Ongerustheid over recente ongevallen op rijksweg 60 FORD TAUNUS 1971 MISVERSTAND IN HULS' WARB( Zeeu W erkzaamheden ruilverkaveling verlopen goed TEKORT PAROCHIES TWEE MILJOEN indus Zeeuwse !van nog olieraffi] VERBOND VOOR VEILIG VERKEER WIL ACTIE Symposium over Nehalennia Voorzitter Kamer vt N V. D9FOGA aluminium rc handelf BEHALVE Tl Hontenisse wint van Terneuzen Veel animo voor EHBO -cursus in Terhole EDITIE VOOR ZEELAND Postzegelverzamelaars vergaderden in Hulst Ernstig ongeluk in Kieldrecht Twee Duitse soevenier jagers geverbaliseerd Ook in Terneuzen actie Schip Ahoy Naam Fransen Initiatief van democratischer ZG Oriëntatierit Verbond Veilig Verkeer afd. Terneuzen INTRODUKTIE SHOW op woensdag - donderdag - vrijdag zaterdag resp. 14,15,16 en 17 oktober Eigen gebouw in Olmenstraat voor n.-h.-school Wenszittingen Drainage tustig herfstweer I 2 DE STEM VAN WOENSDAG 14 OKTOBER 1970 (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De vetera nen van Hontenisse hebben hun laatste wedstrijd met 31 van Ter- neuzen gewonnen. In het begin van deze voor Hontenisse zeer belangrij ke wedstrijd was Terneuzen veel belangrijker, maar naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Hontenisse meer vat op het spel. Bij een uitval flitste rechtsbuiten R. Goossen langs de Terneuzen- defensie en scoorde 10. Met deze stand brak de rust aan. Na de thee was Hontenisse de sterkste ploeg en na vijf minuten was het weer Goossen, die van een misser van de Terneuzen-keeper profiteerde en de stand op 20 bracht. Tien minuten voor tijd sprintte J. Neve goed door op een voorzet van J. Goosen en kopte de bal langs de doelman, 30. Even voor tijd kwam Terneuzen aan een verdiend tegenpunt, toen hun mid- voor de te ver opgedrongen Honte- nisse-verdediging verraste. Hierna floot de goed leidende scheidsrech ter De Bakker het einde. Door de overwinning van Hontenisse moet HVV'24 uit Hulst de twee resteren de uitwedstrijden tegen Terneuzen en Terneuzense Boys winnen om nog gelijk te komen met Hontenisse en zo een beslissingswedstrijd te forceren. De stand in de veteranen- competitie is nu als volgt: 1. Hontenisse 8 6 1 1 13 19-18 2. HW'24 6 4 1 1 9 16—10 3. Tern. Boys 7 4 0 3 8 13—16 4. Terneuzen 7 115 3 1117 5. Steen 8 1 1 6 3 6—13. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Vooruitlopende op het geven van een cursus voor eer ste helpers bij ongevallen heeft de afdeling Terhole der EHBO een pro- paganda-avond georganiseerd. Mede werking verleenden dokter Niesten uit Hulst, die al eerder als docent te Terhole is opgetreden en de instruc teurs Remoire en Valckx. Het aantal bezoekers was groot, wel een teken dat het werk van de plaatselijke EHBO gewaardeerd wordt. Er werd druk gebruik ge maakt van de mogelijkheid vragen te stellen. Van de zijde der politie werd een toelichting gegeven op de alarmering bij ongevallen. Reeds een tiental personen hebben zich aangemeld voor de nieuwe cur sus. Dat ook grote bedrijven het nut van de EHBO beginnen te zien, werd duidelijk door de afvaardiging van enkele werknemers die besloten de EHBO-cursus voor eerste helper te volgen. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS 16,per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten): 5,55 per maand (incl. 9 ct. incassokos ten.) Buiten verspreidingsge bied f 23,- per kwartaal. Overige prijzen op aanvraag. RAYONKANTOREN TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920. HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4. Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schel] (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland- Cor de Boer (01155-2237) ADV.