LAMER esubsidieerde koe of ositief recreatiebeleid UITSLAGEN PUZZELRIT Dineren op kosten van De Stem en VVV Hoe staan de Dolle Mina's tegenover kaas uit het vuistje? Zeblijven zitten. looI in eopend ogil beleggen in unifonds NEDERLAND MOET VOLGENS ARTSEN KIEZEN TUSSEN: Progil-protest provincies VERKIEZING BESTUUR V.V. „STEEN" Commentaar vandaag over acht- dagen start de rijk-gesorteerde ZUID-NEDERLANDSE BEURS 's-Gravenpolder Voorlichting over vervuiling lucht, water en bodem PLEZIER VRIJE TIJD STUDIE TELEURGESTELD. kruil ze in Oostburg 1668 Zeeuwse première discussiefilm Dertig diners Eerste lustrum SVV Argos Brouwershaven vraagt een gemeente op Schonwen-Duivel an d Geen mechanische vliegtuigjes te Valkenisse 2 ipip!!!!^ VERVOLG VAN PAGINA 1) :s. Joekes vond tijdelijke verho- 11 van een aantal belastingen in wel aanvaardbaar, maar voorko- moet worden dat de verhouding 'te-indirecte belastingen verda e£ wordt getrokken door de om- elasting er buiten te houden, rom stelde hij voor de „wiebel- ook op de omzetbelasting toe t« -en en dan het percentage voor |tijdelijke belastingverhoging niet Irie maar op twee te stellen. Goudzwaard ging akkoord met ptw-verhoging onder voorwaarde een zorgvuldig prijsbeleid wordt berd. Hij deed de suggestie om euvervuilende produkten alle- .1 onder het hoogste tarief (nu 11, 971 14 procent) te laten vallen, CHU-woordvoerder Van der daarentegen zei dat het om»- k zal zijn het straffe prijsbeleid je oude voet voort te zetten: „De id van de prijsgedragsreges opnieuw in beschouwing gerw- I worden nu de loonpolitiek een aler karakter gaat krijgen". _(V|1- lening van de werkgevers in de ^t vooral door dr. Goudzwaard mderde beleid van minister Wit- m vond geen enkele genade in [gen van dr. Vondeling (PvdA) le Goede (D'66). Vondeling somde een heel pan- ip van belastingmaatregelen die 'D de kiezers vier jaar geleden ;t vooruitzicht had gesteld. Dr. iveen zou wel 64 jaar minister financiën moeten blijven, want lts één van de 17 liberale pro- imapunten is in de afgelopen [jaar verwezenlijkt. „Als de rege- medewerking vraagt voor de in- -bestrijding, dan zal zij vertr.ou- aan de vakbeweging moeten ge- Het kan misschien nog net, maar is vijf minuten voor midder- [t"„ zei Vondeling. radikaal Janssen vond het u- [ieel-economisch beleid van ikistbewaarder Witteveen weinig :h in elkaar zitten. Enerzijds it men bestedingsverruimende rerhogende maatregelen, ander- I maatregelen om bestedingen ai |mmen en inflatie te beteugelen, reinig aandacht heeft men voor I maatschappelijke achterhoede'. Iw./A.W.W.-pensioen- en invali- |tsrentetrekkers, werkende jonge- gastarbeiders, woningzoekenden l-otbewoners. Hij vond het belas- [eleid ook te weinig gericht op e inkomens en vermogensverde- (Vervolg van pagina 1) Jrgemeester mr. M. Somers van fmeente Hontemsse heeft desge- Ed aangekondigd stappen te zul- Jndernemen indien mocht blijken Progil ook Hontenisse voor pro- en zal stellen. Er is nog geen eg geweest tussen de besturen He gemeenten Hontenisse en J „Maar dat zal ongetwijfeld [komen", aldus burgemeestw lrs Zijn collega, burgemeester P- Inff van Hulst, was woensdag lcommentaar niet te bereiken. ziet er naar uit, dat de Bel- lich niet al te druk maken om Imst van Progil in Antwerpen. Ide vierennegentig leden tellen- [rovincieraad van Vlaanderen t in alle talen. De gemeente verkiezingen van afgelopen I hebben er nog alle belangstel- niet de Progil-vestiging. De le an de provinciale raad reageren tconiek Albert Feliers bijvoor- „In de provincieraad is nog I over Progil gesproken. Er Is llgië nog helemaal niet gerea- J Ik verwacht ook weinig weef De Belgen ontgaat blijkbaar [eiang van de zaak of willen de quenties - ook voor Nederland Jzien. 