tclub ep ng op „Ik weet zeker dat er veel willen stoppen WIM DUBOIS STOPT MET WIELRENNEN KLAP KWAM HARD AAN VOOR RENTMEESTER Luctor voor duel met Zuidwesters Hoekstra: „Ik ga door, desnoods Nog weinig teams zonder nederlaag Studio oos Knoef ekeurd Te weinig goede prestaties TAFELTENNIS SCHOLIEREN ST.-ALOYSIUS HEEFT KANS OP WINST Strijd om clubtitels De Zeeuwen Studio is overzichtelijk! "EEDS RUZIE Ik heb mn HBS-diploma nog op zak Weemoed Ondergang Ditishet recept: Kaasfonduevan Nededandsekaas. Korfbal RESULTATEN UITSLAGEN biedt meer...veel meer! 19 19 WOENSDAG 14 OKTOBER 1970 een lang gezicht rondlie- in het Belgische kamp uidelijk iets gaande. Nu en Mann Grundig hun hebben ontbonden bukt reeds onder de dreiging nieuwe explosie, die in stantie lijkt te komen van ndria, de ploeg van Joop lk, van wereldkampioen rre Monseré en de gebroe- Vlaeminck. Eddy Beugels definitief gestopt. Noël van de ploegleiders ver- 'isteren bij Geens-Watney. stof voor geruchten, kruit nieuwe explosie. En daar- jok die zich nog zou voor- a onze eigen Jopie Zoete- or het Franse merk Bic den. Wie weet? In deze wielerwereld is men niet Nederland, maar ook in ijn fiets niet meer zeker, ir misschien het gebrek d tussen de renners. Ren- nu tegen volgend jaar met elkaar werken. Of pbakker, of als automon- /ie weet wat. Of misschien wielrenner JO SIMONS In onze sportredactie) IENTER Koos Knoef, de Ige middenvoorspeler van de Iter eredivisieclub Go Ahead, |eieel afgekeurd voor de voet- ■t. Knoef, die de laatste we- Inder behandeling was bij de vijkse sportmasseur en soig- de heer Van Vooren, en in het Ivan de vorige week de trai- bij Go Ahead had hervat, zal (entree niet kunnen maken. In |g met de Utrechtse sportarts Strikwerda, die Koos Knoef dal aan de knie opereerde, en dische staf van de Deventer iisehe staf van de Deventer lisieclub heeft Koos Knoef de pg bij Barry Hughes moeten jtten. De jonge en talentvolle nveldspeler zal Go Ahead in komst als voetbalscout bijstaan I opbouw van de jeugdafdeling. die tot 's nachts vier uur werd besloten een staking den. De eerste competitiewed- tegen Prins Hendrik uit berg zou de afgelopen zater- ïiet doorgaan, ondanks de ng die boven de hoofden van jïten hing', wanneer secretaris sr. een intrigant eerste klas, nekend beroep had gedaan op |ten in het belang van de ver- lltrechtse ploeg vertrok uitein- J toch maar naar het zuiden, Jionder haar trainer Luider, die lolidair met ex-voorzitter Van amp verklaarde. Hij blijft al- |le trainingen onder protest litten. ■;t bestuur van de KNKB, laar bondsvoorzitter Van der lerklaarde de heer Rosbag lie- Ivijt dan rijk is, heeft daarna Iepen. Het heeft de twistende li-sleden buitenspel gezet om li te kunnen uitzoeken hoe de I an de steel zit. Voorzitter Van limp: „Het is mijn mening dat II veel te lang de handen voor lm heeft gehouden. Het wordt pjd dat de heer Rosbag ver wordt. Hij is momen- let een lastercampagne te- lij bezig, waarvan men nog (eer zal horen. Ik heb bij de van justitie namelijk een ineind DgdRe.beh sreota gei ingediend. De heer Rosbag nu moeten verantwoorden lies wat hij van mijn privé- lertelt". Lontroverse bij Hercules, na pneens uit Utrecht afkomstige het grootste krachtsportcen- |an Nederland, zat al lang iu nt. Ex-voorzitter Van der had voortdurend ruzie met de losbag, die met zijn schoon- ]n twee relaties van hem in |estuur zitting heeft. „Er dus al lang iets. Als er fcn op