-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: L. K. M de Jong (01150-428) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01100-4316). R. Vaes (01195-433) (Van een onzer verslaggevers) HULST. Het recente ongeluk op Rijksweg 60 onder Hulst, waar bij een Belgisch echtpaar is omgekomen, heeft een golf van ongenoe gen teweeggebracht ten aanzien van de rijvaardigheid van Belgische automobilisten. Het dodelijk ongeval was het tweede in nauwelijks enige weken tijd. Ongeveer zeven weken geleden kwam onder de zelfde omstandigheden op dezelfde kruising een Belgische automobi list om het leven. Ook het ongeluk van maandag is te wijten geweest aan het negeren van een stopbord. Het Verbond voor Veilig Verkeer in Sint Jansteen is na het bekend worden van de zoveelste dodelijke aanrijding op de kruising Absdaal- seweg-rijksweg 60, begonnen met een actie voor een betere beveiligin van de rijksweg. Door middel van een speciaal schrijven heeft men het gemeentebestuur van Hulst al op de hoogte gebracht van zijn voorne mens. Naar verluidt zouden de initi atiefnemers bestuursleden van het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling St. Jansteen gesteund worden door Rijkswaterstaat. Ook de officier van justitie, aldus een woordvoerder van het verbond, zou zich door middel van een brief soli- (Van onze correspondent) HULST In hotel Van Oosterom te Hulst kwamen de postzegelverza melaars van de postzegelvereniging Het Land van Hulst bijeen. Aller eerst gaf voorzitter Everaeret een uiteenzetting over het grote belang om lid te zijn van een landelijke vereniging. Tot nu toe is de vereni ging Het Land van Hulst slechts een zelfstandig opererende vereniging. In de naaste toekomst zullen de leden zich moeten uitspreken over het al of niet lid worden van een landelijke vereniging. Bij de meer dan honderd aanwezigen sloeg de daarop volgende veiling van de aan geboden kavels goed aan- In totaal werd voor 250 gulden aan zegels verkocht. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN In de Dorps straat in Kieldrecht vond een zwaar verkeersongeval plaats. De heer L. Praet uit Kieldrecht werd aangere gen uit Sint-Niklaas. Beiden werden gen uit Sint Niklaas. Beiden werden ernstig gewond. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van 12 op 13 oktober hebben twee sur veillerende agenten twee op soeve- niers jagende Duitsers aangehouden, t.w. de 22-jarige student J. K. en de 20-jarige typograaf L. P., beiden af komstig uit Düsseldorf. Toen de agenten De Groenmarkt passeerden, zagen zij een der jongens met een blauw bord „parkeerplaats voor arts" in zijn handen lopen. Iets verder stond een auto geparkeerd, waarin de andere schuldige zich bevond. In deze auto werden enkele stopbordjes van de bussen voor het streekvervoer Walcheren aangetroffen. Deze manier van verzamelen van souveniers kon niet geappricieerd worden door de politie en het gevolg hiervan was dat de Duitsers thans een ander soe venier in ontvangst hebben kunnen nemen, t.w. een proces-verbaal. (Van onze correspondent). TERNEUZEN Van vijf minuten voor zeven tot zeven uur zullen vanavond de scheepssirenes loeien in de havens van Terneuzen. Dit machtige geluid zal het startsein be tekenen voor de collecte die in het kader van de landelijke actie Schip Ahoy ook in Terneuzen gehouden wordt- Vanavond van zeven tot acht uur zullen 110 vrijwilligers collecteren in Terneuzen en Sluiskil. Het scheepsgeloei is bedoeld om de be volking van Terneuzen en Sluiskil er op te attenderen dat de collectan ten op pad gaan. Verschillende sportverenigingen en scholen hebben voor deze collectanten gezorgd. De coördinatie voor deze actie in Ter neuzen berust bij mevrouw M. Bas- sie-Botter. Zoals bekend zal zijn, wordt deze landelijke actie Schip Ahoy door het Rode Kruis gevoerd om de aankoop van een nieuwe Henry Dunant mogelijk te maken, dair hebben verklaard met het ijve ren van de actiegroep. De initiatief nemers willen zo snel mogelijk ko men tot een afdoende beveiliging van alle kruisingen van de rijksweg met invalswegen. Het aantal ongevallen van ernsti ge aard op de rijksweg is de laatste maanden schrikbarend gestegen. Concrete cijfers zijn niet bekend, maar met steeds grotere regelmaat wordt de rijkspolitie van Hulst ge confronteerd met ernstige verkeers ongelukken. De aanrijding van maandag was in de reeks van het afgelopen jaar het meest tragische. Op vele mensen heeft het ongeluk binnen de gemeentegrenzen