen dit soort acties", meende hij. „Vooral omdat de politie door een tekort aan perso neel daar ook al niet zoveel aan kan doen". Hij vond een voorwaardelijke gevangenisstraf niet op zijn plaats. Hij vond ook toewijzing van smarte geld niet op zijn weg liggen. Het vonnis luidde: 150 gulden boete. (Van onze correspondent) AXEL De in september gehou den collecte in de gemeente Axel ten behoeve van Poolse invalide oud-strijders bracht in totaal f. 1.864,38 op, waarvan in de kern Koewacht f. 539,77 en in Zuiddorpe en Overslag f. 147,10. (Van onze correspondente) HOOFDPLAAT Door tot nu toe onbekende oorzaak heeft de heer V. D. S. uit Terneuzen in de Kersen laan te Hoofdplaat ernstige schade toegebracht aan twee auto's- V. D. S. kwam met grote snelheid uit de richting Breskens de bebouwde kom ingereden, toen zijn wagen in een slip raakte en daardoor eerst de personenwagen van de heer J. P. v, d. A ramde, nog een aantal meters doorslipte en vervolgens de auto van de heer J- R raakte. De drie wagens liepen zware schade op. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het in bedrijf stellen van een bepaalde productie eenheid zonder (hinderwet) vergun ning', geschiedt slechts als uit het gevoerde overleg met voldoende ze kerheid gebleken is, dat het reeds nu in werking stellen verantwoord kan worden geacht. Dit merken G.S, van Zeeland op, in antwoord op vragen die de heer J. Roodenburg (D'66) ruim een maand geleden naar aanleiding van publicaties in ons blad heeft gesteld. De vragen hadden betrekking op het feit, dat in het ten aanzien van Hoechst - Vlissingen gesloten con venant, een artikel (nummer 3) voorkomt, dat de aanwezigheid van een hinderwetvergunning verplicht stelt, vooraleer een fabrieksinstalla- tie in bedrijf mag worden gestéld. De heer Roodenburg wilde naar aanleiding daarvan weten of een convenant niet devalueert tot een vodje papier. G.S. verwijzen in hun antwoord naar de circulaire van 27 april 1960 van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, waarbij hij er de gemeenten van in kennis stelt, dat het in bepaalde gevallen"verant woord is van het vereiste van voor afgaande vergunning krachtens de hinderwet af te'wijken. „Wij zijn van oordeel dat het convenant de toepassing van deze circulaire niet in de weg-staalt", zeg gen G.S. In dit verband merken zij nog op, dat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid op vra gen van de heer Imkamp (D'66) geantwoord heeft, dat B. en W. van Vlissingen terecht van de in deze circulaire genoemde afwijkingsbe voegdheid gebruik hebben gemaakt. (G.S. gaan in dit antwoord voor bij aan het feit, dat de minister nog geen antwoord heeft gegeven op een nieuwe serie vragen van de heer Imkamp, nu met betrekking tot het convenantsartikel 3 Red.). G.S. delen dan verder nog mee, dat door publicatie van het convenant in de nota inzake de luchtverontreiniging, hetwelk een openbaar stuk was, een ieder van de inhoud van het con venant kennis heelt kunnen nemen. Zij voegen daaraan toe dat zij be reid zijn de convenanten betreffende Péebiney en Total ter kennis van de Staten te brengen, echter onder voorbehoud, dat de andere conve- nantpartaers daartegen geen bezwaar maken. (Uit dit antwoord volgt, dat openbaarheid van convenanten niet zo'n vanzelfsprekende zaak is als G.S. in antwoord op een vorige vraag doen voor-komen Red.). Tenslotte merken G.S. op, dat de aard van het productieproces van de chemische bedrijven het noodzake lijk maakt dal intensief overleg wordt gepleegd met diverse instan ties, met name de arbeidsinspectie, het RIZA, en de inspectie milieuhy giëne, hetgeen geruime tijd vergt en waaraan een zekere vertraging in herent is. Het in bedrijf stellen, zo zeggen zij dan geschiedt pas nadat in overleg met deze instanties, geble ken is dat het verantwoord is. (Van onze correspondent). 'S-GRAVENPOLDER Hoewel er de laatste jaren in 's-GravenpoIder voortdurend bouwaktivitelten te bespeuren waren, is deze aktiviteit dit jaar toch wel tot een hoogtepunt in de geschiedenis van die plaats gestegen. Op het ogenblik zijn er 39 wonin gen in aanbouw; 14 keuzewoningen van de prot. christ woningstichting Zuid- en Noord-Beveland. 12 mid denstandswoningen van de fa. Leen- housl te Sluis bedoeld voor de ver koop en 13 woningen, die voor eigen gebruik van de opdrachtgever zijn bestemd. Binnenkort is te verwachten, dat de vergunning voor nogmaals 14 wo ningwetwoningen voor rekening van eerdergenoemde woningstichting te bouwen aan de Fioiierenstraat zal worden ontvangen- Intussen is aannemer Boone en Besuijen n.v uit Goes begonnen met de aanleg van de Burgemeester Pru- mersstraat en Van Hoekenstraat. Ook voor het bouwterrein in dit gedeelte van het bestemmingsplan bestaat reeds flinke belangstelling, wal 'iijikt uit bet feit, dat reeds voor ruim een 20-tal woningen plan nen gereed of in voorbereiding zijn. (Van onze correspondent) SCHOOND1JKE Op rijksweg 58 te Schoondijke nabij de Land- bouw-huishoudschool is de 14-jarige M.F.D. uit Sluis met zijn fiets op een personenauto gereden. Het onge val ontstond toen D. met zijn fiets de rijksweg wilde oversteken, juist achter een passerende tractor met bietenwagens. Vanuit de richting Breskens kwam op dat moment in de richting Oostburg een personen- nauto, bestuurd door W.L.H. uit Breskens, aangereden. De wielrijder reed pardoes op de voorkant van de auto, bestuurd door W. L. H. uit De auto en de fiets liepen aanzien lijke schade op.

de Stem | 1970 | | pagina 3