een bestuursvergade- erden genomen, nam Rosbag 1 dagen later eigenmachtig het If die te herroepen. |vas nog veel meer. Omdat jr. eigenlijke secretaris was. hie post via hem, maar dat frde de communicatie. Soms In de startkaarten voor de Ij den pas dagen erna boven T Als ik daartegen bezwaar I kwamen de stemmen altijd op 1". Ook de brief, waarin het van de KNKB de schorsing Paan de betrokkene, is zoek. Irzitter Van der Kamp heeft l;n enkele mededeling ontvan- llaar hij weet wel dat zijn T;n feit is. „Ik wil me formeel aan de schorsing. Het be- 1-an de koninklijke staat er Titer". Waarnemend voorzitter lk, die op verzoek van secre- psbag een dag de functie van Van der Kamp overnam, (middels ook al laten weten Inwerking met de Utrechtse borl autoriteiten te staken. ludt ei een apart regime op Irtegen ik niet ben opgewas- Uus de heer Van der Kamp. (Van onze sportredactie) ZUIDZANDE Wim du Bois heeft de knoop doorgehakt: volgend seizoen komt hij niet meer in wielerkoersen uit. Hij stopt er mee. Definitief. De 24-jarige coureur van Mars/ Flandria kreeg geen contract meer. Zijn prestaties waren onder de maat gebleven. Wim du Bois heeft ook niet geprobeerd bij een andere Belgische sponsor onderdak te komen. Nadat hij eens rustig zijn toekomstmogelijkheden in de gelederen van de voor hun beroep fietsende renners had overwogen nam hij het besluit, dat een eind maakte aan zijn mooie carrière. Mooi, want Wim du Bois heeft van zijn adspirantentijd af niet minder dan 131 overwinningen op zijn erelijst staan. Maar toch stoj*t hij. 9? Op de boerderij van zijn vader dichter bij Nieuwvliet dan bij Zuid- zande kan Wim du Bois er rustig over praten. Er komen geen emoties los. Kalm licht hij zijn besluit toe: „Ik heb het niet gedaan, omdat ik teleurgesteld ben. Zo'n besluit komt langzaam in je op. Daar gaan maan den over heen. Op een bepaald mo ment heb ik mezelf gevraagd wat ik nog kon bereiken in de wielrennerij. Ik voelde er namelijk niets voor om steeds weer voorbij gefietst te wor den. Ik had natuurlijk door kunnen fietsen, maar dat levert zo weinig op. Kijk, als je in een fabriek werkt, dan geeft het niet wanneer je daar instapt. Dan kun je tot je dertigste rustig blijven koersen. Maar ik heb een hbs-diploma en nu wordt het wel eens tijd om aan mijn toekomst te gaan denken. Op dit moment kan ik met mijn 24 jaren nog ergens aan beginnen. Als ik 30 ben wordt dat veel moeilij ker". Wim du Bois is ook tot zijn besluit gekomen omdat hij in feite bang was, dat, als hij doorging, hij teveel zou wennen aan het vrijbui- tersleven van een beroepscoureur. „Als coureur ben je je eigen baas. Je kunt vaak doen en laten wat je wilt, maar als je dan eenmaal weer de gewone maatschappij instapt dan kan het wel eens moeilijk worden om weer in het gareel te gaan lopen", aldus Wim du Bois. „Ik wil toch wel iets doen met dat p: -iertie van de hbs. Het zou zonde zijn ais het zomaar verloren ging". Toch denkt Wim du Bois met eni ge weemoed aan zijn tijd bij de nieuwelingen en de amateurs. In die categorieën was hij in Zeeland bijna niet van de zege af te houden. En dat ondanks het nadeel, dat hij zich slechts in de schoolvakanties geheel op het fietsen kon toeleggen. Wim du Bois: „Ik ben in mijn ama- teurtijd drie keer meegeweest naar het wereldkampioenschap. Dat zijn toch maar zes coureurs, die dat mo gen. Dus dan moet je wel wat in je mars hebben. Maar in mijn dienst tijd is er de