van Hulst diepe indruk gemaakt. Honderden nieuwsgierigen zijn maandagavond nog ter plaatse we zen kijken naar de gevolgen. Rond om het wrak van de Belgische eend hebben tot laat in de avond grote groepen mensen gestaan. Het recen te ongeluk heeft ook weinig goed gedaan aan de toch al niet te beste naam van de Belgische automobilis ten op de Zeeuwsch-Vlaamse wegen. Het is een publiek geheim, dat vele Belgen niet bijster best op de hoogte blijken te zijn van de in Nederland geldende verkeersgebrui- ken. Het komt herhaaldelijk voor, dat de politie wordt geconfronteerd met zuiderburen, die het begrip „voorrangsweg" niet eens blijken te kennen. België zelf kent trouwens geen voorrangswegen De politie staat machteloos tegenover de grote stroom Belgen, die op maandagen en in de weekends de Zeeuws— Vlaamse wegen bevolken. De meesten van hen hebben in middels een rijbewijs. De oudere generatie is er op een gemakkelijke manier aangekomen. Jonge automo bilisten moeten er nu een proef voor afleggen, die echter nog in geen enkele verhouding staat tot het Ne derlandse rijexamen. Bovendien kunnen de Belgen een oefenvergun ning krijgen met als enige beper kende voorwaarde, dat men een „L" op de auto moet aanbrengen en men zich niet buiten de landsgrenzen vertoont. Er zijn legio gevallen be kend. waarin dit toch gebeurt. Een politieman in Hulst merkte maandagmorgen ongeveer een uur voordat het ongeluk op de rijksweg plaatsvond, nog op: „Als je in burger achter een Belg rijdt, zie je pas wat voor fratsen ze uithalen. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen begint steeds meer de mening post te vat ten, dat men beter kan voorkomen dan genezen. „Rijdt met een wijde boog om Belgische automobilisten heen", is een motto dat steeds meer opgang vindt. Het zou evenwel onrechtvaardig zijn alle ellende in de schoenen van de Belgen te schuiven. Rijksweg zestig, waarover dagelijks honder den auto's met grote snelheid passe ren, verdient een betere beveiliging. Dat heeft zelfs het college van b. en w. van Hulst al onderkend. Er wordt momenteel alleen nog gezocht naar de beste oplossing. Zelfs als die gevonden is, zal het vermoede lijk nog wel geruime tijd duren voordat daadwerkelijk iets gedaan kan worden. Toch dringt de tijd. Dat heeft zich ook het Verbond voor Veilig Verkeer in St.-Jansteen gere aliseerd. Het bestuur beraadt zich momenteel over te ondernemen ac ties de komende week. (Van een onzer verslaggever») GOES De wereldvermaarde Ne- halennia-expeditic bij Colijnsplaat, waarvan de tweede fase vorige week verdaagd werd ais gevolg van het slechte weer, zal volgend voorjaar het onderwerp zijn van een weten schappelijk symposium. Dit evene ment zal worden georganiseerd door het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Met het symposium, dat waar schijnlijk zal samenvallen met de hervatting van de archeologische duikexpeditie van de genie op 2oek naar resten van de Romeinse Neha- lenniatempel in de Oosterschelde. zal een aantal in de provincie gerezen initiatieven met betrekking tot de sensationele ontdekkingen van de laatste maanden worden gebundeld. Het. Zeeuws Genootschap, dat tot nu toe een exclusief clubje van we tenschapsbeoefenaars was waarvan men slechts op uitnodiging lid kon worden, heeft inmiddels een zekere mate van democratisering bereikt. Men gaat voortaan aanmelding voor het lidmaatschap mogelijk maken, wat niet wil zeggen dat iedere be langstellende automatisch lid wordt. Het is een soort tussenvorm die tot stand is gekomen dank zij een bewe ging in het genootschap, die het to taal openbreken van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen nastreeft. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Verbond voor Veilig Verkeer afdeling Ter neuzen en Zaamslag organiseren za terdag a.s., in het kader van de Nationale Verkeersweek, een oriën tatierit voor personenauto's. De rit wordt gereden in „Groot Terneuzen. Het vertrek zal zijn uit de Stoof- straat in Zaamslag om een minuut over twee. Het Zuidersportpark fun geert als finish. Vanaf een uur zaterdagmiddag kan in jeugdgebouw De Rank in Zaamslag worden ingeschreven, 's Avonds zal wethouder Linden- bergh in café De Vriendschap in Terneuzen omstreeks half acht de prijzen uitreiken. Ook de jeugd tot 12 jaar kan meedoen aan deze rally. Achter in de wagen kunnen de kinderen hun eigen rit rijden. Voor de beste onder hen zijn fraaie prijzen beschikbaar. De rit van de jeugd is niet bepalend voor de klassering van de ouders. Het inschrijfgeld bedraagt voor niet leden van het Verbond f 7,50. Leden betalen twee gulden minder Officieel FORD DEALER GEOPEND: woensdag t/m vrijdag v. 12 uur - 10 uur zaterdag Zondags gesloten. v. 10 uur - 10 uur Bredasesfraat 25 - Bergen op Zoom Telefoon (01640) 3 59 10 (Van een onzer verslag, BREDA „Het is ee: een chaos. En al die bej nu op hun achterste be hebben groot gelijk. Het tijd, dat er eens een duic spraak komt van de regi die extra-AOW-uitkering.' W Schoute, landelijk voo BAP (de Bejaarden Algei tij) uit Breda windt zich c moeilijkheden rond de ex uitkering die dit jaar'vooi de uitkering uit de bijs vangt. „Deze AOW-uitkering v: een regeringsmaatregel", woordvoerder van de afde le zaken in Goes. „De ma genomen om er voor te z< de bejaarden wier AOW (Van een onzer verslaggevers) HULST Hoe maak je nou een vuilnisman precies duidelijk wat je wilt, zonder een hele morgen bij de vuilnisbak te hoeven staan? Een in woner van Hulst dacht daarop iets gevonden te hebben en plaatste dit grote schoolbord op een teil, die men graag terug wilde hebben. Het was een origineel idee, dat de aan dacht van vele passanten trok. Ach teraf bleek het een vergissing van de dochter „des-huizes". Tenslotte verdween zowel de teil met inhoud, als het klassieke schoolbord met de krijttekst in de vuilniswagen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de Olmen straat in Terneuzen zal vrijdagmor gen de hervormde schooljeugd uit de Tamarindestraat officieel haar ei gen schoolgebouw in gebruik nemen. Sinds april 1970 vond de hervormde school onderdak in de opvangschool aan de Tamarindestraat, waar te vens de openbare school De Golf slag gehuisvest is. De hervormde la gere school met als hoofd de heer O.P.C. van der Maas, die oorspron kelijk slechts twee onderwijzers tel de, heeft er nu vier in dienst. Tij dens de officiële bijeenkomst vrij dagmorgen zal de naam van de school bekend gemaakt worden. Te gelijkertijd zal dan een kunstwerk aan de gevel van de school onthuld worden (Van een onzer verslaggevers) HULST/KOEWACHT De werkzaamheden in het kader van de ruilverkaveling Koewacht zijn tot nog toe naar wens verlopen. Bij de uitvoering van het miljoe nenproject hehben zich, sinds het begin der werkzaamheden in 1967, nog geen noemenswaardige moeilijkheden voorgedaan. Mo menteel wordt er gewerkt in de omgeving van Absdale. Het ruil verkavelingsproject, dat in totaal een bedrag van ruim vijftien mil joen vergt, moet in 1976 klaar zijn. De voorzitter van de plaatselijke ruilverkavelingscommissie, ir. J. van de Wolf, de heer J. Steendijk van de cultuurtechnische dienst en de heer H. J. Goossens van Staatsbosbeheer, hebben tijdens een informatieve bij eenkomst in de „Koning van Enge land" gisteravond een toelichting ge geven op de in de toekomst nog uit te voeren werken. De heer Van de Wolf zei dinsdagavond in zijn inlei ding over de bedoeling van deze tus- (Van een onzer verslaggevers) BREDA Om het tekort op de balans over 1969 van het bisdom Breda van bijna een halve ton en het begrotings tekort van de parochies, in totaal ruim 2 miljoen, niet nog groter te laten worden, wil het bisdom het diocesaan pastoraal beraad op 25 november o.m. het volgende voorstellen, resp. in overweging geven: o Bezuiniging op de post salarissen over het hele bisdom bijna 6 miljoen in 1969) door voor kleine parochies geen fulltime priester meer aan te stellen. e Jonge pastores aanstellen, ook al kiezen ze niet meer voor het celi baat. (Vier priesterstudenten van het bisdom, die in Tilburg 5 jaar theologie achter de rug hebben, doen nu middels stages 2 jaar