1 raadslid Van de Kerekhoven 1- het volgende over: „Och me lk woon in een heel andere van België De linker-Schelde- valt wel nnder ons werkgebied u kunt beter iemand anders L, want ik weet er weinig var DONDERDAG 15 OKTOBER 1970 I Tet is ontstellend dat men in Bel gië, zo men al op de hoogte is van de komst van Progil naar de linker Schelde-oever, zich nauwelijks schijnt te bekommeren om de ge- 1 varen, die deze zwavelkoolstoffa- briek mei zich meebrengt. De amb tenaren in Brussel, die het Neder landse dossier van Progil hebben be studeerd, zitten ver van de stank en het gevaar, die ae vestiging van Progil tot gevolg zal hebben. En misschien heeft men in Brussel wel gedacht: dat is eigenlijk een mooie plaats voor Progil: de baten zijn voor België en de vuile lucht gaat naar Nederland. Eng nationalistisch ge zien zou dat zelfs heel mooi beke ken zijn. In Zeeland en Brabant denkt men daar vanzelfsprekend anders over. De provinciale besturen van deze provincies hebben reeds aangekon digd op korte termijn iets tegen de vestiging van Progil bij Kallo te zul len doen. Terecht. Wellicht dat een gezamenlijk protest, ondersteund door de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en Buitenland se Zaken, in Brussel effect zal heb ben. Zo'n protest zal op z'n minst tot gevolg moeten hebben, dat de Pro- gil-kwestie op de agenda wordt ge plaatst van de Beneiux-conferentie, die binnenkort zal worden gehou den. Is België daartoe niet bereid, dan zou Nederland er niet voor mo gen terugschrikken de conferentie, waarop ook voor België zeer be langrijke onderwerpen als het Baal- hoekkanaal aan de orde komen, te torpederen. eindhoven in de philips-jubileum-hallen kijk uit uw ogen kijk uw ogen uit op het kruispunt van europawegen Luchtbuksscliieten De lucht buksvereniging IJzendijke speelde in het „Hofzicht" een tweetal wedstrij den in het kader van de Z-Vl. com petitie tegen Axel en tegen Bres kens. Beide wedstrijden gingen voor de IJzendijkenaren verloren. Uitslag IJzendijke-Axel 789 punt-854 punt. Uitslag IJzendijke tegen Breskens 764-855 punt. M. Sigmond haalde de hoogste score met 175 punt, van Breskens J. Houx met 173 punt en van IJzendijke beide keren W. Ver- planke met 166 punt. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De vereni ging Mileuhygiëne Zeeland te Mid delburg en liet „Komitee tot vrijwa ring van het leefmilieu in de ka naalzone" (Gents actie-comité leef milieu) organiseren op woensdag 21 oktober een gemeenschappelijke bij eenkomst in het sociaal cultureel centrum te Sas van Gent. De bijeen komst vangt aan om half acht. Sprekers zijn: prof. A. Verkruysse uit Gent, en dokter J. Stumphius uit Vlissingen. De Gentse hoogleraar zal het vraagstuk van bodem-, water en luchtverontreiniging in een inlei ding behandelen- Dokter Stumphius, bedrijfsarts bij de Koninklijke Maatschappij de Schelde en een groot deskundige op het gebied van de industriële luchtverontreiniging, behandelt het thema van de lucht verontreiniging apart. Op de bijeenkomst, die vrij toe gankelijk is, wordt bovendien de discussiefilm van D.J. Dijker, „In de ban van het gebeuren", vertoond. De bijeenkomst wordt georganiseerd in het kader van „De week van de aarde". De organisatoren verwachten een zeer grote belangstelling van publieke zijde. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.I. op woensdag, om 18.00 uur: Droog en vrij zonnig, 's Nachts vriJ koud en in de middag ongeveer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 2 hrt 9; min.-temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden onder normaal; max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een ge heel droog etmaal: 90 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 2 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Nederland zal moeten kiezen tussen de gesubsidieer de koe en een positief recreatiebeleid. De miljoenen uit de EEG-pot, waarmee de boeren op de been worden gehouden, kunnen beter ge bruikt worden om de landbouw te saneren, waarbij dan geleidelijk aan steeds meer landbouwgronden omgezet kunnen worden in recreatie- gronden en groenstroken. Dit is de mening van de artsen P. J. Brons en J. P. Verwey, beiden verbonden aan de Gemeenschappe lijke Medische Dienst in Breda. Bo venstaande krasse uitspraak, die on getwijfeld heel wat stof zal doen opwaaien, ventileren zij in hun stu die „Planning en Recreatie", ge maakt in het kader van hun oplei ding voor sociaal geneeskundige. Hun geschrift vrucht van een jaar (hard) werken hebben zij onlangs naar de VVV gestuurd. Dit als bijdrage in de prijsvraag, waar bij het publiek door de streek- V.V-V.'s van West-Brabant en de Baronie werd uitgenodigd om nieu we recreatiemogelijkheden in dit gebied uit te denken- De heren Brons verzekeringsgeneeskundige, woonachtig in Oosterhout) en Ver wey (medisch adviseur, woonplaats het Zuid-hollandse Mijnsheerenland) hebben in hun interessante studie vooral een verband gelegd tussen de lichamelijke conditie van de mens en zijn recreatiebehoeften en -moge lijkheden. .Afstoting en onrendabele land bouwgronden zo stellen zij moet het mogelijk maken in het jaar 2000 nog een land te hebben, waar men met plezier kan werken en rondtrekken. Naar schatting zal in het jaar 2000 ongeveer 10% van de Nederlandse bodem voor bebouwing nodig zijn. De resterende 90% kan bij goed beleid een kostelijk recrea tiegebied vormen. Ais Nederland niet voldoende aantrekkelijke moge lijkheden behoudt of creëert zullen minder mensen hun vakantie in ei gen land gaan doorbrengen en bo vendien zullen dan steeds minder buitenlanders hun welvaart bren gende deviezen in Nederland spen deren. De twee artsen geloven dat in de toekomst bij de planning van veere- atieoorden een breoep op medici zal worden gedaan om te bewijzen dat deze projecten voorzien in een me dische behoefte. Het ligt voor de sociale geneeskunde een nog bijna onontgonnen terrein. Zij wijzen er in hun studie op, dat men ook jn ons land sociaal-geneeskundig blijft zoeken naar een evenwichtig ritme tussen in- en ontspanning. Honderd jaar geleden werkte men 70 uur, nu 45. Als men over een vierdaagse werk week gaat spreken is de keuze als het ware al gemaakt. Vele arbeids- deskundigen, sociologen en psycho logen vinden dit een te voorbarige hypothese. Men gaat dan al voorbij aan de talloze andere mogelijkhe den, zoals werkdagverkorting, lange re weekends, langere vakanties, de mogelijkheid van het opnemen van meer snipperdagen of andere verde ling van het vrijetijdsbudget. De heren Brons en Verwey zeggen dat als in 1985 de dertigurige werk week een feit zal zijn (daar gaan maar 6 van het leven aan het maar 6 van het leven aa11 het arbeidsproces wordt besteed. Om te kunnen plannen is het noodzakelijk om te weten wat men met net netto vrijetijdspakket gaat doen- Finland heeft al „vrijetijds-artsen", die een nuttig gebruik van de vrije tijd stimuleren. De planologen zullen van de me dici gerichte en gemotovieerde ad viezen willen hebben- Als de medici immers primair voor langere week ends zouden adviseren, zal er bij voorbeeld een grotere vraag ont staan naar het tweede huis in de recreatieve gebieden, die wat verder van de woonkerken mogen afliggen. Kiest men primair voor een verkor te werkdag dan zal het zwaartepunt vallen op recreatieve voorzieningen in de directe nabijheid van de woonkernen, waar men na zijn werk •net vrouw en kinderen nog een paar uurtjes heen kan. De beide artsen, die hun studie hebben gemaakt onder supervisie van het hoofd van de Provinciale Planologische Dienst voor