klad ingekomen". Drie jaar heeft de Zuidzandse coureur in het leger van beroepswielrenners rondgedwarreld. Vier jaar lang heeft hij van alles en nog wat meege maakt. Het eerste seizoen lukte het allemaal niet zo erg. Wim du Bois had juist het groene legerpak ge ruild voor zijn rennerskleren. De conditionele klap, die hij in dienst kreeg, kon hij in dat eerste seizoen niet overbruggen. Daarnaast was het voor hem erg moeilijk om een spon sor te vinden. Aan het eind van dat seizoen flitste het al door zijn hoofd om te stoppen. In de winter ging hij werken. In februari kwam hij toch weer terug en trainde dat de stuk ken eraf vlogen. Het ging uitste kend. In de vroege Belgische klas siekers reed de Zuidzandse prof een paar maal bij de eerste vijf. Een valpartij in juni noopte hem echter twee maanden rust te nemen. Zijn eerste echte wedstrijd reed hij pas weer op het circuit van Zolder. Dat was de dag, waarop Harm Ottenbros wereldkampioen werd. Wim du Bois was een van de tien uitverkorenen, die daar de belangen van de Neder landse wielersport moesten beharti gen. in (jat seizoen zegevierde hij vijf maal bij de beroepsrenners. De winter van 1969-70 stond voor du Bois die weer helemaal in het teken stond van de wielersport. Hij leefde serieus en was blij met zijn kans bij Mars-Flandria. In feite is het zijn ondergang als coureur geworden. Want du Bois stelde gisteren: „Ik reed in het be gin van dit seizoen uitstekend. Maar ik werd in de eerste grote wedstrijd Parijs-Nice direct tot knecht gebom bardeerd. De eerste dag al, kwam ik, omdat ik op een van de jongens had moeten wachten, al 20 minuten na de winnaar over de streep. En zo ging dat maar verder. Je kon met geen mogelijkheid een goede prijs rijden. En dat is funest voor het moraal. Op een gegeven moment denk je dan: wat is het eigenlijk voor een rotzooitje. Op de dag, dat Eric Leman de etappe won, had ik hem bijna helemaal aan mijn trui de heuvels overgesleurd. De aankomst lag ook op een heuvel. Tot 100 meter voor de streep hing Leman nog aan mijn trui. Toen zette hij zich aan mij af en won de etappe. Ik stond stil door die duw en werd 87ste. Op dat moment is iedereen dan content, maar later zijn ze dat vergeten en zeggen ze dat je slecht hebt gereden. Na een inderdaad slecht gereden vijfdaagse van Duin kerken kreeg Wim du Bois van zijn dokter opdracht om drie weken rust te nemen. En in die drie weken kwam du Bois tot de conclusie dat hij maar moest stoppen met fietsen. Hij zegt: „De laatste maanden van het seizoen heb ik dus gereden met het idee dat ik zou stoppen. Daarom reed ik bijna geen grote prijzen meer. Ik ben er trouwens van over tuigd, dat een heleboel renners, die blijven hangen, graag willen stop pen. Maar ze zien tegen al die veranderingen in hun leven op. Ze durven die grote stap niet te wa gen". Wim du Bois werkt op het ogenblik als laborant in de bieten campagne. Maar dat hoopt hij niet lang meer te doen. In het begin van het volgend jaar denkt hij een ande re baan te hebben. Maar hij geeft toe, dat het moeilijk voor hem zal zijn om een geschikte werkkring te vinden. Want tenslotte heeft ook hij vele jaren het leven van een vrij buiter gehad. ROB V. DEURSEN L/illlttll Wim du Bois: „Tijd dat ik iets met mijn HBS-diploma doe". (ADVERTENTIE) Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer »an de kook brengen. Binden met Maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. (Van