pas torale praktijk op. Van hen heb ben er drie verkering). Alleen daar nog pastoraal werk waar de gelovigen dit door vrij willige bijdragen mogelijk maken. Reducering van het aantal kerk gebouwen door sluiting. Geen nieuwbouw van kerken meer, tenzij samen met andere christelijke kerken; anders on derdak zoeken in (door de over heid gesubsidieerde) gemeen schapshuizen. Bestaande kerkgebouwen dan ook meer benutten voor andere acti viteiten van de plaatselijke of wijkgemeenschap. Een en ander valt natuurlijk nogal eens samen met vernieuwingen om pastorale redenen. Wat betreft de inkomsten uit het diocesaan solidariteitsfonds, waar voor van iedere parochie tot nu toe wekelijks 10 cent per parochiaan werd gevraagd wat in 1969 1.265.674,opbracht zal het bis dom deze bijdrage met ingang van 1 jan. 1971 verhogen tot 12 cent. Zoals bekend is het streven dat de parochies rondkomen van de z.g, gezinsbijdragen. Het bisdom vraagt 1 procent van het netto-inkomen. Zeventig procent van de gezinnen doet hieraan mee, maar lang niet voor 1 procent. Men past de bijdrage ook niet aan aan de stijgende lonen en prijzen. Vicaris-generaal Theen- wes: „Als ieder katholiek gezin zijn 1 procent gaf, was de zaak financieel heel gezond". Uit de balans per 31 dec. 1969 blijkt het bisdom aan bezittingen 11.528.028 te hebben, waaronder 2.024.180 aan onroerende goederen (panden voor bestuur van bisdom, bisschopshuis, secretariaat e.d.; pan den verhuurd aan o.m. Past. Cen trum, bedrijfsapostolaat: enkele lan derijen verkregen via legaten). Dit alles getaxeerd op de verkoopwaarde van dit moment. Onder de post bezittingen zijn ver der van belang, behalve ƒ5.835.889 aan vorderingen op parochies (lenin gen kerkbouw) 3.428.393 aan effec ten (op de beurs genoteerde aande len en obligaties), die men volgens het verslag echter niet los kan zic-n „van de schulden op lange termijn en de verplichtingen van het bisdom inzake pensioenen". Onder de post schulden vallen f 2.011.153 aan langlopende schulden (de renteloze obligatielening 1943, een beleggingsrekening van paro chies en een spaarregeling van pries ters). Verder aan kortlopende schul den ƒ5.107.770 (door parochies, in stellingen en particulieren bij het bisdom op korte termijn gedeponeer de gelden). De bankschuld van het bisdom is bijna een miljoen (ƒ979.994). Totaal aan schulden f 8.373.783. Los van het ve mogen van 3.154.245 staat het pensioenfonds, waarin nu bijna 6 miljoen zit (w.o. 1,8 min. uit de verkoop van het groot-seminarie Hoeven en 3.6 min. uit de verkoop van IJpelaar). Het fonds zal echter minstens 12 min., volgens sommige schattingen zelfs 20 min. groot moeten worden. De inkomsten van het bisdom over 1969 bedragen 1.751.626. Daarvan kwam 1.265.674 uit het al genoemde dioc. solidariteitsfonds. Opbrengst uit effecten was ƒ226.239. uit huren en pachten 72.727. aan renten 121.516, aan giften en legaten 47.485. Van de uitgaven 1.800.131) ging f 1.182.141 naar direct pastorale dien sten (bijv. hulp aan parochies 319.479, bijdrage Ned. kerkprovincie 113.281, priesteropleiding (20 stu denten) 184.643, bedrijfsapostolaat 162.326, Dioc. Past. Centrum f 112.326). De subsidie aan het Pastoraal In stituut Maartenshof bedroeg 68.783 Het bisdom zal deze subsidie nog 2 jaar verstrekken, daarna zal de pas torale opleiding hoogstwaarschijnlijk worden opgeheven. (De MO-theolo- gie opleiding staat daar buiten). Aan salarissen, huisvesting, onder houd e.d. van het bisdommei ijk be stuur en secretariaat ging vorig jaar 550.680 op. sentijdse bijeenkomst, dat de vere dering „fatsoenshalve" op touw gezet. „We vinden net een normale zaai u tevoren op de hoogte te brenga[ wanneer bij u thuis in het kader de ruilverkaveling de zaak vrij overhoop gehaald wordt", aldus i voorzitter. Hij verklaarde dat men volger jaar een begi nhoopte te maken ni de organisatie van wenszittinge waarop belanghebbenden hun we sen met betrekking tot het proje kenbaar zouden kunnen mataj Daarna zal worden gestart met toedeling van de grond, waarme men in 1973 of 1974 klaar denkt