Noord- Tofland, dr. ir. R. van de Waal komen in hun studie tot tal van uitspraken, die zo stellen zij na drukkelijk geheel voor eigen re kening zijn. Enkele van die uitspraken: In de komende jaren zal de vraag naar recreatieterreinen, -we gen en -objecten toenemen. Voor rang en faciliteiten dient men te .even aan de recreatie indien vlakbij de gi'Ote steden; De figuur van de commerciële recreatie zal aangewakkerd, ge steund en vergemakkelijkt moeten worden; Men zal ervoor moeten waken, dat het politiek touwtrekken niet de overhand krijgt; Er wordt heel wat lichtvaardiger met gemeenschapsgelden omge sprongen dan met het privé-inkomen en -vermogen; Niet zelden voteren politici en regeerders met meer gemak tonnen dan zij particulier in centen uitge ven. (ADVERTENTIE) - OVER UW ZIG-ZAG NAAIMACHINE voorde moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht Wij ruilen alle merken in, ook vreemde Kortemeestraat 17 - Tel. 35878 BERGEN OP ZOOM Nieuwediepstraat 23 - Tel. 2294 TERNEIJZEN Papegaaistraat 4 - Tel. 4167 GOES B. F. van Waesbergheslraat 16 HULST Nieuwendijk 29 - Tel. 3729 VLISSINGEN Ontspanningsavond De eerste ontspanningsavond, georganiseerd door het R.-K. Vrouwengilde, in ho tel Du Commerce zit er weer op. Na een sportieve strijd werd W. de Rijcke overwinnaar in de grote groep. 2 mevrouw Rotier, 3 O. Goet- hals 4 mevrouw Gruson, 5 me vrouw de Jonge (Sasput), 6 R. Dhaenens, 7 mevrouw Polderman. In de kleine groep overtrof mevrouw Nagelkerke alle medespeelsters. 2 mejuffrouw Jansen, 3 mevrouw Dhaenens, 4 mevrouw De Milliano. (Van een onzer redacteuren). BREDA-MIDDELBURG Het ogenblik, dat de puzzelritten, die De Stem ook dit jaar en wederom in samenwerking met de provinciale VVV in Zeeland en de VVV,s in West-Brabant heeft uitgeschreven, kunnen worden afgesloten met de vermelding van liet resultaat, is weer aangebroken. Blijkens de reac ties hebben velen weer een sportief genoegen beleefd aan deze speur- dan verder over de rit in Zeeland Zeeuwsch Vlaanderen of een stukje Brabant en soms aan beide. De "heer S. Meijers in Oostburg gaf zijn oordeel en hier gaat het dan verder over de rit in Zeeland kort en krachtig: „Leuk geweest tot volgend jaar. Mevrouw M. Koot Breda te Breda constateerde: „Ook deze rit was heel fijn en afwissele lend- We hebben geweldig mooie dia's kunnen maken. „Uit Goes meldde de heer J- Ros: „De rit was inderdaad „prima". We hebben er veel plezier aan beleefd. „Iets der gelijks rapporteerde ook de heer P. van Waesberghe uit Middelburg: „Met veel genoegen denken we te rug aan de vakantiedag, waarop we uw puzzelrit Zeeland hebben gere den. Ook de kinderen hebben er veel plezier aan beleefd. Hartelijk dank voor het uitschrijven van deze tocht". Tonny Nuyten van Heineken-szand deed bij haar inzending een beken tenis: „Nu hoop ik maar, dat ik een prijs heb, want ik houd zo van lekker eten, weet u. Met die letters was het anders verschrikkelijk moei lijk. De rest ging wel; we hebben prachtige plekjes gezien en veel ge noten va'n de rit". Helaas, Tony Nuyten zal het niet meemaken, dat voor haar als bekroning van de puz zelrit een diner voor twee wordt opgediend. Zij had opgegeven, dat er 1265 letters op de loden kranten- regels in de bus zaten, maar met dat totaal was ze er te ver naast. Het waren er namelijk 1668. Opvallend is, dat er voor de Bra bantse rit belangrijk beter is ge schat. Eén inzender was daar slechts één letter va" het werkelijke totaal van 2249, een tweede had een ver schil vanslechts drie. Dit lettergrap je aan het slot, dat diende om een bij de loterijwet verboden loting tussen de goede inzenders uit de weg te ga-an, heeft verscheidene deelnemers veel hoofdbrekens ge kost- Dat blijkt uit de commentaren en uit de geschatte aantallen letters, die ver uiteen liepen. Natuurlijk, het was vrijwel niet mogelijk door telling het juiste aantal te krijgen, maar wie nu eens begonne" was met het aantal loden regels te schat ten (en dat was niet zo onmogelijk) en vervolgens in De Stem ha'd uitge- ADVERTENTIE) tot 9; min.-temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden onder normaal: max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent: cans op een ge el droog etmaal: 90 procent. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Na de start van het Deltaproject van het interkerke lijk Deltaberaad, met de première van de film „In de ban van het gebeuren", ingeleid door minister dr. M. A. M. Klompé op maandag 5 oktober jongstleden, wordt in de ko mende weken op verschillende plaatsen in het Deltagebied voor ka derleden van allerlei groepen de discussiefilm vertoond, en het Delta project van het interkerkelijk Delta- beraad duidelijk gemaakt. De regionale presentatie voor Zee land zal aanstaande vrijdag 16 oktober om twintig uur in de Prins van Oranje te Goes plaatsvinden. De vertoning gebeurt onder auspiciën van de werkgroep Zeeland van het interkerkelijk Deltaberaad- Zaterdag aanstaande wordt de film voor het eerst als uitnodiging tot discussie over het probleem van welvaart en welzijn gebruikt, en wel tijdens een vormingsdag op Hedenesse. Op deze bijeenkomst zal tevens het duizend ste lid van de vereniging Milieuhy giëne eeland worden gefêteei"d. We zijn het met de Dolle Mina's eens. De tijd is voorbij dat de man met zijn vingers knipte 'Breng eens wat kaas, vrouw', 't Is wel zo aardig dat dolle en niet dolle Mina's nu rustig kunnen blijven zitten. En meneer gaat zelf naar de keuken om zelf een forse reep kaas te snijden. Gebeurt al beel lang, hoor. Kaas uit het vuistje is duidelijk zijn tijd ver vooruit geweest. teld hoeveel letters er gemiddeld op een regel staan, zou niet zo oneindig ver van het juiste aantal zijn geble ven- Hoe de heer R. Eggermont in Terneuzen aan zijn totaal is geko men weten we niet, maar hij was er met een verschil van achtitien het dichtst bij. M4 de andere taken, die de puzze laars hadden te vervullen, zijn er weinig moeilijkheden geweest. VRijwel alle inzenders hadden uit de letters het juiste woord „PRI MA" gevoormd, het plaatsje „Num mer Een" hebben ze ook allen ge vonden, evenais het St. A'hiaplein in St. Anna ter Muiden. Hier volgen de namen van de vijftien inzenders of inzendsters, die alle gevraagde gegevens juist ver schafte11 en het bij het schatten van het aantal letters er het best hebben afgebracht. R. P. Eggermont, v.d. Peylstraat 8 Terneuzen 1650 letters (verschil achttien); C. J. van Raay. Groot IJpelaardreef 2 Breda 1640 (verschil 28); A. Houtman J- J. de Vlamstraat 203 Best 1634 (34); Th Verdegem-Ongenae Pijnboomstraat 70 Terneuzen 1625 (43); E- de Waal, Fred. Hendriklaan 4 Hulst 1750 (82); Fam. Stoelinga Okapistraat 23 Nijmegen 1523 (145); D. de Putter Zuidsingel 34 Axel 1516 (152); Th. de Rijk-Aers Nieuwveltweg 56 Oostburg 1508 (160); Fam. C. Bak kers Pagnevaart 30 Oudenbosch 1500 (168); J. Oomen, Westrik 9 Prinsenbeek 1497 (171); M. J. Pois- sonnier, Vine, van Goghstraat 28 Terneuzen 1489 (179); E. J. Rietse- ma, Jan van Arkelstraat 4 Raalte 1480 (188); E. de Winter, Eikenheu- veldreef 10 Vught 1477 (191) en A G Frielink, Coosje Buskenstraat 83 Vlissingen eveneens 1477 en een verschil van 191; fam. Verbraeken- v Damme, Emmalaan 3 Koewacht 1450 (218).. Deze vijftien deelnemers komen, zoals beloofd, in aanmerking voor een „diner voor twee". De daarvo- vo-n bestemde tegoed-bon wordt hun, tezamen met enkele andere noodza kelijke wetenswaardigheden, dezer dagen toegezonden. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Het demissio nair bestuur van de voetbalvereni ging „Steen" heeft voor vrijdag 16 oktober een buitengewone algemene ledenvergadering uitgeschreven. De bijeenkomst wordt gehouden in de kantine op het gemeentelijke sport terrein. Op deze vergadering zal een nieuw bestuur en tevens een nieuwe voorzitter worden gekozen. Zoals bekend, trad het voltallige bestuur van de vereniging „Steen" af. Om het moeilijk te maken is door het demissionair bestuur bepaald, dat kandidaatstelling voor het voorzit terschap en andere bestuursfuncties schriftelijk moeten worden ingediend, twee maa] vierentwintig uur voor aanvang van de vergadering Tevens moet kandidaatstelling geschieden door een tiental stemgerechtigde le den, waarbij de kandidaat moet ver klaren zijn bestuursfunctie, bij even tuele verkiezing te zullen aannemen. De convocaties voo-r de vergadering zijn dinsdag 13 oktober bij de leden bezorgd, zodat er alleen woensdag 14 oktober gelegenheid was om hand tekeningen te verzamelen. Deelnemer M. Nuyden in Hein- kenszand: „Wat zijn er toch mooie plekjes in ons land, waar niemand van weet. Wie Wie gaat er nu b.v. naar het St. Annaplein zo helemaal buiten Sluis". (ADVERTENTIE) Daardoor verkrijgt u met weinig geld deelname in vrijwel alle belangrijke, dy namische Duitse wereld concerns. Met, door de grote spreiding, een zo gering mogelijk risico. Vraagt u eens inlichtingen. UNIFONDS TESSELSCHADESTRAAT tl AMSTERDAM TEL. 010- 16 0011 l«. 241 (Van onze correspondent). GOES Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der S.V.V. „Argos" op 15 september j.l. zal op zaterdag 17 oktober a.s. een feestvergadering worden gehouden in het gemeen schapshuis „De Standdaard". Na de feestvergadering is er ge legenheid tot dansen en gezellig samenzijn. MIDDELBURG (ANP) Het ge hele eiland Schouwen-Duiveland moet één grote gemeente worden, met Zierikzee als centrumplaats. Dit stellen b. en w. van Brouwershaven voor in een nota aan de Brouwerha- vense raad- Wanneer de raadsleden akkoord gaan mot de plannen, zal de nota worden voorgelegd aan de Eerste en Tweede Kamer, de minister van Binnenlandse Zaken en het provin ciaal bestuur van Zeeland, (Van een onzer verslaggevers) VALKENISSE Als de gemeen teraad van Valkenisse een desbetref fend voorstel van b. en w. in de raadsvergadering van 20 oktober goedkeurt, zal het nadien verboden zijn, in de gemeente Valkenisse mo delvliegtuigjes „of andere voorwer pen, welke door mechanische kracht worden voortbewogen, op of aan de openbare weg of op particulier ter rein op te laten". B. en w. van Valkenisse hebben tot een hiertoestrekkende wijziging in de algemene politieverordening beslo ten naar aanleiding van een schrif telijke klacht van een aantal inwo ners van Biggekerke over geluids hinder, die werd veroorzaakt door het „oplaten van modelvliegtuigjes, welke door mechanische kracht wor den voortbewogen". De vliegtuigjes worden, aldus het gemeentebestuur van Valkenisse, op gelaten op een particulier terrein aan de provinciale weg van Biggekerke naar Zoutelande, tegenover de Klaas- sesweg. De bestaande bepalingen van de algemene politieverordening hou den geen verbod in tot het oplaten van deze vliegtuigjes, zodat de poli tie, ondanks de in april door de Big- gekerkers ingediende klachten ter zake. niet kon optreden. Hierna heb ben b. en w. de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten verzocht, een idvies over deze zaak uit te bren gen. Uit het inmiddels ontvangen ad vies is b. en w. gebleken, dat het wel degelijk mogelijk is, de geluidshinder door het opnemen van een aparte be paling in de algemene politieverorde ning te voorkomen. Het gemeentebe stuur deelt echter ook mee, dat liet mogelijk blijft om van een dergelijk verbod ontheffing te krijgen.

de Stem | 1970 | | pagina 3