onze medewerker). TERNEUZEN In de eerste klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie kijkt men met belangstelling uit naar de verrichtingen van Luctor tegen leider Zuidwesters. Voor de spanning zouden de Temeuzenaren op zijn minst een gelijk spel moeten bereiken, maar gezien de slechte beurt vorige week mag men niet anders verwachten, dan dat Zuidwes ters een overwinning zal behalen, die zelfs groot uit kan vallen. Blauw Wit staat voor de derby tegen Togo. Andere jaren was dat steeds een Goese overwining, maar deze maal kunnen de Kloetingers revanche ne men, want Togo steekt in een niet al te beste vorm. Indien All Ready de kansen weet te benutten tegen Animo II zit er voor dit team zeker puntenwinst in en zou het twee plaatsen kunnen stijgen. Het is echter nog niet zover, maar na de fraaie zege op Luctor vorige week zal het zeker moed gekregen hebben en tevens hebben ingezien, dat de meeste ploegen met wat ge luk te kloppen zijn. Tjoba II kan zich op de derde plaats nestelen, want te verwachten is een normale zege op Ondo, dat dit jaar toch wel een slechte beurt maakt. In de tweede klas bepalen de wedstrijden zich meer op de bezetting van de laatste plaatsen. Zuidwesters II krijgt aan Blauw Wit II een ver moedelijk te zware tegenstander. Atlas heeft nog niet veel laten zien, maar tegen Togo II zit er wellicht een overwinning in. Animo III heeft tegen SeoJto I weinig kans om een eervol resultaat te boeken. Indien deze voorspellingen uitkomen, wordt (Van onze sportmedewerker) OVEZANDE. Voor Cees Rentmeester is de klap hard aange komen Juist nu, na een seizoen waarin de wilskrachtige Zeeuw een zeer bevredigende come-back maakte in de wielersport (hij was een jaar volledig op non-actief door een beenbreuk) moet hij een nieuwe tegenslag incasseren omdat Caballero is opgeheven. Om dat ook Willem II-Gazelle van het toneel verdwijnt behoort Cees Rentmeester tot de vrij grote groep van Nederlandse beroepsrenners voor wie het bijna is uitgesloten om h"t volgende seizoen nog aan de slag te giaan. ik in 1969 op non-actief heb gestaan door mijn beenbreuk. In dienst van Caballero stond ik toen op het punt om als prof te debuteren. Dit verlo ren jaar wreekt zich nu. Ik had toen als beroepsrenner al wat routine kunnen opdoen en me in dit seizoen waar kunnen maken. Hoewel ik niet direct ontevreden ben over het afge lopen seizoen leverde ik toch nog niet genoeg prestaties van formaat om binnen te komen bij een goede pioeg in het buitenland. Mijn beste resultaten waren eer ste in Hendrik-Ido Ambacht, tweede in Parijs-Camembert en vijfde in Chaam terwijl in in België een be hoorlijk aantal keren bij de eerste tien ben geëindigd in kermiskoer- sen. Jammer was 't dat ik in de Tour du Nord in Frankrijk in de voor laatste etappe uit de strijd werd genomen omdat ik een wiel had aangenomen van iemand anders dan mijn eigen ploegleider. Ik stond op dat moment vijfde in de algemene rangschikking en was beslist met een goed resultaat uit de bus geko men". Met de Caballero-ploeg werd Cees Rentmeester ook voor het grote werk ingezet. Hij reed Parijs-Nice, de Tour de France en de vijdaagse van Duinkerken. Vooral in Parijs- Nice bleek de fanatieke Zeeuw goed op dreef maar evenals in de Tour en de vijfdaagse van Duinkerken moest hij met een knechtenrol genoegen nemen. Aan één kant vond hij dit begrijpelijk omdat Caballero immers routiniers als Den Hartog, Stevens