zijn. Een moeilijkheid bij de uitvo ring is de wetenschap, dat over aantal jaren verschillende agrarisc! bedrijven niet meer zelfstandig exploiteerd zullen worden. Daarna moet nu reeds rekening worden ge houden en dat blijkt geen gemakke lijke zaak. Bovendien worden ruilverkavelingsplannen doorl door de plannen voor de aanleg va een nieuwe rijksweg door het te ve kavelen gebied. De ruilverkaveli: betreft een gebied van bijna zesdu:] zend hectare. Het gedeelte rond Absf dale, waar men op het ogenblik het werk is. beslaat ruim duizea( hectare, verdeeld over tien col plexen. In de nabije toekomst mo er ongeveer tien kilometer nieuv leiding voor de afwatering wordflj gegraven. Met het oog daarop is der de Absdaalseweg inmiddels nieuwe duiker aangelegd. Een aantï oude duikers zal nog moeten verdwüj nen. Voor het zover is zal ongevee tachtigduizend kubieke meter grono afkomstig uit de leidingen, nog ver| werkt moeten worden. ginnekenweg (Van een onzer verslaggev< MIDDELBURG Volgen veekblad van het Verbond Nederlandse Ondernemingelf een groot artikel wijdt aa probleem van de opschorting de investeringspremiereg voor Zeeland, zijn er mome |twee olieraffinaderijen, bel Total, die serieuze belangstt voor vestiging in Zeeland hel let blad verkreeg deze info [tie van drs. M. C. Verburg, teur van het ETI voor Zeelati Drs. D. Roemers, burgemi van Vlissingen, deed tegenove blad mededelingen van het fei ook de Volkswagen Werke h( geïnformeerd naar de mogelij van vestiging van een fabrie Vlissingen, die vijfduizend arl plaatsen zou scheppen. Een en der zou resulteren in een b kingsgroei met 25.000 zielen eri [is iets dat Vlissingen, volgens Koemens, niet zou kunnen mam Burgemeester Aschoff van neuzen tenslotte wees op de r lijkheid dat een grote onderne zich wellicht in de kanaalzon^ vestigen als de uitbreiding van yenfaciliteiten, waarmee men gend jaar hoopt te beginnen, I 'ooid is. Wat Volkswagen bet oals bekend heeft dit bedrijf n feijn belangstelling voor Tilburg |ten blijken, alhoewel de fal grote waarde hecht aan de aai fcigheid van diep en open vaarv. [nabij de nieuw te stichten fab [In verband met de laatstgenoe Bis behoort ook Gent tot de voo hand liggende vestigingsgebie pu Vlissingen is afgevallen. In het kader van de werkzaamh'l den zullen verder verschillende bo-| men gerooid moeten worden. Met c egalisatie van veertien hectare laifl wordt binnen afzienbare tijd bego»! nen. Op plaatsen waar de drainaï] verstoord wordt, zal die nog hersteüi moeten worden. Onder het gebieo-l waarin momenteel gewerkt word1:! vallen: Absdale. voor zover het he'r gedeelte ten noorden van de Absl daalseweg betreft, de Riet- en Wolfel dijk, de Havikpolder en de klein'l Cambronpolder. De heer Goossen-r van Staatsbosbeheer gaf verder noSl ?en toelichting op mogelijkheden vaal irfbeplanting, waarvoor in totaal londerdvijfentwintigduizend guldal beschikbaar is. In het kader van dal verkaveling zal Staatsbosbeheer onl geveer honderd dertig hectare vaal 1e minst ideale landbouwgrond t>e'l bossen De kosten daarvan kompa| voor rekening van het rijk. De olieraffinaderijen die geno werden als serieuze kandidaten vestiging met Zeeland zijn niet name genoemd- Het staat vrij vast, dat de Rotterdamse N V. Fomin" die ruim een jaar geld yan zijn interesse voor Zeel plijk gaf, niet tot dit tweetal gj kend moet worden. Namens de rectie van „Euromin" werd ons Vooruitzichte voor donder en vrijdag, opgesteld dotj het K.N.M.I. dinsdag om 18.00 uu Droog en rusj herfstweer, ngeveer normale temperaturen tit van het jaar- Weersvooruitzichten in cijfers uddeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren 5; min.-temp.: omstreeks raai; max.-temp.: omstreeks raai; kans op een droge periode hnstens 12 uur: 95 procent; kans -en geheel droog etmaal: 90 proef Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 mm.-temp.: omstreeks norm: 'ax.-temp.: omstreeks normaal; k: P een droge periode van minst: uur: 95 procent; kans op een reel droog etmaal: 90 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2