en Sohepers in zijn gelederen had. „Aan de andere kant is het natuur lijk altijd jammer als zulke routiniers door ziekte of andere tegenslag uit de strijd worden geworpen- Als je dan zelf eens voor je eigen kansen mag rijden heb je al een te grote achterstand in het klassement". Overigens heeft Rentmeester over de leiding van Caballero niets dan lof en hij had dan ook graag bijge tekend. „De opheffing van onze ploeg betekent voor mij een gewel dige streep door de rekening- Vorige winter heb ik er alles aan gedaan om mijn conditie weer bij te scha- Rentmeester daa*rover: „Zonder ploeg, dus zonder behoorlijke finan ciële voorwaarden is het momenteel voor een beroepsrenner onverant woord om te blijven fietsen. Als eenling ben je dan aangewezen op de criteriums of kermiskoeresen en ie komt dan financieel niet aan je trekken. In ons eigen land zijn er veel te weinig wedstrijden en in België wemelt het van de vertrek kers zodat je ook daar van goede huize moet komen om regelmatig" wat vette prijzen te behalen"- Wat monotoon gaat Rentmeester verder: „In West-Europa zijn er nu acht wielerploegen verdwenen zodat er een groot aantal coureurs vecht cm neg ergens onder dak te komen. Je moet in het buitenland een top per zijn om nog een plaatsje te bemachtigen en zover ben ik nog niet. Ik tref het bijzonder slecht dat ven en dat is me dacht ik goed gelukt. Nu krijg ik na mijn eerste jaar bij de profs weer een harde tik die moeilijk te verwerken is. Ik ben immers coureur in hart en nieren maar genoodzaakt te stoppen wan neer ik geen ploeg kan vinden. De hoop dat er in ons land nog een prof-team geformeerd wordt waarbij ik terecht kan heb ik nog niet helemaal laten varen maar het is kort dag. Als voor december de zaak niet rond is op dit punt conclu deer ik daaruit dat het voor mij fini is". Voor de Zeeuwse wielersport zou dit een gevoelig verlies betekenen Cees Rentmeester heeft immers steeds getoond te beschikken over een flinke dosis moraal en mentali teit. Wat hij o-p andere punten wel eens te kort kwam compenseerde hij met deze karaktereigenschappen. Als amateur heeft Rentmeester acht overwinningen behaald. In Olympi ad Tour bezette hij twee keer de negende plaats. B-ij de amateurs kwam Rentmeesster ook vaak in aanmerking voor deelname aan bui tenlandse wedstrijden, Ronde van België, Ronde van Griekenland, Tour de Bordelais en Rheinland Phaltz. De 23-jarige Rentmeester gaat in ieder geval o-p 6 november toch zijn handtekening plaatsen on der een belangrijk contract want die dag treedt hij in het huwelijk met de charmante Clazien Ars uit Ove- zande. met n witte trui (Van onze sportredactie) AXEL Piet Hoekstra, de sterke lange Fries, die meestal in Axel bij Jan Dieleman verblijft, is een van de weinige profcoureurs, die dit jaar op straat werden gezet en het toch allemaal niet zo somber inzien. In ie der geval heeft Hoekstra er geen mo ment aan gedacht om zijn fiets in de boom te hangen en zijn wielercar- rière te beëindigen. Zelfs al slaagt de Fries er niet in om deze winter een contract los te peuteren bij een of ander sportief merk, dan toch zal hij volgend seizoen op de weg verschij nen. Met een witte trui desnoods. Hoekstra vindt 23 jaar te jong om te stoppen met wielrennen. Terug naar de amateurs wil hij ook niet want dan is hij helemaal aangewezen op het rijden van criteriums en kan hij het koersen in België wel verge ten. Ook voor hem kwam het stoppen van Caballero als een complete ver rassing. Hoekstra had een eenjarig contract, zoals de meesten en het was dus meteen afgelopen voor hem. Hoekstra is trouwens wel teleurge steld dat hij het afgelopen seizoen geen kans heeft gekregen in een van de etappekoersen, die Caballero reed. Hoekstra: „In het trainingskamp dat wij vorig seizoen hadden, kwam ik ten val, drie dagen voor de Omloop van het Volk. Doordat ze in het zie kenhuis mijn wond niet goed behan deld hadden, kreeg ik infectie aan mijn been. Dat heeft me toen drie weken gekost. In feite heb ik er het hele voorjaar last van gehad. Daarna ging ik weer goed rijden maar ik kreeg geen kans en dat, terwijl ik in mijn amateurtijd toch zeer goede etappewedstrijden had gereden. Maar het ging niet door en daardoor zakte mijn moraal steeds verder af." Piet Hoekstra is overigens wei van mening dat zijn prestaties dit jaar on der de maat zijn gebleven. Ook hij had meer verwacht van zijn debuut bij de professionals. „Het was voor mij erg moeilijk", zegt hij ter verontschuldiging. „In feite had ik nog nooit op kasseien gekoerst en nu moest ik ineens bijna al mijn wedstrijden in België gaan rijden. Ik kende niemand en wist niet hoe de parkoersen waren. Ik had dus even de tijd nodig om te wen nen". Mocht hij er niet in slagen een sponsor te krijgen, dan zal hij de zesdaagse van Groningen rijdt Hoek stra waarschijnlijk wel later dan anders op de koersen verschijnen. Hoekstra: „In de voorjaarsklassie kers heb je als eenling geen kans. Als je lek rijdt dan kun je stoppen. Ik streef ernaar om in mei in vorm te zijn. Dan beginnen de criteriums in België." Piet Hoekstra is ook van plan om zich volgend seizoen meer als dit jaar toe te leggen op zijn baanspecialiteit: de individuele achtervolging. Dit jaar werd hij wel afgevaardigd naar de wereldkampioenschappen in Leices- ter, maar zelf zegt hij dat hij er niet veel voor gedaan heeft. Hoekstra: „Ik ben van plan zeker een maand uit te trekken om me voor te bereiden op de Nederlandse kampioenschappen op de baan. Als ik kampioen word krijg ik misschien de kans om weer naar de wereldkam pioenschappen te gaan. En in Leices- ter heb ik wel gemerkt dat alleen Porter een klasse apart is. De rest is allemaal aan elkaar gewaagd. Als ik me inderdaad goed had voorbereid was ik waarschijnlijk niet ver van de tweede plaats geëindigd." Piet Hoekstra geeft dus niet op. Volgend seizoen wil hij proberen van zijn witte trui een trui vol reclame te maken. Lukt dit niet, dan ziet hij wel weer. het voor de Souburgse teams Animo III en Zuidwesters II bijzonder moeilijk, want ze komen dan met minimaal drie punten en vijf punten achterstand op de twee laatste plaat sen terecht, wat moeilijk goed te ma-ken zal zijn- In de derde klas A kan Stormvoil-gels II een overwin ning behalen o-p All Ready II en daardoor een duidelijke afscheiding bewerkstellingen tot de derde plaats. Olympia I moet zieh door Seolto II niet kunnen laten verras sen. De leiders hebben reeds een comfortabele voorsprong, die nu nog uitgebouwd kan worden en daar zullen ze graag gebruik van maken. In de derde klas B is er slechts één wedstrijd vastgesteld- Deze is echter van zeer groot belang voor de sa menstelling van de kopgroep. Welke ploeg wint is moeilijk te voorspel len, maar men mag een kleine over winning voor NOAD verwachten, dat vooral thuis altijd sterk voor de dag komt. Voor TOP kan dat ver strekkende gevolgen hebben. Drie punten achterstand op de leider, met daartussen nog twee andere ploegen is een weinig kansrijke positie. Bij de junioren I heeft Togo weer geen kans tegen Stormvogels I. Het moet voor de Goesenaars zo langzamer hand een obsessie geworden zijn. Veel nederlagen met één of twee doelpunten verschil. Het lijkt wel of ze niet mogen winnen. Swift I krijgt weer een grote nederlaag te slikken. Teg-en Volharding zal het weinig klaar kunnen maken. Bij de junio ren II kan Stormvogels II weer twee punten aan zijn totaal toevoegen. Luctor is in staat voor een verras sing te zorgen, maar gezien de re sultaten van de vorige week zit er toch een overwinning voor Stormvo gels II in. Swift II wordt het slacht offer van de revanchegedachte van Blauw Wit II. Het zal een grote nederlaag te pakken krijgen- (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Op zaterdag 24 oktober a.s. wordt in de gymnastiek zaal aan de Marcus de la Palma- straat in Middelburg-Zuid weer het jaarlijks tafeltennistoernooi gehou den. Het is voor de derde maal dat leerlingen van de lagere scholen in Dauwendale en Magistraatwijk hier aan kunnen deelnemen. De deelna me aan dit evenement is gratis en uitnodigingen zijn verzonden aan 6 scholen, één meer dan vorig jaar. Er kan dus weer op een groot aantal deelnemers worden gerekend. De wedstrijden, die de hele dag duren, worden in twee leeftijdsgroe pen verdeeld, zowel voor meisjes als voor jongens. Naast de individuele prijzen, die per groep zijn te win nen, zal de grote strijd vooral gaan om het behalen van het schoolkam- pioenschap van Middelburg-Zuid. Inzet daarvan is de zeer fraaie ter beschikking gestelde wisselbeker. De organiserende tafeltennisvereni ging Middelburg-Zuid hoopt dat dit toernooi aan vele jongens en meisjes een maximum aan tafeltennisplezier zal schenken en hoopt op veel deel nemers, spannende wedstrijden en uiteraard veel supporters, vooral ou ders. (Van onze tafeltennismedewer ker). AXEL Na twee competitiewed strijden zijn in de eerste klas van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie nog drie teams zonder puntenverlies. Benalve ONA (Oostburg) dat nog niet speelde, is Middelburg-Zuid 1 opnieuw royaal tot winst gekomen tegen PZEM 1. Het werd 0-10. Wilno 1 klopte in Biggekerke Big Smash t met 3-7, waarbij de Vlissingers al leen in Jan Meyer hun meerdere moesten erkennen, St.-Aloysius 3 haalde bij Middelburg-Zuid 2 ook beide punten binnen, waarbij zowei Matthijssen als Mangnus die inviel, niet waren te kloppen: 2-8. Harmgman 1 dat steeds een lei dende rol vervulde in de hoogste Zeeuwse afdeling, trok zich terug uit de competitie. In de tweede klas speelde Mangnus in zijn eigen team St.-Aloysius 4 eveneens succesvol en was opnieuw niet te kloppen. Toch was de volle winst hier voor MZ 3 dat de eindstand op 7-3 bepaalde en hierdoor samen met Big Smash 2 aan de leiding gaat Big Smash 2 klopte het bezoekende ONA 2 uit Oostburg met 9-1. Zand 1 en Wilno 3 debuteerden in deze klas met overwinningen op Big Smash 3 en MZ 4. Haringman 2 werd een punt afhandig gemaakt door PZEM 2, 5-5. In de derde klas zijn Zand 2 en MZ 5 nog de enige ongeslagen teams. Zan-d 2 won met liefst 9-1 van Huis van Bewaring, en MZ 5 klopte club genoot MZ 7 met 2-8. Goes 2 her stelde zich door Croon 1 een 7-3 nederlaag toe te brengen. De nieuwe vereniging Schans 1 maakte een goed debuut door gelijk te spelen tegen MZ 8 in de vierde klas A. Apollo 1 won met verrassend grote cijfers van MZ 10 (1-9)- Uitslagen: Eerste klas: Big Smash 2—ONA 2 9-1; PZEM 2-Haringman 2 5-5; MZ 3—Aloy 4 7-3; MZ 4— Winlo 3 3-7; Zand 1Big Smash 3 6-4. Derde Idas: MZ 7MZ 5 2-8; PZEM 3-Biig Smash 4 3-7; H.v.B.— Zand 2 1-9; Goes 2Croon 2 7-3; Vierde klas; MZ 8Schans 1 5-5: Schans 1—Zand 4 2-8; Big Smash 5Zand 4 5-5; MZ 10—Apollo 1 1-9; I MZ 9Goes 4 5-5; Croon 2-Schans 2 7-3; Zand 3Aloy 5 7-3; Goes 3 WTTV 6-4. Junioren: Wilno 1—MZ 2 9-1; MZ 4—ONA 1 7-3; MZ 1—MZ 5 10-10; Zand 1—MZ 3 3-7; MZ 9— 2 Big Smash 2 6-4; Wilno 3—MZ 11 10-0. Van onze tafeltennismedewerker) AXEL Het nog ongeslagen St.- Aloysius 1 in de landelijke compe- tie hoofdklas treedt zaterdag in Utrecht aan tegen Wilskracht. Ge zien de behaalde resultaten in de tot heden gespeelde wedstrijden, ligt een overwinning voor Baumgarte c.s. ook nu in het verschiet. Wils kracht behaalde pas één wedstrijd- punt uit de ontmoeting tegen Wibats waarvan de Zeeuwen ruimschoots wonnen. Toch is het oppassen gebla zen want de Utrechters zullen onge twijfeld trachten de aansluiting met de kopgroep niet te verliezen zodat op hevige tegenstand kan worden gerekend. Het eveneens ongeslagen De Tref fers gaat beide punten veroveren op Wibats, terwijl Tempo Team 3 voor een verrassing kan zorgen door Twenty One Up een punt te ontfut selen. In de overgangsklas gaat St.- Aloysius 2 het opnemen tegen onge slagen leider Avio uit Papendrecht, hetgeen een zware opgave betekent voor de Graauwse reserves. ONA 1 gaat in de eerste klas afdeling Zee land op bezoek bij de Wilno-reser- ves, waarbij de Oostburgers winst kansen hebben. Ook St.-Aloysius 3 moet het thuis tegen Big Smash 1 kunnen redden. In de tweede klas zal St.-Aloysius 4 alle registers open moeten trekken om Big Smash 2 te kunnen kloppen. MZ 3, eveneens nog ongeslagen, krijgt bij Haring man 2 een zware dobber, maar het moet deze ontmoeting in winst kun nen omzetten. Goes 1 moet hier Pzem 2 van zich af kunnen houden. Een topper in de derde klas is ongetwijfeld de ontmoeting tussen de leiders Zand 2 en MZ 5. De thuisclub heeft hier de beste papie ren. (Van onze sportmedewerker). VLISSINGEN De Motor en Au toclub „De Zeeuwen" hield zaterdag zijn vijfde en laatste rit die meetel de voor het clubkampioenschap. De heren M. Baart en P. Poelman die in de A-klasse zegevierden werden tevens de nieuwe clubkampioenen voor dit jaar. In de B-klasse werden de heer H. Minnaar en zijn echtge note als eerste geklasseerd en be haalden bij deze categorie tevens de titel van clubkampioen. De uitslag in de A-klasse was: 1. M. Baart-P. Poeknan 172 strafpun- ten, 2 A Deegens-mevrouw Deegens 197, 3. J. den Exter-mevrouw Den Ex- ter 198, 4 L. Smit-mevrouw Smit 266, 5 J. van Hijfte-H. van Geffen 278, 6 C. Bode-mej. Bom 280, 7 M. Groen- leer-mevrouw Groenleer 316, 8 C. Wirtz-mevrouw Wirtz 379, 10 I. op 't Hof-C. Korstanje 388. (ADVERTENTIE) Meer dan twee miljoen lezers vinden Studio het meest overzichtelijke en plezierigste radio/tv- magazine in Nederland. Boordevol uitgebreide toelich tingen en boeiende reportages. Studio biedt meermeer informatie over wat zich voor en achter de camera's en microfoons afspeelt. Ook kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nü een kaart zonder postzegel met uw naam en adres aan ons antwoord nummer te Amsterdam. het dynamische radio/tv-magazinevan de KRO

de Stem | 1970 | | pagina 19